Duiveland treedt toe tot Stichting Welzijn Ouderen Schade door natte periode aan aardappelen en bieten Het voorjaar is bij ons al begonnen LENTE ,iM0DEi S.G.P.-fraktie tegen al lloïtf mpde STREEKNIEUWS Vw Bazar Rommelmarkt C.J.V. „Samen Verder" Landbouwvereniging „Ons Voordeel" Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Maandag l maart 1982 Nr. 23073 DUIVELAND, 25-2. Met de stemmen van de S.G.P.- fraktie tegen, besloot de Duivelandse gemeenteraad donderdagavond toe te treden tot de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland. Voor de deelname aan dit gekoördineerd bejaardenwerk zal een bedrag van 2,86 per inwoner worden verstrekt. S.G.P.-woordvoerder de heer A. van Klinken, wilde niet beweren dat de koördinator van de Stichting Wel zijn Ouderen overbodig is, maar voelde er niks voor door een dergelij ke funktionaris betutteld te worden. Belangrijkste bezwaar van de heer Van Klinken betrof de hoge kosten. ,,Er wordt in onze gemeente al zoveel voor de bejaarden gedaan. Dat geld zouden we beter aan onze eigen be jaarden ten goede kunnen laten ko men". Verder vreesde hij, dat de kosten van deelname in de toekomst nog verder zullen stijgen. Mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutter (V.V.D.) was een andere me ning toegedaan. Zij vond, dat het vrijwillig bejaardenwerk in Duive land een niet weg te denken plaats heeft ingenomen, maar liet daarop volgen: ,,Het is en blijft vrijwilli gerswerk, dat van de ene op de ande re dag zou kunnen wegvallen". Ver der gaf ze een praktijkvoorbeeld van een geval, waar zeker professionele bejaardenhulp nodig bleek te zijn. Een voorbeeld, dat volgens wethou der J. Op 't Hof (CDA) met talloze ge vallen zou kunnen worden aange vuld. „Verder dan bloemetje" „Bejaardenwerk gaat verder dan een bloemetje en een bezoekje", besloot mevrouw Van der Zande haar pleidooit voor toetreding tot bo vengenoemde Stichting. P.v.d.A.-woordvoerster mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens bena- druktie dat de funktionaris van deze Stichting het vrijwillige bejaarden werk in Duiveland niet zal aan tasten, maar eerder zal ondersteu nen. Daarop inhakend verwees raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel naar de hulp, die werd ver strekt aan de bejaardensoos te Sir- jansland tijdens de voorbereiding van het jubileumfeest. Juist die ondersteuning van het vrijwilligerswerk, alsmede het soli dair willen zijn ten opzichte van het regionale gekoördineerde bejaarden werk waren voor het kollege de be langrijkste argumenten in het voor stel tot toetreding. De heer Van Klinken zei te vrezen, dat door de steun van bovengenoem de funktionaris ook veel eigen initia tief kan worden weggenomen. Zijn fraktie handhaafde haar standpunt en stemde tegen het voorstel. N atuurgidsenkursus De raad boog zich verder over een subsidie-aanvraag van de Natuur- en Vogelwacht ten behoeve van een na- tuurgidsenkursus. Verzocht werd een bedrag van 65,- per deelnemer te verstrekken. Het kollege was van mening, dat geen subsidie noodzake lijk was en stelde de raad voor - als blijk van sympathie - een waarde ringssubsidie van 50,- beschikbaar te stellen. „Dat is weinig zinvol", vond mevrouw Hoogendoorn: „We moeten positief of negatief reageren". De heer L. Meerman (SGP) sloot zich daar bij aan en stel de voor de 65,- per deelnemer als nog te verstrekken. Het voorstel van de heer Meerman werd met 8 tegen 3 stemmen (de CDA-fraktie) aangeno men. De raad verstrekte een subsidie van 0,23 per inwoner ten behoeve van een noodopvanghuis van het Le ger des Heils te Zierikzee. De subsi die aan de Stichting Landbouwmu seum Schouwen-Duiveland werd met Advertentie Welkom op onze lente- modepresentatie op Vrijdag 5 maart a.s. om 10.00, 13.30 en 15.30 uur 1 Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19, Zierikzee TelefoonOl 110 2816 ingang van 1982 afhankelijk gesteld van de werkelijke jaarlijkse tekor ten tot een maximum van 0,23 per inwoner. De raad kwam verder tot vaststel ling van de meerjarenbegroting 1983- 1986. Mevrouw Hoogendoorn kreeg de toezegging, dat in de toekomst ook een korte motivatie bij de diver se posten zal worden gegeven. De P.v.d. A.-fraktie zag verder graag nog enkele posten in de meerjarenbegro ting opgenomen, zoals de inrichting van de oude sportvelden, een isola tieplan voor openbare gebouwen, de inrichting van de Ring op Ouwer- kerk en - voor zover mogelijk - klub- huizen voor de jeugd. Mogelijkheden om deze wensen te realiseren, zag de ze fraktie door de vervanging van de office-computer nog enkele jaren vooruit te schuiven en de aanschaf van een nieuwe brandweerauto nog een jaar uit te stellen. Kleedakkommodatie De noodzaak van aanleg van par keerplaatsen bij de sportvelden in Nieuwerkerk en Oosterland zag me vrouw Hoogendoorn niet in, wel pleitte zij voor een spoedige realise ring van een kleedakkommodatie op de tennisvelden. De voorzitter liet weten, dat ge werkt wordt aan de inrichting van de Ring in Ouwerkerk, evenals aan een isolatieplan. Gebouwen voor de jeugd zijn niet voorhanden, wel wordt getracht in de toekomst iets op te zetten in het pand Weststraat 1 te Nieuwerkerk in overleg met ouders en de regionale jeugdwerkleider. Weinig moeite had de voorzitter met de opmerkingen betreffende office-computer en parkeerplaatsen sportveld. Uitstel van de aanschaf van een nieuwe brandweerauto acht te hij echter onverantwoord, aange zien het huidig voertuig 25 jaar oud is en bovendien inmiddels werd afge keurd. Voldaan werd aan het verzoek de bouw van de kleed-akkommodatie op de tennisvelden te verschuiven naar 1983, zodat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. De raad kwam ook tot vaststelling van het welzijnsplan, welzijnspro- gramma en subsidieverordening sociaal-kulturele aktiviteiten. De S.G.P.-fraktie liet aantekenen op grond van haar principes tegen subsidies aan bepaalde instellingen te stemmen. Maatschappelijke instellingen De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. voor 1982 subsi die te verlenen aan vijf instellingen op het gebied van maatschappelijke dienstverlening. Evenals in de wel- zijnskommissie liet mevrouw Van der Zande ook nu weten liever kon- form het voorstel van G.S. te beslui ten, hetgeen inhield een toezegging voor subsidie tot en met 1985. Het kollege gaf er de voorkeur aan zich slechts voor 1982 uit te spreken, daar op het moment onderhandelingen op gang zijn om het werk van enkele van betrokken instellingen door de Federatie Maatschappelijke Dienst verlening te laten overnemen. „Wij zullen deze instellingen echter niet aan hun lot overlaten als blijt, dat het werk niet door derden kan worden overgenomen", aldus de voorzitter. De heer Meerman zei te hopen op een snelle afronding van betreffende onderhandelingen, zodat instellingen en gemeenten weten waar ze aan toe zijn. De raad besloot tot verkoop van een perceel grond aan de Postduiven- houdersvereniging Duiveland ten be hoeve van uitbreiding van hun klu- blokaal. „Toen een partikulier destijds een dergelijk verzoek deed werd het afgewezen op grond van het feit, dat parkeerruimte opgeofferd zou moeten worden", merkte de heer J. A. Schiettekatte (CDA) op. Hij vroeg of dit argument nu niet meer gold. De voorzitter antwoordde, dat het nu het belang van een vereniging met vele leden betrof, in plaats van het belang van één partikulier. De heer C. J. Hillebrand informeer de waarom het pand Weststraat 1 te Nieuwerkerk al sinds oktober wordt verhuurd en er nu pas een raads voorstel werd gedaan tot vaststelling van een huurprijs van 10,- per jaar. „Het was blijven liggen, het was aan onze aandacht ontsnapt", luidde de verklaring van de voorzitter. Zeeuwse oesters bij bezoek koningin Beatrix aan West-Duitsland Tijdens het staatsbezoek van H.M. de koningin aan West-Duitsland zal tijdens het buffet op dinsdag 2 maart, dat de koningin aan het gast land aanbiedt, bijzondere aandacht worden gevraagd voor Zeeland. Dit gebeurt in de vorm van het aan bieden van Zeeuwse oesters aan het gezelschap, dat aan het buffet deel neemt en dat uit ongeveer 600 perso nen bestaat. De aanbieding gebeurt door een in klederdracht gestoken groep Zeeuwse dames. De afvaardiging bestaat uit de da mes A. M. Barbé-Sinke, Yerseke; T. van Belzen-Ventevogel, Arnemui- den; E. b. van den Bulck, Middel burg; J. W. Davidse-van de Zande, Ovezande; J. Elve, Vlissingen; J. Grootjans-Cijsóuw, Westkapelle; H. Heijgelaar-Jongstra, Middelburg; M. J. Kesteloo, Vrouwenpolder; J. J. Kouwenberg-Verwijs, Bergen op Zoom; A. C. A. Ridderhof, Waarde; M. W. Scheele, Yerseke; M. Schroevers-Meulmeester, Arnemui- den en P. M. E. de Visser-Manse, Nieuw en Sint Joosland. De Zeeuwse presentatie op 2 maart duurt van negen tot elf uur 's avonds; plaats van handeling is het Stads theater in Bonn. Wandeling NIVON te Renesse Het Nederlandse Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk (afgekort: NIVON) afd. Goes, waartoe o.a. ook Schouwen- Duiveland behoort, houdt op zondag 7 maart ene strand-/boswandeling in de omgeving van Renesse. Vertrek te Renesse, Zoom 17 (voor het VW-kantoor) te 13.45 uur. Ook niet leden kunnen deelnemen. ZIERIKZEE Vergadering Geref. Vrouwen Kontaktgroep De Gereformeerde Vrouwen Kon taktgroep vergadert woensdag 3 maart in de kerk aan de St. Do- musstraat. Het thema voor deze avond is: „Vrouw en opvoeding". De bijeenkomst zal worden verzorgd door de dames Van Leer-Stoutjesdijk en Walraven-van Zwol. Voor tijd: zie agenda. Vergadering snijmaTskern De snijmaïskern Schouwen-Duive land belegt op dinsdag 2 maart een vergadering in het Huis van Nassau. Op de agenda staat onder andere een lezing van de heer ing. J. J. Zonder land, specielist voedervoorzièning van het CAR te Goes. Daarna volgt een inleiding met dia-serie over Nieuwe grasrassen geschikt voor stalvoedering, door de heer ing. J. J. v.d. meij, graslanddeskundige van de firma Van der Have, b.v. te Kap- pelle. Na de pauze wordt nog een dia serie vertoond over Akkerbouw- en veeteeltbedrijven.op Öchouwen-Dui- veland, door de heer J. Francke, ver tegenwoordiger van Cebeco- Zuidwest te Zierikzee. Voor tijd zie agenda. Verkiezingsbijeenkomst de ondercentrale Schouwen-Duive land van de WD belegt op donder dag 4 maart een verkiezingsbijeen komst in de foyer van Mindragon. De bijeenkomst staat in hrt teken van de verkiezingsprogramma van de VVD wordt nader toegelicht door onder meer de heer De Voogd, lijststrekker en de heer L. Becu, de regional verte genwoordiger. Voor tijd: zie agenda. Bijeenkomst C.P.B. „Wie niet horen wil" Tijdens een bijeenkomst van de C.P.B., afdeling Schouwen-Duive land, hield de heer J. J. Poot met be hulp van dia's en bandopnamen een lezing over „doof zijn". De gang van zaken op „Effatha", het Christelijk Intituur voor dove kinderen in Voor burg en Zoetermeer werd uitvoerig besproken. Verder werd tijdens de vergadering het jaarverslag gelezen, waaruit bleek de de C.P.B. er finan cieel goed voor staat. Het batige sal do bedroeg 524,12. Mevrouw Mol las een kort verslag van de agrari sche kommissie voor. De Presidente, mevrouw v.d. Panne, deelde nog me de dat zij in april zal aftreden. Haar taak zal worden overgenomen door mevrouw op 't Hof - de Rijke. De vol gende vergadering zal 30 maart wor den gehouden. Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen" Donderdagavond 4 maart komt de Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" bijeen in het Hervormd Verenigingsgebouw. Als gasten zijn voor deze avond uitgenodigd de le den van de Vrijzinnige Hervormde Vrouwenvereniging uit Zierikzee. WESTENSCHOUWEN Grote buit bij inbraak Het vrijdag reeds geplaatse bericht over een inbraak in twee tweede wo ningen aan het Hogehillebos te Westenschouwen, behoeft nog een aanvulling. Op perceel 31, bij de fam. T. werd een zwart-wit t.v. ont vreemd, een bronzen beeld en lakens en slopen, totale waarde 1500,—.De fam. K. die de woning op no. 33 bezit mist koperswerk, Delfts blauw, te- geltableaux, kristalwerk en andere luxe siervoorwerpen met een totale waarde van 10.000,—. WESTERSCHOUWEN Toneelavond De V.O.O., Vereniging v;or Open baar Onderwijs afdeling Wester- schouwen, verzorgt in de verschillen de kernen van Westerschouwen een toneelavond. Een toneelgroep van onderwijzers en onderwijzeressen uit de Westhoek heeft daartoe een stuk ingestudeerd. Deze groep heeft verleden jaar weer een stuk in het repertoire opge nomen, dat met veel sukses werd gespeeld. Voor dit jaar is de keus ech ter op iets heel anders gevallen. Werd voorheen altijd een stuk voor vol wassenen gekoezen, dit keer heeft men een toneelspel voor kinder uit gekozen. Overigens is de avond niet allien voor kinderen, maar wel dege lijk ook voor volwassenen bedoeld. Het komische toneelspel „Ijzerlijm" wordt gespeeld door de dames Jane- ke Krijger, Mientje Bliek, en Els van Baarle en de heren Arie Damman, hans Schreurs, As Minnaar, Roelof van Pesch en David Vos. De regie is in handen van Henk Blom en Ada Schreurs is souffleuse. De toneel voorstellingen beginnen om half acht. De eerste uitvoering is in Re nesse en wel op 6 maart in het Dorp huis. Op 9 en 10 maart wordt in de re- kreatiezaal van camping Duinrand te Burgh-Haamstede gespeeld en 13 maart komt Serooskerke aan de beurt en de reeks wordt afgesloten op 19 maart in Noordwelle. BURGH-HAAMSTEDE Geslaagden Jeugd EHBO-examen A De zesde klassers van de CNV „On der de Wieken" hebben het Jeugd EHBO A-examen afgelegd. Het exa men werd afgenomen door dokter J. van Beek-Verbeek. Geslaagd zijn: Gerdien Welleman, Ploeke Boon, Carine Jaensch, Nicol Vis, Mario van de Maas, Eric Braam, Gerben van de Berge, Ronald van de Graaf, Arnold van de Have, Bram Nortier, Jan Pierre Viergever, Stefan van de Wekken, Martin Oosse, Teo van Putten, Marco van de Have, Marc Borsboom, Simon Schaap, Adriaan Coomans, Wibo de Vlieger, Jos van Zalm, Marieke Geene, Peter van Dongen, Jolanda Wandel, Step hanie Nieborg, Iris Goedbloed. De lessen werden gegeven door Loes Cooman en Maja Alblas. Diefstal Eigenaar J. J. H. M. D. uit Burgh- Haamstede heeft aangifte gedaan van diefstal in zijn woning aan de Po pulierenlaan. Sinds eind vorige week mist hij huishoudelijke artikelen, koperwerk en een schaafmachine. De totale waarde bedraag 3.500,-. De dader(s) is (zijn) vermoedelijk door een ventilatiekap naar binnen geko- Doorrijden na aanrijden De Duitser H. P. M. uit Gummers- bach (W.-Dld.) is zondagavond door gereden na nogal wat schade te heb ben aangebracht met zijn auto. Ko mende uit de richting Zierikzee reed M. de Hogezoom op en raakte door onbekende wijze een betonnen paal, een hek en een lantaarnpaal. Aan de andere kant van de weg kwam M. bijeen. tweede lantaarn paal tot stilstand. M. stapte uit en reed weg in een achterop komende andere Duitse wagen. J. de Jonge uit Zierikzee heeft de zwaar beschadigde auto weggetakeld. HAAMSTEDE Botsing Zaterdagmiddag te 14.30 uur reed mevrouw A. L.-S. uit Haamstede met haar auto door de Irenestraat, toen zij moest uitwijken voor een fietser. Daarbij raakte zij de geparkeerd staande auto van L. v. d. B. uit Haamstede. De auto's liepen schade op. MIDDENSCHOUWEN Vergadering Schoolraad Over medezeggenschap onderwijs J- I - NOORDWELLE. Zaterdag was het de beurt aan Noordwelle in de rij van Strao-vierende dorpen. Vrolijk onderdeel werd de ringsteek-wedstrijd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) spreekt de heer B. A. Kievith op een vergadering van de gemeenschappe lijke schoolraad voor het openbaar onderwijs in de gemeente Midden- schouwen. Deze bijeenkomst wordt op woensdag 3 maart gehouden in het gemeentehuis te Scharendijke. Voor tijd: zie agenda. ELLEMEET Strao Zaterdag 6 maart wordt in Elle- meet het jaarlijkse strao>>-feest ge vierd. Rond half zullen de versierde paarden zich verzamelen op het dorpsplein om gekeurd te worden. Daarna vertrekt de stoet richting strand van Renesse. Rond drie uur worden de deelnemers in het dorp door de muziek opgewacht. Na de toespraak van de burgemeester zal er een wedstrijd ringsteken te paard worden gehouden, waarvoor bekers beschikbaar zijn gesteld door de ,Hagelürilë>v4 Na afloop wordt het feest voortgezet in cafe v.d. Have. NOORDGOUWE Inhaalfront Over de Kakkersweelweg reden vrijdag H. J. v. K. uit München en een bestelauto, bestuurd door D. d. B. uit Brouwershaven. Laatstge noemde haalde V. K. in, maar raakte de auto van v. K. daarbij in de flank, waardoor schade aan beide auto's ontstond. DREISCHOR Schuur beschadigd In de nacht van zaterdag op zondag is een automobilist na beschadiging van een schuur met zijn auto doorge reden. Hij kwam vanaf de Ring, nam de bocht te wijd en raakte de schuur van H. N. J. J. t. R. aan de Daniel Oc- kersestraat. (Vervolg van pag. I) De jury bestaande uit: Marjo Ver burg, Jan Bergmans en Henk de Looff kende de prijzen toe in drie leeftijdsgroepen. Winnares in de ka- tegorie 4 t/m 6 jaar werdElenita Uil uit Oosterland, die een mooie speel goed hond mocht ontvangen. Bij de 7 t/m 9 jarigen werd Paulien van Diest uit Ermelo winnares; zij kreeg een discoset en de eerste prijs bij de 10 t/m 12 jarigen werd gewonnen door Marja Pleune uit Scharendijke; zij ontving een spellendoos. Bij de loterij, die al sinds eind de cember liep, werden alle loten ver kocht. Dinsdag 2 maart zal de trek king plaats vinden onder toeziend oog van notaris mr. D. van Eek. Er zullen achttien prijzen worden ge trokken, met als toppers: een dames- en herenrijwiel, een draagbare t.v. en een klokradio. De C.J.V. „Samen Verder" heeft de drukke februari-maand met voldoe ning kunnen afsluiten. Naast de nor male klubaktiviteiten, gaat men zich nu reeds richten op de organisatie van de grote tentmanifestatie op 11, 12 en 13 juni. NOORDWELLE, 27-2. Op de in de afgelopen week in het dorpshuis te Noordwelle gehouden algemene leden vergadering van de landbouwvereniging „Ons Voordeel" wierp de voorzitter de heer J. Steur in zijn openingswoord nog een terugblik op het afgelopen jaar. De groei van de gewassen ging mede door een natte peri ode met enige moeilijkheden gepaard. Schade hierdoor ontstond aan bie ten en aardappelen. Na een later her stel viel een en ander toch mee al viel er ook bij de uien een kwaliteits achteruitgang te konstateren. Een natte periode in het najaar leverde ook problemen op bij het rooien van de aardappelen en bleef er 8 tot 10% van de gladiolen te zitten. De prijzen van de gewassen waren redelijk tot goed te noemen. De aar dappelen doen op dit moment een goede prijs op de markt. De heer Steur noemde de kostenstijging van o.m. de kunst mest en de brandstof een bedenkelij ke zaak, terwijl ook de lasten niet meevallen. De voorzitter stelde vast, dat er in de landbouw nog altijd in vergelij king met andere beroepen een achter stand bestaat van 20%. EEG-prijsvoorstellen In dit verband noemde hij de door de EEG voorgestelde prijsverhoging van 20% dan ook eigenlijk onaan vaardbaar en een gegeven waar men onmogelijk blij mee kan zijn. Om te kunnen konkureren op de wereld markt zal men een goed produkt moeten blijven leveren. In dit verband wees hij op de aar dappelen waar een goede kwaliteit op de markt wordt gebracht en waar bij men beschikt over een goede afzet organisatie. In zijn jaarverslag schonk de sekre- taris-penningmeester de heer L. Hart nog aandacht aan het 50-jarig jubi leum als lid van de ZLM van de heren D. W. Janse en C. Hart, de uitstekend geslaagde zomerreis van dc vereni ging naar de Flevohof en het gebeu ren in de agrarische sektor. De vereniging telt momenteel 60 le den. Het financieel jaaroverzicht van de penningmeester gaf een batig slot te zien. Nadat namens de financiële kom missie verslag was uitgebracht door de heer C. Boot, die adviseerde om tot goedkeuring van de rekening over te gaan, werd de penning meester onder dankzegging voor zijn goede beheer décharge verleend. Benoemingen Tot lid van de financiële kommis sie werd in plaats van het aftredende lid de heer W. Steur, de heer B. Hoogenboom benoemd. De periodiek aftredende bestuursleden de heren J. Steur en P. Remijn werden herbe noemd. Op het schrijven van de zustervere niging te Burgh-Haamstede om voor de aktie Polen 5 kilo tarwe of de waarde daarvan beschikbaar te stel len werd door de vergadering posi tief gereageerd. Na de pauze werd door de heren J. van der Velde en Krepel een dia serie vertoond over hun verblijf in Ameri ka in het kader van dc stichting uit wisseling Nederland. De heren Van der Velde en Krepel verbleven gedurende 10 maanden, van maart 1980 tot februari 1981 in Amerika. Van der Velde deed dit op een bedrijf in de staat Minnesota en Krepel in Florida. Naast een aantal dia's van de be drijven waar beide heren werkten maakte zij van de gelegenheid ge bruik om een gedeelte van Amerika nader te bekijken en hiervan beelden vast te leggen. Bezoeken werden o.m. gebracht aan Washington, New York, Noord en Zuid-Dakota en de staat Florida waarvan een groot aantal fraaie beel den werden vertoond welke door bei de hren van kommentaar werden voorzien. Aan het slot sprak de voorzitter de heer J. Steur woorden van dankt tot de heren Van der Velde en Krepel voor het gebodenc wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een geschenkenbon.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3