Landbouw verwacht op termijn daling van export Een kleinigheid vergeten Prijsvoorstellen E.G.-kommissie onvoldoende geacht Koeien verbrand Landbouwgrond wordt steeds goedkoper Duurder gas voor tuinders Eerste (kas)- aardbeien CBTB-West-Nederland Ontslagen bij Heidemij Beheer Knotwilg wordt beschermd Ons telefoonnummer is gewijzigd 01110-6551 DRUKKERIJ LAKENMAN 0CHTMAN BV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 6 DEX HAAG, 22-2. De waardevermindering van de Bel gische Frank met 8,5 procent zal op korte termijn geen, maar op langere termijn een klein nadeel opleveren voor de uitvoer van Nederlandse landbouwprodukten. Dit is de verwachting van het Landbouwschap in Den Haag, de organisatie van boeren en werknemers in de agrarische bedrijfstak. GRONINGEN, 22-2. Tuinders moe ten binnen afzienbare tijd elf cent per kubieke meter meer betalen voor hun aardgas. Een woordvoerder van de Gasunie in Groningen heeft dft maandag bevestigd. Tussen het Landbouwschap en de Gasunie is in principe overeenstemming bereikt over deze prijsverhoging, die in fases zal worden ingevoerd. De woordvoerder van de Gasunie kon maandagmiddag nog niet zeggen wanneer de laatste fase van de prijs verhoging met elf cent moet zijn in gevoerd. Bij het Landbouwschap in Den Haag was niemand voor inlich tingen bereikbaar. Snoeihout voor bad BRUSSEL, 22-2. In de Belgi- sche gemeente Blankenberge gaat men proberen snoeihout te gebruiken om het water van het zwembad te verwarmen. De gemeentelijke autoriteiten hebben besloten al het snoei hout van het openbare groen tot fijne spaanders te verwer ken en die tot kompost te laten rijpen. Met de broeiwarmte die daarbij vrijkomt wil men via een buizenstelsel dat door de komposthoop loopt, zwembad water verwarmen. Snoeihout kan op deze manier binnen on geveer een jaar tot kompost worden verwerkt. Die kom post wil men gebruiken voor grondverbetering. Een woordvoerder van het Land bouwschap verklaarde maandag dat de financiële gevolgen voor de Ne derlandse agrarische export afhan kelijk zijn van de instelling van zoge noemde monetair kompenserende bedragen (MCB's) in België en Dene marken, waar de kroon zondag drie procent in waarde verminderde. MCB's zijn exportrestituties en im portheffingen. Nederland ontvangt bij uitvoer van landbouwprodukten naar EG-landen 4,3 procent extra. Op invoer van agrarische produkten uit die landen moet 4,3 procent heffing worden betaald. België en Dene- markten kennen geen MCB's. Het Schap in Den Haag verwacht dat Brussel" voor haar eigen land- bouwsektor een negatieve MCB van zeven acht procent zal instellen. Het denkt dat Denemarken geen MCB zal krijgen. Belgische produkten Dit betekent volgens de woord voerder dat de prijzen van Belgische en Deense produkten op bijvoor beeld de belangrijke Duitse afzet markten niet konkurrerender zullen worden voor de Nederlandse export. Wanneer echter de landbouwprijzen voor het komende seizoen worden vastgesteld, dan zullen de Belgische landbouwprodukten in het buiten land een stuk goedkoper kunnen worden dan de Nederlandse. België heeft gedreigd" om zijn MCB's in gunstige zin te veranderen als de nieuwe prijzen rtiet voor 1 april zijn vastgesteld, en dit laatste wordt in landbouwkringen algemeen aangenomen. DEN HAAG. Minister Terlouw van ekonomische zaken blijft hopen op een spoedige start van de kommissie- Beek, die de gevolgen van de sluiting van de kerncentrales in Dodewaard en Borssele moet onderzoeken. GELDERMALSEN, 22-2. Op de fruitveiling in Geldermalsen zijn maandag de eerste kasaardbeien van- het seizoen 1982 geveild. De op brengst van de aardbeien was f 35,80 gulden per doosje. Ze waren aange voerd door kweker Roberti uit Tuil en ze werden gekocht door een kom missionair uit Opijnen. De eerste kasaardbeien die in het seizoen 1981 werden geveild waren ook gekweekt door Roberti. Toen werden ze al op 16 februari aange voerd. DEN HAAG. Het Landbouwschap heeft maandag bevestigd dat zijn bestuur overeenstemming heeft be reikt met de Gasunie over optrek king van de gasprijs die tuinders be talen tot het niveau waarop de in dustrie zit (41 cent per kubieke me ter) per 1 april 1983. Lagere school te Liverpool LONDEN, 22-2. Negen- en tienjari ge leerlingen van een Anglicaanse la gere school in Liverpool terroriseren een aantal weken hun onderwijzers en gedragen zich als vandalen. Naar maandag werd vernomen behoren de aanvallen op het onderwijzend per soneel tijdens de lesen al tot de orde van de dag en moet hulpeloos toezien hoe de mini-maf ia" boeken in brand steekt en meubilair en ruiten stukslaat. Hoewel aan de klassen in het door hevige onliusten in 1981 betroffen stadsdeel Toxteth twee onderwijzers zijn toegevoegd, is het tot dusver niet gelukt de orde te herstellen. Integen deel: binnenkort is er geen gebouw meer om les te geven. Een pedagoog zei: ,,de kinderen zijn nauwelijks uit de wieg of zij dreigen het gezag in de school over te nemen". Leerkrachten die vorige week te gen de opstand der kinderen optra den, werden of met schuimblussers ondergespoten of vonden hun auto's na de lessen besmeurd met vuil. Na dat het hoofd zeven kinderen lijfstraffen had toegediend, verbrij zelden deze veertien ruiten en ver nielden zijn auto. Deskundigen zien in de ongelooflij ke gewelddadigheid een vervolg op de onlusten van vorig jaar. De kinde ren zouden er aan gewoon zijn ge raakt. ARNHEM, 22-2. Heidemij Beheer (o.a. advieswerk en uitvoering) heeft ontslag aangevraagd voor 111 mede werkers. Dat zijn er minder dan de 140, die eerder als eerste fase van een reorganisatieplan zijn genoemd. De belangrijkste oorzaak is, dat het na tuurlijk verloop groter is dan ver wacht, zo wordt in het personeels blad De rechte voor gezegd. DEN HAAG, 20-2. Minister De Ko ning (landbouw en visserij) neemt de knotwilg in bescherming. Op ver zoek van de Tweede Kamer heeft hij een wijziging van de boswet voor gesteld, die provoncies en gemeenten de bevoegdheid geeft regels te stellen voor het bewaren van wilgen langs wegen en landbouwgronden. De prijsvoorstellen van de EG-kommissie zijn onvol doende om de inkomensachterstand te verkleinen of zelfs maar een inkomensverbetering mogelijk te maken. Vooral de relatief sterke afbraak van de m.c.b.'s van Ne derland heeft een negatieve invloed op de voorgestelde prijsverhoging. Netto zou de Nederlandse landbouw een verhoging kunnen realiseren van 6 voor zuivel, rund vlees (in 2 fasen) en suiker en slechts 2,3 voor granen. BRUSSEL. De Nederlandse gulden was in Brussel, blijkende richtmar- ge voor de vrije deviezenmarkt, 17,20 Belgische franken waard. Kopers van guldens moesten er 17,60 franken voor betalen. Bij sommige banken werd meer voor de gulden betaald, namelijk omstreeks 17,35 franken. BLIJHAM, 22-2. Door een brand in een boerderij schuur in het Groningse Blijham zijn maandagavond dertig koeien om het leven gekomen. Ze ventig koeien konde nog op tijd wor den gered. De schuur brandde af, ter- wij jl het aangrenzende woonhuis flinke waterschade opliep. De schade wordt geraamd op enkele tonnen. De oorzaak van de brand is niet bekend. DEN HAAG, 20-2. Landbouwgrond wordt steeds goedkoper. In het seizoen 80/81 daalde de gemiddelde prijs van bijvoorbeeld onverpachte boerderijen met 24 procent: In geld van ongeveer 50.000 gulden per hectare naar 38.000 gul den. Dit blijkt uit statistieken van het C.B.S., die het ministerie van land bouw en visserij heeft gepubliceerd. De prijsdalingen hebben te maken met de afnemende vraag naar land bouwgronden. De gemiddelde prijs van los gras land ging met 15 procent omlaag. Een hectare grasland daalde van 35.000 gulden naar 30.000 gulden. Los bouw land kelderde van ruim 34.000 gulden per hectare naar een kleine 32.000 gulden (acht procent daling). Grasland Iets minder snel voltrok zich de ontwaarding bij verpachte gronden. Grasland in deze kategorie daalde vorig seizoen van ruim 22.000 gulden per hectare tot 19.350 gulden (12 pro cent daling). De prijs van verpachte boerderijen daalde van bijna 25.000 gulden per hectare tot bijna 23.000 gulden (7 procent daling). Van ver pacht bouwland bleven de prijzen vrijwel stabiel, aldus het departe ment. Nieuw telefoonnummer: EN redaktie administratie Voorzitter Blokland van de C.B.T.B.-West-Nederland heeft zich fel gekant tegen de voorstellen voor granen. ,,De verbetering van de prijs- hiërarchie", zoals de Europese Kom missie dat stelt, die is bedoeld om de EG-graanprijs gefaseerd te verlagen tot de Amerikaanse graanprijs, komt voor de akkerbouw in de EG zeer hard aan. Maar vooral de Nederland se akkerbouw kan een sterk achter blijvende graanprijs niet aksepteren. Graanteelt De graanteelt is voor de meeste be drijven de basis van het bouwplan (zeker 30 Wanneer de graanprijs achterblijft zal dit areaal verminde ren, waardoor de boeren het zullen moeten zoeken in andere gewassen. Maar ook daar is geen ruimte voor. Dit voorstel zal direkte gevolgen hebben voor het inkomen in de ak kerbouw, een sektor die het struktu- reel gezien al zo zwaar heeft te verdu ren", aldus de voorzitter. De heer Sanderse betoogde dat, ge zien de financiële positie van de EG en de graanbalans in de EG, er geen enkele reden is voor wat hij noemde deze „paniekreaktie" van de EG- kommissie. „Het graanbeleid van de EG is een betrekkelijk geringe kostenpost. Bo vendien is de wereldmarkt voor gra nen goed en de wereldvoedselsituatie zorgelijk. Tenslotte wordt de graanbalans in de EG nogal verstoord door graan- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MIDDELBURG. De drie Middel burgse huisartsen die er het op 27 ja nuari gestorven Turkse jongetje Ya- kub Ehren (8 maanden) uit Middel burg hebben behandeld, hebben geen schuld aan diens dood. Dit heeft de hoofdofficier van justitie mr. J. Ha gen in Middelburg op een perskonfe- rentie meegedeeld. MAASDRIEL. De RijkspoTitie van Maasdriel heeft de 20-jarige M. V. en de 30-jarige J. van G. uit die plaats aangehouden, die ervan worden ver dacht in de nacht van zondag op maandag een I9-jarig meisje uit Den Bosch meerdere malen te hebben ver kracht. DEN HAAG. Het interimprogram ma kernenergie-onderzoek moet het met één miljoen gulden minder per jaar doen dan door het vorige kabi net werd vastgesteld. Minister Ter louw van ekonomische zaken heeft dit de vaste tweede-kamerkommis- sie voor kernenergie meegedeeld. Voor 1982 en 1983 wordt derhalve vijftien miljoen gulden per jaar aan het onderzoek besteed. DRACHTEN. De politie van Drachten heeft de 32-jarige G. J. K., direkteur van een BV uit die plaats aangehouden wegens valsheid in ge schrifte en verduistering. Dit heeft de politie meegedeeld. Uit het onder zoek is komen vast te staan dat de man zijn bank door valsheid in ge schrifte voor twee ton heeft bena deeld. vervangende produkten". Spreker uitte zijn zorg over de uitlatingen van minister De Koning over de graanprijs voorstellen. „Hoewel de minister kritiek heeft geleverd op de voorstellen, houdt hij vast aan het principe dat de graanprijs zou moe ten dalen, zij het wat langzamer dan nu wordt voorgesteld. Alles zal er aan gedaan moeten worden om de minister te overtuigen van zijn ver-, keerde standpunt. Interventiebeleid De heer Sanderse wees er vervol gens op dat het interventiebeleid voor granen gehandhaafd moet wor den. „Met de huidige voorstellen wordt dat volledig onderuit gehaald met als enige overweging de budget taire positie van de EG. De doelstel ling dat producenten een redelijk in komen moeten kunnen behalen wordt zo met voeten getreden", al dus spreker. DEN HAA£r. In het kader van een richlijn van de Europese gemeen schap begint het departement van landbouw en visserij maandag 1 maart met de uitvoering van een plan om de varkenspest uit te roeien. LEIDEN. De Rijksuniversiteit in Leiden telt onder haar eerstejaars 1425 vrouwen en 1417 mannen. Het is voor het eerst in ons land een grote instelling voor wetenschappelijk on derwijs dat het nieuw aangekomen legertje studenten voor het meren deel uit vrouwen bestaat. UTRECHT. Het bestuur van de na tionale ziekenhuisraad heeft deNZR- leden geadviseerd, akkoord te gaan met een koncept-overeenkomst met de Vereniging van Nederlandse Zie kenfondsen waarin onder meer een regeling is opgenomen voor de aan schaf van medische apparatuur in ziekenhuizen. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 24 FEBRUARI NED. 1: Na het nieuws van zeven uur wordt in Van gewest tot gewest aandacht besteed aan een Midden school-experiment in Groningen, een bezoek gebracht aan het Zwolse woonwagenkamp De Hanenrick en aan het Observantenklooster in Amersfoort. Het CDA komt aan bod in de uitzending Politieke Partijen, waarna de nationale Finale van het Songfestival vanuit het Circusthea ter in Scheveningen wordt uitgezon den. Tot de optredenden behoren de groep The Millionaires, Bill van Dijk en Bonnie St Clair, die ieder drie liedjes zingen voor een jury, waartoe o.a. behoren Pim Jacobs, Hans van Hemert, John Schelfhout, Ruud Ja cobs en Henk van der Molen. Zij beslissen door wie het winnend lied je gezongen gaat worden in het Noord-Engelse Harrogate en een lan delijk samengestelde jury (uit elke provincie een televisiekijker) maakt uit welk liedje de hoogste ogen gooit. Tussen kwart over negen en het laatste nieuws om tien over half elf kan dan nog gekeken worden naar het programma over films jen film makers Cinevisie, het Journaal, Den Haag vandaag en Studio Sport. NED. 2: Sesamstraat en het Jeugd journaal gaan aan de uitzending over schoolverlaters Weekend vooraf, die geen werk hebbend vaak erg negatief in het leven staan. In deze aflevering maken John en Adri een gewelddadi ge ontruiming mee van een kraak pand. Voor het Journaal vervolgens de kerkelijke informatierubriek Kenmerk en na het Journaal een filmpje over het Leger des Heils in de rubriek Stichting Socutera. De VOO opent de uitzending met een afleve ring van Dynastie, waarin Blake Carrington in hechtenis genomen wordt vanwege de moord op Ted Di- nard. Andrew Laird, zijn oude vriend zal hem voor het gerecht ver dedigen. Zelfs Kristke keert terug om hem bij te staan. Haar vraagt Blake hem te vervangen op een ver gadering, waarop men van zins is hem nog meer nadeel te berokkenen. Hona Visser en Jan de Vries presente ren vervolgens de maandelijkse ru briek Infoshow met allerhande infor matie op het gebied van aktualitei- ten, kuituur en een nieuwsoverzicht. De Brabantse Peel vormt het onder werp van het natuurprogramma Mooi Nederland, gepresenteerd door Ton Lensink. WOENSDAG 24 FEBRUARI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.15 Teleac; 15.30 Bolke de beer; 15.50 De fluit en de Bombardon; 16.00 De grote klok; 16.45 De familie Knots; 17.10 Meneer Rossi; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke Partijen; 20.00 Nationale Finale Songfestival; 21.15 Cinevisie special; 21.37 Jour naal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Studio sport; 22.40 Nieuws22.45 Nieuws voor doven. UTRECHT. De Stichting Natuur en Milieu vindt dat de maatschappelij ke diskussie over het energiebeleid wordt uitgehold doordat allerlei ver strekkende besluiten worden geno men op energiegebied. DRONTEN. De brand, die zondag middag heeft gewoed in een van de negentien expositiepaviljoens van de Flevohof te Dronten, heeft een scha de veroorzaakt van 1,5 miljoen gul den. DEN HAAG. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland zullen dit jaar 7,5 miljoen gulden extra uittrekken voor de bestrijding van de werkloos heid in de provincie. UTRECHT. De Unie BLHP (vak bond voor leidinggevend en hoger personeel) wil dat de mensen van partikuliere bewakingsbedrijven een beperkte opsporingsbevoegdheid krijgen. Dat betekent een uitbrei ding van hun taken omdat alleen de politie op dit moment opsporingsbe voegdheid heeft. Woensdag 24 februari, 20.00 uur, Ne derland 1: Nationale finale Song festival. Bonnie St. Claire is één van de kanshebsters op uitzending naar Engeland. NED. 2: 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Weekend; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera; 20.32 Dynastie; 21.20 Infoshow; 22.10 Mooi Neder land; 22.35 Taxi; 23.02 Teleac; 23.37 Nieuws. DONDERDAG 25 FEBRUARI NED. 1: De AVRO-uitzending start met de medische rubriek Vinger aan de pols, waarin de algemene hygiëne bij kinderen aan de orde wordt gesteld. De ruim anderhalf uur du rende speelfilm Als de Noordenwind giert uit 1974 vraagt vervolgens onze aandacht. Het verhaal heeft een historische achtergrond. In het begin van deze eeuw trok een man zich te rug in de wildernis van Alaska en sloot vriendschap met twee Siberi sche tijgers. De trapper, zo genoemd naar het daar gebezigde dialect, werd door een vriend benaderd om naar de bewoonde wereld terug te keren. Hij weigerde halsstarrig, te meer daar er mensen kwamen om een aanslag te doen op het leven van de tijgers. De hoofdrollen worden vertolkt door Henry Brandon, Dan Haggerty en de Britse dierentrainer Stewart Ra fill. Will Simon, Dick Kool en Martin Dubbeldam maakten een reportage van het Suriname na de machtsover name. Ruim een jaar geleden werd de Surinaamse regering vervangen door een groep militairen onder leiding van Chin a Sen. Vier februari jl. maakte dit gezag plaats voor dat van luitenant-kolonel Desi Bouterse. Het team van Televizier magazine laat ons in deze recente special zien hoe de situatie nu is. NED. 2: De Muppets ontvangen de ze keer Marty Feldman in hun show. Om deze veelzijdige artiest is het sprookje van Duizend-en-één-nacht gebouwd en dat wordt ongetwijfeld lachen, gieren, brullen. Zdenek van Dubbelpion verkeert in benarde om standigheden. Dorien zet alles in het werk om hem daaruit te bevrijden. Ze schakelt schaak-manager Mitnach in, maar doorzijn typisch gedrag kan ze moeilijk hoogte van hem krijgen. Tegen half negen start de KRO met de Amerikaanse reeks Lou Grant (Ed Asner). Hij is chef van de stadsredak- tie van de Los Angeles Tribune en heeft nogal moeite met de nacht ploeg, bestaande uit een schrijfster Corinne, een gepensioneerde man, Hal en een journalist, die overdag ook nog andere journalistieke bezig heden heeft. In het team heerst nog wel eens verschil van opvatting en dan heeft Lou het moeilijk om toch zijn versie doorgang te doen vinden. DONDERDAG 25 FEBRUARI NED. 1: 10.30 Frysk Telebord; 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Te leac; 18.58 Nieuws; 19.00 Vinger aan de pols; 19.25 Als de noorderwind giert; 21.05 Televizier special; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Ot en hoe zit het nou met Sien?; 22.45 Nieuws. NED. 2: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 De Muppet show; 19.25 Paspoort; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjour naal; 18.59 De Muppet show; 19.25 Dubbelpion; 20.00 Journaal; 20.27 Lou Grant; 21.20 Brandpunt; 21.55 De Sullivans; 22.20 De alles is anders show; 23.25 Nieuws. 80 Wat wil Gerda is de weervraag. „Verkopen." „Geef haar dan haar zin. Ik kan niet veel meer voor haar doen, maar als dit haar wens is, zeg ik: akkoord." Enkele dagen later tekent hij offi cieel een verklaring, waarin hij toe stemming geeft aan zijn schoonvader om het huis te verkopen. Wat moet ik er eigenlijk nog mee? Ik kan natuurlijk na mijn straf uitgezeten te hebben er evemin terugkeren. In de weken, dat hij in voorarrest zit, krijgt hij enkele brieven. Tot zijn stom me verbazing is er ook één bij van zijn schoonzus Thea. Het is een hartelijk schrijven, waarin zij probeert hem een riem onder het hart te steken. Hij is er blij mee. Altijd geweten, dat ze me mocht Er is ook af en toe post van Grada. Ze is intussen ook weer alleen. Tussen de regels door begrijpt Joop, wat ze bedoelt met de zin: „Bram is weer in het zie kenhuis; hij kreeg opnieuw last van zijn oude kwaal en de dokter adviseerde op name. Of het een operatie zal worden, weet ik nog nietdaar zal de chirurg over moeten beslissen. Joop grinnikt, als hij het gelezen heeft, want Grada bedoelt in werkelijk heid: Bram zit weer in het Huis van Bewaring. Hij is opnieuw voor zijn oude vak - heling - gegrepen en de officier besloot hem in voorlopige hechtenis te nemea Of het gevange nisstraf zal worden daarover zal de rech ter tezijner tijd moeten beslissen. En Joop begrijpt hieruit, dat er ditmaal niet bepaald ijzersterke bewijzen zija Nu ja, Grada heeft 't hotel, dat zichzelf nu wel bedruipt. Als het concern haar nu maar met rust laat, nu Joop vast zit. Hij krijgt ook bezoek van zijn advo caat, die hem is toegewezen. Veel fi- ductie heeft deze er niet op, maar ja, of hij nu een jaar of anderhalfjaar krijgt., hij is toch kapot- geen vrouw meer en geen werk. Een andere advokaat schrijft hem, dat zijn vrouw een eis tot echtscheiding heeft ingediend. Joop laat alles over zijn kant gaan; het inte resseert hem niet meer. Wat kan hij er nog tegen doen? Zich tegen een schei ding verzetten? Ze heeft nu een grond: mijn man heeft een dertienjarige, aan epilepsie lijdende jongen doodgesla gen, en zal straks daarvoor wel de gevangenis straf ingaan. Vroeger was vier jaar het minste, wat grond gaf voor een scheiding, maar tegenwoordig kan de rechter zelf bepalen, wat hij vol doende grond vindt En daar zal men wel op gokken, denkt Joop. Als ik mij nergens tegen verzet is de hele proce dure het snelste voorbij. Zoals de toe stand nu is, zou de breuk met Gerda toch nooit meer geheeld kunnen won den. Ik mis enkel mijn kleine jongea.. In de winter komt de zaak tegen Joop Steeman voor. De hele zitting duurt nog geen uur. Joop heeft alles bekend: de achtergronden van het drama ko men naar voren en tot Joops verbazing heeft zijn advokaat een tweetal getui gen a décharge laten komen: vroegere buren die beaman. dat Wervelmans kin- Door HENK VAN HEESWIJK deren de buurt terroriseerden. Het geval van de vergiftigde hond werd opge haald, alsmede het besmeuren van de muren. Het woord „inbreker" wordt evenwel angstvallig vermeden; de offi cier vindt het niet nodig dit op te rake len. Het gaat enkel om het feit, dat deze man een jongen van dertien jaar heeft geslagen, waardoor het kind ongeluk kigerwijs tegen de scherpe rand van een betonpaal terechtkwam en door veel bloedverlies is overleden. De offi cieer releveerde in zijn aanklacht wel, dat verdachte zelf nog alles gedaan had om te voorkomen, dat het kind dood bloedde, door hem in zijn eigen auto snel naar het ziekenhuis te brengen. Dit pleit in zijn voordeel. De eis wordt: twaalf maanden met aftrek. Joop zit nu bijna vier maanden in voorarrest, dus dit betekent na de uitspraak, aangeno men dat hij deze straf houdt, ongeveer acht maanden brommen. Een tijd. die hij zelf ongeveer schatte. Het valt hem dus niet rauw op het dak, al hoopt hij, dat na het briljante betoog van zijn verde diger - wat zo'n pro deo advokaat nog een werk van deze zaak maakt, daar staat Joop versteld van! - er nog wat van af zal gaan. In de veertien dagen die verlopen tussen eis en uitspraak, wordt ook de scheiding uitgesproken. Joop is er niet van ondersteboven. Al had hij nog wel enig levensteken van Gerda verwacht Desnoods een fotootje van de kleine Evert Want dat hij zijn zoon al die tijd niet ziet >s voor hem 't ergst (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6