GRONDAANKOOP VOOR FIETSPAD HEUVELSWEG IN IMPASSE pi P Jeugdsoos „Brogum" komt aan de orde na rekeningen '81/'82 Scholieren op de stoep bij burgemeester Raadsvergadering Zierikzee Booreiland voor Canadese kust vergaat met man en muis Gemeenteraad Zierikzee Uitspraken in Uniser-affaire STREEKNIEUWS CASSETTES kust vergaat met man en muis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 februari 1982 Nr. 23068 3 ZIERIKZE, 15-2. De onderhandelingen van de gemeente Zierikzee met de eige naars/pachters over aankoop van grond langs de Heuvelsweg ten behoeve van de aan leg van een fietspad verlopen op z'n zachtst gezegd niet best. De gesprekken verlopen in een goede verstandhouding, maar, zoals wethouder P. de Rijke maandagavond tij dens de raadsvergadering meedeelde: ,,Ik ben geen stap opgeschoten. Ik ben uitge praat!" De eisen die de betrokkenen stellen zijn te hoog om er van gemeentewege op in te gaan. Drama op zee SAINT JEAN (Newfoundland), 15- 2. Een enorm booreiland van Mobil Oil is maandag in een zware storm ten oosten van Newfoundland gekap seisd en gezonken. Het staat nog niet vast of er overlevenden zijn onder de BRUINISSE, 16-2. In Bru-oost is weer een mijlpaal be reikt in de al jaren voortgaan de dorpsvernieuwing die zich daar aan het ontwikkeln is. De twintig woningen die in de Prinses Irenestraat gesloopt moesten worden en waarvoor in de plaats 22 nieuwe huizen worden gebouwd, liggen grotendeels plat. Niet bestand tegen de slopersha mer verdwenen er elke dag wel een paar huizen. Zelfs 's avonds kwamen er nog muren en daken naar beneden als de jeugd haar sloopkunsten demonstreerde. Gelukkig is deze gevaarlijke situatie voorbij een staat alleen de af voer van wat puin het opnieuw bouwrijp maken van de grond nog in de weg. Aannemersbedrijf fa. Den Hartog, onder architektuur van Jobse zal dan, in opdracht van W.B.V. Beter Wonen het opbouwende werk van de 22 nieuwe woningen ter hand nemen. Van de oorspronkelij ke bewoners van de Irenestraat hebben allen een huis el ders op Bruinisse gevonden. Alleen de wethouder van Volkshuisvesting en woonruimteverdeling, M. J. van der Velde, heeft een tijdelijke wisselwoning aan de ijsbaan betrokken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 84 personen die zich op het boorei land bevinden. De „Odeco Ocean Ranger", bevonden. Een woordvoerder van Mobil Oil in Saint Jean, op Newfoundland, ver- ZIERIKZEE, 15-2. Op de maandag gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, legde wethouder De Rijke een verklaring af met betrekking tot jeugdsoos „Brogum", die met wat moeilijkheden kampt. Hij deelde mede dat met een deel van het bestuur van „Brogum" een bespre king is gehouden, maar dat - voor een definitiever uitspraak - het wachten is op de jaarrekeningen 1981 en 1982, waarna de hele ,,Brogum"-zaak in de Kom missie Jeugd- en Jongerenwerk zal worden behandeld. In het raadsvoorstel wordt gezegd, dat het overleg nog enige tijd zal ver gen en dat daarom het beste zou zijn om het bestemmingsplan „Heuvels- weg" voor de duur van ten hoogste drie maanden (de uiterste tijdsli miet) te verdagen. Na enige diskussie besloot de raad het voorstel van B. en W. te steunen, hoewel de heer J. J. Geleijnse (WD) tevoren had aange kondigd er eigenlijk de zin niet van in te zien. In kommissie R.O. Het formele vergaderingsbesluit werd echter toch genomen, omdat de kommissie ruimtelijke ordening zich vóór de volgende raadsvergadering (op 15 maart) dan nog over deze kwestie kan uitspreken. BREDA, 15-2. De Bredase recht bank heeft de voormalige direktie van het chemische afvalverwer kingsbedrijf Uniser maandag tot minder zware straffen veroordeel dan de officier van justitie had geëist. De drie oud-direkteuren kregen 2Vz jaar gevangenisstraf met aftrek, na eisen van 41/2 en twee keer 4 jaar. De drie zijn direkteur algemene zaken G. B. (56) uit Streefkerk, technisch- direktuer M. S. uit Dordrecht en kommericieel-direkteur F. van D. uit Wateringen. De hele buurt kon meegenieten van deze voor Nieuwerkerk toch wel bij zondere gebeurtenis. De kinderen hadden een lijst met tweehonderd handtekeningen bij zich, afkomstig van verscheidene bewoners van deze plaats. Die handtekeningen onder schreven de wens van de leerlingen: de komst van een klubhuis voor de jeugd en wel voor kinderen tot en met veertien jaar. Het merendeel van de groep was bijzonder gemotiveerd en ervan overtuigd door het aanbie den van de handtekeningen een se rieuze indruk op de burgemeester te maken. Eén jongetje had er niet zo veel hoop op, maar voegde er haastig aan toe: ,,We kunnen het in elk geval proberen". Huur hoekpand De burgemeester werd op de stoep van het gemeentehuis met veel ge juich ontvangen. Na ontvangst van Onder de hamer door ging het voor stel tot aankoop van een perceel grond met garageboxen aan de Ba den Powellweg voor 46.500,— van de heer M. F. Hogerheijde. De ge meente had die grond nodig ten be hoeve van de realisering van het in voorbereiding zijnde bestem- minsplan „Hoge Molenstraat". Hertaxatie onroerend goed Het voorstel tot hertaxatie omroe ren goed per 1 januari '82 in het ka der van de heffing onroerend-goedbe- lastingen voor de jaren 1983 t/m 1987 vergde daarentegen wel weer enige diskussie. Zowel de heer W. F. Spren- gelmeijer (RU) als de heer L. S. P. van Velthoven (CDA) vroegen zich af, waarom een offerte van verschil lende taxatiebureaus was gevraagd: het kollege gaf namelijk toch de voorkeur aan de Stichting Adviesbu reau Onroerende Zaken uit Rotter dam, die met 88.500,— een bedrag van 6000,— hoger berekende dan de laagst uitgebrachte offerte. „Denkt u dje 6000,— er uit te kunnen halen gezien de ervaringen met dit buro", vroeg de heer Van Velthoven. De heer Geleijnse stelde een gelijk soortige vraag als de heer Sprengel- meijer: „Waarom dan die offerte". Burgemeester Th. H. de Meester legde uit, dat de overweging was ge weest dat bij de keuze van het Rot terdamse buro de goede ervaringen de lijst verklapte hij al een klein beetje bezig te zijn geweest met het klubhuis. Het gebouw op de hoek Weststraat- Kerkring is momenteel verhuurd aan een Oecumenische Jongerengroep van veertien jaar en ouder. De heer Van Bommel heeft kontakt opgeno men met deze groep, die bereid is het pand voor een deel aan een ander af te staan, omdat het gebouw toch niet de hele week in gebruik is. De burge meester sprak met de kinderen af, volgende week kontakt met het bestuur (allemaal meisjes) op te ne men. Hij hoopte hen dan meer over de eventuele komst van het klubhuis te kunnen vertellen. Voorlopig tevre dengesteld toog de groep met span doek en al huiswaarts, waarna de rust in het hart van Nieuwerkerk weerkeerde. bij eerdere taxaties hadden mee gespeeld. („Het buro kent de plaatse lijke situatie") en dat het verschil tussen de twee offertes vrij gering is. De andere offertes waren boven dien op verzoek van de betrokken buro's zelf gepleegd en daarin was toegestemd, omdat een prijsvergelij king per slot van rekening geen kwaad kan. De raad kon zich met de overwegingen van het kollege vere nigen. Sociale Dienst Het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet van 13.171,14 aan de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en Sint Philipsland ontmoette geen tegen stand. Met een gedeelte van dit bedrag was reeds rekening gehouden bij het opmaken van een concept-gemeente rekening 1980. Er kwamen wat posten bij, onder andere een bedrag van bijna 4500,—. Door de gemeen telijke sociale dienst te Middelburg wordt namelijk jaarlijks het aandeel in de niet deklarabele apparaats kosten betreffende de uitvoering van de Beeldende Kunstenaarsregeling (B.K.R.) in rekening gebracht. Vopor 1979 bedroeg dit aandeel voor Zierik zee de genoemde 4500,—, die in eerste instantie door de I.S.D. zijn voldaan. Thans dient dit bedrag door de gemeente Zierikzee aan de I.S.D. te worden betaald. Serie inbraken Tot nog toe onbekende(n) zijn van nacht op inbrekerspad geweest. In Burgh kreeg slagerij J. d. K. aan de Ring ongewenst bezoek. Een boven licht aan de straatzijde werd uitge- schroefd, waardoor toegang tot de woning werd verkregen. Omstreeks 3.30 uur werd De K. wakker en ging op onderzoek, waar door de inbreker(s) gestoord werd(en). Vermist wordt hier een portemonnee met ongeveer 400,-. Voorts werden te Burgh twee po gingen tot inbraak gemeld: bij schil- derbedrijf J. d. M. aan de Kerkstraat en bij de bakkerij van A. d. B. aan de Ring. Hier lukt het niet om binnen te Onder de ingekomenstukken be vond zich de uitspraak van de Afde ling Rechtspraak van de Raad van State m.b.t. beroep van de heer R. J. Tanis tegen weigering van een stand plaatsenvergunning. Het kollege ad viseerde de zaak in handen van B. en W. te stellen voor advies. De voorzit ter deelde mede dat voor een nieuwe uitspraak een nieuw advies ter zake nodig is. G.S. van Zeeland deden bericht in zake verdaging van de beslissing op het plan sportpark, hetgeen zo bleek - in verband staat met ingestuurde be zwaarschriften. De voorzitter be treurde het dat een onderzoek door provinciale staten mogelijk langer dan een half jaar zal duren. Wethouder Van Gastel achtte het niet uitgesloten, dat toch in maart reeds een beslissing valt. De voorzit ter zegde toe dat alles zal worden ge daan om een beslissing te bespoedi gen. De heer Asma (PvdA) had begrepen dat de wethouder van sportzaken reeds kontakt had gehad met Middel burg. De wethouder vond het - naar hij mededeelde - thans niet nodig op nieuw te kontakten. Betere motivering De heer Groen (PvdA) meende dat de uitspraak in de zaak Tanis voor de komen, wel werd schade gekonsta- teerd. In Zonnemaire lukte het de onver laten wel om binnen te komen: cafe- tarie van v. D. aan de Dijk van Bom- menede mist een bedrag van 6.000,-. Van de dader(s) ontbreekt tot nog toe elk spoor, de politie stelt een onder zoek in. BURGH-HAAMSTEDE Strafeest Burgh-Haamstede Nadat Renesse afgelopen zaterdag de rij van strêfeesten in de Westhoek heeft geopend, komt aanstaande za terdag Burgh-Haamstede aan de beurt. Het vertrek van de strfirijders is gepland te 12.30 uur voor het café- restaurant „het Grote Zwijn" te Burgh. Van daar gaan de ruiters naar Westenschouwen door de boswachte- rij naar het strand voor het voeten- wassen van de paarden. Bij de „Punt" wordt het strand weer verla ten, waarna de rit wordt vervolgd naar het kruispunt Kraaijenstein- weg-Weeldeweg waar zij zullen wor den opgewacht door het koninklijk muziekgezesclhap Witte van Haemstede. Na een rondrit over Burgh arri veert metn ron 15.30 uur bij het post kantoor waar de strörijders zullen worden verwelkomd door het ge meentebestuur. Hierna volgt nog een rondrit over Haamstede, waarbij ook het rusthuis „Duinoord" zal worden aangedaan. gemeente negatief is uitgevallen, maar de voorzitter bestreed zulks. Volgens hem gaat het om de motive ring, die niet juist was. De zaak moet derhalve van gemeentewege beter worden gemotiveerd. Waar sprake is in ministerieel jargon van „onbe hoorlijk bestuur", is alleen een be paald traditioneel woordgebruik aan de orde, zonder wezenlijke beteke nis. T.z.t. komt de zaak terug in de gemeenteraad. De heer V. d. Ouden (CDA) kwam nog terug op de sportveldenaffaire. Hij wees op de reeds goedgekeurde grondaankoop en merkte op dat de zaak al in de Provinciale Planologi sche Commissie is geweest. Wat be treft een schrijyen van de Ned. Bond van Makelaars inzake de Woonruim tebeschikking en de wet Agrarisch grondverkeer, deelde de voorzitter mede dat feitelijk alleen het gebied (nog) moet worden bepaald waarvoor beschikking en wet gelden. Geen opclassifikatie G.S. deelden mede dat goedkeu ring is onthouden door de Kroon aan het besluit van G.S. tot bijzondere classifikatie van de gemeente Zierik zee in de klasse 12001-14.000 inwo ners. Drs. Sayers (PvdA) vond het een betreurenswaardige zaak en in formeerde welke konsekwenties de ze onthouding heeft, daar toch in be grotingen en rekeningen al met die opclassifiaktie rekening is gehou den. Ook de heer Geleijnse (VVD) in formeerde hiernaar, met name hoe het nu moet met voorschotten op de salarisvoorzieningen. Ook de heer Van Velthoven (CDA) vroeg informa tie. De voorzitter wees er op dat toe passing van de z.g.n. Udink-norm enig soulaas heeft gegeven en waar schijnlijk zijn die normen oorzaak dat men de opclassifikatie minder noodzakelijk achtte. In het algemeen trouwens is de trend: niet toestaan. Spoed beloofd Naar de sekretaris op verzoek mee deelde is in de begroting van 1981 en 1982 geen rekening (meer) gehouden met de opklassifikatie-normen. Het komt er op neer dat - gedurende een korte periode - enkele ambtenaren salariair zijn opgewaardeerd. De voorzitter heeft m.b.t. de onderwer- pelijke affaire tot spoed bij de besluitvorming aangedrongen, daar het z.i. niet zou aangaan, de betrok ken mensen het meer-geld te laten te rugbetalen. Binnenlandse zaken heeft die spoed „op handslag" be loofd. Markavan De heer A. Corstanje sr te 's Heer Hendrikskinderen tekende beroep aan tegen de weigering van de stand plaats ener markavan op de week- martk. Drs. Sayers wilde in dit geval toch wel pleiten voor een uitzonde ring. Het betreft al een iets oudere man; de aanvraag is in de kommissie geweest en plaatsing van markavans (ze nemen wat meer plaats in. Red.) is een landelijke tendens op markten. Hij wilde de uitzondering temeer bepleiten, daar betrokkene bereid is vergoeding te betalen aan andere standhouders. De heer Van Velthoven wilde we ten welke adviesorganen zich hebben bemoeid met het Modelreglement medezeggenschap in het onderwijs. Dit bleken te zijn: de Kommissie On derwijs en de Schoolraad. De heer Geleijnse tenslotte kreeg nog een an dere toelichting op het I.S.-punt: Woonruimtebeschikking en Wet agrarisch grondverkeer. Schenking Onder grote dank werd een schen king aanvaard van de Vereniging Rembrandt, ib verband met de aan koop van een zilveren beker voor het museum (schenking: 9800,—). Een aanvullend krediet wordt beschik baar gesteld voor vervaardiging van mapjes met ansichtkaarten t.b.v. de musea 1087,02). Een voorstel tot herziening van het raadsbesluit inza ke delegeren bevoegdheid tot te ne men verkeersmaatregelen c.a. ont moette geen bezwaar. De woning Regenboogstraat 15 wordt opnieuw verhuurd aan de heer M. van der Schee, tegen een huur van 322,82. Tot ambtenaar van de Bur gerlijke Stand werd benoemd me vrouw J. de Hooge-van der Have. Een voorstel tot wijziging van de begroting 1981 wegens verhogong bijdrage aan de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeensschap t.b.v. de kosten administratieve ondersteu ning, werd goedgekeurd 8045,—). Idem wegens toekenning (begroting 1982) vergoeding in verband met pachtontbinding aan de heer J. Kik 1000,—). Idem wegens verhoging subsidie aan de Stichting Zeeuws Studiefonds 285,75). Idem wegens subsidiëring van de Stichting Cul tuurspreiding Zeeland 5.643,87). Idem wegens subsidiëring kosten al- fabetiseringsprojekt 16.850,—). Idem wegens subsidiëring projekt edukatieve aktiviteiten voor kultu- rele minderheden 9560,—). Idem wegens vervanging gestolen goede ren in de school „Binnen de Veste" 648,16). Garantie geldlening Een voorstel tot het garanderen van een geldlening van „Beter Wo nen" t.b.v. een reeds gebouwd kom- plex van 28 woningen in Poortam bacht I werd aangenomen. Idem tot vaststelling van het bedrag per leer ling voor het openbaar buitenge woon lager onderwijs 1.908,87). Vastgesteld werd de herziene exploi tatierekening met grondprijzen voor het bestemmingsplan „Haringvliet". Advertentie Alle delen los verkrijgbaar TROMP In de straat van de apotheek Dam 10. Zierikzee. Tel. 01110-2443 Twee van hun belangrijkse mede werkers, hoofd kommerciële zaken J. L. (36) en algemeen bedrijfsleider J. S. (46), beiden uit Krimpen aan den IJssel, weren tot respektievelijk ze ven en tien maanden met aftrek ver oordeeld. Zij worden tijdelijk op vri je voeten gesteld en zullen de reste rende maanden van hun straf later moeten uitzitten. SAINT JEAN (Newfoundland), 15- 2. Een enorm booreiland van Mobil Oil is maandag in een zware storm ten oosten van Newfoundland gekap seisd en gezonken. Het staat nog niet vast of er overlevenden zijn onder de Jeugd wil een klubhuis NIEUWERKERK, 15-2. Heel even had de Kerkring in Nieuwerkerk maan dagmiddag iets weg van het Binnenhof te Den Haag. Enkele tientallen lagere schoolleerlingen hadden zich voor het gemeentehuis verzameld, waar zij met veel gejoel, gezang, gelach en ook een tikje nervositeit, op de komst van de burgemeester, de heer J. van Bommel wachtten. 84 personen die zich op het boorei land bevinden. De „Odeco Ocean Ranger", bevonden. Een woordvoerder van Mobil Oil in Saint Jean, op Newfoundland, ver klaarde dat de bemahning in drie reddingboten was gestapt, waarvan er één zou zijn gekapseisd. De andere twee zijn spooorloos, zei hij. Volgens de woordvoerder hebben reddings vliegtuigen lijken in het water Waar genomen. Het booreiland, één van de groot ste ter wereld, was in de nacht van zondag op maandag als gevolg van een zware storm in moelij kheden ge raakt. Het maakte bij het krieken van de dag slagzij en toen gaf de maatschappij de bemanning op dracht in de reddingboten te gaan. De hoge golven vormden daarbij een ernstige handicap, aldus de woord voerder.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3