Oranjedag Renesse bracht 3000 gulden op voor dorpshuis Uitbundige koninginnedag voor jong en oud Kerkwerve Warme belangstelling voor koude Koninginnedag OP BRU'SE KONINGINNEDAG Flitsen van een feest SPORTIEVE ACCENTEN OP OOSTERLANDS ORANJEPROGRAMMA STREEKNIEUWS KINDERMARKT EN SPORTVROUW 5 RENESSE, 30-4. Ondanks het gure weer kon het programma dat door oran jevereniging Juliana was vastgesteld ter gelegenheid van koninginnedag in zijn geheel worden afgewerkt en trokkep alle evenementen een goede be langstelling. Voor de aktiviteiten ten bat£ van de renovatie van het Dorps huis werd totaal 3000 gulden ingezameld, 's Ochtends half negen werd het feest geopend door herauten te paard, waarna om negen uur vanaf de kerk de traditionele koraalmuziek werd verzorgd door muzikanten van ..Luctor et Emergo". De rest van de ochtend werd ge vuld met kinderspelen voor de jeugd van kleuter en lagere school. De laagste klassen van de lagere school deden samen met de kleuters spellet jes op het terrein rond de kleuter school. Voor de hogere klassen was een leuke speurtocht uitgezet. Optocht Het middagprogramma begon met de optocht, die dit jaar als motto meekreeg „Kinderliedjes". Met aan het hoofd „Luctor et Emergo" trok ken verkleden personen, versierde fietsen en grote zowel als kleine wa gens door de dorpskern. Bij de grote wagens ging de eerste prijs naar de groep Hogezoom, met een fraaie kreatie naar het overbe kende geuzenlied „In naam van Oranje". De Sportvereniging Renesse sleep te de tweede prijs in de wacht met „De Oude Schoen" en „Klein, klein kleutertje van de C.J.V. won de der de prijs. Bij de kleine wagens won de wagen van Benny Kooman met ka bouter Spillebeen. De fam. Van Oost en v. Bregt werden tweede met „Hoog op de gele wagen" en de fam. De Jong met „Een wagen volgeladen" werd derde. Bij de verklede personen won Hei di Matthijsse, Ywonne Vlam werd tweede en Vincent van Toledo legde beslag op de derde prijs. Robert en Marjolein de Bruyn behaalden bij de groejes een eerste plaats. De tweede prijs werd twee maal uitgereikt, dè gelukkigen waren de kinderen Ver boom en de kinderen Fennet. De kin deren Everaers behaalden de derde prijs. Bij de versierde fietsen werd de hoogste eer gedeeld door René de Glopper en het duo Michel en Eric Priemis. Colette de Keizer kreeg de tweede prijs. Oranjekennis De optocht werd op het Dorpsplein ontbonden, waar de rest van de mid dag, onder het motto „Spectakel" op het Dorpsplein, werd gevuld met een zeskamp programma en tegeijktijdig een „Oranjekermis". De kermis, een bazarachtig gebeuren met een groot aantal door de verschillende vereni gingen verzorgde attrakties, werd georganiseerd ten bate van de Stich ting Interieur Dorpshuis. Deze opzet werd een groot sukses, want ondanks het gure weer bleef het publiek tot het einde toe op het Dorpsplein. En de oranjekwermis, waar de prijs voor deelname opzette lijk laag was gehouden, had een op brengst van ongeveer 1500,—. De zeskamp werd gewonnen door de ruitervereniging Renesse. De Stulp legde beslag op de tweede en de C.J.V. op de derde plaats. Vanaf een centraal opgestelde wagen werd het publiek door de heer L. v. d. Waal op de hoogte gehouden van de stand van zaken. Het gehele gebeuren werd opgevro lijkt met mechanische muziek. Ringsteken Het programma van de Oranjever eniging werd 's avonds om zeven uur afgesloten' met de traditionele ringsteekwedstrijd, die werd gehou den op h,et parkeerterrein bij sport terrein De Laone. Lady speaker Ma ry Dalebout kondigde de deelnemers aan een hield voor het publiek de stand bij. Winnaar werd Jan de Kor te, Henk Krijger legde beslag op de tweede plaats, en de winnares van verleden jaar, Heieen Kok, werd der de. Hiermee kwam een einde aan de festiviteiten van de oranjevereniging Juliana. Om negen uur ging in het dorps huis het feest echter nog door met een oranjebal georganiseerd door de Stichting Dorpshuis, die geld inza melt voor de inrichting van het te re noveren dorpshuis. Het bal en het rad van avontuur brachten weer on geveer 1000 gulden op. jes. Dat bracht er goed de stemming in. Na de vlagceremonie gingen de be langstellenden met de muziek mee naar het sportveld, waar de mede werkers van de school een spel- ochtend verzorgden. Stoet Onder de voortdurende dreiging van een regenbui werd er 's middags in de Brouwerijstraat een stoet ver sierde voertuigen samengesteld. Aan het verzoek van de Oranjevereniging met een zo groot mogelijke variatie en rijdbaar materieel te komen, was gevolg gegeven. De optocht bestond uit versierde grasmaaiers, een heftruck, fietsen, en bolderwagen, een ponywagen en natuurlijk een aantal landbouwwa- DEN HAAG. Maak van 5 mei een verplichte vrije dag en maak de kosten die dat met zich meebrengt voor het bedrijfsleven aftrekbaar. Die suggesties deed Albert Jan Even huis, tweede-kamerlid voor de V.V.D. maandag tegenover het A.N.P. LEUSDEN. Het kollege van burge meester en wethouders van de ge meente Leusden blijft bij haar tjesluit om de ambtenaren op 5 mei geen vrijaf te geven. DEN HAAG. Het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen (V.N.OJ voelt de weerslag van de ekonomi- sche situatie en zoekt mogelijkheden om de inkomsten en kosten in even wicht te houden het in de „goede ja ren" gevormde reservefonds heeft een tijd uitkomst kunnen bieden, maar de bodem dreigt in zicht te ko men. gens, versierd door de verschillende verenigingen. Mastklimmen De wagen, door de lagere school verzorgd, bestond uit een grote ra ket, met daarom heen een aantal maanmannetjes. Na de terugkeer in het dorp van de rondrit naar en door Schuddebeurs won de belangstelling voor warme hapjes het van de be langstelling voor het mastklimmen. Door de regen en de koude was de top van mast nauwelijks haalbaar. Met een bingo-dansant besloot Noordgouwe in de avonduren de feestelijkheden, die ondanks de slechte weersomstandigheden erg ge zellig waren. In Noordgouwe NOORDGOUWE, 30-4. Ondanks de koude en dreigende regen toonde de be volking van Noordgouwe een warme belangstelling voor de feestelijkheden op Koninginnedag. Nadat de burgemeester, de heer C. Slabbekoorn 's och tends de vlag had gehesen, zongen de schoolkinderen onder leiding van muziekvereniging „Con Amore" uit volle borst een aatal oud-Hollandse lied- Z1ERIKZEE Puzzelrit In het kader van het Oranjefeest werd een puzzelrit gehouden, waaraan plm 250 personen deelna men; 100 meer dan vorig jaar. De uit slag volgt hieronder. Groep 8 t/m 11 jaar: le prijs: Bert Boot, 24 punten; 2e prijs: Ester Snoek, 23,5 punten; 3e prijs: Werner Lodewijk, 23 punten. Groep 12 t/m 15 jaar: le prijs: Rijn de Jonge, 25 punten; 2e prijs: Marjan Boot 24,5 punten; 3e prijs: Dicky Dekkers, 24 punten. Groep 16 jaar en ouder; le prijs: Pe ter Bil, 23 punten; 2e prijs: mevrouw Lodewijk, 22 punten; 3e prijs: de heer Lodewijk, 21 punten. OUWERKERK Puzzeltocht De puzzeltocht op Koninginnedag in Ouwerkerk begon 's avonds om ze ven uur. Het beantwoorden van de formulieren leverde vele moeilijkhe den op en de vragen zijn door nie mand helemaal goed beantwoord. Van de ca. 100 deelnemers is niet een volwassene in de prijzen gevallen. Deze prijzen zijn beschikbaar gesteld door „Auberge La Butte" en door su permarkt „Geba". Hoofdprijs no. 1 won Petra Bax (15) en no. 2 Eric Bleyi (15) en Bram Scheele (15). Deze hoofd prijswinnaars kregen een taart. Ver der is er een prijs gewonnen door Carly en Annika Romeyn, Linda Vij verberg, Sylvia Bax, Remko Ha- rinck, Renate Kelderman en door Mi riam Rouw. De lampionoptocht met muziek van „Nieuw Leven" was het sluitstuk van deze enthousiaste Ko ninginnedagviering. Er was goede belangstelling gedurende de gehele dag, ondanks tegenwerking van Eo- lus en Pluvius. BRUINISSE Gouden echtpaar in „In 't Opper" Donderdag 29 april was het weer feest in „In 't Opper". Die dag vierde het echtpaar Hendrikse-Helmstrijd het feit dat het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Bruid en bruidegom werden be zocht door burgemeester T. C. Hek man en echtgenote en door mevrouw en ds. Teekens Het echtpaar, afkomstig uit Ou werkerk, heeft 20 jaar „buiten" ge woond, in het huisje van Ko de her der, hun grootvader. Dit spoelde in de ramp weg, en het gezin verhuisde naar een zgn. Zweedse woning. In oorlog en ramp zijn ze naar Gronin gen geëvacueerd, met deze mensen bestaan nog steeds goede kontakten. Het echtpaar, dat deze zomer 10 jaar in „In 't Opper" woont, heeft 3 doch ters, 6 klein- en 2 achterkleinkinde- Opbrengst kollekte Het eerste kwartaal van 1982 bracht 558,99 op voor de Kinder- zorg. Een prachtig resultaat, dat bij- elkaar werd gekollekteerd door Ka rin Jumelet, Rianne Jumelet, Ellen Roth, Corrine van Popering, Tamara Bestman, Marianne Ottens, Jeanette de Ronde, Willemien en Heieen Kik, Piteko de Koning. Ineke de Koning. Maayke Bruynes en Jos v. d. Velde. Allemaal weer hartelijk bedankt. BRUNISSE, 30-4. Namens de gehele burgerij van Bruinisse sprak burge meester T. C. Hekman zijn harteljke gelukwensen uit aan hare majesteit de koning.n. Staande voor het gemeentehuis hoopt hij dat de koningin de kracht, wijshe^ en de gezondheid mag wordep gegeven om ons land nog vele jaren te dienen'Tevoren, had een koperkwartet van „NumetHope" bovenop het ge meentehuis al enkele kotalen ten gehore gegeven\ w.o. -„To thee my heart" en „Voorwaarts Chritenstrijders". Mair het vroegste uit de veren wa ren toch de herauten te paard, die zich door de Bruse straten begaven en hit feestprogramma aankondig den. Dt muzikale rondgang door het don met voorop de korpsen „Nu met Hope" en „Oefening en Uispanning", werd gevolgd door letterlijk alle kinderen, van peuters tcI zesde klassers, door ouders en verdere belangstellenden, een stoet van vele honderden meters. Aangekomen bij het gemeentehuis yerd door de kinderen het Wilhel mus en het Zeeuwse volkslied gezon- /gen, begeleid door de korpsen. Kindermarkt Hier werd ook de indrukwekkend grote kindermarkt gehouden, al fluisterend „Waterlooplein" ge noemd. Een grote verscheidenheid aan spulltjes werd door de kinderen verkocht voor de milieu-organisatie Greenpeace, een door de kinderen langs demokratische weg gekozen doel. De opbrengst bedroeg 2.341,33. De vlag werd gehesen door de padvinderij. Acht meisjes in kle derdracht dansten op klompen schit terende volksdansen. Sportwedstrijden Hoewel Bru 's middags aan de voorste begrenzing van een diepe de pressie lag, werden de sportwedstrij den op de velden van Bruse Boys, „De Bru-Tén", in de gymzaal en in het Dorpshuis vlot en in een bijzon der sportieve en amusante sfeer afge werkt. Amusant vooral omdat de sportvrouw/man niet in z'n speciali teit uit mocht komen. 's Avonds in het Dorpshuis was de apotheose van deze sport-verbroe- deringsdag. De denk-ronde, waarin burgemeester Hekman de vragen over Bru en Wim Vonk, wethouder van sportzaken de vragen over sport stelde, werd een nek-aan-nek-race tussen „De Bru-Tén" en „Bruse Boys". Met een gering aantal punten ver schil werd „De Bru-Tén" eerste en ontving de wisselbeker. Tweede werd Bruse Boys; 3. Fitness club; 4. IJsvereniging „Nooit Gedacht"; 5. Volley Kwiek; 6. Badmintonver. „Netovertnet"; 7. gym. Kwiek. Wegens het grote sportieve sukes is de sportadvieskommissie voornemes dit tot een jaarlijks terugkerend sportgebeuren te maken. Sportvrouw Sprekend vanuit deze kommissie bedankt M. Verspoor de mensen ach ter de schermen (vooral Henk v. d. Ouden) en gaf de mikrofoon aan de heer Hekman, die de sportman/vrouw van 1981 bekend zou maken; dit werd de 14-jarige Er na v. d. Spek, die uitkomend voor Delta Sport, maar nog steeds lid van Kwiek, het vorige jaar alle voorron des van de Ned. turnkampioenschap- pen won en uiteindelijk van heel Ne derland elfde werd. Ook werd ze in '81 Zeeuwse kampi oen en Ze-Bra kampioen. Ze kreeg de persoonlijke beker en de Bru-psort- wissélbeker. Voor z'n bijzondere inzet en toewij ding over vele jaren kreeg Jan Kostense de penning van verdienste uitgereikt. Kostense is jeugdtrainer- begeleider van Bruse Boys. De schaakvereniging T.O.G. orga niseerde schaakwedstrijden op een „kamerbreed" schaakbord. KERKWERVE, 30-4. In Kerkwerve werd Koninginnedag, ondanks het koude weer, uitbundiggevierd. 's Ochtends opende burgemeester W. den Boer van Middenschouwen de feestelijkheden met het luiden van de klok en nadien speelden zich op verscheidene plaatsen in het dorp plezierige aktiviteiten af voor de jeugd, die in leeftijdsgroepen waren ingedeeld. Iedereen kwam 's middags weer samen, om te kijken naar of mee te doen aan de optocht met versierde wagens, karren en andere voertui gen, waaraan heel wat werk was be steed. Het ochtendprogramma verliep zeer geanimeerd. De kinderen van de klas sen 1 t/m 4 deden verschillende spel letjes, die in tentjes rond de Ring wa ren opgesteld. Alle kinderen werden in groepjes verdeeld en met begeleider gingen ze aal stands langs. Ze zagen er schattig uil, want ze waren verkleed als prin- jès en prinsesjes. Zij hadden ook nog een speurtocht door het dorp. Om 11 uur gingen de poorten van het „kasteel" open en lieten de kinderen horen en zien wat zij ingestudeerd hadden. Voor alle kinderen was er na afloop een prijsje, limonade, sinaasappel en konsumptiebon. Puzzeltocht Voor de vijfde en zesde klassers was er een puzzeltocht te voet uitgezet door het dorp. In groepjes van drie gingen zij het dorp door om hun op drachten te vervullen. Voor de ouderen vanaf 12 jaar was er een puzzeltocht op de fiets. Hier was de eerste prijs voor Ad Hagesteyn, de tweede prijs Dick Quartel en de derde prijs voor Jan Berrevoets. Optocht 's Middags om 14.00 uur was er dan de grote optocht Feestelijk en mooi versierde wagens, karren en andere voertuigen torkken door het dorp, met bewondering van de toeschouwers voor het werk, de ideeën en de verkle de deelnemers. De eerste prijs voor de wagons was voor de Christelijke Nationale School met de wagen „Doornroosje". De tweede prijs was voor de Openbare Lagere School met „de Rattcnvager van Hameien". De derde prijs ook voor de o.Ls. „Prinses Irene" met „Sneeuw witje". Vierde werd de kleuterschool en vijfde de peuterschool. De zesde prijs was voor de werkgroep ,^Feugd- aktiviteiten met „Jantje Beton*. „Kleingoed" Voor de versierde wagentjes «n kar ren gingen de prijzen naar De S.R.V.- man; De huifkar en de Solexkar. De prijzen voor de versierde groe pen gingen alle drie naar de Clriste- lijke Nationale School, in de volgorde: „het Rode Kruis", „Bakkers' en „Spuitbussen". Hierna kon iedereen meedoen aan fietsen op een hindernisbaan. Met twee fietsen aan elkaar vastgemaakt moest men allerlei hindernissen ne men om de finish te bereiken, tussen paaltjes doorrijden, over een heuvel met bovenop koekhappen, ringsteken en tot slot tegen strobalen rijden, waar boven een emmer water hing. Dit zorgde voor de nodige hilariteit Er gingen er dan ook heel wat „gedoucht" naar huis. De prijzen voor de hindernisbaan waren; le prijs Wim v. d. Velde en Dick Wittenberg, 2e prijs Rene Rentmees ter en Han v. d. Velde; 3e prijs Piet van Leeuwen en Johnny Hendrikse. Bejaarden Voor de bejaarden was er dit jaar een prijsvraag die ze thuis konden invullen en in een bus aan de Ring deponeren, 's Avonds werden de prijs winnaars bekend gemaakt De vragen hadden veel met Koninginnedag en met Kerkwerve te maken. De prijs winnaars waren: le prijs mevr. Klee- mans-Slager, 2e prijs de heer B. A. Huygens; 3e prijs mevr. Steenpoorte- Berrevoets. 's Avonds werden de rpijzen bekend gemaakt in het Verenigingsgebouw. De voorzitter van het Oranjekomite H. Schipper bedankte iedereen die aan deze dag meegeholpen hadden. Hij wenste iedereen een prettige dans avond toe op muziek van de Melodia's, die door het Oranjekomite waren uit genodigd om deze geslaagde Konin ginnedag te besluiten. ZIERIKZEE, 30-4. Burgemeester Th. H. de Meester hij de opening van het Oranjefeest te Zierikzee. Kunst en Eeren ,,Ruit Roest" bliezen gezamen lijk het volkslied. ZIERIKZEE. Kern van de optocht vormden de kindertjes, met hun versierde fietsjes. Leuk en aandoenlijk (zelfs). ZIERIKZEE. Wie dacht dat het eeuwenoude zaklopen voor de kleintjes niet was geprogrammeerd, zat fout. Er werd wel zak gelopen (in het Havenpark). (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND, 30-4. Ofschoon de weersgesteldheid niet te best was hebben de feestelijkheden op Koningin nedag jl. alhier, georganiseerd door het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging, toch nog een vrij gunstig verloop gehad. Na klokgelui had de uitreiking plaats aan de schooljeugd van gasgevulde ballonnen, aan de schooljeugd van alle scholen waarna de muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" in samenwerking met de drumband de ballondragen- de schoolkinderen over het dorp marcheerden. Hierna had op het Marktplein door manschappen van Duivelands Brandweer de plechtige vlaghijsing plaats waarvoor grote belangstelling bestond. Na het spelen van het Wilhelmus en een driewerf hoera gingen de honder den ballonnen omhoog wat een schit terend schouwspel bood, boven het dopr. Ook burgemeester J. van Bom mel was hierbij tegenwoordig. Hier na werd naar het voormalige sport veld „De Saële" gemarcheerd met de muziek en de schoolkinderen, waar de verschillende kinderspelen plaats vonden. Alle kinderen ontvingen een presentje. Bij de rolschaatsen- wedstrijden verwierven bij de jon gens de eerste prijs: Peter Roks, 2. Michael Bolle, 3. Lec. Burgers. 4. Wim Douw, 5, Erwin Goudzwaard. Bij de meisjes had de eerste prijs: Le- nie Boogert, 2. Ineke Boogert. 3. Dia na Knoop, 4. Miranda de Jonge, 5. Ri- anda de haan en 6. Margriet Schoof. Na de pauze kwam de fietspuzzel- tocht waarbij de volgende deelne mers in de prijzen vielen: 1. Janneke de Bruine, 2. Sandra Dorst. 3. Jorn Verhoef, 4. Dijlan Bakker, 5. Jeroen van der Maas. Bij de „puzzelrit" vielen de volgen de prijzen: 1. Mathilde Stouten, 2. Karla de Jonge, 3. Janita Braber en 4. Marleen Boogert. Ronde van Oosterland Bij de Ronde van Oosterland ver wierven in de afdeling „tourfietsen" René van der Werf de eerste prijs, 2. Dolf Roks Pz., 3. Marcel Melieste, 4. Rinus Roks, 5. Robin Veldhuis, 6. An- dré van den Berge en 7. Ad Schoof. In de afdeling „racefietsen" kreeg Krijn Born de eerste prijs, 2. Barend Plug. 3. Ad van Beek, 4. Marcel Goudzwaard, 5. Jack van der Werf, 6. J. van der Voet en 7. Jan Kees de Jon ge. Bij de krachtmetingen voor heren kreeg de „sterke man" Rinus Boogert de eerste prijs, 2. Jan de Jon ge WZ, 3. Peter Beije en 4. P. Donse laar. Bij de oudere vrouwen kreeg als de „snelle vrouw" de eerste prijs: mevr. Capelle-IJzelenberg, 2. mevr. Stins-Hoogendoorn, 3. mevr. G. Dorst en 4. mevr. Holtrop-Capelle. Aansluitend aan deze wedstrijden volgde nog een gezellige Oranje avond met medewerking van het Schelde-trio in de grote zaal van het cafetaria „Neffen d'Eule" van de fa milie Brouwer. Dit betekende dan weer het einde van een geslaagde feestviering op Koninginnedag 1982. DEN HAAG. Het energieverbruik in Nederland is in de eerste 3 kwar talen van 1981 met 5,7 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 1980. Geluids installatie ZIERIKZEE. 30-). Bij de ope- ning van het Oranjefeest deed de geluidsinstallatie hei niet al te best. Geen wonder; achteraf is gebleken dat twee jongelui, die omschreven werden als lummels", over de omheining zijn geklommen en aan de stekkers hebben zitten prut sen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5