Getorpedeerde Argentijnse kruiser pint Falkland-krisis vast EEN VIERDATUM Verscherping politieke situatie AGENDA Waarschuwing Brezjnjev Ontmoeting Reagan- Brezjnjev „Queen Elisabeth" gevorderd Koufront nadert Falkland-eilanden Argentijnse kruiser gezonken LAATSTE NIEUWS Redding deel opvarenden „Belgrano" Britten brengen Argentijns patrouilleschip tot zinken Offensief Iran-Irak Vrouwelijke arts neergeschoten Zoon stak boerderij aan Groningse moord opgelost Noodsprong uit het raam ARTSENDIENSTEN (01110) 6551 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DETAILS 2 De dodenherdenkingsdag is er weer en de bevrijdingsdag volgt er op. Op de belangrijkste herden kingsplaatsen zullen bloemen wor den neergelegd en trekken stille stoe ten over pleinen en door de duinen. Nederland houdt nog vast aan een piëteitsvolle traditie, zij het dat lang niet overal en lang niet altijd de do den uit Wereldoorlog 11 in de gedach ten komen. De twee minuten stilte zijn niet overal twee minuten stilte; de automobilist uitwijkend om acht uur naar een parkeerstrook om even stil te staan, zal ook nu een witte raaf zijn. Met de bevrijdingsdag ligt Neder land op een bepaalde manier over hoop. Ieder jaar opnieuw weer komt deze toch zo belangrijke dag in dis- kussie, omdat nimmer een goed ge profileerd besluit is genomen ten aanzien van de viering. „Eens in de vijf jaar" is nog altijd een vreemd compromis. Zo'n figuur vindt men nergens elders in de wereld. Om de vijf jaar een bevrijdingsfeest vieren, doet vragen naar de vier jaar, die er tussen liggen. Het „vrij-af" op 5 mei is een ander omstreden punt. Normalisering van de 5-mei- viering 2ou natuurlijk een vrije dag moeten betekenen, maar allerlei sub tiels zweeft daar omheen: vrij mag, maar hoeft niet; vrij mag, maar wordt niet doorbetaald; vrij af in het bedrijfsleven niet, maar in sommige plaatsen voor ambtenaren wel en voor andere ambtenaren in andere plaatsen weer niet. Ga er maar aan staan. Er is zelfs al een suggestié ge daan om een „christelijke feestdag" te laten vallen, om voor iedereejieen vrije 5 mei te scheppen. Zo'n doorbre king van een eeuwenoude traditie is natuurlijk ook onmogelijk; niet evenwel een stoer regeringsbesluit om de 5e mei elk jaar te vieren en voor iedereen vrijaf te geveven. Een andere - ook gedane - suggestie is de kosten van een verplichte vrije 5e mei voor het bedrijfsleven aftrek baar te maken. Als vrij om finan ciële redenen niet mogelijk is, kun nen de bedrijven (en zelfs de over heidsinstanties) tóch vasthouden aan vrij op 5 mei, maar bijvoorbeeld uursgewijs de opgelopen achterstand laten inhalen. Niet zo'n fraaie en aan lokkelijke methode, maar als alles en iedereen heilig overtuigd was van de zin en het nut, om de 5e mei ook voor komende geslachten te omgeven met de feestelijke luister, die het zo hard verdient, dan zou er zeker wat te regelen zijn. Nu is er sprake van een vreemd gestoethaspel en het is jammer dat men de overheid daar mede verantwoordelijke voor moet stellen. Zonder een 5e mei; wat had dat voor een wereld kunnen zijn, maar de viering ligt blijkbaar moei lijk. MOSKOU, 3-5. Het Sowjetrussi- sche staatshoofd, Leonid Brezjnjev, heeft de regeringen opgeroepen „hun gezond verstand en verantwoorde lijkheidszin" te gebruiken. De brief is gericht aan de twee pre sidenten van het recente kongres van „dokters van de wereld voor het voorkomen van een kernoorlog", de Amerikaanse priester Barnard Lown en dé akademikus Evgeni Tsjazov. Brezjnjev zegt bezorgd te zijn over de toestand in de wereld en wijst op het groeiende gevaar van een ker noorlog. WASHINGTON, 3-5. De Ameri kaanse president Reagan zal de uit nodiging van de Russische president Brezjnjev aannemen voor topoverleg tussen beide leiders in een derde land in oktober. Het Witte Huis bevestigde maan dag het bericht dienaangaande van de Washington Post van maandag ochtend. ..Het topoverleg moet wel goed voorbereid worden", zo ver klaarden regeringsfunktionarissen maandag. De topontmoeting tussen Reagan en Brezjnjev zou de aanloop kunnen zijn voor hervatting van de sinds 1979 afgebroken besprekingen over beperking van de strategische bewapening. In 1979 sloten de Vere nigde Staten en de Sowjet-Unie het tweede Salt-akkoord, maar de Ame rikaanse senaat heeft het nooit on dertekend, mede doordat president Carter verzocht de behandeling op te schorten vanwege de Russische inval in Afghanistan. DEN HAAG. Ad Ploeg, defen siespecialist van de tweede kamer- fraktie van de VVD. meent dat staatssekretaris Stemerdink van de fensie toezeggingen aan de vaste ka merkommissie voor defensie en eko- nomische zaken niet is_nagekomen door een order voor 72.700 legertrui- en te plaatsen bij een in Groot- Brittannië gevestigde onderneming. LONDEN/BUENOS AIRES, 3-5. Het konflikt tussen Groot-Brittannië en Argentinië over de Falkland- eilanden heeft zich maandag verscherpt. Britse Lynx-helikopters van het vliegdekschip Hermes vielen noordelijk van de eilanden schepen van de Argentijnse marine aan die op een Sea King- helikopter hadden gevuurd. Een Argentijnse patrouilleboot zonk daarbij en een andere werd beschadigd. Dit is in Londen vernomen. De Argentijnse krui ser „Generaal Belgrano" werd bij een torpedo-aanval door een Britse onder zeeër beschadigd. Het Argentijnse militaire bewind heeft nieuwe vredes voorstellen verworpen. De kruiser zou inmiddels gezonken zijn. Een admiraal LONDEN, 3-5. Een forens in zijn veertig die elke ochtend de trein neemt naar het ministe rie van marine in Londen en die in het weekeinde zeilt op de Theems: dat is het portret dat vice-admiraal John Foster Sandy'' Woodward van zich zelf geeft, de man die nu de kommandant is van de groot ste Britse marinemacht sedert de tweede wereldoorlog. Bekend om zijn verlegenheid op het eerste gezicht is Sandy Woodward in enkele dagen tijd befaamd geworden door zijn tegenstrijdige verklaringen. Hij noemde de invasie op het eiland South Georgia ,,een peuleschilletje". De dag daar op verzekerde hij met dezelfde kracht dat het „absoluut nood zakelijk was te proberen een herneming van de Falklands met geweld te voorkomen. Een dergelijke operatie zou lang durig en bloedig kunnen zijn". Die verklaringen hadden twee dingen tot gevolg: pre mier Margaret Thatcher werd in verwarring gebracht en Sandy" werd een „ster". LONDEN, 3-5. Groot-Brittannië heeft weer een schip gevorderd om extra troepen naar de Falkland- eilanden te sturen. Hèt gaat om het passagiersschip Queen Elizabeth II. Dit heeft hèt Britse ministerie van defensie maandag bekendgemaakt. Het luxe, 66.000 ton metende, vaar tuig is het vlaggeschip van de Britse Cunard-lijn. WASHINGTON, 3-5. Een koufront, dat zich beweegt in de richting van de omstreden Falkland-eilanden, voert een dikker wolkendek aan en verhoogt de kans op regen. Dit is maandag gebleken uit Amerikaanse satellietfoto's. „Er lijkt een koufront te zijn in het zuidwesten dat optrekt naar de eilan den. Het ziet ernaar uit dat zij zich enige tijd onder een dikker wolken dek zullen bevinden", aldus een woordvoerder van het Amerikaanse instituut voor weersatellieten naar aanleiding van de infrarode foto's. BUENOS AIRES, 3-5. Argentinië heeft maandagavond bekendge maakt dat zijn kruiser „General Bel grano" met 1.042 man aan boord zon dag is gezonken, nadat hij was getor pedeerd door een Britse onderzeeër. Het ministerie van buitenlandse zaken in Buenos Aires, dat het ver gaan bekendmaakte, noemde de aan val een verraderlijke daad van agres sie door Groot-Brittannië, in strijd met het handvest van de Verenigde Naties (hierop had ook Engeland zicht beroepen bij het aanvallen van de Argentijnse kruiser. Een daad van zelfverdediging krachtens een arti kel in het handvest, was gezegd). BUENOS AIRES. 4-5. Het Argen tijnse opperbevel heeft bekendge maakt dat 123 overlevenden zijn ge red van de door Engeland getorpe- teerde en tot zinken gebracht kruiser „General Belgrano". Het oppikken gebeurde in vrieskoude wateren ter hoogte van de punt van Zuid- Amerika. Eerder was in Buenos Aires offi cieel bekendgemaakt dat zich aan boord van de kruiser 1.042 man had den bevonden. De militaire junta in Buenos Aires noemde-het Amerikaanse plan onvol doende en verklaarde dat de aanval op de kruiser, op het vliegdekschip „25ste mei" na het grootste Argen tijnse schip, de krisis heeft ver scherpt. Omgekomenen Bij de ondergang van de patrouille boot zijn waarschijnlijk 15 beman ningsleden om het leven gekomen. Van het Britse ministerie van defen sie werd vernomen dat de boot on middellijk zonk na de beschieting met elektronisch bestuurde raketten. De kruiser, die zich juist buiten de 200-mijls oorlogszone bevond, vorm de volgens een woordvoerder van het ministerie een belangrijke bedrei ging van de Britse vloot. Hij zei dat de Britse helikopters veilig op de Hermes terugkeerden. „De kruiser is niet gezonken, maar zwaar beschadigd", meldde een ver slaggever aan boord van het vlieg dekschip Hermes. Bemanning kruiser In een Argentijns communiqué wees de militaire junta met verwij zing naar het torpederen van de „Ge neraal Belgrano" een nieuw vredes voorstel van de hand, dat door de Verenigde Staten en de Peruaanse president Belaunde is voorbereid. Over de aard van de averij en even- tuële slachtoffers onder de ongeveer 1.200 man opvarenden van de kruiser noch over het lot van de bemanning van de patrouilleboot werd in Bue nos Aires melding gemaakt. LONDEN, 3-5. Britse helikopters hebben maandag een Argentijns patrouil leschip aangevallen en tot zinken gebracht. Dit heeft het ministerie van defen sie in Londen bekendgemaakt. Een tweede Argentijns vaartuig zou zijn beschadigd. Volgens het ministerie bevonden de schepen zich ongeveer 90 mijl binnen de „oorlogszone" rond de Falkland-eilanden. Volgens de verklaring schoten twee schepen van de Argentijnse ma rine op een Britse helikopter af komstig van het vliegdekschip De Hermes. Dit gebeurde rond vijf uur maandagmorgen (Nederlandse tijd). Daarna stegen twee Lynx-heli kopters van de Britse vloot op en bestookten de Argentijnse schepen. Eén van de schepen werd tot zinken gebracht en de ander werd bescha digd, aldus het ministerie. TEHERAN/BEIROET, 3-5. Iraanse troepen hebben in de oorlog met Irak een grote aanval uitgevoerd en pro beren de zuidelijk gelegen stad Chor- ramshar, een belangrijke oliehaven, te heroveren. Volgens Iran hebben zijn troepen de rivier de Karoen overgestoken en naderen deze hun doel. Irak ontkende dit, verklaarde dat het Iraanse offensief een misluk king was en zei dat de vijandelijke troepen geheel zijn verslagen. In de vroege ochtend zetten de Iraanse troepen aan het zuidelijke deel van het front het offensief in met een gekombineerde aanval over land, in de lucht en op zee, zo meldde radio Teheran. Het Iraanse leger zou delen van de strategisch belangrijke weg tussen Choramshar en de pro vinciehoofdstad Ahwaz op de Irake zen hebben veroverd. Hiermee is een wig gedreven tussen de Iraakse troe pen in het noorden en het westen van de provincie Choezestan, aldus radio Teheran. Flitsen uit het buitenland SAN SALVADOR. De zender van het linkse verzet in El Salvador Radio-Venceremos heeft maandag de verkiezing van de gematigde Alvaro Magana tot staatshoofd als „een stap om de wereldopinie te misleiden, om dat de strukturen dezelfde blijven". WARSCHAU. Voor de eerste maal sinds op 13 december de staat van beleg werd afgekondigd zijn de nieuwslezers op de Poolse televisie weer in het burger verschenen. Tot dusver waren zij uitsluitend in militair uniform gekleed. WARSCHAU. Na de manifestatie die Solidariteit maandag in War schau heeft georganiseerd ter gele genheid van 3 mei zijn tientallen per sonen aangehouden. Dit heeft de Poolse televisie bekendgemaakt. LONDEN. De Britse Armada, die zich rond de Falkland-eilanden (Mal- vinas) bevindt en daar zondag in ge vecht is geraakt met vliegtuigen van de Argentijnse luchtmacht, is supe rieur wat oorlogsschepen betreft, maar duidelijk in de minderheid op het punt van vliegtuigen. WARSCHAU. De uitzending, die Radio-Solidaritcit voor maandag had aangekondigd, heeft men in het centrum van Warschau niet kunnen opvangen. LONDEN. Door onvoorzichtig ma noeuvreren van een onderzeeër van de Britse marine is twee weken gele den een Ierse vissersboort gezonden. Groot Brittannië is bereid de schade te betalen, zo is zondag officieel in Londen bekendgemaakt. BUENOS AIRES. Een vliegtuig van de Argentijnse marine heeft red dingboten waargenomen in het ge bied in het zuiden van de Atlantische Oceaan waar de Argentijnse kruiser .Generaal Belgrano" door een Britse onderzeeër werd getorpedeerd en waarschijnlijk tot zinken gebracht. Het incident heeft zich voorgedaan ten noorden van het eiland Oost- Falkland. TEHERAN. De Algerijnse minister van buitenlandse zaken Mohammed Seddik Benyahia is maandagavond bij een vliegtuigongeluk om het le ven gekomen in het Iraans-Turkse grensgebied. Dit heeft het Iraanse ministerie van buitenlandse zaken dinsdagochtend bekendgemaakt. OUDE-PEKELA, 3-5. Voor het Groene Kruisgebouw in Oude Pekela is maandagmiddag de 28-jarige vrou welijke huisarts I. van Ham uit.die. plaats neergeschoten. De vrouw is ernstig gewond opgenomen in het St. Lucasziekenhuis in Winschoten. Ze verkeert nu buiten levensgevaar. Er werd op de vrouw geschoten door een 31-jarige plaatsgenote, die direkt na de schietpartij met het wa pen zichzelf van het leven beroofde. Volgens de politie betreft het hier een „crime passionel". De huisarts had een relatie met de man van de da- deres. OSS (N.-Br.), 3-5. De. uitslaande brand waardoor in de nacht van zon dag op maandag is Oss een boerderij in de wijk Ussen in de as werd ge-« legd, blijkt te zijn aangestoken door de 21-jarige zoon van de eigenaar van deze boerderij. Maandagmorgen heeft hij bekend de brand te hebben gesticht in de boerderij, die werd ver bouwd en nog niet was bewoond. De jongeman, die door de politie is aan gehouden, bleek ook in de ouderlijke woning alles kort en klein te hebben geslagen. Volgens de politie schijnt hij reeds geruime tijd in onmin met zijn ouders te leven. De schade be draagt volgens de politie ongeveer een half miljoen gulden. GRONINGEN, 3-5. De moord op de 47-jarige vrouw T. Cruiming in Gro ningen is opgelost. Haar dertien jaar jongere vriend, E. de J. bekende het afgelopen weekend na een re- konstruktie. De vrouw werd ruim anderhalve week geleden dood ge vonden in haar huis aan de Hambur gerstraat. Ze bleek toen al ruim zes weken dood te zijn. De 34-jarige De J. werd gearresteerd op verdenking van doodslag. De man vertelde de politie dat hij de vrouw, „die ondanks haar dron kenschap steeds om drank zeurde", bij de hals had gegrepen en zo de ka mer had rondgesjouwd om haar op bed te leggen. De volgende dag ont dekte hij dat ze dood was. ROTTERDAM, 2-5. Een 25-jarige Rotterdamse is in de nacht van zater dag op zondag uit angst voor de be dreiging van de 23-jarige S. S. uit het raam op de eerste etage van haar wo ning aan de Nieuwe Binnenweg gesprongen. Zij brak haar arm bij de val. S. met wie zij samenwoonde, dreig de volgens de politie haar te zullen doden. Hij had daartoe alle deuren in huis op slot gedaan, zodat de vlucht wegen waren geblokkeerd. De man is aangehouden. Woensdag 5 mei Dokter J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965 neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer en dok ter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen woensdagmorgen van 11.00-11.30 Zuster Du Croo, Kloosterweg 30, Haamstede, tel. (01115) 1535 neemt waar voor Zierikzee. Zr. W. C. Steutel, Bughseweg 41, Haamstede, telef.(01115) 1226, neemt waar voor geheel Schou wen. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgou we Schuddebeurs Noordgouwe, dorpshuis. Kaarten- avond. 20.00 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Elke tweede en vierde woensdag van de maand Zierikzee Vrouwencafé de Gekroonde Suiker biet. 20.30 uur. Woensdag 5 mei Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. Kerkzaal, St. Domusstraat. Bijeen komst Geref. Vrouwen Kontakt Groep. 20.00 uur. Renesse Hervormde Kerk. Uitvoering Herv. Kerkkoor. 19.30 uur. Scharendijke Putmeet. Start bevrijdingstrimloop. 19.00 uur. Donderdag 6 mei Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. „Zeeuwse Herberghe". Bestuursver gadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Afd. Platte landsvrouwenbond. 14.00 uur. Stadhuis. Kommissie sport. 16.30 uur. Burgh-Haamstede Ontmoetingscentrum „De Burght". Ontmoetingsdag gewest Zeeland, Christelijke Plattelandsvrouwen Bond. 10.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Vrijdag 7 mei Zierikzee „Huis van Nassau". Vogelvereniging „Zang en Kleur. 20.00 uur. Concertzaal. V.V.D. lezing Ed Nij- pels. 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Dans- en bingo avond, bond van Opzichzelfstaan- den. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Verkiezingsbijeenkomst C.D.A.-Duiveland. 20.00 uur. Zaterdag 8 mei Schouwen-Duiveland Landelijke fietsdag. 8.00 - 13.00 uur. Zierikzee Concertzaal. Jubileumbal dans school Kramer-de Groot. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Solistenconcours „Luctor et Emergo". 19.00 uur. Maandag 10 mei Serooskerke Dorpshuis. Verkiezingsprogramma V.V.D. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Kulturele Kommissie. Lezing over Jeroen Brouwer, ZVU i.s.m. plattelandsvrouwen. 13.30 uur. Dinsdag 11 maf Zierikzee „Marktzicht". Fraktievergadering P.v.d.A. 19.30 uur. Haamstede Reis naar Kon. tuinen te Laeken, Brussel. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag 12 mei Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 16.00 uur. Bruinisse ,,'t Centrum". Diskussieavond VARA-diskussie-avond. 20.00 uur. Donderdag 13 mei Noordwelle Dorpshuis. Verkiezingsprogramma V.V.D. 20.00 uur. Zaterdag 15 mei Zonnemaire Mobiele tent, schoolplein I. M. v. d. Bijlstraat. Openingskoncert „Nut en Uitspanning". 19.30 uur. Maandag 17 mei Nieuwerkerk Dorpshuis. Kulturele Kommissie. Lezing over Jeroen Brouwer, ZVU i.s.m. plattelandsvrouwen. 13.30 uur. Dinsdag 18 mei Burgh Cafétaria „Westhoek". Verkie zingsprogramma V.V.D. 20.00 uur. Donderdag 20 mei Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. Vrijdag 21 mei Zierikzee R.K.-kerk. Oratoriumvereniging. Uitvoering. 20.00 uur. Maandag 24 mei Rennesse „Wapen van Zeeland". Verkie zingsprogramma V.V.D. 20.00 uur. Dinsdag 25 mei Haamstede Hotel Bom. Verkiezingsprogramma V.V.D. 20.00 uur. HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110)5396,(01110)6564 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur De tijd gaat aan de herinnering knagen en er is zoveel nieuws - gunstig en ongunstig maar meestal ongunstig - gespoeld over het droef gebeuren van 4 mei 1945, toen duide lijk werd hoe zwaar de offers zijn ge weest, die voor de vrijheid moesten betaald. 4 mei 1945 was in het westen des lands nog een onzekere dag. Er was al wel zekerheid - theoretisch dan - dat hetafgelopen was", maar de eerste Canadese jeep - en de tros die volgde -moesten nog komen en dat werd 5 mei. Op 4 mei - in de avonduren - echter al overal bloemen op plaatsen, waar verzetsmensen - kort tevoren nog maar - waren geëxekuteerd. Aarze lend kwamen al vlaggen tevoor schijn; een Nederlandse vlag, een Amerikaanse en een Zweedse. We kenden die Zweedse vlag amper, hoe wel de Zweden er toch voor hadden gezorgd, dat in het ergste staartje van de hongerwinter, wat (beter) voedsel de provincies bereikte, die mateloos leden onder de hongerwin ter. Plotseling immers was in de gaarkeuken een soep verschenen, die herinnneringen wekte aan vroeger tijden. Soep is soep is soep, zou men denken, maar wat een blunder. De hongersoep was heet water, met bie tenstukjes, een enkele bevroren aar dappel en mogelijk een meegekookte tulpenbol. De Zweedse soep mocht soep heten; de lepel bleef er net niet in staan, maar 't scheelde weinig. Vo lop erwten in die soep gekookt in vleesnat. Een superweelde, na maan den van bittere armoede. En dan het Zweedse witte brood natuurlijk. Cake of gebak later ge nuttigd, konden niet beter smaken. Sommigen beloofden zich één snede en daarna nog één, maar „nu zouden ze toch ophouden". Ze hielden niet op; ze aten het hele brood op. Dat was na al dat hongeren nog knap gevaar lijk ook. Dat waren ook de biscuits, die uit de lucht waren komen rollen („droppings"). Wie veel van die kaakjes at (doorgaans met reuzel) en dan begon te drinken, kon de bevrij ding wel even vergeten, als het al goed met hem of haar afliep. Bibliotheken intussen zijn volge schreven over hongerwinter en be vrijding, maar het beeld blijft on- overdraagbaar. omdat de diepste ge voelens van hen, die er bij waren, zich nauwelijks laten vertolken. Dat schept toch een kloof tussen degenen, die het beleefden en de latere genera tie. Daar kan men leuk mee omgaan; je praat over allerlei dingen en dan ineens - via een woord of opmerking - is daar de „muur". „O ja," denk je dan, dat kan hij/zij niet weten". Ge woon te jong en heerlijk is dat, om die ellendige herinneringen niet te hoeven meeslepen. Oorlog c a. zat natuurlijk in grote gruwelijke dingen, maar ook in die kleine vanzelfsprekende dingen, die echter niet vanzelfsprekend waren. Vertelde of geschreven nietige de tails kunnen soms meer illustreren, dan uitgesponnen gruwelverhalen, al is daar - verdrietig genoeg - stof te ■over van. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 2