Ger Monster komt als kampioen uit spannende distriktsfinale Renesse blijft Oostburg zonder veel problemen met 3-0 de baas Korte inzinking wordt Zierikzee fataal bij RCS 3-2 verlies Ouwerkerk verrast met knappe 1-3 triomf bij Walcheren II Eerste klas libre Broodnodige zege t ZIERIKZEËSCHE NIEUWSBODE Maandag 15 februari 1982 Nr. 23065 7 Na bijna een half uur viel uiteinde lijk definitief de beslissing. Opnieuw lag Rick de Haan aan de basis van het derde doelpunt, zoals de getruck- te speler eigenlijk aan vrijwel iedere gevaarlijke Renesse-aanval een be langrijk aandeel had. Drie spelers werden door de Renesse-midden- velder deskundig omzeild, waarna hij een zinderend schot losliet, dat door doelman Moerman niet kon worden gepakt. Uit de rebound kon Leen Rademaker zijn derde doelpunt laten aantekenen en Renesse defini- teif in veilige haven loodsen. Vrij kort hierna moest Sjaak Vasseur het veld verlaten, toen hij bij een inzet werd geblokkeerd door Han van de Neste. Aanvankelijk werd het ergste gevreesd, maar nader onderzoek wees uit, dat hij alleen een gebroken scheenbeschermer aan het voorval had overgehouden. Met Ko Kooman als vervanger speelde Renesse het duel daarna nog zonder noemens waardige problemen uit. Rick de Haan was ook tegen Oostburg weer de schakel waarover het gros van de aanvallen werd opgezet. Renesse wacht in de komende we* ken weer twee uitwedstrijden waar van vooral die van aanstaande zater dag tegen Domburg van bijzonder groot belang is. Van Dijke is redelijk optimistisch over de afloop van deze vierpuntenwedstrijd. Zoals het er nu uitziet kunnen we dan ook met de volledige ploeg aantreden, want dat is iets, wat ons nogal eens de nek breekt. Voor de trips naar Zeeuws- Vlaanderen laat het nog al eens een of meer spelers afweten en dat is na tuurlijk niet te best voor de kontinuï- teit in de prestatiekurve. Bovendien speelt natuurlijk ook het lange tijde reizen een niet geringe rol. Dat zie je ook aan de Zeeuwsvlaamse ploegen, die hier naar toe moeten komen. Een belangrijk deel van de konsentratie is vaak al weg vooraleer de wedstrijd wordt begonnen. Zij hebben daar maar een keer mee te maken, maar wij wel zeven of acht keer". Graadmeter Van Dijke vindt overgens - en mis- SOUBURG, 14-2. Zierikzee ver zuimde in de eerste helft, toen het een groot veldoverwicht had, om te scoren wat hen uiteindelijke in de ontmoeting te Souburg tegen RCS op een 3-2 nederlaag kwam te staan. In de eerste speelhelft domineerde Zie rikzee volledig en trok RCS zich bij na voltallig in de verdediging terug. Tegen deze overmacht aan verdedi gers wist Zierikzee niet het juiste te genspel te vinden hoewel het tech nisch zeker een klasse beter speelde dan de Souburgers. De opgezette kombinaties werden veel te ver doorgevoerd terwijl het daarnaast veel te slordig omsprong met de kansen die men zich wist te scheppen. RCS profiteerde van het feit de Zie rikzee had verzuimd om in de eerste 45 minuten definitief afstand te ne men. Binnen 10 minuten wisten de Souburgers, toen Zierikzee even te rug viel, de wedstrijd in haar voor deel te beslissen. In de 12e minuut kon Mohammed El Rhouz ongehinderd naar het Zie rikzee doel oprukken en scoren (1-0). Jan Bart Jasperse kopte in de 17e minuut een voorzet van Jan Bil over de uitgelopen Ronald Lievense in het doel (2-0) en nog geen minuut later kon Jasperse weer scoren toen de ge hele Zierikzee-verdediging voor bui tenspel appelleerde (3-0). Zierikzee kwam hierna nog wel knap terug, maar het was toch niet genoeg om de nederlaag nog te ontlo pen. Met een fraai schot van de rand van het strafschopgebied werd het door Kees Verkaart 3-1 waarna Mar tin Quist de achterstand nog tot 3-2 wist te reduceren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) schien valt daar best wat voor te zeg gen - dat zijn ploeg te laag op de rang lijst staat, wanneer louter de voet balprestatie als graadmeter zou gel den. „Vaak worden wij op hardheid ge klopt, maar ik ben er de man niet naar om de hardheid te prediken. Voor alles moeten we alles in het werk stellen om punten te halen met voetballen en niet met het groffe beukwerk. Weliswaar hebben we ook wel een paar spelers in het team, die de hardheid niet schuwen, maar als het even kan moet het gemeden worden. Ik ben ervan overtuigd als we konsekwent voetballen voor wat we waard zijn, er geen vuiltje aan de lucht is en we ons met gemak redden in deze klas". De eerste helft tussen Renesse en Oostburg was in grote lijnen het aan kijken nauwelijks waard, maar ook daarmee was Kees van Dijke het niet helemaal eens. „Ze hebben precies gedaan wat we tijdens een uitvoerige bespreking voor de wedstrijden had den afgesproken. Misschien voor het publiek niet helemaal bevredigend, maar als trainer kan ik dan niet an ders dan tevreden zijn. Onder de rust hebben we samen nog wat dingen bij gesteld en tijdens de tweede 45 minu ten liep het allemaal lekker, dus wat wens je je dan nog meer". Na 9 minuten kwam er na goed doorgaan een kansje voor Sjaak Vas seur, maar zijn inzet werd door de goed uit zijn doel komende Johny Moerman goed gekeerd. Amper twee minuten daarna kreeg Oostburg naar later zou blijken de beste kans van de wedstrijd, maar de jeugdige Eric Bronnenberg maaide van dicht voor het doel van Dick Fierens over de bal heen, waardoor Renesse een vroeg achterstand bespaard bleef. Met hard Zierikzee II neemt leiding over na ruime 1-4 overwinning 's-HEERENHOEK, 14-2. Door zelf de uitwedstrijd tegen Patrijzen II meteen 4-1 overwinning af te sluiten en het 1-1 gelijke spel van Jong Am- bon II tegen Robur II konden de reserves van Zierikzee de leiding in de reserve le klasse in handen ne men. Voor de roodzwarte formatie bete kende het de zevende overwinning in evenveel gespeelde wedstrijden in dit seizoen. Robert van der Zande zorgde voor de openingstreffer (0-1) waarna André Flohil uit een benutte strafschop voor een 2-0 voorsprong zorgde bij het af sluiten van de le speelhelft. Na de rust bleven de Zierikzee re serves overwegend het beste van het spel behouden. Door Robert van der Zande kon de voorsprong tot 3-0 wor den opgevoerd waarna Ruud van den Broek voor 0-4 zorgde. Wel wist Pa trijzen hierna nog de eer te redden (1- 4) maar verder liet de Zierikzee verde diging het niet meer komen. Zierikzeese team dat zich vooral in aanvallend opzicht gevaarlijker toon de dan de thuisklub. Door doelpunten van Gerard Oly- hoek en Henk Vermeulen kon Zierik zee de eerste speelhelft met een 2-0 voorsprong afsluiten. Na rust hielden de bezoekers de ver dediging goed gesloten, terwijl Bart de Jonge nog eenmaal de doelman van de thuisklub wist te verschalken (0-3). Logisch verlies Zonnemaire bij koploper (5-2) MIDDELBURG, 14-2. Zonnemaire heeft het te Middelburg in de ont moeting tegen Jong Ambon IV, het team met momenteel de minste ver- liespunten in de 3e klasse D, niet kunnen redden (5-2). De thuisklub bleek vooral in individueel opzicht de meerdere van de bezoekers die ook op het korte spel van Jong Am- bon maar moeilijk vat konden krij gen. Toch slaagden zij er gedurende het eerste half uur in de stand blank te houden. Jong Ambon wist toen voorsprong te nemen (1-0), maar de mee naar vo ren opgerukte Jaap Fonteine slaagde er bij een aaval van de bezoekers in de stand weer in evenwicht te bren gen (1-1). Nog juist voor het verstrij ken van de le helft kwam de thuis klub uit een vrije trop weer op voor sprong (2-1). Na de hervatting liep Jong Ambon uit tot 4-1, waarna Niek Deïst voor Zonnemaire kon scoren (4- 2). In de slotfase ging Zonnemaire nog in de aanval, maar zoals zo di kwijls het geval is viel er nog een doelpunt aan de andere kant (5-2). RENESSE, 14-2. Erkende schrijvers van thrillers als Agatha Christie, Geor ges Simenon en Francies Durbridge hadden ongetwijfeld geen beter scenario kunnen bedenken voor de distriktsfinale in de eerste klas libre, die het afge lopen weekeinde in de Renesser Country Club werd afgewerkt. Vrijdagavond begonnen negen spelers aan deze grootse biljarthappening, waarvan er zon dagmiddag omstreeks half zes maar liefst vier met twaalf wedstrijdpunten gelijk eindigden. Door een superieur algemeen gemiddelde van 8.131 werd DOS-speler Ger Monster uiteindelijk de opvolger van Cees Hector. Hector eindigde nu als tweede met een toernooigemiddelde, dat bijna 1.7 lager lag dan dat van Monster. Zaterdagavond zag Hector de prolongatie van zijn titel de mist ingaan, doordat hij uitermate verrassend onderuit ging tegen Henk Reede, die uiteindelijk als voorlaatst zou eindigen. Renesse II schiet met scherp (0-11) HANSWEERT, 14-2. Zonder al te veel nioeite zijn de reserves van Re nesse er in de uitwedstrijd tegen Hansweertse Boys IV haar negende achtereenvolgende seizoen zege te be halen. De 11-0 overwinning spreekt boekdelen en laat dan ook duidelijk zien dat het een spelletje van kat en muis was. Door doelpunten van achtereenvol gens Marco van de Kasteele, Jaap van Overen, Piet Berrevoets en Siem Kooman konden de duinbewoners de eerste speelhelft met een 4-0 voor sprong afsluiten. Na de rust ging Renesse volledig in het ofensief en draaide de doelpun- tenmachine op volle toeren. Met drie treffers voerde Jaap van Oeveren de voorsprong op tot 7-0 waarna Jan Stoel uit een strafschop de stand op 0-8 bracht. Jaap van den Hoek, Joop de Feiter en Siem Kooman zorgden ten slotte voor een 0-11 eindstand. Renesse III klopt bezoekend Patrijzen afgetekend met 5-1 RENESSE, 14-2. Renesse III zorgde in de thuiswedstrijd tegen Patrijzen III, dat dit seizoen nog maar een ne derlaag had geleden, voor een verras sing door het team uit 's Heerenhoek afgetekend met 5-1 te kloppen. De Renessenaren kwam bijzonder goed uit de startblokken en voor er een kwartier was verstreken waren zij er in geslaag een 3-0 voorsprong te ne men. Al na vijf minuten spelen zag An dré Kooman kans om de doelman van Patrijzen voor de eerste keer het nakijken te geven (1-0). Vier minuten later zag de doelman van de bezoe kers geen kan om een kogel van René van Baarsen klemvast te stoppen waardoor Kees Verhoek de kans kreeg om de bal in het doel té depone ren (2-1). René Baartsen ging vervolgesn in de 14e minuut goed door op een diep tepass waardoor hij door de verdedi ging kon breken en vervolgens scoor de (3-0). Patrijzen probeerde hierna wel om de bakens te verzetten maar veel ge vaar wisten zij tocht niet voor de veste van de thuisklub te scheppen. Na de rust kwam de verdediging van Renesse even in de verdrukking. Na 10 minuten spelen wist Hèrman van de Bie handig van een foutje in de verdediging van de bezoekers te profiteren en de stand op 4-0 te bren gen. Wel slaagde Patrijzen er hierna in uit een vrijetrap tegen te scoren (4-1) maar het laatste woord was tocht voor de thuisklub die door Ad Hen- drikse de eindstand op 5-1 kon bepa len. Zierikzee III pakt goede draad weer op HEINKENSZAND, 14-2. Na twee nederlangen op rij heeft Zierikzee III zich met een 5-0 overwinning; in de uitwedstrijd tegen Heinkcnszand II weten te herstellen. Een verdiende overwinning voor het Monster zou in de finaleronde evenwel hulp krijgen van Barry Ber revoets, die wel geen kampioen meer kon worden maar toch zeker zijn sportieve plicht wilden doen. Aan vankelijk had Jan Berrevoets een ruime voorsprong, maar na 16 beur ten kwam zijn OKK-kollega nage noeg langszij. In de 25e beurt nam Barry Berrevoets vervolgens de lei ding (144-147), waarna Jan Berre voets via wat sprokkelwerk nog wel wat punten bij elkaar vergaarde maar toch Barry Berrevoets niet van zich af kon schudden. Via serietsje van 10, 6 en 7 liep Barry Berrevoets ontspannen naar de meet, daarmee Jan Berrevoets een illusie armer ma ken. Van de maximale 1360 karambo- les die in de 8 partijen te skoren wa ren, miste Jan Berrevoets er slechts tien, maar daardoor belandde hij uit eindelijk toch slechts op een te leurstellende vierde plaats. Belofte Ger Monster werd de verdiende nieuwe kampioen, omdat hij qua ge middelde ver boven zijn medefina listen uitstak. Cees Hector klasseer de zich na de titel van 1981 nu als tweede en Barry Berrevoets ging zijn bijna-naamgenoot Jan Berrevoets nog net voorbij in gemiddeld. Ongetwijfeld is juist deze Berry Berrevoets in de vrij nabije toekomst een van de grote beloften in het Schouwen-Duivelandse biljartwe reldje. Noodzaak zal dan wel zijn, dat hij zelfverzekerder gaat spelen, „want", zoals kampioen Ger Monster terecht opmerkte, „voor Barry Berrevoets bestaan er geen problemen op de biljarttafel. Met een juiste motivatie wordt hij hier kam pioen". Barry Berrevoets verloor in zijn vijfde en zesde ronde achtereen volgens van Cees Hector (145-150 in 17 beurten) en Ger Monster (18-170 in 25 beurten). GER MONSTER, bv DOS CEES HECTOR, bv De Wig BARRY BERREVOETS, bv OKK. JAN BERREVOETS, bv Renesse BERTUS VERSTEEG, bv OKK KO VASSEUR, bv Renesse JOOP KOOT, bv De Wig HENK REEEDE, bv OKK WIM H ANSE, bv Bommenede Barry Berrevoets: de man van de toe komst. voor een aangename verrassing ge zorgd door de ontmoeting met een verdiende 3-1 overwinning af te slui ten. In de beginfase zag het er nog aller minst rooskleurig voor de Ouwerker- kers uit daar de thuisklub al na 3 mi nuten spelen de score met een kopbal wist te openen (1-0). De bezoekers lieten zich evenwel niet door deze tegenslag ontmoedi gen en naar mate de wedstrijd vor derde slaagden zij erin het spel te verplaatsen en een aantal goede aan vallen op te bouwen. In de 20e minuut kwam de balans weer in evenwicht door William Re- meeus die een verzet van korte af stand achter de doelman van Walche ren wist te tikken (1-1). De met veel inzet spelende Ouwer- kerkers behielden na de rust een licht veldmeerderheid. Na een kwar tier spelen slaagden zij erin voor sprong tè nemen toen William Re- meeus een voorzet van Chris van den Bosse in het doel van Walcheren liet verdwijnen (1-2). Terwijl Walcheren alles in het werk stelde om de achterstand weg te werken slaagde de verdediging van Ouwerkerk erin de aanvallers in bedwang te houden. Een kwartier voor tijd beslistte William Remeeus de wedstrijd defi nitief in het voordeel van de bezoe kers toen hij een terugspeelbal wist te onderscheppen en vervolgens scoorde (1-3). „Bij winst op Reede was ik zater dagavond al kampioen geweest", stelde de De Wig-speler enigszins mistroostig, „maar geruime tijd zat ik.zo.vast als een huis in deze partij, terwijl Reede een van zijn betere par tijen speelde. Na 30 beuren kwam ik veertien karamboles te kort". Zon dagmiddag liep Hector tegen zijn tweede nederlaag aan en dat was er een, die hem nog geruime tijd zal heugen. In twaalf beurten deklas seerde Ger Monster de titelverdedi germet maarlieft 170-37. „Dat kun je gerust een afstraffing van de eerste orde nomen", moest hij onderken nen. De krachtsexplosie van Ger Monster betekende overigens nog niet automatisch dat hij ook de nieu we kampioen was, want daarvoor moest good-old Jan Berrevoets eerst verliezen van Barry Berrevoets. Pijnlijk Jan Berrevoets had in zijn weg naar de finalepartij pas een keer aan het kortste eind getrokken, hetgeen later een pijnlijke nederlaag zou blij ken te zijn. Tegen Cees Hector kwam Berre voets een enkele karambole te kort om minimaal remise te spelen, maar nadat hij van de drie nog resterende karamboles er slechts twee gemaakt had, rammelde Cees Hector de partij in de gelijkmakende beurt met een puike serie van 46 deskundig uit, daarmee Jan Berrevoets een vervre- ogd kampioensfeestje ontnemend. Nog had dit bij winst op OKK-er BVarry Berrevoets niet ernstig be hoeven te zijn, omdat ook naaste ri vaal Ger Monster reeds twee keer min of meer verrassen had verloren. Monster verloor in de vijfde ronde van Bertus Versteeg, zijn normale sparringpartner. „In mijn ijver om mijn algemeen gemiddelde wat de drukken, verloor ik Bertus Versteeg wat uit het oog", vertelde Monster. In de 22e beurt stootte Versteeg toen de partij uit, terwijl ik nog drie pun ten moest maken in de nastoot. De axquitstoot leverde geen problemen op, maar toen de ballen andermaal vast kwamen te liggen en ik opnieuw op moest stoten ging het alsnog fout en kwam ik twee punten te kort voor een remise. In de zeven ronde volgde daarna ook nog verlies tegen Jan Berrevoets. Nu kwam ik 22 beurten niet verder dan 113 punten en leek het toernooi verloren". Cees Hector: door knullig verlies ont troond. Ger Monster: op moyenne kampioen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Namens het distrikt reikte Jaap Goudzwaard de kampioensbeker uit en - medaille aan de nieuwe kampi oen, die het distrikt Schouwen-Dui- veland over een aantal weken zal gaan vertegenwoordigen op de ge westelijke finale. Zijn algemeen ge middeld betekende tevens promotie naar de hoofdklasse libre (promotie- grens 7.00), maar door zijn geweldige finalepartij tegen Cees Hector - de kortste van het toernooi - ging Monster Monster nog bijna over de toegestande 8.40, die hem zouden hebben verbonden om naar de ge westelijke finale te gaan. De organisatie van deze finale was in handen van biljartvereniging Country Club en de wedstrijdleiding werd verzorgd door Roel Boerma, Addy Plaating en Ad Verseput, die de spelers het grootste gedeelte van het toernooi op maar liefst vier bil jarts lieten spelen. De bv Country Club zorgde tevens voor een aardige Schouwen-Duivelandse primeur, doordat er voor het eerst met elektro nische skoreborden werd gewerkt, waardoor het talrijke publiek het to tale gebeuren voortreffelijk kon vol gen. Na afloop werd de navolgde eindstand opgemaakt in dit distrikt- sekampioenschap le klas libre (ach tereenvolgens het aantal gescoorde karamboles, het daarvoor benodigde aantal beuren, de hoogste serie, het algemeen toernooigemiddelde en het aantal wedstrijdpunten): 1301 160 59 8.131 12 1213 187 77 6.486 12 1245 204 41 6.102 12 1350 228 4?, 5.921 12 1219 215 62 5.669 8 997 260 33 3.834 6 1097 247 45 4.441 4 969 254 22 3.814 4 972 227 27 3.752 2 Jan Berrevoets: gemis van 1 karam bole kost titel. RENESSE, 14-2. Renesse heeft eindelijk weer eens twee punten kunnen toe voegen aan het nog allerminst fameuze totaal, dat de formatie van trainer Kees van Dijke in deze lange kompetitie tot nu toe vergaarde. Oostburg lever de de thuisploeg geen noemenswaardige problemen op en de formatie van de Belgische trainer Gilbert Vancaille werd dan ook verdiend met 3-0 door Re nesse geklopt. In alle drie gevallen was „rommelaar" Leen Rademaker de af- werker. Behalve de topskorer van Renesse speelden vooral ook Rick de Haan, Wim Veerhoek, Ad Wandel en Dick Hart een puike wedstrijd, waardoor de immer optimistische trainer Van Dijke de toekomst weer met het nodige ver trouwen tegemoet kan zien, al toonde hij zich danig terughoudend. „Een zo'n wedstrijd wil nog niet zeggen, dat we er nu ook al zijn", stelde hij na afloop vast, „maar het geeft de burger wel weer moed". werken bleef Renesse daarna over eind, maar fraai kijkspel kwam er niet of nauwelijks. Toch zou de thuisploeg nog voor het rustsignaal van scheidsrechter Kees Traas kunnen juichen, toen Leen Rademaker twee keer mocht aanleggen, eerst met het hoofd en daarna met de voet. De tweede keer was Moerman een geslagen doelman (1-0). Korrigeren Vlak voor rust moest eerst Dick Hart nog een keer korrigerend optre den, terwijl ook Dick Fierens zich nog een keer goed liet zien bij een ve nijnige schuiver van Ronald Hinne- man. De tweede helft was amper tachtig sekonden oud en Renesse stond al op 2-0. Eerst miste Leen Rademaker nog een goede kans aangeboden door Sjaak Vasseur, maar direkt hierna skoorde de Haamsteedse „gastarbei der" alsnog, nu nadat Rick de Haan het voornaamste voorbereidende werk had verricht (2-0). Na deze tweede treffer leek het er geruime tijd op alsof Renesse een monsterze ge zou kunnen behalen, maar twee keer sprongen Wim Veerhoek en Sjaak Vasseur wat te nonchalant om met de kansen, waarna Oostburg zich redelijk begon te herstellen en er een paar kansjes kwamen. VLISSINGEN, 14-2. Na een aantal minder goede resultaten heeft Ou werkerk te Vlissingen in de ontmoe ting tegen de reserves van Walcheren William Remeeus: drie keer raak voor Ouwerkerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7