Mevo'80 heren in geweldige wedstrijd simpel langs Kwiek Patricia de Broekert met Smokey reserve-kampioene van het NPC Kampioenschap voor jongens B hockeyklub Schouwen-Duiveland deurloo TOG zonder moeite in promotie klasse Goed nieuws van zeiler Pleun van der Lugt Volleybal Voor de derde keer onderhoudsmiddel leren meubelen Vissen wordt wat duurder Hazekamp voorzitter produktschap vis Rayon Zeeland-West Brabant ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 maart 1982 Nr. 23090 BRUINISSE, 28-3. Het herenteam van Mevo 80 heeft in het voor redelijk volleybal niet akseptabele zaaltje aan de Dreef in Bruinisse overtuigend ge wonnen van rivaal Kwiek (0-3). In een vooral van de kant van Mevo'80 sterk gespeelde wedstrijd hadden de Bruënaren niets in te brengen tegen de sko- ringsdriften van de koplopers. Zonder al te veel gekke dingen is het binnenha len van de kampioenstitel voor de ploeg van coach Marco Reedijk slechts een kwestie van een paar weekjes. Dan mag eindelijk de oversteek naar de twee de klas worden gemaakt, die er de laatste jaren steeds net niet in zat. Het jongens B team van HSD, dat zaterdag kampioen werd in de veldkompetitie. Uiterst rechts op de foto coach, de heer E. Besamusca met naast hem coach, de heer Kouijzer. Daarvoor staat trainster, mevrouw M. J. van der Borght- Horsten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 27-3. Dat de jeugd van de hockeyklub HSD in opmars is, werd zaterdag 27 maart opnieuw duidelijk. In navolging van meisjes A, behaalde ook het team van jongens B het kampioenschap in de veldkompe titie. Een gelijkspel was voldoende geweest voor de titel, maar HSD liet van zich spreken. Dankzij o.a. enkele puntgave smas hes van Gerrit van Splunter en Piet Zoon liep Mevo'80 in de eerste set uit tot 0-8 eer Kwiek, duidelijk aan geslagen, door het Mevo-geweld kon breken en kon tegenscoren. Enkele misverstanden aan Kwiek-zijde en de voortdurende druk van Mevo'80 brachten de stand al vrij snel op 2-14. Kwiek kreeg de opslag nog wel een keer terug maar dit betekende alleen' maar uitstel van exekutie: 3-15. Advertentie Het juiste voor uw leverbaar in 15 verschillende Kleuren. Ook is er een middel om balpenstrepen e.d. te verwijderen. meelstraat 31, zierikzee „Flitsen" uit het buitenland RANGOON. Zeker 48 mensen zijn omgekomen en ongeveer 80 worden vermist nadat zondag een schip van een staatsmaatschappij tijdens storm in het Twante-Kanaal, ca 20 km ten Westen van de Birmaanse hoofdstad Rangoon, met ruim 200 opvarenden verging. LISSABON. Mozambique is een re organisatie van zijn strijdkrachten aan het voorbereiden om het hoofd te bie den aan het toenemende anti-commu nistisch verzet in het land. Dit heeft het Portugese persbureau bekendge maakt WARSCHAU. Alle vakbonden in Polen moeten worden ontbonden en vervolgens moet de vakbeweging op- niew worden opgebouwd Dat schreef hoofdredakteur Zdzislaw Morwski van het Poolse dagblad Zycie Wars- zawy in een kommentaar ROME. De journalist Luca Villoresi van het linkse Italiaanse dagblad „La Repubblica" is in Venetië gearres teerd omdat hij weigerde aan de rech ter zijn bronnen te noemen van een artikel over martelingen in gevange nissen op leden van links-extremis tische organisaties. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Carrington, zal dinsdag in het parlement een ver klaring afleggen over het geschil tus sen Groot-Brittanië en Argentinië over de Falkland-eilanden. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken in Londen bekendgemaakt BRUSSEL De Nederlandse eerste minister, Dries van Agt, heeft „bijge leerd" van de Duitse bondskanselier Helmut Schmidt die (aldus van Agt) in Brussel het „van vitaal belang" ge noemd heeft dat er gematigd wordt met de arbeidskosten. PEKING. De betrekkingen tussen Moskou en Peking worden niet beter zolang er Russische troepen in Af ghanistan en Vietnamese troepen in Cambodja zijn. Dat heeft de Chinese minister van defensie en vice- premier Geng Biao maandag in Pe king gezegd. In de L2-klasse was de overwin ning voor Gabriëlle Butler met haar pony Fairy II. Zij kreeg voor haar proef het hoogste aantal punten van de hele finaledag toegekend door ju ry mevrouw Turksma-Schinkelhoek. Tijdens een finale 126 punten op je konto krijgen is zeker niet gering. Zus Catherine Butler werd hier met Gypsy Queen tweede en Linda Hoorn weg mei Bento maakte het PPC Schouwen-Duivelandsukses kompleet door als derde te eindigen. Over het totale winterkampioen schap genomen werd Catherine But- De tweede set toonde een zich dui delijk herstellend Kwiek; Het werd 1-0 door een- gewonnen scrimmage aan het net waarna de Kwiekheren zelfs uitliepen tot 6-0. Bij deze stand golfde het spel op en neer waarbij de inzet van beide teams groter was dan het kwaliteits-nivo. Bij het opvan gen van een smash viel Henk Rutgers uit met een gekneuse enkel. Bij de stand 6-2 kreeg de fanatiek meele vende coach Jan van de Berge een re primande van Dick van Os, de scheidsrechter uit Middelharnis, we gens aanwijzingen tijdens het spel. Smashes'80 Mevo'80 bleef echter regelmatig scoren en bij een 7-6 stand vroeg de Bruse coach een time-out. Deze bracht inderdaad de opslag naar Kwiek maar Mevo'80 was toen pas echt losgeslagen. Enkele listig neergelegde ballen van Jaap Jonker en Peter Sanderse konden niet voor komen dat Mevo'80 de set naar zich toe trok door keiharde smashes van Piet Zoon en Gerard Jansse. Verder dan 9-15 liet Mevo het niet komen. Ook de derde set kon Kwiek zich niet vanonder de druk van Mevo'80 uitworstelen, al bracht de time-out bij 1-5 wat evenwicht "in het Kwiek- team. Het spel stabiliseerde zich waarbij beide ploegen elkaar in evenwicht hielden.. Een grandioze smash van Eddy de Looff aan Mevo'80-zijde en twee even mooie knapen van Jan Mol brachten het vuurwerk weer in de wedstrijd en de stand op 4-7. Toen begon de scoringsmachine van Mevo'80 echter weer op volle toe ren te draaien en door een daverende smash van Gerrit van Splunter werd de set met 5-15 en de wedstrijd met 0- 3 verdiend door Mevo'80 gewonnen. Het eerste damesteam van Kwiek uit Bruinisse boekte een erg gemak kelijke overwinning op „het laag ge klasseerde Yum uit Hoogyliet. Na dat de Bruinisser ploeg het in de eerste set nog moeilijker had gehad, getuige de 16-14 eindstand wilde het in de tweede en derde set aanmerke lijk beter vlotten. Met 15-10 en 15-5 boekten de Kwiek-dames hun zo- T.O.G. was al kampioen geworden van de 1ste klasse Noord, op zich al een knappe prestatie, maar heeft door deze overgang naar de Promo tieklasse een mijlpaal bereikt in de geschiedenis van de Bruse schaaksport. Problemen Jan de Korte, leider van het gepro moveerde kompetitie-team: ,,Het is uiteraard geweldig dat het team zo hoog geklommen is en we zullen ook in deze poule proberen zo hoog moge lijk te eindigen". De Korte voorzag echter ook wel wat problemen: zo zal het reisgeld een stuk meer gaan bedragen en de gemeentelijke plannen om de huur van het oude gemeentehuis meer dan te verdubbelen kunnen bedreigend worden genoemd voor de vereniging. Temeer daar de expansie van de club alleen doorzet bij de junioren, die uiteraard niet het volle pond betalen, maar waar toch materiaal voor moet worden aangeschaft. Kortom, de kern van senioren is te klein om deze lastenverzwaring te Ier kampioende in de L2-klasse, ter wijl Gabriëlle Butler als tweede de titel reserve-kampioene mocht opstrijken. In de MZ-klasse werd Jasper Ouwenbroek tweede in Ber gen op Zoom en tevens eiste hij het reservekampioenschap op over de hele winterdressuurkompetitie. Promotics De afgelopen weken promoveerden een aantal ruiters en amazonese van de PPC Schouwen-Duiveland naar een andere klasse. veelste overwinning en blijven zij nog steeds de ranglijst aanvoeren met twee punten voorsprong op de naaste konkurrent. Mevo'80-dames Het eerste damesteam van Mevo'80 had meer moeite met het laagge plaatste V/Quick uit Strijen dan van te voren werd verwacht. Niettemin werd in de sporthal van Strijen verdiend met 1-3 gewonnen. Het tweede damesteam zag haar wedstrijd in Sporthal Onderdak gestaakt, omdat de zaal niet langer beschikbaar was. De scheidsrechter was veel te laat gearriveerd, waar door er te laat werd begonnen. Bij het verlaten van de zaal leidden de Mevo'80-dames met 15-11, 8-15 en 14- 9. Het derde damesteam blijft een kleine kans op de tweede plaats be houden in de vierde klasse. In Zierik zee werd verdiend met 3-0 gewonnen van Rowido III uit 's Gravendeel. Het vierde team tenslotte keerde met lege handen terug uit Hellevoetsluis, waar met 3-0 werd verloren van Ibis (15-9, 15-6, 15-11). Het door blessures geplaagde twee de herenteam van Mevo'80 speelde met enige invallers een redelijke wedstrijd tegen het bezoekende Ibis III uit Hellevoetsluis met als eindre sultaat een voor beide partijen be vredigend 2-2 gelijkspel. Het derde herenteam kon het tegen Intermezzo III uit Middelharnis niet bolwerken en verloor regulair met 3-0. Het meisjesteam van Mevo'80 ver loor bij V/Quick op een wel erg knul lige manier met 3-0. De ploeg was met slechts zes speelsters uit Zierik zee vertrokken en toen Bianka Han- se tengevolge van een blessure het speelveld moest verlaten restte de Zierikzeese formatie slechts een reg lementaire 3-0 nederlaag. MANILLA. Bij het passeren van de wervelstorm „Nelson" zijn op de Fi lippijnen zeker vijf mensen omgeko men ongeveer 60.000 inwoners dak loos geworden. Dit is in goedinge- iichte kringen in Manilla vernomen. MÜNCHEN. Bij een proefvlucht met het prototype van de nieuwe Do- 228/100 voor vijftien personen van de Westduitse vliegtuigfabrikant Dor- nier zijn twee Britten en een West duitser omgekomen, doordat het toestel door onbekende oorzaak neerstortte. kunnen dragen, al is het overleg met de gemeente nog niet ten einde. Kompetitie In de H.H. kompetitie werd de 27e ronde gespeeld, waarin koploper J. de Jonge zijn derde nederlaag leed, ditmaal tegen J. Hagens, dat is voor deze T.O.G.-speler uit Oude Tonge een topprestatie te noemen. J. de Korte haalde J. v. d. Bos onderuit en bezet nu voor het eerst de 2e plaats vanaf de 3e ronde door v. d. Bos werd bezet. D. van Wolferen speelde remi se tegen T. v. d. Have en bezit van de „lessende jeugd" de kop. A. Kik won van L. Beider en heeft met nog 3 ron den voor de boeg de 8e plaats stevig in handen. P. Holleman en C. v. d. Berge deelden de punten na een slo pende partij tot in de kleine uurtjes. Uitslagen: J. C. Hagens-J. de Jonge 1-0; J. v. d. Bos-J. de Korte 0-1; D. v. Wolferen-Th. v. d. Have V2-V2; W. Weber-L. Houkamp V2-V2; A. J. v. d. Berge-A. Knop 1-0; I. Boeie-W. Hoek 1-0; E. Wiebrens-J. Klink 0-1; A. v. Klinken-A. Weber 1-0; A. Kik-L. Bei der 1-0; P. Holleman-C. v. d. Berge V2- l/2; L. Holleman-K. v. d. Bos 1-0. Zo werd Linda Hoornweg met Ben to nu M-dressuur en M-springen, Eri ca Butler met Taufan werd M-drcs- suur, Catherine Butler stapte met Gipsy Queen eveneens naar de M- dressuur en het M-springen en Ga briëlle Butler mag voortaan in de M- dressuur en het L-springen uitkomen met Fairy II. Gabriëlle Butler is met Gipsy Queen gerechtigd om in het L- springen van de partij te zijn. Marion Hofland met Farah en Patricia de Broekert met Smokey gaan beiden zowel naar L-dressuur als L- springen. Het B-diploma dressuur werd behaald door Marjolein Pad mos. Annemarie Verschoor, Patricia Bakker en Monica de Jong. Het B-diploma springen mochten Annelies de Hilster, Annemarie Pad mos en Monique Willemsen mee naar huis nemen. Tegenstander Zevenbergen werd op sportpark Bannink via een mon sterscore van 12-0 weggespeeld en daarmee werd het kampioenschap veilig gesteld. De tien tot nu toe gespeelde wed strijden zijn allemaal gewonnen en leverden het doelsaldo van 62-10 op. Op 6 maart werd de grote stap naar de titel gezet, toen het op de tweede plaats staande Breda 4 op Bannink met 5-0 werd teruggewezen. HSD kon daardoor aan een voorspong van vier punten komea Het kampioenschap had het weekeinde daarna, zaterdag 13 maart, behaald kunnen worden, maar de voor die dag geplande wedstrijd tegen Push 4 werd afgelast Derde keer Het is voor de derde keer in sukses- sie dat dit team van HSD een kam pioenschap binnenhaalt In het sei zoen 1979-1980 legde het team voor het eerst beslag op de titel, toen als jongens D. In het seizoen daarna werd het team eerste in de C-kategorie en nu in de B-kategorie. De veertien spelers zijn: Geert v.d. Weijden, Gerco van Eek, Dirk Jan Burgers, Henk Jan Hen- drikse, Eef besamusca, Jorgen Gros, Jean Paul Kouyzer, Gerlo Rod, Marc Romijn, Jan Schellekens, André Vis, Chris Schoneman, Pieter Luberhuizen. VISSERIJ DEN HAAG, 26-3. De grote visak- tie zal het komende seizoen 1,25 gul den duurder, de kleine visakte en het hengelbewijs zullen een kwartje duurder zijn dan vorig jaar. De grote visaktie gaat 35 gulden kosten, de kleine visakte 12 gulden en het hen- gfebewijs 6. Het ministerie van landbouw en visserij heeft dit bekendgemaakt. In alle drie de bedragen zit 1,30 gul den voor administratiekosten. Dat wil zeggen dat de administratie per dokument een stuiver duurder is ge worden. De ook in de totale prijs in begrepen bijdrage voor verbetering van de binnenvisserij is bij de grote 1 aktie 1,20 hoger, bij kleine aktie en hengelbewijs 20 cent hoger gewor den. Bij de grote akte is die bijdrage nu 13,70, bij de kleine aktie 6,70 gulden en bij het hengelbewijs 4,70. De nieuwe dokumenten, die geldig zullen zijn van 1 juni 1982 tot en met 31 mei 1983, zullen van 20 april af worden verkocht door de postkanto ren. DEN HAAG. 29-3. Voormalig staatssekretaris Th. M. Hazekamp (55) van ekonomische zaken is met te rugwerkende kracht tot 1 maart be noemd tot voorzitter van het Pro duktschap voor vis en visprodukten in Den Haag. Het ministerie van so ciale zaken en werkgelegenheid, waaronder dc produktschappen val len, heeft dit maandag bekendge maakt. Meisjes A won met 0-7 van het thuisspelende Zwart Wit 3 en blijft daardoor ongeslagen kompioen. He ren 1 ontmoette aartsrivaal Goes en moest een 2-0 nederlaag toestaan. Goes, dat in de kop van de ranglijst staat, had by rust al een 2-0 voor sprong bereikt. Jongens A leed op nieuw een nederlaag. Ditmaal werd in de uitwedstrijd tegen Warande 3 met 3-2 verloren. Het damêsteam leed een 3-2 nedei> fl t 9S9l. Pleun, die door een defektie dyna mo, geen radiokontakt meer kan op nemen, heeft met opzet de drukke scheepvaartroute gemeden en kon zo doende via de marifoon ook geen kontakt zoeken met passerende vrachtschepen. Voor ongerustheid is dus nu geen reden meer. Het gaat goed aan boord van de „Zeeuwse Stromen", ook al loop hij wel iets achter op schema met als oorzaak: windstiltes. Ontvangst Een ontvangstkomité had Pleun rond 1 mei thuisverwacht en alvast een voorlopig programma opgesteld, dat nu volledig opgeschoven moet worden. Voor de Tros, die de thuis komst eveneens zal verslaan, levert deze „vertraging" geen problemen op en waarschijnlijk zal deze omroep tijdens het grootse ontvangst aanwe zig zijn. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29-3. Op dc paarden markt in Utrecht zijn maandag 278 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4100; werk paarden 2250 - 3500; oude paarden 2050 - 2750; 3-jarige paarden 1600 - 2600; 2-jarige paarden 1375 - 2475; veulens 525 - 1350; liitten 750 - 1500; pony's 325 - 675. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 6,45 - 8,30; jonge slachtpaarden 6,60 - 8,50. De handel in slachtpaarden was lui met iets lagere noteringen, en in po ny's kalm en vast. Aardappclbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 29-3. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, per 100 kg. exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 33,50 - 34,50; Bintje 50 mm opw. 49,50 - 51,00; Bintje 35-55 mm opw. 38,00 -ƒ 39,00; Irene 35 mm opw. in zakken 29,00 - 30,00. Zandaardappelen binnenland. Bintje 35-50 mm 30,00 32,00; Bintje 50 mm opw. 40,00 - f 42,00. laag bij Etten-Leur 3. Aleid Hoos bracht HSD op 0-1, maar het Zierik- zese team moest toezien hoe Etten- Leur naar 3-1 uitliep. Na een strafbal, benut door Anca de Smit, kwam HSD nog op 3-2. Uitslagen Jongens A: Warande 3 HSD 3-2; Jongens B: HSD-Zevenbergen 2 12-0; Jongens C: HSD-Zundert2-2; Jongens D: HSD-Push 2 4-2; Jongens ED: Mid- delburg-HSD 1-5; Meisjes A: Zwart Wit 3-HSD 0-7; Meisjes B: Den Dunc- HSD 1-1; Meisjes C: Vlissingen-HSD 3-2; Meisjes C2: HSD-Push 4 1-4; Meisjes ED: Vlissingen-HSD 7-0; Da mes: Etten-Leur 3-HSD 3-2; Heren 1: Goes-HSD 2-0; Heren 2: Warande 8- HSD 1-0; Heren 3: Push 12-HSD 4-3;. De zeezeiler heeft - eindelijk - gisteravond kontakt opgenomen met het vrachtschip „Santania" en dit be richt bereikte via Radio Schevenin- gen Pleun's sponsor Motel „De Zeeuwse Stromen". Hij bevindt zich 13 graden en 5 minuten zuid/25 gra den, 10 minuten West. Exportaardappelen: Bintje 45 mm opw. voor Italië 48,00 Voeraardappelcn: 8,00 - 10,00. Stemming: rustig. Veemarkt Leiden LEIDEN, 29-3. Aanvoer totaal 1258, waarvan: slachtrunderen 991, schapen en lammeren 267. Prijzen per kg: Stieren le 8,60 - 9,05, 2e 8,00 - 8,60; vaarzen le 8.15-9,00, 2e 7,55 - 8.10; koeien le 8,10 - 9,00. 2e 7,70 - 8,05, 3e 7,30 - 7,65; worstkoeien 6,20 -ƒ 7,30; dikbillen extra kwaliteit 9,50 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen 215 - 260; lammeren 235 - 325. Overzicht: slachtrunderen: handel redelijk, en prijzen iets hoger, stie ren stabiel; schapen en lammeren: handel vlot, en prijzen iets lager, lammeren stabiel. SCHEEPVAART Aldabi, 27-3 van Bordeaux naar Li breville Nedlloyd Delft, 28-3 te Djeddah Nedlloyd Adelaide, 28-3 te Lyttelton Abida. 1-4 te Manilla verwacht Acteon, 5-4 te Songlin verwacht Macoma, 28-3 te Mina al Fahal Nedlloyd Delft. 27-3 van Djeddah naar Port Kelang DEN HAAG. Het rijk zal de ko mende tien jaar elk jaar ongeveer vijf miljoen gulden bijdragen in de tekorten van Kiltunnel bij Dor drecht. DIEPENBEEK. Op het vijfde tweedaagse symposium over het Ne derlandse boek, dat in het Belgisch- Limburs Universitair Centrum in Diepenbeek bij Hasselt werd beëin digd, is vooral de gelijkwaardigheid van het boek bepleit naast de nieuwe kommunikatiemedia. Geen beslissingswedstrijd BRUINISSE, 28-3. De schaakvereniging T.O.G. uit Bruinisse is de Regiona le Promotie Klasse van de Zeeuwse Schaakbond „binnengewandeld" zonder de promotiewedstrijden tegen „Het Witte Paard" uit Sas van Gent te hoeven spelen, die voor zaterdag 3 april was gepland. H.W.P. zag af van de beslis singsmatch wegens organisatorische problemen binnen de vereniging. BERGEN OP ZOOM, 28-3. Patricia de Broekert is met haar pony Smokey reserve-kampioene geworden van het rayon Zeeland-West Brabant in dc strijd om de Winterbokaal van het NPC. De amazone van Paarden- en Pony- klub Schouwen-Duiveland behaalde tijdens de finalewedstrijd 118 punten. Ook in de B-zwaarklasse werd Annemarie Padmos met Fosco zesde en een ze vende plaats was er voor Marion Hofland met Farah. ZIERIKZEE, 30-3. Vijf weken lang heeft de zeezeiler Pleun van der Lugt die solo de wereld rondt niets van zich laten horen, maar vanochtend - half elf - kwam het bericht binnen dat „alles wel is" aan boord en dat hij waarschijnlijk zaterdag 15 of 22 mei de haven van Zie rikzee zal binnen lopen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7