ZLM bezorgd over houding minister De Koning ten aanzien van graanbeleid ,,Den Haag" luistert niet naar klachten van akkerbouw Wetenswaardigheden over de haringvisserij in Noordzee Officier verwijt gedaagde tekort aan verkeersinzicht ONZE PUZZELRUBRIEK Verwijt ZLM: Stikstofprijzen Uienafzet bevorderingsfonds Zitting kantongerecht GOES, 9-4. Tijdens de vergadering- van het Hoofd bestuur van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (Z.L.M.) in Goes is uiting gegeven aan grote zorg over de houding van landbouwminister J. de Koning waar het gaat om diens inspanningen ten behoeve van het graan beleid. Voorzitter A. J. G. Doeleman vroeg zich in zijn openingsrede af wat de mi nister voor ogen staat niet de akkerbouw: „Is de minister wel bereid nationa le maatregelen te nemen voor met name die akkerbouw bedrijven die sterk af hankelijk zijn van de gegarandeerde produkten ten einde verbetering te bren gen in hun moeilijke positie?", aldus de Z.L.M.-voorzitter. GOES, 9-4..Minister De Koning vindt de Brusselse prijsvoorstellen te hoog en hij noemt de extra l'/z 9in de aangepaste kommissievoorsteilen ,,van kwaad tot erger". Dat is een trieste zaak, want ondanks het gunstige voor jaarsweer met uitstekende zaaiomstandigheden en ondanks de huidige goede konsumptieaardappelprijzen wordt ons lijstje met gerechtvaardigde klach ten en wensen telkenmale langer en onoverzichtelijker, wegens de chronische oost-indische doofheid in Den Haag", aldus de voorzitter van de ZLM- akkerbouwkommissie de heer H. C. van der Maas op de ZLM-vergadering in Goes. In dit verband werd er op gewezen dat we in Nederland bijzonder op on ze tellen zullen moeten passen willen we onze konkurrentiepositie kunnen handhaven. Een zaak van nationaal belang gezien de agrarische bijdrage aan onze ekonomie. Praktijk gericht onderzoek Daarom zal de overheid volgens de Z.L.M.-voorzitter veel aandacht moe ten blijven besteden aan het praktijk gericht onderzoek wat betreft pro- duktieverhoging, kwaliteitsverbete ring, kostenbesparing e.d. Van be lang is dat daarbij de betrokkenheid en medezeggenschap van het agra risch bedrijfsleven verstevigd moet worden. Daartoe dient zijns inziens onder meer de Nationale Raad voor Landbouwkundig Onderzoek bestuurlijk vereenvoudigd te wor den en de aansluiting met de prak tijk verstevigd. Met verbazing zei de Z.L.M.-voor- zitter kennis te hebben genomen van het plan van de overheid om de GBK- regeling (Gegarandeerd Bijzonder Krediet, ook wel „zwemvestrege ling" genaamd) stop te zetten. „Nog maar enkele maanden gele den zei minister De Koning van me ning te zijn dat afspraken gemaakt met o.a. de banken nagekomen zou den moeten worden. Het komt ons dan ook erg vreemd over dat de over heid plotseling van standpunt veran derd met als motivatie dat men bang is voor oneigenlijk gebruik van de re geling". Pachtwet Verwarring en onduidelijkheid is er - ook over de Wet Agrarische Grondverkeer en over bepaalde za ken in het Ontwerpwijziging Pacht wet. Ook bij de bedrijfsovername worden de financieringsproblemen steeds groter. Daarbij komt dan nog dat door de fiscus onvoldoende reke ning wordt gehouden met de bedrijf- sekonomische waarde. Ook de pro blemen met betrekking tot het pach tersvoordeel zijn nog steeds niet op gelost. Het lijkt er eerder op dat de fiscus steeds nieuwe situaties weet te bedenken, die verschillende bedrij ven in grote moeilijkheden brengen. De heer Doeleman kwam clan ook tot de konklusie dat het voor de land- bouwmaatschappijen wel moeilijk is in een dergelijke situatie een beleid te voeren dat vertrouwen uitstraalt naar de leden toe. Daarbij, zo konstateerde de voor zitter, worden de problemen waar de land- en tuinbouw mee te maken krijgt steeds ingewikkelder. Dat al les vergt bijzonder veel inspanning van de landbouworganisaties. „Gelukkig, voegde hij er aan toe, hebben wij een goed funktionerende. WASHINGTON. De Amerikaanse president Reagan stuurt zijn mi nister van buitenlandse zaken, Alexander Haig, naar Londen en Bu enos Aires om te trachten de krisis rond de Falkland-eilanden te helpen oplossen. Dit heeft het Witte Huis be kendgemaakt. ROME. De Italiaanse regering zal 85 miljoen dollar (ongeveer 225 mil joen) beschikbaar stellen voor een vijf-jarenplan ter bestrijding van de kindersterfte in landen van de derde wereld. Nu het minder goed gaat met de ekonomie van datzelfde West-Europa is elke faktor die aan herstel daarvan kan meewerken belangrijk en dat is dus ook de haringvisserij. Met genoe gen wordt dan gekonstateerd dat de jaarklasse 1979, die van 1978 ver overtreft en dat men ook goede ver wachtingen heeft van de jaarklasse 1980. Het ziet er dan ook naar uit dat de spektakulaire groei van de ha ringstand in Het Kanaal zich ten minste nog enkele jaren zal voortzet ten. Degenen die dat alles uitzoeken zijn naast het Nederlandse RIVO, vooral de ICES (Internationale Raad voor het onderzoek der Zee). Overvloedig Beweerd wordt nu wel. dat de ha ringstand in de Noordzee nog niet de S.E.V. (sociaal ekonomische voor lichting) die kan inspelen op de vra gen uit de praktijk. Van inkrimping van deze dienst mag en kan dan ook zeker geen sprake zijn". Ruilverkaveling- De Z.L.M. maakt zich ongerust over met name de voortgang van de ruilverkavelingen, zowel budgetair als wat de procedure betreft. Ook al heeft de landbouw nog niet te maken met de landinrichtingswet, toch werpt deze wet zijn schaduwen reeds over de ruilverkavelingen in voorbe reiding. Zo loopt bij de voorberei ding van de Ruilverkaveling Yerseke-Moer de procedure bijzon der traag en onbevredigend. Op 12 mei van het vorige jaar, dus twee maanden later, zou ze in een au to op de Lange Blokweg te Zïêrïkzée hebben gereden, waaraan technisch nogal het een en ander mankeerde. De gedaagde beweerde donderdag middag van eerstgenoemd geval, dat haar echtgenoot vermoedelijk op 12 maart 1981 achter het stuur zou heb ben gezeten, omdat zij overdag werkt, maar bewijzen kon ze het niet. Op 12 mei reed haar echtgenoot in een auto, waarvan de stuurinrich ting en de uitlaat niet meer in orde waren. Plus dat de wagen nog een an der technisch mankement had. „De auto was technisch gekeurd en we hadden geen idee van wat er alle maal aan mankeerde," zei mevrouw Rijsmus. De officier vond het eerste geval wat wonderlijk, omdat me vrouw Rijsmus aanvankelijk niet had ontkend. Ook vond hij de snel heid van 90 km per uur in de bebouw de kom exorbitant hoog en wijtte dit aan een tekort aan verkeersinzicht. Hij was van mening dat de gedaag de het niet al te serieus neemt met de verkeersveiligheid en vond beide ge vallen een duidelijk bewijs van slor digheid. Voor het eerste geval eiste hij 190,- en voor het tweede geval 90,- voor de stuurinrichting, 70,- voor de uitlaat en 125,- voor het andere technisch mankement. De kanton rechter, mr. W. F. van Solinge sprak mevrouw R. in het eerste geval vrij en vonniste in het tweede geval con form de eis. Wijkverpleegster Mevrouw C. E. uit Haamstede werd schuldig verklaard zonder toe passing van straf voor het parkeren helft is van die in de zestiger jaren. Daar tegenover kan worden aangeve- ord, dat haringvangsten in bepaalde jaren van de periode 1960-1970 veel te overvloedig waren. Want hoe groter de aanvoer, hoe geringer de prijzen. En de spektakulaire groei van de ha ringstock mag dan wel voornamelijk de Kanaalharing betreffen. Ge konstateerd is ook dat in de Noorde lijke Noordzee plm. 300.000 ton ha ring rond zwemt, van voor de slui ting van de haringvisserij in 1977. een restant van de Shetland/Orkney populatie, die de natuurlijke dood zal sterven als ze niet wordt wegge vangen. Dit zijn stuk voor stuk grote haringen. Intussen Is door de haringvissers dit jaar iets eigenaardigs gekonsta teerd. Normaal vezamelt de haring 1 Een en ander heeft er in geresul teerd dat de 3 Zeeuwse Landbouw Organisaties (Z.L.M., N.C.B. en C.B.T.B.) na overleg hebben besloten een gesprek aan te vragen met de Landinrichtingsdienst in Utrecht. De heer Doeleman ging in zijn in leiding ook in op de algemene situa tie in de land-en tuinbouw, die hij zo wel wat het weer als de prijzen be treft in het algemeen omschreef als tamelijk gunstig, voor zowel de ak kerbouw als de veehouderij, zij het dat de varkensvleesprijzen als ge volg van mond- en klauwzeer onder druk staan. Zorgelijke toekomst „Mogen de huidige problemen daardoor wat verder van ons af lij ken te staan, zo waarschuwde hij, zorgen over de toekomst kunnen we ons zeker wel maken. Zo hebben de ministers van land bouw geen overeenstemming kunnen bereiken over de prijzen van de gega randeerde produkten. Bovendien lijkt het er op dal de verschillende lidstaten veel meer hun eigen weg willen gaan". Gezien de ver uit elkaar liggende meningen van met name Engeland en Frank rijk wilde hij zich niet aan voorspel lingen wagen waar de prijsverhogin gen uiteindelijk op uit kon,en. van haar auto binnen twaalf meter van een stopplaats voor de^bus. Zij "haalde boodschappen voor een" pa tient op een zaterdag, terwijl er in het dorp kermis was. Zij had geen parkeergelegenheid gezien en maak te gebruik van de kruisverenigings- kaart om haar auto te parkeren. De officier zag de noodzaak om de kaart te gebruiken niet aanwezig en eiste 50,- of een dag. Rood licht De heer L. H. A. de B. uit Haamste de vond het op 6 februari van dit jaar niet noodzakelijk om te stoppen voor het rode licht bij de stoplichten aan de Nieuwe Kooiweg te Zierikzee. Hij was van mening dat het licht wel op groen zou springen, zoals het elke dag deed als hij het licht passeerde. De officier was niet tevreden met zijn argumenten en eiste 130,- of drie dagen. Mr. Van Solinge vonniste conform de eis. De zaak van de heer J. M. J. uit Brouwershaven werd aangehouden en zal nader worden onderzocht. Op 23 februari van dit jaar zou hij met een snelheid van 125 km per uur op de Dijk van Bommenede te Zonne- maire hebben gereden, terwijl de maximum snelheid daar 80 km is. J. vertelde de kantonrechter daar hele maal niet gereden te hebben op die dag, maar wel op de Schouwse dijk- Blooise dijk-Trambaan en Bermweg. Onervarenheid in het rijgedrag le verde W. S. een boete van 200,- of vier dagen hechtenis op. Op 9 juli van het vorige jaar reed hij in een auto op de Oudedijk richting Sirjansland. Na een bocht zag hij drie fietsers voor zich, die naast elkaar reden. Hij wil de hen passeren, maar kwam daar door in de berm terecht, slipte en zich, alvorens de reis naar de paai- plaatsen aan te vangen, gedurende l'/i 2 maanden in het Noordzee gebied tussen Engeland en Holland. De „Engelse walvisserij" begon dan in oktober dwars voor Scheve- ningen. Pas eind november viste men dan bij de Sandettie Bank op de ha ring (in het Kanaal) die dan intussen kuitziek is geworden. Paaigronden In 1981 trok de haring rechtstreeKS naar zijn paaigronden, zonder te pau zeren voor de Engelse Walvissers. Eind oktober was de haring al in het Nauw van Calais, eigenlijk dus vijf weken te vroeg. En tegelijk beteken de dit ook een vervroeging van het paaiseizoen. Of dit wat vreemde ver schijnsel éénmalig was, of dat dit volgende jaren weer zal gebeuren, zal de tijd nog moeten leren. Een onder zoek, waarom de noordelijke ha ringstocks minder hard toenemen, dan de Kanaalharingstock, zal even eens worden gestart. DEN HAAG. Het ziet er naar uit dat de rijksoverheid het advies zal krijgen de verantwoordelijkheid voor de mus- kusrattenbestrijding bij de provincies te leggen. Minister Drs. J. de Koning van Landbouw en Visserij heeft dit deze week tijdens zijn maandelijks gesprek met het landbouwschap mee gedeeld. MAASTRICHT, van de vijfhonderd stortplaatsen die de provincie Lim burg telt, moeten er achttien worden onderzocht op aanwezigheid van mi lieu-verontreinigende stoffen. Op Ba sis van een urgentiebepaling komen drie daarvan in aanmerking voor nader onderzoek. LANDBOUW GOES, 9-4. De Nederlandse stikstofprijzen liggen dit jaar (wederom) aanmerkelijk hoger dan in de ons omringende (E.E.Ga landen. De oorzaak schijnt gezocht te moe ten worden in de (binnenlandse) steeds stijgende aardgasprijs. Waar het volgens de heer H. C. van dei- Maas om gaat, is dat we hier te ma ken hebben met een „zoveelste" kon- kurrentievervalsende extra kosten post - van 30 a 50 per ha - voor de Nederlandse akkerbouw t.o.v. de E.E.G.-partnerlanden, zei hij tijdens de Z.L.M.-vergadering te Goes. Klaarblijkelijk hebben we te ma ken met een zodanige monopoly- positie van de Nederlandse Stikstof industrie dat de distribuerende han del diep in de buidel moet tasten om enigszins konkurrerend (met buiten landse detailaanbiedingen) aan de markt te kunnen komen. Een kwestie, die dringend aandacht en eventuele maatregelen van onze Haagse overheid behoeft. raakte een van de fietsers, die de sloot inging. S. die toen twee weken zijn rijbewijs binnen had, vermoedde zelf ook dat de onervarenheid de oor zaak was van de slippartij. De kan tonrechter vonniste conform de eis. Omroepwet De heer M. N. uit Numansdorp had op 11 juni 1981 zijn auto langs een ge le streep aan de Korte Reke te Renes- se geparkeerd. Hij was nog niet ge- heel hersteld van een beenbreuk -en kon slecht lopen. De officier vond het slecht ter been zijn geen excuus en eiste 50,- of 1 dag. De kantonrechter vond het een grensgeval en verklaar de de heer N. schuldig, zonder opleg ging van straf. Op 18 mei 1981 Jcwam de heer F. van D. uit Zierikzee in aanraking met een kontrole voor de mroepwet. Hij was toen niet in het bezit van een kaart. Voor de rechter verklaarde hij geen eigenaar te zijn van het tv-toestel, dit behoorde aan zijn vrouw toe. De heer Van Solinge wist eigenlijk niet goed raad met dit geval, maar na wat ge- puzzel in het omroepwetboekje kwam hij er ten slotte toch uit. Hij vonniste conform de eis: 145,- boete of drie dagen hechtenis. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. G.P.V.-kamerlid Schutte verlangt inlichtingen over de omvang waarin euthanasie plaatsvindt op pasgeboren gehandicapte kinderen en over de daarbij gehanteerde criteria Volgens Schutte zijn er sterke aanwij zingen dat in ziekenhuizen geregeld euthanasie op deze kinderen wordt toegepast ROTTERDAM. Bij het Rotterdamse openbaar-vervoersbedrijf RET is woensdag tussen de gemeente Roter- dam en de centrales van overheids personeel een principe-akkoord be reikt over een inconveniententoeslag van ruim twee procent UTRECHT. Jaarlijks heeft de ge meente Urecht een strop van enkele miljoenen guldens als gevolg van ver nielingen aan gemeentelijke eigen dommen. Op aanbeveling van een ambtelijke werkgroep, die een uitge breide inventarisatie heeft gemaakt van bij vandalen populaire objeckten, heeft het Utrechtse gemeentebestuur besloten een projecktgroep „vandalis me" in het leven te roepen. RIJSWIJK Het sociaal fonds schil dersbedrijf (SFS) start op 26 april een proef van een jaar met een nieuw ze gelsysteem. Het tegengaan van fraude en de wens tot vereenvoudiging van het huidige systeem zijn de reden voor de proef. DEN HAAG. De Nederlandse stan dard electric mij, de Nederlandse werkmaaatschappij van ITT op het ge bied van telecommuniatie en elektro- nicas, heeft een vervolgopdracht van meer dan 7 miljoen dollar verkregen van de Amerikaanse FMC corporation uit San Jose in California. DEN HAAG. De rechtbank in Den Haag heeft donderdag de 58-jarige koopman W.J.L, uit Den Haag en de 37-jarige koopman A.J.S. uit Drieber gen veroordeeld tot respectievelijk achttien maanden en acht maanden gevangenisstraf wegens zwendel in in kunstwerken, waarbij in een jaar tijd bijna een miljoen gulden werd verdiend. „Het wordt daarom ook hoog tijd dat de landschapswensen t.a.v. het fiskale regime weer eens worden aangescherpt om ze dan met gerichte akties te ondersteunen", zei Van der Maas. Bezuinigingsmanic Al geruime tijd heerst, aldus Van der Maas grote ongerustheid omtrent de nationale bezuinigingsmanie op liet gebied van voorlichting en land bouwkundig onderzoek. Met name het akkerbouw-onderzoek komt ex- GOES, 9-4. Wat de financiering van het op stapel staande plan van een uien-afzet-bevorderingsfonds be treft, zei de heer H. C. van der Maas tijdens de ZLM-vergadering in Goes, van mening te zijn dat naast een ver dergaande kwaliteitsbewaking, een afzetbevorderings-instituut voor ui en, gelijkwaardig aan datgene wat reeds op consumptieaardappel-ge- bied bestaat, op zich een uitstekende zaak is en zulks is in een vroegtijdig stadium met name ook van de ZLM- zijde bepleit! Het bestaande voorstel echter, om - ter financiering van één en ander - de reeds bestaande areaalheffing van 15,50 per hectare op uien zonder meer te verhogen met ±18 gulden tot een totaal van 33,50 per ha, gaat de akkerbouwkommissie echter te ver. Van der Maas: „Het is geboden, dat van de benodigde telersbijdrage van 225.000 op jaarbasis - op een totaal bedrijfslevenbijdrage van 300.000,- de Nederlandse overheid minstens de helft voor z'n rekening neemt". Voor degenen die tussen het verven van de eieren met de Paasdagen nog wat tijd kunnen vinden, volgt hier onder de nieuwe puzzelopgave. De oplossingen kunnen weer gestuurd worden naar Redaktie Zie- rikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, onder vermelding „Puzzel". De winnaars van vorige week zijn: Eerste prijs: W. Braber Brouwerijstraat 12 4317 AC Noordgouwe Tweede prijs: M. Muller Lammermarkt 24 4301 ET Zierikzee De oplossing van de vorige puzzel luidt als volgt: HORIZONTAAL: 1. naaldboom; 4. blank van een zwaard; 7. effen, glad; 10. muziekinstrument; 11. afscheids groet; 12. op alle plaatsen; 14. kanaal voor afvoer van vuil water; 17. grote gehoorzaal; 19. slangvormige vis; 20. metaal; 21. korte tijdsduur; 23. gew richtsholte; 24. maat voor het ar beidsvermogen van machines (afk.); 25. telwoord; 28. voorzetsel; 29. van geringe breedte; 31. plaats op de Ve- luwe; 32. slikhout van een rooster werk, 35. op elkaar; 37. zichzelf voortstuwend projectiel; 40. vaar tuig; 41. van een (afk.); 42. muziek noot; 43. Europeaan; 44. sluitmiddel aan deuren; 47. reeks, rij; 49. opzich ter van een werk; 50. lofdicht; 52. gro te hoeveelheid; 54. de oudere (afk. Latijn); 55. plantengeslacht; 58. oude lengte-eenheid; 60. voorwerp waar mee men schrijft; 62. alvorens; 63. veerkracht; 64. delfstof; 65. drieteni- ge struisvogel; 67. mannelijk dier; 69. lichaamsdeel; 70. guitig; 71. sla ginstrument; 72. veen als brandstof; 73. stof; 74. edelknaap, hofjonker. tra onder druk te staan; terwijl - meer in het bijzonder - het aardappe- londerzoek totaal in de knel dreigt te komen. Bak tarwe De voorzitter van de akkerbouw kommissie wees ook op de wensen die er leven t.a.v. voorjaarsinterven tie van baktarwe van minimum kwa liteit (op referentieniveau). Inmid dels liggen er nu officiële brieven van het Landbouwschap en het Pro- duktschap bij de minister op tafel en het ware te wensen, dat de bewinds man, voor dit voor de graanteiers toch niet onbelangrijke detail, z'n dogma's eens opzij zou zetten en de praktijk zou volgen door in Brussel deze zaak te bepleiten. Bieten Ten slotte wees de heer Van der Maas erop dat er in 1982 in Nederland zo'n 2000 a 3000 ha bieten méér ge zaaid gaan worden dan vorig jaar. Enkel nu alléén veroorzaakt door ex treme uitbreiding op „het zand". Een totaal te verwachten areaal van 135.000 hectare of meer, schept vol gens normale kansberekening een onbehaaglijk uitgangspunt voor strukturele C-suiker produktie in Nederland. AMSTERDAM. De onroerend goed- makelaardij Jacobus Recourt ziet in groot-Amsterdam in de kantorensec tor een blijvende vraag naar kleinscha lige gebouwen, vooral van bedrijven uit de Amsterdamse binnenstad. DEN HAAG. Minister Zeevalking (Verkeer en Waterstaat) wil af van de detaillistische bemoeienis van het rijk met het stads- en streekvervoer. De bevoegdheden en financiële verant woordelijkheden kunnen anders ver deeld. HORIZONTAAL: 1. harpoenschie ter; 13. os; 14. Peru; 15. eend; 16. L.O.; 17. i-at; 18. lek; 19. ge; 21. bof; 23. tel; 25. km; 26. aldus; 28. alk; 30. linie; 32. Abel; 33. braam; 35. twee; 36. re; 37. leuk; 39. mare; 41. m.n.; 42. ader; 43. turf; 44. Sr.; 46. Oder; 48. Lima; 49. d.d.; 51. Linz; 53. tijdig; 55. tree; 57. onnet; 59. mud; 60. moker; 61. w.g.; 62. rak; 64. aar; 65. Lt.; 66. neb; 68. spa; 69. as; 71. stro; 72. lint; 74. be; 75. kersenbrandewijn. VERTIKAAL: 1. Hongaar; 2. as; 3. p.p.; 4. oeros; 5. eraf; 6. nut; 7. cel; 8. heet; 9. inkel; 10. e.d.; 11. ei; 12. Roe meen; 20. Elbe; 21. bulldozer; 22. vla; 24. literator; 25. kiem; 27. de; 28. ark; 29. kam; 31. N.W.; 33. buret; 34. ma tig; 38. eed; 40. rum; 44. Slowaak; 45. ring; 47. rijm; 48. lid; 49. deel; 50. der tien; 52. N.N.; 54. dun; 56. R.K.; 58. tante; 60. maand; 63. kern; 64. apin; 67. bob; 68. sla; 70. Se; 71. s!,s.; 73. te; 74. bij. VERTIKAAL: 1. vlakke streek op zij van het hoofd; 2. ringvormig ko raaleiland; 3. alkoholische drank; 4. niet overvloedig; 5. hervormd Espe ranto; 6. strafvaartuig in vroegere dagen; 7. over, langs; 7. aardig; 9. sluithaak voor boeken; 13. langzaam; 15. in elkaar; 16. roofdier; 18. deel van een geweer; 20. het overbrengen van beelden door radiogolven; 22. smulpaap; 25. houten kom; 26. niet parkeren (afk.); 27. ontkenning; 30. koffiesoort, 33. mannelijk rund; 34. halsdoek; 36. telwoord; 38. vlakte maat; 39. lichaamsdeel; 45. bewoner van het hoge Noorden; 46. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 47. glazen uitbouw aan een huis; 48. ma gertjes; 49. vlinderbloemige plant; 51. lidwoord; 53. kleur; 54. tarwe- soort; 56. bedevaartplaats van de moslims; 57. kleine visotter; 59. plaats in Zuid-Holland; 61. Europea an; 64. schaapkamccl zonder vetbult; 66. telwoord; 68. duivenhok; 69. klimplant. BRUINISSE, 8-4. Het visje, dat reeds drie honderd jaar geleden voor een be langrijk deel voor de Nederlandse welvaart zorgde, maar dat het in de tweede helft van de zeventiger jaren liet afweten, omdat het bijna geheel was wegge vangen, wordt de laatste jaren „geschaduwd" door de visserijbiologen uit ge heel West-Europa. ZIERIKZEE, 8-4. Mevrouw W. G. J. R. uit Zonnemaire werd door de officier van justitie, mr. J. van Marion een tekort aan verkeersinzicht verweten, donderdagmiddag tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee. Zij zou op 12 maart van het vorige jaar op de Kloosterweg 90 km per uur hebben gereden met de auto, terwijl de maxi mum snelheid daar 50 km is. DE NIEUWE PUZZEL

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6