Mevo mazzelt tegen Apollo '69 na bar slechte vertoning: 2-2 Y x x X X V X x X X X X Situatie hopeloos voor kollektief te zwak WIK Ruime 5-2 winst voor A-junioren Zierikzee In blessuretijd gelijk Gebrek aan produktiviteit breekt SKNWK andermaal op Bruse Boys geeft opnieuw voorsprong weg tegen Altena Bruse Boys II weer goed op dreef en 0-4 overwinning Duiveland weer hard onderuit (4-1) Gelijkspel voor reserves Duiveland ZSC III en Duiveland III delen de punten (2-2) TOTO Negende verlies ZSC ernstig in de problemen na 0-3 verlies op eigen veld Uitslag-en en standen rekreatiekompetitie badminton 6 ZIERIKZEE, 13-2. Ongetwijfeld zit het iedere ploeg gedurende een voetbal kompetitie wel eens lelijk tegen, maar daarnaast kan ook geen een trainer ontkennen op bepaalde momenten Vrouwe Fortuna dusdanig op zijn hand ge had te hebben, alsof er wel een romance uit zou kunnen groeien. Zo iets over kwam Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven zaterdagmiddag tegen hekkeslui- ter Apollo'69, een ploeg overigens, die allerminst oogde als een hekkesluiter, omdat het team uit 's-Gravenpolder gedurende het grootste deel van de wedstrijd de Zierikzeese tegenstander overvleugelde zeker waar het werklust en vindingrijkheid aanging. Apollo'69-trainer Bruins mocht zich dan ook te recht ongelukkig voelen, toen Mevo in de 47ste minuut van de tweede helft alsnog langszij mocht komen na een inzet van laatste man Dirk van der Sleen. Met het 2-2 gelijke spel kreeg Mevo ontegenzeggelijk meer dan het gezien de prestatie verdiende. Vooral in de eerste helft bakte Me vo er niet erg veel van. De ploeg speelde te gehaast en vooral erg non chalant. Apollo'69 kon evenwel ook geen gebruik maken van deze erg zwakke prestatie, die de mannen van trainer Toon van Tiggelhoven neer zetten. Zij kregen daar overigen wel degelijk de mogelijkheden voor. Al na zeven minuten had Nico Iverse, een bijzonder getalenteerde voetbal ler, die tegen Mevo zijn come-back maakte na geruime tijd geblesseerd te zijn geweest, een goede mogelijk heid. Gerrie Bogert onderschepte op het middenveld een mislukt akroba- tisch balletje van Rinus van de Neut, waarna hij Iverse attent de diepte in stuurde. Deze rukte op tot vlak van Jan van de Linde, waarna hij zijn in zet evenwel fortuinlijk gekeerd zag door de Mevo-sluitpost. Ook in twee de instantie bleef Van de Linde over eind bij een poging van Peter Braam. Tegen paal Vooral in het eerste half uur kwa men er weinig kansen voor de thuisploeg. Rudy Verkruysse was de enige, die wat probeerde, maar zijn schoten vlogen over en naast de veste van doelman Wim Nieuwdorp. In de 34e minuut kwam er pas de eerste echte Mevo-kans en het was ty perend voor de zwakte van de Zierik zeese voorwaartsen, dat het juist laatste man Dirk van der Sleen was, die zich met een puike solo door de Apollo'69-verdediging slalomde. Na drie man van zich afgeschud te heb ben en het leer voor de gevaarlijke linker voet te hebben gemanoeu vreerd eindigde de voortreffelijke aktie evenwel met een inzet, die via buitenkant paal naast het doel ver dween. Na een paar kansjes van Martin Quist en een puike aktie van Tonnie Schults bleef het in de eerste periode een dubbelblanke stand. In de twee de helft ging Mevo furieuzer uit de startblokken, waarbij de wissel Ri nus van de Neut voor Kees-Jan de Oude een niet onbelangrijke rol speelde. Met De Oude kwam er zicht baar meer power in de aanval, maar ook in deze fase bleven met name Mart Koopman, Peter van de Linde en Martin Quist ver beneden hun kunnen. Kees-Jan de Oude stond na twaalf minuten ook aan de basis van de ope ningstreffer. Het weer teruggekeer de Mevo-schaap zette goed door, waarbij Ad Mol hem alleen via het weggeven van een hoekschop kon stuiten. Martin Quist diende zich aan voor het nemen van de hoekschop, waarbij hij het leer op het hoofd van René Verwijs deponeerde. Diens kopstootje zeilde over de hele Apol- lo'69-familie heen precies onder de lat in het doel. ,,Het is eigenlijk een eigen doelpunt", stelde doelman Wim Nieuwdorp mistroostig. ,,Ik zag de bal wel aankomen, maar ik werd door Peter Huyzen op de grond ge houden. Hij dreigde te vallen en hield zich aan mij vast. Daardoor kon ik niet omhoog, stom, maar het gebeurt". Aangeslagen Even leek Apollo'69 aangeslagen en juist in deze fase maakte de oranje mannen de fout. ,,In plaats van door te gaan naar twee- of drie-nul gaan ze lopen verslappen", mopperde Toon van Tiggelhoven na afloop terecht. Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven: ,,Na de 1-0 vergaten ze door te gaan (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Apollo '69 kwam daardoor ge makkelijk over de tegenvaller heen en nam vrij vlot het initiatief weer over. We hadden de wedstrijd in die fase kunnen beslissen, maar in feite hebben we hem juist toen uit handen gegeven". Vooral via de twee super- gevaarlijke vleugelspitsen Peter Braam en Nico Iverse kwam er veel gevaar uit de Apollo'69-aanvallen. In de 18e minuut was het de kleine Braam (toevallig met de nummer 14?) die zich door de Mevo-verdediging slalomde alsof er een klubje begin- nenlingen tegenover hem stonden. Achtereen volgens werden Rini de Looze en Jan van Bemden door Braam deskundig in de luren gelegd, waarna ook Jan van de Linde kans loos was op de voortreffelijke inzet van Braam. Zijn spetter verdween via de verste paal in de Mevo-touwen (1-1). „Dat zijn akties, die natuurlijk hardstikke leuk zijn als ze lukken", stelde een tevreden Peter Braam. ,Zit er hier of daar een teenjte van de tegenstander tussen, dan praat nie mand er meer over en nou is het al di- rekt het ,,doelpunt-van-het-jaar". Het is allemaal zo betrekkelijk". Wie verwacht had, dat de Mevo- verdediging nu de kleine spits wat angstvalliger in de gaten zou gaan houden, kwam bedrogen uit. Een achttal minuten voor het laatste fluitsignaal van de goedfluitende ar biter Koopman had Braam evenwel andermaal sukses. Nu wist hij alsnog een voetje tegen de bal te krijgen, terwijl hij in het centrum van het strafschopgebied omringd werd door een viertal Mevo-verdedigers. Het voorbereidende werk kwam ook nu van Nico Iverse. Al met al stond Me vo nu voor de zware taak er voor te zorgen Apollo'69 niet voor de tweede keer in deze kompetitie met de volle winst te laten gaan strijken. Eerder werd het in 's-Gravenpolder 1-0 voor de Bruins-formatie. Fout dus Pas in blessuretijd zou de thuisploeg suksesvol zijn en voor een niet gering deel speelde arbiter Koopman hier een ongewilde hoofd rol in. Mevo zette een laatste wan hoopsoffensief je in, nadat Koopman de laatste minuut had aangegeven. Onterecht kreeg de thuisploeg een inworpt toegekend vlak bij de ach terlijn, waarna Ad Mol bij die in- worp een overtreding beging op René Verwijs. Diens inzet belandde via een aantal karambolages bij Dirk van der Sleen, die met een lucky schot via de onderkant lat Wim Nieuwdorp voor de tweede keer ver sloeg (2-2). „Alweer zo'n rot doel punt", moest Nieuwdorp onderken nen. ,,Ik ben nou niet bepaald van de grootsten en ging er vanuit dat de bal over zou gaan. Fout dus". Toon van Tiggelhoven toonde zich uiteraard bijzonder tevreden met het bereikte resultaat, maar moest toch ook toegeven, dat zijn ploeg bijzon der matig gepresteerd had. „Na die 1- 0 dachten ze dat ze er waren, maar daar zijn ze wel bedrogen mee uitge komen. Een typische Mevo-kwaal overigens. Maar ja, zonder geluk vaart niemand wel". Ondanks het zeer behoudende karakter van de ontmoeting op sportpark Bannink verdwenen er toch drie spelers in het notitieboekje van arbiter Koopman. In de eerste helft was Gerrie Bogert de boosdoener, na een charge op Rini de Looze en in de tweede periode kre gen achtereenvolgens Martin Quist (wegens praten) en Rudy Verkruiys- se (na een aktie op Peter Braam) een aantekening. NIEUWERKERK, 13-2. Gebrek aan produktiviteit in de aanvalslinie heeft SKNWK in de thuiswedstrijd tegen Nieuwland weer ernstig parten gespeeld. Nadat men door foutjes in de verdediging in de le helft een 2-0 achterstand had opgelopen domineerden de Nieuwer kerkers gedurende de 2e helft doorlo pend en moesten de gasten zich in hoofdzaak bepalen tot verdedigen en het spelen op de counter. Kansen om de opgelopen 2-0 weg te werken kreeg SKNWK wel maar an dermaal bleken de aanvallers hier slecht mee overweg te kunnen. Hugo Crucq wist tot tweemaal toe voor de rust te profiteren van ver keerd ingrijpen in de SKNWK-verde- NIEUWERKERK, 13-2. Na de 2-1 nederlaag vorige weck bij Arnemui- dcn heeft Bruse Boys zaterdagmid dag met dezelfde cijfers haar tweede nederlaag bij Altena moeten inkas- seren. De Boys speelden beslist geen slechte wedstrijd en hadden een pun tenverdeling zeker verdiend, gezien de krachtsverhouding in heiveld. Zij begonnen goed en al vrij snel slaagde Jacob van den Berge erin de bezoe kers voorsprong te geven (0-1). Aanavankelijk bleven de bezoekers het beste van het spel behouden en tot tweemaal toe had Tonnie van de Bergé met schoten op de paal Vrouwe For tuna niet op zijn hand. De thuisklub wist hierna het initiatief naar zich toe te trekken en door een schot van Ad Kant, dal via de voet van Leen Olree in het Bruse doel verdween kwam het op gelijke voet 1 -1). Nog voor de rust wist Bert Verschoor zijn ploeg naar een 2-1 voorsprong te schieten. Na de rust heeft Bruse Boys er alles aan gedaan om de stand weer in even wicht te brengen. De Boys kregen een groot veldoverwicht waarbij het echter steeds op een muur van Altena-verde- digers stuitte. Met hun counters kreeg Altena zelfs nog de beste scorings- mogelijkhedcn. Kort voor tijd liet het de kans liggen toen zij een strafschop kregen toegewezen welke echter via de paal door Rini Capelle werd naast gescholen. ZOUTELANDE, 13-2. Hoewel de reserves van Bruse Boys in de uit- wedstrijd tegen Meeuwen III met een aantal invallers binnen de lijnen moest verschijnen heeft het toch zon der al te veel problemen een ruim 4-0 overwinning weten te behalven. Zowel voor- als na de rust hadden de Boys overwegendj het besten van het spel en toonden zij zich ook in aanvallend opzicht gevaarlijker dan de thuisklub. Met een fraai schot van net buiten het strafschopgebied zorgde Jan van de Berge voor de openingstreffer (0-1). Frans de Oude kon hierna van een misser in de Meeuwen achterhoede profiteren (0-2) met welke stand de eerste helft werd afgesloten. Na de thee konden de Boys hun veldmeer- derheid nog uitdrukken in twee doel punten welke beide door Leo Beider werden gescoord (0-4). COLIJNSPLAAT, 13-2. Duiveland heeft nog steeds niet de goede kadans van voor de winterstop weten te vin den. In de uitwedstrijd tegen Colijns- plaatse Boys moets weer een 4-1 ne derlaag worden geïnkasseerd waar door de Oosterlanders zijn afgezakt naar de. middenmoot in de le klas. Voor de rust had Colijnsplaatse Boys het beste van het spel wat 'tot uitdrukking werd gebracht met twee treffers van Kees Tazelaar. Na de rust een gelijk opgaande strijd. Met een kopbal voerde Kees Tazelaar de voorsprong van de thuisklub op tot 3-0 waarna Kees Zwager met het fraai ste doelpunt uit de wedstrijd voor Dui veland wist te scoren (3-1). Ten slotte wist Wim Siereveld de eindstand op 4- I te bepalen. diging waardoor het team van trai ner Paul Talussa een riante 2-0 voor sprong kon nemen. Aan inzet ontbrak het beslist niet bij de Nieuwerkerkers die Nieuw land na de rust wel in de verdediging wist te drukken. Met een kopbal kan Arie Kriste- leijn de achterstand tot 1-2 terug brengen maar wat SKNWK hierna ook nog ondernam de toch wel ver diende gelijkmaker bleef uit. Door deze nederlaag is SKNWK op de voorlaatste plaats aangeland met nog maar twee puntjes voorsprong op hekkesluiter Apollo dat wel een wedstrijd meer heeft gespeeld. OOSTERLAND, 13-2. De reserves van Duiveland en Wissenkerke hiel den zich zaterdagmiddag op het sportpark te Oosterland aardig in evenwicht (2-2). Het meespelen van Wim Bolle op het middenveld bete kende voor de reserves van Duive land een welkome versterking. In de beginfase had de thuisklub het beste van het spel waarbij Jaap van Maaren zijn team een 1-0 voor sprong kon geven. Wissenkerke slaagde er hierna in het initiatief over te nemen en nog voor de rust de achterstand om te zet- tenin een 2-1 voorsprong. Mede door het goed werk van Wim Bolle op het middenbveld kreeg Dui veland na de hervatting een licht vel doverwicht. Het was Wim Bolle die uit een hoekschop de stand in evenwicht wist te brengen (2-2) waarna nog een paar kansjes van de thuisklub onbe nut bleven. SCHARENDIJKE. 13-2. ZSC III en Duiveland III hielden elkaar zater dagmiddag volkomen in evenwicht. Met de 2-2 eindstand kregen de beide hardwerkende ploegen dan ook loon naar werken. In de eerste speelhelft slaagden beide verdedigingen erin meester van hun terrein te blijven (0-0). Di- rekt na de hervatting zag het er naar uit dat de Oosterlanders de wedstrijd in hun voordeel zouden gaan beslis sen. Eer er 5 minuten waren verstreken hadden Jan de Jonge (0-1) en Jaap Brekelmans hun team een 2-0 voor sprong weten te geven. ZSC slaagde er achtern in deze tegenslag te boven te komen en nadat Arend Verdonk de achterstand tot 1-2 hadden weten te reduceren bracht Cor Hillebrand met een vrij genomen vrije trap beide teams weer naast elkaar (2-2). In de nog resterende tijd probeer den de ploegen nog wel wat aan deze stand te doen, maar vooral door ge brek aan voldoende konditie ont brak het hen hierbij nog aan voldoen de stootkracht om nog een vuist te kunnen maken. HANDBAL AFDELING ZEELAND Dames: Olympus II-Delta Sport 2- 11. Meisjes adspiranten: Utopia-Delta Sport 10-29. Adspiranten II: Atlas-Ouwerkerk 1-5. Welpen II: Walcheren II-Delta Sport 0-13. Jongens adspiranten: EMM-Delta Sport 6-10. MW-FC Utrecht Roda-GA Eagles AZ'67-PSV Haarlem-NAC NEC-Sparta Feyenoord-Groningen Willem II-Den Haag Twente-De Graafschap Eindhoven-Heracles V eendam-Excelsior Helm. Sport-Telstar Vitesse-Heerenveen PSV 19 14 2 3 30 48-20 Ajax 20 13 3 4 29 67-31 AZ'67 19 11 4 4 26 40-21 FC Utrecht 17 11 1 5 23 32-21 F eyenoord 18 8 7 3 23 41-33 Sparta 19 8 6 5 22 35-27 Haarlem 19 8 6 5 22 31-26 GA Eagles 18 8 5 5 21 33-26 RodaJC 20 8 4 8 20 34-34 Groningen 19 5 8 6 18 33-38 NAC 18 6 4 8 16 29-26 FC Twente 19 7, 2 10 16 31-35 NEC 19 5 5 9 15 22-35 MW 19 5 5 9 15 25-39 Willem II 20 5 4 11 14 29-44 PEC Zwolle 19 3 6 10 12 27-47 Graafschap 18 3 3 12 9 16-49 Den Haag 18 2 3 13 7 19-40 Eerste divisie Eindhoven-Heracles 0-1; Cambuur- Wageningen 0-0; FC Amsterdam- Amersfoort 0-2; FC VW-DS'79 8-3; Veendam-Excelsior 1-0; SW-Fortu- na SC 1-4; Helmond Sport-Telstar 2- 1; FC Den Bosch-Volendam 0-2; Vi- tesse-Heerenveen 2-2. KERKWERVE, 13-2. Er mag ondertussen Wel een wonder gebeuren wil het Kerkwerfse zich dit jaar nog redden in de eerste klas van het Zeeuwse zaterdag-afdelingsvoetbal. Zaterdagmiddag moest de Kerkwerfse formatie van trainer Henk Sprong voor de derde opeenvolgende zaterdag een eerst met redelijk voetbal verworven voorsprong onnodig uit handen geven. Ander maal ook lag daarbij een individuele fout aan ten grondslag, waardoor het ei genlijk niet zo zeer een verdienste van de tegenstander was, dat WIK ten on der ging maar veeleer een eigen gemis aan kwaliteit in de ploeg. Al met al kreeg nu ook 's-Heer Arendskèrke met de 1-2 winst te veel gezien het vertoon de spel in de negentig minuten. De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-2-2-1-3-1-1-1-2 - 1 - 1 - 3. Inleg: 357.000,-. Aantal deelnemers: 91.750. Beschikbaar voor prijzen: 191.868 (inclusief jackpot). Lotto De winnende getallen zijn: 11-17- 23 - 31 - 32 - 41; en het reservegetal is: 7. Inleg: 3,873.998,00. Aantal deelnemers: 714.868. Beschikbaar voor prijzen: 1.892.147,00 (inclusief jackpot). Eredivisie MW-FC Twente 0-3; Roda JC-Go Ahead Eagles 2-3; AZ'67-PSV 0-2; Haarlem-N AC 4-2; NEC-Sparta 3-3; Feyenoord-FC Groningen 3-2; Willem II-FC Den Haag 1-0; PEC Zwolle- Ajax 1-3; FC Twente-De Graafschap 4-0. „Het is in feite een redelijk duide lijke zaak, waarom we onderaan staan", moest Henk Sprong na af loop met enige smart onderkennen. ,,We hebben maar een paar spelers, die technisch en taktisch op niveau kunnen voetballen. Voorin staan Joost Rotte en Ad den Boer hun man netje, terwijl Peter Noordijke tussen de palen van een puike kwaliteit is. De rest werkt allemaal ontstellend hard, dat mag en kan ik hen niet ont zeggen, maar ze missen wel dë brood nodige klasse. Je moet dan zo rea listische zijn om dat onder ogen te willen zien. Zo lang als er geen aan was van kwalitatief goede spelers komt, zitten we met dit arsenaal aan spelers, hoe ze verder ook hun best doen, aan het plafond". Samenvattend wil Henk Sprong best toegeven, dat het misschien be ter zou zijn als deze ploeg in de twee de klas zou komen te spelen, „maar", zo stelde hij simpel vast, „voorlopig spelen we nog in de eerste klas en ik ben er de man niet naar om me al neer te leggen bij de simpele konsta- tering, dat we gaan degraderen, al weet.ik donders goed, dat het moei lijk wordt. We hebben evenwel nog tien kompetitiewedstrijden en er kan nog veel gebeuren, maar nog maals, het behoud van WIK voor de eerste klas hangt aan een erg dunne draad. Met mij zijn echter ook de jon gens van plan om zich voor meer dan honderd procent in te zetten, en dat is toch vreselijk positief". Tegen 's-Heer Arendskerke kwam WIK al na tien minuten op voor sprong, toen Kees den Boer de bal van rechts voor het doel bracht en Joost Rotte present was om af te ron den (1-0). In het eerste half uur was het enkel WIK wat de klok sloeg, maar meer dan die ene treffer zat er toch niet in. Ad den Boer trof een van de doelpalen in zijn weg en Olivier den Boer zag zijn schot wel voorbij de Bevelandse doelman vliegen, maar ook van de lijn gehaald door Jacco van Nieuwenhuizen. Uit een van de eerste serieuze 's-Heer Arendskerke-aanvallen kwam de ge lijkmaker al op de borden. Kees van de Kreeke rondde een knap opgezette aanval feilloos af, 1-1 en ook de ruststand. Evenals in het laatste kwartier van de eerste helft, gaf ook de volledige tweede helft, gaf ook de volledige tweede helft een gelijkopgaand duel te zien, waarin niets er op wees, dat WIK alsnog de beide punten zou moe ten afstaan. Toch kwamen de bezoe kers halverwege de tweede periode op voorsprong met daarbij de onvrij willige hulp van Piet Berrevoets. Er kwam een hoge bal van de rechter kant van het veld, die door Berre voets werd onderschept. De WIK-verdediger wilde te rugspelen op doelman Noordijke, maar hij struikelde bij die aktie min of meer, waarna de aalvlugge Jaap Wisse er als de kippen bij was om er nog net een voetje tegen het leer te plaatsen, waarmee ook doelman Pe ter Noordijke verrast was (1-2). WIK kreeg hierna een paar kansjes, maar het gebrek aan zuiverheid en de klas se van de 's-Heer Arendskerke-doel- man stonden verdere treffers in de weg. SCHARENDIJKE, 13-2. Na de 3-0 nederlaag zaterdagmiddag in eigen omgeving tegen Heinkenszand is ZSC, nu op de voorlaatste plaats op de ranglijst, in de zorgen gekomen. De drie nu na de gedwongen rustpau ze gespeelde wedstrijden leverden al le drie een nederlaag op met een doel saldo van 0-13, wat boekdelen spreekt. Tot overmaat van ramp moest ZSC het in de ontmoeting te gen Heinkenszand ook nog stellen zonder haar spits Olivier Verwest waarmee de aanvalslinie nog aan merkelijk aan kracht werd ingeboet. Ook verdedigend vlotte het, als er enige druk door de bezoekers werd uitgeoefend, ook niet helemaal naar wens. Reeds in de eerste minuut bleek dit duidelijk toen Sjaak Dorre- man op de doellijn redding moest brengen. Voor er 10 minuten waren verstre ken was het ZSC-doel al tot driemaal toe ternauwernood aan een doorbo ring ontsnapt. Ondanks de grote do sis inzet welke door de thuisklub aan de dag werd gelegd slaagden zij er maar sporadisch in de verdediging van Heinkenszand het vuur na aan de schenen te leggen. In de 23e minuut kon Heinkens zand voorsprong nemen toen na een aanval over links de vrij voor doel KORFBAL Helmond Sport 20 11 8 1 30 31-14 AFDELING ZUID-WEST FC VW 20 9 8 3 26 41-27 Fortuna S 19 12 1 6 25 36-24 3e klasse B; Tjoba V-Alle Ready II Cambuur 19 7 8 4 22 15-12 2-3. Telstar 20 7 8 5 22 25-23 4e klasse B: Tjoba VI-A11 Ready III Den Bosch 19 9 3 7 21 33-23 6-4. Heerenyeen 19 7 7 5 21 33-27 5e klasse A: SKNWK-Olympia IV Vitesse 20 7 7 6 21 31-27 4-5; KVK-Volharding II 7-6. Amsterdam 19 7 6 6 20 23-25 Excelsior 19 7 5 7 19 31-28 Adspiranten Volendam 19 6 6 7 18 23-23 SW 19 6 5 8 17 24-27 le klasse D: All Ready-Olympia 0- Heracles 19 5 6 8 16 31-37 5. Wageningen 17 2 10 5 14 19-25 2e klasse C: TOP II-AU Ready II 7- Veendam 19 4 6 9 14 20-34 0. Amersfoort 19 4 5 10 13 23-36 Eindhoven 19 4 5 10 13 19-36 Pupillen DS'79 19 3 6 10 12 29-39 staande Leo Boonman weinig moeite had om van dichtbij te scoren (0-1). Bram Cooman kwam hierna dicht bij de gelijkmaker na een individue le aktie, waarbij in laatste instantie op de doelman stranddel. Zes minu ten voor het verstrijken van de le helft kon Heinkenszand de voor- prong opvoeren tot 2-0 met een schot van Chris Bal dat nog van richting werd veranderd. Na de rust bleef ZSC tevergeefs proberen wat aan de opgelopen ach terstand te doen waarbij men enige keren ook Vrouwe Fortuna niet op de hand had. Een kwartier na rust Jcon Frans Zuidhof uit een vrije trap de stand op 0-3 brengen, waarna Hein kenszand een gewonnen wedstrijd speelde. JERUZALEM. Israëlische funktio- narissen hebben hun verbazin geuit over een verklaring van een hoge Amerikaanse funktionaris dat Wash ington tot een hardere politiek je gens Israël zal overgaan en zeer mo dern militair materieel aan Jordanië zal verkopen. Rekreantenkompetitie Schouwen- Duiveland klasse I: DFS 1-Duiveland 2 0-6; Zierikzee 2-DFS 1 6-0; Zierikzee 1-Zierikzee 2 6-0; DFS 1-Netovertnet 1 0-6; Duiveland 2-Duiveland 1 1-5; Netovertnet 1-Zierikzee 3-3; Neto- vertnet 1-Duiveland 1 4-2; Duiveland 1-DFS 1 5-1; Zierikzee 1-Duiveland 2 3-3. Stand klasse I Netovertnet 1 Duiveland 1 Duiveland 2 Zierikzee 1 Zierikzee 2 DFS 1 8 5 7 4 7 3 3 7 3 1 1 2 6 114 7 0 0 7 1 12 33-15 9 27-13 9 27-25 7 23-19 3 11-25 0 3-39 Helmond Sport (le) en FC VW (2e) periodekampioenen. 3e klasse B: Tjoba Ill-All Ready II 0-4. ZIERIKZEE, 13-2. De A-juniorenpIoeg van Zierikzee heeft andermaal een verdienstelijke prestatie geleverd in de Zeeuwse hoofdklasse. Het Goese Robur, weliswaar niet hoog geklasseerd maar toch zeker doorspekt met aardig wat talentrijke voetballers, werd door de formatie van trainer/coach Jaap Goudt met 5-2 gedecideerd aan de kant gesehoven. Hierdoor nestelt de Zierikzeese toekomst zich weer in de bovenste helft van de ranglijst, zeker nu Arnemuiden zo verrassend werd geklopt door hekkesluiter Kloctingc (0-1). Uitslagen rekreantenkompetitie Schouwen-Duiveland klasse II: Neto vertnet 2-Torpedo 1 5-1; Renesse 1- ZSC 2 3-3; Duiveland 4-Zierikzee 4 2- 4; Renesse 1-Torpedo 1 3-3; ZSC 3- ZSC 2 5-1; Torpedo 1-ZSC 3 1-5; Dui veland 4-Renesse 1 3-3; ZSC 2- Duiveland 4 2-4; Renesse 1-Zierikzee 4 2-4; Netovertnet 2-ZSC 2 5-1; Duive land 4-ZSC 3 0-6; Zierikzee 4-Torpedo 1 5-1; Renesse 1-Netovertnet 3 0-6; Zierikzee 4-Netovertnet 2 3-3. Stand klasse II Netovertnet 1 ZSC 3 Zierikzee 4 Torpedo 1 Renesse 1 Duiveland 4 ZSC 2 9 7 1 1 15 42-12 9 7 1 1 15 38-16 9 5 1 3 11 29-15 9 2 3 4 10 1 5 4 9 2 16 9 12 6 7 23-31 7 24-36 5 20-34 4 16-38 In de ontmoeting tegen Robur speel de vooral Rnie Verwest weer een hoofdroL Het grootste Zierikzee-talent scoorde niet alleen - weer - twee keer, maar hij dirigeerde ook voor een be langrijk deel dc aanvallen van zijn ploeg. Na 25 minuten in de eerste helft kwam Robur nog wel op voorsprong door René Kooijmans, met treffers van Siebrand van Alkemade, na goed werk van Theo Wittenberg, en Patrick de Broekert en Rinie Verwest kon de formatie van trainer Jaap Goudt toch met een ruime 3-1 stand gaan rusten. Ook in de tweede helft was de eerste klap voor de bezoekers, maar het doel punt van Rob Krekelbergna amper vijf minuten bleek ook nu geen daalder waard. Patrick de Broekert en Rinie Verwest bepaalden de eindstand op 5- 2. De laatste treffer onstond uit een strafschop, die was toegekend nadat Siebrand van Alkemade was neerge legd. „Als we zo blijven voetballen eindigen we nog erg hoog", meende Jaap Goudt na afloop. „Zierikzee speelt het beste voetbal in de hoofd klasse, maar wordt vaak op kardheid geklopt. Vooral Vlissingen en Middel burg hebben daar een handje van". Uitslagen rekreantenkompetitie Schouwen-Duiveland klasse II: ZSC 1-Zierikzee 3 4-2; Duiveland 3- Renesse 2 6-0; ZSC 1-Netovertnet 3 3- 3; Duiveland 3-Netovertnet 3 4-2; Re nesse 2-DFS 2 0-6; DFS 2-ZSC 1 2-4; Netovertnet 3-Zierikzee 3 3-3; DFS 2- Duiveland 3 2-4. Stand klasse III Duiveland 3 7 6 0 1 12 31-11 ZSC 1 7 5 2 0 12 28-14 Netovertnet 3 7 2 3 2 7 23-19 Zierikzee 3 6 2 2 2 6 20-16 DFS 2 8 2 1 5 5 23-25 Renesse 2 7 0 0 7 0 1-41

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6