Kampioenschap Mevo'80 door verlies van de baan Belangrijke duels voor diverse Mevo'80-ploegen KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG 6 Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Bruse Boys heeft weinig problemen met Oranje Wit Een gewaar schuwd Mevo telt voor twee: SKNWK op vreemde bodem niet te houden WIK andermaal voor zware opgave en mogelijk ook voor nieuwe stunt ZSC moet optornen tegen technisch sterk VCK Dui- veland bij volgend verlies mogelijk ook naar staartpositie Brou wershaven moet winnen bij Kats DFS heeft zware dobber aan thuisspelend SSV DIVO de volgende puur defensief ingestelde op ponent voor moeilijk scorend Zierikzee Renesse voor laatste stro halm in thuiswedstrijd tegen SDO Hopeloze opgave voor Ouwer- kerk bij Lewedorpse Boys Dreischor heeft winstkansje tegen Zee land Sport A-junioren Zierikzee kunnen Vlissingen pakken en oprukken Terneuzen B-jeugd te sterk voor Zierikzee KNVB ZATERDAGKOMPETITIE Zaterdagmiddag ontvangt Bruse Boys na een extra vrije zaterdag, vanwege het uitstel van de wedstrijd tegen RVVH, hekkesluiter Oranje Wit op de eigen heilige bodem, waar bij het niet al te moeilijk moet zijn om een gunstig resultaat voor Bru te veronderstellen. Ongetwijfeld is de zwaarbevochten overwinning uit de laatste thuiswedstrijd tegen het lastige, maar toch tegenvallende Thoolse WHS een opsteker geweest voor het team van de Bergen op Zoomse trainer Maarten van Pelt, een titulatuur, die hij overigens niet erg lang meer zal mogen voeren. Sneller dan te doen gebruikelijk in Bruinisse heeft Maarten van Pelt te horen gekregen, dat hij aan het eind van het seizoen bedankt zal worden voor zijn diensten. Nog maar zelden had een trainer zo kortstondig het vertrouwen van de Bruse spelers. Reeds na een zes- of ze vental wedstrijden gonsde het van de geruchten als zou Maarten van Pelt Jaap den Haan 7e in eindstrijd NOORDGOUWE, 2-3. Het afgelo pen weekeinde werd in hotel-café restaurant Van der Weijde in Noord- gouwe de gewestelijke finale tweede klas libre afgewerkt van de konin klijke Nederlandse Biljart Bond. Na een spannend toernooi ging de eind zege hierin naar Gerard Snoeren van de Kaatsheuvelse biljartvereniging KTO. Hij behaalde evenals Peter op de Kamp van bv DOS uit Zevenber gen tien wedstrijdpunten, maar het toernooigemiddelde van Snoeren was aanmerkelijk beter. Van de drie Zeeuwse deelnemers kwam Jan de Rijke van de Oudeland- se biljartvereniging ABIM het beste voor de dag met een derde plaats. Hij behaalde 9 wedstrijdpunten, één minder dan de beide koplopers. Zijn toernooigemiddelde bedroeg 3,32 ter wijl Snoeren uitkwam op 4.09 en Op de Kamp 3.61 liet noteren. Jaap den Haan van b.v. Renesse werd met 4 wedstrijdpunten en een toernooigemiddelde van 3.13 zevende en voorlaatste, terwijl de vertegen woordiger'van het distrikt ZèéuwS- Vlaanderen Dries van Drongelen van de b.v. Ed. Horemans als achtste en laatste uit de wedstrijd kwam. Hij behaalde 3 wedstrijdpunten en een pover toernooigemiddelde van 2.59. In dit toernooi werd het nog eens duidelijk hoe jammer het waar schijnlijk is geweest, dat de Schou wen-Duivelandse kampioen in deze klasse niet van de partij mocht zijn. B.v. Bommenede-speler Leo de Mun- nik werd overtuigend kampioen met een toernooigemiddelde van 4.61, waarmee hij ongetwijfeld de te klop pen man was geweest in Noordgou- we. Jaap den Haan eindigde in de distriktsfinale als tweede met een voortreffelijk toernooigemiddelde van 3.98, een gemiddelde waar hij nu ver vandaan bleef. Er werd overi gens tijdens de Schouwen-Duive landse finale over het algemeen ster ker gespeeld, dan tijdens deze ge westelijke finale. De organisatie van de gewestelijke finale was in handen van biljartvere niging KVL en de wedstrijdleiding werd verzorgd door Jaap van der Weijde en Ad van de Werf. De kampi oensmedaille werd in Noordgouwe uitgereikt door gewestelijk wedstrijdleider Bert Schoofs, terwijl de heer Klomp namens de b.v. KVL de bekers overhandigde. Hoewel Mevo sterk startte, met een aantal doelpunten van Leo Looy en Bob Noomen, kon Vossenberg toch aardig in de buurt blijven. Na een kwartier spelen bracht Leen Lek- kerkerk via een aantal mooie break outs Mevo op een aardige voor sprong. Ook Ronald Scherpenzeel schreef een paar doelpunten op zijn naam. Bij rust was de stand 28-19. In de tweede helft kon Vossenberg na tien minuten spelen op gelijke hoog te komen. Bob Noomen en Tewens Tuitman misten ieder een vrije worp en het Zierikzeese team was een in zinking nabij. In de laatste minuut scoorde Vossenberg nog tweemaal en Mevo verloor met 38-40. Bekerwedstrijd Nadat Mevo door de protestkom missie en de bekerkommissie gerech tigd was om over te gaan naar de vol gende ronde, was het rayonbestuur van Zeeland van mening dat de be kerwedstrijd tussen Marathon en Mevo alsnog moest worden over gespeeld. In de gespeelde wedstrijd, werd acht minuten te vroeg afgeflo ten. Mevo moest dus naar Vlissingen het niet lang gaan redden in Bruinis se en zowaar, vlak voor de laatste thuiswedstrijd tegen WHS, kreeg de Bergenaar al uitsluitsel. Een fiks ge deelte van de spelersgroep bleek het vertrouwen in de trainer te hebben opgezegd. Van Pelt werd verweten te zachtzinnig'' met de spelersgroep om te springen. Hij zou verzuimen er de zweep over te gooien. Dit nu is een verwijt, dat lijnrecht indruist tegen de gebruikelijke geluiden, die uit spelersgroepen elders komt, of het nu gaat om amateurploegen of be taalde verenigingen. Meestal gaat men er prat op, als een spelersgroep in de watten wordt gelegd door de trainer en hij hen niet te veel aftobt. Bij de Bruse Boys niet en ongetwij feld tekent dit voor een niet onbe langrijk deel de mentaliteit van de Bruënaar: men krijgt in het vissers dorp niet graag iets voor niks, maar of het daarom helemaal relevant is om een trainer dan maar meteen de zak te geven, dat lijkt zo op het oog toch een beetje te zwart-wit gesteld, ondanks het feit dat men best voor een gedeelte gelijk zal hebben in de beoordeling van een trainer. In de tijd dat Nico de Frel nog trainer was, was men het ook niet altijd eens met de trainingsaanpak, verre van dat, maar toen bleek het een en ander wel bespreekbaar, iets wat nu, in het ge val van Maarten van Pelt niet het ge val is geweest, anders was de ontslag-aanzegging bij de trainer beslist niet als een donderslag bij heldere hemel gekomen. De sportie ve instelling van Van Pelt kennende valt het aan te nemen, dat hij er aan staande zaterdag alles aan zal doen om Bruse Boys aan de vierde seizoen zege te helpen. Op het Zierikzeese sportpark Ban- nink wordt aanstaande zaterdagmid dag de ontmoeting tussen Mevo en het Nieuwerkerkse SKNWK afge werkt. Wie drie weken geleden een voorspelling zou hebben gedaan, had er geen sekonde aan getwijfeld of Mevo zou met forse cijfers winnend uit de strijd komen. Nu evenwel ligt dat allemaal even anders. SKNWK kwam met de volle honderd procent respijt terug van twee uitermate lastige uitwedstrijden tegen Wemel- dinge en Wolf aartsdijk, ploegen die vooral op eigen veld een reputatie hebben hoog te houden. Mevo daar entegen stapelt al enkele weken te genvaller op tegenvaller en is inmid dels op de voo'rlaatste^plaütsvün de ranglijst belandt, k%n' f)laats die beslist nog geen rampzalige gevolgen hoeft te hebben, omdat Apollo'69 als laatste nog een flink eind verwijderd is, maar die toch zeker bij trainer Toon van Tiggelhoven als een gewel dige teleurstelling moet overkomen, omdat juist hij voor de start van het seizoen zo optimistisch was. In de eerste wedstrijd van het sei zoen klopte Mevo SKNWK op sport park Het Springer in een slechte wedstrijd met 0-1, een resultaat wat aanstaande zaterdag ook wel eens uit de bus zou kunnen komen, maar het lijkt logischer om SKNWK als win naar te voorspellen, dan het op eigen terrein zeker niet tot zijn beste prestaties komend Mevo. AFDELING ZEELAND De drie Schouwen-Duivelandse ploegen in de eerste klas van het za terdagse afdelingsvoetbal haalden afgelopen zaterdag een of twee pun ten binnen. ZSC boekte een goed re sultaat door bij het in de versukke ling zittend Duiveland remise te spe len, waardoor de marge met Rillan- dia gereduceerd werd tot een enkel punt. Vooralsnog is Rillandia de ploeg, die ZSC als mikpunt heeft om zich uit de gevarenzone te werken in om de wedstrijd over te spelen, onder toezicht van een rayonbestuurder. Marathon trad op volle sterkte aan, want dit team wilde zich niet nog eens laten verrassen door Mevo. In de eerste helft was Mevo er op uit te la ten zien dat deze ploeg een goede wedstrijd kan spelen. In de eerste helft werden de doel punten door Leen Lekkerkerk. Bob Noomen en Steven Braat gescoord. Met de stand 34-29, een kleine achter stand voor Mevo, gingen de ploegen de rust in. Met zonespel kon Mara thon het Zierikzeese team uiteinde lijk op de knieën krijgen. Eind uitslag 70-45. Dames 2 Bij de uitwedstrijd van het tweede damesteam heerste nogal wat ver warring. In Hulst aangekomen bleek de tegenstander naar huis te zijn. Na een aantal telefoontjes bleek een fout te zijn gemaakt bij het vaststellen van de aanvangstijd. De toen nog vriendschappelijk gespeelde wedstrijd werd met 45-12 door Hulst gewonnen, maar het is niet zeker of deze wedstrijd meetelt voor de kom petitie. de eerste klas. Dit geldt echter voor het Kerkwerfse WIK evenzeer. De ploeg van trainer Henk Sprong zorgde afgelopen zaterdag voor een stunt van de eerste orde door in Kou- dekerke met 1-2 te winnen. Hierdoor kreeg de formatie aansluiting met het duo ZSC en Rillandia, maar on getwijfeld zal de weg naar definitief behoud nog erg zwaar en lang zijn. Toch heeft men in Kerkwerve iets om naar toe te leven. Een dezer dagen werd bekend, dat plaatsgenoot en voormalig eerste elftal-doelman Adrie Noordijke het volgend seizoen als trainer zal gaan fungeren als op volger van Henk Sprong. Noordijke traint momenteel met bijzonder veel sukses het Sint-Philipslandse NO- AD. Nadat zijn ploeg het vorig jaar de promotie net miste door in een beslissingswedstrijd met 1-0 te ver liezen van SPS, lijken de Fliplanders nu aardig op weg om kampioen te worden en niets te laten afhangen van een extra duel als men eventueel als tweede eindigt. Het WIK-bestuur stond er op, dat Sprong zou worden opgevolgd door iemand die WIK ken de van haver tot gort en uit het be schikbare duo werd uiteindelijk Noordijke gekozen. Zonder twijfel zal de Kerkwerfse ploeg met de we tenschap, dat Noordijke het volgend jaar trainer wordt nog meer willen knokken voor klassebehoud dan dat men dat tot nu toe gedaan heeft. Aanstaande zaterdag komt het Drieweegse SVD op bezoek in Kerk werve, zo op het oog een zware klus, maar mogelijk dat er een punt valt te veroveren. ZSC krijgt bezoek van VCK, dat afgelopen weekeinde door WIK verrast werd. Of het de Scha- rendijkse ploeg zal lukken om ook voor zo'n stunt te zorgen valt af te wachten, maar helemaal voor de hand ligt het niet. Duiveland tenslot te is na de winterstop finaal van slag af. Zaterdag werd tegen ZSC het eerste punt gepakt in vier wedstrij den, maar best was het allemaal niet. Zaterdag moeten de mannen van trainer Piet Roks op bezoek bij Hein- kenszand. Een nederlaag zou kunnen betekenen, dat de ploeg tot vlak bo ven de drie hekkesluiters afglijdt, iets wat tot voor enkele weken nog voor onmogelijke zou zijn gehouden. Gelukkig is de marge evenwel nog behoorlijk en bovendien houden we het vooralsnog op de eerste zege van 1982 voor de Oosterlanders. In de- tweede klas mogen er geen problemen zijn voor Brouwershaven, dat op bezoek gaat bij het op de voor laatste plaats staande Kats, maar wanneer Kees Berrevoets mag wor den geloofd zóu het toch nog eens moeilijk kunnen worden, omdat zijn ploeg zich nog wel eens wil verslik ken in een zwakke opponent om ver volgens de vloer aan te vegen met een topper. Daar rekenen we evenwel niet op: winst voor Brouwershaven dus. Voor DFS, dat zo fier op een tweede plaats staat, die recht geeft op promotie, staat er een zware uit wedstrijd op het programma bij SSV, dat afgelopen zaterdag nipt met 1-0 werd geklopt door de nog altijd ongeslagen koploper Middelburg. Een gelijkspel zal al best mooi zijn voor Kees Rijnberg en zijn mannen, maar. winst zou kunnen inhouden. De meest in het oog lopende kom petitiewedstrijd is die tussen het eerste herenteam van Mevo'80 kon tra het als tweede geklasseerde Inter mezzo III uit Middelharnis. Laatstgenoemd team heeft met nog 7 wedstrijden voor de boeg een ach terstand van 3 wedstrijdpunten op Mevo'80, dat zoals bekend mag wor den verondersteld als eerste is ge klasseerd in de derde klasse D. Bij winst voor Mevo'80 ziet de toekomst er bijzonder zonnig uit, aangezien de direktie belagers dan op 5 wedstrijd punten of meer zijn gesteld. Het uit Middelharnis afkomstige Intermezzo heeft evenwel een sterk evenwichtig en uitgebalanceerd team dat moeilijk te bekampen is. Voorts zal dit team zich willen revan cheren voor de thuisnederlaag eerder dit seizoen tegen hetzelfde Mevo'80. Het Zierikzeese team omzeilde vori ge week een lastige klip door met 1-3 in Oud-Beijerland te winnen van Da ta C/D III. Het door blessures zo gehandicapte team beschikt a.s. zaterdag in ieder geval over Eddy de Looff, die zijn eerste optreden vorige week in Oud- Beijerland, met een goede wedstrijd bekroond zag. Mogelijk zal ook de se dert de Kerst geblesseerde Tonnie Merle zijn rentree maken. De wedstrijd vangt te 16.45 uur aan in de sporthal Onderdak. Zonder aan de belangrijkheid van het treffen van het eerste herenteam afbreuk te doen verdient een aantal wedstrijden van de Zierikzeese vere niging evenwel tevens bijzondere aandacht. Zo ontmoet het derde da mesteam a.s. zaterdag in sporthal Onderdak te 16.45 uur het uit Heer- jansdam afkomstige SVH II, dat de ranglijst in de vierde klasse F aan voert met een voorsprong van 4 pun ten op het derde damesteam van Me vo'80 en het Oud-Beijerlandse Data C/D V. Bij winst weet het Mevo'80- team zich verzekerd van een tweede plaats. Zaterdag speelt eveneens thuis het vierde heren- en damesteam. Beide teams moeten in staat worden geacht deze thuiswedstrijd in winst om te zetten. Heien IV ontmoet Intermezzo V. dat eerder dit seizoen in Middel harnis met 0-3 werd verslagen. Het vierde damesteam moet zeker in staat worden geacht te winnen van hekkesluiter Apollo III uit Numans- dorp. Uitwedstrijden Enkele door Mevo'80-teams te spe- dat de ploeg zich nog verder distan tieert van de naaste rivalen. KNVB ZONDAGKOMPETITIE Zierikzee liet afgelopen zondag een lelijke steek vallen tegen Sluiskil. De mannen van trainer Bas de Zeeuw waren gedurende 88 minuten van de wedstrijd oppermachtig, maar moesten alsnog een 0-1 nederlaag in nemen, een nederlaag die hard aan kwam, maar die voor een belangrijk deel kon worden toegeschreven aan de blunder van scheidsrechter Koey- voets, tenminste, dat vindt men bij Zierikzee. Het lijkt evenwel niet he lemaal recht door zee, want als je echt zoveel sterker bent dan je tegen stander als dat zondag bij Zierik- zee-Sluiskil het geval was, dan moet een nederlaag niet te wijten zijn aan een blunder van een scheidsrechter en dan moet zelfs een fout van de ei gen doelman nog niet funest hoeven te zijn. Zierikzee wist zich evenwel - vooral in de tweede helft - veel te weinig kansen te scheppen, omdat men taktisch Sluiskil volledig in de kaart speelde, door konsekwent door het centrum van de verdediging aan te vallen, juist de plaats waar Han van der Hooft al zijn mannen gegroe peerd had. Verrassing zat er niet in de Zierikzee-aanvallen en hetzelfde gevaar zit er aanstaande zondag weer in, als het Dinteloordse Divo op be zoek komt. Ook Divo speelt een puur verdedigend konsept. Men komt naar Zierikzee voor 0-0, dat is typisch de gedachte achter de speelwijze van dit soort ploegen. Hierdoor komen er ook wedstrijden waaraan het pu bliek nauwelijks plezier beleeft. Wel kan Zierikzee veel aanvallen, maar leuk gevoetbald, wordt er nauwe lijks, omdat het een kwestie is van de tegenstander aan de rand van het strafschopgebied massaal op te van gen. Geheel anders wordt het wan neer de roodzwarte ploeg toch vrij vlot een bres kan slaan in de defensie van de opponent, maar dat lijkt erg problematisch. Het lijkt dan ook waarschijnlijk, dat Divo om kwart over vier van het veld stapt met het resultaat waarvoor men kwam: 0-0. AFDELING ZEELAND Renesse is ook zo'n Schouwen-Dui velandse ploeg, waarmee het dit sei zoen allerbelabberst gaat. De ploeg van trainer Van Dijke behaalt zo af en toe een aardig resultaat, maar dat is werkelijk slechts af en toe, want als je terug denkt aan de recentelijke 6-2 dreun bij hekkesluiter Domburg, dan moet je toch gaan vrezen met grote vreze. Aanstaande zondag komt SDO op bezoek in Renesse en hét lijkt al optimistisch door Renesse een gelijkspel toe te denken, maar zelfs dat resultaat is in de huidige si tuatie nagenoeg funest voor de ploeg waar het volgend seizoen (waar schijnlijk) de trainersscepter zal wor den gezwaaid door Ko Willemse, die een pauze van een jaar toch al lang genoeg vindt. In de tweede klas lijkt ei weinig sukses te wachten voor Óu- werkerk in de uitwedstrijd tegen Le wedorpse Boys en kan Dreischor mo gelijk een kleine zege uit het vuur slepen tegen Zeeland Sport, al zal er dan fiks moeten worden aangepakt. len uitwedstrijden hebben eveneens een bijzondere betekenis. Het tweede herenteam, de laatste wedstrijden zo suksesvol, gaat in Ba- rendrecht op bezoek bij het als twee de geklasseerde Spirit IV. Wil het tweede herenteam de aspiraties op een hoge klassering in 3F behouden zal een goed resultaat tegen dit ster ke Barendrechtse team noodzakelijk zijn. Het derde herenteam, ook de laatste wedstrijden suksesvol, gaat op bezoek bij het één punt lager ge klasseerde Volley/vdB II in 's- Gravendeel. Bij winst zal het derde herenteam, ook al heeft het nog een lastige kom- petitieslot af te werken, vrijwel ze ker degradatie ontlopen. Het eerste- en tweede damesteam spelen een uitwedstrijd. Beide wedstrijden zijn bijzonder interes sant te noemen. Het tweede da mesteam, uitkomend in 3C, gaat za terdagavond op bezoek bij koploper Spivo II. Deze te 18.30 uur aan te van gen wedstrijd in sporthal Den Oert te Spijkenisse levert normaliter een ne derlaag op voor dit Mevo'80-team, doch in het nabije verleden heeft het Zierikzeese team meerdere malen voor verrassende resultaten tegen hoger geklasseerde teams gezorgd. Een optimaal gekoncentreerd tweede damesteam moet deze konfrontatie met een gunstig resultaat kunnen af sluiten. Het eerste damesteam speelt in Hoogvliet, en wel te 13.00 uur tegen het wisselvallige YUM II. Laatstge noemd team is weliswaar door Mevo'80 op de ranglijst gepasseerd, maar dit biedt evenwel geen garantie dat Mevo'80 ook met de volle winst naar Zierikzee terugkeert. In ieder geval zijn de kansen daartoe aanwe zig. Het meisjes-jeugdteam gaat een bijzonder lastige uitwedstrijd tege moet. Tegen het Numansdorpsc Apollo werd in de thuiswedstrijd moeizaam gewonnen, zodat het meisjes-jeugdteam voor een moeilij ke opgave staat. Wil het team echter kansen op een hoge klassering be houden dan dient de volle winst mee naar Zierikzee te komen. De wedstrijd vangt aan te 18.00 uur. KNVB ZONDAGKOMPETITIE 2e klasse B: VOAB-Alliance; Hal- steren-NOAD; Veerse Boys-Vlis- singen; Berkdijk-Virtus; Middel- Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp, 11.00 uur ds. C. den En gelse, Renesse en 19.00 uur ds. Joh. Plante, Oosterland. Kerkwerve: 9.30 uur kand. J. Wegerif, Spijkenisse. Serooskerke: 10.00 uur ds. Baks. Burgh: 10.00 uur ds. Baas, Haamste de: 10.00 uur eerw. heer M. J. Rouw, Ouwerkerk,, 19.00 uur ds. T. S. Fah- ner, Renesse. Renesse: 9.30 uur ds. T. S. Fahner. Noordwelle: 11.00 uur ds. T. S. Fahner. Scharendijke: 11.00 uur kand. J. Wegerif, Spijkenisse. Brou wershaven: 9.30 uur ds. J. B. Duk, Scharendijke. Zonnemaire: 11.00 uur ds. J. B. Duk, Scharendijke. Noord- gouwe: 11.00 uur ds. Geers. Drei schor: 9.30 uur ds. Geers, Ouwer kerk: 10.00 uur de heer D. van Es. Nieuwerkerk: 10.00uur drs. Van der Ban. Oosterland: 10.00 uur ds. Plan- te, jeugdkapel; 18.30 uur ds. M. C. v. d. Meer, Sassenheim. Sirjansland: 10.00 uur ds. Van Kooten, Hilligers- berg, 18.30 uur ds. Kunz, Dordrecht.. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. Tee- kens. Lutherse Kerk Zierikzee: Da. T. Elders-Mayer, Rhoon. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.30 uur ds. Blok land. Haamstede: 10.00 ds. J. C. Ei kelboom, 19.00 uur ds. R. H. Stut voet. Scharendijke: 10.00 uur H. A. en 19.00 uurds. J. v. d. Haagen, Poor- tugaal. Brouwershaven: 10.00 uur ds. Stutvoet, 15.00 uur ds. A. v. d. Waal, burg-Madese Boys; Internos- DOSKO. 3e klasse D: RCS-BSC; Zierikzee- DIVO, 14.30 uur; Terneuzen-Jong Ambon; Goes-Steen; Zeel. Sport- Sluiskil; Breskens-Steenbergen. 4e klasse H: Koewacht-Hontenisse; Aardenburg-IJzendijke; Clinge- Biervliet; HW'24-Noormannen; RIA W.-Axel; Vogelwaarde-Patrijzen. AFDELING ZEELAND le klasse: Renesse-SDO, 14.30 uur; Domburg-Sluis; Lewed. Boys-Vol harding; Corn Boys-Zeelandia; Philippine-HulsterlooHoof dplaat- Graauw. Reserve le klasse: RCS III-Noor- mannen II; Terneuzen III-Zierikzee II; Biervliet II-Breskens II; Jong Am- bon li-Patrijzen II; Robur II-Honte- nisse II; Zeelandia II-Philippine II. 2e klasse B: Dreischor-Zeel. Sport III, 14.30 uur; Goes Ill-Walcheren II; Kw'damme-Heinkenszand; Lewed. Boys Il-Ouwerkerk; Robur- Middelburg V; Hansw. Boys II- Cortgene. 3e klasse D: Robur III-Cortgene II; Jong Ambon IV-Walcheren III; RCS V-Heinkenszand II; Zierikzee III- Kw'damme II, 12.00 uur. 4e klasse E: Zierikzee IV-Walche ren V, 12.30 uür; Volharding III- Hansw. Boys IV; Ouwerkerk II- Patrijzen IV, 14,30 uur; Dreischor II- Renesse II, 12.30 uur; Heinkenszand Ill-Goes IV. 4e klasse F: Goes V-Renesse IV; Zierikzee V-Dreischor III, 10.30 uur; Patrijzen III-Robur IV; Hansw. Boys Ill-Volharding II; Renesse III- Cortgene III, 12.30 uur. Programma bedrijfsvolleybal 19.00 uur: Reisburo van Oeveren 1- MEVO 1; Zeelandia 1-CPJ; Brouw- WIK D2; WIK 3-Willibrordus. 19.50 uur: Frisol-Luctor; Zeelandia 2-WIK 4; DFS 1-Zweedse Rode Kruis 3; Renesse 1-ZWN. 20.45 uur: BB Wansink-Kwiek; SAZ-PTT; MEVO D2-PJZ 3; Brogum- PJZ 2. 21.40 uur: Havenpark-PJZ 1; ME VO 4-Zweedse Rode Kruis 1; Renesse 3-WIK Dl; VCS-Renesse 2. Programma hockey Zaterdag 6 maart. Jongens A: Zundert-HSD 14.15 uur, vertrek 12.30 uur vanaf klubgebouw. Jongens B: HSD-Breda IV 11.30 uur. Jongens C: HSD-HCGO 10.00 uur. Jongens D: HSD-Warande II 11.30 uur. Jongens ED: HCGO-HSD 14.00 uur, vertrek 13.00 uur vanaf klubgebouw. Meisjes A: HSD-Goes 10.00 uur. Meisjes B: Tempo II-HSD 12.30 uur, vertrek 11.00 uur vanaf klubgebouw. Meisjes C: HSD-Warande II 13.00 uur. Meisjes C II: HSD-Warande IV 13.00 uur. Meisjes ED: HCGO-HSD 9.30 uur, vertrek 8.30 uur vanaf het ZWN- station. Heren I: HSD-Zundert 14.30 uur. Zondag 7 maart. Dames: Warande lv-HSD 12.30 uur, vertrek iU.45 uur vanaf het ZWN-station. Heren II: Tempo V-HSD 14.00 uur, vertrek 12.30 uur vanaf het ZWN-station. He ren III: HSD-Were Di 10 13.00 uur. Eerste wedstrijd hengelkampioenschap Schouwen-Duiveland Door de hengelsportvereniging ,,Dc Krabbe" wordt voor zaterdag 6 maart de eerste wedstrijd georgani seerd, in de reeks van drie, welke dit jaar zullen worden gehouden om het kampioenschap van Schouwen-Dui veland. Voor 24 april zal deze wedstrijd worden georganiseerd door de hen gelsportvereniging Oosterschelde. waama op 30 oktober de finale-wed strijden plaats vinden, gehouden door de hengelsportvereniging ,,'t Zijpe" te Bruinisse. Van deze drie wedstrijden tellen voor het eindklassement de twee wedstrijden met de beste resultaten mee. Naast de prijzen voor iedere wedstrijd zijn er ook prijzen beschik baar voor het eindklassement. Voor de wedstrijd van zaterdag a.s., waar van de aanvang is vastgesteld om 9.00 uur, kan vanaf 7.30 uur worden ingeschreven in het klublokaal van de H.S.V. ,,De Krabbe", café-bar ,,De Westhoek" te Burgh. Middelharnis. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom, 17.00 uur kand. C. J. P. Of- man, Amsterdam. Bruinisse: 10.00 uur kand. C. J. P. Ofman, Amster dam; 17.00 uur ds. A. G. v. d. Stoel, Bergen op Zoom. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Van der Sluys Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 leesdienst, 18.30 uur ds. M. J. van Gelder. Nieuwer kerk: 9.30 en 15.30 uur ds M. J. van Gelder. Oosterland: 10.00, 14 30 en 18.30 uur leesdienst Gereformeerde Gemeenten in Nederland Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur ds. J. de Groot te Rijssen. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur de heer De Graaf. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 9.30 uur. Haamstede: zo. 11.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37, Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.30 uur Theokrati- sche school; 20.30 uur dienstvergade- ring. OVERDENKING Jezus nam hen met zich mee en bracht hen boven op een hoge berg" Een berg beklimmen is geen klei nigheid. Je wordt er doodmoe van, maar je frist er wel van op. Boven op een berg is de lucht veel zuiverder en kun je volop ademhalen, boven op een berg ben je ver uitgestegen boven de enge begrenzing van huizen en straten en heb je een wijds vergezcht. Bovenop een berg ziet het leven er zo geheel anders uit dan beneden: daar ervaren wij, dat we veel kleiner zijn dan we ons beneden vaak voelen. Bo ven op een berg ervaar je als het ware aan den lijve, dat je het leven niet in eigen handen hebt maar dat het een gave is, zo maar aan ons gegeven. Zo neemt Jezus drie van zijn leer lingen me en brengt hen boven op een hoge berg waar ze geheel alleen zijn. Jezus neemt ze mee vanuit het dal van zijn eerste lijdensvoorspelling, waartegen Petrus heftig heeft gepro testeerd en brengt ze op de gróte hoogte van zijn verrijzenis, waar Pe trus enthousiast is en onmiddellijk wil blijven. Maar zo gaat het niet. Deze drie leerlingen zullen Jezus eerst volgen in het dal van zijn doodstrijd in de hof van olijven en daarna pas zullen ze Hem zien op de hoogte of de heerlijkheid van zijn verrijzenis. Wat gebeurt er? Jezus neemt !de leerligen met Zich mee en beklimt met hen een hoge berg. Zij stijgen met Jezus boven het gewone dage lijkse leven uit en maken ruimte voor God. De berg is in de heilige schrift vaak de plaats van de Góds ontmoeting. Zo ook hier: in de stilde van de bergtip, waar zij geheel alléén zijn: de plaats van het gebed, wakr God spreekt. In deze Godsontmoe ting wordt de sluier even opgelicht en laat Jezus zich even zien zoals Hjij werkelijk is: de Zoon van God. En dit wordt, zoals bij de doop, van Godjs- wege bevestigd, want een wolk kwam hen overschaduwen en uit die wolk klonk een stem: „Dit is mijn Zoon, de Welbeminde, luistert naér Hem". Even een glimp van God's heerlijk heid, en dan is het voorbij. Niet voor goed, want 't houdt een opdracht ih, n.l. luistert naar Hem, d.i. Jezus vol gen in het gewone dagelijkse leven, dat Hem tot de wrede dood aan het kruis zal voeren maar door de dood heen ook naar de verrijzenis of dè volle rijkdom van het leven. Zo was het toen en zo is het ook nu nog. Geloven of christenzijn is je door Jezus laten meenemen, je door Jezus laten leiden, met Jezus op weg gaan. En Jezus gaat altijd met je de berg op, de hoogte in, ook al loopt de weg door een diep dal. Ook al is het nog zo somber in een mensenleven, Jezus geeft toch weer uitzicht en toont altijd weer toekomst. Zoals voor Hem de wrede dood aan 't kruis niet het einde was maar dc doortocht naar het leven, zo leidt Hij ons door alles heen naar het leven. Waarschijnlijk ervaren wij het niet zo. Dus toch maar een mooi verhaal tje of een zoethoudertje? Ik denk van niet. Integendeel. Maar de vraag Is: laten wij ons wel echt door Jezus meenemen en gaan we wel echt met Hem de berg op? Of klappen we tel kens weer dicht en komen we niet verder dan wat we zelf denken of wat we zelf aardig vinden? Onze blik is vaak zo beperkt - we noemen dat dan de werkelijkheid - en kunnen niet verder, omdat we blijven steken in het diepe dal van ons eigen wereldje. We zijn nu weer in de Veertigda gentijd. Deze tijd is een tijd van in keer en bezinning. Een goede gele genheid om ons de vraag te stellen: Laat ik me door Jezus meenemen de berg op, boven het alledaagse uit, voor een wijdse blik? Je door Jezus laten meenemen, geen gemakkelijke opgave zoals het beklimmen van een berg. maar wel een, die je bevrijdt en echt leven geeft, en daardoor vrede. Pr H. DE GRAAF Basketball ZIERIKZEE, 4-2. Het herenteam van basketballvereniging Mevo'80 heeft in de thuiswedstrijd tegen Vossenberg zijn promotie-kansen verspeeld. Het Zie rikzeese team leed een kleine 38-40 nederlaag. Als Mevo had gewonnen, was de kans op de titel behouden gebleven. Mevo speelde een sterke eerste helft, maar zwakte na rust erg af. Volleybal ZIERIKZEE, 5-3. Komend weekeinde 6 maart 1982 komen alle in NeVoBo- kompetitie uitkomende Mevo'80-teams in aktie. Een aantal wedstrijden heeft een wel bijzondere betekenis, aangezien er direktie beslissingen uit voort kunnen vloeien voor wat betreft de definitieve eindrangschikking.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6