prijsverhoging per 1 juli Eenzijdige Het aardgas argumentatie Minister voelt niets voor Beleg „ITAL Ziektewetafdeling van het GAK-kantoor in staking AGENDA LAATSTE NIEUWS Paniek in restaurant De V.S. en de sigaretten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE LIEF 2 Niet zonder enige drammerigheid poogt de STER de absolute noodza kelijkheid te bewijzen van meer ei gen zendtijd, zodat meer reklame- boodschappen de ether in kunnen. In een opgestelde diskussienota door de Stichting Etherreclame, worden al lerlei argumenten aangevoerd, die pleiten voor meer zendtijd, maar in korrelatie met andere mediasekto- ren, worden zorgvuldig alle tegenar gumenten verzwegen. Dat dag- en nieuwsbladpers bij voorbeeld grote inkomstenoffers lij den als gevolg van de Ster-reclame, doet blijkbaar intern niet ter zake. De pluriformiteit van het vaderland se perswezen, wordt mede bedreigd door het „crazy leeuwtje", want zon der stevige advertentiematige onder bouw, hebben kranten het gewoon moeilijk. Terwijl een voorzichtig vermoeden op zijn plaats is, dat de Ster vooral zo happig is op meer zendtijd, in ver band met het geldverdienende ko ninkje van de etherwildernis, is er een fraai - objektief klinkend - argu ment, nl. de dreiging uitgaande van toekomstige kommerciële satelliet televisie. Letterlijk staat dan ook in de nota: „de Nederlandse omroep verkeert, geplaatst tegen de achter grond van de te verwachten konkur- rentie via kommerciële satelliettele visie, in een kwetsbare positie". Op grond daarvan wil de Ster het Neder landse omroepbestel ter diskussie stellen en uiteraard de plaats daarin van de etherreclame, die - zo blijkt wel - steeds meer moet worden. De Ster wil dus duidelijk vooruit lopen op een ontwikkeling, die nog helemaal moet worden afgewacht. Er zou (nu al) een „sterke zuigkracht ontstaan van buitenlandse kommer ciële t.v.-exploitanten op potentiële Nederlandse adverteerders" en - alle maal volgens de Ster - moet er dus aangepast. Het omroepbestel moet op de helling en de reclamezendtijd moet langer. Het ware te hopen dat het parlement rustig blijft onder de ze éénzijdige argumentering, als te zijner tijd het (inderdaad) bestaande wetsontwerp over de tv-reclame aan de orde komt. Dat wetsontwerp rept van een verdubbeling van de recla mezendtijd, zodat het kijkersvolk, bij acceptatie van het onderwerp, al getrakteerd zou gaan worden op zes uren lang leeuw per week. Althans in dit stadium is het moei lijk zo sterk te geloven in die buiten landse zuigkracht en nog minder aan de vóórveronderstelde konsumptie- behoefte van tv-kijkend Nederland, voor wat reclameboodschappen be treft. De Ster wil als een olifant door de breekbare kamer van het omroep bestel heen benen, zonder zich af te vragen wie de scherven moet ruimen. Van de meeste reclameboodschappen trouwens druipt de infantiliteit af en Nederland wordt wel een gek land, als er een royaal raam wordt gescha pen, voor als maar meer van dit soort uitzendmateriaal. Alles omdat van het buitenland uit in de toekomst wel eens boze dingen zouden zijn op te vangen. Flitsen uit het buitenland JERUZALEM. Premier Menachem Begin heeft verklaard, dat Israël „di- rekt" met een militaire aktie zal rea geren als een van zijn burgers het slachtoffer wordt van een terroristi sche aanval", aldus meldt de Israëli sche staatsradio. PEKING. De Chinese leiding gaat praten over de vrijlating van alle na tionalisten die nog in Chinese gevan genissen verblijven, zo heeft de Pe- kingse televisie gezegd. BRUSSEL. België heeft besloten een reeks maatregelen te treffen ten aanzien van Polen en de Sowjet- Unie. De maatregelen zijn bedoeld als drukmiddel opdat het hernieu wingsproces in Polen kan worden hervat, aldus het Belgische ministe rie van buitenlandse zaken. DEN HAAG, 22-2. Minister Terlouw van ekonomische zaken voelt er niets voor om de prijs van aardgas voor klei verbruikers per 1 juli te verhogen. De energieprijzen dalen, en dat geeft bepaald geen aanleiding om de prijs per 1 juli met 3 cent te verhogen, aldus de minister maandagavond in ant woord op opmerkingen van de vaste kamerkommissie voor ekonomische za ken. Dat standpunt zal de minister inne men bij de onderhandelingen over aardgastarieven met de vereniging van gasdistributiemaatschappijen in Nederland, en in het overleg dat hij daarover moet plegen met minister van financiën. Minister Terlouw gaf toe dat minister Van der Stee van fi nanciën wellicht niet gecharmeerd zal zijn van het idee om af te zien van een tarief verhoging van het aardgas. Geen „gat" Maar de minister van ekonomische zaken sprak de opvatting dat hier door een nieuw gat in de financiering van de overheidsuitgaven zal ont staan, pertinent tegen. Er was al re kening gehouden in het regeerak koord met een handhaving van de aardgasprijs, aldus de minister. 99 JAKARTA. Een Indonesische offi cier, die eerder deze maand gear resteerd werd wegens spionage voor de Sowjet-Unie, heeft Moskou bij zonderheden doorgegeven, die Russi sche onderzeeërs kunnen helpen on opgemerkt van de Indische Oceaan naar de Stille Oceaan, en vice versa, te varen. Dit is maandag uit gezag hebbende bronnen vernomen. BELGRADO. Een rechtbank in Joegoslavië heeft de 36-jarige Mlade- novic veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf wegens oorlogsmisdaden. Ongeveer 60 getuigen hebben tijdens het proces verklaard dat de voorma lige medewerker van het Rode Kruis in de jaren 1943 en 1944 acht aanhan gers van de communistische Partiza nen had gemarteld en vermoord. BOGOTA. In Columbia hebben 10.000 werknemers in de textielin dustrie besloten voor onbepaalde tijd in staking te gaan, nu de loonon derhandelingen op niets zijn uitgelo pen. CAIRO. De Egyptische fiscus is 923 miljonairs op het spoor gekomen die volgens het weekblad „Al Achrar" van maandag nooit of maar een schijntje inkomstenbelasting hebben betaald. Zij hadden de belasting dienst met succes op de mouw weten te spelden dat zij per jaar nog geen 2.000 Egyptische ponden verdienden. AMERSFOORT, 22-2. Een 25-jarige met karabijn bewapende man heeft maandagmiddag paniek gezaaid on der bezoekers en personeel van het restaurant „Amershof" in Amers foort, toen hij dezen met een kara bijn bedreigde. De politie heeft dit meegedeeld. Toen de politie, die een kordon om de zaak had gelegd, het restaurant be trad, loste de man een niet-gericht schot. De kogel trof een sigarettenau tomaat. Uiteindelijk gaf de man, L. B. uit Amersfoort, zich zonder verzet over. Hij verklaarde tegën de politie gehandeld te hebben om aandacht te trekken voor zijn eenzaamheid. De man is ingesloten. L. B. had het wapen, een zwaar ka liber Winchester, in delen het restau rant binnengevoerd. Aan een tafel gezetten zette hij het wapen in el kaar, waarop hij er dreigend mee in het rond zwaaide een aantal gasten vluchtte in paniek. Het personeel verschanste zich in de keuken. WAGENINGEN, 23-2. Ongeveer twintig tegenstanders van kernener gie „bewaken" sinds dinsdagmorgen acht uur de uitgang van het instituut voor toepassing van atoomenergie in de landbouw (ITAL) in Wageningen, om te voorkomen dat een transport van ongeveer vi£rkilo uranium plaatsvindt. viferk LtcWO S.W Na verwerping ultimatum UTRECHT, 22-2. De Hoofddirektie van het GAK heeft het ultimatum van de Dienstenbond FNV in het konflikt rond de ziektewet-afdelingen van de hand gewezen. Het ultitmatum liep maandagmid dag om twee uur af. Op dat moment is dc ziektewetafdeling van het GAK-kantoor in Den Haag (50 men sen) in staking gegaan, evenals die van het GAK in Leeuwarden (18 van de 23 medewerkers). Volgens de Dienstenbond FNV zal de Haagse af deling dinsdag doorstaken en zal de aktie in Leeuwarden dan door een ander GAK-kantoor worden overge nomen. Het ultimatum van de FNV-bond werd niet gesteund door de Diensten bond CNV en de Unie BLHP. Slepende kwest.'e Naar aanleiding van de nu al een PARIJS/LONDEN. De chef van het karitoor van het Franse persbu reau AFP in Santiago, Michel Iriart, heeft Chili eind verleden week moe ten verlaten, omdat de Chileense au toriteiten zijn verblijfsvergunning niet wilden verlengen. Iriart werkte al vier jaar in Chili. Zodra de vracht»to met twee lo den containers, p waarin 22 splijtstofstaven, naar buiten wil, zul len de aktievoerders naar hun zeggen de uitgang blokkeren. De uranium is afkomstig uit de be gin 1980 buiten werking gestelde on derzoeksreactor van het ITAL. Het is de bedoeling dat de splijtstofstaven per vrachtauto naar een Westduitse haven worden gebracht, waarna transport per schip naar Amerika plaatsvindt. In Amerika zal de urani um vervolgens worden opgewerkt en verkocht om de kosten van het trans port, zeker 350.000 gulden, te dek ken. WASHINGTON, 21-2. Dit jaar zllen meer dan 100.000 Amerikaanse man nen aan kanker sterven als gevolg van het roken van sigaretten. Het ro ken van sigaretten is de voornaamste op zichzelf staande oorzaak van kan ker met dodelijke afloop in de Vere nigde Staten. Dit staat in een rege ringsrapport dat maandag in Was hington werd gepubliceerd. Volgens het rapport dat de krach tigste waarschuwing is sinds de Amerikaanse regering in 1964 voor het eerst pleitte voor het stoppen met het roken van sigaretten, is het aan deel van de tabak in alle dodelijke gevallen van kanker naar schatting 30 procent. Van het totaal aantal do den door kanker in dit jaar in de Ver enigde Staten dat op 430.000 wordt geschat, zullen dus 129.000 Amerika nen als gevolg van het roken overlij den. Daarnaast draagt het roken ook bij tot ongeveer 200.000 sterfgevallen per jaar als gevolg van hart- en long kwalen. Deze ziektegevallen kosten de Amerikaanse staat aan medische zorg en arbeidsverzuim 38 miljard dollar (ongeveer 95 miljoen gulden) per jaar, aldus het rapport. jaar slepende affaire bij het GAK hebben zowel de direktie als de On dernemingsraad voorgesteld, het konflikt voor te leggen aan een scheidsgerecht dat een bindende uit spraak kan doen. De CAO voorziet in die mogelijkheid. De Dienstenbond FNV heeft geëist, dat alle 800 medewerkers van de ziektwet-afdelingen in een hoger loongroep komen. De direktie vindt deze eis in strijd met de CAO en on rechtvaardig ten opzichte van de an dere medewerkers. Het ultimatum komt volgens haar neer op een looneis voor 800 van de 12.000 perso-1 neelsleden van het GAK. Iedere maandag Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15- 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe Schuddebeurs Noordgouwe, verenigingsgebouw. Kaartenavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 -19.15 uur. Iedere vrijdag Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Elke tweede en vierde woensdag van de maand Zierikzee Vrouwencafé de Gekroonde Suiker biet. 20.30 uur. Van maandag tfm vrijdag 12 maart Bruinisse Gemeentehuis. Tentoonstelling kant klossen, openingstijden van dinsdag t/m vrijdags 8.30 - 12.00 uur en 's maandags van 8.30 - 12.00 en van 13.30 - 16.30 uur. Dinsdag 23 februari Zierikzee „Huis van Nassau". Vergadering ZLM Kring Schouwen-Duiveland. 13.30 uur. Dorpshuis. Gezellige middag C.J.V. De Schakel voor 65-plussers. 14.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Vergadering raad Middenschouwen. 19.30 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Verkoopmiddag Welfare. 14.00 - 16.30 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Viering 25 jaar bejaardensoos Sirjansland. 14.00 uur. Woensdag 24 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein, St. Domus- straat 24. „Het vreemde ei". 14.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Vergade ring C.P.B afdeling Schouwen-Dui veland. 19.45 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag N.C.V.B. 14.30 uur. Stadhuis. Kommissie vergadering advies en bijstand voor onderwijs. 13.00 uur. „Gekroonde Suikerbiet". Thema avond vrouwencafé. 20.30 uur. Clubhuis „de Lichtboei". Instuifmid- dag voor kinderen van 6-12 jaar. ^4.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Knutselavond NBvP, af deling Noordgouwe e.o. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Ledenvergadering Rode Kruis. Aanvang: 19.30 uur. Zaal kerk Badhuisstraat. Vergade ring Gerefvrouwenvereniging. Aan vang: 19.45 uur. Bruinisse Leeszaal bibliotheek, Molenweg 44. Schrijf avond Amnesty Internatio nal. Vanaf 19.00 uur. Donderdag 25 februari Zierikzee Ontmoetingscentrum. Jaarvergade ring U.V.V.-afdeling. 19.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Jaarvergadering land- bouwvereniging „Ons Voordeel". 19.30 uur. Haamstede Gemeentehuis. Openbare vergade ring kommissie Midden- en Kleinbe drijf. 15.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Bond van Plattelands vrouwen afd. Duiveland, lezing. 19.30 uur. Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad Duiveland. 20.00 uur. Bruinisse Speelzaal dr. De Kockstraat 81. Ouderavond „De Krukels". Aan vang: 20.00 uur. Dorpshuis. Vergadering nieuwe poli tieke partij. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 26 februari Zierikzee Huis van Nassau. Voorlichting Land bouwschap over zoute of zoete Gre- velingen. 14.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Rommel markt en bazar C.J.V. „Samen Ver der". 15.00 - 22.30 uur. „Mondragon". Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde. 20.00 uur. Zeeuwsche Herberghe. Algemene le denvergadering PJZ. 20.00 uur. Burgh Café-bar „De Westhoek". Voorjaars vergadering H.S.V. „De Krabbe". 20.00 uur. Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Hotel „Bom". Jaarvergadering Kon. muziekgezelschap „Witte van Haemstede". 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Dans- en bingo avond. Bond van Opzichzelf Staan de. 20.00 uur. Noordgouwe Hotel-café v. d. Weijde. Gewestelijke finale 2e klasse libre biljarten. 19.00 Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Uitvoering „Oosterlands Fanfare". Aanvang: 19.30 uur. Verenigingsgebouw. „Algemeen Vis- sersbeiang". 20.00 uur. Zaterdag 27 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein, St. Domus- straat 24. „Het vreemde ei". 14.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Rommel markt en bazar C.J.V. „Samen Ver der". 10.00 - 22.30 uur. Concertzaal. Film: „Jaws", 20.00 uur, 12 jaar. Noordwelle Straö. Start paarden: 13.00 uur. Dorpsfeest. Dorpshuis. 19.00 uur. Noordgouwe Hotel-café v. d. Weijde. Gewestelijke finale 2e klas libre biljarten. 14.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Donateursuitvoering Mu ziekvereniging „Crescendo". 20.00 Zondag 28 februari Zierikzee Concertzaal. Film: „Jaws", 20.00 uur, 12 j. Noordgouwe Hotel-café v. d. Weijde. Gewestelijke finale 2e klas libre biljarten. 14.00 uur. Maandag 1 maart Zierikzee Technische school. Kursus bloem schikken. 19.30 - 21.30 uur. Brouwershaven Hotel Ringelberg. Oranjevereniging. 19.30 uur. Dinsdag 2 maart Zierikzee Chr. LHNO-school. Kursus „Anders eten" (Huishoudelijke Voorlichting). 19.30 uur. Kerkwerve VerenigingsgebouwBejaardensoos 14.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. ANBO-jaarver- gadering. 14.30 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Ledenvergade ring landbouwvereniging. 19.30 uur. Woensdag 3 maart Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. Poppentheater Alteklein, St. Domus- straat 24. „Het vreemde ei". 14.30 uur. Donderdag 4 maart Zierikzee Zeeuwsche Herberghe. Bestuursver gadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Ledenvergade ring Diabetes Vereniging Nederland, afd. Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Vergadering Bond van Gepensioneerden, afdeling Schouwen-Duiveland. 14.00 uur. Scharendijke Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring PvdA, afdeling Middenschou wen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Geref. kerk. Ledenvergadering C.D.A. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 5 maart Zierikzee Stadhuis. Uitreiking sportbekers 1981. 16.30 uur. Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Brouwershaven „Tonnenmagazijn". Ruiteravond „de Schouwse Ruiters". 19.30 uur. Zaterdag 6 maart Zierikzee Lutherse Kerk. Koncert Gerefor meerd Kerkkoor. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Jaarlijkse uitvoering mu ziekvereniging „Crescendo". 19.30 Dinsdag 9 maart Zierikzee Chr. LHNO-school. Kursus „Anders eten" (Huishoudelijke Voorlichting). 19.30 uur. Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht", m.m.v. J. A. v. d. Broeke. 20.00 - 22.00 uur. Haamstede Hotel Bom. Ned. Ver. van Huisvrou wen, afdeling Westerschouwen, kof- fie-ochtend. 10.00 uur. Vrijdag 12 maart Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Maandag 15 maart Zierikzee Garage Braai, Grevelingenstraat. Z.V.U.-kursus „Pech onderweg". 19.30 - 22.30 uur. Dinsdag 16 maart Zierikzee Chr. LHNO-school. Kursus „Anders eten" (Huishoudelijke Voorlichting). 19.30 uur. Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht", m.m.v. mr. G. Nijland. 20.00 - 22.00 uur. Renesse Motel „De Zeeuwse Stromen". Voor jaarsvergadering VVV Renesse. 20.00 Woensdag 17 maart Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. Vrijdag 19 maart Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13,00 - 16.00 uur. Dinsdag 23 maart Zierikzee Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht", m.m.v. kand. not. W. H. Klaassen. 20.00 -22.00 uur. Vrijdag 26 maart Haamstede Boerderij De Haan. Kursus etsen (ZVU). 13.00 - 16.00 uur. Dinsdag 30 maart Zierikzee Zeeuwsche Herberghe. Z.V.U.-kur sus „Ken uw recht". 20.00 - 22.00 uur. Vrijdag 2 april Bruinisse N.H. Verenigingsgebouw. Groene Kruis, voorlichting brandwonden. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 21 april Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. Woensdag 5 mei Zierikzee Prinses Julianaschool. Kursus „we reldwinkelier". 20.00 uur. (01110) 6551 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Het poesje was nooit zo willig voor dat kleine manneke. Het is wel een lief manneke, maar een kind heeft zijn aanhankelijkheidsbetuigingen niet allemaal en altijd in de hand. Zo is dat toch? Poes gaf er derhalve doorgaans de voorkeur aan zich in te dekken, voor al te wilde liefdesbetui gingen en dat kwam goed uit, want er is in de kamer een holletje". Geen echt holletje natuurlijk, maar een typisch hoekje, afgesloten met een zitbank en dat plekje is geschikt voor de poes om een redelijke veilig heid en bescherming voor zichzelf te scheppen. Helemaal veilig echter is het niet, want „ons Jantjewringt zich ook wel eens in het holletje. Geen punt voor de poes, want die gaat er dan weer snel vandoor. Op een keer - pas geleden nog - echter niet. Een soort wondertje in de kamer; kind en poes samen in het holletje en het bleef zo stil en ze speelden zo zoet, zo werd verondersteld. Enfin, de konklusie lag voor de hand; Jantje was al een stuk rustiger geworden in zijn om gang met de poes, of - dat kon ook - Miekje was al beter op het ventje af gestemd. Het waren kameraadjes ge worden, zeg maar. Toen ineens liet de poes zich pak ken. Het kind worstelde zich - poes in de armen - langs de muur, vanachter de bank en met een stralend gezicht kwam hij de plotseling potentiële welwillendheid van poes aan pa en ma tonen, onder de kreet van verruk king: poesje dragenhetgeen ver taald zijnde betekende: „poes is lief; zij laat zich door mij dragen Maar poes was al te rustig, al te ge laten, al te zeer bereid om door Jan tje gedragen te worden. De ouders keken even vreemd op en toen zagen beiden het brokje mini-dramatiek in de armen van hun zoontje: poes was dood en een dood poesje verzet zich niet meer, tegen niets en niemand. Jantje konstateerde nog dat „poes. heel erg lief was", maar dat was voor Mieke, voorlopig de laatste kwalifi- katie. Voorzichtig hebben ze het dier uit Jantjes armen genomen en 's avonds begraven langs een breed water, waarop - dat kwam zo uit - een halve maansikkel zilverige strepen trok, die rimpelden toen de vroege voor jaarswind, niemand weet van waar, kwam aanwaaien. Jantje sliep toen al. dromend misschien wel van het poesje, dat plotseling zo lief en aan hankelijk was geworden. Je kon er zo maar mee spelen; je kon haar zo maar dragen, maar - vreemd is dat toch - de volgende dag heeft hij niet meer naar het dier gevraagd. Als het hij het al doet, zal mamma alleen maar zeggen: Miekje is weg" en dat is waar. Een kind vergeet snel; later misschien weet hij nog: ja, poes je was lief, maar ze is weg. hé mam ma". „Ja hoor, ze is weg!" SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 2