Eindelijk en verdiend goud voor P. Praet van Club X Krappe zege voor All Ready bij start veldkompetitie: 3-2 Overwinningen voor jeugdteams Scaldina Pupillenteam TTV Renesse promoveert voor 2e keer 100-ballenkaart Z.K.B. Mevrouw J. v. d. Wekken weer onverslaanbaar Flyer wint zeilrace om de wereld Korfbal Onverwachte nederlaag voor Tafeltennisteam Kerkwerve Misdadigers ontsnapt 6 ZIERIKZEE, 26-3. Na jarenlang als „eeuwige tweede" bekend te hebben gestaan, heeft Peet Praet van Club X dan vrijdagavond in Kegelhuis Geluk eindelijk goud verdiend. Hij won de finalewedstrijden om de 100- ballenkaart van de Zierikzeese Kegelbond, waarvoor hij werd onderscheiden met de gouden speld. Hij kwam daarbij in het bezit van nog een prijs, want hij skoorde de meeste negens in de voorkompetitie. Bij de dames was mevrouw Jannie v. d. Wekken van Radja wederom onver slaanbaar. Zij won voor de vierde achtereenvolgende keer de gouden bal. Voorzitter M. J. der Weduwen van de ZKB skoorde de hoogste serie in de 100- ballenkaartkompetitie, waarvoor hij een wisselprijs in ontvangst mocht ne- In de eerste vijf ronden, die don derdagavond na het middernachte lijk uur werden afgesloten, stonden de twee gouden prijswinnaars reeds bovenaan en daarin kwam dus vrij dagavond geen verandering meer. Alleen bij de heren wisselden toen de tweede en derde plaats, bij de dames stonden de drie hoogst genoteerden hun plaats niet meer af. Donderdagavond was de stand al dus: 1. mevr. J. v. d. Wekken (Radja), 401 hout; 2. mevr. S. Pomper (Ostran) 365; 3. mevr. F. Bijl (Radja), 340. He ren: 1. P. Praet (Club X), 374; 2. C. Mulder (Baanbrekers), 372; 3. P. v. d. Linde (Sans Souci)r 362. Tennisvereniging WIK opende seizoen met toernooi KERKWERVE, 27-3. Zaterdag 27 maart vond het openingstoernooi van de Tennisvereniging WIK uit Kerkwerve plaats. Onder een stra lende zon begon men om 9 uur met de eerste wedstrijden. Elke wedstrijd duurde 20 minuten en men speelde om het aantal gewon nen games. Er werd alleen dubbel gespeeld. Om half 3 vond de prijsuitreiking plaats door de voorzitter de heer T. v. d. Tak. Hij bedankte de betrokkenen voor het organiseren van het toer nooi en ook de barkommissie werd bedankt. Prijswinnaars De eerste prijs bij de dames was voor Magda Renden, 2e Alexandra Gyarmathy, 3e Gerda Minnaar, 4e Maria van Strien. De poedelprijs ging naar Wilijan Overhand. Bij de heren ging de le prijs naar Hans Minnaar, 2e prijs Co Folmer, 3e prijs Hans van Langeraad, 4e parijs Ruud Weynen, 5e prijs Cees van Burgh. Mede door het prachtige weer werd het een zeer geslaagd toernooi. Kompetitie damklub Zierikzee Op vrijdag 26 maart werden voor de onderlinge kompetitie van de damklub Zierikzee vier partijen gespeeld. Van belang was de partij Anton Saman tegen Cor Boot. In een enerverende partij had An ton Saman in de openingsfase het ini tiatief, maar naar gelang de wedstrijd vorderde verschafte Cor Boot zich meer kansen. In tijdnood werd in een 9 om 9 stand tot remise besloten. De uitslagen: M. de. Wild-A. J. Fli- kweert 2-0; A. Saman-C. L. Boot 1-1; C. M. v. d. Velde-D. de Waard 2-0; C. Monteban-J. L. Smalheer 0-2. Stand Spannend A. Saman 15 10 5 0 25 J. L. Smalheer 15 9 4 2 22 C. L. Boot 16 9 4 3 22 M. de Wild 14 8 4 2 20 J. de Wild 16 7 6 3 20 C. v. d. Wielen 15 6 4 5 16 J. Honig 13 3 6 4 12 A. J. Flikweert 16 4 4 8 12 M. v. d. Wielen 12 4 3 5 11 C. M.v.d. Velde 16 4 3 9 11 C. Monteban 13 1 1 11 3 D. de Waard 15 1 0 14 2 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het 16-jarige Rot- terdamse meisje F. Dekkers is maan dagmorgen in Rotterdam met haar bromfiets onder de wielen van een truck met oplegger terecht gekomen en aan de gevolgen overleden. DEN HAAG. De Tweede Kamerle den Kohnstamm en Ter Veer (beiden D'66) vinden, dat naast het geven van een hoge prioriteit aan de vrouwene mancipatie, ook een rol moet worden toegekend aan de mannenbeweging „als bijdrage aan het doorbreken van sexe-gebonden rolpatronen". DRUNEN. De Rijkspolitie van Drunen heeft een 31-jarige inwoner van die gemeente aangehouden, die wordt verdacht van negen brandstichtingen. DEN HELDER. De mijnendienst van de Koninklijke Marine bestaat in mei 75 jaar. Aktiviteiten in het ka der van deze viering zijn een krans- legging, een tentoonstelling, een reü nie en de uitgifte van het jubileum boek „Voor een vrije zee". DEN HAAG. Patiënten in de ge zondheidszorg moeten de mogelijk heid hebben direkt hun onvrede over de geboden zorg kenbaar te maken en een wettelijk klachtenrecht moet er voorzorgen dat onjuistheden worden gekorrigeerd. VEENDAM. De politie in Veendam heeft die personen aangehouden die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest in een 2wendelzaak met personenauto's. DEN HAAG. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt dat het tijdstip van de wethoudersbenoe mingen vervroegd moet worden met het oog op de behandeling van de ge meentebegroting. In de negende ronde stond Praet op 681 en v. d. Linde op 666, 15 hout ver schil dus. Het werd nog spannend toen Praet, die eerst moest gooien, de voor zijn doen matige score van 65 wierp, maar v. d. Linde kon hem toen met 74 hout toch niet meer voorbij streven. Winnaar Praet behaalde in totaal 746 hout, v. d. Linde werd tweede met 740. Derde werd Mulder met 734 hout. Bij de dames bleef mevrouw v. d. Wekken de eerste plaats ruim aan voeren. Zij eindigde met 748 hout, ge volgd door mevrouw Pomper (715) en mevrouw Bijl (692). Altijd hoog- Voorzitter Der Weduwen memo reerde bij het uitreiken der prijzen de 44 negens van zijn klubgenoot Praet in de voorwedstrijden en haal de nog even aan dat deze in '76 66 ne gens liet noteren. Een bewijs, dat Praet altijd in de hoogste gelederen eindigde, maar dus nooit goud ver diende, hoewel zijn gemiddelde reeds lang rond de 80 hout ligt. „Als er ie mand de speld verdient, is hij het", aldus de voorzitter. Na vijf ronden stond mevrouw v. d. Wekken met haar 401 hout eveneens met een gemiddelde van boven de 80. De twee series van 59, die zij vrijdag avond scoorde, waren geen bezwaar voor haar prachtige overwinning. 87 hout Gemeld zij nog, dat Praet donder dagavond één score van 87 hout be haalde. Mevrouw v. d. Wekken liet toen eenmaal 85 en mevrouw Pomper eenmaal 84 noteren. R. der Weduwen was met 86 hout in de 100-ballenkaart-kompetitie de he ren Praet en De Jager (Baanbrekers) net één puntje te slim af. Omdat de voorzitter van de ZKB zelf meegooide in de finale, had hij ditmaal geen plaats genomen achter de jury-tafel. De zaken aldaar wer den goede behartigd door de dames L. Berman, E. Klompe en J. Krips en de heer W. Schell. Zestien finalisten De finalewedstrijden om de 100- ballenkaart werden gespeeld door de 16 hoogstgenoteerden in de voorkom petitie, hetgeen neerkwam op 11 her en en 5 dames. De dames waren dus in de minder heid, hoewel mevr. v. d. Wekken de allerhoogste skore behaalde. Bij de heren wierpen de nummers 4 en 5 (beiden van Sans Souci) ook boven de 700 hout, vandaar ter komplettering hun namen: P. Tempelaars (716) en L. van Gastel (701). NEW YORK. Frankrijk heeft in de veiligheidsraad van de Verenigde Na ties voorgesteld dat sekretaris-gene- raal Perez de Cuellar een onderzoek instelt naar de geschillen tussen de Verenigde Staten en Nicaragua DACCA. Sinds de militaire staats greep van afgelopen woensdag zijn in Bangladesj bijna 700 mensen gear resteerd, zo maakten de nieuwe machthebbers dit weekeinde be kend. De nieuwe sterke man, gene raal Mohammed Hossain Ershad dat er wellicht binnen twee jaar verkie zingen zullen worden gehouden. PARIJS/ISLAMABAD. In een maandag in Parijs aangekomen brief heeft het „militaire opperbevel van de vrije provincie Wardak"_in Afgha nistan laten weten dat het Afghaanse verzet zijn eigen PTT heeft opgericht die de post in de door hen beheerste gebieden en naar en van het buiten land verzorgt. NEWCASTLE. Vijf politieagenten zijn na afloop van de voetbal wedstrijd Newcastle United-Chelsea gewond geraakt. Nadat de thuisklub het duel in de tweede divisie met 1-0 had gewonnen, brak er een vechtpar tij uit tussen de twee supportersgroe- pen. Er werden zestig arrestaties ver richt. PORTSMOUTH, 29-3. Het Neder landse zeiljacht de Flyer heeft de ra ce om de wereld gewonnen. Schipper Conny van Rietschoten en zijn be manning voeren maandagochtend de haven van Portsmouth binnen. Daarmee zegevierde de Flyer in de laatste etappe (Mar Del Plata - Portsmouth) en tevens in het alge meen klassement op reële tijd. Het 22 meter lange jacht kwam om 09.47 uur Nederlandse tijd de Engelse haven binnen. De Flyer heeft 7 maanden no dig gehad voor de zeilrace rond de wereld, die bestond uit vier etappes. Daarmee werd het rekord, dat vier jaar geleden werd gevestigd door de Great Britain 2, met veertien dagen gebroken. Het is nog niet bekend of de Flyer de race ook op handicap heeft gewon nen. Coopertest bij AV Deltasport ZIERIKZEE, 29-3. Vrijdag, 2 april organiseert A V. Delta Sport ter ge legenheid van de opening van de bui tentrainingen, die jaarlijkse Cooper test Deze 12 minutentest, waar nor maal een honderdtal Delta Sporters aan deelnemen van groot tot klein, is nu ook opengesteld voor buiten staanders. Dat wil zeggen mensen, die een an dere sport bedrijven of af en toe eens trimmen en eens willen weten hoe hun conditie er voor staat Men kan zich daarvoor melden op sportpark Ban- nink waar men tussen 7 uur 's avonds en half 9 gratis kan deelnemen aan deze 12 minutentest op de 400 meter lange rondbaan. Van de Delta Sport leiding krijgt iedereen direkt na afloop te horen welke afstand men hardlo pend in die bepaalde tijd heeft afge legd en of hun conditie goed of slecht is en verhouding tot de leeftijd. Eric Knuist derde bij judo-toernooi De veertienjarige Eric Knuist van de judoschool Wim Geelhoed te Zie rikzee deed zaterdag mee aan een qpen toernooi in Breskens. In de ge wichtsklasse tot zestig kilo behaalde hij een derde prijs. Van de vierhon derd deelnemers kwamen vele uit België. Tafeltennis ZIERIKZEE, 27-3. Na zich keurig te hebben gehandhaafd in de zaalkorfbal- kompetitie van de 3e klasse van het distrikt Zuid West is het eerste twaalftal van All Ready zaterdagmiddag op het sportpark Bannink in de ontmoeting tegen Tjoba III begonnen aan de tweede helft van de veldkompetitie. Onder de stralende zon werd het heroptreden op het veld geen hoogstaande, maar wel een spannende ontmoeting waarbij All Ready, als gelukkigste, met een 3- 2 overwinning het strijdperk kon verlaten. Zoals de uitslag reeds doet vermoe den was de produktiviteit niet be paald het sterkst punt van beide teams. Speelde All Ready in de eerste helft van de veldkompetitie zonder Hans van Gastel, die was ge- t V - i.-'p"' RENESSE, 27-3. Het in de eerste helft van dit seizoen naar de 2e klas A ge promoveerde pupillenteam van de tafeltennisvereniging Renesse heeft in de ze klasse ongeslagen beslag weten te leggen op de kampioenstitel. In de beslis sende wedstrijd werd het team van Middelburg-Zuid met 8-2 afgetroefd. Door dit resultaat promoveert het team naar de le klasse van de pupillen- welpen. Naast Renesse kwamen in deze klasse uit: MZ XVI, TTVO III, St. Laurens V en Westerzicht IV. Het kampioensteam v.l.n.r. Rob Zevenbergen, Bies Franse v. d. Putte, Mar tijn van Toledo en Sjaak Schaleven. Corrie Kloet vecht een duel uit onder de korf, maar ook hieruit zou niet ge- skoord worden. Het duel tussen All Ready en Tjoba eindigde in de uitzonder lijk lage 3-2 skore. wel in Zierikzees voordeel overigens. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) veld door de ziekte van Pfeiffer, nu was het broer Jaap die met een ge broken neus langs de kant moest blij ven. Tot diep in de eerste helft bleef de score blank, maar na veel kansen en ook wel door veel pech kwam All Ready dan toch verdiend aan de lei ding. Met een afstandsschot wist Hans van Gastel de korf te doorbo ren (1-0) een stand waarmee ook de eerste speelhelft werd afgesloten. Tot 25 minuten spelen in de 2e helft bleef deze stand gehandhaafd. Tjoba slaagde er toen in de stand recht te trekken (1-1) nadat All Rea dy een handvol goede scoringskan sen had laten liggen. Na de vakver wisseling was het Gerda Kloet, na dat zij eerst twee doorloopballen net over de korf had gemikt, die met een afstandsschot het Zierikzeese team weer voorsprong wist te geven (2-1). Tegen de veldverhouding in wist Tjoba weer op gelijke hoogte te ko men (2-2). In de nu beslissende slotfa se werd de wedstrijd harder en grim miger waartegen de in de le klas de buterende arbiter niet afdoende op trad en alleen maar onbegrijpelijke beslissingen ging nemen, mede door gebrek aan voldoende konditie. Uit eindelijk slaagde Leo Fonteine er ze ven minuten voor tijd in met een af standsschot de winnende treffer voor All Ready te scoren (3-2). In de nog resterende minuten wist All Ready het spel goed in eigen hand te houden waardoor de zege niet meer in gevaar kwam. Gezien het to tale spelbeeld een toch wel verdiende overwinning voor de thuisklub. All Ready, dat op het veld een klas se lager speelt dan in de zaal, heeft zich door deze overwinning weer in de top van de ranglijst kunnen neste len van de le klas van de afdeling Zuid West. Voor het Zierikzeese team staan er nog wedstrijden tegen alle topteams op het programma, dus interessant gaat het zeker nog worden. Zaterdag a.s. speelt All Ready uit tegen Zuid westers, dat nu met maar liefst 9-3 van koploper Seolto verloor. De stand in de le klas A van de af deling Zuid West is nu: Seolto 8 6 Olympia 8 5 Animo II 8 5 All Ready 8 5 Luctor 8 2 Zuidwesters 8 2 Tjoba III 8 1 TOGO 8 1 KERKWERVE, 29-3. Opnieuw moest het le tafeltennisteam van Kerkwerve vorige week een neder laag slikken, waar het in het bein echter niet naar uitzag. De eerste set van Henk 't Hart ging weliswaar naar de tegenpartij, Big Smash 3 uit Biggekerke, doch door winst van Leen v. d. Wekken en Appie Kroeze- man werd de stand 2-1. Door verlies in het dubbelspel werd de stand gelijk (2-2). In de vol gende partijen had de thuisploeg het geluk niet aan zijn zijde. In geen en kele set werd meer winst geboekt, ondanks een 3e game in 4 sets. Door de bezoekers werd de voorsprong ge leidelijk opgebouwd en afgesloten op de eindstand 2-8. Jeugd Zaterdag speelde het le jeugdteam van Kerkwerve de thuiswedstrijd te gen Saldina 1. In de eerste set bleek Roeland v. d. Wekken meer in huis te hebben dan Gerard Knol. De stand werd door Stoffel v. d. Wekken gelijk gebracht door winst op Martijn Bruël in 3 ga mes. Door winst van Cor v. d. Wek ken op Marco Padmos wist Scaldina wederom een voorsprong te nemen, welke weer te niet werd gedaan door winst in het dubbel van Kerkwerve, waarvoor opnieuw 3 games nodig waren. Hierna bracht Roeland v. d. Wek- ken de bezoekers op voorsprong door te winnen van Stoffel v. d. Wekken, zodat de stand opnieuw gelijk was (3- 3). In de set tussen Marco en Martijn was laatstgenoemde duidelijke ster ker, stand 3-4. Stoffel won vervol gens van Cor en derhalve was de stand 4-4. Ondanks de inzet kon Mar co niet voorkomen dat ook zijn laatste set verloren ging en wel van Roeland, die daarmede de stand op 4- 5 bracht. In de laatste set tussen ge- rard en Martijn moest de beslissing dus vallen. In de 2e game kwam Ge rard goed terug en eiste een derde, beslissende game op. Hierin bleek Martijn sterker en bracht daarmede de eindstand op 4-6. Tweede jeugdteam Het 2e jeugdteam ging op bezoek in Middelburg bij MZ 14, hetgeen op pa pier een zware tegenstander ge noemd mag worden. Jammer dat Jan-Jaap Landman zijn dag niet had en geen enkele partij in winst wist om te zetten, daar dan de mogelijk heid op de volle winstpunten aanwe zig was geweest. Door goed spel wist Marianne v. d. Wekken alle drie haar sets te winnen en slaagde Jacco Elenbaas er in voor 2 punten te zorgen. Hierdoor werd een 5-5 gelijkspel behaald. Het 3e jeugdteam van Kerkwerve gaat steeds beter spelen en weet de laatste weken hun tegenstanders aar dig te verrassen. Zo ook afgelopen za terdag weer tegen TTVO 6 in Oude- lande. Willeke Huigens was weer goed voor 3 punten, evenals Erik Goud zwaard. Mariene v. d. Wekken won 1 set en door winst in het dubbel werd de eindstand 2-8 in het voordeel van Kerkwerve. 0 2 41-27 12 1 2 40-32 11 1 2 38-30 11 0 3 38-40 10 2 4 43-41 6 2 4 38-45 6 2 5 35-45 4 2 5 33-46 4 ZIERIKZEE, 28-3. De beide jeugd teams van de tafeltennisvereniging Scaldina beleefden een vreugdevol weekend. Klopte het eerste jeugd team Kerkwerve in eigen huis het tweede jeugdteam klopte in eigen omgeving het bezoekende 't Zand uit Middelburg met 10-0. PARIJS, 29-3. Twee tot levenslang veroordeelde zware misdadigers zijn uit de ziekenafdeling van de gevan genis van Liancourt ten noorden van Parijs ontsnapt. Kort nadat zij met een gereed staande auto waren weg gereden, ontvoerden zij een vrouw. Met het dreigement dat zij de vrouw zouden doden, hielden zij de politie op een afstand. In Parijs wisten zij tenslotte in het donker aan hun ach tervolgers te ontkomen. Sindsdien zijn zij spoorloos. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De Britse ekonomie ver^ toont tekenen van herstel, zo heeft de werkgeversorganisatie Confederation Of British Industry (CBI) meegedeeld op basis van haar maandelijkse enque- te onder de grote ondernemingen. TEHERAN. Voor 1 april zullen in Iran 15.000 gevangenen, onder wie politieke tegenstanders van de rege ring, worden vrijgelaten overeen komstig een amnestie die door de geestelijk leider Chomeini is afgekon digd ter gelegenheid van het Iraanse nieuwe jaar. In deze ontmoeting wonnen Rob van Pinxteren en Camiel Faber hun partijen in twee games en samen ook het dubbelspel. Ook Michel van de Berge blijft het uitmuntend doen, als invaller voor de zieke Hans Saman. In de uitwedstrijd tegen Slagvast uit Kamperland heeft het tweede team zaterdag a.s. reeds aan een pun tenverdeling genoeg om beslag te kunnen leggen op het kampioen schap van de 4e klasse. Het derde senioren-team speelde een thuiswedstrijd tegen de reserves van P.N.L. uit Middelburg welke met 7-3 verloren ging. Koos van Neck en Harry Koper wisten ieder één partij te winnen, terwijl dit tweetal ook het dubbel in winst (21-12 en 21-19) wist om te zet ten. Voor de Middelburgers beteken de dit de eerste nederlaag, na acht overwinningen, in het dubbelspel. Programma Senioren, dinsdag 30 maart: M.Z. XVI-Scaldina. Donderdag 1 april: Scaldina II-M.Z. XIII, Raamstraat, 20.15; Scaldina 111-St. Laurens VII, Raamstraat, 20.15. Jeugd, zaterdag 3 april: Scaldina- St. Laurens III, Raamstraat, 9.00; Slagvast-Scaldina II. TUNIS. De sekretaris-generaal van de Arabische Liga, Chedli Klibi, heeft een beroep op de Europese gemeen schap gedaan snel op te treden om bij te dragen tot herstel van de rust op door Israël bezette westelijke Jordaan BERLUN. De DDR zal de Poolse militaire leider generaal Jaruzelski zoveel mogelijk steunen bij zyn „moei lijke strijd" om de toestand in zijn land te „normaliseren". Deze verzekering heeft Jaruzelski bij zijn bezoek aan de DDR gekregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6