U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ. Koplopers poule A maken geen fout Een kleinigheid vergeten Eerste team BC Zierikzee naar titel in tweede klas Verrassend ruime overwinning voor MEVO bij Nieuwdorp Verdienstelijk gelijkspel voor SKNWK bij Smerdiek Ouwerkerk in eerste helft in de fout (3-5) Brouwershaven te sterk voor A-jeugd Zierikzee (6-2) Bedrijfsvolleybalkompetitie Zonnemaire pakt punt van Vlissingen V (2-2) Korfbalskore bij Zierikzee IV tegen Dreischor II (7-4) Bridge-drive voor de jeugd in Burgh Badminton WIK naar mini-voetbal in Ahoy' INGEZONDEN STEKKEN Ondernemers- kursussen van de Kamer van Koophandel Het feest van „Borrendamme" Het ongeboren kind Voor 55 jaar 9 NIEUWDORP, 30-1. Na de gedwon gen winterstop zorgde MEVO voor een knappe prestatie door de uit wedstrijd tegen Nieuwdorp in een duidelijke 4-1 overwinning om te zet ten. De oranjehemden moesten het in deze ontmoeting nog stellen zonder Dirk van der Sleen, terwijl Diet den Boer zijn schoenen aan de wilgen heeft gehangen. MEVO toonde zich in deze ontmoe ting duidelijk de sterkste en de uit eindelijke 4-1 zege was nog niet eens geflatteerd te noemen. Uit een in de 10e minuut door Peter van der Linde benutte strafschop kon MEVO de eerste speelhelft met een 1-0 voor sprong afsluiten. Na de rust bleef MEVO overwe gend het beste van het spel behou den. Uit een door René Verwijs geno men hoekschop kon Mart Koopman de voorsprong tot 2-0 opvoeren. Voor de bezoekers was er geen vuiltje meer aan de lucht toen Peter van der Linde de stand op 3-0 had we ten te brengen. Wel wist Gerry Baas hierna voor de thuisklub tegen te sco ren (1-3) maar het laatste woord was voor MEVO dat door René Verwijs de eindstand op 1-4 bepaalde. SINT MAARTENSDIJK. 30-1. Bij Smerdiek, dat een uitstekende eerste kompetitiehelft achter de rug heeft, is het Nieuwerkerkse SKNWK erin geslaagd een verdienstelijk 0-0 ge lijkspel te behalen. Nadat SKNWK, dat nog moest aan treden zonder Arie Kristelijn, in de beginfase het beste van het spel had gehad volgde er een gelijk opgaande strijd, welke zich voor het grootste gedeelte op het middenveld afspeel de. In het laatste kwartier wist SKNWK het initiatief weer naar zich toe te trekken waarbij de doorgebro ken Arie Folmer kort voor tijd nog een uitstekende kans onbenut liet om de winnende treffer te scoren. OUWERKERK, 31-1. In de thuis- wedstrijd tegen Goes III kreeg Ou werkerk reeds in de eerste helft de genadeklap. Door wat misverstand jes in de verdediging te profiteren konden de bezoekers een ruime 4-0 voorsprong nemen, waarna Niek Hesp voor een 1-4 ruststand zorgde. Na de rust liep het bij Ouwerkerk wel beter maar de achterstand was te groot om de balans nog in hun voor deel te doen overslaan. Uit een straf schop zorgde William Remeeus voor 2-4, waarna Goes nog een keer wist te scoren: 2-5. Uit een pass van Piet Vreeke bracht William Remeeus na een half uur spelen de achterstand nog terug tot 3-5. Hoewel Ouwerkerk geduren de het laatste kwartier nog wel druk bleef uitoefenen op de verdeiding van Goes slaagde het er niet in nog verandering in de stand te brengen. Advertentie Wat u kunt winnen? Het half miljoen (schoon!). Het kwart miljoen. Twintig maal een ton. Liefst 700.000 andere geld prijzen. Per lot speelt u drie keer mee. Gemiddeld 4 van de 10 loten zijn raak. Niet minder dan 70% van de inleg gaat op aan prijzen. Dat zijn de ingrediënten van de Staatsloterij. Elf maal per jaar. Een Kapitale Kans. Speel mee! Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor Informatie: 070-46 9647. nederlai laberU BROUWERSHAVEN, 30-1. Brou- wershaven speelde zaterdagmiddag op het sportpark „Onder de Molen" een vriendschappelijke wedstrijd te gen de A-junioren van Zierikzee, wel ke uiteindelijk in een 6-2 overwin ning voor de thuisklub eindigde. Ge durende de eerste 45 minuten, met de wind in de rug, gaven de Zierikzeese A-junioren de thuisklub voortreffe lijk partij en waren zij allerminst de mindere. Vaak aardig kombinerend gaven zij de verdedigers van Brouwersha ven handen vol werk om hen van het scoren af te houden. Na de rust moesten zij evenwel het middenveld prijs geven waardoor Brouwershaven volledig kon domi neren. Uit een op maat gegeven diep tepass van Kees Stoutjesdijk wist Theo Wittenberg met een fraaie kop bal de A-junioren de leiding te geven (0-1). Na een solo van Peter Bolken baas door de Zierikzeese verdediging wist Flip Bokelaar de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Na de rust was het initiatief volle dig in handen van de thuisklub en moesten de bezoekers zich bepalen Advertentie ZIERIKZEE, 29-1. In poule A van de bedrijfsvolleybalkompetitie zorgde het team van BB Wansink vrijdagavond in de sporthal Onderdak voor een dave rende verrassing door met 3-0 van PJZ te winnen. Het team kon hierdoor de rodelantaarn overdoen aan Kwiek dat met 3-0 haar meerdere moest erkennen in MEVO. De situatie aan de kop van de rang lijst bleef ongewijzigd daar lijstaan voerder WIK met 3-0 van de Putters won en de reserves van MEVO de vol le buit binnenhaalde (3-0) tegen Big „S". WIK 12-32, MEVO 12-28, MEVOTI 12-28, Big „S" 12-23, de Putters 11-16, PJZ 11-10, B.B. Wansink 11-10, Reis- buro van Oeveren 10-9, Havenpark 11-8, Kwiek 12-8. In poule B het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis-team hield in poule B de leiding stevig in handen ondanks het feit dat het tegen Zeelandia niet de volle buit (2-1) binnenhaalde. Het team van de Christelijke Scho len Gemeenschap gaf Onderdak geen kans (3-0), terwijl de reserves van WIK zich verrassend met 3-0 door het Opel Team geklopt zagen. Hek- kesluiter Luctor ging met 3-0 ten on der in het treffen met MEVO IV. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 11-29, Christelijke Scholen Gemeen schap 12-24, Zeeland ia 12-24, Onder dak 10-19, WIK II 11-15, Opel Team 12-13, Frisol 10-12, MEVO IV 10-12, CPJ 11-10, Luctor 11-4. In poule C eindigde de ontmoeting tussen koploper Renesse en hek- kesluiter PJZ II in een 3-0 zege voor de lijstaanvoerders. Het Nieuwer kerkse Cluzona bleef het team uit de Westhoek nog altijd goed volgen tot uitvallen. Uit een door René Rhoon genomen hoekschop kopte Joop Krips de Brouwenaren naar een 2-1 voorsprong. Toen Krips even later op links on gehinderd kon doorbreken had hij weinig moeite om de doelman kans loos te laten (3-1). Vervolgens zorgde hij met een fraai doelpunt voor een onvervalste hattrick (4-1). Na een voortreffelijke solo door de Brouwse verdediging wist Kees Stoutjesdijk tegen te scoren (4-2) waarna René Rhoon en Eddy Kiezen- berg (overgekomen van Zierikzee naar Brouwershaven) voor een 6-2 eindstand zorgden. ZONNEMAIRE, 31-1. Zonnemaire kwam zondagmiddag in de thuis wedstrijd tegen nummer twee op de ranglijst Vlissingen V tot een ver dienstelijk 2-2 gelijkspel. Beide par tijen waren goed aan elkaar ge waagd, waardoor de 2-2 eindstand een goede afspiegeling was van de krachtsverhouding in het veld. Door een doelpunt van Niek Deïst kon Zonnemaire de eerste helft met een 1-0 voorsprong afsluiten. Al vrij snel na de hervatting wist dezelfde speler de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Nog in dezelfde minuut slaagden de Vlissingers erin de achterstand weer tot een doelpunt te reduceren (2- 1). Twintig minuten voor tijd kwam de balans in evenwicht met een kop bal van een van de Vlissingse aanval lers (2-2). In de allerlaatste seconden kroop Zonnemaire nog door het bekende oog van de naald, toen een van de Vlissingse aanvallers voor open doel een kans onbenut liet. ZIERIKZEE, 31-1. De reserves van Dreischor, nog steeds zonder een en kel winstpuntje, wist gedurende de eerste helft aardig gelijke tred te houden met Zierikzee IV. Nadat On- no Holkers Zierikzee uit een straf schop voorsprong had weten te geven (1-0) bracht Tonny Tetteroo de stand weer in evenwicht (1-1). Onno Hoekers gaf Zierikzee hierna weer voorsprong (2-1) waarna Johan Verwest voor een 2-2 ruststand zorg de. Onno Holkers, deze middag in een produktieve bui, gaf Zierikzee na de rust weer voorsprong (3-2) maar weer slaagde Dreischor er door Tonny Tet teroo erin op gelijke hoogte te komen (3-3). Door weer Onno Holkers en Ri- nus Pankow kon de thuisklub uitlo pen tot 5-3. Even keerde de spanning nog terug door Richard Drubbel (5-4) waarna Rinie Ravia en Jurry Snijders de wedstrijd definitief in het voordeel van de thuisklub wisten te beslissen (7-4). De dames A, van Wingerden en J. Walter en de heer Gilijamse van de bridge-klub Bridge-kring '68 te Burgh-Haamstede begonnen vorig jaar een jeugdkursus. In totaal werden vijftien lessen ge geven. Ter afsluiting daarvan werd zondagochtend een drive gehouden tussen de jeugd en de ouders. De pre sidente van de organiserende vereni- door met 3-0 van het reserveteam van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te winnen. De ZWN en WIK III wisselden van plaats daar de Zuid West Nederlan ders zich met 2-1 door het team uit Kerkwerve geklopt zagen. Willibror- dus kon de ontmoeting tegen Brogum afsluiten met een 3-0 overwinning. Renesse 10-28, Cluzona 12-28, WIK III 12-26, ZWN 12-25, Willibrordus 10- 20, Brogum 12-15, Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis II 11-9, Reisburo van Oeveren II 10-8, Rabobank 10-4, PJZ II 11-1. In poule D werden in het afgelopen weekend geen wedstrijden gespeeld. In poule E vielen enige verrassende uitslagen te noteren. Zo zag het op de voorlaatste plaats staande VCS kans om het PTT-team met 3-0 te kloppen. Verrassend was eveneens de 3-0 ne derlaag welke DTS van de reserves van Fiscus kreeg te inkasseren. Het treffen tussen nummer een en num mer twee op de ranglijst. WIK IV en Fiscus eindigde in een 2-1 overwin ning voor het team uit Kerkwerve. Schouwenoord bleef in het bezit van de rode lantaarn door tegen SAZ met 3-0 het onderspit te delven. WIK IV 12-27. Fiscus 11-22. D.T.S. 12-20, SAZ 12-16, Fiscus II 10-15, PTT 10-15, Renesse II 11-15, Zeelandia II 11-14, VCS 11-13, Schouwenoord 12- 10. ZIERIKZEE, 30-1. Het eerste team van badmintonklub Zierikzee is na een aantal jaren net naast de titel ge pakt te hebben nu kampioen gewor den in de tweede klas van de afdeling Zeeland. Hierdoor is de weg vrij ge worden voor promotie naar de eerste klas, maar doordat bijzonder veel Zeeuwse ploegen degraderen uit het landelijk badmintongebeuren, moe ten er eerst nog promotiewedstrijden gespeeld worden. Hiervoor zullen Petra Krello, Cor- rie Keizer, Conny Cashoek, Harry Koster, Dave Clark en André Koster een driekamp moeten spelen tegen de kampioen uit de andere tweede klas - Sinar uit-Middelburg - en de nummer zes van de eerste klas. Uit deze drie kamp promoveren c.q. blijven twee teams in de eerste klas. In het slechtste geval zou Zierikzee dus als nog naast promotie kunnen pakken, hetgeen wel een bijzonder grote dom per zou betekenen. Hier wordt door het team voorals nog niet van uitgegaan, omdat het zestal in de kompetitie bijzonder sterk akteerde en slechts een keer een gelijkspel hoefde toe te staan in de allereerste kompetitiewedstrijd, maar toen moest er nog worden aan getreden met een paar invallers. Wie naast Sinar de tweede oppo nent wordt is nog niet bekend, maar dat zal gaan tussen Marathon IV en Terneuzen III. Ook de plaats waar de afwikkeling van de driekamp (op een dag) zal plaatsvinden is nog niet be kend. Als Zierikzee zou promoveren belandt het team in het Walhalla van Zeeland waar het het badmintonge beuren betreft, maar het heeft ook een paar nadelige gevolgen. In de eerste klas moet namelijk met veren shuttles worden gespeeld, terwijl het ook niet is toegestaan, dat wedstrijden in gymnastiekzaaltjes worden afgewikkeld. Men zal dan moeten uitwijken naar de sporthal in Zierikzee. Behalve het eerste team werd ook het derde team van badmintonklub Zierikzee kampioen in de derde klas. Dit team bestaat uit een vier mans sterke kern, terwijl een groot aantal invallers in aktie kwam om de vele wedstrijden af te werken. Erica Vuyk, Karin de Vos, Hans Reybering en Ger Kops vormen de vaste kern en als invallers kwamen Sacha Vuyk, Astrid Roctus, Jeanette Beek, Mari on de Leeuw, Ben Schimmelpennink, Gerard Boekholt, Jan van Vossen en Bernard van de Hoonerd in aktie. Ook deze Zierikzee-kampioen zal nog promotiewedstrijden moeten spelen. De vier derde klassekampioe nen plus de twee nummers zes uit de tweede klassen spelen met z'n zessen om vijf beschikbare plaatsen. Dit ge beurt via een ingenieus systeem. Tenslotte kan in de loop van deze week ook Zierikzee V nog kampioen worden, maar naar alle waarschijn lijkheid komt er nog een extra beslis singswedstrijd tegen de gelijk geëin digde ploeg van Back-hand aan de or de. SCHEEPVAART Acteon, 29-1 van Singapore naar Chittagong Amersfoort, 29-1 van Punta Cordan naar Cartegena Atlantic Star, 29-1 van Baltimore naar Halifax Nedlloyd Rockanje, 30-1 te Wilming ton Vitrea, 31-1 te Karachi. ging, mevr. H. Krijger reikte na af loop de prijzen uit. Het jongste paar, Ferens Boom en Bart Dijkmans ein digde op de eerste plaats, gevolgd door Gerlo Roda en Renée Geleijnse. Bij de ouders won het echtpaar Ver dam, op de tweede plaats kwam echt paar Steenstra. De jeugdwinnaars kregen een spel kaarten in luxe ver pakking en voor de ouders waren er bloemen. De pupillen, junioren en adspiran- ten van de voetbal- en volleybalvere niging WIK uit Kerkwerve bezoeken donderdag 4 februari de mini- voetbalwedstrijden in sportpaleis Ahoy' te Rotterdam. In Ahoy' spelen de militairen tegen het team van Oost-Nederland en Limburg tegen het team van Groot-Brittannië. DEN HAAG. Volgens staatssekre- taris Stemerdink (van defensie) zal het waarschijnlijk nog enkele maan den duren voordat (meer) inzicht bestaat in eventuele oefenmogelijk heden voor de Nederlandse land macht in Denemarken. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord- Zeeland heeft in nauwe samenwer king met het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf onderne- merskursussen georganiseerd op het gebied van financieel-administratief en kommercieel beleid v.Qpr ambachtelijke bedrijven met maxi maal 20 personeelsleden. De kursus financieel-administra tief beleid vindt plaats op 4 achter eenvolgende woensdagen in februa ri. Aan de orde zullen komen onder werpen als balansontwikkelingen, bedrijfsfinanciering, analyse en be drijfsresultaten alsmede kalkula- ties. De kursus kommercieel beleid zal in november gehouden worden en omvat globaal de onderwerpen mar keting in het ambachtsbedrijf, kom mercieel onderzoek, promotie en aquisitie. Inschrijving voor de kursus is noodzakelijk. De kursussen zijn gep land van 14.00 uur tot 20.00 uur in het gebouw van de Kamer, Buiten ruststraat 225 te Middelburg. Gedeel telijke subsidie over de inschrij- vingskosten is mogelijk. De feest week van het 10-jarig bestaan ligt weer achter de rug. Als bewoners van „Borrendamme" heb ben we heel erg genoten en we zullen zeker nog vaak aan die feestweek te rug denken. Langs deze weg willen wij allen, die op enigerlei wijze meegewerkt hebben en hun belangstelling hebben getoond, heel hartelijk danken. Te denken valt vooral ook aan de open dag, die voor de bewoners heel veel heeft betekend. Kennissen ont moeten elkaar en overal zag men mensen 1 open. Zelfs de direktrice had een dergelijke belangstelling niet verwacht. Een dankwoord komt toe aan het bestuur van het rusthuis, die zijn fiat gaf aan het besluit het feest te organiseren. In het dankwoord willen we ook de direktrice en de hele staf betrekken. De afsluiting van het feest was (ook) geweldig. Het leek wel een „5- sterren-restaurant" en dat komt op naam van de koks en hun medwer- kers. Onze hoop is dat „Borrendam me" nog vele jaren een goed tehuis mag zijn voor de mensen. Bewoners van „Borrendamme" De werkgroep „Laat Leven" te Goes van de Vereniging ter Bescher ming van het Ongeboren Kind, ge vestigd te Amersfoort houdt op maandag, 8 februari 1982 een bijeen komst in het Verenigingsgebouw van de Christelijke Gereformeerde Kerk, Zevengetij straat 11 te Zierikzee. Wil Kok, medewerker van het Dienstencentrum vertelt, aan de hand van een dia-klankbeeld over het werk en het doel van de vereni ging. Ook zal naar een mogelijkheid ge zocht worden om een afdeling van de V.B.O.K. op te richten in Zierikzee. De avond, die voor iedereen toe gankelijk is, begint om 20.00 uur. Ver. ter bescherming van het Ongeboren Kind Amersfoort NOORDGOUWE. De meisjeszang vereniging Gloria in Excelsishield 'op'Dinsdag en Donderdagavond in samenwerking met leden der CJV Thomas h Kempis een genotvolle uit voering verschaft in de zaal van de heer Coomans. ADVERTENTIE. H.H. kippenhou ders voedert uw kippen met Flora's ochtendvoer, per 50 kg 10, per 25 kg 5,25, per 5 kg f 1,20. SEROOSKERKE. Voor de betrek king van onderwijzeres van de o.l. school alhier hebben zich 41 sollici tanten aangemeld. ZIERIKZEE. Van 't Ministerie van Waterstaat ontving het hoofdbestuur der Schippersvereeniging Schutte- vaer op een desbetreffend verzoek bericht, dat op grond van de beperk te beteekenis, welke het vaarwater De Eendracht voor de binnenvaart heeft, voor het Rijk geen aanleiding bestaat tot het plaatsen van bakens op de dammen langs dat vaarwater. In overweging wordt gegeven het verzoek te richten tot de polderbestu ren welke ten behoeve van de oever verdediging van hun polders, deze domeinen in stand houden. ADVERTENTIE. Heden ontvangen een groote partij rieten stoelen en kinderstoeltjes vanaf f 1,80. Zeer so lide afwerking. 68 Een klein half uur later staat Joops wagen in de oprijlaan van huize Van Vuren te Rozendaal. En wordt hij op ouderwetse verwelkomd door tante Gom een klinkende zoen op beide wan gen. Ze bekijkt hem even en knikt dan tevreden. „Gelukkig zie je er niet be zopen uit Vervallen of zo. Ik kan me begrijpen, dat Gerda verliefd op je werd: je bent inderdaód een knappe jongen." „Maar tante..." Er komt iets van de oude humor in hem op. Proestend van de lach lopen ze beiden naar binnen, waar het meisje al klaar staat met de koffie en het gebak. Ze drinken koffie en roken. Het meis je krijgt orders. Na de koffie gaan de man en vrouw naar buiten. Gonnie zet twee gemakkelijke stoelen op het ga zon, in de schaduw van een grote boom. „Hier kunnen we ongestoord praten, Joop. Elsje is wel betrouwbaar, o ja maar ik zal dit keer proberen elk risico bij voorbaat uit te schakelen." Joop heeft zelf een tafeltje aange sleept uit het prieel Gonnie gooit er een pakje sigaretten op en wijst er naar. „O nee, jij rookt geen sigaretten, dat is waar. Of Bart ergens sigaren heeft staan, weet ik niet Hij rookt heel weinig Joop lacht even. „Ik heb ze zelf en steek er een op. Dat praat wat gemak kelijker." De vrouw gaat er rustig bij zitten en maakt een uitnodigend gebaar. „Steek maar van wal. Eerlijk gezegd ben ik nieuwsgierig geworden na je telefoon tje van een uur geleden." Dan begint Joop Steeman te vertel len. „Tijdens ons bezoek hier, drie we ken geleden, heeft iemand het woord „inbreker" op mijn huis geschilderd. Mijn schoonvader ging op mijn ver zoek de volgende morgen controleren, of alles in orde was en zag dat woord staan op de muur aan de voorkant Hij heeft materialen gehaald en daarmee de muur schoongemaakt Maar ging neuzen in mijn verleden en kwam zo doende de waarheid te wetea Met het resultaat dat hij me adviseerde uit té zien maar ander werk." De vrouw is bleek geworden. Ze kijkt nu de bezoeker met grote ogen aan. „Wil jij beweren, dat jijdat je een inbreker bent geweest?" Hij kinkt „klopt Kan ik mijn biecht voortzetten of geef je er nu je dit weet ook de voorkeur aan verder kontakt met nij te verbreken?" „Joop alsjeblieft., praat geen onzin." Er komt een ongeduldige trek over haar gezicht „Wie ben ik, dat ik mag oordelen? Ga verder." „Och, ik kan hierna eigenlijk heel kort zijn. Ik heb een leven met diverse inbraken achter de rug De laatste keer kreeg ik twee jaar en daarna had ik er genoeg van. Met medewerking van een reclasseringsambtenaar kreeg ik een tip. Pa van Vuren kon wel een timmer man gebruiken voor onderhouds- en reparatiewerk. Ik solliciteerde bij hem en werd aangenomea dal was enkele Door HENK VAN HEESWIJK dagen na mijn ontslag uit de gevange nis. De bijstand leende me vijfhonderd gulden voor aankoop van gereedschap; het geld is inmiddels terugbetaald. En maandags daarna toog ik aan de slag bij de firma Van Vuren. Wederzijds bevielen we elkaar, dus er was geen vuiltje aan de lucht" „Tot Gerda verliefd op je werd." „Inderdaad. En ik op haar. Waarom niet? Ze is een knappe meid, nog steeds. We ontmoetem elkaar eigen lijk goed voor de eerste keer op de verjaardag van Even, waar ik enigs zins tot mijn verwondering werd uit genodigd, maar dat bleek later op ver zoek van Gerda gebeurd te zijn. We gingen enkele malen met elkaar uit en zo werden we het samen eens. Pa van Vuren wilde wel eens wat meer weten over zijn schoonzoon in spé en toen kon ik twee dingen doen: al mijn zon den opbiechten met het zekere gevolg dat hij nee zou zeggen en me misschien de laan uitsturen. Of m'n verleden ver zwijgen. Ik deed vanzelf sprekend het laatste. Hij probeerde me door te za gen, maar ik vertel enkel, wat ik kwijt wilde: dat mijn ouders dood waren en ik verder eigenlijk heel weinig familie had, zodat ik in feite wat eenzaam op deze wereld stond Ja, en meer was er niet te vertellen. Ergens kwam mijn naam hem bekend voor en achteraf was dat logisch, want mijn illegale akti- viteiten werden indertijd breed uitge sponnen in de pers, met naam en toe naam. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 9