Deskundige geeft inzicht in bestaande visstand in Grevelingenmeer Een kleinigheid vergeten Vissers willen Goereese gat bevaarbaar houden Om verbetering lossing mosselen door waterkracht Levend in 11.000 ha water Visserijvereniging „Helpt Elkander" Zierikzee STREEKNIEUWS Flitsen uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? 4 ZIERIKZEE/BRUINISSE, 20-2. Door het Delta insti tuut te Yerseke worden regelmatig onderzoekingen ge daan over de invloed van de Oosterscheldewerken op de flora en fauna van dit estuarium. Interessant was ook het een en ander te vernemen, over de ekologische ge volgen van de afsluiting van de Grevelingen, door drs. G. Doornbos van dat zelfde instituut in een causerie gehouden op de recente vergadering van aal vissers Zuid-West-Nederland, in de te Zierikzee gehouden vergadering. (Vervolg van pagina 1) het verleden, verwachtte hij geen ak- septabele regeling op korte termijn. ..Mocht in de toekomst de zaak esca leren dan leggen we de verantwoor ding volledig bij de overheid", besloot de voorzitter. Later deelde hij nog mede, dat ook binnen Zevibel de meningen over de kokkelvisserij verdeeld bleken. Der halve besloten de Zierikzeese en Bru- se vissers vereniging zelf een brief te richten aan de Kommissie Verdeling Mosselpercelen, met het verzoek een oplossing voor dit probleem te vin den. In de jaarrede zei de heer Schot ver der, dat overleg werd gevoerd met de gemeente Zierikzee over mogelijke aanpassing van de bankstelling in de haven. Dit ten behoeve van grotere schepen en tevens in verband met de te verwachten verandering in de wa terstand na de afsluiting van de Oosterschelde. Hij hoopte op een goe de oplossing, maar zag deze - gezien het forse bedrag dat de aanpassing zal vergen - niet een, twee, drie gerea liseerd. Watersport De verdere ontwikkeling rond de watersport in de haven zal nauwlet tend worden gevolgd. „De moeite, die wij onszelf moeten getroosten om het onderling een beetje goed te laten reilen en zeilen, is beslist niet gering, vooral in de zomermaanden", aldus devoorzitter. Terugblikkend op het mosselsei zoen, konstateerde de heer Schot een grote tegenstelling met het vorig sei zoen: Toen weinig mosselen met een matige kwaliteit en een hoge prijs; nu een grote produktie met zeer goe de kwaliteit, maar door de overvloei- dige aanvoer was de gemiddelde prijs veel lager dan vorig seizoen. De opname van de doorgedraaide mosse len in het mosselfonds kost de kwe kers dit jaar ongeveer 4,— per ton. Verder werden veel mosselen rond en maar net boven de minimumprijs verkocht, zodat het resultaat niet zo gunstig was. De voorzitter pleitte ook voor verhoging van die mini mumprijs. De winter heeft, volgens de voor zitter, geen al te grote schade kunnen aanrichten. Wel staat vast, dat de be- De vissers zien als alternatief een periodieke verhoging van het strand bij Ouddorp waarmee 1,5 miljoen ku bieke meter zand zou zijn gemoeid. Dit bleek vrijdag tijdens een be zoek van vier leden van de vaste ka merkommissie voor visserij aan Goe dereede. Het CDA-kamerlid Evers- dijk kondigde vragen in deze rich ting aan aan het adres van minister Zeevalking van verkeer en wa terstaat. De vissers en het gemeente bestuur van de vissersplaats wezen de kommissieleden vrijdag op de ekonomische belangen van het be reikbaar houden van de haven. De Twee manieren die nogal wat ka potte mosselen tot gevolg hebben. Waterlossing is dus beter, maar ook daaraan kleven nog bezwaren. Padmos Machinefabriek te Brui- nisse is momenteel bezig met het aan brengen van verbeteringen aan het waterlossingssysteem, die nu wel het experimentele stadium te boven zijn. Geprobeerd wordt nu een consortium te vormen van toekomstige kopers van het verbeterde systeem, omdat de markt te klein is voor het aanvra gen van een patent. Eer de procedure daarvoor zou zijn afgewikkeld zou Op de 11.000 ha water van het Gre velingenmeer koiht 3000 ha voor dat bezet is met zeewier en zeegras en dat belemmert de visserij, al vindt tal van organisch leven er zijn oor sprong. De schol, in 1971 bij de afslui ting van de Grevelingen, de meest voorkomende vis, werd door drs. Doornbos geschat op toen 14 miljoen stuks, in 1978 was daarvan over 0,9 miljoen stuks. Door de sportvisserij werden daarvan 7% 8 miljoen stuks weggevangen. Een deel is afgestor ven of door de sluiswerken ontsnapt. Schol De schol plantte zich niet voort. In 1978 kwam door de Brouwers damsluis, in geringe mate jonge schol naar binnen. Voor de sportvisserij werden 160.000 jonge scholletjes uit gezet. Na de afsluiting in 1971 werden in het Grevelingenmeer 30 vissoorten geteld. In 1981 waren er nog 18 over. De strenge winter van 1978/79 is me de schuldig aan het verdwijnen van enkele soorten. Het stekelbaarsje wist zich gedurende 10 jaar in de af gesloten Grevelingen bijzonder goed te handhaven. Zwarte grondel In 1976 werd voor het eerst de zwarte grondel in het Grevelingen meer gezien, even later gevolgd door de brakwatergrondel of het zgn. dik- kopje. Thans bestaat 41 van de visstand uit grondels. Andere in het Grevelin genmeer voorkomende vissoorten zijn ondermeer: de bot, de'haring, de horsmakreel en de korenaar vis en de sprot. bakeqing in de Waddenzee totaal werd vernield. yï De cijfers yan ,aariyoer en verzen ding, die dé VQorzttrakr vérstrekte, dienden indikatief te worden geïn terpreteerd. Tot nu toe bedroeg de aanvoer: 1.180.000 ton (840.000 ton van de Wadden en 340.000 ton uit Zee land). In totaal gingen 230.000 ton in het Mosselfonds; 950.000 ton werd aan de handel verkocht, zodat goede hoop bestaat dat het miljoen nog ge haaid kan worden. De besomming bedroeg 32,a 33,miljoen. Mosselzaadvisserijen Enige diskussié ontstond naar aan leiding van de bespreking data mos selzaadvisserijen. Aangevraagd wer den als eerste periode, uitsluitend voor een gedeelte van de Waddenzee: 3 en 4 mei; 10 t/m 13 mei en 17 t/m 19 mei. De tweede periode, waarin zo wel op de Waddenzee als op de visserij geeft daar werk aan onge veer 500 mensen. Risiko's Volgens de vissers brengt de vaart op het Goereese Gat frote risiko's met zich mee. De geul is plaatselijk minderd dan vier meter diep terwijl zes meter nodig is. De schepen wij ken hierdoor uit naar Scheveningen en IJmuiden. Dit heeft volgens de vissers voor tienduizenden guldens schade tot gevolg terwijl het onregel matig binnenlopen van de vloot ook gevolgen heeft voor de verkoop op de afslag. iedereen voorzien zijn, door konkur- renten die de verbeteringen hadden afgekeken. Gelukkig is door het uitvoeren van diverse reparatiewerkzaamheden, de slappe tijd voor de machinefabrie ken en de scheepswerf voorbij. De mosselkotters YE 80 Schel- destroom van de firma M. en J. Hoogstrate en de Bru 5 Dankbaar heid van de firma J. de Waal- Jumelet, ondergingen een reparatie- beurt eerst bij de firma Padmos, daarna bij de scheepswerf Van Dui- vendijk te Bruinisse. Het jaar 1979 was een slecht plat visjaar. Jonge platvis kan door de vissluis in de Brouwersdam in- en uittrekken. De hoeveelheid vis eind 1980 in de Grevelingen aanwezig, werd door drs. Doornbos geschat op 563 ton, waaronder 69 ton paling. Niet alle konklusies overigens van drs. Doornbos werden door de aan wezige praktijkmensen onderschre ven. Zeeuwse'percelen mag worden gevist en uitgezaaid, omvat de weken: 24 t/m 27 mei; 1 t/m 4 juni; 7 t/m 20 juni en 14 t/m 17 juni. Op verzoek van de leden werd besloten ook voor de eerste periode een aanvraag in te die nen voor de Zeeuwse percelen. Het financieel overzicht van pen ningmeester de heer J. Kouijzer sloot met een batis saldo van 536,48. Bij de bestuursverkiezing werden de heren B. W. Schot Chrz., J. Kouij zer Pz. en W. K. Schot CJzn. allen herkozen. De heer J. Schot werd be noemd als nieuw lid van de kaskon- trole kommissie en de heer J. Kouij zer werd herbenoemd als bode. Spontane toezeggingen werden ge daan op een verzoek van mevrouw J. v. d. Meulen eind maart enkele uren te varen met pupillen van het Rudolf Mees Instituut in Rotterdam (audio visueel gehandikapten). Deze jaarvergadering van Vissers- veteniging „Helpt Elkander" werd ook bijgewoond door ere-voorzitter burgemeester Th. H. de Meester. Polen-Schouwen-Duiveland WESTERSCHOUWEN, 20-2. De za terdag gehouden aktie te Burgh/Haamstede en Renesse ten bate van de hulpverlening voor Po len, heeft niet minder dan 12 ton goe deren opgebracht. Met de aanvulling uit andere plaatsing w.o. Zonnemai- re, dat ook zaterdag een aktie hield, is de voorraad al weer gestegen tot (zelfs boven) de 20 ton. Daardoor kan de tegen 4 maart door de heer W. J. Geleijnse voorgenomen rit naar Poz- nan, doorgaan. Op het adres - Weststraat 14 - kun nen nog goederen bezorgd, b.v. door degenen, die niet thuis werden ge troffen tijdens de zaterdag-aktie uit gevoerd door de jeugdsos „Big S" en het C.J.V. De voorraden op de andere regio-posten zullen worden opge haald, waarmede tevens de basis wordt gelegd voor een nieuwe tocht iets later in de tijd. NOORD WELLE Jaarvergadering landbouwvereniging „Ons voordeel" De landbouwvereniging „Ons Voordeel" houdt op donderdag 25 fe bruari in het dorpshuis te Noordwel- le haar jaarvergadering. Bij de ingekomen stukken zit een idee van de landbouwvereniging te Burgh-Haamstede om voor de aktie Polen 5 kilo tarwe of de waarde daar van beschikbaar te stellen. In het bestuur zijn periodiek aftre dend de heren J. Steur en P. Remijn, die zich beiden .weer herkiesbaar stellen. Na de pauze zal er een lezing met dia's worden gegeven door de heren J. van de Velde en A. Krepel over hun reis naar Amerika. BRUINISSE Afscheid kommandant De kommandant van de vrijwillige brandweer Bruinisse, de heer G. Deurloo, zal in verband met het be reiken van de gestelde leeftijd, met ingang van 1 maart afscheid nemen van de brandweer. De heer Deurloo heeft zich 27 jaar lang voor de brandweer ingezet, waarvan de afgelopen 12V2 jaar als kommandant. Dit afscheid zal zater dag 13 maart in het dorpshuis wor den gevierd. Hieraan vooraf gaat nog de officiële ingebruikstelling van een nieuw gedeelte van de brandweerka zerne. Rond vier uur worden be langstellenden (in het dorpshuis) in de gelegenheid gesteld de afscheidne mende kommandant een hand te drukken. GENEVE. De Amerikaanse delega tie naar de 38ste vergadering van de kommissie voor de mensenrechten in Geneve heeft alle punten op de we reldbol aangewezen waar de Sowjet- Unie volgens haar de mensenrechten en het recht op zelfbeschikking schendt. MADRID. De Sowjetrussische de legatie bij de konferentie voor veilig heid en samenwerking in Europa heeft bij het Spaanse persbureau Efe tegengesproken dat de Sowjet-Unie ooit chemische wapens zou hebben gebruikt. WASHINGTON. De Amerikaanse president Reagan heeft opnieuw ge zegd dat hij niet van plan is Ameri kaanse soldaten naar El Salvador te sturen, net zo min als naar een ander land waar ook ter wereld. ROME. Paus Johannes Paulus II is vrijdag in Rome teruggekeerd na een achtdaagse reis door de Afrikaanse landen Nigeria, Benin, Equatoriaal Guinee en Gabon. Bij aankomst zei de paus dat de 14.000 kilometer lange tocht zijn pastorale ervaring van Afrika heeft verdiept. Wat hem het meest trof waren de ontberingen in Equatoriaal Guinee, de vroegere Spaanse kolonie die haar best doet op de been te komen na de elfjarige diktatuur van wijlen president Maci- as Nguema. NEW YORK. Volgens het nummer van deze week van het Amerikaanse nieuwmagazine time hebben Nicara- guaaanse militairen onlangs minstens vijftig Miskito-indianen vermoord tijdens de ontruiming van hun dorp Leimus, aan de grens met Honduras. MOSKOU/HELSINKI. Finlands nieuwe president, Mauno Koivisto, zal volgende maand Moskou bezoe ken. Dit heeft het Officiële Sowjet- persbureau Tass bekendgemaakt. Het sprak van een werkbezoek. In Helsinki werd meegedeeld dat Koi visto van 9 tot 11 maart in Moskou zal zijn. MALABO. Paus Johannes Paulus de tweede heeft het volk van Equato riaal Guinee opgeroepen samen te werken bij de wederopbouw van hun land, dat door elf jaren bloedige dic tatuur is geteisterd. SALISBURY. De leider van de patriottisch-Frontpartij Zapu, Jos hua Nkomo, die met enkele ministers door premier Robert Mugabe uit het kabinet van Zimbabwe werd gezet, zal mogelijk terecht moeten staan op beschuldiging van het opslaan van wapens voor het organiseren van een coup. WASHINGTON. In het Zuiden van Florida zijn 69 personen in staat van beschuldiging gesteld en zijn miljoe nen dollars aan eigendommen in beslag genomen na een uitgebreid on derzoek naar handel in verdovende middelen, zo heeft de Amerikaanse recherche (FBI) meegedeeld. WASHINGTON. De Italiaanse mi nister van buitenlandse zaken, Emi- lio Colombo, heeft zich in Washing ton uitgesproken voor de totstandko ming van een „Amerikaans - Euro pees vrienschaps verdrag". WARSCHAU. Een lid van de Pool se militie is in een tram in Warschau in de buik geschoten door onbeken den. Hij is er na een langdurige ope ratie zeer slecht aan toe, zo deelde de Poolse televisie mee. WARSCHAU. In een kerk in War schau is het eenjarig bestaan van de inmiddels verboden en ontbonden onafhankelijke studentenbond ge vierd. LONDON. Ruper Murdoch, eige naar van de Britse bladen „Times" en „Sunday Times" heeft gezegd dat hij niet voldoende aanmeldingen voor vrijwillig ontslag heeft binnen gekregen om de bladen te laten voor tbestaan. DAMASCUS. Een in een auto ver borgen bom heeft een gebouw in Da mascus waarin het ministerie van voorlichting en een blad van de Syri sche Baathpartij zij gevestigd ernstig beschadigd. VATICAANSTAD. Paus Johannes Paulus de tweede heeft politiek ter rorisme „terugkeer naar Barbarij en Anarchie" genoemd. De beste manier om het te bestijden is volgens hem overal „een soort maatschappij te scheppen waarin de wetten recht- vaardigd zijn". RIO DE JANEIRO. In de eerste 24 uur van het carnaval in Rio de Janei ro in Brazilië zijn 18 mensen ver moord en 400 gewond als gevolg van geweldpleginge in ziekenhuizen be land. MANAGUA. De bisschoppen van Nicaragua hebben vrijdag het rege ringsbesluit veroordeeld om onge veer 10.000 Miskito-indianen te laten verhuizen uit het grensgebied met Honduras. De regering wil hen elders hervestigen, waar ook vruchtbaar der land beschikbaar zou zijn. 79 In huize van Vuren is men eveneens ontzet door het gebeurde, want ook daar leest men een avondkrant Overi gens weet men het ongeveer gelijktij dig van Evert junior, die door de familie er op uit gestuurd is om Joop te bewe gen te vertrekken. Als hij in de Brede- laan een aantal mensen bij elkaar ziet staan, komt hij zo te weten, dat zijn zwager een der kinderen Wervelman zo heeft geslagen, dat het is overleden, hij gaat naar de woning en ziet op het gas het intussen verbrande eten staan. Hij draait alles uit en sluit de deuren. En is dan binnen een half uur in de stad, in de Pieter Breughelstraat, waar hij verslag uitbrengt van het gebeurde. Maar men heeft het al in de krant gelezen. Evert brengt zijn relaas uit en voegt er ten overvloede aan toe, dat hij in huis alles heeft afgesloten. Om te eindigen, zijn zuster aankijkend: „Je wilt hem zo graag kwijt, niet? Dan heb je nu je zin; gemakkelijker kun je niet van hem af komen." Evert was het, misschièn tot ieders verwondering, helemaal niet eens met het besluit van zijn zuster. Reeds de vorige avond is hij door zijn vader opgetrommeld te komen. En heeft toen alles vernomen omtrent het verleden van zijn zwager. Al vermoedde hij al iets in die richting het heeft hem toch een schok gegeven, vanzelfsprekend. Maar hij is anders dan zijn vader. „Dit is onze zaak niet Hij werkt nu meer dan drie jaar bij ons en op zijn werk is nooit wat aan te merken geweest" Als q dan tenslotte verneemt, dat zijn va- LONDEN. De Australische uitge ver Rupert Murdoch heeft vrijdag ge dreigd met de sluiting van de Britse bladen „Times" en „Sunday Times" als maandag geen akkoord wordt be reikt over inkrimping van hun perso neel. BEIROET. In de Noordlibanese stad Tripoli zijn vrijdag felle gevech ten uitgebroken tussen Syrische troe pen van de Arabische vredesmacht en gewapende leden van het „volks verzet". MADRID. De leiders van de vorig jaar mislukte staatsgreep in Spanje staan sinds vrijdag voor de recht bank. Zij ontkenden schuldig te zijn aan rebellie. Terecht staan drie hoge generaals en luitenant-kolonel Anti- onio Tejero Molina, bevelhebber van de Guardia Civil, die op 23 februari het parlement bezette en de afge vaardigden gijzelde. PEKING. De „revolutie" van de Chinese vice-voorzitter Deng Xiao ping tegen miljoenen bureaucraten begint gestalte te krijgen, zo hebben diplomaten vrijdag gezegd bij het voor de tweede maal in het openbaar verschijnen van de Chinese leider. NEW YORK. De Westduitse mi nister van ekonomische zaken, Otto Lambsdorff, maakt zich zorgen over de mogelijkheid dat de rente in de Verenigde Staten dit jaar nog hoger zal worden. BANGKOK. Een Thaise militair is gedood en tien anderen zijn gewond bij de vernietiging donderdag van een basis van kommunistische pro- chinese opstandelingen. Dat is vrij dag in Bangkok vernomen. VERENIGDE NATIES. Sekretaris- generaal Javier Perez de Cuellar van de Verenigde Naties heeft de speciale afgezant Olof Palme gevraagd naar Iran en Irak te gaan om te proberen de vrede tussen deze twee landen te herstellen. Palme vertrekt woensdag uit Genève. SCHEEPVAART Abida, 11-1 1080 west Sal naar Curasao Acila, 18-2 van Singapore naar Cila cap. Acmaea, 18-2 960 zuid west Azoren naar Rotterdam Amersfoort, 18-2 850 noord Barbados naar Barcelona Atlantic Star, 18-2 430 oost Kaap Ra ce naar New York Macoma, 19-2 te Kharg isl. Nedlloyd Rockanje, 18-2 van Marsa el Brega naar Benghzi Zafra, 18-2 van Teesport naar Auc- field KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nijkerk (Veluwe): E. M. Bakker, Veenendaal. Bedankt voor Huizen: drs. P. H. van Harten, Soest b.w. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Heerenveen in kombi- natie met Mildam: P. J. Trimp, Leer dam. Aangenomen naar Terneuzen: C. J. Mewe, Marknesse/Nagele. Christelijke Gereformeerde Kerken Door de Theologische Hogeschool te Apeldoorn zijn beroepbaar gesteld: drs. H. G. L. Peels, 2e Wor- menseweg 51, 7331 VC Apeldoorn, 055-415896; J. Sijtsma, Wendeling 22, 7824 TG Emmen, 05910-20057; J. Vee nendaal, Marterkamp 52, 3972 TN Driebergen 03438-16303. Beroepen ten Zeist; R. Kok, Dam- woude. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Ouddoip: L. Blok, Nunspeet, die bedankte voor Rotter dam-Zuid wij k-Pendrecht-Lombar- dijen; te Oud-Beijerland: D. Hakken berg, Lisse. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Kinderdijk: A. P. van der Meer, lerend ouderling aldaar. der Joop te kennen heeft gegeven uit te zien naar een andere baas, is Evert junior gepikeerd. „Daar had u eerst wel eens met mij over kunnen praten," zegt hij, maar dat is tegen het zere been van de oudere man, die weerlegt* „Dit is nog altijd mijn zaak, Evert in ik beslist over wie komt, wie blijft en wie weg- gaat" „Allemaal goed en wel, maar zcTh vakman, wiens handen nergens ven keerd voor staan, krijgt nooit meer." Nee, Evert is er helemaal niet over te spreken, evenmin als Thea, zijn vrouw. Want zij heeft altijd een grote bewon dering voor haar zwager gehad en weet van haar man, dat hij een up to date timmerman is, van onschatbare waan de voor de zaak, dat verleden van Joop schokt ook haar, maar zij is van mening, dat zoiets wel slijt Als Gerda echtvan hem houd zal ze hem vergeven. Ten slotte beloof je, als je trouwt dat je in goede en slechte tijden naast elkaar zult staan. Als je dit laatste niet wilt doen, ben je eigenlijk geen knip voor de neus waard... Na een paar dagen realiseert Gerda zich, dat ze niet meer terug kan gaan naar huis. „Het beste is maar, dat u het zo gauw mogelijk verkoopt" zegt ze tegenliaar vader. „En van dat geld een kleiner, desnoods eenvoudiger huisje voor mij koopt „Jawel, dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan, want het huis is ook van Joop. Als het er op aankomt heeft hij het alleen betaald. Waarschijnlijk van DINSDAG 23 FEBRUARI NED. 1: De informatierubriek Tijd sein wordt gevolgd door het klassie ke muziekprogramma Interludium, waarin een improvisatie van de Joodse komponist Ernes Bloch ten gehore gebracht zal worden door de violist Peter Ligtermoet, evenals twee mazurka's van de Poolse kom ponist Henryk Wieniawsky, op de piano begeleid door Hennie Olthof. In het laatste programma van de NCRV wordt de woestijnreis Op weg naar het beloofde land voortgezet, waarin Henk Binnendijk fragmen ten van het Oude en het Nieuwe Testament onder de loep neemt waarin gesproken wordt over strijd en oorlog. De NOS verzorgt de late uitzending op dit net vanaf het Jour naal, dat gevolgd wordt door een af levering van de parlementaire ru briek Den Haag vandaag. De serie Molière beleeft vanavond haar vijf de en laatste aflevering. De opvoering van de comedie Tartuffe ondervindt veel kritiek van de kant van de geestelijkheid, wiens gedrag door Molière terecht behoorlijk bekriti seerd wordt. Lodewijk de Veertiende weet Molière beter te waarderen en nodigt hem uit de opening van het paleis Versailles op te luisteren met een opvoering van Tartuffe. In 1673 sterft Molière echter toch als een een zaam mens. NED. 2: Voor het journaal een afle vering van Toppop met nieuws over de nationale hitparade en na het journaal een aflevering van de Ame rikaanse serie Dallas. Zoals gebrui kelijk weer allerlei kommer en kwel. J.R. zijn manier van zaken doen er gert broer Bobby dermate dat hij besluit met Pamela de ranch te verla ten. J.R. tracht Sue Ellen te doen ver trekken naar de kliniek. Zij neemt revanche door de fles te laten staan. In het spelprogramma Babbe- lonië gaan John Lanting, Frank San ders en Pleuni Touw vastbesloten de strijd aan om het onderwerp te raden dat het vaste panel langs cryptische beschrijvingen hen voorschotelt. Honderd beroemde schilderijen heeft deze keer als onderwerp het doek De overgave van Breda van de Spaanse schilder Velasquez, dat hangt in het Prado te Madrid. DINSDAG 23 FEBRUARI NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Frysk Telebord; 18.20 Nieuws voor doven18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 EO-Kinderkrant; 19.30 De Waltons; 20.20 Tijdsein; 20.50 In terludium; 21.00 Op weg naar het be loofde land; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Molière; 23.10 Nieuws; 23.15 Nieuws voor do ven. NED. 2: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Archibald; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.27 Dallas; 21.20 Babbeloniê; 21.55 Honderd beroemde schilderij en; 22.05 Televizier magazine; 22.45 De toestand in de wereld; 22.55 Nieuws. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Vrouwen van NS-ma- chinisten hebben zich aaneen geslo ten in „Het aktiekomité van le venspartners van NS-machinisten". Het komité gaat ijveren voor betere werkomstandigheden en beloning van de machinisten. HENGELO. Ruim 1500 perso neelsleden van de Hengelose Holec- ondernemingen Hazemeyer en Hee- maf hebben hun werk onderbroken voor een protest tegen het besluit van de concernleiding om het sociaal plan te schrappen. DEN HAAG. Mevrouw J. Ja- gersma uit Finsterwolde wordt de eerste CPN-burgemeester in ons land. Met ingang van 1 april is ze be noemd tot burgemeester in het Gro ningse Beerta. Dit heeft het ministe rie van binnenlandse zaken vrijdag bekendgemaakt. Door HENK VAN HEESWIJK gestolen geld...dat zal wel nooit te be wijzen zijn, maar het is nu eenmaal zo. Voor een eventuele verkoop heeft men ook de handtekening nodig van de in tussen gedetineerde schoonzoon. Het zal de vraag zijn, of hij die handteke ning geven wiL" Maar Evert junior weet een betere oplossing: „Probeer het te verhuren; kan kun je later altijd nog zien. Gerda kan toch voorlopig wel thuis blijven wonen? Waar Joop en zij eerst toch waren na hun huwelijk? Het keukentje is nog altijd intact Evert senior stelt pogingen in het werk om zijn schoonzoon te spreken te krijgen. Aanvankelijk voelt de officier er niet veel voor maar als het voorarrest opnieuw met dertig dagen is verlengd, geeft hij toestemming, op voorwaarde, dat het gesprek uitsluitend zakelijk zal zijn. Er is een bewaker bij het onderhoud, Vader en schoonzoon zitten een eindje van elkaar a£ Van Vuren schrikt een beetje, als hij Joop ziet want de man ziet er slecht uit In zijn gezicht is hij duidelijk mager geworden. Iets van zijn vroegere genegenheid voor deze man komt nogterug. Verdomd jammer, dat het nu zo gelopen is. Mogelijk was er toch nog een of ander compromis uit de bus gekomen. Met wat geven en nemen. Maar dit Ze praten over het huis. Joop begrijpt dat na het gebeurde Gerda niet terug wil Niet terug durft beste is 't huis te verkopen. Heb je bezwaren, dat is er een andere moge lijkheid: verhuren. Wat wil Joop? (wordt vervolgd) GOEDEREEDE, 19-2. De vissers in Goedereede willen dat het Goereese Gat waarlangs zij hun thuishaven kunnen bereiken bevaarbaar blijft ook nu het bedrijf dat tot nog toe de vaargeul uitbaggerde geen afzetmogelijkheden voor het gewonnen zand meer heeft. BRUINISSE, 20-2. Een van de grootste verbeteringen van de laatste jaren was de invoering van het lossen van de lading van mosselkotters met gebruik van waterkracht, nadat eerst (vóór 1975), het opvijzelen van de lading of over boord gewerkt, door vijzels die in goten de mosselen voortduwden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4