Prijsuitreiking en expositie in voorronde Lego-wedstrijd Veerhoek wil bedrijf op zondag open hebben Kinderkledingbeurs in Poortambacht Dankbare predikant slaat eerste paal Christelijk Gereformeerde Kerk Verhage's Speelgoedhuis Jaarvergadering Vogelwacht Chr. Residentie Mannenkoor ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 29 maart 1982 Nr. 28089 3 Groep B.) 1. Michel Tanis, Zierik- zee; 2. Kees Hoogerwerf, Bruinisse; 3. Jeroen de Muynck, Zierikzee; troostprijzen: Dick v. d. Wekken, Zierikzee en Martin Sprengelmeijer, Zierikzee. ZIERIKZEE, 27-3. Een zeer enthousiast vervaardigde olieboot en een technisch perfekte sportwagen werden de bekroonde werkstukken zaterdagmiddag in de regio nale lego-wedstrijd, georganiseerd door Verhage's Speelgoedhuis te Zierikzee. Hoogste eer voor de bouwers - t/m 8 jaar ging naar Jan-Willem Bouman, maker van de olieboot, eerste prijs in de kategorie technisch lego voor STREEKNIEUWS 7 t/m 12 jarigen was voor Michel Tanis. Provinciale ÉÊÊk f- kommissievergaderingen IhPiOL Vanwege het ontbreken van agen- Ur 'jm jHKKlil dapunten gaat de vergadering van de 1 SStGSIB provinciale kommissie voor de PpraBk bestuurlijke organisaties, die op 2 v KkflPIM! april zou worden- gehouden, niet fo fcawjaÉ J^ÊÈËÊè*»*, - 'mt\ door. H&fN v®l V" jgËlj'' Woensdag 31 maart, 14.00 uur, HL',] SHfc j bespreekt de afdeling basisonder- Wj-f ipr I wijs van de provinciale onderwijs- »J| Ji raad de ontwerp-schets formatiere- i geling basisschool. In de schets r wordt onder meer geregeld hoeveel Hp| f-< 9^^ leerkrachten minimaal aan een ba- sisschool verbonden moeten Om vijf twee, ook op 31 maart, vergadert de kommissie wa- terbeheer. Op de agenda staan het HrafSI: rapport bezuiniging kosten water- 1 f I rufmkwaliteitsbeheer, notities over de ''^TPg PPk planvorming van het waterbeheer, Bp-PBMP 1' W/Hf* aanpassing wijziging van de grond waterverordening, het bestri j- dingsplan en het voortgangsrapport ^EIIIiliiKi - van het waterschap Het Vrije van Sluis en het verslag over 1980 van de technologische dienst van de water schappen over de waterkwaliteit. Vrijdag 2 april vergadert de kom missie voor de bootdiensten om 16.00 uur. Alle vergaderingen zijn in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De kommissie sociale zaken en de kommissie bootdiensten begin nen met spreekrecht voor het pu bliek. Eerste prijswinnaar Michel Tanis toont het technisch binnenwerk van zijn lego-sportwagen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Deze twee eerste prijswinnaars mogen in september deelnemen aan de volgende wedstrijdronde in één van de vier bekende pretparken in Nederland. Degenen, die daar de hoogste ogen gooien, mogen meedoen aan de grote finale op 16 oktober op Schiphol. De winnaar van die finale tenslotte mag zich dan „Legiokam pioen van Nederland" noemen. Eigenaar van Verhage's Speelgoed huis de heer H. Lindhout had beslo ten aan deze regionale voorronde een soort expositie te koppelen, zodat de enthousiaste legobouwers zelf uitleg bij hun werkstukken konden geven aan het publiek. Het evenement vond plaats in de bovenzaal van de Geref. kerk in de St. Domusstraat. Opkomst In "de- ochtenduren boog de jury, bestaande uit: Lukkie Nederhoed, Ali Pankow, Joop Heuseveld en Stef De heer H. Lindhout bekijkt samen met eerste prijswinnaar Jan-Willem Bouman het bekroonde werkstuk: een fraaie olieboot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nelissen, zich over de fraaie werkstukken en gaf een beoordeling. Na opening van de expositie vond omstreeks twee uur de prijsuitrei king plaats en dat was voor de deel nemers uiteraard een zeer spannend moment. De heer Lindhout liet tijdens deze mini-plechtigheid weten toch wat te leurgesteld te zijn over het aantal deelnemers. Kwalitatief was het allemaal pri ma in orde, want er waren heel wat fraaie bouwwerkjes bij, maar kwan titatief had het naar zijn mening heel wat beter gekund. De heer Lindhout trok een vergelij king met Bruinisse waar onlangs ook een regionale lego-wedstrijd werd gehouden. Daar konden 95 deelne mers genoteerd worden. „Moet een stad als Zie rikjz^è het,dan maar'met 32 inschrijvers doen?"; vroeg de heer Lindhout zich af. Hij was van me ning, dat een beetje stimulering door de ouders best op z'n plaats was ge weest, temeer daar volgens hem vaak kritiek wordt geuit, dat voor de kinderen maar weinig wordt georga niseerd. Toelichting Namens de jury gaf de heer Heuse veld nog een korte toèlichting op de beoordeling. Hij liet weten, dat ei genlijk alle kinderen een prijs had den verdiend. Daar het nu eenmaal echter een wedstrijd betrof moest er toch een keus worden gemaakt. Bij de jurering werd gelet op moeilijk- heidsfaktor (eigen idee of nage bouwd van voorbeeld), kleurenkom- binaties, fantasie e.d. Vervolgens ging de heer Lindhout over tot de prijsuitreiking. Overi gens mochten alle deelnemers een at tentie en een „Bewijs van Bouwkun de" in ontvangst nemen. Prijswinnaars Groep A.) 1. Jan-Willem Bouman, Zierikzee; 2. Lizette Winterwijk, Zie rikzee; 3. Gebrojé Bartek, Zierikzee, troostprijzen: Marco Krijger, Zierik zee en Douwe Ouwerkerk, Zierikzee. Banketbakkerswinkel BURGH-HAAMSTEDE, 19-3. Begin 1981 heeft de heer C. W. Veerhoek uit Renesse namens Veerhoek B.V. een verzoekschrift bij de gemeente Wester- schouwen ingediend om een lunchroom-patisserie te mogen bedrijven en alko- holvrije dranken te mogen schenken. Die vergunning werd verstrekt, maar onder de beperkende voorwaarde, dat het bedrijf aan de Lange Reke 12 op zondag dicht moet. en S. sprak de heer J. W. de Jonge. Hij zei dat het kollege van mening is dat de situatie niet is veranderd. „Voor de besluitvorming maakt het verschil tussen een banketbak kersbedrijf en een banketbakkers winkel niet uit. Het gaat er nu om of de beslissing van het kollege ten aan zien van de niet ontvankelijk verkla ring wel of niet juist is". De heer Veerhoek was het daar niet mee eens en diende een bezwaar schrift in. Echter een dag te laat, waardoor de kommissie van beroep schriften het bezwaar niet ontvanke lijk verklaarde. Dit geschil tussen de gemeente en de heer Veerhoek kwam vrijdagmid dag aan de orde bij de eerste openba re vergadering van de kommissie van beroepschriften, bestaande uit drie raadsleden en twee burgers. Verschil De aanvrager probeerde de kom missie duidelijk te maken dat er een verschil bestaat tussen een banket bakkersbedrijf en een banketbak kerswinkel. Hij was van mening dat de vergun ning was verleend op grond van een banketbakkersbedrijf. Aangezien het een banketbakkerswinkel be treft, was de situatie naar zijn me ning wel veranderd en zag hij een le gale mogelijkheid om de kwestie aan de raad voor te leggen. Namens B. W. De heer Veerhoek vond dat het kol lege zich erg negatief opstelde en dacht dat het kollege bij een positie vere benadering de zaak in de raad had kunnen brengen. Kommissielid, de heer dr. H. J. van Zuylen zei het onbegrijpelijk te vinden dat de kwestie niet in de raad aan de orde komt. De kommissie was unaniem van mening dat het kollege het beroep te recht niet ontvankelijk heeft ver klaard en adviseerde B. en W. op nieuw de verkoopvoorwaarden van het pand ter diskussie te stellen in de gemeenteraad. ZIERIKZEE Inbraak Door een ruit van de voordeur in te trappen zijn onbevoegden de zaak van de fa. K. aan de Mol binnen geko men. De eigenaar werd wakker en spoedde zich snel naar de winkel, maar kon niet verhinderen dat de on bekenden er met een aantal lucht drukpistolen en geweren van door gingen. Tevens wordt wat wisselgeld vermist. Waarschuwingslampen gestólen De aannemer v. D. uit Zierikzee, die straatreparatiewerk verricht op de hoek Visstraat, Nieuwe Boogerdsstraat, St. Domusstraat deed aangifte van diefstal van een 5- tal waarschuwingslampen die aldaar stonden opgesteld. De gezamenlijke waarde bedraagt 250,-. Diefstal in supermarkt In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in de Végé-Super- markt aan de Cranestraat. De daders verschaften zich toegang door de gla zen deur in te trappen. Er werden en kele sloffen sigaretten gestolen. School doorzocht Omwonenden van de oude school in de Nieuwe Bogerdstraat deden zondagmiddag aangifte van het feit, dat zich mensen in het gebouw zou den bevinden. De politie heeft de school doorzocht, maar heeft er nie mand gevonden. Kranten in de gracht Toen zaterdagmorgen krantenbe zorger W., te 04.15 uur bij het ZWN- station zijn 280 dagbladen op wilde halen ter distribuering in Zierikzee, bleken zij in de gracht te zijn gesme ten. Naar de eventuele baldadige da ders wordt gezocht door de Rijkspoli tie. WESTERSCHOUWEN Opmerkelijke vondst Een vissende politieman trof zon dagochtend aan het strand van Westerschouwen een omgeslagen vis- bootje aan. Bij nader onderzoek ble ken daar de heren L. en A. uit Ant werpen onder te liggen slapen. Hun bootje was defekt gegaan tijdens een vistochtje. Ze wilden het vaartuig niet onbeheerd achterlaten en beslo ten derhalve tot deze merkwaardige slaapplaats. In de loop van de zonda gochtend werden ze per auto opge haald. HAAMSTEDE Aanrijding Zondagmiddag ontstond een aan rijding op de Zuidstraat. Een auto bestuurd door S. v. E. reed achteruit de parkeerplaats af tegen de auto van M. Z. op. Aan beide voertuigen ontstond blikschade. RENESSE Magnesiumbom gevonden Voorbijgangers vonden zondagoch tend op het strand in Renesse aan het einde van de Scholderlaan een mag nesiumbom. De Explosieven Oprui- mings Dienst die meteen werd gea larmeerd, bracht de bom zondagmid dag tot ontploffing. Bejaardenreis Ook dit jaar zal er in Renesse weer een bejaardenreis worden georgani seerd. Deze zal plaatsvinden op dins dag 15 juni. Het reisdoel is op dit mo ment nog niet bekend. Ouderavond Peuterspeelzaal Dinsdagavond 30 maart organi seert het bestuur van de Stichting Peuterspeelzaal Renesse de jaarlijk se ouderavond in de speelzaal ,,'t Trefpunt". Na de opening door de voorzitter, mevrouw R. Poll komt de bestuurs verkiezing aan de orde. Aftredende en niet herkiesbaar zijn de dames M. de Bruijen en M. Dessing. Na de pau ze zal een videofilm worden vertoond over de peuterspeelzaal, waarbij een der leidersters, mevr. Marja Fennet de toelichting zal verzorgen, BROUWERSHAVEN Causerie voor Plattelandsvrouwenbond De Ned. Bond van Plattelands vrouwen hield de maandelijkse avond in het „Tonnenmagazijn". De avond werd verzorgd door mevrouw G. H. Vleugels Schutter-Spit over; „De vier levensfasen van de vrouw". De presidente mevrouw De Wilde- v. d. Spek opende de vergadering en heette iedereen welkom in het bij zonder de spreekster. Veel medede lingen waren er niet; wel gaf zij een terugblik op wat gebeurd was met de handwerkkursus en „De boer uw buurman". Mevrouw Vleugel Schutter liet de vier (eigenlijk vijf) levensfasen van de vrouw de revue passeren. Zij deed dit op boeiende wijze, doorspekt met humor, zodat de dames toch konden lachen ondanks soms de waarschu wende wenken die zij het gehoor meegaf. Spreekster vertelde enkele voorvallen uit haar lange artsen praktijk. Daarna volgde een goede bespreking met vele vragen en van haar kant goede antwoorden. De presidente moest uiteindelijk vragen te stoppen anders werd het voor sommige te laat. Zij dankte me vrouw Vleugel Schutter hartelijk voor de fijna avond en wenste de da mes „wel thuis en tot ziens". NOORDGOUWE Dieselolie gestolen Bij werkzaamheden op het in- Zaterdag 3 april ZIERIKZEE, 29-3. Aanstaande zaterdag, 3 april, wordt weer een ver koopochtend gehouden van gebruikte kinderkleding. Voor deze zomerbeurs zal weer gebruik mogen worden gemaakt van de Chr. kleuterschool „de Speeldoos" aan de Kabbelaarsbank, gelegen achter het winkelcentrum te Poortambacht. Voor kopers is de beurs geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Vanwege het chronische ruimtege brek en de langzamerhand niet meer te verwerken hoeveelheid kleding is er aan het in te leveren aantal een maximum gesteld, namelijk 30 stuks. Kwaliteit Ook de kwaliteit zal scherp wor den beoordeeld. Vale, kapotte en ou derwets geworden kleding zal beslist niet meer worden geaksepteerd. De organisatie verzoekt de in te leveren kleding nauwkeurig te kontroleren en deze gewassen en zonodig gestre ken aan te bieden. Wat kan er zoal worden gebracht? Alle zomerkleding van maatje 86 af tot en met maat 176 (dus geen kleine maten dameskleding). Tevens: zwen- regen-, sport- en nachtkleding, voor ts kaplaarzen, pantoffels, gym- en voetbalschoenen. Niet aangeboden kunnen worden: ondergoed en nor male schoenen. Het inleveren De kleding kan vrijdagavond 2 april van 19.30 tot 21.30 uur worden ingeleverd. Niet verkochte kleding kan zaterdag 3 april tussen 14.00 en 15.00 uur worden afgehaald. Tevens zal dan de afrekening plaatsvinden van de verkochte goederen. Voor vra gen over de kinderkledingbeurs, kunnen de volgende nummers wor den gebeld: 01110-4062 en 01110-5280. van Haamstede heeft de Kroon uit spraak gedaan en men is daar op vele punten aan de bezwaren der Vogel en Natuurwacht tegemoet gekomen. Nadere informatie hierover volgt nog. HAAMSTEDE, 26-3. Na de vrijdag avond in de rekreatiezaal van de Ge ref. kerk gehouden openingsrede van voorzitter F. Jansen, kwamen een aantal huishoudelijke punten aan de orde. Uit het jaarverslag van secr. D. Rijpkema bleek dat de zomer-dia- avonden door 750 personene werden bezocht,"De exkursie door het Slot bos trok 1300 bezoekers, die naar de zilvermeeuwen 4000. In het beroep tegen de uitbreiding van wateronttrekking in de duinen dustrieterrein aan de Dapperweg is daar door de firma K. een tank met dieselolie geplaatst. Zaterdag bleek dat de inhoud, 800 liter dieselolie, was gestolen. Van de daders nog geen spoor. In Haamstede HAAMSTEDE, 26-3. Na 70 mechanische dreunen zat vrijdagmiddag de „eerste" paal voor de aan de hoek Dapperweg-Kraaijensteinweg te bouwen Christelijk Gereformeerde kerk in de grond. Dominee B. Oosterbroek deed dit vijf minuten kostende karwei op een vaardige manier en nadat de laatste klap gepaard ging met een daverende knal, ontstaan door het snel op de kop leggen van een blok vuurwerk, verliet de gehelmde en in het geel gestoken do minee de heimachine om met welgekozen woorden, deze dag tot een onverge telijke voor de Chr. Geref. Gemeente te maken. De dominee heette wethouder J. C. de Feiter, sekretaris W. J. de Jonge van de gemeente Westerschouwen hartelijk welkom, evenals de archi- tekt, de heer J. v. d. Plas uit Goirle. Spreker hoopte dat op deze vreemde plaats eens een schat gevonden zai worden, want dan is de kerk uit de fi nanciële zorgen. Dankbaar „Een periode van drie jaar hard werken met o.a. als voorbereiders van dit gebouw de heren J. Boot en F. de Ronde, die we bijzonder dankbaar zijn voor hun inzet, is hiermede af gesloten. De eerste, uit de losse pols neergezette plannen zijn nu werke lijkheid geworden", aldus de domi nee. „De kosten zouden eerst zeer voordelig uitvallen, maar het werd wel even anders". Prestatie Een 120 mensen (kwajongens!) presteerden het om binnen 5 maan den een komplete vergunning voor elkaar te krijgen. Een opdracht waarover de gemeente enige jaren gedaan zou hebben, en deze bestuur ders van de gemeente verstomd de den staan. Het gebouw wordt een huis van onze God, waar Hij ons zal ontvangen nadat wij allen tezamen dit hebben bereikt." Een peutertje bood de dominee een doosje sigaren aan en toen was er koffie in de bouw keet van de aannemer, het Aanne mingsbedrijf Schouwen-Duiveland. Velen waren getuige van deze mijl paal in de geschiedenis van de Chr. Geref. Kerk. Ds. B. Oosterbroek geeft zeer voldaan het teken, dat de eerste paal voor het Chr. Geref. kerkgebouw de gond is ingegaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De rekening over 1981 van pen ningmeester A. v. d. Wees werd goed gekeurd na advies van de heer H. Sinck namens de kaskommissie. De begroting 1982 heeft een nadelig sal do van f 4600. Bestuursverkiezing In het bestuur werden de aftreden de leden F. Jansen en Joh. Beijers- bergen herkozen, terwijl in de plaats van dr. E. Boeke de heer Doorne kamp werd gekozen. Dr. Boeke werd dank gebracht voor zijn gewaardeerd werk in het bestuur. De heer Doorne kamp wordt vice-voorzitter. Voorzit ter Janse deelde de vergadering mee dat ook hij binnen afzienbare tijd zijn funktie als voorzitter zal beëin digen. Bij de rondvraag was de heer W. Karper verbolgen over het niet opne men in Sterna van een door hem inge leverd artikel. Het stuk werd vol gens hem na „deskundig oordeel" terzijde gelegd. Hij bedankte dan ook als lid. De redaktie deelde mede dat dit artikel niet paste in het kader van Sterna. De vertrouwde vlinders uit de Westhoek werden door de heer J. P. -C. Boot op de hem bekende wijze weer eens vakkundig besproken en toegelicht door machtige dia- beelden. Het speet spreker dat steeds meer vlinders uit de Westhoek gaan verdwijnen, o.a. door het gebruik van chemische middelen vooral langs slootkanten. Tevens hoopte hij dat bezoekers aan het Zeepe weten hoe ze zich moeten gedragen in een derge lijk prachtig natuurgebied. Na af loop ontving de heer Boot een enve loppe met inhoud. Zierikzee Via een toevallig kontakt (maar wat is toevallig?) kon geregeld wor den, dat het Chr. Residentie Mannen koor naar Zierikzee kwam voor een vokaal optreden, dat vrijdag plaats vond in een (volle) Chr. Ger. Kerk. Belangrijk aandeel in het totaalpro gramma hadden ook de Chr. Gerefor meerde koren: „De Lofstem", „Sja- loom" (jeugdkoor) en „De Sjofar" (kinderkoor). Het gastkoor, bekwaam geleid door de vaste dirigent Anne Postu- mus toonde een fraai vermogen te moduleren, vooral in de a capella ge zongen werkjes: „Bede" en „Wees mijn Leidsman" (Hughes). Absoluut hoogtepunt was - later in het pro gramma - „Izje cheroewymy" een Russisch gebed (D. Brotnianski), ont roerend van interpretatie, met indru kwekkende forti. Geen afbreek aan de uitstekende kwaliteit van de orga nist J. van Weelden, doet de opmer king dat de begeleiding soms iets te dominant overkwam, waardoor het koor niet de absolute fraaiheid be hield in vergelijking met het a capella-werk (Tollite Hostias - C. Saint Seans). Dirigent Art de Jonge van de eigen koren, had - zo bleek - een interssante formule gevonden, om alle drie ko ren te laten participeren in een psal menprogramma (Ps. 24, 121, 23, 126); met wisselzangen twee- en vierstem mige uitvoering, afwisselende stem men evoluerend naar vierstemmig heid van alle koren samen. Typisch voor de eigen (kerkelijke) sfeer was de orgelimprovisatie; „Al le roem is uitgesloten", met samen zang van het publiek. Slotzang was Ps. 98, waarvan het koor - door en over de gemeentezang- de cantus fir- mus zong; een imponerend geheel. Het koor honoreerde tevoren de aan dacht, met een tweetal toegiften, w.o. het „Popule meus. quid feci ti- bi van G. P. Palestrina. Koren voorzitter W. Timmerman leidde de zangavond in en „De Lofstem "-voorzitter W. de Oude sloot af. Voor de leidinggevende mu zikale medewerkers was er een fijne bloemenattentie. Het „voor herha ling vatbaar" was teneur na afloop. Na deze fantastische avond zal daar wel niemand bezwaar tegen hebben gehad. Bij het uitgaan vari kerk im proviseerde de organist meeslepend op de melodie: „Eens zal op de grote morgen". Ad Int.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3