Nieuwe lokalen voor Chr Scholengemeenschap Vrouwen lieten verstek gaan bij FNV-jaarvergadering Kerkwerve ijvert voor dorpskerk Toeristendrukte verwacht tijdens de paasdagen Rond de grote vakantie gereed STREEKNIEUWS Aktuele bondszaken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 april 1982 Nr. 23096 3 Forse opknapbeurt oude RSG-Caland" ZIERIKZEE. De Paasvakantie wordt benut om hard door te werken aan het opknappen van de lokalen aan de Caland- weg, die - na het vertrek van de RSG naar Poortambacht - zijn overgegaan naar de Christelijke Scholengemeenschap. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 8-4. Nu de Rijksscholen gemeenschap haar nieuwe gebouw in Poortambacht al weer enige tijd gebruikt, is het oude gebouw aan de Calandweg in Zierikzee overgegaan naar de Chr. Sch. Gem., die door de uitbreiding met deze lokaliteiten een flink stuk groter wordt Eén en ander was zo langzamerhand ook wel nodig, want werken in twee gebouwen met twee soorten onderwijs is zowel voor leerlingen als voor lera ren geen prettige zaak. ZIERIKZEE Paasfeest voor Maftarakkers Dinsdag beleefden de „Maltarak- kers" een plezierige dag op de boer derij van de familie S. van der Wek ken aan de Grachtweg te Zierikzee. Om voor een extra verrassing te zorgen, kwamen de moeders de avond tevoren bijeen om eieren te schilderen, mandjes te versieren en hoofdtooien te maken. Op de boerde rij kregen de kinderen dit alles aan geboden en natuurlijk kon er naar ei eren worden gezocht. Het lag in de bedoeling buiten de kindere diverse spelletjes te doen, maar helaas werd de regen spelbreker en werd het pro gramma in de schuur voortgezet. Verder werden de Maltarakkers in de gelegenheid gesteld deze originele boerderij van binnen te bezichtigen, o.a. de bedsteden en de appelopslag plaats op zolder. Feestelijke ledenvergadering ABVA/KABO De federatie ABVA/KABO houdt vrijdag 16 april in het hervormd ver enigingsgebouw te Zierikzee een le denvergadering, dit keer met een feestelijk tintje. Op de agenda staat o.a.: uitreiking van gouden en zilve ren FNV insignes aan jubilerende le den; inleiding over arbeidsrecht door de heer Th. B. Jacobs en na de pauze wordt het toneelstuk Gieren op 't veilig nest" opgevoerd, een komische thriller onder regie van Rinus Pan- kow. Voor tijd: zie agenda. Aanrijding Ter hoogte van de Bouwmarkt reed automobilist M. v. d. V. uit Goes don derdag op de Scheepstimmerdijk achter op de auto van M. V. uit Drei- schor. Beide voertuigen liepen scha de op. Inbrekers bekend De twee inbrekers, die patrouille rende politieagenten in de nacht van woensdag op donderdag hadden be trapt bij een inbraak bij de firma Koevoets aan de Mol, zijn de 18- jarige L. en de 21-jarige V. W., beiden uit Dordrecht. Zij zijn bekend bij de politie. De twee jongens vertoefden in Zierikzee met een buurthuisvere niging uit Dordrecht. BURGH Geslaagd De mede aan de Tennis Stichting Schouwen-Duiveland verbonden ten- nisleraar Theo Gorse slaagde een de zer dagen voor het licentie-diploma AB. De exames werden in Geldrop gehouden. Alvorens echter beide afdelingen in het totale hoofdgebouw terecht kun nen, wordt er inwendig het nodige aan aanpassingen en opknappen gepres teerd. Met fa. Quant als hoofdaanne mer en verschillende Zierikzeese be drijven als onderaanemers en momen teel gebroken, opnieuw ingevuld, ruimten vergroot of aangepast Vergevorderd Men is nu al zo ver, dat de nieuwe ruimten als keukeii, naaldvaklokaal an nex paskamer, scheikunde en biologie practica zich duidelijk laten onder scheiden. Voor de administratie, nu nog verdeeld over een viertal lokaties, zijn eveneens in het totaal gebouw diverse ruimten geprojecteerd. Al met al een karwei, dat aan de regio werk- gevend genoemd mag worden en voor de Chr. Sch. Gem. straks (rond de grote vakantie) een werk- en studeer omgeving waarin het goed toeven zal zijn. SCHARENDIJKE Paasbijeenkomst Woensdag hielden de Hervormde Vrouwengroepen van Kerkwerve en Scharendijke, samen met de bejaar denkringen van Kerkwerve, Elle- meet en Scharendijke een paasbij eenkomst. De organisatie van deze bijeen komst lag in handen van de vrouwen groepen. De belangstelling voor deze middag was bijzonder groot, zodat mevrouw Wessels, presidente van de Dat men al plannen aan het maken is om bvj de officiële ingebruikname enige feestelijkheden te organiseren bewast dat men vreugdevol in het vernieuwde gebouw hoop te kunnen geginnen. H.V.G. uit Kerkwerve een goed ge vulde zaal welkom kon heten. Aan de paasliturgie verleende ook het kinderkoor uit Kerkwerve mede werking, o.l.v. mevrouw Van Sluys- Gerritsen. Na een koffiepauze gaf mevrouw Duk, presidente van de H.V.G. uit Scharendijke het woord aan mevrouw v. d. Bruinhorst uit Nieuwerkerk die gedichten voor droeg over Zeeland, de lente, de vrouw, etc. en zij besloot haar voor dracht met enkele paasgedichten. 1 Tussen de 'gedichten door werden fragmenten ten gehpre gebracht uit de Mattheus-passion. Mevrouw' Duk dankte de aanwezigen voor de mede werking en sloot de bijeenkomst met gebed. Eerste Evenementenfolder voor burgemeester W. den Boer van Middenschouwen Bij de presentatie van de evene mentenbrochure 1982 Scharendijke- Ellemeet ging het er enigszins feeste lijk toe, omdat de nieuwe werkgroep deze folder een nieuw en verbeterd uiterlijk heeft gegeven. Speciaal voor deze gelegenheid woonde burgemeester W. den Boer van Middenschouwen de bijeen komst bij, want hij was uitgenodigd om het eerste exehiplaar in ont vangst te nemen. In zijn bedankje prees de burgemeester het bestuur van de Werkgroep Evenementen voor zijn aktiviteiten en de sa menstellers van de folder. Hij hoopte op medewerking van inwoners en gasten bij de uitvoering van het pro gramma. De werkgroep op zijn beurt was er kentelijk voor de medewerking van groepen en verenigingen bij het sa menstellen van het programma. DREISCHOR Nog plaats bejaardenreis Voor de bejaardenreis naar de bol lenvelden en omgeving zijn nog plaatsen vrij. Zij die interesse hier voor hebben kunnen zich opgeven voor 16 april bij mevrouw v. d. Werf, Goemanstraat 9, tel. 01112-1345. DUIVELAND Ned. Bond Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelands vrouwen afdeling Duiveland organi seert op 25 mei de jaarlijkse reis, dit keer naar Tilburg en omstreken. 's Morgens wordt een bezoek ge bracht aan de textielfabriek te Goir- le. Na een Brabantse koffietafel, zul len de dames worden rondgeleid in een minkfarm te Dussen. Opgave, woensdag 21 april bij me vrouw Zwart, tel.: 01114-1908 en me vrouw Mij waard 01110-2495 tussen 19.00 en 21.00 uur. NIEUWERKERK Opbrengst kollekte De vorige week gehouden ,,Sakor" kollekte, de nationale kollekte voor de Kinderbescherming bracht te Nieuwerkerk op 366,21. Aan alle gevers en kollektanten namens de stichting en het afdelingsbestuur hartelijk dank. BRUINISSE Hoog water Opnieuw heeft het water van de Oosterschelde een zeer hoog peil be reikt. Mocht het enkele weken gele den nog als een dief in de nacht zijn gekomen, onaangemeld, met grote schade voor de buitendijkse bedrij ven, gistermiddag waren er wel dege lijk waarschuwingen verzonden. Met een stand van 3.20 N.A.P. bleef het ruim 40 cm onder dat vorige peil maar toch stond het gehele havenpla teau blank en moest het water bij machinefabriek Padmos met de vloedplanken gekeerd worden. Schoolkrant Bru-Taal Bru-Taal, met de klemtoon op Bru, is de 57ste uitgifte van de school krant van de Christelijke kleuter- en lagere school „d'Eerste stap" en ,,Op Dreef". Aan de vooravond van Pasen wordt stilgestaan bij de Paasgedach- ten van leerlingen in de vorm van te keningen, verhalen e.d. De projekten van de kleuterschool, de fietsenkeu- ring, een opstel en een sleepbootfilm, maar ook een kleurplaat en puzzels maken het een leuk lees- en doe- boekje. GOES Lezing over landgoed De Mattumburgh Het distrikt Zeeland van de Vere niging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland zal op woensda gavond 21 april a.s. een bijeenkomst organiseren voor leden en belangstel lenden. Na een kort huishoudelijk gedeelte zal op deze avond een lezing gehou den worden door de heer V. H. Bak ker over het landgoed De Mattum burgh. Dit landschappelijk zeer fraaie landgoed ligt ten zuiden van Bergen op Zoom op de grens van het Brabantse zandgebied en het schor renlandschap van de Oosterschelde. Het omvat uitgestrekte bossen, land bouwgronden, schorren en slikken alsmede een fraai complex tuinen en een landhuis. Het is eigendom van de Stichting Het Brabantse Landschap. De heer Bakker is beheersmedewer- ker van deze organisatie. Deze avond EINDHOVEN. De Eindhovense ge meentepolitie heeft een inval gedaan in de illegale tandheelkundige kli niek Acrodent, die was gevestigd in een pand aan de Hertogstraat. ZIERIKZEE, 8-4. De vrouwen lieten het afweten don derdagavond tijdens de jaarvergadering van de F.N.V.- afdeling Schouwen-Duiveland in het „Huis van Nassau". Geen der vrouwelijke leden was aanwezig, ter wijl distriktsbestuurder van de Voedingsbond F.N.V. Paul Renters juist uitgebreid inging op de nieuwe wet „Gelijke behandeling Mannen en Vrouwen". Zo werd een vrouwelijke sollici tant bij de Provinciale Stoomboot Dienst niet aangenomen in eerste in stantie op grond van het feit, dat er niet voldoende voorzieningen voor vrouwen waren. De kwestie werd onder de aan dacht van de geschillenkommissie gebracht, die zich er nader in ver diepte. Het uiteindelijke gevolg was, dat de Provinciale Stoomboot Dienst toch een maas in de wet „Gelijke Be handeling" wist te vinden. De ver eiste voorzieningen behoefden niet te worden aangebracht op grond van dc bewering, dat de betrokken sollici tante toch andere werkzaamheden zou moeten uitvoeren dan haar man nelijk kollega's. WWV-uitkering De heer Kenters besteedde verder aandacht aan gelijke beloning voor mannen en vrouwen en aan de WWV- uitkering voor vrouwen, die naar zijn mening nog lang niet in orde is. In deze inleiding werd ook aan dacht besteed aan het huidige rege ringsbeleid ten aanzien van de socia le uitkeringen, de wijziging van de kinderbijslag, de adviesaanvraag aan de SER met betrekking tot de va kantietoeslag en de onduidelijkhe den omtrent het zogenaamde investe- ringsloon. In zijn openingswoord maakte FNV-voorzitter de heer M. J. Willem- se melding van de WAO-grocp. Dins dag 13 april zal de laatste bijeen komst in dit seizoen voor deze groep worden gehouden. Een medewerker van de Gem. Med. Dienst in Goes zal tijdens deze middag een uitleg geven over de werking en het doel van deze dienst. De voorzitter riep de leden op zo mogelijk nog adressen op te geven van mensen, die voor deelname aan deze groep in aanmerking komen. Eenzelfde oproep gold de Info-groep. Inmiddels werden vier mensen be- Weer of geen weer SCHOUWEN-DUIVELAND, 9-4. „Weersverwachting voor de paasdagen: natte sneeuw en kans op nachtvorst", meldt het KNMI, maar ondanks deze depri merende berichten verwachten de plaatselijke VVV- kantoren toch een behoorlijke toeristendrukte de ko mende dagen. VVV-informatrice te Renesse ver telt dat de pensions, hotels en rekrea- tieparken in en rond Renesse zo goed als vol zitten. Er zijn echter nog wel plaatsen vrij, voor het geval het Ne derlands Bureau voor Toerisme (wanneer de randstad „volloopt") toeristen verwijst naar de Westhoek Niet volgeboekt Kampeerders zien de bui echter al aankomen en de campings bieden daarom nog volop plaats. VVV-Haamstede verwacht wel een toeristen toeloop, maar deze drukte zal niet te vergelijken zijn met bij voorbeeld een Pinksterweekend. „Het weer speelt absoluut niet mee, wordt gehouden in ,,De Prins van Oranje", Nieuwstraat 14 te Goes en begint om 20.00 uur. en de hotels, parken, huisjes zijn nog niet volgeboekt". Zierikzee is altijd in trek. Donder dag was het al bijzonder druk in deze stad, en de VVV-informatrice rekent er op dat deze drukte vanavond en morgen zal toenemen. De hotels en pensions bieden nog enkele plaatsen, maar de informal ri ce verwacht dat toeristen naar de Westhoek moeten worden verwezen. Veel Duitsers Aquadelta te Bruinisse zit tot de nek toe vol. Voornamelijk Duitsers boekten de afgelopen week een bun galow of apartement op dit park. De komende week worden meer Neder landers verwacht. Kortom - het seizoen gaat echt be ginnen - de toeristen komen er aan, weer of geen weer. reid gevonden aan deze groep deel te nemen, maar om van start te gaan, is uitbreiding zeker gewenst. Fusie De heer Willemse wees verder op de fusie NVV en NKV die nu ook op papier tot stand was gekomen. „Op papier, want op Schouwen-Duive land was het na een aarzelend begin, de laatste jaren, eigenlijk al één afde ling één bond. Alles werd als FNV ge daan en de samenwerking in het bestuur was uitstekend", aldus de voorzitter. In verband met de bovengenoemde fusie waren alle bestuursclden deze avond ook aftreden, allen werden herkozen, t.w.: C. P. Remmers, J. C. Bal, A. Kostense, B. v. d. Lelie, J. M. de Man, M. J. Willemse en E. J. Vos- Meijer. Het financieel overzicht sloot met een batig saldo van 167,39. Als nieuwe kaskontrolekommissie werd de Bouwbond afdeling Renesse aan gewezen. Van Amnesty International was het verzoek binnen gekomen deel te nemen aan de aktie „Verdwijningen" door kaarten te schrijven t.b.v. drie verdwenen vak bondsleiders. Dit verzoek werd geho noreerd. Als kandidaat in het dis- triktsbestuur werd de heer B. v. d. Lelie benoemd. Aktiedag: 29 mei KERKWERVE9-4. Vol ijver wordt er in en om Kerk werve gewerkt om de aktie dag, gepland op 29 mei, zo veel mogelijk kans van sla gen te geven. Er staan voor die dag allerlei aktiviteiten op stapel. Geld (veel geld) is nodig om na de eerste fase van de restauratie van de Hervormde kerk, beeldbe palend voor Kerkwerve, de tweede te kunnen verwezen lijken, In dé 'k'éhk is het nog steeds overduidelijk te zien dat het bede huis veel te lijden heeft gehad van de ramp in 1953. De restauratie kommissie wil de kerk nu zo goed mogelijk gaan aanpakken. Vol moed en vertrouwen wordt hier voor gewerkt. Er is een flinke groep mensen in touw maar na tuurlijk blijft er volop hulp nodig. Diegenen die op 29 mei willen helpen kunnen kontakt opnemen met de voorzitter van de restaura tie-kommissie de heer H. Coo- mans, Brieskerkestraat 8. Natuurlijk zijn allerlei goede ren welkom. Genoemd worden: oude (of niet meer in gebruik zijn de) landbouwgereedschappen kontaktpersoon de heer C. H. Kesteloo, Weelweg 12), spullen voor de rommelmarkt de heer K. Stouten, Vloedstraat 8), handwer ken (mevr. Wessels, Verseputse- weg 10) enz. Natuurlijk is ook het „slijk der aarde" welkom op gironum mer 3780449 t.n.u. Restauratie kommissie Ned. Hervormde Kerk Kerkwerve. De voorbereidingen alleen al kosten veel geld! Niettemin komen dagelijks allerlei blijken binnen die getuigen van een geweldig meeleven! Dat is een grote steun voor de mensen die zich voor de aktie inzetten!! KOM NAAR KERKWER VE, staat er in kapitale letters boven het. stencil, dat de aktivitei ten voor 29 mei vermeldt Nog even een opsomming: Grote rom melmarkt, ballonnen oplaten voor de kinderen), oude ambach ten, bazar op de Ring (schiettent standjes met bloemen, handwer ken, oliebollen, ballen gooien, en veloppen trekken, rad van avon tuur). Bovendien is er een tentoon stelling van kunstwerken in de kerk, waarbij orgelmuziek ten ge hore zal worden gebracht. Deze 29-ste mei zullen een boomkwekerij, een veeteeltbedrijf, de molen (in werking) en een ge mengd bedrijf hun deuren voor het publiek wijd openzetten. Verwer king van landbouwproducten is te bezichtigen en er worden allerlei waren verkocht. Een gedeelte van de uitnodiging voor de aktiedag Restauratie Hervormde Kerk Kerkwerve.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3