tl Kj3 Ralph Koper enige Delta Sporter met Zeeuwse crosstitel op zak All Ready nagenoeg veilig na 8-8 draw bij Velocitas VV Zierikzee-erevoorzitter Kees Jonker overleden Vluchtelingen door groei totalitaire staten Kompetitie besloten Flitsen uit het buitenland DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Onderzoek naar zure regen Graf Farao-weduwen INGEZONDEN STUKKEN Discrimancipatie 8 WILHELMINADORP. Zaterdag middag werd in Wilhelminadorp de laatste cross, meetellend voor de di verse Zeeuwse titels, verlopen. Hier in eindigde Ralph Koper (van Delta Sport) als zeer verdienstelijke twee de achter Zeeland Sport-atleet Mi chel Houtkamp bij de jongens-B- pupillen. In het eindklassement ech ter blijft Ralph Koper zijn Vlissingse opponent met 522 punten een elftal punten voor, waarmee Koper de eni ge Zierikzeese crosskampioen van het seizoen 1981-1982 is geworden. Een aardig suksesje boekte de Zie rikzeese atletiekvereniging Delta Sport evenwel ook bij de AB- junioren bij de jongens, waar de ver- enigingstitel werd binnengehaald. Bij de heren en heren veteranen, die 10 kilometer moesten afleggJn kreeg Kim Reijnierse plotseling op vallend veel tegenstand van vete raan Frans Krijnssen, die door de Dynamo'70-atleet ternauwernood van de zege kon worden afgehouden. De klokken bleven voor Reijnierse stilstaan op 32.08 min. terwijl Krijns sen op een luttele sekonde als tweede eindigde. De derde plaats was voor Huib Dalebout van AV'56 die echter in het herenklassement als tweede werd gehuldigd, omdat de veteranen hun eigen klassement hebben. Ver rassend was weer de derde plaats van Ko van de Griek uit Sint-Maar tensdijk, die voor Marathon uit komt. Van de Delta Sporters noteerde nu Adrie Hollaar met een elfde plaats de beste prestatie, omdat Simon Blom en Kees Verkerk aktief waren op de nationale indoorkampioenschappen in Rotterdam. Voor Hollaar werd 33.49 min. genoteerd. Kees Groen klasseerde zich als zeventiende in 35.06 min. en Kees Reinhoud werd 20e in 35.50 min. Martien Moermond kwam als 22e over de meet in 35.57 min. en op de 31e plaats volgde Johan van de Hoek in 36.42 min. Op de 34e plaats legde Hans van Elzelingen beslag, Wim Schot werd 36e en Jos Geluk werd laatste Delta Sporter op de 39e plaats. Ad Coolbergen Bij de senioren werd John Vermeu- le de logische kampioen van Zeeland voor zijn klubgenoot Kim Reijnierse en Marathon-atleet Johan Breel. Bij de veteranen was er geen kruid gewassen tegen Frans Krijnssen, die Cees Weststrate van Marathon en Ron Abuys van Dynamo'70 vooraf ging. Bij de A-junioren ging de zege in Wilhelminadorp naar Jan Vermeu- le van Dynamo'70, die ook Zeeuws kampioen werd in deze leeftijds groep. Ad Coolbergen stelde met een vierde plaats in Wilhelminadorp zijn uiteindelijke bronzen plak over de hele kompetitie veilig, een puike prestatie. In beide gevallen volgt Kees Jonker hem op de hielen. NEW YORK. Drie kleine banken in de Verenigde Staten hebben maan dag hun minimumrente voor lenin gen aan bedrijven, de prime rate, met een half procent verlaagd tot 16,5 procent. HAVANNA. President Fidel Castro van Cuba heeft zich maandag in een boodschap achter president Jo se Lopez Portillo van Mexico ge plaatst, waar deze zondag in de Nica raguaanse hoofdstad Managua heeft gepleit voor een „geheel van weder zijdse koncessies tussen Washington en Havanna. SANTIAGO. De Chileens regering heeft beslag gelegd op het 15- februarirnummer van het Ameri kaanse nieuwsmagazine Time waarin aandacht werd gegeven aan een nieuwe film over de dood van twee Amerikanen tijdens de staats greep van 1973, zo heeft een rege ringswoordvoerder in Santiago maandag meegedeeld. WASHINGTON. Mevrouw Nancy Reagan, echtgenote van de Ameri kaanse president, heeft maandag aan de vrouwen van de gouverneurs der vijftig Amerikaanse staten gevraagd haar te helpen het drugsgebruik te bestrijden. PARIJS. De eerste internationale prijs voor mensenrechten is maandag in Parijs overhandigd aan Pater Mi chel Candias voor zijn gedurende dertien jaar in Brazilië verrichte hu manitaire werk. Korfbal LEIDERDORP, 19-2. In de strijd tegen degradatie heeft All Ready zaterdag een prima prestatie geleverd in de uitwedstrijd tegen Velocitas. Twee weken geleden verloor All Ready nog thuis van het Leiderdorpse team, nu werd een 8-8 gelijkspel bereikt in een pittige maar erg sportieve wedstrijd. Een punt was precies waarvoor men gekomen was en Velocitas bleef thuis weer on geslagen dus beide teams waren tevreden met het eindresultaat. In de eerste helft heeft All Ready steeds een voorsprong gehad. Op de betonvloer van de kale en kille ten- nishal liet Hans van Gastel na zo'n 5 minuten 0-1 aantekenen, maar Velo citas sloeg gelijk terug met een door loper, 1-1. All Ready met een goedspelende Rini Snijders terug in de basisacht, liep uit naar 3-1 via doelpunten van diezelfde Rini Snij ders en Leo Fonteine. Velocitas pak te de aansluiting, 3-2, maar Hans van Gastel, van afstand, bracht zijn ploeg weer op twee punten voorsprong, 4-2. Nogmaals kwam Velocitas terug tot 4-3. Voor de laatste maal in deze par tij wist All Ready een gat te slaan, tien minuten voor rust. Corrie Stout- jèsdijk, weer scorend dé laatste we ken, bracht 5-3 op de borden, maar Velocitas kwam terug. Eerst werd nog wel een strafworp gemist (Leo Fonteine hinderde een Leiderdorpse dame) maar evenwicht kwam er toch met twee treffers van afstand, 5-5 dus bij de rust. Aandringen Na de pauze een sterk aandringend Velocitas, gesteund door een fana tiek aanmoedigende aanhang, in de zaal. Velocitas nam voor de eerste maal voorsprong en kwam op 6-5, maar All Ready wist meteen weer langszij te komen via Rini Snijders die scoorde met een fraaie doorloopbal, 6-6. Nog maals een voorsprong voor Velocitas met vrijwel direkt weer de gelijkma ker, nu van Jaap van Gastel, die doelpuntte uit een vrije worp. Tien minuten voor tijd bracht Leo Fonteine zijn ploeg voor de eerste maal in de tweede helft aan de lei ding met een afstandtreffer, 7-8. Vijf minuten later kwamen beide ploegen andermaal op gelijke hoogte, nu defi nitief, 8-8. Rini Snijders kreeg in de slotfase een nieuwe, boomlange te- genstander en deze kon alles afvan gen onder de korf. Tweemaal rolde de bal over de rand van de mand, maar het geluk was aan de kant van All Ready. Het bleef 8-8, een juiste uitslag voor een erg sportieve en door de man in het zwart goed gelei de wedstrijd. Door dit punt is het de gradatiegevaar voor All Ready enigszins geweken. Twee respektievelijk drie punten scheiden de Zierikzeese ploeg van haar grootste konkurrenten Avanti en Hoekse SV. De kampioen is in middels ook bekend. Oranje Nassau, zonder twijfel de sterkste formatie in deze derde klas A, veroverde zater dag al het kampioenschap, met nog twee wedstrijden te gaan. Volgende week zaterdag kan All Ready defini tief behoud bewerkstelligen in de konfrontatie met Merwede uit Slie- drecht, dat reeds lang veilig is. Overige uitslagen: Vrienden schaar-Fluks 11-11; Hoekse SV- Oranje Nassau 4-9; Merwede-Avanti 7-6. Oranje Nassau (kampioen) 12 10 1 1 21 129 88 Velocitas 12 5 5 2 15 104 95 Merwede 12 4 5 3 13 78 75 Vriendenschaar 12 4 3 5 11 105 108 Fluks 12 4 3 5 11 88 99 All Ready 12 4 2 6 10 89 104 Avanti 12 2 4 6 8 81 96 Hoekse SV 12 2 3 7 7 75 84 ZIERIKZEE, 20-2. In het afgelopen weekend, in de nacht van vrijdag op zaterdag is plotseling de oud voorzitter van de voetbalvereniging Zierikzee Kees Jon ker overleden. Het afgelopen weekeinde werd voor de aanvang van alle wedstrijden van W Zierikzee een mi nuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan Kees Jonker. Jonker, die 84 jaar werd en ere voorzitter van Zierikzee was, volgde nog altijd de verrichtingen van de klub op de voet. In de Zierikzeese voetbalwereld was hij een bekend fi guur. Hij was voor de oorlog oprich ter en voorzitter van de voetbalvere niging Sinoto. Na de fusie in 1934 met Zierikzee Bij de B-junioren bevestigde Frits Bolle van AV'56 in Wilhelminadorp zijn Zeeuwse titel door voor de vijfde keer te winnen. John Teuthof werd in Wilhelminadorp zeer verdienste lijk derde en Jan Konijnenburg zes de. Erik Jansen en Peter Bil klasseer den zich respektievelijk als 13e en 15e. In de eindklassering voor de Zeeuwse titel klasseerde Jan Konij nenburg zich als derde achter Frits Bolle en Ivar Schute van Dynamo'70. Bij de A-meisjes waren alle ere plaatsen voor Dynamo'70 atletes, maar de vierde plaats van Marjolein Hartog en de vijfde van Cora den Boer zijn zeker het vermelden waard. Bij de meisjes A-pupillen was er in de eindklassering voor de Zeeuwse titel nog een bronzen me daille voor een Delta Sport-atlete. Lidewey Vleugel eiste de derde plaats op achter Cynthia Polfliet van AV'56 en Karin Meeuwse van Schel de Sport. In de verenigingsklassementen werd Zeeland Sport winnaar bij de veteranen, pakte Dynamo'70 de titel bij de heren, was de AB-jongenstitel voor Delta Sport, eiste AV'56 de ti tels op bij zowel de C- als de D- jongens en ging Dynamo'70 met de eer strijken bij de jongens pupillen. Dynamo'70 pakte eveneens de Zeeuwse titel bij de dames/A- meisjes. RKHAV won bij de BC- meisjes, Marathon bij de D-meisjes en AV'56 was het sterkst bij de meisjes-pupillen. GEORGETOWN. In Guyana is een klein ziekenhuis geopend dat met geld van de Nederlandse regering is gebouwd. Volgens een bericht van het persbureau SNA ligt het 16 bed den tellende ziekenhuis in het dis- trikt Rupununi, dat grensjt aan Vene zuela. NAPELS. In een gerechtsgebouw in Napels is maandag een man dood geschoten en zijn twee mannen ern stig gewond in een vereffening van de Camorra, de geheime broeder schap die het equivalent is van de Si- ciliaanse Mafia. WARSCHAU. De Leider van Soli dariteit, Lech Walesa, is maandag voor het eerst tot de „extremisten" van Solidariteit gerekend in een arti kel in het blad van het Poolse leger, „Zolnierz Wolnosci". WARSCHAU. Een lid van de Pool se militie is in een tram in Warschau in de buik geschoten door onbeken den. Hij is er na een langdurige ope ratie zeer slecht aan toe, zo deelde de Poolse televisie mee. WARSCHAU. In een kerk in War schau is het eenjarig bestaan van de inmiddels verboden en ontbonden onafhankelijke studentenbond ge vierd. WASHINGTON. De Amerikaanse president Reagan heeft opnieuw ge zegd dat hij niet van plan is Ameri kaanse soldaten naar El Salvador te sturen, net zo min als naar een ander land waar ook ter wereld. BEIROET. Verenigde Naties, Fo reign Office en Quai D'Orsay hebben bezorgdheid uitgesproken over de mogelijkheid van een nieuwe Israëli sche inval in Libanon. In Beiroet cir culeren dagelijks nieuwe berichten over Israëlische troepenkoncentra- ties aan de grens. WASHINGTON, 22-6. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Haig, heeft maandag gezegd dat de tomeloze groei van het aantal totalitaire staten op het westelijk halfrond leidt tot een „springvloed" van vluchtelin gen op de kust van de Verenigde Staten. „De Cubaanse stroom zal erdoor worden weggevaagd", zei Haig, met verwijzing naar de 125.000 Cubanen die in 1980 naar de Verenigde Staten uitweken en onder wie veel misdadi gers en geestelijk gestoorden waren van wie het regime in Havanna zich ontdeed. Minister Haig zei op de jaarverga dering van de vereniging van gouver neurs der Amerikaanse staten dat politieke omwentelingen in Midden- Amerika en elders in de wereld zou den uitlopen op ontheemding van miljoenen politieke en ekonomische vluchtelingen. De Verenigde Staten en het Westen moeten gevoelig zijn voor de bedrei gingen die uitgaan van de opkomst Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-6551 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER nam hij zitting in het bestuur als vice-voorzitter en werd later voorzit ter. Zijn laatste levensjaren bracnt hij door in het bejaardencentrum Bor- rendamme. De krematie heeft inmid dels heden (dinsdagmorgen) te Rot terdam plaats gehad. RIO DE JANEIRO. In de eerste 24 uur van het carnaval in Rio de Janei ro in Brazilië zijn 18 mensen ver moord en 400 gewond als gevolg van geweldpleginge in ziekenhuizen be land. PARIJS. Het Franse Communisti sche Dagblad ,,1' Humanité" heeft maandag scherpe kritiek geoefend op de nieuwe Franse ambassadeur in Chili, die in een vraaggesprek Cuba het minst vrije land in Latijns- Amerika noemde. WEST-BERLIJN. Het gemeente bestuur van West-Berlijn heeft maandag besloten dat mensen die asiel hebben gevraagd verplicht kun nen worden tot sociaal werk. van totalitaire staten, als zij greep op hun grenzen willen hebben en oog voor hun veiligheidsbelangen, aldus Haig. DEN HAAG, 22-2. Staatssekretaris mevrouw Lambers-Hacquebard van volksgezondheid en milieuhygiëne heeft vijf deskundige instituten op dracht gegeven onderzoek in te stel len naar de herkomst en het transr port door de lucht van die stoffen die verantwoordelijk zijn voor de zure regen. Behalve de bomen en planten tast de zure neerslag ook gebouwen, monumenten en andere materialen aan. De verzurging van de atmosfeer is ook niet bevordelijk voor de volks gezondheid! De zur regen wordt veroorzaakt door de aanwezigheid van zwaveldi- oxyde en stikstof oxyden in de lucht. Deze komen daar terecht door de ver branding van zwavelhoudende brandstoffen, zoals kolen en olie, en van aardgas. Ook bij de raffinage van aardolie en het winnen van me talen uit zwavelhoudende ertsen komt zwaveldioxyde vrij. De uit worp van beide stoffen zal de komen de jaren verergeren, als voor de elek triciteitsopwekking steeds meer ko len zullen worden gebruikt. Grote afstanden De stoffen blijven lang in de lucht hangen. Met de wind kunnen zij daardoor over grote afstanden mee gevoerd worden. Het is dus bepaald niet uitgesloten dat zwaveldioxyde en stikstofoxyde, die in ons land de lucht in worden geworpen, de oor zaak zijn van zure neerslag in een an der land. Omgekeerd kan het ook het geval zijn dat Nederland de zure re gen uit een ander land ontvangt. Vast staat dat het regenwater in Neder land nu al 25 keer zo zuur is als het van nature had moeten zijn. GUATEMALA. Guerrillastrijders hebben in het westen van Guatemala twee belangrijke bruggen opgebla zen en er de Panamerikaanse auto weg door afgesneden. MANAGUA. De regering van Nica ragua heeft aan de Heilige Stoel ge vraagd om het sturen van een hoge kommissie naar aanleiding van de verslechtering van de betrekkingen tussen kerk en staat in Managua. Dit is maandag van officiële zijde in de hoofdstad vernomen. WASHINGTON. De Navo houdt van 8 tot 18 maart haar eerste grote marine-oefening in Straat Florida bij Cuba en de Golf van Mexico, bericht ten maandag defensiekringen in Washington. MOSKOU. De Centrale Bank van de Sowjet Unie heeft maandag zon der opgaaf van redenen de niet-kom- merciële koers van de Poolse Zloty ten opzichte van de roebel met bijna 88 pet. verlaagd. DJIBOUTI. Volgens reizigers uit het noorden van Somalië zijn afgelo pen zondag in Hargeisa in het nooren van Somalië zeker tien mensen ge dood en 40 gewond toen soldaten het vuur openden op demonstranten. WARSCHAU. De maximaal toe gestane oppervlakte van de landerij en van partikuliere boerderijen in Polen wordt vergroot van twintig tot honderd hectare, zo heeft de Poolse onderminister van justitie, Zdislav Jedrzajczak, gezegd. BOSTON, Massachusetts. De de mocratische senator Edward M. Ken nedy heeft maandag zijn 50e verjaar dag gevierd en heeft het startsein ge geven voor zijn campagne vpor de se naatsverkiezingen in het komende najaar. LONDEN. Iran heeft zijn export prijzen van ruwe olie maandag met twee dollar per vat (159 liter) ver laagd, zo is in kringen van de olie-in dustrie in Londen vernomen, het is al de derde verlaging deze maand. De lichte Iraanse olie kost nu officieel 30,20 dollar per vat. LONDEN. De Britse regering heeft een eind gemaakt aan haar monopo lie op het gebied van telefoon en te lex in Engeland door een partikulie re maatschappij toestemming te ge ven een tweede net te openen voor za kelijke doeleinden. BAHREIN. Saoedi-Arabië heeft zich geschaard achter andere Arabi sche landen die bezorgdheid uittten over plannen van de raad van Europa in mei een kommissiezitting in Jeru- zalme te houden. CAIRÓ, 22-2. Een oudheid kundige expeditie uit West- Duitsland heeft in Dahchoer op enkele kilometers van Sak- kara in Egypte de hoofdingang ontdekt van de piramide van Aminhat III. Onder leiding van professor Dieter Arnold, hoogleraar in Wenen, en met medewerking van de Egyptische archeoloog professor Ahoe Shenab, is de expeditie door haar vondst kunnen binnendringen in de koninginnenzaal en heeft er drie graven gevonden met de mummies van de twee koning innen-weduwe van de farao en van een prinses. De piramide van Aminhat dateert van tweeduizend voor Christus. Mijnheer, In uw editie van 19 februari jl. nam u een zeer grote advertentie op van de ISVEZ, waarin ons werd verkon digd, dat de vrouwenemancipatie in Zeeland door gaat. Nu, daar ben ik geweldig blij om. Ik heb wat angsten uitgestaan, dat het niet door zou gaan en wat dan? Toen ik in 1945 in deze goede pro vincie kwam werken bij het onder wijs, werd ik onmiddellijke getrof fen door de barre onderdrukking van de vrouw, van de Zeeuwse vrouwen, onder welke toentertijd helaas slechts zeer weinigen waren, die zelf van die onderdrukking op de hoogte waren. Vanaf die tijd-,tot op heden heb ik een steentje mogen bijdragen aan bo vengenoemd voortreffelijk streven, door in mijn lessen meisjes en jon gens gelijkwaardig te behandelen en vooral beide sexen bij mijn wiskunde-onderwijs naarstig te in formeren over vergelijkingen en on gelijkheden én de daarbij optredende gevaren van de discriminatie. Helaas, de advertentie verder le zende, werd ik onaangenaam getrof fen door het feit, dat hier slechts met vette letters gerept werd van vrou welijke bestuursleden, emanicipatie werksters, ombudsvrouwen en coör dinatrices, kortom, een opsomming, die ganselijk niet past in het raam van het thans de gemoederen in hefti ge beroering brengende voorontwerp op de gelijke behandeling. Zal, indien ooit dit voorontwerp tot wet zou worden verheven, u een dergelijke advertentie nog straffe loos kunnen opnemen? Zou, indien deze wet aangenomen mocht worden met terugwerkende kracht, het opne men van deze advertentie u niet ern stig kunnen schaden? Hebt u dit wel goed overdacht, voor u deze adver tentie accepteerde? Bedenk, dat u re dacteur bent en géén redactrice. Is deze advertentie geen duidelijk voor beeld van de ontaarding van emanci patie in discrimancipatie? Laat ons in deze tijden toch voor zichtig zijn. Een eventueel verschij ningsverbod van uw blad zou ik ten zeerste betreuren. J. de Bruine, Youth for Christ stelt gezin centraal op kerkewerkavond VLISSINGEN, 20-2. Op donderdag 25 februari houdt de jongerenbewe ging Youth for Christ een jubileuma vond in de Petruskerk te Vlissingen. De beweging die al 35 jaar aktief is in ons land, viert in 1982 een jubileum jaar met extra aktiviteiten op het ge bied van jongeren- en evangelisatie werk. Een belangrijk onderdeel van haar jongerenwerk is, wat de beweging noemt, de brugfunktie voor jonge mensen naar de kerken toe. Om de relatie met de kerken te verbreden en te verdiepen heeft Youth for Christ negen stellingen gepubliceerd over jegd, kerk en maatschappij, 31 oktober vorig jaar. Hoofdmoot van het jubileumpro gramma vormt de diskussie over een van die stellinge. Vanwege de bedoe ling daarvan hoopt Youth for Christ vooral veel predikanten, (jeugd)ou- derlingen en andere (kerkelijke) jeugdmedewerkers te ontmoeten. Vooraf vertoont men een klank beeld over 35 jaar ,,'n beweging in be weging". In Vlissingen spreekt ds. Pieter Boomsma, direkteur YfC, over stel ling 5 ter inleiding van het gesprek. Die stelling luidt: „Om volwassen te worden, heb je een „nest" nodig. De jubileumavond vindt plaats in het jeugdgebouw achter de Petrus- kerk. Dr. Ottestraat; aanvang 20.00 uur, toegang is gratis. YOUTH FOR CHRIST Vogelruilbeurs VLISSINGEN, 18-2. „De Vogellief hebbers" uit Vlissingen organiseren voor zaterdag 27 februari voor de vierde maal een vogelruil- en ver koopbeurs en wel in sporthal Bas- kenburg in Vlissingen. De beurs, van 9.30-12.00 uur is voor alle belangstellenden toegankelijk. Op de beurs kunnen vogels voor het komende broedseizo§n worden aan geschaft en kan men inlichtingen krijgen over het verzorgen en kwe ken van vogels. Op naar dorpshuis Noordwelle Vrijdag 19 april is het weer zover. Dan staan in het dorpshuis rond een uur of acht weer tientallen spelletjes en een tafeltennistafel klaar, kor tom: het is weer soostijd! Dan zal er weer worden gedamd, gesjoeld, ge- mens-erger-je-niet en geklaverjast worden, zal er een borreltje gedron ken worden onder de vrolijke klan ken van Abba en Chuck Berry en hoeft u maar een gulden neer te tel len om aan dit gezellige festijn mee te mogen doen! Een gulden, waarde Noordwellenaars, om uit de kosten te komen, en een vrolijk gezicht voor de sfeer! Met andere woorden, vrijdagavond bent u van harte welkom in het dorpshuis te Noordwelle. Soos Noordwelle Bezoek VARA- studio Het bestuur van de VARA-afdeling Schouwen-Duiveland wil belangstel lenden in de gelegenheid stellen op zaterdagmiddag 8 mei een bezoek te brengen aan de VARA-studio te Hil versum, waar men óf het direkt uit gezonden radioprogramma „In de Rooie Haan" kan bijwonen, óf op vi deo een aantal nog uit te zenden (nieuwe) tv-programma's kan bekij ken. De buskosten hangen af van het aantal deelnemers. Vertrek per bus uit Zierikzee om ca. 10.15 uur; terug in Zierikzee om ca. 18.00 uur. Belangstellenden kunnen zich op geven bij de heer J. C. Smalheer, Burg. de Bruynstraat 5, 4323 LG Elle- meet, tel.: 01117-1713; bij geen ge hoor: 01114-2432. J. C. SMALHEER MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 22-2. Aanvoer totaal 1267, waarvan: slachtrunderen 955, schapen en lammeren 312. Prijzen per kg: Stieren le 8,70 - 9,20, 2e 8,05 - 8,65; vaarzen le 7,60 - 8,50, 2e 7,00 - 7,55; koeien le 7,50 - 8,50, 2e 7,20 - 7,50, 3e 6,75 - 7,15; worstkoeien 6,90 -ƒ 7,00; dikbillen extra kwaliteit 9,40 - 13,50. Prijzen per stuk: Schapen 215 - 300; lammeren 225 - 325. Overzicht: slachtrunderen: aan voer matig, handel redelijk, en prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer matig, handel redelijk, en prijzen stabiel. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 22-2. Kónsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen: Bintje 25,00 - 26,00; 50 mm 41,00 - 43,00; 35- 55 mm opw. 29,00 -ƒ 27,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 21,00 - 23,00; 50 mm opw. 32,00 - 35,00. Export-aardappelen: Bintje 45 mm opw. in zakken voor Italië 39,00 - 40,00. Voeraardappelen tot 8,00 10,00. Stemming: vast. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 22-2. Op de paarden markt. in Utrecht zijn maandag 339 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4100; werk paarden 2250 - 3500; oude paarden 2050 - 2750; 3-jarige paarden 1600 - 2600; 2-jarige paarden 1375 - 2475; veulens 525 - 1350; hitten 750 - 1500; pony's 275 - 675. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 6,30 - 8,15; jonge slachtpaarden 6,70 - 8,50. De handel in slachtpaarden was lui en niet prijshoudend, die in pony's matig, lager. SCHEEPVAART Acila, 21-2 te Cilacap Macoma, 21-2 van Kharg Isl. naar Mi na al Fahal Ondina, 20-2 330 noord oost Sahibre- ro naar Hamburg. KERKNIEUWS R.K.-kerk en het kernwapenprobleem DEN HAAG, 22-2. De Nederlandse bisschoppen mogen en kunnen het standpunt van de Nederlandse afde ling van Pax Christi over kernwa pens, neergelegd in de brochure: Rooms-Katholieke kerk. kernwa pens en ontwapening, niet steunen. Dit zegt hulp-bisschop en vicaris- generaal van het bisdom Rotterdam, drs. R. P. Bar in een artikel in het door de Navo uitgegeven februari nummer van „Nato Review". Het standpunt van Pax Christi dat gelijk is aan dat van het Interkerkelijk Vre desberaad (IKV) is volgens Bar „een eenzijdig pleidooi voor een stand punt dat is gebaseerd op analyses van een strikt militair, technologi sche en strategische natuur. In een dokument uitgegeven door het rege rend lichaam van een kerk, is dit een onmogelijk standpunt, de kerk zou daardoor de grenzen van haar eigen autoriteit overschrijden en betrok ken raken in een puur politiek debat", aldus Bar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 8