Regering kan ingrijpen naar een algemene loonmaatregel deunloo b.u. AGENDA WINTERBALANS norm boven 6,5 procent Het vijftig guldenstuk De ziektegeld- plannen WEEKEINDE- ARTSENDIENST DIERENARTS APOTHEEK installatiebedrijf (01110) 6551 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE RADIO'(S) 2 Met de duidelijke maartse stormen en buien werd het deze week wel dui delijk, dat de winter afscheid nam en de komst van de lente alleen maar een kwestie is van nog even wachten. De balans van de winter kan nu al worden opgemaakt en dan blijkt, dat het weliswaar geen echte koude of zeer strenge winter is geworden (daar leek het medio januari wel op), maar wél een winter met meer zon dan normaal en met drie perioden met vorst. De eerste periode die geheel in het teken van lage druk stond, duurde drie weken, de tweede met veel zon in de eerste januarihelft bijna twee weken en de derde was kort en daar van profiteerde men niet alleen een weekeinde in Assen bij de wereld kampioenschappen op de schaats, maar ook bij de buitengebeurtenis sen rond de carnavalsoptochten. De vorstperiode in december was meteorologisch gezien wat bijzonder, want deze speelde zich voortdurend af in zeer lage luchtdruk, waarbij de depressies aan de lopende band zui delijk van ons passeerden en daarbij voortdurend een koude noord tot oostelijke stroming in stand hielden. De gemiddelde luchtdruk van ruim 750 mm (1000 mb) met het zeer laag minimum van januari 1915, het laagste van deze eeuw. Zowel in januari als tijdens de der de vorstperiode in februari kenmerk te de situatie zich toen juist door bij zonder zonnig weer en mede daar door zal deze winter flink boven het normale aantal uren zon uit- de bus komen. Vooral in januari lukte het om van Terschelling tot in Zeeuws Vlaande ren enige dagen te schaatsen bij bij zonder zonnig en fraai winterweer. Zo'n vorstperiode zou je als weer kundige de schaatsers graag elke winter gedurende een paar weken gunnen. Tot een elfstedentocht kwam het niet, daarvoor haakte de tweede vorstperiode tot half januari even te snel af. Had het nog een week over wegend matig gevroren, dan zou het zeker zijn gelukt. Februari heeft ons in het midden van de maand ook verrast met enkele vroege lentedagen, waarbij standen van 12 tot 14 graden werden bereikt. Sommigen zagen het voorjaar al he lemaal doorgebroken, maar dat was te voorbarig. Kievitten vlogen rond, de ooievaar was gezien en de merel zong, maar het was te vroeg. Het gebeurt een enkele keer, al is het' zeer onaangenaam, dat de lente maand maart kouder verloopt dan februari. In de laatste 130 jaar is dat zes keer voorgekomen. Een paar voorbeelden. Aantal vorstdagen in februari en in maart: in 1937: 5 en 15; 1958: 13 en 19; in 1971: 12 en 21. In bijvoorbeeld februari 1941 kwam het kwik in De Bilt in februari niet lager dan -7 graden, maar in de eerste week van maart nog even tot - 14 graden. Zulke onaangename ver rassingen zijn allerminst welkom. Verleden jaar was het voorjaar erg vroeg, mede door zeer hoge nacht- temperaturen in maart, maar ook toen kregen wij nog weer even een korte koudegolf met een laag sneeuw op 23 april! Ad-Int. DEN HAAG, 4-3. Wie nog in het be zit wil komen van een vijftig gul denstuk zal er snel bij moeten zijn. Het tempo zit er in en de aflevering geschiedt in volgorde van bestellen. Staatssekretaris Kombrink zei dit donderdag in de Tweede Kamer tij dens het debat over de invoering van een vijftig guldenstuk. Daartoe was een wijziging nodig van de Muntwet, die door de Kamer met instemming was ontvangen. De oplage van dit muntstuk is 250.000. De aanschafprijs is 65 gul den, inklusief b.t.w. *AAAAAAAAAAAAA#IA#*AAAAA<g Wijziging kieswet DEN HAAG. 4-3. Minister Van Thijn van binnenlandse zaken meent dat het senioren- konvent van de Eerste Kamer ten onrechte bezwaar heeft ge maakt tegen het wetsontwerp tot herziening van de kieswet. De eerste kamer vindt dat het wetsontwerp, waarin wordt voorzien in volledige ontbin ding van de senaat na de pro vinciale statenverkiezingen vooruitloopt op de aanneming van de grondwetswijziging in beide kamers der Staten Gene raal waarin een en ander in be ginsel wordt geregeld.' De minister heeft nu iti een brief aan de voorzitter van de senaat, Thurlings, betoogd dat de senatoren spijkers op laag water zoeken. Bij de eerste le zing in de senaat van de grond wetswijziging die op de volle dige ontbinding betrekking heeft is gebleken dat het voor stel op de vereiste tweederde meerderheid van de stemmen kan rekenen. DEN HAAG, 4-3. Als de loonsomtoeneming dit jaar bo ven de norm van 6 tot 6,5 procent dreigt uit te komen - eventueel door afwenteling op de werkgevers van socia le werknemerspremies die zullen worden geheven op ziektegeld - zal het kabinet niet aarzelen een algemene loonmaatregel af te kondigen. Maar als in een beperkt aantal c.a.o.'s de loonsomtoeneming hoger uitvalt dan de norm, zal het kabinet de zaak aanzien. Dat is volgens betrouwbare bronnen aan het Binnenhof de uitkomst van het beraad van het kernkabinet over het wetsontwerp van de bewindslieden van sociale zaken om te beknib belen op de ziekengelduitkeringen. Aan de slotsom ligt onder andere de overweging ten grondslag dat de marge van één half procent in de norm voor de loonsomtoeneming ruimte biedt om overschrijding in af zonderlijke c.a.o.'s door de vingers te zien. Een half procent van de loon som komt grofweg neer op driehon derdmiljoen gulden. Politieke problemen die het kern kabinet dit weekeinde en begin van deze week hebben beziggehouden zijn niet alleen gerezen over de „waterdichte" afspraken over de loonsomstijging en de loonmaatre gel. Het feit dat de door staatssekreta ris Dales aangepaste voorstellen voor premieheffing over het zieken geld niet de vereiste 1,4 miljard gul den aan bezuinigingen opleveren hangt als een zwaard van Damocles boven het coalitie-kabinet van C.D.A., P.v.d.A. en D'66. Voorjaarsnota Dekking voor het bedrag dat het kabinet als zoethoudertje voor de vakbonden niet zal weghalen bij mensen met een ziekengelduitkering zal in de nieuwe bezuinigingsronde, die uitmondt in de voorjaarsnota, moeten worden gevonden. „Flitsen uit het buitenland LISSABON. De Swapo (Zuidwest- Afrikaanse volksorganisatie) heeft verklaard dat zij afgelopen zaterdag een Zuidafrikaanse militairé basis in Okaho (Namibië) heeft aangevallen. Daarbij zijn meer dan 100 Zuidafri kaanse soldaten gedood of gewond. GENEVE. De Internationale Ar beidsorganisatie (ILO) heeft donder dag Turkije opgeroepen de doodstraffen die geësti zijn tegen 52 vakbondsmensen, die terechtstaan in Istanbul, niet uit te voeren. GENEVE. Een delegatie die men sen van Baltische afkomst in Noord- Amerika en Europa vertegenwoor digd, heeft de kommissie van de Ver enigde Naties voor de rechten van de mens meegedeeld dat de Sowjet-Unie een taktiek van terreur gebruikt te gen oppositie-groepen in Estland, Letland en Litouwen. PARIJS. De minister van voorlich ting en kuituur van de Centraal- Afrikaanse Republiek (CAR), Fran cois Bozize, is betrokken geweest bij een misluktie poging tot een staats greep ip zijn land. WASHINGTON. Een groep van ze ker 100 leden van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft don derdag een dringend beroep gedaan op president Reagan om het Mexi caanse bemiddelingsvoorstel voor Midden-Amerika te aanvaarden. JERUZALEM. De Israëlische pre mier Menachem Begin voelde zich donderdag plotseling onwel tijdens een diner ter ere van de Franse presi dent Mitterrand. De Israëlische radio meldde dat werd onderzocht door zijn lijfarts. BRUSSEL. Het Belgische parle ment heeft donderdag met 95 tegen 92 stemmen een door twee socialisti sche afgevaardigden ingediend voor stel verworpen dat iedere juridische vervolging van vrijwillige abortus voor de duur van een jaar wilde op schorten. Er waren vijf onthoudin gen. WASHINGTON. De president van Frankrijk, Franpois Mitterrand, zal op 12 maart in Washington bespre kingen voeren met president Ronald Reagan. Dit heeft het Witte Huis be kendgemaakt. ATHENE. Een Grieks militair vliegtuig heeft woensdag in het luchtruim boven het oostelijk deel van de Aegeïsche Zee toestellen van de Turkse luchtmacht onderschept. LONDEN. Uit twee opiniepeiligen, die woensdag zijn gepubliceerd, blijkt dat de kombinatie van libera len en sociaal-demokratcn terug loopt in de populariteit van de Britse kiezers. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van defensie. Caspar Wein berger, heeft in een donderdag gepu bliceerd interview met de „Washing ton Post" gezegd dat de Sowjet-Unie een nieuwe bommenwerper heeft ontwikkeld die de Verenigde Staten kan bereiken. Het nieuwe toestel lijkt volgens de minister op de Ame rikaanse B-l-hommenwcrper die nu gebouwd wordt. De frakties zijn nu al druk bezig met het „sprokkelen" van nieuwe bezuinigingsposten, zo wordt door fraktiespecialisten toegegeven. Denkende computers DELFT, 4-3. Gezien de huidi ge ontwikkelingen zal men binnen tien jaar over compu ters kunnen beschikken die zo wel spraak als beeld kunnen herkennen. Voorlopig zal dit vermogen slechts gericht zijn op bepaalde taken. Een alge mene toepdssing van kunst matige intelligentie" is echter nog ver weg. De afdeling der elektrotechniek van de Techni sche Hogeschool in Delft heeft thans enkele projekten onder handen die er veelbelovend uitzien. De heer E. Backer van de vakgroep Informatietheorie verwacht dat de beeld- en spraakherkenning door de computer vooral toepassing zal vinden in de medische sek- tor bij het opsporen en inter preteren van medische gege vens. In het bank- en giraal verkeer kan de apparatuur worden gebruikt voor de veri- fikatie van stemmen en hand tekeningen. Voorts zijn er tal van mogelijkheden in de in dustriële sektor bij de inspek- tie van produkten en proces sen. LONDEN. Groot-Brittannië heeft donderdag gezegd dat het geen Pool se geïnterneerden wil opnemen die het militaire bewind dwingt het land te verlaten. De Britse regering wil de Poolse autoriteiten niet helpen hun binnelandse problemen op deze ma nier op te lossen. WASHINGTON. De Amerikaanse regering heeft een op veiligheidsza ken gericht programma voor buiten landse hulp ingediend bij het kon- gres. Met het programma is in totaal 13,3 miljard dollar (ongeveer 33,3 miljard gulden) gemoeid. ANKARA. De echtgenote van de Turkse president, generaal Kenan Evren, is woensdagavond aan een hartaanval bezweken, zo is donder dag officieel in Ankara bekendge maakt. Zij was 60 jaar. De begrafenis is vrijdag. JAKARTA. Indonesië heeft eind december ongeveer 4.000 inwoners van Oost-Timor gedeporteerd naar een klein eiland na een militaire ope ratie van de Oosttimorese guerril lastrijders van de Fretilin-bevrij- dingsbeweging. PARIJS. Een nog onbekende man heeft gedreigd president Mitterrand van Frankrijk te doden. De presiden tiële veiligheidsdienst verscherpte de bewaking van de president maar slaagde er niet in de man op te spo ren. ROME. Italië telt op het ogenblik omstreeks 55,6 miljoen inwoners, zo blijkt uit de voorlopige resultaten van de vorig jaar gehouden volkstel ling. MADRID. Wegens een staking van de boordwerktuigkundigen heeft de Spaanse maatschappij Iberia donder dag 40 binnen- en buitenlandse vluchten moeten afgelasten. BONN. De Westduitse regering blijft bij haar betrekkelijk optimisti sche prognoses voor de ekonomische ontwikkeling in de Bondsrepubliek in 1982. PEKING. In Peking is donderdag een afvaardiging van de F ranse Com munistische Partij (PCF) aangeko men om de weg te bereiden voor een officieel herstel van de onderlinge betrekkingen. DEN HAAG. 4-3. Oppositieleider Hans Wiegel wil „per kerende post" van de regering vernemen hoe het nu zit met de ziektegeldplannen. Hiertoe heeft hij vragen gericht aan de „vijfhoek" uit het kabinet, die zich met de korting op de ziekte- gelduitkeringen bezig houdt. De vijf hoek bestaat uit de minister-presi dent en de ministers van sociale za ken, financiën, binnenlandse zaken en ekonomische zaken. Zaterdag 6 en zondag 7 maart Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, peemt waar voor doter Van Geer, dokter Visser en dokter Lodiers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00-11.30 uur. Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280, neemt waar voor dokter Flach, dokter Stenger en dokter Van Beek-Verbeek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman Tandarts D. H. de Kup, Vroonweg 4, Haamstede, telefoon 01115- 1359 neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster L. Giljam, Stelbergstraat 15, Bruinisse. Tel. (01113) 1652, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster T. van Oosterom-Vet, Lange Blokweg 52, Zierikzee. Tel. 01110-2942 neemt waar voor Zierik-zee. Zuster A. v. d. Schelde.Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 1682 heeft dienst voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. Adviseur: J Meertens, tel. 01113-2215. Iedere maandag Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Noordgouwe, verenigingsgebouw. Kaartenavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere vrijdag Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Elke tweede en vierde woensdag van de maand Zierikzee Vrouwencafé de Gekroonde Suiker biet. 20.30 uur. Van maandag t/m vrijdag 15 april Bruinisse Gemeentehuis. Tentoonstelling kant klossen, openingstijden van dinsdag t/m vrijdags 8.30 - 12.00 uur en 's maandags van 8.30 - 12.00 en van 13.30 - 16.30 uur. Vrijdag 5 maart Zierikzee Stadhuis. Uitreiking sportbekers 1981. 16.30 uur. Lutherse Kerk. Wereldgebedsdag. 19.30 uur. Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Brouwershaven „Tonnenmagazijn". Ruiteravond „de Schouwse Ruiters". 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Ie uitvoering muziekver eniging „Nieuw-Leven". 19.15 uur. Gemeentehuis. Extra raadsvergade ring. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 6 maart Zierikzee Lutherse Kerk. Koncert Gerefor meerd Kerkkoor. 20.00 uur. Concertzaal. Film: „Herbie is de Pi sang". 15.00 uur. Film: „The Post man always rings twice". 20.00 uur. 16 j. Ellemeet Strao. Verzamelen 12.30 uur dorps plein. Dreischor Dorpshuis. Jaarlijkse uitvoering mu ziekvereniging „Crescendo". 19.30 uur. Brouwershaven Ophalen oud papier. Vanaf 9 uur. Zondag 7 maart Zierikzee Concertzaal. Film: „Herbie is de Pi sang". 15.00 uur a.l. Film: „The post man always rings twice". 20.00 uur. 16 j. Renesse VW-kantoor. Bos/strandwandeling NIVON. 13.45 uur. Maandag 8 maart Zierikzee „Mondragon". Jaarvergadering Z.O.C. 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Jaarvergadering Land- bouwvereniging „Aller Belang". 19.30 uur. Dinsdag 9 maart Zierikzee Restaurant De Val. Samenkomst CDA-statenfraktie. 13.30 uur. Chr. LHNO-school. Kursus „Anders eten" (Huishoudelijke Voorlichting). 19.30 uur. Marktzicht. Fraktievergadering P.v.d.A. 19.30 uur. Huis van Nassau. Afd. Plattelands vrouwenbond. 19.30 uur. Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht", m.m.v. J. A. v. d. Broeke. 20.00 - 22.00 uur. U.V.V.-gebouw. Bijeenkomst D'66 afdeling Schouwen-Duiveland. 20.00 Burgh-Haamstede Camping Duinrand. VOO toneelver eniging. 19.30 uur. Haamstede Hotel Bom. Ned. Ver. van Huisvrou wen, afdeling Westerschouwen, kof- fie-ochtend. 10.00 uur. Woensdag 10 maart Zierikzee Mondragon. Bestuurs- en fraktiever gadering WD, afdeling Zierikzee, 19.00 uur. Burgh-Haamstede Camping Duinrand. VOO toneelver eniging. 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede, algemene leden vergadering Oranjevereniging. 20.00 Donderdag 11 maart Zierikzee Jan Wouter v. d. Doelschool. Feest ouderavond. 19.30 uur. Dorpshuis. Ledenvergadering Rode Kruis. Aanvang: 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 12 maart Zierikzee Jan Wouter v. d. Doelschool. Feest ouderavond. 19.30 uur. Chr. Geref. Kerk. Forumavond ver kiezingsbijeenkomst S.G.P. 19.30 Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. 2e uitvoering muziekver eniging „Nieuw-Leven". 19.15 uur. Zaterdag 13 maart Serooskerke Dorpshuis. VOO toneeluitvoering. 19.30 uur. Maandag 15 maart Zierikzee Garage Braai, Grevelingenstraat. Z.V.U.-kursus „Pech onderweg". 19.30 - 22.30 uur. „Huis van Nassau". Jaarvergadering „Philatelica". 20.00 uur. Stadhuis. Raadsvergadering. 19.30 Dinsdag 16 maart Chr. LHNO-school. Kursus „Anders eten" (Huishoudelijke Voorlichting). 19.30 uur. Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht", m.m.v. mr. G. Nijland. 20.00 - 22.00 uur. „Huis van Nassau". Algemene leden vergadering zwemvereniging Onder dak. 19.00 uur. Renesse Motel „De Zeeuwse Stromen". Voor jaarsvergadering VW Renesse. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Ouderavond peuterspeelzaal ,,'t Kraaiennest". 20.00 uur. Woensdag 17 maart Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. Zaal Ger. Kerk. C.D.A.-vergadering. 20.00 uur. De Wig. Ledenvergadering Oranje vereniging „Juliana". 20.00 uur. HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur In een Zierikzeese etalage staan al lerlei oude radiotoestellen. Ga maar een poosje verlekkerd aan het raam staan, wat technische apparaten krij gen ook een romantisch jasje om. als ze maar oud genoegzijn. Oude din gen (die voorbij gaan), die je onder ogen komen, wekken de herinnering op. Ooit immers was er radiodistri- I butie, een woord dat voor die tijd vergeefs in de (dikke) Van Dale te zoeken viel. Later niet meer. De distributie mondde uit in een klein, driehoekig luidsprekertje, dat l een beetje op z'n Chinees ..onder het l volkwas gedistribueerd - vandaar j distributie! Een oude oom en tante (daar heb je het al) bewoonden een Zierikzees pand en als ventje kwam ik.daar wel. Oom was niet thuis; za ken zeker en tante rommelde wat in de keuken, toen op een gegeven moment een onzichtbare mond. aan de wand begon te praten. Het was de oer-ontmoeting met door de ether ge zonden signalen; een zelfde sensatie in intensiteit als destijds eerste tv- beelden, die werden uitgestraald. La ter kwamen ,,dusde radiotoestel len; wonderlijke, doorgaans grote apparaten met knoppen, wijzerscha- len en spoelen en het wonder was groot en ondoorgrondelijk dat het al lemaal maar kon. Een (andere) oom was altijd aan het sjouwen met die spoelentoeste- len. Hij ging schuil achter draden en (kamer) antennes en had zijn gezin afgeschermd tegen de orgie van piep- steun- en ruisgeluiden door (toen al) met een hoofdtelefoon te werken. Als hij uit die mistige brei van ongearti- kuleerde geluiden een menselijke stem opving of een flard muziek, zweefde er een lichte glimlach om zijn moiid. Oom ging winnen in etherland. Het is allemaal lang voorbij en opeens sta je dan weer oog in oog, met die ouwe bakjes, soms met een mini-venstertje voor de stationswij- zer. soms - ook nog - met die spoelen, die zo'n indrukwekkend gevoel van technische verworvenheid gaven in een tijd, nog gekenmerkt door men selijke gesprekken van man tegen man, vrouw tegen vrouw, of ge mengd, want dat was het enige ge mengd dat mocht, zeg maar. Toch de dans ontsprongen bij de in levering die toestellen blijkbaar, toen de bezetter ontdekte dat het vrije woord sterker is dan een leger en daarom moest gesmoord of/en verstoord. De glanzende apparaten van nu, de druk-maar-op-een-knop- dingen, de wereldontvangers fantastisch hoor, maar ze kunnen niet op tegen die oude, vertrouwde - feitelijk best lelijke - oude radio's, die zo'n invloed hadden, dat de da mes in die eerste tijd hun haardracht er op a/stemden. Radiodracht, met twee - de oren bedekkende haar- draaisels - was het resultaat. Werden die vrouwen daar mooier van7 Ach. dat was het kriterium niet. 't Hoorde er bij. want de radio was (toen) bezig de wereld te veroveren. SCH1ERE1LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 2