Bruse Boys en WHS bieden veel spanning, maar weinig voetbal 1 Brouwershaven overklast eerste klasser SVD: 4-0 Thuiszege (2-1) Trainer Maarten van Pelt krijgt vóór duel ontslag - WIK blijft met veel moeite overeind in bekerstrijd: 2-1 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 februari 1982 Nr. 23069 5 BRUINISSE, 20-2. Ongetwijfeld is zeker één man met zeer gemengde gevoelens ver trokken van het Bruinisser voetbalkomplex na afloop van de ontmoeting tussen de beide noordelijke zaterdag tweede klassers Bruse Boys en WHS. Voor Bruse Boys trainer Maarten van Pelt had de 2-1 zege van zijn ploeg immers een bijzonder naar bijsmaakje. Kort voor het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van Ginneke kreeg de Bergen op Zoomse trainer van het Bruse Boys-bestuur te horen, dat het volgende seizoen geen gebruik van zijn diensten meer gemaakt zou worden. ,,Ik snap er eigen lijk nog helemaal niets van hoe het zit en waarom dit moest gebeuren", liet Maarten van Pelt na afloop toch wel redelijk gedesillusioneerd weten. „De werksfeer lijkt goed, mijn trainingen worden als zeer aanvaardbaar bestempeld en de sportieve resu- laten in de kompetitie en niet te vergeten het bekergebeuren zijn uitstekend. Waar het hem verder aan schort, is me volledig onduidelijk. Onduidelijk ook is van wie het ont slag is uitgegaan: van het bestiiur of van de spelersgroep". HnAiuSSXaHKsS&SSBMHHel Plaatje uit de wedstrijd tussen WHS en Bruse Boys, die door de Boys met 2-1 werd gewonnen. Theo Fase omzeilt twee Bruse Boys-spelers. Tonny van de Berge en Cees Willemse hebben het nakijken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) meter prikte Van de Berge daarom het leer tussen de vergeefs grabbe lende doelman en bovenkant doel lat in'de'tóüweri (1-Q). Op "dat moment was deze voorsprong voor de thuisploeg ongetwijfèld geflatteerd, „maar", stelde Jan Engelbert, „als je kansen, zoals wij hebben gehad er niet inschopt, moet je altijd rekening houden met zo iets". Snoekduik Vlak voor het rustsignaal kreeg WHS andermaal een schitterden mo gelijkheid, toen Jaap van de Berge zich bij hoge uitzondering eens een keer verslikte in Nico Hage, waar door de WHS-spits ongehinderd mocht oprukken richting veste Steef van de Velde. Halverwege de Bruse Boys-helft kreeg hage ook nog gezelschap van Sander Westdorp, waardoor de ge lijkmaker slechts een kwestie van se- konden leek. Opnieuw echter mani festeerde doelman Van de Velde zich hierbij door met een snoekduik het leer van de voet van Westdorp te plukken, waardoor de ruststand toch bij 1-0 bleef. In het begin van de tweede helft leek Bruse Boys al na amper een minuut de voorsprong te gaan verdubbelen toen Eddy Schild in de gevarenzone werd gevloerd door Uien Fase. De terecht toegeken de strafschop werd daarna door Schild wat te simpel ingeschoten, waardoor Kees Goedegebure red dend kon optreden. Het betekende slechts uitstel van exekutie, want in de negende minuut was het alsnog 2-0 door opnieuw Ja cob van de Berge. Tonnie van de Ber ge versierde op de flank een vrije trap tegen zijn schaduw Theo Fase. Hij legde de bal voorbij de tweede paal, waar Eddy Schild klaar stond om terug te leggen op Jacob van de Berge, die strak en hoog inknikte (2- 0). Bruse Boys leek een gewonnen par tij te spelen, maar naar gelang WHS meer aandrong, verloren de paarsen volledig het initiatief. Gelukkig voor de formatie van trainer Maarten van Pelt duurde het nog tot de 31e minuut vooraleer WHS weer aansluiting kon krijgen, toen Dies de Wit - invaller voor Peter Scherpemsse - uit een scrimmage kon inschieten. Wel pro beerde Leen van de Bijl nog te red den, maar het effektvolle schot ka- ramboleerde via zijn voet in de tou wen. „Hierna hadden we de zaak alsnog kunnen beslissen in ons voordeel", was Jan Engelbert van mening, „maar ten eerste speelden met name Jaap van de Berge en Wim van Dijke te sterk en ten tweede was het alle maal veel te ongekoördineerd bij ons. Met het nodige overleg gaat Bru se Boys er alsnog aan". Belangrijk fiet, dat WHS alsnog de - verdiende - gelijkmaker onthouden werd was een redding vanaf de doel lijn van Fred van de Berge zes minu ten voor tijd. Een inzet van ander maal Dies de Wit dreigde via de paal over de lijn te karamboleren, maar Fred van de Berge redde alsnog (of niet), maar een doelpunt werd het al thans niet, omdat scheidsrechter Van Ginnike te ver van de plaats van han deling stond om te kunnen konstate ren of WHS al dan niet skoorde. De laatste vijf minuten restte slechts nog een doorlopend gewrie mel voor het hok van doèlman Steef van de Velde. Doelpunten kwamen er echter niet meer. Alles bij elkaar gebied de eerlijk heid te stellen, dat het voor insiders ,al een paar weken slechts een kwestie van tijd leek, wanneer de beide partijen het vertrouwen in el kaar zouden opzeggen. Na een goed kompetitiebegin tekenden zich al lichte wrijvingspunten af, zonder dat spelers en trainer dit van elkaar le ken te weten. Duidelijk is evenwel ook, dat ook de spelersgroep in twee kampen uiteenviel, een kamp, dat trainer Van Pelt zonder meer voor honderd procent steunde, maar ook een kamp, dat de Bergen op Zoomse trainer liever niet langer werkzaam zag bij de Bruse Boys. Stromingen „Ik heb wel begrepen, dat er twee stromingen waren binnen de spelers groep, maar vooralsnog leek het er toch op, dat de groep, die mij steunde in de meerderheid was", meende Maarten van Pelt. „Waarschijnlijk heeft de stem van het bestuur dan uiteindelijk toch de doorslag gegeven". Maarten van Pelt kreeg als voornaamste verwijt naar het hoofd, dat hij niet hard genoeg zou trainen, „maar", zo stelde de trainer, „ik werk al 25 jaar zoals ik nu ook bij Bruse boys werk. Dat ver ander je zomaar niet, trouwens, dat ben ik ook niet van plan. In die kwart eeuw ben ik met de werkwij ze, die ik hanteer toch altijd nog ze ven keer kampioen geworden en dat bewijst, dat deze manier toch niet bij uitstek slecht hoeft te zijn". Door de ontslag-affaire met Maar ten van Pelt stonden er zaterdagmid dag twee trainers tegenover elkaar, die het volgend seizoen elders werk zaam zullen zijn. WHS-trainer Jan Engelbert kreeg al in een eerder sta dium te horen, dat er niet langer van zijn diensten gebruik gemaakt wenste te worden. „Ik ben een impul sief mannetje", liet Engelbert voor aanvang van de wedstrijd nog eens ten overvloede weten. „Ik werk graag zoals ik dat wil. In principe duld ik daarbij geen inmenging van wie ook, ook niet van een bestuur, of het moet zo zijn, dat ik voor iedereen zichtbaar in de fout ga. Dat heb ik niet gedaan, maar toch komt er die inmenging. Dan is er voor mij maar een oplossing en dat is, eieren kiezen voor mijn geld. Zodoende komt er op een vervelende manier een eind aan een fijne samenwerking met een ploeg, die voor twee honderd procent achter mé stond". Na het wat impulsief aangevraag de ontslag, trachtte Engelbert de af gelopen dagen de zaak nog wel terug te draaien, maar toen hiel het WHS- bestuur - terecht - voet bij stuk en in middels werd ex-Tholense Boys trainer Cor Buys gekonstrakteerd om de groenwitte brigade het vol gend seizoen onder zijn hoede te gaan nemen. Inmiddels was de komst van WHS met trainer Jan Engelbert en het daarmee samenvallende ontslag van Maarten van Pelt bij Bruse Boys aanleiding te over voor het Bruse Boys-bestuur om Jan Engelbert te polsen. „Natuurlijk best leuk, dat er vanuit mijn werk bij WHS be langstelling voor me is bij andere ploegen", meende Engelbert, „maar voorlopig blijf ik nog even met WHS bezig. Ik ben overigens wel knap te leurgesteld over het resulaat van mijn ploeg vandaag. Het is een streep door de rekening na twee goede uit slagen. Bij winst vandaag hadden we nog aanmerkelijk mee kunnen spe len, maar nu wordt het moeilijker". Oplevingen De wedstrijd, die de beide noord- Zeeuwse ploegen op het goed bespeelbare veld van Bruse Boys neerlegden was in grote lijnen aller minst fraai. Wel had WHS in de eerste tien mi nuten van de ontmoeting een over wicht en sneden de groenwitte voor- waartsen een aantal keren door de Bruse Boys-verdediging en waren de rollen in ongeveer dezelfde fase van de tweede helft omgekeerd, toch wa ren deze korte oplevingen niet lang en opvallend genoeg om er een spran kelend geheel van te maken. Dat het publiek evenwel toch waar voor haar geld kreeg zat hem voor een belang rijk deel in de enorme spanning die de ontmoeting omhulde. In het laatste half uur van de wedstrijd moeten vooral de Bruse aanhangers doorlopend de zenuwen door de keel zijn gegierd, omdat de thuisploeg toen vreselijk nerveus en onnodig slordig akteerde, waardoor het ach teraf best een wonder genoemd mag worden, dat de beide punten alsnog in Bruinisse bleven. AI in de eerste minuut van de wedstrijd kreeg Nico Hage - de man die Jan Engelbert in feite de kop kostte - een unieke kans, toen de Bru se Boys-verdediging nog niet hele maal georganiseerd was. Doelman Steef van de Velde was evenwel at tent en grabbelde het leer van de voet van Hage. Ook de eerste minuten na deze puike mogelijkheid bleef het in itiatief bij de bezoekers uit Sint- Annaland, maar met enige kunst- en vliegwerk bleef de Bruse verdedi ging toch staande, ook toen Peter Scherpenisse in de 19e minuut voor een leeg doel mocht aannemen. Ge lukkig voor de thuisploeg viel het leer evenwel dood op de voet van de jeugdige WHS-er, waarna Wim van Dijke alsnog kon opruimen. Vij minuien latei kwam de derde droomkans voor WHS, maar nu wisten noch Iman van de Repe, noch Rien Fase zich raad met een voorzet va Sander Westdorp. Voor een leeg doel maaiden beiden evenwel onder de bal door.' Nadat Steef van de Velde alsnog in het bezit van het leer was gekomen, begon bij de Bruse doelman in feite de inleiding tot de verrassende ope ningstreffer van de thuisploeg. Van de Velde trapte ver uit, waarbij de bal bij goaltjesdief Jacob van de Ber ge belandde, die bespeurde, dat de toch al niet grote WHS-doelman Kees Goedegebure te ver voor zijn doel stond. Met een ferme lob vanaf dertig BROUWERSHAVEN, 20-2. Op het sportpark „Onder de Molen" zorgde Brouwershaven zaterdagmiddag voor een daverende verrassing door le klas ser SVD uit Driewegen uit de bekerstrijd te wippen. De Brouwenaren deden dit op overtuigende wijze met de cijfers van 4-0. Wilde er vorige week in de voor de kompetitie gespeelde uitwedstrijd tegen Bevelanders niets lukken, nu zag het hard werkende team van Brouwershaven haar inzet beloond. Aan de ruime zege van de thuis- klub viel eigenlijk weinig of niets door de le klassers af te dingen. Als zij met de gedachte naar de smalstad waren gekomen om dat varkentje even te gaan wassen, dan zijn zij beslist bedrogen uitgekomen. Brouwershaven toonde zich name lijk allerminst van plan te zijn om als een gewillig slachtoffer te gaan die nen. Met het vaste voornemen om hun huid zo duur mogelijk te gaan verkopen kwam het Brouwse team gemotiveerd binnen de lijnen, en in deze opzet zijn zij volledig geslaagd. De aanvalslinie van SVD wers on der aanvoering van de als laatste man spelende Piet Bokelaar uitste kend door de Brouwse verdediging in bedwang gehouden. Door een goe de mandekking toe te passen werd de aanvallers weinig ruimte toegelaten. Belangrijk was het tevens, dat het hard werkende middenveld van de thuisklub zich niet liet wegspelen, maar hier zelfd een dominerende rol kon vertolken. De somss met zijn solo's diep in de verdediging van SVD doorstotende Peter Bolkenbaas wist zelfs herhaal delijk voor gevaar te zorgen. Over het geheel genomen zat er ook meer gevaar in de aanvallen van Brouwershaven, waarin Joop Krips weer een belangrijke rol vervulde, dan in die van de bezoekers. De thuisklub, die het in deze ont moeting moest stellen zonder Flip Bokelaar, wist in de eerste helft door Arjan Visser voorsprong te nemen (1- 0), welke nog voor de thee door Joop Krips werd opgevoerd tot 2-0. Na de rust stelde SVD nog alles in het werk om de kansen te doen keren maar door het voortreffelijk ingrij pen van de Brouwse verdediging kre gen zij toch niet veel kans om gevaar voor de veste van de thuisklub te scheppen. Een kwartier voor tijd viel de defi nitieve beslissing toen Peter Bolken baas met een solo weer diep in de SVD-verdediging wist door te drin gen en Clarisse zijn voorzet in een treffer omzette (3-0). Vijf minuten voor tijd wist Joop Krips, na enige spelers op het ver keerde been te hebben gezet, door te breken en vervolgens de uitlopende doelman kansloos met een schuiver te passeren (4-0). KERKWERVE, 19-2. WIK heeft het te Kerkwerve in de bekerwedstrijd te gen 2e klasser Hoedekenskerke nog knap moeilijk gehad (2-1). De thuisklub begon weer goed maar naar mate de tijd vorderde werd het weer een zenuw achtig gedoe waarbij de lijn weer geheel uit het spel verdween. Joop Krips. geheel links, zorgde voor twee treffers voor Brouwershaven in de bekerwedstrijd tegen SVD. die met 4-0 werd gewonnen door de mannen van trainer Kees Berrevoets. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bij de meeste spelers ontbreek het gewoon aan voldoende zelfvertrou wen om gedurende 90 minuten konstant te blijven voetballen. Zoals gezegd begon WIK weer uit stekend. In de 5e minuut kon al voor sprong worden genomen toen een van de achterspelers van Hoedekens kerke binnen het strafschopgebied hands maakte en doelman Peter Noordijke de strafschop in een doel punt omzette (1-0). Vijf minuten later was het weer raak toen uit een goed opgezette aanval Han van der Sande raak schoot (2-0). In plaats van rustig door te gaan kreeg Hoedekenskerke de gelegen heid zich te herstellen en zelfs een aantal gevaarlijke aanvallen op te zetten. Vaak waren de passes zo slordig dat de verdediging van de gasten zon der al te veel moeite kon ingrijpen. SKNWK verrassend voorbij Wemeldinge door vechtlust: 2-3 WEMELDINGE, 19-2. Na de te- ieurstellende nederlagen tegen Smer- diek en Nieuwland heeft het Nieu- werkerkse SKNWK zaterdagmiddag het stoute stukje geleverd om koplo per Wemeldinge voor eigen publiek met 3-2 te kloppen. Konden de Nieu- werkerkers in de voorgaande twee wedstrijden maar eenmaal scoren nu slaagden zij erin de roos driemaal te treffen. De thuisklub had over het geheel genomen wel een licht veldover- wicht. SKNWK, wel minder in de aanval, toonde zich in tegenstelling met in de voorgaande wedstrijden, deze middag produktiever. Door Jan Tierie kwam de SKNWK- formatie op voorsprong (0-1) waarna Jan-Kees Zegers er voor zorgde dat met gelijke stand (1-1) de thee kon worden genuttigd. Na de rust kwam Wemeldinge door Zegers op voorsprong (2-1). SKNWK legde zich echter niet bij deze achter stand nee en door Bram Roks kon de stand weer recht worden getrokken (2-2). Met volledige inzet werd hierna door beide ploegen voor de winnende treffer gestreden waarbij SKNWK de gelukkige was toen Bruijnooge een strafschop veroorzaakte welke door Jan Tierie in een doelpunt werd om gezet (2-3). Strafschoppen vellen ZSC in bekertoernooi SCHARENDIJKE, 19-2. ZSC heeft het in de bekerwedstrijd tegen 's Heer Arendskerke net niet kunnen redden. Nadat de wedstrijd in een 2-2 gelijkspel was gëeindigd moesten uiteindelijk strafschoppen de beslis sing brengen waarmee de Zuid Beve landers beter mee overweg bleken te kunnen dan het team uit Scharendij- ke. Na de minder goede resultaten in de laatste twee kompetitie wedstrijden kwam ZSC in deze ontmoeting aan zienlijk beter voor de dag. Over het geheel genomen hadden zij zelfs het beste van het spel en moest 's Heer Arendskerke zich in hoofdzaak bepalen tot uitvallen welke wel het nodige gevaar inhielden. In deze tamelijk hard gespeelde wedstrijd wist ZSC na een kwartier spelen de score te openen. Olivier Verwest werd binnen de beruchte lijnen onderuit gehaald waarna Kees Snoek uit de toegeken de strafschop kon scoren (1-0). Gedurende de eerste helft bleeft de thuisklub het beste van het spel be houden en na een halfuur spelen zorg de Kees Verwest met een fraaie kop bal voor een 2-0 voorsprong. Al na 3 minuten spelen kon Jaap Wisse bij een uitval van de bezoekers de achterstand tot 2-1 reduceren. ZSC liet hierna enige goede moge lijkheden liggen om de overwinning veilig te stellen. Weer uit een counter wist Jaap Wis se in de 21e minuut de stand in even wicht te brengen (2-2). Beide ploegen knokten hierna met volle inzet voor de winnende treffer, maar gescoord werd er niet meer. Knappe zege voor ZSC II (3-0) SCHARENDIJKE, 19-2. De reser- ves van ZSC kwamen zaterdagmid dag tc Scharendijke voor de dag met een verdienstelijk 3-0 overwinning op Wolfaartsdijk II. De thuiscklub slaagde er uitstekend in om de aan vallers van de bezoekers in bedwang te houden, terwijl dc roodwitte aan vallers zich een aantal goede sco ringskansen wisten te scheppen waarvan er drie werden benut Uit een verre ingooi bal van Arie van der Linde wist Leo Dalebout de thuis klub voorsprong te geven (1-0). De aanvallen van ZSC bleven iets gevaarlijker van opzet en het was Gert Jan Kunst die ervoor zorgde dat de thuisklub met een 2-0 voorsprong de eerste helft kon afsluiten. Na de hervatting wist ZSC de verde- ging goed gesloten te houden, terwijl Peter Coomans uit een voorzet van Ben Louwerse nog eenmaal de doel man van Wolfaartdijk het nakijken wist te geven (3-0). Een kwartier voor tijd werd het zelfs nog spannend toen uit een door Piet Lowiese genomen hoekschop René van Doeselaar de achterstand tot 2-1 wist terug te brengen voor de gasten die met drie B-junioren uit kwamen. In de resterende tijd wist de verde diging van WIK stand te houden waarmee zij zich voor de volgende bekerronde plaatsten. Joost Rotte komt te kort tegen twee Hoedekenskerke-verdedigers, waar bij de doelman als uiteindelijk win naar uit de bus komt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WIK III dolt met DFS III: 15-1 KERKWERVE, 19-2. Hekkesluiter DFS III, dat maar met 10 spelers bin nen de lijnen verscheen, was zater dagmiddag op het sportpark te ker kwerve geen partij voor de koplo pers in de 3e klasse A, WIK III. Met niet minder dan 15-1 moesten de jon gens uit de Westhoek het onderspit delven, cijfers welke aan duidelijk heid niets te wensen over laten. Reeds bij het afsluiten van de eerste helft was WIK erin geslaag een ruime 6-0 voorsprong te nemen waaraan er na de hervatting nog ne gen werden toegevoegd. Voor de thuisklub skoorden: Wim Berrevoet (3x), Cees den Boer (3x), Anko Berrevoets (3x), Hans van Urk (2x), Han van IJsseldijk (2x) en Dany dè Vos en Ben Wittenberg. Ad Wandel slaagde er voor DFS nog in de eer te redden. Bruse Boys V klopt ZSC III: 2-0 BRUINISSE, 19-2. Bruse Boys V, hekkesluiter in de 4e klasse 1 van het zaterdagvoetbal, heeft zaterdagmid dag in eigen omgeving het bezoeken de ZSC III beide puntjes afhandig weten te maken. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel. De aanvallers van de Bruse Boys wisten echter twee keer de doelman van de gasten te verschalken, terwijl de aanvallers van ZSC het deze mid dag lieten afweten. Piet de Waal zorgde er voor dat Bruse Boys de eerste helft met een 1-0 voorsprong kon afsluiten waarna Hans Bruijs na de rust voor de 2-0 eindstand zorgde. Serooskerke klopt Mevo: 2-0 SEROOSKERKE (W), 19-2. Mevo speelde zaterdagmiddag een oefen wedstrijd bij het in de 3e klas uitko mende Serooskerke. De eerste helft gaf een gelijk op gaande strijd te zien waarin beide verdedigingen meester van hun ter rein wisten te blijven. Na de rust toonde de Walcherse fro- matie zich sterker en kreeg het een veldmeerheid. Jan Riemens wist zijn klub voorsprong te geven (1-0) waar na Stef Abrahamse voor een 2-0 eindstand zorgde. BOLSTERLANG. Tijdens de strijd om de Westduitse titels alpine skiën in Bolsterlang is de 16-jarige Uwe Piske om het leven gekomen. Piske, die geen helm op had, kwam bij het inskien naast de wedstrijdbaan in botsing met een rijtje bomen. Hij was op slag dood. HSD-meisjes in Zeeuws zaalhockey te am De A-meisjas Jolanda Kraaijeveld, Ydwine Zuiderverld, Johanna Zuid- erveld en Natasja Alkemade zijn vrijdagavond in Oost-Souburg in de Zeeuwse zaalhockeyselektie geko zen. Linda Straetemans viel buiten het aantal gekozen spelers. Van de B- meisjes Annermarie Arkenbout, Hil- de Bergsma, Carin Buytendijk. Da nielle van Veeren en Klaske Visser werd alleen eerstgenoemde gekozen, zondagochtend in Middelburg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5