Vraagtekens bij financiële procedure bij bouw aula begraafplaats Haamstede Onvergetelijk jubileumfeest N.C.V.B. afdeling Kerkwerve Kommissie openbare werken AUTOBEDRIJF ISTA L. A. ISTA STREEKNIEUWS Schitterende revue over N.C.V.B.-zaken vroeger en nu ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 19 februari 1982 Nr. 23uti8 3 WESTERSCHOUWEN, 18-2. Donderdagavond kwam de kommissie voor openbare werken van de gemeente Westerschouwen in het gemeentehuis te Haamstede on der voorzitterschap van wethouder P. M. van den Aarsen voor de eerste keer in haar bestaan in openbare zitting bijeen. Naar aanleiding van de notulen van de vorige vergadering informeerde mevrouw A. C. van der Klooster-van Sonsbeek naar het overspringen van de verkeerslichten voor de voetgangers van groen op rood, hetgeen naar haar mening, vooral voor bejaarden pro blemen opleverde. ZIERIKZEE. Dit carnavals-achttal (één aanwezigmaar vrijwel onzichtbaar) presenteerde zich op het feestje van de reddingsbrigade. Dit zijn ,,dus" heel mooie kinderen, die zich (alweer) heel mooi hebben vermomd. Als de hartjes zo vrolijk waren, als de kleren origineel en kleurrijk, nou dan was dat een mooi feestje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De direkteur 'gemeentewerken de heer W. van Meerten maakte duide lijk, dat wanneer het licht van groen op rood springt dit nog niet betekent dat het snelverkeer mag gaan rijden. Volgens de heer Van Meerten is er dan nog voldoende tijd om rustig de overkant van de weg te halen. Kostenbewaking Voorzitter P. M. van den Aarsen zette hierna uiteen, dat men bij de ge meente in december is gekomen tot een verfijning van de kostenbewa king bij het uitvoeren van werken. Was het voorheen normaal dat deze met 10 werden overschreden, in de ze tijd met toenemende werkloosheid wordt dit niet meer aanvaardbaar geacht. De heer Van den Aarsen maakte duidelijk, dat er meer op de kleintjes zal moeten worden gelet en dat er meer gekontroleerd zal moeten wor den. Zeven ton voor aanleg Deze woorden vormden de inlei ding bij het behandelen van de kosten van de bouw van de aula op de begraafplaats te Haamstede, waarvoor de raad een krediet had verstrekt van 600.000,—. Het eerste plan dat hiervoor door de architekt werd gemaakt werd be groot op 800.000,— en was te duur. Overgegaan werd toen tot het maken van een vereenvoudigd plan, dat werd aanbesteed voor 330.000,In dit bedrag was de inrichting niet op genomen. De laatste stand is nu, dat dit is op gelopen tot een bedrag van 712.000,— waardoor er nog een kre diet nodig is van 41.000,—, waarbij niet inbegrepen het nog aan te schaf fen wandkleed. Erg royaal De heer L. C. Hoogerhuis vond dat men in december wel wat erg laat met de verfijning van de kostenbe waking was begonnen. Bijzonder hoog vond hij ook de architektkosten van f 90.000,het kunstwerk van 22.000,—. Hij was van mening dat hiervoor altijd 1 werd uitgetrok ken, en de post van bijwerk voor de staalkonstruktie van 12.477,—. Hij vond dat het kollege er nog al aardig had ingehapt en dat het geld royaal was uitgegeven, te meer daar er was afgesproken niet boven het verstrek te krediet van 600.000,— te gaan. De heer H. J. van Zuylen vond het ook een enorm bedrag dat er aan was besteed en had zich geërgerd aan de architektkosten van 90.000,—. Naar zijn mening moet er kostenbewaking zijn vanaf de eerste dag en dit heeft nu veel te weinig plaats gevonden. Pijnlijke zaak Hij noemde het een pijnlijke zaak, dat het verstrekte krediet nu met meer dan één ton was overschreden. De voorzitter deelde hierop mee, dat er wel degelijk kostenbewaking heeft plaats gevonden, maar dat men later tot verfijning is overgegaan. De heer Van Zuylen noemde het een fout systeem, te meer daar het om veel te grote bedragen gaat. Ook mevrouw A. C. van der Klooster-van Sonsbeek toonde weinig begrip voor de gevolgde procedure. Zij vroeg zich af of bij het verstrekte krediet van zes ton dan ook niet de inrichtings kosten waren gevoteerd. Gang- van zaken De gemeentesekretaris de heer J. W. de Jonge verschafte hierna een na dere uitleg over de gevolgde gang van zaken. In eerste instantie was er een be drag van 1,2 miljoen beschikbaar voor uitbreiding van de begraaf plaats te Haamstede met daarop de bouw van een aula. Het meest noodzakelijke was de uitbreiding van de begraafplaats waartoe ook in eerste instantie werd overgegaan. Door de aangetrokken architekt werd hierna een plan ge maakt voor de bouw van de aula dat werd geraamd op 8 ton. Daar dit te duur was werd er een vereenvoudigd en gewijzigd plan ge maakt van 6 ton, dat werd aan besteed voor 330.000,— exklusief b.t.w. Daar dit bedrag erg meeviel en er een financiële ruimte was ontstaan werd na overleg met de kommissie weer teruggegrepen naar de stijl van het eerste plan. Bij het kunstwerk is gedacht aan IVt waarbij de tegelij kertijd gebouwde gymnastiekzaal „De Moerbei" te Renesse is betrok ken, waarbij geen kunstwerk is ge plaatst. Architekt Voor wat de architekt betreft deel de de heer De Jonge mee, dat er geen cent te veel, maar ook geen cent te weinig is gerekend. Alles wat maar mogelijk was is door de architekt ge rekend. Vanaf december is elke over schrijding bij het kollege binnenge komen. Verbaasd De heer Van Zuylen zei toch ver- Advertentie te Oosterland dealer van: Austin, Rover, Triumph, Land- en Rangerover, Subaru goed geoutilleerde servicewerkplaats reparatie carrosserie spuitinrichting ML en tectylbehandeling erkend inbouwstation gasinstallatie (Landi den Hartog) takel- en bergingsbedrijf St. Joostdijk 4l, n tel. 01114-1495 Zowel 's middags als 's avonds werd het welkomstwoord uitgespro ken door de presidente, mevrouw Viergever-Legemaate, die zich in het bijzonder richtte tot het voormalig bestuur ten tijd van de oprichting. De feestelijke maaltijd werd tussen de gangen door onderbroken door de- klamatie, het zingen van het bondslied en een meditatie door de presidente ,,Wie loven we?" baasd te zijn. In zijn totaliteit was een bedrag van 1,2 miljoen toe gestaan, ontstaan uit een aantal posten. Volgens hem had men de zaak omgedraaid. Hij verwonderde er zich over, dat toen de aannemings som meeviel men maar direkt naar een duurder plan heeft gegrepen. Nog minder kon hij begrijpen wat het aangeschafte kunstwerk te ma ken had met de bouw van ,,De Moer bei" te Renesse, daar er geen enkel verband bestaat met de aula. Hij be greep ook niet hoe of men aan een be drag van 22.000,— was gekomen. Hij vond dat men wel erg gemakke lijke met geld van de gemeenschap omgaat. Staalkonstruktie De heer Van Meerten gaf nog een nadere uitleg over de meerkosten van 12.000,— voor de staal konstruktie, dat voor de heer Hoogerhuis een onbegrijpelijke zaak was, ook al omdat volgens plan de konstruktie niet klopte en niet uit voerbaar bleek, waardoor hierin wij zigingen moesten worden aange bracht. Mevrouw Van der Klooster-van Sonsbeek vond het allemaal nogal raar en vond dat het kollege in het vervolg maar beter moet uitkijken welke architekt men aantrekt. De heer Van Zuylen was van me ning, dat men maar zoveel mogelijk alles in eigen huis moet houden. De voorzitter zegde toe, dat met de ge maakte opmerkingen terdege reke ning zal worden gehouden. De heer Van Meerten gaf hierna nog een nadere uitleg over de ont wikkeling van het bedrijfsterrein te Haamstede en de bebording bij de duinovergangen van het strand. Prov. Kommissie Fiananciën Vrijdag 19 februari vergadert de statenkommissie voor de financiën. De vergadering is in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Middel burg. ZIERIKZEE Geld ontvreemd Uit een geldpot in cafetaria Perfek- ta te Zierikzee werd donderdagnacht rond één uur papiergeld ontvreemd Huldiging De avond werd begonnen met het zingen van het Bondslied en het jubi leumlied, onder leiding van me vrouw Van Sluys-Gerritsen. Hoogte punt was de huldiging van tien da mes, die 25 jaar lid zijn van de NCVB. Mevrouw Franck-van Nes, die 12 jaar presidente was, kon wegens ziekte helaas niet aanwezig zijn. Bloemen en kado's werden persoonlijk over- ter waarde van 200,—. Het café was nog in bedrijf. Eigenaar C. P. verwacht dat de da der tijdens onoplettendheid van de bediening, moet hebben toegeslagen. Koncert Jaap vari Zweden afgelast Wegens ziekte van violist Jaap van Zweden én van de pianist Ronald Brautigam, gaat het aangekondigde koncert hedenavond in de Vierschaar van het stadhuis niet door. Daarvoor in de plaats wordt een koncert gege ven door violist Rudolf Koelman met Frederik Meinders aan de piano. Uit gevoerd worden onder meer werken van Mozart, Frank en Beethoven. Aanvangstijd blijft gelijk: 20.00 uur. Thema-avond vrouwencafé Maatschappelijk werkster Marijke van Lierop van het Goese konsulta- tiebureau voor Alkohol en Drugs houdt op woensdag 24 februari tij dens de thema-avond van het vrou wencafé in de Gekroonde Suikerbiet een inleiding over verslaving. Het thema wordt benadrukt vanuit de positie van de vrouwen en gaat on der meer over eetverslaving, roken, sherry, slaap- en kalmeringsmidde len, verveling, depressies, etc. Na de inleiding bestaat de gelegenheid voor diskussie. Voor tijd: zie agenda. Commissie onderwijs De kommissie van advies en bijstand voor onderwijs vergadert op woensdag 24 februari in de raadzaal van het stadhuis. Op de agenda staat: opheffing van de vestiging van het I nterlevensbeschou welij ke Vorming sinstituut in Zierikzee, huisvesting o.l.s. „Binnen de Veste" en aanpas sing in de o.i'.s. „Theo Thijssen- school" i.v.m. tijdelijke huisvesting van de kleuters van de o.k.s. „De Woelwaters". Voor tijd: zie agenda. Instuifmiddag in „De Lichtboei" Ter gelegenheid van de krokusva kantie wordt in het klubhuis „De Lichtboei" van het Leger des Heils volgende week woensdag 24 februari een instuifmiddag gehouden voor kinderen van 6 tot ongeveer 12 jaar. Door het gehele gebouw heen worden spelletjes georganiseerd, waaronder tafeltennissen, bus- en steltlopen, balspelen enz. (Voor aanvangstijd: zie agenda.) N.C.V.B.-bejaardenmiddag De N.C.V.B.-afdeling organiseert een bejaardenmiddag op woensdag 24 februari in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. BURGH-HAAMSTEDE Jeugd EHBO-examens Donderdagmiddag deden de leer lingen van de 6e.klas,van de Ö.B.S. „De Kirreweie" "examen voor het.di ploma Jeugd-EHBO A>i Allen slaag den met goed gevolg. Het examen werd afgenomen door dokter J. Ph. Stenger en de organisa- handigd aan de dames Boot-Brand (3 jaar presidente) en Viergever-Lege maate (thans tien jaar presidente). Voor de tien trouwe leden was er een NCVB-speldje en een mooie wandde- koratie, gemaakt door mevrouw In- ka v. d. Sluis-Meerdink. Revue „Vroeger en nu" was de titel van de schitterende revue, waarin liedjes en sketches werden gebracht over de „vrouw in het bondsleven", afgewis seld met zang door het koortje. Ten tonele werden o.a. gevoerd een propagandiste, bezoeksters van een NCVB-bijeenkomst, een bestuurs vergadering, de reakties van een man op de emancipatie van zijn NCVB-vrouw, kortom de zaken die rond het lidmaatschap van de NCVB kunnen spelen. Ontroering, humor en herkenning waren de reakties van de toehoor ders, met belonend applaus voor de goede prestaties van de tonelisten, plus een extra bedankje voor me vrouw Van Sluys-Gerritsen, die de leiding had. Sprekers waren er ook. Zoals me vrouw Bij de Vaate-van der Sluys als afgevaardigde van de eigen leden, die een mooi geborduurd tafelkleed voor op de bestuurstafel aanbood. Het hoofdbestuur werd vertegen woordigd door mevrouw Cornet, die een medaille en een tafelbel had mee gebracht. Verder voerden het woord: mevrouw Ligthart-Schenk, een van de oprichters van de NCVB, me vrouw Den Boer-de Ruyter uit die eerste periode, mevrouw Van Veen (namens de oud-bestuursleden), me vrouw Hack, de rayonskontakt- vrouw, mevrouw De Vlieger (namens afdelingen Bruinisse, Haamstede en Zierikzee), mevrouw Uil-Bil (Christelijke Plattelandsvrouwen bond), mevrouw Kloet- Schellingerhout (namens gemeente bestuur Midden-Schouwen), me vrouw Wessels (Herv. Vrouwenvere nigingen „Samen Eén) en de heer C. van Sluis, namens de Ned. Hervorm de Kerk. Geschenken en enveloppen met in houd vielen daarbij de jubilerende afdeling ten deel. Daarmee was het feest nog niet af gelopen, want in goede stemming werden er een rebus en een kwis gespeeld en werden dia's „uit vervlo gen tijden" vertoond. „Een onvergetelijke dag", aldus de presidente in haar dankwoord aan alle medewerkenden. Tot slot werd staande het bondslied gezongen: „Dank u". tie was in handen van de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Ned. Rode Kruis. De lessen werden gege ven door de dames T. v. d. Aarsen- Deurloo en J. v. d. Maas-v. d. Klooster. De geslaagden zijn: Trea Arken bout; Conny v. d. Aarsen; Janine Adam; Michel v. d. Avoird; Monique Bakker; Tineke Baumann; Eddy Bi- lius; Esther Bodbijl; Hans Bom; Mar cus Breekweg; Gabriëlle Butler; Til- leke Delfsma; Arjo Dekker; Bea van Dongen; Yvette van Doorn; Eddy Dijkman; Marie-José Ebbing; Cliff Evertse; Wilco Hogenaar; Christi Kik; Rafael Kik; Kees-Jan Kooman; Eline de Leeuw; Gerben-Haye Mun tendam; Laura van Nieuwenhuize; Tonny Noordhoek; Marjon Reydon; Miranda Stoel; Sylvia Stoel; Toine Stout; Jos Tuinman; André Verloo; Hans-Jan Verton; Monique v. d. Weel en Marion Zijta. HAAMSTEDE Feestelijke jaarvergadering N.C.V.B.-afdeling Onder leiding van de presidente mevrouw Silvis hield de afdeling Haamstede van de N.C.V.B. een feestelijke jaarvergadering. De Schriftlezing was uit Colossen- zen en het daaruit afgeleide thema, stond in het teken van de dankbaar heid. Aanwezig waren N.C.V.B.-ers uit Bruinisse, Zierikzee en Kerkwer- ve, die werden welkom geheten. Ver slagen waren er van de penning- meesteresse en van de propaganda- kommissie. Als nieuw betuurslid werd gekozen mevrouw Van de Vel de. Het kwartetspel werd door zes groepen gespeeld. In het kader van een potpourri, moesten 20 liedjes worden geraden. Een voordracht had als titel: „Als beroep huisvrouw". In de twee pauzes was er een kijkspel, met foto's van nu en school foto's. De uitslag luidde: „Neder landse Christenhond, Vrouwenbond - vrouw".-Afscheid werd genomen van de dames Silvis, Speelman en Jon ker, die het bestuur gaan verlaten. Tot slot werd het bondslied gezongen en gedankt. RENESSE Concert t.b.v. inrichting gerenoveerd dorpshuis Zaterdagavond 20 februari rond acht uur wordt, onder het motto „Daar zit muziek in" in de Hervorm de Kerk van Renesse een concert ge geven, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de inrichting van het te renoveren dorpshuis te Renesse. Het initiatief voor deze avond werd spontaan genomen door de heer Piet Struijk, dirigent van o.a. het Westlands mannenkoor en in Renes se zeker geen onbekende. Op deze avond zal worden opgetreden door de bekende bas Robert Holl en de alt Els Kloos, die begeleid zullen worden door Piet Struijk. Verder wordt me dewerking verleend door het Her vormd Kerkkoor Renesse onder lei ding van Janny Lemsom-Daane. Robert Holl zal onder meer te be luisteren zijn in Standchen en het Ave Maria beide van Schubert en Die beide Grenadieren van Schumann. Samen met Els Kloos zingt hij drie duetten van Schumann. Els Kloos zal verder te beluisteren zijn in onder meer Rinaldo van Handel en samen met het kerkkoor in „Weide mich und mach mich satt", een melodie van Bach en Lead me Lord van S. S. Wesley. Het koor zal ook alleen zin gen en brengt dan onder meer Am- brosianischer Lobgesang van E. Geb- hardt en Mijn herder is de Here God van J. S. Irvine. ZONNEMAIRE Solistenkonkours „Nut en Uitspanning" Zaterdag 20 februari houdt de har* monievereniging „Nut en Uitspan ning" weer een onderling solisten konkours. Solisten - duo's - trio's en een kwartet zullen dan weer hun beste beentje voorzetten om tot een goede jury-beoordeling te komen. In het totaal staan er 28 optreden op het programma. Het konkours wordt gehouden in het dorpshuis. Helaas beschikt dit nieuwe dorps huis niet over een geschikte ruimte waar de solisten voor hun optreden in kunnen spelen. Dit moet dus ge beuren in de lagere school, wat toch wel een handicap is. De jurering is dit jaar in handen van de heer D. Burger. Hij geniet be kendheid als dirigent van het Zeeuws bejaardenorkest. Presenta trice van het gebeuren is mej. J. Brouwer. Terwijl de onmisbare pia nobegeleiding komt van mevrouw De Regt-de Rijke en van mej. C. Ko- toun. Een ieder die dit gebeuren wil mee maken is 's middags vanaf 15.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur van har te welkom. NIEUWERKERK Vergadering Rode Kruis In het dorpshuis zal op woensdag 24 februari de ledenvergadering van het Rode Kruis worden gehouden. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND Ledenvergadering Christelijke scholen Dinsdagavond 23 februari a.s. hoopt de Vereniging voor het Ver strekken van Kleuter- en Basison derwijs op Reformatorische Grondslag de ledenvergadering te houden in de gemeenschapsruimte van het schoolgebouw aan de Weelstraat no. 1. Na de opening door de voorzitter, de heer Matth. Stouten Cz. volgen notulenlezing en dan het verslag van de penningmeester over het jaar 1981. Verder verslag kontro- le kommissie en benoeming van een nieuw lid. Dan het voorstel tot ver hoging van de kontributie gevolgd door bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren: Joh. Verhoek; C. Bouwman en J. van Haaften. Resp. zijn hiervoor kandi daten gesteld de heren: K. Goud zwaard Joh.z.; L. Kastelijn en G. van der Laan. Verder volgen mededelin gen betreffende overname van het schoolgebouw per 1 januari 1982. Vervolgens mededelingen van de kleuterschool en verder voorkomen de zaken. Verkoping Weifarewerk Op dinsdagmiddag 23 februari a.s. hoopt de afdeling: „Duiveland" van het Welfare-werk weer een verko ping te houden van de gemaakte goe deren door patiënten en andere be langstellenden, in de zaal van het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. Het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling voor dit goede doel. BRUINISSE Jeugdkarnaval Dinsdag 23 februari houdt jeugdso- ciëteit „De Pul" een jeugdkarnaval en playbackmiddag, waarmee leuke prijsjes zijn te verdienen. Deze mid dag in het dorpshuis is voor de leden gratis en introducé's betalen een gul den entree. Opgave 01113-1272. Zagers gespit Een geldboete van 300,— was het vonnis van de rechter in Middelburg tegen de 49-jarige G. G. uit Bruinisse, die vorig jaar zagers had gespit op een mosselperceel in het Slaak nabij Anna Jacobapolder. Enkele vierkan te meters van het perceel waren daar bij vernield; de schade werd geschat op 150,—. Het verhaal dat de eige naar van het mosselperceel aan G. vergunning had gegeven klonk de of ficier van justitie ongeloofwaardig in de oren en verdachte, die overi gens erkende dat hij had gespit, maar die er bezwaar tegen maakte, dat hij de enige verbalissant was kon geen bewijs overleggen. Het was een mon delinge vergunning geweest. KERKWERVE, 17-2. Vijfentwintig jaar Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Kerkwerve betekende woensdagavond een plezierig feest in het Verenigingsge bouw, dat voor deze gelegenheid een aantrekkelijke ver siering had gekregen in de vorm van bloemen, plus een foto-tentoonstelling over de afgelopen periode. Tachtig deelneemsters maakten de feestelijkheden bij. Na een receptie, aan het^ind van de middag, schaarde men zich aan een gezamenlijke maaltijd en 's avonds herleefden de afgelopen jaren in de gespeede sketches, de zang en de zaken die de NCVB-Vrouwen bezighouden. W l r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3