Voetbalverenigingen ongerust over scheidsrechterstekort Scaldina-team ongeslagen terug naar de derde klas Den Haag doet beroep op publiek Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Uitbreiding noodzakelijk intermeubel deurloo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 april 1982 Nr. 23096 7 RVVH op zoek naar revanche bij Bruse Boys SKNVVK moet vrese lijk opletten voor liekkesluiter Apollo '69 ZSC-W'IK is derby van de waarheid voor beide ploegen DFS bij winst op Brouwershaven met een been in de eerste klas Renesse voor hopeloze opgave bij bijna-kampioen Hoofdplaat Ouwerkerk heeft punten hard nodig ten koste van Kwadendamme Zonnemaire voor te zware opgave tegen Jong Ambon Bruse Boys na bekerwinst op BSC mogelijk laatste Zeeuwse ploeg in strijd Bekerwinstkansen voor Brouwers haven en \VIKj_ KNVB ZATERDAGKOMPETITIE Van week tot week blijft Bruse Boys in de tweede klas aangenaam verrassen. Weliswaar wordt er niet zo erg vaak gewonnen - in vijftien du els slechts vijf keer - maar er wordt door de formatie van trainer Maar ten van Pelt tenminste ook niet ver loren. Slechts twee keer moest een partij nogal schlemielig uit handen worden gegeven in een tijdsbestek van acht dagen. Zowel bij Arnemuiden als bij Alte- na mocht een 0-1 ruststand in Brui- nisser voordeel niet baten en werd telkens met 2-1 verloren. Alle overi ge wedstrijden - acht stuks - eindig den in remise, en dat is iets wat wei nig ploegen in z'n totaliteit de Bruse ploeg nadeden. RVVH verloor tot nu toe eveneens twee keer (waarvan een keer in Ridderkerk tegen Bruse Boys) en alleen Heerjansdam kreeg pas een nederlaag aan de broek maar speelde in Bruinisse toch ook slechts met veel pijn en moeite ge lijk. De komende acht dagen zou Brtise Boys een geslaagde greep naar de macht kunnen doen, maar dan moe ten er wel twee bijzonder zware klus sen geklaard worden. Allereerst moet aanstaande zaterdag (morgen) RVVH in Bruinisse op een nederlaag getrakteerd worden, waarna de vol gende week in Heerjansdam moet worden afgerekend met de gelijkna mige koploper, iets waarvan waar schijnlijk alleen gedroomd kan wor den. Toch heeft Bruse Boys het in zich om beide keren een goed resul taat te boeken, want onder de (te) be deesde trainer Maarten van Pelt is de ploeg gegroeid. Weliswaar zijn een aantal Bruse Boys-spelers te eigen zinnig om te willen onderkennen, dat Van Pelt een positieve invloed heeft gehad op de verrichtingen, maar de sondanks lijkt het vrijwel zeker, dat vooral de rust van de Bergenaar bij zonder veel goed heeft gedaan. De eerstelijkheid gebied dan ook te on- KNVB ZONDAGVOETBAL Zaterdag 10 april: 3e klasse D: BSC-Steenbergen (rest. 10 min.). Maandag 12 april: Jong Ambon- Steenbergen; Goes-Sluiskil. AFDELING ZEELAND le klasse, zaterdag 10 april: Corn Boys-Domburg; Hoofdplaat-Renes- se; Volharding-Lewed. Boys. Maan dag 12 april: Domburg-SDO; Volharding-Sluis; Philippine-Lewed. Boys; Zeelandia-Oostburg; Graauw- Hoofdplaat. Reserve le klasse, zaterdag 10 april: Philippine Il-Zierikzee II; Pa trijzen II-RCS III; Jong Ambon II- Hontenisse II. Maandag 12 april: Breskens II-Noormanne II; Patrijzen II-Terneuzen III; Hontenisse II- Biervliet II; Philippine li-Jong Am- bon II; Robur Il-Zierikzee II. 2e klasse B, zaterdag 10 april: Goes III-Hansw. Boys II; Kw'damme- Ouwerkerk; Robur-Cortgene. Maan dag 12 april: Cortgene-Lewed. Boys II; Walcheren II-Goes III; Heinkens- zand-Zeel. Sport III; Robur-Kw.'damme. 3e klasse D, zaterdag 10 april: Zonnemaire-Jong Ambon IV, 14.30; Robur III-Kw.'damme II. 4e klasse E, maandag 12 april: Wal cheren V-Heinkenszand III; Goes IV- Hansw. Boys IV; Dreischor II-Vol- harding III, 14.30. 4e klasse F, maandag 12 april: Pa trijzen Ill-Goes V; Hansw. Boys III- Zierikzee V. derkennen, dat Maarten van Pelt een flink stuk van de lof toekomt, die de ploeg in de loop van de kompetitie heeft verdiend. Voor de kompetitie begon was Bru se Boys al door iedereen - en ook door Bruenaren - veroordeeld tot nage noeg zekere degradant. Maarten van Pelt heeft evenwel nooit vrede gehad met deze beweringen onwillekeurig is deze positieve instelling overgesla gen op de hele ploeg, hoe zeer men dat dan ook blijft ontkennen. Een trainer heeft wel degelijk invloed op de prestaties, weliswaar niet in de mate dat het bepaalt of de ploeg tweede dan wel derde eindigt, maar wel of een ploeg van boven of onder aan de ranglijst staat. Dit even terzij de. Logischerwijs zou bruse Boys za terdag moeten kunnen winnen van RVVH, afgaand op het gemak waarop de Ridderkerkse ploeg veer tien dagen geleden op eigen bodem aan de kant werd geschoven, maar inmiddels herstelden de Zuidhollan ders zich ten koste van AZVV, waar door men mogelijk toch een geslaag de greep naar een revanche kan doen. Voorlopig houden wij het toch op een kleine, maar nuttige zege voor de thuisploeg. SKNWK is in de vierde klas plotse ling van serieus degradatie kandi daat verandert in een mogelijk pro movendus. In zes wedstrijden haalde de formatie van trainer Ed van Dalen elf punten, waardoor men nu achter de beide koplopers BWR en Yerseke op de derde plaats is beland, maar ook Wemeldinge staat theoretisch nog een fraktie beter, maar toch, de Nieuw erker kers zijn bezig aan een meer dan voortreffelijke tweede kompetitiehelft. Aanstaande zaterdag staat er voor de ploeg een inhaalwedstrijd op het programma, omdat Apollo'69 enkele weken geleden zo vriendelijk was de thuiswedstrijd tegen SKNWK af te gelasten, toen men er nergens ook maar over piekerde om tot afkeuring over te gaan. Een week later was het veld in 's-Gravenpolder blijkbaar na genoeg het enige bespeelbare terrein in Zeeland, maar och, dergelijk fluk- tuaties schijnen zelfs op dit niveau amateurvoetbal erbij te horen. Afgelopen zaterdag klopte SKNWK op eigen terrein dikver diend koploper Yerseke en het lijkt daarom logisch een zege voor de Nieuwerkers in 's-Gravenpolder te voorspellen. Door het verloop de laatste weken zijn er evenwel een aantal mentale faktoren in het spel gekomen. Men is zich namelijk in Nieuwerkerk maar al te goed be wust, dat er niet een punt meer ver speeld mag worden, wanneer men werkelijk die zo plotseling opdoe mende titel zou willen pakken, maar voor Apollo'69 geldt in feite hetzelf de, maar dan met betrekking tot de degradatie. De Bevelanders hebben werkelijk ieder punt broodnodig om het vege lijf te redden, hetgeen een ploeg wel eens overwachte impulsen kan geven. Wanneer SKNWK dit echter goed onderkent, dan moet het geen al te groot probleem hoeven te zijn om met beide punten in Nieuwerkerk te rug te keren. Bovendien spelen BWR en Yerseke tegen elkaar, waardoor mogelijk een van beide de huidige twee punten voorsprong op SKNWK verspeelt. AFDELING ZEELAND In de eerste klas van de afdeling Zeeland staat andermaal de derby tussen ZSC en WIK op het program ma, een derby, die voor beide ploe gen van kardinaal belang kan zijn. ft' OOSTERLAND, 7-4. De Schouwen-Duivelandse voet balvereniging kwamen van de week bijeen om zich voor te bereiden op de regiovergadering. De bijeenkomst in de kantine van s.v. Duiveland te Oosterland stond onder voorzitterschap van de heer H. van der Werf. De regio gemachtigde, de heer D. Vleuger vertelde dat er twee va- katures waren in de regio Noord- en Zuid-Beveland/ Schouwen-Duiveland Tafeltennis ZIERIKZEE, 8-4. Het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina is in de vierde klas ook in haar laatste wedstrijd zonder nederlaag gebleven, waardoor men op een waardige manier revanche heeft genomen voor de degradatie in de najaarskompetitie. Door de inmiddels al weereen paar weken geleden veroverde titel werd het verloren gegane terrein overtuigend terugge haald. DEN HAAG, 8-4. Burgemeester Schols van Den Haag en wethouder Vink van volkshuisvesting, jeugd, sport en rekreatie hebben donderdag een gesprek gevoerd met bestuursleden van FC Den Haag, leden van de Haagse politie en de officier van justitie, de heer De Waardt. De laatste ontmoeting, een uitwed strijd bij MZ XVI, werd met 8-2 ruim schoots gewonnen, Jan Kik, die Ad de Graaf verving, kwam twee keer win nend uit de strijd, evenals Michel- Holm. Cor Smaïheer bleef in deze ontmoeting ongeslagen en het achtste punt kwam van het dubbel Smalheer/- Holm. Resumerend mag gesteld wor den, dat Cor Smalheer in deze kompe titie de sterkste speler was in zijn klas. Alle dertig partijen werden door hem in winst omgezet, waarbij zelfs niet een game verspeeld werd. Michel Holm kwam tot een skore van 83 procent en Ad de Graaf haalde 58 procent van de partijen binnen. Het dubbel Smalheer/Holm boekte gedu rende de hele kompetitie ook louter overwinningen en skoort dus 100 pro cent, de indeale skore. Het tweede team speelde een thuiswedstrijd tegen MZ XVII met als inzet de vierde plaats in hun klas. Door een 5-5 gelijkspel viel deze eervolle positie uiteindelijk toe aan de Zierikzeese ploeg. Leo de Rui ter en Bram Vroegop wonnen ieder twee partijen en het gelijkmakende punt kwam op naam van Jan Kik, door dat hij in de derde game met minimaal verschil van zijn tegenstander won - (23-21). Het derde team speelde heer laat ste wedstrijd tegen Sint Laurens VII en ook deze thuiswedstrijd leverde een 5-5 eindstand op. De punten kwa men hierbij op naam van Koos van tNcck (twee keer), Joke Verspeek en Harry Koper, terwijl het dubbel Van Neck/Koper ook winnend uit de strijd kwam. Scaldina III deelt met Kapellc V de derde plaats in de vijfde klas. Koos van Neck speelde 71 pro cent, Joke Verspeek 19 procent, Han Ketting 53 procent en Harry Koper boekte een skore van 43 procent. Het eerste jeugdteam speelde een uitwedstrijd tegen Sint laurens en kwam met een 7-3 nederlaag naar Zie- rikzee terug, zodat Sint Laurens ver diend kampioen werd in de derde klas. Martijn Bruël stak in grootste vorm en won alle drie zijn partijen, terwijl Roe land van der Wekken en invaller Rob van Pinxteren evenzoveel nederlagen moesten inkasseren. Het dubbelspel ging eveneens naar de Middelburgers. In de derde klaskompetitie speelde Martijn Bruël over de hele wedstrij den reeks erg sterk en hij kwam tot een percentage van 83 procent Cor van der Wekken kwam tot 52 procent en broer Roeland gaf bijzonder weinig toe met 46 procent Na promotie uit de vierde klas in de najaarskompetitie eindigde Scaldina I in de derde klas op een sterke tweede plaats met maar liefst zeven punten voorsprong op de nummer drie. Winst voor ZSC betekent, dat men mogelijk met twee punten voor sprong op Rillandia deze ploeg de volgende week op bezoek krijgt en men dan bij winst zelfs vier punten wegloopt en 's-Heer Arendskerke ook in de fatale zone wordt gedrukt. Een andere mogelijkheid is een zege voor WIK, hetgeen dan voor tachtig procent redding voor de Kerkwerfse ploeg betekent. Mogelijk dat een ge lijkspel beide ploegen in de kaart speelt, maar zonder enige twijfel is de onderlinge rivaliteit dusdanig groot, dat men het daar niuet op zal laten aankomen. Gezien de resulta ten van de laatste weken zou een zege voor WIK het meeste voor de hand liggen, maar de 4-0 overwinning van de Scharendijkse ploeg de vorige week op GPC mag toch ook niet wor den weggecijferd, vandaar dat we het toch op een puntendeling houden. In de tweede klas ook al een pun tendeling bij DFS-Brouwershaven. omdat de krachtsverhoudingen waarschijnlijk toch niet zo groot zijn als de huidige ranglijst doet suggere ren. Brouwershaven is zonder twijfel een aantal weken danig gehandikapt geweest door blessures, onder andere van Jan Lievense. Sinds de terugkeer van Lievense draait de Brouwse machine weer uit stekend, terwijl DFS juist niet meer die soepelheid in zich heeft van een aantal weken geleden. In onze prog nose zouden we zelfs geneigd zijn een lichte voorkeur aan de dag te leggen voor Brouwershaven, ondanks het voordeel van het iegen terrein van DFS. Het totale pakket aan aanval lers lijkt bij de ploeg van Kees Berre- voets toch iets sterker en breder dan dat dat bij DFS het geval is. De ploeg van Kees Rijnberg zal zich evenwel tot de laatste snik verweren, omdat men maar al te goed weet, dat er ge wonnen moet worden om die tweede plaats goed vast te houden. Over ze ven dagen moet men immers op visi te bij de nog altijd ongeslagen koplo per Middelburg en ook dat zou wel eens op puntenverlies kunnen uit draaien. AFDELING ZEELAND ZONDAGVOETBAL In de zondagse eerste klas mag ge rust gesteld worden, dat Renesse niet over al te veel medewerking van ar biters hoeft te juichen. Herhaaldelijk vallen de beslissingen in het nadeel van de ploeg Van trainer Kees van Dijke uit, zeker wanneer een Zeeuwsvlaamse ploeg als tegenstan der fungeert en ook de arbiter uit die kontreien afkomstig is. Afgelopen zondag ging men aan de hand van arbiter Meeusen nog maar eens lelijk de boot in en is de situatie weer uiterst precair geworden met het oog op behoud in de eerste klas. Aanstaande zaterdag (morgen) moet de Renesser ploeg op bezoek bij koploper Hoofdplaat, een duel waar men zich zeker niet te veel illusies over zal maken, ondanks het feit, dat Hoofdplaat afgelopen zondag de eerste seizoennederlaag aan de broek Een plaats inoet worden bezet en de heer D. de Vos van WIK bleek be reid zich hiervoor kandidaat te stel len. De heer Vleugel stipte de proble matiek rond de loting van de wedstrijden om de KNVB-beker aan. Gebleken is dat Bruse Boys ver schillende keren een andere tegen stander kreeg toebedacht. Algemeen was men dan ook van mening, dat er van loting (zoals het reglement ook voorschrijft) geen sprake is. Besloten werd een en ander aan hangig te maken op de voorjaarsver gadering van de afdeling Zeeland, waarop ook vertegenwoordigers van de KNVB aanwezig zijn. Voor wat de bekerwedstrijden van de afdeling Zeeland betreft zag men direkt nog geen reden om hierin ver anderingen in aan te brengen. Nog geen uitgesproken mening hadden de afgevaardigden van de verenigingen over het afschaffen van de identiteitskaarten voor de senio ren. Scheidsrechters Uitvoering werd van gedachten ge wisseld over het scheidsrechters tekort, waarmee men vooral op Schouwen-Duiveland nog te kampen heeft. Naar de mening van de heer Vleu gel moet het mogelijk zijn om op Schouwen-Duiveland ongeveer 15 mensen bijeen te brengen die bereid zijn om een op Schouwen-Duiveland te houden scheidsrechterskursus te volgen. De verenigingen moeten hieraan wel hun medewerking verle nen. Als iedere vereniging met een kandidaat komt heeft men al 13 scheidsrechters. De heer D. E. Mooij (bestuurslid van de afd. Zeeland) gaf een uitvoe ring uiteenzetting over de scheids rechters problematiek in de afdeling. Om de verenigingen niet te zwaar te belasten met scheidsrechters van buiten deze regio is het juist noodza kelijk dat er nog een aantal scheids rechters wordt aangetrokken. Men streeft er naar dat ook de wedstrij den van de A-, B- en C-junioren door een officiële scheidsrechter worden geleid. kreeg van Philippine. Theretisch kan hoofdplaat na winst op Renesse en een zege maandag op Graauw met de Pasen de titel binnenhalen, zodat er waarschijnlijk niets valt te hopen voor de Westhoekers. Verlies kan evenwel tot gevolg hebben, dat men vrijwel zeker maandagavond op de laatste plaats zal belanden, omdat zowel Domburg als Volharding wel niet zonder puntenwinst zullen blij- ven in hun double in het weekeinde. Erg moeilijk is het allemaal ook weer geworden voor Ouwerkerk nu men afgelope zondag de beide punten aan Goes heeft gelaten in een belang rijk vierpuntenduel. Duidelijk is in middels geworden dat het gewoon noodzaak is geworden, dat de Ou- werkerkers de volle winst halen uit de uitwedstrijd tegen Kwadendam me, iets wat gezien eerdere onderlin ge wedstrijden ook mogelijk lijkt. Ook de derde behandelde Schou wen-Duivelandse ploeg uit deze zon dagse sportspiegel knokt tegen de gradatie. Zonnemaire leek zich een paar weken redelijk uit de proble men te knokken, maar ook de overi ge degradatiekandidaten bleven winnen en zodoende belandden de Zonnemairenaren na de 5-0 neder laag tegen Zierikzee III andermaal op de rode lantaarnplaats. Daar zal normaliter ook morgen weinig ver andering in komen, omdat Jong Am- bon IV zo op het oog veel te stekr is voor de thuisploeg. BEKERVOETBAL Maandagmiddag moet Bruse Boys uitkomen voor de KNVB-beker dis- trikt Zuid I. Het Roosendaalse BSC is uiteindelijk de tegenstander ge worden na diverse .lotingen" van kompetitieleider Havermans. Mid delburg en Halsteren bleken waar schijnlijk te lukratief voor de Boys, dus moest derde klasser BSC het maar gaan doen in Bruinisse. Het biedt de Boys overigens wel onge kende perspektieven in dit beker toernooi, want normaal gesproken mag dit BSC niet al te veel proble men opleveren voor de ploeg van trainer Van Pelt. Vrij recent won Zie rikzee in kompetitieverband nog dóódsimpel van BSC, in Roosendaal nog wel. De eindstand werd uiteinde lijk, 1-4, maar zonder al te veel pro blemen had het de dubbele uitslag kunnen zijn. Winst voor Bruse Boys zou wel eens kunnen betekenen, dat de Boys een van de laatste Zeeuwse vertegenwoordigers in de bekerkom petitie wordt en datsiert een sterk seizoen. In het afdelingsbekertoernooi heeft Brouwershaven maandagmid dag een thuiswedstrijd, maar op dit moment is nog niet bekend welke te genstander men krijgt. Zaterdag spe len Kapelle III en Apollo'69 II voor deze twijfelachtige eer, omdat Brou wershaven beide opponenten toch simpel de baas moet kunnen. In Brui nisse speelt Bruse Boys II tegen WIK een gezien de resultaten van beide ploegen in de laatste weken zou WIK wel eens een ronde verder kunnen komen. Uitvoering werd ook van gedach ten gewisseld over het boekings systeem, waaraan voor- en nadelen zijn verbonden. De heer M. den Broek er t (Zierik zee) zag het als een groot nadeel als een speler aan het eind van het sei zoen tegen zijn derde boeking oploopt, waardoor hij bijvoorbeeld de eerste vijf of zeven wedstrijden van het volgende seizoen niet kan spelen. Wel was men van mening dat het veelal dezelfde spelers zijn, die met de strafkommissie in aanraking ko men. De heer W. de Waal (regio-gemach tigde) vestigde bij de verenigingen nog eens de aandacht op de komende maatregelen ten aanzien van de re- klame. Zoals borden langs het speel terrein, reklame op de shirts en trai ningspakken en in de klubbladen. Verder wees hij erop om het rapport overschrijvingsbepalingen nog eens goed door te nemen. De heer Van der Werf bracht hierna het op zaterdag 29 mei a.s. te Ooster land te houden toernooi om de Schou- wen-Duiveland-trofee in bespreking. De vereniging Duiveland, welke dit jaar met de organisatie is belast, heeft hiervoor de volgende indeling gemaakt: Groep I: Duiveland, ME- VO, SKNWK. Zierikzee en Bruse Boys. Deze groep speelt een halve kompetitie voor het vaststellen van de eindklassering. In groep II, poule A, komen uit: WIK, Renesse. ZSC en Ouwerkerk; in groep II. poule B. zijn dat: Zonnemai re, Dreischor, DFS en Brouwersha ven. De winnaars van beide poules zul len het tegen elkaar opnemen in de fi nale van groep II. De afgevaardigden van de vereni gingen konden met deze indeling vol ledig akkoord gaan. De heer Van der Werf sprak de hoop uit dat het een geslaagde dag zal mogen worden waarbij de sporti viteit de boventoon zal voeren. Dames De heer J. Bom (Renesse) was van mening, dat er door de verenigingen nog weinig aandacht was besteed aan Aanleiding tot het gesprek was de brand, die zondagnacht een deel van de tribune in het Zuiderpark-stadion verwoestte. De gesprekspartners kwamen tot de konklusie, dat het kontakt en de verstandhouding tus sen supporters, bestuur en spelers in de nabije toekomst verbeterd dienen te worden. Ook van de zijde van de gemeente zal gepoogd worden daar aan een bijdrage te leveren. Oproep Voorts deed de gespreksgroep een oproep aan het publiek ervoor te zor gen, dat het betaalde voetbal in Den Haag op normale wijze kan funktio- neren. Men heeft maatregelen aange kondigd om het publiek weer zo goed en gastvrij mogelijk te ontvangen. AMSTERDAM. Koningin Beatrix heet de internationale tentoonstel ling Floriade '82 in Amsterdam geo pend. Dit deed zij met het luiden van ■een scheepsbel die later op de trek schuit, één van de attraktiepunten van de Floriade, zal worden gemon teerd. Advertentie Wij hebben voor u een grote kollektie slaapkamers en een uitgelezen kollektie matrassen en bodems. Meelstraat 31-33, 4301 EB Zierikzee Telefoon (01110) 2946 de diskussienota, wat hij toch wel van belang achtte. De vergadering vond dat bij slech te weersomstandigheiden wanneer het terrein toch bespeelbaar is, de wedstrijden voor de E- en D- pupilletjes moeten worden afgelast De heer D. de Vos vestigde er de aandacht op, dat men momenteel bij WIK een aktieve damesvoetbalafde ling heeft welke in het volgende sei zoen waarschijnlijk aan de kompeti tie gaat deelnemen. De heer Den Broekert zou graag zien dat de dispensatie, zeker in de hoofdsklasse van de A- en B- junioren, zal worden afgeschaft. De heer P. Remeeus (Ouwerkerk) stelde een aantal vragen ten aanzien van de wijze waarop de spelers zijn verzekerd. Daar men hierop niet het juiste antwoord wist, zal dit punt op de regio-vergadering aan de orde wor den gesteld, omdat de verenigingen hier meer voorlichting over wensen. Ten slotte werd er besloten dat de gezamenlijke vergadering van de Schouwen-Duivelandse verenigin gen de volgende keer in de kantine van DFS te Burgh zal worden gehou den. Selektie Zeeuws jeugdelftal MIDDELBURG, 9-4. Om te komen tot een Zeeuws jeugdelftal een UEFA-elftal met spelers tot en met 18 jaar dat tijdens de Pinksterdagen in Duitsland weer deelneemt aan een internationaal toernooi), wordt op 21 april aanstaande in Wolphaartsdijk een selektiewedstrijd gespeeld. De jeugd technische kommissie van de KNVB, afdeling Zeeland heeft daarvoor de volgende spelers uitgenodigd: Paul Poortvliet, Jakko Oosterling en Cees Schroevers van Arnemuiden, J. de Reu van Biervliet. Tonne van Vooren (Breskens), L. Bei der en A. Duinhouwer (Bruse Boys), J. de Jonge en C. Bal (Heinkenszand), G. van Boom en Nico Knol van Hoek, Frits Huijskens van Lewedorpse Boys, Henk de Nooijer (Middelburg), Peter Brouwer (Oostkapelle), M. Nijsse en J. Jasperse (RCS), Dick Fie- rens (Renesse), K. Geschiere van Se- rooskerke. Piet Goeree en Mart van de Guchte van S.V.D., G. Maas en Hans Menu (Terneuzen), D. de Bruij- ne (Terneuzense Boys), J. Koster en J. de Ridder (Veere). Pattrick van de Hemel (IJzendijke), R. de Putter en K. Ruytenburg (Zaamslag), P. de Broekert en Theo Wittenberg (Zierik zee), A. de Nijs van Hontenisse. De selektiewedstrijd in Wol phaartsdijk begint om kwart over ze ven. Bij de thuiswedstrijd tegen FC Gro ningen, die maandag wordt gespeeld, zal de afgebrande tribune zijn opge ruimd. Uit het gesprek kwam tenslotte naar voren dat het bestuur van FC Den Haag, de politie en justi tie het nodige zullen ondernemen om het duel tegen Groningen zonder wanordelijkheden te laten verlopen. Schaakvereniging Zierikzee In een vriendschappelijke wedstrijd hebben de Zierikzeese schakers afge lopen maandagavond een duidelijke overwinning behaald tegen een kombi- natie van de schaakvereniging uit Brui- nisse/Oude Tonge. Zowel de junioren, 6-2 in hun voordeel, als de senioren, 12-6 in hun voordeel, wisten met grote cijfers te winnen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt Junioren M. in't Veld-A. Knop 1-0; W. Piree-A. v. d Berge 1-0; P. Spiegels-L. Kos- tense 1-0; P. Klumper-J. Klink 0-1; W. v. Hekken-A. v. Klinken 1-0; M. Fe- leus-M. Kik 1-0; T. Donker-R. Jongen 1-0; H. Schraa-É. Ruitenbeek 0-1. Senioren J. J. v. Ende-J. de Jonge 1-0; R. v. d. Veken-A Douw 1-0; M. Krijger-J. de Korte 0-1; J. Zwarts-A. Hollander 1-0; H. Jukkenekke-R. Bal 1-0; A Scheele- J. v. Loon 1-0; J. Hoogstrate-C. v. d. Berge 0-1; J. v. d. Westen-V. d. Bos 1-0; J. Verkerk-Gebuis 1-0; J. Bom-A Kik 1-0; P. v. Baarle-L. Holleman 0-1; P. Wie bols-J. Reurich 1-0; J. Louws-H. Knop 1-0; C. v. Eldik-D. v. Wolferen 0- 1; C. Polderman-P. Holleman te-Vi; v. Rossum-K. v. d. Bos %-Vè; J. Stoel-A- J. v. d. Berge 0-1. Bridgekompetitie Haamstede Nu alweer voor het derde jaar, zijn er gedurende de wintermaanden 1981-1982 viertallen-wedstrijden gespeeld. De 6e en laatste wedstrijd werd traditie getrouw in hotel Bom te Haamstede gespeeld, waaraan alle 32 dames tegelijk deelnamen. Het werd bijzonder spannend tussen Mid- delharnis en Haamstede, die resp. nummer 1 en 2 stonden. Uiteindelijk ging Haamstede met de eer strijken en won met 146 punten. Middelharnis werd 2e met 138 punten. Zierikzee be haalde 110 punten en Ouddorp ein digde met 76 punten. Als blijk van waardering werd aan de organisatri ce een prachtige plant aangeboden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De hogere voorrang die de jongste meerjarenvisie land bouwkundig onderzoek geeft aan on derzoek naar alternatieve landbouw ontwikkelingen, is in zijn algemeen heid niet gewenst. Onderzoekprojek- ten op dit gebied zullen, net als die op andere gebieden, gebaseerd moeten zijn op analyses en moeten passen in de algemene beleidsdoelstellingen. ROTTERDAM. Wetenschappelijk onderzoeker ir. A. M. Bouma is zijn baan bij het Bouwcentrum in Rotter dam kwijtgeraakt na publikatie van een artikel waarin hij kritiek lever de op het ministerie van volkshuis vesting buiten medeweten van zijn direktie. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft in de Nieuwe Kerk in Amster dam de prijzen uitgereikt aan de win naars en winnaressen van de 25ste foto-tentoonstelling die in de kerk wordt gehouden. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH, 8-4. Aanvoer: 290 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 2450 - 4050; voljarigc 1950 - 3250; 2'/2-jarige, luxe (merries) 1700 -ƒ 2600; 2'/2-jarige luxe (hengsten) 1450 -ƒ 2550; 1'/2-jarige, luxe (merries) 900 -ƒ 1750; l'/s- jarige, luxe (hengsten) 850 1700; veulens, merries 700 -ƒ 1350; veu lens. hengsten 700 -ƒ 1350; hitten 675 - 1775; Shetlandse pony's (ruins) 225 - 625; Shetlandse pony's (merries) 275 - 675. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 7,40 - 8,40; oude slachtpaar- den 7,30 - 8,30. De handel was normaal. Dc Eierveilingcn BARNEVELD, 8-4. Coöp. Veluwse Eierveiling: Aanvoer 4.080.860 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 10.70 - 10,75; 55-56 gram 13,10 - 12,85; 60-61 gram 13,30 - 13,70; 65-66 gram 14.20 15,65. Eierveiling: Aanvoer 860.340 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 11,25 - 11,40; 56-57 gram 13,14 - 12.95; 61-62 gram 13,05 - 14,15; 66-67 gram 14,60 - 15,90. Eiermarkt: Aanvoer ca 950.000 stuks. Handel: kalm. Eieren van 48-54 gram 10,25 -ƒ 13,30 per 100 stuks, kg-prijs 2.14 - 2,46; 57-61 gram 14,00 - 14,80 per 100 stuks, kg-prijs 2,46 - 2.43; 64- 67 gram 16,00-16,25 per lOOstuks, kg-prijs 2.50 - 2,43.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7