HENNIE KLOET SENSATIONEEL NIEUWE ZEEUWSE KAMPIOENE Eerste damesteam Kwiek verslaat Volley/V.d.B. Handballers zetten zegereeks voort, 10-29 Heren Mevo'80 winnen van Dynamo III, 14-42 Turnsters sterk Meer dan ooit LTC BRU-TEN IN 1981 DRUK MET AKTIVITEITEN Gelijkspel voor heren Verlies voor tweede dames team Kwiek Damklub Zierikzee lijdt kleine nederlaag 11-9 Zaalvoetbal in teken van degradatieduels Vergadering h.s.v. „De Krabbe" Bommetjes op voetbalveld STREEKNIEUWS Ook winst voor dames Basketballkompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 februari 1982 Nr. 23066 7 RIJSBERGEN, 13-2. Uitermate sensationeel mag zonder enige twijfel de za terdag behaalde Zeeuwse jeugdturntitel van Zierikzeese Hennie Kloet wor den genoemd. Vele keren moest de sympathieke en enthousiaste turnster van GV Delta Sport in het verlende haar meerdere erkennen in haar klubgenoot- jes Erna, Monique en Astrid van der Spek, maar nu torende Hennie Kloet hui zenhoog boven de Bruinisser turnsters uit. Niet te verwaarlozen was hierbij ontegenzeggelijk een geheel mislukte balkoefening van favoeriete Erna van der Spek, maar toch: „Hennie Kloet draaide een voortreffelijke wedstrijd en daar viel gewoon door niemand iets tegen in te brengen", moest trainster Ria Koster toegeven. „Hennie Kloet heeft deze titel zonder meer verdiend en ik moet zeggen, dat we het er allemaal roerend over eens zijn, dat zij dit alleen al door haar stug volhouden verdiend heeft". Hennie Kloet werd in Rijsbergen uitermate sensationeel de nieuwe Zeeuws turnkampioene bij de jeugd. BRUIN1SSE, 12-2. Op de ledenvergadering van de Bruse tennisvereniging L.T.C. „De Bru-Tèn" memoreerde de voorzitter, H. Groeneveld, dat 1981 de tennisgeschiedenis in zal gaan als een zeer gedenkwaardig jaar, in positieve zin wel te verstaan. Er was namelijk nog nooit zo veel en zo fanatiek geten nist, wat mede door de vele aktiviteiten werd veroorzaakt, zoals het „Mossel- toernooi" en het open D-toernooi. In de voorbije paar jaar werd Hen nie Kloet nogal eens geplaagd door een groot aantal vervelende blessu res, niet in de laatste plaats opgelo pen door haar eigen ongebrijdeld- heid. „In haar onbegrensd plezier én de Wil om er iets van te maken ver geet Hennie Kloet wel eens de moge lijkheid van blessures onder ogen te zien", moest Ria Kosters herhaalde lijk melden. Dit jaar echter bleef Hennie Kloet blessurevrij en teken de zich geleidelijk aan een puik sei zoen af, dat al werd onderstreept tij dens de ZeBra-kampioenschappen enige weken geleden in Oosterland, waar Hennie Kloet vooral tot haar eigen plezier een bronzen plak weg kaapte voor de neuzen van gevestig de „sterretjes". Verdiend In Rijsbergen deed ze het allemaal nog eens dunnetjes over en voor een niet onbelangrijk deel is haar titel te danken aan de ongekompliceerdheid van haar oefeningen, maar zeker ook in de regelmaat waarmee zij haar oe fenstof pleegt af te werken. Hennie Kloet doet helemaal geen In de eerste set schenen de dames van Kwiek met vleugels te spelen; ze smashten en blokten een stuk beter dan de Volley-speelsters en ook de opslag verliep zonder fouten, zodat deze set vrij makkelijk naar Kwiek ging met 15-2. De tweede set onder vond het team van coach Rutger meer tegenstand. Langere rally's, soms (onnodig) opslagverlies van Kwiek hield de stand tot halfweg de set in evenwicht. Na een time-out van Kwiek stelden de Bruse dames orde op zaken en wonnen de set met 15-8. Ook de derde set begon ramme lend; de service ging heen en weer, maar bij een 4-3 stand haalde Lia v. d. Berge met een slim balletje de ser vice terug naar Kwiek en deze werd nog slechts één maal verspeeld. Bij 11-4 werden de Kwiek speelsters in een time-out nog eens aangespoord de koncentratei niet te verliezen. De dames kweten zich uitstekend van hun taak en wonnen verdiend de set met 15-4 en de partij met 3-0. Heren Het herenteam, gecoacht door Ton- nie van Breda, speelde 2-2 gelijk. Vooral in de eerste en de vierde set was Kwiek oppermachtig en maakt- se, na een goed opgezette aanval, veel punten door harde smashes van o.a. Kees v. d. Berge. De aanvallen van de tegenstander werden met een goed blok opgevangen, zodat de stand in de eerste set al gauw uitlipe naar 8-2. Kwiek bleef goed spelen en via 12-5 serveerde Bennie Deurloo de set uit, 15-5. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) soesa in haar oefeningen, maar laat gewoon zonder ook maar een mo ment echt te verslappen zien wat zij kan. „Hennie Kloet is door haar fors heid vooral op de vrije oefening da nig gehandikapt", vindt Ria Kosters, „maar de kracht die in haar jeugdige body zit geeft haar dé mogelijkheid om vooral op de brug, maar ook bij de sprong toe te slaan en dat buit ze perfekt uit. Daarom is zij zonder meer een verdiend kampioene". Hennie Kloet skoorde het hoogste op het onderdeel sprong waar zij door de jury 8.05 pnt. kreeg toebe deeld. Alle konkurrentes moesten het daar met aanmerkelijk minder doen. Ook Erna van der Spek moest met 7.55 pnt. een halve punt toegeven en dat is bij eerdere gelegenheiden wel eens anders geweest. „De meis jes Van der Spek zitten momenteel mentaal helemaal vast en dat baart ons in niet geringe mate zorgen met het oog op de snel naderende Grand Prix-toernooien", moest Ria Kosters met enige zorg onderkennen. „We ho pen dat we hen er weer tijdig over heen krijgen, maar het zal beslist hard werken worden". Op de balk kaapte Hennie Kloet De tweede set sloot tot 5-0 goed aan bij de eerste. Met levendig spel liep Bru uit naar 5-0. Toen begon het bij Kwiek te rommelen wat mede kwam door het inzetten bij de tegenstander van De Gelder, die een stuwende kracht voor Volley bleek. Meer en meer verloor Kwiek zijn greeop op de wedstrijd en moest toestaan dat Volley terug kwam tot 6-9. Evenals bij 5-5 vroeg van Breda een time-out aan, waarin hij de spe lers opriep tot rustiger spel. Dit re sulteerde in een 9-9 stand en door twee keiharde smashes van Peter Sanderse zelf in 11-9. Ondanks deze opleving verloor Kwiek de set met 13-15. Druk De derde set had een uitermate spannend verloop. Tot 8-8 hielden de teams elkaar in evenwicht. En al haalde Jan Kole met een weergaloze smash de service naar kwiek terug, Volley v.d.B. begon steeds meer het bekende Kwiek-gat te vinden. Het geweldige meelvende publiek kon slechts toekijken bij de 12-15 neder laag. De vierde set moest gewonnen wor den voor een gelijkspel. Onder druk van dit gegeven speelde Kwiek zoals het de hele wedstrijd had moeten spelen: opgebouwde aanvallen, geti mede smashes en een goed sluitend blok, waarmee de set met 15-5 werd gewonnen en de wedstrijd met een 2- 2 stand werd afgesloten. een voortreffelijke 8.00 pnt weg en de brug ongelijk leverde haar altijd nog 7.65 pnt op. Ook op deze twee onder delen overtroefde zij iedereen. De vrije oefening tenslotte zag de nieuwe kampioene beloond met 7.20 pnt, hetgeen in verhouding met de overige meisjes beslist niet gering valt te noemen. Erna van der Spek liet allen op dit onderdeel zien, dat zij eigenlijk de favoriete was. Met 8.25 pnt bleef zij zus Monique van der Spek een kwart punt voor. Erna van der Spek legde uiteindelijk beslag op de vierde plaats met minimaal ver schil achter Astrid van der Spek en Monique de Vries van het Goese Vol harding, die samen de tweede plaats deelden achter de superieure Hennie Kloet. Ook Bertine Klink nestelde zich nog bij de eerste zeven in Rijs bergen, waardoor alle deelnemende jeugdturnsters van Delta Sport doorstromen naar de finaledag in het Limburgse Schaesberg, hetgeen na tuurlijk toch weer een fenomenaal sukses genoemd mag worden voor de kadergroep van de Zierikzeese vere niging onder leiding van Ris Koster en Ron de Waal. Turnsters Bij de turnssters ging de titel na een totaal mislukte balkoefening van Sandra de Leeuw van Kwiek Bruinisse naar Volharding-turnsters Petra de Leeuw. Annet Schouls en Jolanda Stoutjes- dijk passeerden de Kwiek-turnster door diezelfde slechte oefening eve neens, waardoor Delta Sport ook bij de dames twee vertegenwoordigsters op het ereschavot kreeg. Voorwaar een puike prestatie. Annet Schouls draaide, zoals men dat van haar ge wend is, een degelijke vierkamp, waarbij zij achteraf echter ook van de titel bleek te zijn gehouden door een matige balkoefening, waarbij zij twee keer van het tien centimeter brede gevaarte af moest. Het verschil met Petra de Leeuw bedroeg bij de eindafrekening 0.9 pnt, terwijl Annet Schouls op de balk 0,95 punt moest toegeven aan de 19- jarige Goese gezinsverzorgster. Op de brug behaalde Annet Schouls met <8.70 punten de hoogste waardering van de dag en ook de 8.35 pnt op de sprong mochten er zijn, al moest zij hierop frakties toegeven op Petra de Leeuw en Sandra de Leeuw. Ook Jo landa Stoutjesdijk zette de beste prestatie neer bij de brugoefening, die zij beloond zag met 8.20 pnt. Op de balk noteerde de weer terugge keerde turnster 7.00 pnt, terwijl zij met 7.95 pnt op de sprong en 7.80 pnt op de vrije oefening een redelijk ge lijkmatige vierkamp afleverde, die uiteindelijk goed bleek voor een ver diende derde plaats achter kampioe ne Petra de Leeuw en ploeggenote Annet Schouls. ZeBra-kampioen Sandra de Leuw duikelde door haar povere balk-akt naar de vierde positie nog niet eens zo veel voor Bianca Vermuelen, de derde Delta Sport-vertegenwoor- digsters. Ook hier gaat het hele Zie rikzeese kontingent naar de nationa le eindstrijden in Schaesberg. Eindstanden van de Zeeuwse kam pioenschappen turnen gehoudn Rijs bergen (achtereenvolgens de waarde ringen voor de sprong brug ongelijk, balk, vrije oefening en totaal): Jeugdturnsters: 1. Hennie Kloet, DS 8.05, 7.65, 8.00, 7.20, 30.90; 2. Astrid van der Spek, DS 7.30, 7.05, 7.00, 7.65, 29.00 en Monique de Vries, Volharding 7.25, 6.75, 7.80, 7.20, 29.00; 4. Erna van der Spek, DS 7.55, 6,75, 7.80, 7.20, 29.00; 5. Monique van der Spek, DS 7.10, 7.00, 6.65, 8.00, 28,75; 6. Petra Sanders, Volharding: 7.55, 7.30, 7.00, 6.80, 28.65; 7. Bertine Klink, DS 6.65, 7.15, 7.30, 7.45, 28.55 Turnsters: 1. Petra de Leeuw, Vol harding: 8.50, 8.50, 7.80, 7.80, 32.60; 2. Annet Schouls, Ds: 8.35, 8.70, 6.85, 7.80, 31,70; 3. Jolanda Stoutjesdijk, DS: 7.95, 8.20, 7.00, 7.80, 31.00; 4. San dra de Leuw, Kwiek: 8.55, 7.75, 5.90, 8.10, 30.30;15. Bianca Vermeulen, DS: 7.30, 7.55, 7.65, 7.55, 29.05. Het tweede damesteam van sv Kwiek speelde zaterdag een uit wedstrijd tegen VC Goeree uit Stel lendam. Kees Kempe, die als interim-coach fungeerde, zag „zijn" dames sterk starten, terwijl het ram melde bij VC Goeree. De eerste set werd dan ook verdiend gewonnen door Kwiek met 13-15. Hiema v iel Kwiek terug en de thuisklub profi teerde hier goed van. Eindigde de tweede set, met nog goed tegengas van Kwiek in een 15-6 stand, de vol gende twee sets werd VC Goeree ster ker. Setstanden: 15-5 en 15-2 en een 1- 3 nederlaag voor Kwiek. Het tiental van de damklub Zierik zee is in en tegen Goes tegen de kleinst mogelijke nederlaag aangelo pen. In deze wedstrijd moest Zierik zee met acht spelers optreden, we gens afzeggingen door ziekte en ver blijf elders. Daardoor begon Goes met een reglementaire 4-0 voor sprong, welke uiteindelijk uitge bouwd werd tot een geringe 11-9 ze ge. Zierikzee was gemotiveerd en er werd goed gespeeld. Anton Saman speelde op bord 1 tegen de jeugdige kersverse Zeeuwse kampioen Johny de Leeuw een solide remise. De Leeuw kon geen voordeel krijgen. Verder waren er goede zeges van Jos de Wild en Jaap Huigens. De enige verliespartij kwam op naam van John Honig, die het slachtoffer werd van een slagzet gevolgd door een plakker. Zo verloor Zierikzee slechts met 11-9, een uitslag die bij aanvang niet verwacht was. Jammer was dat J. Smalheer de winst niet opmerkte in zijn eindspel; dan was het nog 10- 10 geworden. De gedetailleerde uitslag: J. de Leeuw-A. Saman 1-1; C. Rijk-nier op gekomen 2-0; L. Anderson-M. de Wild 1-1; M. v. Riet-niet opgekomen 2-0; C. v. Biemen-J. de Wild 0-2; J. Schot-C. Boot 1-1; C. de Klerk-J. Smalheer 1-1; C. Hollestelle-J. Honig 2-0; C. v. Damme-A. Flikweert 1-1; J. Sonnevijlle-J. Huigens 0-2; Ein duitslag Goes-Zierikzee: 11-9. ZIERIKZEE, 16-2. Het zaalvoetbal programma van woensdagavond zal voornamelijk in het teken staan van de degradatie in de eerste klas. Aan het eind van de avond staan er in dat opzicht twee belangrijke ontmoetin gen op het programma. Om 21.40 uur treden twee degradatiekandidaten tegen elkaar in het strijdperk. Nummer voorlaatst Toren Boys met het hierin opnemen tegen de re serves van Skol Boys, die een punt meer vergaarden in de tot nu toe gespeelde wedstrijden. Duidelijk mag zijn, dat deze wedstrijden voor al voor Toren Boys de laatste stro halm zou kunnen zijn. Om 22.20 uur moet SKNWK het opnemen tegen Skol Boys, dat een mislukt sei- zoenslot mogelijk nog wil oppoetsen met een klinkende triomf, waarvan SKNWK dan de dupe wordt. De avond wordt om 19.00 uur geo pend met een ontmoeting uit de der de klas tussen Dreischor en Renesse. Hieraaan kleven nog wel een paar herinneringen uit de eerste ontmoe ting, die door scheidsrechter Van der Schee moest worden gestaakt, nadat hij door een van de Renesse-spelers van een ferme kaakslag was voor zien. Zeelandia-SVOWK II om 19.40 uur en Country Club II-ZZ '72 om 20.20 uur zijn van geen enkel belang meer voor de bovenste en onderste plaat sen in de diverse klassen, maar de strijd tussen Brogum I en De Steeg om 21.00 uur is vooral voor De Steeg van kapitaal belang. Na lange tijd fier op kop gestaan te hebben in de tweede klas heeft het er de laatste wedstrijden alle schijn van alsof De Steeg zich haar mogelijke promotie nog zal laten ontglippen. Op vrijdag 26 februari wordt door de hengelsportvereniging „De Krab be" in café-bar „De Westhoek" te Burgh haar jaarvergadering gehou den. Op deze, vergadering presenteert de sekretaris het jaarveslag over 1981 en berngt de penningmeester het fi nancieel verslag over het afgelopen boekjaar. In het bestuur zijn periodiek aftre dend de heren M. Wessels en B. Nelis- se. Beide heren stellen zich herkies baar. De heer M. Wessels stelt zich echter niet meer beschikbaar als voorzitter, waarvoor het huidige bestuurslid de heer G. Kruithof kan didaat wordt gesteld. Verder zal o.m. het wedstrijdpro gramma 1982-1983 worden bespro ken. Voor tijd: zie agenda. ZWOLLE, 13-2. Bij de voetbal wedstrijd PEC-Ajax blijken zater dagavond vier mensen gewond te zijn geraakt doordat er met zelfge maakte bommetjes is gegooid. Een 16-jarige, een 15-jarige en een 14- jarige jongen liepen verwondingen op aan onder meer hoofd en been. Bij een 22-jarige man uit Venlo moest in een ziekenhuis een stukje metaal uit een been worden verwijderd. De als moeilijk gekwalificeerde uitwedstrijd van de heren, bracht niet de verwachte moeilijkheden, het uitzinnige publiek in Terneuzen kan ook wel een nadelige faktor zijn. Maar een goed spelend Delta Sport heeft Utopia geen schijn van kans ge geven. Frits Verheij was vervangen door Piet Verrijzer. Door het takti- sche spel werd Utopia uit zijn ritme gehaald. Via goed lopende kombina- ties, afgerond door Cees en Bert de Vos, Piet Verrijzer, Bert Nuijens en Jaco Vleeshouder bereikte Delta Sport bij de rust een 11-4 voorsrong. Ook na de rust bleef het Zierikzee se team goed spelen. Slechts door middel van groeve vertredingen kon Utopia de aanval van Delta Sport on derbreken. Blessures van Jaco vlees houwer, Cees de Vos en Bert Nuijens hadden geen noemenswaardige in vloed op het aanvalsspel, omdat de wissels Ad de Jonge, Wim v.d. Welle en Rinus Nuijens een goeie partij speelden. Dames Het damesteam lijkt eindelijk de Verder natuurlijk de distriktskom- petitie, klubkampioenschappen, de Zierikzee bokaal en het echtparen- toernooi. Voor de jeugd waren er de volgende aktiviteiten: drie jeugd- kompetitieteams, balvaardigheids- diploma, mini-kampioenschap en jeugd-klubkampioenschap. Voor het organiseren van de jeugdkampioen schappen Schouwen-Duiveland dankte de voorzitter Tom van Gelder en Jaap Lagaay. Het belangrijkste agendapunt van de vergadering van vorig jaar was natuurlijk de aanleg van twee nieu we banen. Op 5 oktober 1981 werd aan Bert v. d. Velde opdracht gegeven tot aanleg van de twee nieuwe banen, dat bin nen zeer korte tijd ook werd gereali seerd. Bij de bestuursverkiezing werd M. Geense herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met drie leden t.w. me vrouw Coppoolse, J. Deering en O. Alleen de Dynamo-speler G. Vas- seur was gevaarlijk en scoorde enke le keren. De eerste helft werd af gesloten met 12-16 voor Mevo. In de tweede helft kwam Dynamo niet meer aan de bak en was het Mevo, die het spel beheerste. In hoog tempo werd de aanval ingezet waardoor vooral Tewens Tuitman en Ronald Scherpenzeel konden scoren. De ver dediging van Mevo zat goed in elkaar en Bart de Gardeijn met Leo Looy zorgden voor veel balverlies van Dy namo. Dat blijkt ook wel uit de score van Dynamo, die maar eenmaal de basket wist te vinden in de tweede helft. Er werd goed opgebouwd vanuit de verdediging, waardoor Mevo met verscheidende break-outs van Te- wens Tuitman diverse doelpunten kon zetten. Een overtuigende over winning voor de Zierikzeese ploeg, die een goede en zeer sportieve wedstrijd speelde met een eindstand van 14-42. Dames De dames I van Mevo '80 moesten afgelopen weekend twee keer uitko men in de basketballkompetitie. Vrijdagavond speelde het team in Terneuzen tegen Scheldesport waar werd verloren van het sterke team met 50-12. In een zeer onsportieve wedstrijd waarin de scheidsrechters van de tri bune afgehaald werden om te leiden, kon Mevo toch nog enkele doelpun ten scoren, J. Blom zorgde voor het eerste Mevo-doelpunt, Ellen Drijer voor het tweede en Nel v.d. Werf wist in de 18e minuut de derde treffer te scoren. Tijdens het eindsignaal van de eerste helft wist Greet Schipper nog de vierde treffer te noteren. In de tweede helft kon Mevo maar twee keer scoren. Zaterdagavond moesten de dames weer in de strijd en nu tegen B.V. Hulst. Ook deze wedstrijd ging verloren en wel met 8- 26. Toch wist Mevo in sporthal On derdak tot een leuke wedstrijd te ko- juiste formatie te hebben gevonden. In de tweede helft van de kompetitie verloor het team van de sterkere teams als Walcheren en EMM, maar van de andere werden punten ge pakt. Zondag werd Olympus het slach toffer. Vooral verdedigend zalt het bij Delta Sport goed in elkaar. De ruststand was 2-5. In de tweede helft sloot de verdediging van de zierik zeese dames zo goed, dat olympus niet kon scoren. Door treffers van Toos Pabruwé, Els van Zwieten, Petra Pronk en Liesbeth Risseeuw kwam Delta Sport op een 2-11 eindstand. Jeugd De welpen behaalden een grote overwinning, 13-0 op Walcheren. De jongespupillen leden een 8-7 neder laag bij EMM. De jongensadspiran- ten versloegen EMM en wel met 6-10. De meisjesadspiranten verloren met 12-8 van Marathon, mede door een blessure van Jeanet Lievense. De da mesjunioren wonnen reglementair van Operatie, omdat dit team weg bleef. Kostense, dit i.v.m. de benoeming van enkele kommissies. Tennishal Over de sport/tennishal in Bruinis se vertelde de wethouder van sport zaken de heer dr. F. M. W. Vonk, dat de enquêteformuleren van de aange schreven sportverenigingen van Bruinisse en Goeree-Overflakkee binnen zijn. Over de uitslag kon hij nog geen mededeling doen maar hij bracht wel z'n optimisme voor de realisering van een sport/tennishal op de verga dering over. Bij het financieel verslag van de penningmeester bleek het de vereni ging goed te gaan; een opsteker voor de twee nieuwe banen in de komende jaren, die door de vereniging zelf zijn bekostigd. men en scoorde Marjan Mol de drie treffers van de vier, die Mevo in het net kreeg. De vierde kwam op naar van Janny Pankow. Beker De dames II speelden ook afgelo pen weekend twee wedstrijden. Eest kwam het team vrijdagavond uit voor de tweede ronde van de beker wedstrijden tegen De polder in Vrou wenpolder. Een aardige wedstrijd, die tot de laatste minuut spannend bleef. Echter Mevo moetst de eer aan De Polder laten en werd uit de be kerstrijd gewipt. In de eerste helft moest Mevo 6 punten toegeven. Later bleek dat dit te veel was. Vooral Mevo-speelster Frouke Visser was goed op dreef en scoorde een groot aantal doelpunten. De eerste helft werd afgesloten met 14-8 voor De Polder. In de tweede helft kwam Mevo goed uit de start blokken en wist zelfs in de 7e minuut langszij te komen, maar De Polder ging toen in een hoger tempo spelen, Mevo kon dat niet meer op brengen, doordat ze te veel energie hadden ge geven in het begin van de tweede helft. Een aardige wedstrijd die werd verloren met 34-20. Zaterdavond sppeld het team tegen Operatie '71 uit Oostburg voor de kompetitie. Ook deze wedstrijd ging verloren, alhoewel Mevo in de eerste helft nog bij kon blijven met een af sluiting van 8-6, in de eerste helft. In de tweede helft was het slecht en werd er zelfs bij Mevo '80 weer een speelster uit het veld gezonden we gens vijf persoonlijke fouten. Opera tie won deze wedstrijd met 34-10. MÜNCHEN. De landen van de Noord-Atlantische Verdragsorgani satie zullen vanaf 1983 tot 1988 vier procent meer moeten uitgeven aan hun defensie, verklaarde de Ameri kaanse opperbevelhebber van de NAVO-strijdkrachten in Europa, ge neraal Bernard W. Rogers, op een congres over krijgswetenschap in München. WASHINGTON. In Guatemala is een Amerikaanse missionaris, een le- kebroeder, doodgeschoten, zo heeft het ministerie van buitenlandse za ken in Washington bekendgemaakt. BRUINISSE Nieuwe politieke groepering Uit een opinieonderzoek in de ge meente Bruinisse is gebleken, dat er bij de Bruse bevolking behoefte bestaat op 2 juni a.s. (gemeenteraads verkiezingen) op D'66 te stemmen. Aldus een rondschrijven, dat de be woners van Bruinisse dezer dagen in de bus kregen. Omdat deze partij niet is vertegen woordigd in de gemeenteraad en de tijd ontbreekt om alsnog een afde ling van D'66 op te richten, heeft een aantal mensen een politieke groepe ring gevormd, met het doel onder een andere naam aan de verkiezingen te gaan deelnemen. Hoe de naam zal gaan luiden, moet nog op een verga dering worden vastgesteld. De initiatiefnemers (het schrijven is ondertekend door de heer G. v. d. Weele) vragen deze aktie te steunen, door een lijst te ondertekenen. In dien 25 kiesgerechtigde inwoners van Bruinisse hiertoe overgaan kan de groep meedoen aan de verkiezin gen. Inmiddels acht de heer V. d. Weele de kans op slagen ruimschoots aanwezig, omdat de aktie door diver se Bruënaren gesteudn wordt. Indien door de uitslag van de ver kiezingen zal worden aangetoond, dat er behoefte is een afdeling van D'66 te vormen, zal hiertoe een ver zoek bij het landelijke partijbestuur worden ingediend. BRUINISSE, 13-2. Het eerste damesteam van de volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse won thuis met 3-0 van Volley/V.d.B. uit Mijnsheeren- land. Het eerste herenteam van Kwiek speelde 2-2 gelijk tegen het bezoeken de Volley/V.d.B. De uitwedstrijden van beide teams uit Bruinisse eindigden in een 2-2 gelijkspel. TERNEUZEN, 14-2. Het herenteam van de handbalvereniging Delta Sport heeft de wedstrijd tegen Utopia met ruime cijfers gewonnen; 10-29. Het wordt nu wel heel spannend aan de kop van de ranglijst. Als de uitwedstrijd tgen Marathon wordt gewonnen, heeft Delta Sport een goede kans op de eerste plaats. Waarschijnlijk valt zondag 28 februari de beslissing. MIDDELBURG, 14-2. Het herenteam van Basketball vereniging Mevo '80 toonde ook afgelopen weekend zijn grote vorm weer door glansrijk te winnen in Middelburg van Dynamo III, 14-42. Al hoewel de eerste helft nog niet zo overtuigd was werd later toch duidelijk dat Mevo de beter ploeg was. In de eerste helft was het Bob Noomen, die Mevo aan de leiding bracht door en mooie pi vet schot-en Leen Lekkerkerk zorgde voor het volgende doelpunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7