CDA-Kamerlid Cornelissen voor CDA-Vrouwenberaad Dodelijk ongeluk bij zuiveringsinstallatie Reeds f 20.000,— bijeen voor interieur dorpshuis Afd. Duiveland te Kapelle-Biezelinge STREEKNIEUWS UITNODIGING OPEN HUIS W. C. ISTA en Zoon Zaterdag 29 mei rommelmarkt Jeugd Rode Kruis/EHBO aktief op „Binnen de Veste1 i i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 mei 1982 Nr. 23109 KAPELLE-BIEZELINGE, 3-5. Maandagmiddag kwam het CDA-Vrouwenberaad, afdeling Zeeland, bijeen te Kapelle-Biezelinge. Ongeveer honderd dames vulden de zaal. Spreekster van deze middag was mevrouw Dien Cornelissen, lid 2e Kamer CDA, over het onderwerp „Sociale zekerheid". De presidente van de provinciale afdeling, mevrouw J. Punt-van Osnabrug- ge, verwelkomde alle aanwezigen hartelijk, inzonderheid de gast-spreekster, mevr. Cornelissen. Zij merkte op bijzonder trots te zijn, in haar een ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw te mogen begroeten, en bood haar een oranje bloemstukje aan. Zij las een stukje voor uit „Met het hart op de tong" van drs. F. L. Bos, getiteld: „Wij, mensen". Medegedeeld werd dat mevrouw Boertien met ken nisgeving afwezig was. De presidente bracht de leden dank voor het vele gedane werk in het afgelopen seizoen, betreffende de diskussienota „Sociale Zekerheid", en uitte haar blijdschap over de grote opkomst voor deze ver gadering. Een blijk van de grote in teresse der CDA-vrouwen, die zich in de laatste maanden zo intensief heb ben ingezet Zij haalde daarbij aan het initiatief dat genomen werd op de j.l. zaterdag te Middelburg gehouden themadag voor vrouwen „Samen sterk voor be taald werk" (waar er slechts 25 ver schenen), betreffende het in het leven roepen van een speciaal „vrouwen- restaurant". „Dit is", meende zij, „het paard achter de wagen span nen". Vervolgens besprak zij enige facet ten van het begrip „Sociale Zeker heid". Zij eindigde met dezelfde woor den die koningin Beatrix aan het einde van haar speech op het Amerikaans kongres. Intussen waren ook twee Statenle den op bezoek gekomen, die met ap plaus werden begroet De spreekster van deze middag kreeg het woord en dankte hartelijk voor alle felicitaties betreffende haar ridderschap. Enorme bijbouw In haar betoog over „Sociale Zeker heid" schetste zij de „grote lijn" die gevolgd zal moeten worden. In onze wetgeving is tijdens de hoogkonjunk- tuur een enorme bijbouw opgetreden, waardoor overlapping is ontstaan en daardoor ook weer mogelijkheid tot misbruik. Herstruktuering is dan nu ook wenselijk. Reeds veertien jaar geleden begon minister Veldkamp met een vereen voudigingsplan, dat eind 1982 klaar zal. kunnen zijn. Naast de wettelijke so- cialè zekerheden mag dé Christelijke 1 onderlinge verbondenheid niet verva gen. Zij pleitte dan ook voor individua lisering. De grote opdracht is onder linge solidariteit die, konsekwent doorgevoerd, leiden kan tot aan vaardbaarder moreel gedrag. Het gezin, voorheen de pijler van de samenleving, dienen we hoog te hou den. Dit mag ons niet beletten, toch samen op te trekken met andere sa menlevingsvormen, door ons wel of niet goedgekeurd. In de realiteit heb ben we ermee te maken en rekening mee te houden. In opkomst, onontkoombaar, zij het in de weg der geleidelijkheid, is ook de emancipatie, zonder tot femenisme te vervallen. Dit zal ook het volgende gespreksonderwerp gaan vormen. Ons streven is, de groei der uitke ringstrekkers terug te dringen door middel van bevordering van minder ziekteverzuim. Het aantal wachtdagen bij ziekteverzuim kwam hierbij ter sprake. Misbruik Wat betreft het misbruik: Het eigen verantwoordelijkheidsgevoel van de mensen moet worden bevorderd. Ook zal hieromtrent wat strenger moet worden opgetreden. Opgemerkt werd, dat in Nederland nog grote arbeidsrust heerst. Er ko men weinig stakingen voor. Vervol gens werd stilgestaan bij de A.W.B.Z. Ook hier werd weer het aksent ge legd op meer individuelisering en op elkaar afstemmen. Bezuiniging is nu eenmaal noodzaak, en men kan er dan niet omheen dat premieverlaging voor werknemers optreedt, ter vergelijking van nieuwe arbeidsplaatsen. De allerhoogste uitkeringen dienen omlaag te gaan. Beter scholingsmoge lijkheden voor werklozen (ook vrou wen) dienen bevorderd, benevens ge lijkberechtiging van mannen en vrou wen, zij het geen gelijkheid. Kinderbijslag-differentiatie naar aanleiding van leeftijd verdient aan beveling, niet naar aanleiding van in komen. Boekje Teneinde een goed overzicht te krij gen in deze gekompliceerde wetge ving, beval mevrouw Cornelissen het boekje „De kleine gids" van de Raad van Arbeid aan, te verkrijgen voor f 1,-. Zij verklaarde, zich ervan bewust te zijn, dat op één middag niet alles be handeld en niet op alle vragen een be vredigend antwoord gegeven kan wor den betreffende deze veelomvattende materie. Zij toonde zich blij met ieders inbreng, kommentaar en suggesties. Deze zullen echt niet hier blijven lig gen, maar zeker een rol gaan spelen bij de besluitvorming. - j o .,j ft-jb Prov. Stuurgroep Werkloosheid Op maandag 24 mei wordt in het abdijkomplex te Middelburg, een vergadering gehouden van de Pro vinciale Stuurgroep Werkloosheid (9.30). Na de koffiepauze volgde een gea nimeerde diskussie. Veel onderwer pen kwamen ter sprake, zoals: Werk loosheidsvoorziening, deelarbeid, ali mentatie, dubbel inkomen, vakantie toename, jongerenwerkloosheid en nog veel meer. Zoals altijd, was de tijd te kort en moest de diskussie worden afgerond. Advertentie Op 6 7 en 8 mei houden wij openingstijden: 9.30-12.00 en 13.00-19.30 uur AUTOBEDRIJF St. Joostdijk 41 - Oosterland Telefoon 01114-1495 Vanaf 1929 dag 10 mei zal worden gepresenteerd. Het mobiele kantoor vervangt de be kende „gele bus", die tien jaar lang dienst heeft gedaan. Jubileumkoncert korengemeenschap Ter gelegenheid van tien jaar ko rengemeenschap wordt op woensdag 12 mei in de Chr. Ger. Kerk te Zierik- zee een jubileumkoncert gegeven. Al le aangesloten koren bij de kommis sie Koorzang Schouwen-Duiveland doen daaraan mee. De opening wordt verzorgd door mevr. H. M. Panne- koek-v. d. Weele, de voorzitter van de kommissie. Medewerking verlenen: het Rooms Katholiek Kerkkoor, het Chr. Ger. Koor „de Lofstem", het Gem. Koor „Sursum Corda", de Chr. Zangver-, eniging „Een naam is onze hope", het „Zierikzees Kamerkoor", de Chr. Gem. Zangvereniging VZOS uit. Oosterland, het Ned. Herv. Kerk koor uit Bruinisse, de Chr. Zangver eniging „Een naam is onze hope" Uit Nieuwerkerk, de Zierikzeese Orato rium Vereniging, het Ned. H^v. Kerkkoor, het koor van de Ned. \^r. van Huisvrouwen, de Gem. Zangver eniging „Nu met hope", het Chr. Ger. Jeugdkoor „Sjaloom'', het koor van- de Plattelandsvrouwen, het Ger.^ Kerkköor, het Herv. Kerkkoor-uit' Renesse, het Smalstadskoor Ge mengd koor uit Brouwershaven en het Chr. Gem. Koor „Laus Deo" uit Bruinisse. Het slotlied wordt door het Herv. Kerkkoor uit Renesse en het Interkerkelijk Koor uit Haamstede. Voor tijd: zie agenda. ZIERIKZEE Mobiel kantoor De Nutsspaarbank te Zierikzee heeft een nieuw - in moderne „house syle" - ontworpen en ingericht mo biel kantoor ingericht, dat op maan- Bazar „Sjaloom" Het Chr. Geref. jeugdkoor „Sja loom" houdt zaterdag 22 mei a.s. een bazar. DeZe wordt gehouden ten bate van het krap bij kas zittende koor. Om deze bazar te laten slagen heeft men nog heel wat spullen („rommel", prullen, dingen etc.) no dig voor de rommelmarkt of eventu eel als prijs. Ook boeken zijn van harte welkom. Zaterdag 8 mei a.s. halen de koorleden weer spullen op. Kontaktadres voor het ophalen van materiaal is: P. v. d. Velde (tel. 4334)'. Voor inleveringsmogelijkhe den: zie agenda. Tentoonstelling „Tekens aan de wand" Maandag en dinsdag werd door' leerlingen van de Pr. Julianaschool en de chr. scholengemeenschap in het gebouw aan het Jannewekken èen postertentoonstelling gehouden, uit gaande van de Anne Frank Stichting met als titel „Tekens aan de wand". Door opdrachten werd de leerlingen de begrippen fascisme en neo- fascisme duidelijk gemaakt. Aan de tentoonstelling ging een videofilm over Anne Frank vooraf. Na afloop vertelden de leerlingen deze ten toonstelling als zeer zinvol en leer zaam te hebben ervaren. Racefietser had aanrijding op Zeelandbrug Racefietser J. K. M. M. uit Gent (België), die op weg was naar zijn woonplaats, kreeg dinsdagmiddag rond half vier een aanrijding op de Zeelandbrug. Vermoedelijk door de wind maak te hij een „zwieper" over het fietspad, op het moment dat twee bromfietsers naderden, de gebroe ders M. P. F. en P. F. uit Ouwerkerk. Een botsing volgde, waarbij een der brommers totaal werd vernield en de tweede lichte schade opliep. Ook de race-fiets zat flink in de kreukels, maar de Belg maakte ken baar er toch mee te willen doorfiet- sen, Persoonlijk letsel was er niet. Botsing Bij het parkeerterrein aan de Nieu we Boogertstraat zijn woensdag een vrachtwagen en een personenauto op elkaar gebotst. Voor de uitrit van het parkeerterrein stond een vrachtwa gen van de firma T. geparkeerd, bestuurd door H. P. S. uit Rosendaal. Automobilist W, G. P. uit Zierikzee rijdend in een wagen van de firma Z. zou de vrachtwagen niet hebben ge zien en is er tegen aangereden. Beide voertuigen raakten beschadigd. Leger des Heils De territoriaal kómmandant van het Leger des Heils, commisioner C. A. Verwaal en zijn echtgenote bren gen zondag 9 mei een bezoek aan het korps van het Leger des Heils te Zie rikzee. Jarenlang had het echtpaar de leiding over het totale werk in Ne derland. De heer en mevrouw Ver waal waren ook gestationeerd in Londen op het hoofdkwartier, waar de heer Verwaal de funktie van Euro pees sekretaris vervulde. Zondag leiden zij in Zierikzee de samenkomst, die in verband met Moederdag een feestelijk tintje zal dragen. Bezoek m.s. Prins Willem Alexander Het bekende hospitaalschip van de Nationale Stichting Varende Rekrea- tie voor Zieken en Verpleegden, het ms Prins Willem Alexander zal op dinsdag 11 mei a.s. een bezoek bren gen aqn Zierikzee. Aan boord zijn be woners van het Verpleeg- en revali datiecentrum „De Flecke" te Joure. Door het Rode Kruis van Zierikzee wordt het volgende programma aan geboden: Muziek van het draaiorgel „Neptunus" van de heer M. A. Gies- kes, aanbieding van een fleurige at tentie door het echtpaar Hage- Speelman in Schouwse klederdracht, leerlingen van de openbare basis school ,,'t Staepel'of" uit Renesse zullen zingen en musiceren onder lei ding van het hoofd der school de heer J. H. Blom, namens het Rode Kruis van Zierikzee wordt een presentje aangeboden en de muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe zal voor een opgewekt koncert zorgen onder leiding van dirigent de heer A. Stoutjesdijk. Aan abonnee „Verkantoring" staat in de Van Dale; het geeft aan dat oorspronkelij- ke woonhuizen - doorgaans vrij grote - aan bewoning worden onttrokken en als kantoren ingericht. Een „ana chronisme" is »ie1Tpr^4&t niét 'rjijéértj"}, past in de omstan'di'gheden" (K'oerien -—v Endepols). Nódig, die woorden'nou nodig, wel handig en ook geschikt dm tenminste wat fleur aan de journalistiek te ge ven èn te ontspannen aan - helaas veel voorkomend - gezeur. O ja, een konstitutionele monarchie; daar is vijf jaar voor gevochten. Dat kan toch taalkundig geen probleem zijn? Red. ZIERIKZEE. Personeel van de ambulancedienst en politie snellen naar de plaats van het ongeluk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-4. Door een noodlottig ongeval is donderdagmiddag bij de ri oolwaterzuiveringsinstallatie aan de Boerenweg te Zierikzee de 11-jarige Ma- no van der Hoop uit Zierikzee om het leven gekomen. De jongen was daar samen met en kele vriendjes aan het spelen en is bekneld geraakt onder een slibarm die een ronddraaiende beweging maakt over de omloop van de tank. Na het ongeluk zijn de vriendjes in paniek weggerend en hebben een voorbijganger om hulp gevraagd, die de politie heeft gealarmeerd. Hulp van politie en ambulancedienst was helaas tevergeefs. Het is nog niet duidelijk hoe de jon gelui op het terrein bij de rioolwater zuiveringsinstallatie zijn gekomen. Het terrein is met een twee meter ho ge afrastering omgeven en men ver moedt dat de kinderen er overheen zijn geklommen. Te Renesse De Stichting Interieur Dorpshuis Renesse die in de tweede helft van maart voor het eerst officieel naar buiten trad, is goed uit de startblok ken gekomen. seert jeugdsoos-.jBig S" een puzzelrit met als hoofdprijs de wisselbeker. Men kan zich hiervoor opgeven tus sen zeven en acht uur 's avonds in het jeugdsoosgebouw. WESTERSCHOUWEN Hippische doortocht Op zaterdag 8 mei organiseert de vereniging „Aanspanning 't West- land" een doortocht met paarden, po ny's, en antieke rijtuigen in de omge ving van Renesse en Burgh Haamstede. De start is om 10 uur in Scharendijke op het parkeerter rein van het voormalig Dolfirodam aan de Noordzee-zijde. Er rijden ook vele liefhebbers van de mensport van Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee mee. De rustpauze .is omstreeks 13.00 uur bij restaurant Vliegveld Haamstede. Voor eventuele informa tie omtrent deze of overige ritten M. Aars jf.01878-1937. Kommissie Sport-Jeugd Kulturele zaken De Kommissie voor Sport-Jeugd en Kulturele zaken houdt een bijeen komst in het gemeentehuis te Haamstede, op dinsdag 11 mei. Ge agendeerd staat o.m. een subsidie verzoek van- de St. Jeugdsociëteit „Big S". Kommissie Openbare Werken De Kommissie Openbare Werken van de gemeente Westerschouwen vergadert op donderdag 13 mei in het gemeentehuis te Haamstede. HAAMSTEDE „Big S" autopuzzelrit Voor aanstaande zaterdag organi- BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, organiseert op dinsdag 11 mei een tochtje naar de stads- en kruidentuin te Zierikzee. Kontaktadres: tel. 1208. Inbraak in jachtje Uit het jachtje van N. H. uit Zonne- maire, dat in de haven van Brou wershaven lag afgemeerd, zijn enige waardevolle voorwerpen o.a. een ra dio, ontvreemd. ZIERIKZEE. Op Bevrijdingsdag was ook het Leger des Heils aktief voor de jeugd, met (eveneens) een Ganzenbordspel, dat bij de deelnemertjes in de smaak viel. Triest was alleen dat na afloop van de feestelijkheid - het spelma teriaal plotseling was verdwenen. Op de foto: jongelui aan de studie binnen het raam van het spel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-5. Dit jaar is het Jeugd Rode Kruis voor het eerst ak tief geweest op de basisschool „Bin nen de Veste". Er is op 30 maart een kleine bazar gehouden voor de aktie babypakket ten voor Polen, die 268,65 heeft op gebracht. Verder is er aan kinderen van klas 6 door mevrouw Kuyper, mevrouw Van Vliet en mevrouw Boot Jeugd E.H.B.O. IeS gegeven, waarna er door de heer Kloet examen afgeno men werd waarvoor de volgende kin deren Zijn geslaagd: Henk Blanken. Edwin Eggink, Louis Grauss, Michel Kleppe, Ad Kommer, Martijn van Mourik, John Ravia, Tonie Vonk, Jo- landa Blom, Marion Droppers, Con- ny Heyboer, Angelique Kleppe, Mi reille Klink, Modeion Meerse, Anita v. d. Sande, Nathalie Schiettekatte, Irma Schouwenburg, Monique de Vlieger, Karola Zijta, Ria Krijger, Saskia Maase, Mariska v. Velzen. Als afsluiting van dit seizoen heb ben de kinderen een kijkje in de am bulance mogen nemen, waarbij zij een kleine uitleg kregen door de heer Heikamp. NOORDGOUWE Snelheidskontrole in Noordgouwe Aan de Kloosterweg te Noordgou we, die tot de bebouwde kom wordt gerekend en waar dan ook een maxi mumsnelheid van 50 km geldt, is dinsdag een snelheidskontrole ge houden. Van de 150 gepasseerde voertuigen, werden 16 chauffeurs bekeurd we gens te hard rijden. De bekeurden re den daar 71 tot 107 km/u. Deze hoogst genoteerde was een motorrij der. NIEUWERKERK Opbrengst kollekte De jaarlijkse huis-aan-huis kollek te ten bate van het Astma fonds heeft te Nieuwerkerk 1477,55 opge bracht. Alle gevers/geefsters en kol- lektanten worden voor dit mooie re sultaat hartelijk dank gezegd. BRUINISSE Brandweerarchief De gemeente Bruinisse heeft het voornemen een brandweerarchief op te zetten. Zij vraagt daarom de mede werking van mensen, die over foto's van branden in Bruinisse beschik ken. Voor meer informatie kan kon- takt worden opgenomen met de ge- meente-sekretaris, de heer B. de Groot. „Zoet-zout"-kwestie voor NOS-radio De vraag rond de Grevelingen zoet of zout, is thema van een door de NOS-radio rechtstreeks uit te zenden bespreking, die zal plaatsvinden op vrijdag 7 mei. De bijeenkomst waarop de zaak wordt doorgespro ken vindt plaats in het Dorpshuis en is voor ieder toegankelijk. Wie het al lemaal horen wil door de radio moet afstemmen op Hilversum II van 15.30 - 16.30 uur. Het Oranjebal op dertig april werd een mooi sukses. De opbrengst van het bal, waarbij de muziek belangeloos werd verzorgd door het trio „Piet de Keijzer" en waarbij tevens lustig ge draaid werd met een rad van avontuur, bedraagt ongeveer f 1500,-. Op deze avond deelde de heer J. H. Blom na mens de Oranje vereniging mee, dat de oranjekermis, die deze vereniging 's middags ten bate van het dorpshuis had georganiseerd, eveneens f 1500,- in t}etjLa^je,bad gebracht Ook.;oy,er"de ^jtpela^tie^,.een,.aktie waaréij stoelcertificaten worden, vér- kocht, en waarbij- de komité leden de gehele bevolking van Renesse per soonlijk hebben benaderd, is men erg tevreden. Voor het grootste deel is deze aktie afgewerkt en op dit moment is de opbrengst f 12.000,-. Niet voldoende Samen met de opbrengst van Konin ginnedag en eerder gevoerde akties is op dit moment een bedrag bereikt van tegen de 20.000 gulden. Een mooi be gin, maar nog lang niet voldoende. Er is dan ook nog volop werk aan de winkel Er wordt gepoogd bij bevoeg de instanties subsidies te verkrijgen. Maar daarnaast gaan ook de akties nog volop verder. Momenteel is het komité bezig met de voorbereiding voor een braderie-rommelmarkt op 29 mei Vrijdagavond 7 mei worden spulletjes voor de rommelmarkt huis aan huis opgehaald. ZIERIKZEE. De heer H. J. Dorreman te Zierikzee kreeg - met een /cor responderende medaille als zicht baar teken - het ere-lidmaatschap aangeboden van de afdeling Noord en Midden-Zeeland van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren, zulks bij besluit van de recentelijk te Middelburg gehouden ledenvergadering. In de bijbehorende oorkonde staat als motivatie..wegens het zich lang durig en met overtuiging inzetten voor het welzijn van dieren in het al gemeen en op het „eiland" Schou wen-Duiveland in het bijzonder. Het onder dikwijls moeilijke omstandig heden opvangen, verzorgen en plaat sen van zwerf- en afstandsdieren. Het rapporteren van verwaarloosde, mishandelde of zieke dieren en het nemen van maatregelen. Het ver spreiden van de dieren beschermings- gedgchten in de ruimste zin des woórds". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3