HANNIE'S HUWELIJKSVAKANTIE Eerste fase aanleg weg over Philipsdam kost provincie 1,68 miljoen Vergadering Groene Kruis besprak brandwonden en condoleance-ruimte ELEKTRO LIEVENSE 5 Meer televisie- NVJ wil resultaten onderzoek van dood IKON- journalisten MHP tegen plannen voor vakantietoeslag zendtijd Wat biedt de BEELDBUIS? B-status Veronica kost NOS miljoenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 april 1982 Nr. 23096 MIDDELBURG, 9-4. Gedeputeerde staten vragen de provinciale staten een bedrag van f 1,68 miljoen om te kunnen beginnen aan de eerste fase van de weg over de Philipsdam. In 1979 besloten provinciale staten van Zee land mee te werken aan de aanleg van een provinciale weg over de Philipsdam. Afgesproken werd dat de provincie zou zorgen voor de hoofdrijbaan over de dam, behalve de brug over het sluizenkomplex en behalve de ongelijkvloerse aansluiting van de Philipsdam-weg op de rijksweg over de Grevelingendam. Verder moet de provincie het ma ken van een weg tussen de Slaakweg en het punt waar de Philipsdam aan sluit op de dijk bij de Prins Hendrik polder voor haar rekening nemen. Tenslotte zorgt de provincie voor een fietspad of parallelweg langs de ge hele route. Eerste werk Het eerste werk dat nu moet wor den aangevat is het maken van een weg tussen de Slaakweg (tertiaire weg nr. 11) op Sint Philipsland en de oude zeedijk van de Prins Hendrik polder. Aanvankelijk was bepaald dat de provincie deze zaak voor elkaar zou hebben op 1 juli van dit jaar. De plan nen van rijkswaterstaat zijn echter wat veranderd en nu moet de weg op 1 juli 1983 klaar zijn. In eerste instantie is deze verbin ding namelijk nodig voor de werken Bruinisse BRUINISSE, 9-4. Op de onlangs gehouden ledenvergadering van de Kon- taktkommissie Bruinisse van de Vereniging „Het Groene Kruis" in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw werden de talrijke aanwezigen welkom gehe ten door de voorzitter, de heer W. van Gilst. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heer H. N. Pilger van de Ned. Brandwonden Stichting, die het onderwerp van de avond verzorgde. Tijdens de rondvraag kwam het ge bruik van de hal van het wijkgebouw als condoleance-ruimte ter sprake. Na een korte inleiding vertoonde de heer Pilger een film over de oorza ken, het voorkomen en het genezen van brandwonden. Jaarlijks overlij den in ons land meer dan 200 mensen door verbrandingen en moeten onge veer 4000 mensen met ernstige brand wonden in ziekenhuizen worden op genomen. Ernstige brandwonden be horen tot de afschuwelijkste verwon dingen die een mens kan overkomen en kunnen levenslange invaliditeit veroorzaken. De behandeling is uit ermate langdurig en pijnlijk. Heet water Duidelijk werd ook dat veel ver brandingen ontstaan door heet wa ter, daarom altijd oppassen met kin deren. Benzine, lucifers, gas, barbe cue, openhaardvuren e.d. behoren tot degenen waarmee de meeste onge lukken worden veroorzaakt. Het allerbeste hulpmiddel als eerste hulp is water, liefst schoon, maar als er niet anders is dan zelfs slootwater, als het maar koelt. Bij de huidige stand van de medi sche wetenschap kan veel goeds wor den gedaan m.b.t. huidtransplanta tie. Daarvoor is het noodzakelijk dat zoveel mogelijk mensen na hun over lijden als donor beschikbaar zijn en organen en weefsel af willen staan voor transplantatie. De heer Pilger riep de aanwezigen op zich te melden als donor; dit kan met een z.g. donor codicil. De voorzitter dankte de heer Pilger voor zijn wel zeer indringende lezing en stelt tot zijn opluchting vast dat er niemand is flauwgevallen. Bestuursverkiezing Na de pauze volgde het huishoude lijk gedeelte en verlieten de meeste E.H.B.O.-kursisten van het Rode Kruis, met wie deze avond samen was belegd, de vergadering. Het verslag van de vorige vergade ring werd. na voorlezing door de se- kretaris, de heer B. de Groot, onge wijzigd vastgelegd. Mevrouw M. B. de Koning werd bij de bestuursver kiezing bij acclamatie herkozen. De voorzitter bedankte de wijkver pleegkundige, zuster Padmos, voor al het werk dat zij het afgelopen jaar heeft verricht. Hij sprak zijn erken telijkheid uit aan het adres van me vrouw De Koning voor het zo nauw keurig bijhouden van de ledenadmi nistratie en de magazijnuitleen. Geen medewerking Het ere-lid, de heer S. A. Jumelet, vroeg wat er met het gebouwtje, de voormalige CJV bibliotheek, gaat ge beuren, nu de regionale vereniging niet van plan is de gevraagde mede werking aan het gemeentebestuur te verlenen. Ook vroeg Jumelet waarom het Groene Kruis-bestuur niet bereid bleek b. en w. te ontvan gen voor een gesprek. De heer J. v. d. Sluis, sekretaris penningmeester van de regionale vereniging, zette uiteen dat het eilan- delijk bestuur de zaak met het ge meentebestuur voldoende had door genomen, o.a. door de heren Van Langeraad en dokter Braber. Het gaat erom dat geen precedenten wor den geschapen. Het regionaal bestuur steunt daarbij op een uit spraak van het Prov. Bestuur van het Kruiswerk. De heer Jumelet vindt het toch wel erg dat nabestaanden nog geen bakje koffie mogen drinken in de hal van het wijkgebouw. Uit het verder verloop van het gesprek blijkt dat een mortuarium niet goed funktioneert wanneer daarbij niet gelet wordt op de bestaande traditie zoals het afscheid nemen van de geliefde dode, het con doleren van de nabestaande e.a. Veel inwoners van Bruinisse spreekt het standpunt van het Groene Kruis niet aan, omdat eertijds de bewuste hal ook al werd gebruikt als wachtruim te van het voormalige badhuis. Mevrouw De Koning zei geen voor stander van de gedachte van de ge meente te zijn, omdat wat de gemeen te wil, bepaald niet hygiënisch is te noemen. Sekretaris De Groot wees er op dat, vooral nu de gemeente eer tijds het medegebruik van de hal had in verband met het badhuis, de drui ven (voor de gemeente) wel erg zuur zijn. Afgedaan Nu deze zaak al vier keer in het re gionaal bestuur is besproken, vindt de voorzitter dat ze als afgedaan moet worden beschouwd. De voorzit ter dankte de sekretaris voor al het voorbereidend werk en sluit de ver gadering. ROTTERDAM/DEN HAAG. Het RSV-concern krijgt van het rijk ruim 300 miljoen gulden steun om de ver liezen op de zogenaamde ROS- opdrachten, de Rotterdamse offsho re, te dekken. De totale verliezen in de ROS zijn opgelopen tot 680 mil joen gulden, aldus blijkt uit een brief van minister Terlouw van ekonomi- sche zaken aan de Tweede Kamer. aan het in aanbouw zijnde sluizen komplex. Provinciale waterstaat heeft een plan gemaakt dat voorziet in de aan leg van een hoofdrijbaan van 7,5 m breed en een oostelijke parallelweg (tussen Slaakweg en oude zeedijk) en een westelijke parallelweg (vanaf de Slaakweg tot de nieuwe zeedijk van de Prins Hendrikpolder). De kosten van het plan'worden in totaal ge raamd op f 2,83 miljoen. Bezuiniging Gs merken op dat het aan te leggen wegvak in de eerste tijd alleen nodig is voor werkverkeer. Gedurende die periode kan volstaan worden met een vereenvoudigde uitvoering van het plan Aangelegd worden dan al leen de oostelijke parallelweg (Slaakweg - oude dijk Prins Hendrik polder) en het deel van de westelijke parallelweg tussen de oude zeedijk en de nieuwe zeedijk Prins Hendrik polder. De rest van de werken zal dan wor den uitgevoerd als doorgaand ver keer over de Philipsdam mogelijk is. Gs verwachten niet dat dit vóór 1987 het geval zal zijn. Zoals gezegd gaat het projekt in „afgeslankte vorm" de provincie f 1,68 miljoen kosten. Het zal in het tweede kwartaal van dit jaar worden aanbesteed. Philipsdam De Philipsdam behoort tot de z.g. kompartimenteringswerken voor de Oosterschelde. Deze werken zijn no dig om drie redenen: afspraken met België over een vast waterpeil in het Schelde-Rijn- kanaal; verkleinen van de oppervlakte in de Oosterschelde, zodat het getijde- gebied het verschil tussen hoog- en laagwater groter blijft; het tegengaan van infiltratie van zout water in het noordelijk Delta bekken en West-Brabant. De Philipsdam wordt aangelegd in de doorgaande hoofdscheepvaartrou te tussen het noordelijk Deltabekken enerzijds en het kanaal door Zuid- Beveland met de Westerschelde an derzijds. Om deze reden moet in de Philips dam een groot sluizenkomplex wor den aangelegd. Het worden twee sluizen, elk 24 m breed en 280 m lang. geschikt voor vierbaksduwvaart, er komt een jachtensluis (75 m lang'en 9" m breed). Omdat de sluizen komen te liggen op de grens van zout en zoet water, worden zij voorzien van een ingewik keld systeem van zoet/zout-schei- ding, dat berust op het feit dat zout water zwaarder is dan zoet. De weg over de sluizen zal op zijn hoogste punt (de jachtensluis) 18,50 meter bo ven NAP komen te liggen. EINDHOVEN. Door toepassing van nieuwe, uiterst verfijnde onder zoekmethoden aan het Internatio naal Embryologisch Instituut van de Koninklijke Nederlandse Academie van Wetenschappen, het Hubrechtla- boratorium in Utrecht, hebben we tenschappers een nieuw licht op het kankerproces geworpen. AMSTERDAM, 9-4. Het bestuur van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) heeft minister Van der Stoel van buitenlandse za ken gevraagd de resultaten bekend te maken van het onderzoek naar de dood van vier IKON-journalisten in El Salvador. De NVJ wil van Van der Stoel we ten wat het onderzoek van ambassa deur Speyart van Woerden heeft op geleverd, wat de bevindingen zijn van de sektie door patholoog-ana toom dr. Zeldenrust en wat er uit het onderzoek van de speciale medewer ker van buitenlandse zaken, Bertens, is gekomen. Voorts wil de NVJ een gesprek met de minister over de situ atie van Nederlandse journalisten die nog werkzaam zijn in El Salvador en enkele naburige landen. UTRECHT, 8-4. Het plan van mi nister Den Uyl van sociale zaken en werkgelegenheid om het vakantie geld voortaan aan een maximum te binden heeft de vakcentrale MHP (Middelbaar en Hoger Personeel) met stomheid geslagen, de MHP zal zich dan ook met klem tegen een derge lijk plan verzetten. Volgens de vakcentrale betekent het plan van de minister een perma nente loonmaatregel met betrekking tot een arbeidsvoorwaarde die de so ciale partners normaal onderling re gelen. De minister vergeet dat va kantiegeld niet zo meer aan toeslag is. maar onderdeel is van de totale beloning van werknemers, aldus de MHP. HILVERSUM, 8-4. Als het alge meen bestuur vrijdag 16 april ak koord gaat met een voorstel van het dagelijks bestuur zal de NOS nog de ze maand bij de minister van CRM een verzoek indienen om de televisie zendtijd per 1 oktober 1983 aanmer kelijke uit te breiden. Het gaat hier in de eerste plaats om de tweede fase van het meerjaren plan, waarbij in totaal in drie jaar tijd de televisiezendtijd met 32 uur per week, nodig om vanaf 1 oktober 1983 het gat tussen de over een half jaar beginnende middaguitzendin gen en het avondprogramma op te vullen. Op jaarbasis gaat die uitbrei ding, die geheel ten goede komt aan alle omroepen, ongeveer twintig mil joen gulden kost. Daarnaast wil de NOS op 1 oktober 1983 zestien uur per jaar meer ten be hoeve van de schooltelevisie en tien uur per jaar meer voor edukatieve programma's voor etnische en kultu- rele minderheden. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. ZONDAG 11 APRIL (Eerste Paasdag) NED. I: In de eucharistieviering op het Hoogfeest van Pasen zal Paus Johannes Paulus II celebrant zijn. Vanuit de Mar tinikerk te Doesburg volgt een Paas- dienst, waarin ds. Rieks zal voorgaan. „Bugs Bunnyis de titel van een jeugd programma rond eeri zieke Paashaas. De supergoochelaars Siegfried en Roy vertonen hierna hun kunsten. De opera „La Boheme" van de komponist Gia- como Puccini staat vanavond centraal. De inhoud van het verhaal is de vol gende: Aanvankelijk zitten de schilder Marcello en de dichter Rudolfo koud en hongerig bijeen op een zolderkamertje in Parijs. De stemming slaat echter radi caal om als hun vrienden Colline en Schaunard met drank, eten en brandstof binnen komen. Er ontstaat een uitbundig feest, dat later in een café voortgezet wordt. Alleen Rudolfo blijft werken, maar wordt daarin-gestoord door het buurmeisje Mimi. Het bezoekje blijft echter niet zonder gevolgen NED. II: „Die Schopfung" van Joseph Haydn staat op het programma. Voor de kinderen heeft de tv te bieden: „De lawaaipapagaai". Liefhebbers van klas sieke muziek komen aan bod met het programma Jonge mensen op het Con certpodium. Ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Ame rika wordt de film „De Amerikaanse droom" op het scherm gebracht. De Zaterdag 10 april, 20.35 uur, Nederland I: „Sammy en Bruce". Twee momenten uit het optreden van Sammy Davis jr. VPRO brengt onder andere weer een aflevering van Koot en Bie gevolgd door een rolprent uit 1976, waarin het poli tieke gemanipuleer in Italië aan de kaak wordt gesteld. ZONDAG 11 APRIL NED. I: 10.30 Paasfeest in Rome; 12.00 Urbi et Orbi; 13.00 Nieuws voor doven17.00 Paasdienst; 18.00 Wilde ganzen; 18.20 Nieuws voordoven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Bugs Bun ny en de zieke Paashaas; 19.55 Siegfried en Roy; 20.40 La Bohème; 22.25 Portret van Marguerite Yourcenar; 23.10 Nieuws. NED. II: 12.00 Het Capitool; 12.45 Die Schopfung; 15.30 Nieuws; 15.32 Kinderprogramma; 16.10 Jonge mensen op het Concertpodium; 17.05 Studio Sport; 17.35 Sprekershoek; 17.50 Ho rizon; 18.20 Op zicht; 18.45 Sesam straat; 19.00 De Amerikaanse droom; 20.00Nieuws; 20.10 Panoramiek; 20.40 Vijf minuten bedenktijd; 20.45 Van Kooten en de Bie; 21.30 Cadaveri ec- cellenti; 23.20 Nieuws. MAANDAG 12 APRIL (Tweede Paasdag) NED. I: De zelfmoord en moord van kroonprins Rudolfo en keizerin Elisa beth en de zeventienjarige barones Marie Vetsera in Mayerling is het thema van het ballet van choreograaf Kenneth McMillan. De Engelse tv maakte hier over een dokumentaire die bekroond werd met de Prix Italia 1978. „On the Town" is de titel van een musical uit 1949, waarin vele coryfeèen hun op wachting zullen maken. Drie matrozen gaan een etmaal passagieren in New York. Gabey raakt verliefd, op een meisje, dat hij op een reklamebiljet ziet afge beeld. Als hij haar in levende lijve ziet wordt zijn verliefdheid heviger. Hij raakt echter totaal van de kook als hij haar uit het oog verliest. Met zijn kameraden wordt dan een zoekaktie op touw gezet. Spanning is te beleven in de aflevering „Misdaad op de renbaan". In Over leven zijn beefden te aanschouwen van een open hartoperatie. NED. II: „Geloven", is ook ditmaal het thema van de JJ de Bom show. De VARA brengt een nieuwe serie op het scherm „Solo" getiteld. Hoofdpersoon is de dertienjarige Gemma die een ogen schijnlijk rimpeloos leventje leidt. Daar komt een einde aan als ze merkt dat haar vriend een scheve schaats rijdt en zij hem daarom de deur wijst. Na „Sonja op maandag" volgt dan nog een aflevering van de Verenigde Staat. Naar aanlei ding van een enquêtte komen Richard en Libby erachter, dat ze achteraf gezien toch wel een turbulent leven achter de rug hebben. MAANDAG 12 APRIL NED. I: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.35 MacMillans Mayerling; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 Studio Sport; 19.55 On the Town; 21.37 Journaal; 21.55 Misdaad op de ren baan; 22.50 Over leven; 23.30 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. NED. II: 18.35 Sesamstraat; 18.50 Trekking Lotto; 18.59 Tarzan; 19.23 J. de Bom; 20.00 Journaal; 20.17 Achter het nieuws; 21.00 Pisa; 21.10 Solo; 21.40 Ombudsman; 22.15 Sonja op maandag; 23.15 De Vereenigde Staat; 23.45 Nieuws. DINSDAG 13 APRIL NED. I: In het programma „Ronduit" wordt de verlamde Amerikaanse Joni Eareckson op haar tocht door Neder land gevolgd. Vanuit de Hervormde kerk te Maasland volgt een registratie van een Paasconcert waarin deelnamen de Chr. Oratorium vereniging „Hosanna", de so praan Greet Andringa, de organist Jaap Kronenburg en het Radio Begeleidings orkest. Het EO programma wordt beslo ten met Op weg naar het beloofde land". Thema is: Geloof en ongeloof. Het NOS programma biedt: „Speurtocht naar het verleden". In deze laatste aflevering van de drie afzonderlijke speelfilms komen de in ons land wonende Duitsers aan het woord die voor de Tweede Wereldoorlog naar Nederland zijn gevlucht met het doel het Nazisme te ontvluchten. NED. I: Hitmuziek en beelden die daarbij horen zijn te aanschouwen in Toppop. Dallas gaat verder met het wel en wee van de oliefamilie Ewing. Een tanker met olie vergaat en het schip blijkt niet verzekerd te zijn. Bij dit alles komt de vader van Ray Krebbs met een op zienbarende mededeling op de ranch aan. Na al deze familiespanningen kan weer gelachen worden bij het program ma „Wie van de drie". In „Hollands Glorie" kan Jan Wandelaar het niet aarden in de gevangenis en hij lijkt er slecht aan toe te zijn, maar Janus en Flip steken hem de helpende hand toe. Een doek van Auguste Renoir staat centraal in de serie honderd beroemde schilde rijen. DINSDAG 13 APRIL NED. I: 13.00 Nieuws voor doven 14.00 Frysk Telebord; 18.20 Nieuws voordoven; 18.28 Teleac; 18.58Nieuws; 19.00 D'r kan nog meer bij; 19.15 Kop en staart19.30 Ronduit; 20.00 EO-Metter- daad; 20.30 Paasconcert; 21.00 Op weg naar het beloofde land; 21.24 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Speurtocht naar het verleden; 23.30 Nieuws; 23.35 ■Nieuws voor doven. NED. II: 18.25 Paspoort; 18.35 Se- samstraat; -18 AO Jeugdjournaal; 18.59 Archibald; 1Ö.Ó5 Toppop; 20.00 Jour- 'naal; 20.27 alias; 21.20 Wie van de drie?; 21.50 Hollands Glorie22.40 Te- levizier magazine; 23.20 De toestand in de wereld; 23.25 Honderd beroemde schilderijen; 23.40 Nieuws. HILVERSUM, 8-4. De B-status die de Veronica Omroep Organisatie op 1 oktober van dit jaar krijgt kost de NOS ongeveer twintig miljoen gul den. Het betreft hier op jaarbasis ruim 5,6 miljoen voor het aantrekken van 81 nieuwe medewerkers voor het technisch bedrijf, voorts ruim 12 mil joen gulden aan investeringen vooral ten behove van het vergroten van de reportagekapaciteit om op lokatie meer produkties te kunnen maken, ruim zeven ton aan exploitatiekosten en 1,2 miljoen voor het inhuren van reportagekapaciteit in de zomer van dit jaar. een en ander is in een begro ting vastgelegd, die op korte termijn aan de regeringskommissaris voor de omroep ter goedkeuring zal worden gezonden. 20 Daarna had ze er nooit meer over gesproken. Doch deze en dergelijke scènetjes gaven haar te denken. En op deze luie morgen vroeg ze zich af, en in alle ernst: Ben ik nog verliefd op mijn man? Heb ik werkelijk zoveel van hem gehouden, dat ik als een idioot ver langde naar het huwelijk met hem? Om hem geheel in mijn bezit te hebben? Dag en nacht? Dat heb ik nu bereikt en wat is het resultaat? Na vier maanden is de aardigheid bij hem er al af. Be houdens dat kleine half uurtje 's avonds in de slaapkamer. Voor de rest van het etmaal ben ik zijn huishoudster. Tegen tienen stapte ze uit bed, kleedde zich zorgvuldig en ruimde met een nijdig gezicht de ontbijttafel af, terwijl ze en passant koffie zette. Ze had haar plan klaar. En dat vertelde ze hem, toen hij om half elf naar boven kwam om koffie te drinken. Hij zag terstond, dat ze zich op bijzondere wijze had gekleed. „Wie is er vandaag jarig?" vroeg hij, nauwelijks geïnteresseerd. „Niemand," antwoordde ze op korte toon. Tenminste niet van onze familie. Maar ik ga vanmiddag naar huis; daar ben ik al zo lang niet geweest" Hij keek haar verbaasd aan. „Zo maai'? Midden op de dag? Wacht tot vanavond, na sluitingstijd, dan rijden we er samen heen." „Vanavond ga je kegelen." „O ja, dat is waar. Nou, morgenavond dan, he? Oké? Gaan we meteen na het eten." „Ik ga straks. Na de koffie. Ik zet wel brood voor je klaar en koffie staat in de T.V.-kan. Vanavond ga je maar ergens in de stad eten. Je ziet wel, wanneer ik thuiskom. Ik neem de sleutel mee." Hij zette, bijna sprakeloos van ver bazing, zijn kopje neer. „Maardat is toch al te mal snoes! Waarom zal ik buitenshuis gaan eten? Dat kost geld, onnodig geld. Nee, zet het maar uit je hoofd, kind. We gaan morgenavond samen. Kost het je ook geen reisgeld." Met haar vuist op tafel slaande, ant woordde Hannie: „Ik ga straks, na de koffie! Of verbiedt mijnheer mijn ge maal het soms? Ben ik je vrouw of je slavin? Je gevangene?" „Praat geen onzin, snoes. Maar ik zie niet in, waarom je ineens en op stel en sprong naar huis moet Is er thuis wat?" „Ja. M'n moeder. En m'n broers. Mag ik alsjeblieft? Of wordt het me verbo den? Zeg het me dan meteen, dan weet ik, waar ik aan toe ben." Hij zag de gevaarlijke flikkering in haar ogen Een diepe zucht slakend, antwoordde hij, heel wat kalmer, mis schien ook enigszins geschrokken: „Kind, we leven niet meer in de slaven tijd. Als je persé zo nodig naar huis moet dan ga je natuurlijk. Ik zal je niet tegenhouden" „Dat moest er verdomme nog bij komen ook!" antwoordde ze, witheet van woede. „Daarom hoef je niet te vloeken!" riep hij geschrokken uit „Dat is jouw schuld!" voer de vrouw Door HENK VAN HEESWIJK uit „Wat heb ik eigenlijk? Vier maan den zijn we getrouwd en ik zit de ganse dag hier te koekeloeren Boodschap pen doen in de stad vind je niet nodig, want we hebben hier winkels voldoen de. In warenhuizen mag ik niet komen; dat past niet voor de vrouw van een middenstander, dus als zodanig wil je, dat ik dezelfde principes huldigt als jij en uitsluitend bij andere middenstan ders koop. Eens een middag gezellig winkelen in de stad, zoals zoveel vrou wen doen, is er voor mij niet bij. Als ik weg ga, moet ik je vertellen, waarheen ik ga Wil je soms een huissloof van me maken?" „Praat geen onzin, snoes „Praat geen onzin, snoes," bouwde ze hem na „Dat is meneer z'n stok paardje als-ie niets anders meer weet Nou, ik ga voortaan elke week een middag en een avond weg. Waarheen is mijn zaak. Ik wil er ook wel eens uit Jij hebt tenminste nog je kegelavond. We leven in een moderne eeuw en de vrouw heeft daarin net zoveel rechten als haar man." „En plichten," vulde hij aan. Toch enigszins geïmponeerd door haar uit val. En ook dit was olie op het vuur. Met haar handen in de zij ging ze voor hem staan en vroeg: „O. Verzaak ik volgens mijnheer mijn gemaal mijn plichten? Wil meneer misschien vertel len in welk opzicht? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5