Herenploeg Mevo'80 blijft winnen: 59-28 Simpele 0-3 nederlaag voor moedige herenploeg Mevo'80 SPORTVISSERIJ HEEFT AF TE REKENEN MET BEDREIGINGEN HSV Oosterschelde TOTO X X V X X X X Basketball Kompetitiewedstrijd h.s.v. „Oosterschelde" Hennie Stamsnijder slechts derde Johan Cruyff kommentator w.k. Zierikzee IV vlak voor tijd op winst Mw. N. A. FILIUS RIJSTENBIL Bekervolleyb al 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 februari 1982 Nr. 23069 7 ZIERIKZEE, 19-2. Vrijdagavond hield de hengelsportvereniging „Ooster schelde" in het „Huis van Nassau" te Zierikzee onder voorzitterschap van de heer W. Flohil haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wierp de voorzit ter nog een terugblik op het afgelopen jaar dat voor de sportvisserij geen jaar wa smet een goud randje. Het was een koude zomer met matige vangsten. Hoewel het ledental iets daalde noemde hij het verheugend dat het ledental uit de regio is toegenomen. Veel is er in de afgelopen jaren voor de sportvisse rij en sportvissers bereikt, maar het is zaak dat wij op ons quivie moeten blij ven, aldus de voorzitter. Er zijn meerdere faktoren en om standigheden welke op de sportvisse rij van invloed zijn en zelfs bedrei gingen, zoals gifbelten, de lozing van allerlei stoffen en giftige troep in het oppervlakte water en het P.C.B. schandaal in de grote rivieren. Gelukkig heeft de regering het ge vaar hiervan ingezien en heeft het be- Birmingh.-Ast. Villa Brighton-Nott. Forest L. United-Ipsw. Town Liverpool-Cov. City Manch. United-Arsenal N. County-Wolv. Wand South.-W.H. United V Stoke City-Middlesbr. Sunderl.-Swansea City Tottenh. H.-Manch C. West Br. Alb. E verton Anderlecht-Lierse De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-2-2-1-3-1-1-1-2 -1-3-1. Inleg: 250.000,-. Aantal deelnemers: 67.000. Beschikbaar voor prijzen: 120.000. Lotto De winnende getallen zijn: 5 -17 -18 - 22 - 24 - 29; en het reservegetal is: 21. Inleg: 3.852.704,00. Aantal deelnemers: 713.116. Beschikbaar voor prijzen: 1.951.645,00 (inclusief jackpot). Toto gelijk De winnende wedstrijden zijn: 8 -11 - 17 - 22 - 28. Toegevoegde wedstrijd: 24. Inleg: 40.600,00. Aantal deelnemers: 9335. Beschikbaar voor prijzen: 21.375,00 (inclusief de jackpot). Bekervoetbal Uitslagen KNVB-beker: Heracles- Sparta 3-1; AZ'67-PEC Zwolle 6-1. Eredivisie Go Ahead Eagles-PSV 1-2; FC Utrecht-N AC 2-2; Feyenoord-De Graafschap 1-0; Haarlem-FC Den Haag 1-1. PSV 20 15 2 3 32 50-21 Ajax 20 13 3 4 29 67-31 AZ'67 19 11 4 4 26 40-21 Feyenoord 19 9 7 3 25 42-33 FC Utrecht 18 11 2 5 24 34-23 Haarlem 20 8 7 5 23 32-27 Sparta 19 8 6 5 22 35-27 GA Eagles 20 8 5 7 21 34-29 Roda JC 20 8 4 8 20 34-34 NAC 20 7 5 8 19 32-28 Groningen 19 5 8 6 18 33-38 FC Twente 19 7 2 10 16 31-35 NEC 19 5 5 9 15 22-35 MW 19 5 5 9 15 25-39 Willem II 20 5 4 11 14 29-44 PEC Zwolle 19 3 6 10 12 27-47 Graafschap 19 3 3 13 9 16-50 Den Haag 19 2 4 13 8 20-40 leid er nu opgericht op volledige bëindiging van het P.C.B. gebruik. Daarnaast noemde de heer Flohil nog de ontwikkelingen rond het plank- zeilen, stroperij en gelegenheidsvis serij met beroepsvistuigen. Misselijk Zelfs in een T.V.-uitzending werd stemming gemaakt tegen de sport visserij en wel door het offreren van een borrel uit een fles waarin een do de adder dreef, een misselijke en minderwaardige vertoning en alleen bedoeld asl ophitserij tegen het sportvissen zei de voorzitter. De deelname aan de binnenwater wedstrijden is in het afgelopen jaar weer toegenomen en het bestuur ver wacht dat die opgaande lijn zich zal voortzetten. De grachten worden steeds meer bevist en het experiment met de vis in de zoute gracht kan als geslaagd worden beschouwd een re den te meer om er dit jaar wat meer vis uit te zetten. Een loffelijk streven noemde de heer Flohil het door de gemeente op genomen plan om aan de zoete gracht voor de minder valide sportvissers een vissteiger te plaatsen. Hij vroeg zich hierbij wel af of de behoefte hieraan nu wel zo groot is. Mocht dit inderdaad zo zijn dan zal hieraan de volle medewerking wor den gegeven. De kreken van Ouwerkerk hebben het afgelopen jaar niet veel ongenoe gen gebracht, althans heel wat min der dan in de vorige jaren. Wel is er een schrijven naar Staats bosbeheer uitgegaan met het verzoek iets aan de kanten te doen, daar het op sommige plaatsen levensgevaar lijk wordt om daar te vertoeven. In zijn jaarverslag vermeldde se- kretaris de heer C. H. van Schelven, dat het voor de vereniging een rustig jaar is geweest. De gebruikelijke ak- tiviteiten werden weer ontwikkeld met o.m. het uitzetten van vis op de diverse plaatsen. Positief zijn de geluiden over de stadsgrachten van Zierikzee ne met name de zoete gracht, waar steeds meer hengelaars hun dobbertje uit werpen. Een watermonster van de zoute gracht bracht aan het licht dat de waterkwaliteit van deze gracht aanzienlijk is verbeterd, waardoor visuitzettingen ook hier verant woord zijn. De eerste uitzettingen hebben hier reeds plaats gevonden. In 1981 is door de vereniging weer een flinke hoeveelheid vis uitgezet, n.l. 80 kg karper, 500 kg forel en 40 kg glasaal. Voorts werd door de O.V.B. 470 kg pootaal geleverd terwijl ook de be roepsvissers vele kilo'os pootaal in de Kreek van Ouwerkerk heeft uit gezet. Financiën Het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer L. Verloo gaf een gunstig beeld te zien met een ba tig saldo. Nadat namens de financiële kom missie door de heer C. Schot verslag was uitgebracht, waarbij hij advi seerde tot goedkeuring van de reke ning over te gaan, werd de penning meester onder dankzegging voor zijn beheer, decharche verleend. De be groting 1982 sluitend met een post aan inkomsten en uitgevan van 36.400,- werd onveranderd vast gesteld. ZIERIKZEE, 19-2. De herenploeg van basketball vereniging Mevo'80 heeft zaterdagavond andermaal voor een overwinning gezorgd. In sporthal Onder dak werd met maar liefst 59-28 gewonnen van Wooden Shoe. Ook de jongens junioren van Mevo'80 zorgden voor een zege. Voorwaarts k\vam net iets te kort, getuige de 34-27 nederlaag. Het tweede damesteam verloor met 22-12 bij Valkenisse en de meisjes-juniorenploeg kwam duidelijk tekort tegen Smok- kelhoek )75-12). Het herenteam van Mevo'80 moest het in de wedstrijd tegen Wooden Shoe stellen zonder pivet-speler Pe ter van Bemden, maar Leen Lekker- kerk zorgde voor een goede vervan ging. Aanvankelijk liep Mevo'80 van de tegenstander vandaan door tref fers van Leo Looy en Bob Noomen, maar Wooden Shoe kon via Van de Wilde weer naastzij komen. Na de ge lijkmaker kwam de periode van Leen Lekkerkerk, die maar liefst vier achter elkaar doeltrof. Nog voor de pauze wist Mevo'80 duidelijk afstand te nemen van de opponenten door doelpunten van Bart van Gardeijn, Ronald Scherpen- zeel en Tewes Tuitman. Na een 21-10 voorsprong halverwege was het in de tweede periode alleen nog Mevo'80 dat de lakens uitdeelde. Vooral Bob Noomen was met 24 punten uiterma te produktief. Hij werd hiermee top scorer van de wedstrijd. Het werd uiteindelijk een afgetekende 59-28 ze ge op een moegestreden Wooden Shoe. Wanneer Mevo'80 de vorm van de laatste weken kan vasthouden zijn er nog mogelijkheden om te pro moveren. Ook de jongens-junioren lieten een leuke wedstrijd zien in sporthal On derdak. Vooral via Paul van Westen en Leo Kouijzer werd tegenstander Voorwaarts danig onder druk gehou den en was de kleine voorsprong (16- 15) bij rust verdiend voor de oranje mannen. In de tweede helft was het voorna melijk Hendrik-Jan Molenaar, die voor de produktie zorgde, terwijl Ar thur Tol en Peter Lobbenzoo verdedi gend goed werk verrichtten. In de slotminuten werd de Mevo'80- voorsprong met sukses verdedigd: 34-27. Het tweede damesteam soeelde bij Valkenisse in Vlissingen een goede eerste helft, waarin de stand op 10-10 kon worden gehouden. In de tweede periode echter hadden de Mevo'80- dames geen verweer meer tegen de Walcherse ploeg en kon er ook maar een keer meer worden gescoord (22- 12). Het meisjes-juniorenteam van Mevo'80 ging danig verzwakt op be zoek bij Smokkelhoek, de beste ploeg uit de klas. Slechts vijf meisjes aanvaardden de reis naar Kapelle, maar tegen de sterke tegenstander was hoe dan ook geen kruid gewas sen. Smokkelhoek overklaste de ploeg van coach Ronald Schrpenzeel met maar liefst 75-12. In plaats van de heer C. Schot, af tredend en niet herkiesbaar, werd de heer M. P. Ravia tot lid van de finan ciële kommissie benoemd en de heer K. Rijn tot reserve lid. In de zoetwaterkommissie werd de heer L. Bolier in de plaats van de heer P. Roskam benoemd. De perio diek aftredende bestuursleden, de heren C. H. van Schelven, E. Smit en P. A. van der Werf werden herbe noemd. Het wedstrijdprogramma zout voor 1981 werd onveranderd vast gesteld. Voor de klubkompetitie ziet het programma er als volgt uit: 27 fe bruari, Brouwersdam; 20 maart Pik- gat; 3 april Noordbout; 1. mei Strand Renesse, 8 mei Kaas en brood; 22 mei, Westbout en 5 juni tussen Ouwer kerk en Viane. De wedstrijden in 1982 voor het klubkampioenschap zout 1983: 9 ok tober De Punt te Westenschouwen; 23 oktober De Val; 27 november Plom- petoren en 18 december Grevelingen- dam. Voor het kampioenschap van Schouwen-Duiveland zullen er dit jaar drie wedstrijden worden georga niseerd en wel op 6 maart door de H.S.V. „De Krabbe", op 24 april door de H.S.V. „Oosterschelde" en op 30 oktober door de H.S.V. „Het Zijpe". De wedstrijden voor de Delta Fede ratie zijn: 20 maart te St. Maartens dijk; 4 april: Lepelstraat; 2 mei: Ber gen op Zoom; 15 mei: De Krabbe, Re- nesse; 20 juni: Kloosterzande; 16 ok tober: Kapelle en 31 oktober: 's Hee- renhoek. Bij de rondvraag werd nog aan dacht gevraagd voor het verbeteren van het looppad langs het Kaaskens- water, de hoogte van de jeugdbijdra- ge, het uitzetten van pootaal in de Kleine Kreek te Ouwerkerk, het plaatsen van borden bij de Kreek te Ouwerkerk en het houden van een hoorzitting. Nadat in de pauze weer het gebrui kelijke palingbroodje was genuttigd konden de talrijke aanwezige leden, de benedenzaal wat de tot de laatste plaats bezet, met volle teugen genie ten van een aantal door de bekende hengelsportjournalist Stef de Bruin vertoonde films. Voor de wedstrijdhengelaars van de H.S.V. „Oosterschelde" staat voor zaterdag de eerste wedstrijd 1982 op het programma. Het vertrek is 12.30 uur vanaf de Balie. Na afloop van deze wedstrijd kunnen de henge laars zich opgeven voor de eerste -wedstrijd om het kampioenschap van Schouwen-Duiveland op 6 maart, georganiseerd door de H.S.V. „De Krabbe". LENARVILY, 21-2. Hennie Stams- nijder is er zondagmiddag in het Franse Lanarvily niet in geslaagd zijn wereldtitel bij de Profs in het veldrijden te prolongeren. Na een val in de 5e ronde moest de Nederlander zijn twee medevluchters de Belg Li- boton en de Zwitser Zweifel laten gaan. In de sprint toonde Liboton zich de sterkste em kwam in het bezit van de regenboogtrui. Het brons was voor Stamsnijder die met een achterstand van 34 secon den op het tweetal door de finish ging. De tweede Nederlandse deelnemer Renier Groenendaal eindigde met een achterstand van 3.15 min. op de 9e plaats. Bij de amateurs ging de wereldtitel naar de Tsjech Milos Fisera. Van de Nederlanders eindigde Hans Boom op de vierde plaats met een achter stand van 3 seconden en Herman Snoeyink als tiende met een achter stand van 12 seconden. Bij de junioren was er zilver voor Erwin Nijboer uit Denekamp. In de laatste meters werd de Nederlander nog gepasseerd door de Zwitser Beat Schumacher die in het bezit kwam van het goud. HILVERSUM, 19-2. Johan Cruij ff zal tijdens de wereldkampioenschap pen voetbal in Spanje van 13 juni tot 11 juli optreden als televisie-kom- mentator voor de Tros. de voetballer van Ajax zal in tien uitzendingen zijn persoonlijke visie op de wedstrijden geven. GOES, 20-2. Door een kleine maar kostbare overwinning (0-1) op het in- eigen omgeving spelende Goes IV te behalen heeft Zierikzee IV zich op de 2e plaats weten te nestelen van de 4e klasse F. Voor het Goese-team betekende het de eerste nederlaag in dit seizoen. De overwinning kwam zeker in handen van het team dat hier de meeste aan spraak op mocht maken. De bezoekers hadden niet alleen een licht veldoverwicht, zij kregen daarnaast ook de beste mogelijkhe den om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Pas vijf minuten voor tijd gelukte het Rinus Pankow met een kopbal uit een voorzet van Gilles Appel doorn de enige en beslissende treffer (0-1) te scoren. UTRECHT. Bij de F.N.V. zijn ak- ties nog niet van de baan. De federa- tieraad van de F.N.V. heeft in een verklaring gezegd dat de volledige doorbetaling van loon bij ziekte de inzet blijft van het centraal gecoördi neerd arbeidsvoorwaardenbeleid en van de akties om dit te ondersteunen. HAARLEM. De Landelijke bond van gehandicapten en arbeidsonge schiktheid, de ANIB, vraagt de rege ring om het S.E.R.-advies over een banenplan voor deze groep naast zich neer te leggen. ROTTERDAM. Akzo Zout Chemie (AZC) en Shell Nederland Chemie (SNC) willen nauw gaan samenwer ken op het gebied van de produktie van plasticsoorten. LEEUWARDEN. De rijkskommis sie Fries in het voortgezet onderwijs adviseert de regering met de grootst mogelijke meerderheid het Fries als verplicht vak op te nemen in de eerste fase van het voortgezet onder wijs. Wij zijn erg gelukkig met de geboorte van NICOLA Y-WILLI AM NIELS is het zoontje en broertje van JAN, TANNIE en MARC v. d. LI^DE 21 februari 1982 Wandeling 5 4301 JT Zierikzee U blijft op de hoogte met de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE pedicure nieuw adres vanaf 24 febr.ï Kaersemakerstraat 5, Zierikzee, tel. 01110-4689 BEHANDELING OP AFSPRAAK ZAALKORFBAL DISTRITK ZUID WEST 3e klasse A: Merwede-Avantie 7-6; Vriendenschaar-Fluks 11-11; Hoekse S.V.-Oranje Nassau 4-9; Velocitas-All Ready 8-8. BEDRIJFSVOLLEYBAL- KOMPETITIE Poule A: PJZ-MEVO II 0-3; De Put- ters-Havenpark 2-1; Kwiek-WIK 0-3. Poule B: Zeelandia-Onderdak 1-2; Chr. Sch. Gem.-Frisol 3-0; WIK II- Cpj 0-3 Poule C: ZWN-Cluzona 1-2; WIK III- PJZ II 2-1; Reib. v. Oev. II-Brogum 2- 1. Poule Dl: MEVO DIII-WIK Dl 3-0; DFS-Renesse III 3-0. Poule DII: MEVO DII-WIK DII 3-0; Brouwershaven-PJZ III 3-0. Poule E: SAZ-Fiscus II 3-0; Zeelan- dia II-PTT 3-0; DTS-F4scus 0-3. PURMEREND. Het woonlastenko- mité dat in het Noordhollandse Purmerend is opgericht, heeft een te legram gestuurd naar de Gasraad- Zaanstad-Waterland, waarin er op wordt aangedrongen de acht cent prijsverhoging per kubieke meter gas niet af te dragen aan de gasunie. AMSTERDAM. Bij de bankgiro- centrale in Amsterdam heeft de avondploeg het werk bijna twee uur onderbroken. Dat gebeurde na een le denvergadering van de dienstbond FNV over de problemen bij de onder handelingen over de CAO voor het bankbedrijf, waaraan ook de uitke ringen bij ziekte een belangrijk punt vormen. CLINGE. De Zeeuwsvlaamse tex tielindustrie Clitex te Clinge gaat sluiten. Voor de ruim honderd perso neelsleden zal kollektief ontslag aan gevraagd worden bij het arbeidsbu reau in Terneuzen. UTRECHT. Bestuurder E. van der Har van de Bouw en Houtbond FNV heeft minister Terlouw (ekonomische zaken) er van beschuldigd, dat hij ach ter de rug van de bonden om met de directie ban Bruynzeel (2.300 werkne mers) overlegt over de reorganisatie van het concern. RIJEN. De rijkspolitie in Rijen heeft ien jongeren in de leeftijd van vijftien tot 21 jaar aangehouden. Zij worden ervan verdacht sinds vorig jaar febru ari twee miderjari meisjes in Rijen, gemeente Gilze-Rijen, diverse keren verkracht te hebben. RIJSWIJK. De 30-jarige mevrouw S. Martodhardjo uit Den Haag is vrij dagavond verdronken toen de auto waarin zij zat tussen Rijswijk en Delft in de Vliet reed. Volgens de politie is het volkomen onduidelijk hoe de auto te water heeft kunnen raken. ZIERIKZEE, 20-2. De herenploeg van volleybalvereniging Mevo'80 heeft het voor zaterdagmiddag niet kunnen redden in de voorronden voor de dis- triktsvolleybalbeker. Ongetwijfeld zal de 0-3 nederlaag tegen Sliedrecht Sport echter ook maar enigermate teleurstellend zijn geweest, want daarvoor was de opgave voor de mannen van trainer/coach Marco Reedijk duidelijk te zwaar. Sliedrecht Sport leidt momenteel in de kompetitie ongeslagen de dans in eerste divisie van het distriktsvolleybal en is bovendien verliezend finalist van het bekervolleybal in het vorige seizoen. Uit won de pleog toen met 1-3 bij Flits, maar in eigen zaal werd na een sensationeel duel met 0-3 verloren van datzelfde Flits, waardoor het uitzinnige publiek - duizend man sterk - alsnog moest worden teleurgesteld. Dit jaar wil de jploeg deze misstap goedmaken en Mevo'80 werd in deze opzet het eerste slachtoffer, 11 „We kwamen eigenlijk pas halver wege de tweede set met wat tegengas voor de Sliedrechtse ploeg", meende Marco Reedijk na afloop, „maar va naf dat moment werd er dan ook goed gespeeld. Voordat we evenwel een beetje in ons ritme waren, ston den we al met een verloren set en 3-12 in de tweede aan de verliezende hand. Ga je dan nog maar oppeppen om er nog wat aan te doen. Maar ik moet zeggen, ongeveer vanaf dat mo ment heeft Mevo'80 geweldig gespeeld, zo goed zelfs, dat ze eigen lijk van zichzelf schrokken en de der de set vergaten af te maken". Zelfvertrouwen De eerste set ging eenvoudig met 4- 15 naar de Sliedrechtst ploeg. „Voor dat je wist, wat er gaande was, zat die set erop", meende Piet Zoon. „In de beginfase liepen vooral de stops bar slecht en kwam Sliedrecht erg gemakkelijk aan de punten. Toen bij ons het zelfvertrouwen er meer kwam, gingen we ook punten maken". In de tweede set lukte dat aanvankelijk ook nog niet best, maar naar gelang de set vorderde werden er recht en links toch een paar punt jes bij elkaar gesprokkeld, terwijl Sliedrecht Sport ook bij herhaling de service op en neer moest laten gaan. Punten skoren was evenwel in die fase nog het grote manko aan Mevo'80 zijde. Aanvallend durfden de mannen van coach Reedijk nog neit veel initiatief te nemen uit angst direkt afgestraft te worden door de hardslaande Sliedrechtse spelers. Mevo'80 moest het in deze ontmoe ting nog stellen zonder Eddy de Looff en Tonnie Merle, hetgeen zich na tuurlijk wel liet gevoelen. Deson danks verzetten de wel binnen de lij nen komende oranje-mannen zich voortreffelijk met daarin hoofdrol len voor Gerrit van Splunter, Wim van de Zande en Gerard Jansen. Ech ter ook Joop Juffermans, Piet Zoon, Gerard Mol en Joep Henning lieten zich niet onbetuigd, zeker niet in de derde set. Deze derde set begon met een sen sationeel openingsoffensief van Me vo'80, waarbij de thuisploeg uit kon lopen naar 10-0 en 13-4. Toen echter stokte het in de ploeg en ging het als nog mis, waar iedereen verwachtte, dat Mevo'80 voor een leuke surprise zou gaan zorgen door Sliedrecht Sport een set te ontfutselen. Met een paar onderbrekingen voor service- wisselingen denderden de bezoekers alsnog naar 13-15, waaruit dus ge- konstateerd kan worden, dat Mevo'80 niet een punt meer wist toe te voegen aan de vroege produktie. „O nee, het is zeker niet zo, dat we Mevo'80 in de waan gelaten hebben, dat we hen een set zouden willen schenken", stelde Jacq. Diefenbach, de spelverdeler van de Sliedrechtse ploeg. „Doordat Mevo'80 in de derde set aanmerkelijk opportunistische ging spelen, kregen wij even geen vat op hun spel". Ophitsen Debet aan de plotselinge spelver- betering was ongetwijfeld het ophit sende publiek, dat toch kon genieten van zeer aantrekkelijk volleybal, aanvankelijk alleen van de Zuidhol landse bezoerks, maar in de tweede helft zeker ook van de eigen ploeg. „Er was vandaag weer een duide lijk waarneembare opgaande lijn", stelde Marco Reedijk tevreden la chend vast. „We wisten van te voren, dat hierin voor ons geen winst weg gelegd zou zijn. Je moet daarom ach teraf geen ekskuses zoeken. Ik vind dat eigenlijk ook niet zo nodig, al moet ik wel toegeven, dat we de der de set niet meer weg hadden moeten gevan, ook al staat daar een ploeg als Sliedrecht aan de andere kant van het net. Als je met 13-4 voor staat moet je die twee laatste punten ook kunnen pakken. Dit is echter best een gebrek aan routine en lef. Mede hiervoor wordt het hoog tijd, dat we dit jaar gaan promoveren. Aanstaande vrijdag hebben we een uitermate belangrijke uitwedstrijd tegen Data C/D. Win nen we die, dan zitten we op rozen, dacht ik zo. We krijgen daarna Inter mezzo en TOP thuis, mwaar we gaan wel vertrekken met een voorsprong van vijf punten, dan moet het niet kapot kunnen". Ondanks alle positieve opmerkin gen van coach Reedijk stapte Slie drecht via 4-15, 5-15 en 13-15 en 0-3 de eerste rond van het distriktsvolley- balbekertoernooi binnen, Mevo'80 een illusie armer maken, maar een ervaring rijker. Gerrit van Splunter probeert een tweemans Sliedrechts blok te verschalken in de bekerontmoeting tussen Mevo'80 en Sliedrecht Sport, die uiteindelijk met 0-3 werd verloren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7