Redelijke suksessen voor atleten van Delta Sport Spannende ontwikkeling in de driebandenklasse Herenteam Mevo '80 klopt Valkenisse na verlenging Eerste damesteam Kwiek behoudt eerste plaats Meisjesteam Mevo '80 kansrijk voor titel Jori Verburg met Rapid naar puike eerste prijs 5 Braakmancross Teambiljarten Kees Verkerk onder 2 minuten op 800 meter Nieuw klubrekord voor Chris Hoek Feestavond s.v. WIK Forse zege voor Delta Sport-heren bij GSC II: 10-27 Rekreatie-kompetitie badminton Bekerfinale in zaalvoetbal In Serooskerke Basketball Volleybal Volleybal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 2 februari 1982 Nr. 23058 HOEK, 30-1. Atleten en atletes van Delta Sport hebben zaterdag voor rede lijke suksessen gezorgd tijdens de zevende Braakmancross, die in Hoek iverd verlopen. Deze cross telde tevens als vyfde mee voor de Zeeuwse crosstitels. Een Delta Sportrzege was er andermaal voor Ralph koper bij de jongens B- pupillen. Hierdoor heeft Ralph Koper zich in een redelijk uitgangspositie gemanoevreerd om de Zeeuwse croostitel bij zijn leeftijdsgenoten binnen te halen. Koper voltooide de 1000 meter in 3.08,en hij had ruim drie sekonden voorsprong op zyn naaste opponent ZIERIKZEE, 1-2. In de driebandenklasse van het teambiljarten op Schouwen-Duiveland is een bijzonder spannende ontwikkeling ontstaan. De bet hieraan zijn een tweetal uitermate verrassende uitslagen. Het derde team van biljartvereniging Bommenede klopte eerst het eigen eerste team met 5-2, maar daarna won Renesse (met Johan Everaers, Jaap den Haan en Jan Me- ganck) achtereenvolgens met 5-2 van zowel Bommenede 3 en 2, waardoor de Renesser ploeg plotseling in het kielzog van de Zonnemairse ploegen kwam. Bij de meisjes A-pupillen klasseer de Lidewey Vleugel zich als vierde met een achterstand van 13 sekonden op winnares Cynthia Polfliet van AV '56, die 3.19,0 liet afdrukken voor de 1000 meter. Wendy Hartog werd in 3.38 min. zesde en Marieke Zwart ein digde in 3.58 min. als tiende. Bij de jongens A-pupillen eindigde Serge Schot als 23e in 3.31 min. De meeste strijd was er bij de B- jongens. Jan Konijnenburg moest het op de laatste meters afleggen tegen zijn grote rivaal Frits Bolle van AV'56. Bolle noteerde 13.07,8 over de 3900 meter en Konijnenburg werd tweede in 13.17.9. Ook op de derde en vierde plaats kwamen Delta Sport-atleten bin nen. Robert Begemann werd derde in 13.26,1 en John Teuthof kwam na hem over de streep in 13.32,0. Wicher Harm- sen werd in 14.41,0 tiende en Erik Jansen arriveerde na 16.15,0 als zes tiende. Liselore Groeneveld werd by de D- meisjes achtste, Mark van de Riet bij de D-jongens 21e. Jeska Doeswijk fi nishte als tiende bij de C-meisjes en Paul de Bruyn kwam als 14e over de meet bij de C-jongens. Een achtste plaats was er voor Margreet den Boer weggelegd bij de B-meisjes. Bij de A- meisjes was er een voortreffelijke derde plaats voor Marjolein Hartog. Zij noteerde de 11.05 min. over de 2600 meter, terwijl Cora den Boer als vierde 12.12 min. nodig had. Een der de en vierde plaats waren er ook voor Ad Coolbergen en Kees Jonker bij de ZWOLLE, 30-1. Kees Verkerk is tij dens wedstrijden om de IJsselcup in Zwolle zesde geworden in een veld van 48 atleten op de 800 meter. Ver kerk eindigde in zijn serie als tweede en noteerde 1.59,09. Han Kurk van De Bataven uit Leiden werd winnaar in 1.53,5. De IJsselcup werd bij de dames ge wonnen door Souburgse Els Vader door haar voortreffelijk nieuw natio naal indoorrekord op de 60 meter. Zij bracht haar cnidé rekord Vhri 7,'40'se- konde naar beneden tot 7,32 sekonde, waarmee zij tevens aan de limiet voor de Europese kampioenschappen in Milaan voldeed. Bij de heren was de IJsselcup eveneens voor de win naar op de 60 meter, Mario West broek van de AV Haarlem. ZWOLLE, 31-1. Tijdens de oostelij ke indoorkampioenschappen heeft Chris Hoek een nieuw Delta Sport- klubrekord gevestigd op de 60 m hor den. Hij noteerde een goede 9,4 se konde, waarmee hij als achtste fi nishte. Bij het verspringen werd Chris Hoek met een sprong over 6.12 meter zevende, maar hij moest klubgenoot Bart van Haeringen hiermee net voor laten gaan. Met 6.14 meter werd deze zesde. De zege op dit nummer was voor Johan Hanse van Achilles Top met een sprong over 6.56 meter. In de eerste set nam Ibis een 4-0 voorsprong, veroorzaakt door een goede service. De opslag van Ibis werd door Kwiek slecht opgevangen. Kwiek kwam terug en liep uit naar 4- 7. Ibis kwam gelijk op 7-7, maar Kwiek won uiteindelijke met 8-15 en had de eerste set binnen. Ook het be gin van de tweede set ging gelijk op. Ibis wisselde veel, maar dat kon het team uit Bruinisse niet belemmeren om tot 5-9 uit te lopen. Ibis had toen duidelijk moeite met de service en de taktische aanval, De tweede set werd met 6-15 door Kwiek gewonnen. In de derde set bouwde Kwiek een 3-10 voorsprong op, maar moest de set toch met 15-12 prijsgeven. De vierde en laatste set werd door de Bruse volleybalsters gemotiveerd begonnen. Via gecon centreerd spel kwam Kwiek op 2-8. De voorsprong werd verkleind tot 6- 8, maar de winst ging toch naar Kwiek, 9-15. Heren Het eerste herenteam speelde in 's- Gravendeel de moeilijke uit wedstrijd tegen Rowido en kwam door slecht spel niet verder dan een 2- 2 gelijkspel. In de eerste set had Kwiek een 10-13 voorsprong, maar verloor de eerste set toch met 16-14. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd getuige de 16-14 stand in de tweede set in het voordeel van Kwiek. Rowido won de derde set met 15-12 en het team uit Bruinisse trok de vierde set met 13-15 naar zich toe. jongens-A. Hun tijden waren respek- tievelijk 22.54,5 en 24.00,0 over de 6500 meter. Bij de heren, die 9100 meter moes ten afleggen, ging de zege bij afwezig heid van Piet Vonck en John Vermeu len naar Kom Reijnierse van Dynamo '70. Ook de Delta Sport-toppers Simon Blom (vakantie) en Kees Verkerk (IJ- selcup) waren niet van de partij. Hier door werd Martien Moermond met een 27e plaats de beste Delta Sporter. Hij noteerde 33.06 min. In 33.31 min. werd Hans van Elzelingen 32e, Wim Schot liep als 36e binnen in 34.34 min. en Jos Geluk noteerde op de 41e plaats 35.54 min. Vooral de broers Peter en Wim van Bemden hadden een groot aandeel in deze overwinning en ook vooral de verdediging van Mevo'80 door Bart de Gardijn en Ronald Scherpenzeel zorgden voor een gesloten zone en veel balverlies voor Valkenisse tij dens de aanvallen. Het was Valkenisse speler H. van Willemswaard die het eerste doel punt scoorde maar in dezelfde mi nuut scoorde Peter van Bemden ge lijk terug. In deze opgaande strijd was het in de 4e minuut A. v. d. Heij- de die voor Valkenisse weer wist te scoren. Deze speler die al enige tijd bij Mevö'80 traint en sinds pas in Zie rikzee woont maar nog steeds speelt voor Valkenisse zal waarschijnlijk voor het volgende seizoen overschrij ving aanvragen naar de Zierikzeese klub, die hierdoor een goede verster king er bij krijgt. In de vijfde minuut was het Wim van Bemden die een kompleet aan valsdrift kreeg en maar liefst in 5 mi nuten tijd er vijf"doelpunten in kreeg, hij speelde dan ook erg sterk en wist zich weer steeds vrij te spelen om een scoringkans te krijgen, ech ter, ook captain Bob Noomen ver zorgde uitstekende opbouwingswerk van uit de verdediging om zo het spel goed te verdelen. In de 18e minuut kreeg Mevo'80 een lichte inzinking en moest een aantal tegendoelpunten inkasseren van de beste speler van Valkenisse de capt. G. Kuypers. Ook de andere lange spelers van Valkenisse begonnen een offensief en wist hun team dan toch nog een lichte voorsprong te geven in de eerste helft (15-18). Ook in de tweede helft waren de beide teams aan elkaar gewaagd en was het nu vooral Bob Noomen die de punten moesten maken door prachtige schijnbewegingen. De wedstrijd begon langzamer wat har der te worden maar de beide scheids rechters leiden op een uitstekende manier deze wedstrijd. Mevo'80 dat iets beter speelde wist Tweede damesteam Ook voor het tweede damesteam stond een uitwedstrijd op het pro gramma. In Strijen ontmoette het team Vol ley Quick, dat met 3-0 won en boven aan de ranglijst staat in de vierde klasse. Ondanks de nederlaag van de dames, speelden zij een van de beste wedstrijden in dit seizoen. In de eerste set werd door Kwiek goed aanvallend gespeeld, waarmee het team menig punt scoorde. Met een goede service en harde smashes kwam Volley Quick echter op een 15- 9 voorsprong. Door ongeconcen treerd spel van Kwiek in de tweede set werd het vlug 15-3 voor Volley. In de derde set kwam Kwiek goed te rug. Volley Quick moest alles op al les zetten om ook de derde set win nend af te sluiten, 15-10. Tweede herenteam Het tweede herenteam liet het in de thuiswedstrijd tegen Ibis 6 be hoorlijk afweten en verloor verdiend met 0-3. De drie sets werden geken merkt door twee gelijkopgaande teams, maar op de beslissende mo menten kwam Kwiek net iets tekort. Vooral in de eerste en derde set wer den door opslag-fouten en slechte stops onnodig veel punten verspeeld. De setstanden waren: 13-15, 13-15 en 9-15. De jaarlijkse feestavond van de sportvereniging WIK te Kerkwerve wordt vrijdag 5 februari gehouden. Voor de leden wordt een klucht ,,De laatste strohalm" in drie bedrij ven opgevoerd. Het verhaal speelt zich af in het kantoor van de firma Bom en Haas. Kees Berrevoets speelt de heer Bom, direkteur van de firma, Adrie Noordijke is de heer Haas, zijn compagnon, Ad Theunisse vertolkt de rol van de bediende, Cathy de Vos- de Bil speelt de jongste bediende, Jo- pie Kouwenberg-Bevelander is Ger- da Haas, dochter van de direkf./,?r en Ineke Noordijke-Tichem speelt de journaliste Olga Zomer. De feesta vond begint om 19.30 uur. DEN HAAG. Minister Zeevalking van verkeer en waterstaat heeft la ten nagaan of het mogelijk is de hef fing die huishoudens betalen om zui vering van hun, afvalwater bekosti gen te verfijnen^ AMSTERDAM. De Kunstenbond FNV gaat zich voorbereiden op aktie tegen de „afbraak van kunst en kui tuur" door de'överheid. Daarbij zal het wapen van de staking en werkon derbreking zo. nodig worden gehan teerd. door middel van een fraaie doelpunt van Ronald Scherpenzeel een voor sprong te verkrijgen in de 21e minuut van de wedstrijd. In een stand van 31-30 voor Mevo was het H. van Wil lemswaard die Valkenisse in de 23e minuut op voorsprong hielp met 32- 31. Maar in de laatste minuut was het Mevo-speler Wim van Bemden die een fraaie afstandsschot zag verdwij nen in het basketballnet, en toen was de stand weer met 33-32 in het voor deel van Mevo. Maar in de laatste 30 sekonden van de wedstrijd was het weer H. van Willemswaard die een scoringskans kreeg maar deze werd door een overtreding van Wim van Bemden afgestopt, hierdoor mocht Valkenisse twee strafworpen nemen maar tot groot geluk van Mevo miste hij de eerste waardoor de stand 33-33 was geworden en er een verlenging moest komen van vijf minuten. Mevo dat gelijk begon te scoren met een pivet doelpunt van Peter van Bemden eh twee doelpunten van zijn broer Wim van Bemden, maar ook Valkenisse scoorde terug door G. Kuypers (2x) en J. Smits. In de laatste minuut was het Bob Noomen die het winnende doelpunt bracht na dat Valkenisse weer uit twee straf worpen er maar een benut had (41-40). De meisjesjunioren speelde afgelo pen vrijdag een uitwedstrijd tegen de koploopster Marathon in Vlissingen. Het Mevo-team moest zoals verwacht werd ook deze wedstrijd verliezen en wel met grote cijfers: 51-10. Tegen alle verwachtingen in wist Mevo nog een aardige partij te spelen en ook nog een aantal doelpunten te scoren tegen dit erg sterk spelende Marathon. Vooral Anne Marie Mole naar en Desiree Hoogmoed speelden een aardige partij en wisten ook nog een paar doelpunten te scoren. Dames II Het tweede damesteam van Mevo'80 verloor afgelopen zaterdag in een vrij harde wedstrijd van Schelde Sport uit Terneuzen. Het Mevo team dat in vorige wedstrijden zich als een aardig team presenteerde kon nu deze woorden niet waarmaken in dit harde duel waartegen de beide scheidsrechters te zwak optreden tegen de overtre dingen. Al in de eerste helft werd Mevo met een achterstand gekonfronteerd die niet meer in te halen zouden zijn. Schelde Sport die een goede wedstrijd speelde maar ook niet ge heel schoon was van de harde wedstrijd wist toch de wedstrijd naar hun toe te trekken. De eerste helft werd afgesloten met 4-19. In de tweede helft wist Mevo einde lijk weer op een behoorlijk spelni- veau te komen en hoefde dan ook niet meer zoveel toe te geven. Mede door dat het damesteam was ver zwakt en zonder wisselspelers moest spelen ging de konditie toch wel een rol spelen. Toen ook nog in de 14e minuut Me vo speelster Karin Peute het veld werd uitgestuurd met 5 persoonlijke fouten was het noodlot geslagen voor het Mevo-team. Al werd de tweede helft afgesloten met 10-13 voor Schel de Sport, was het eind totaal toch te groot verschil met 14-32 voor de ploeg uit Terneuzen. Voor Mevo scoorden Josee Velders twee keer, Anne v. d. Tuin een keer, Marjan Mol twee keer, Corien van Rijn twee keer en Karin Peute een keer. DEN HAAG. Minister Van Dam (volkshuisvesting en ruimtelijke or dening) heeft voor het jaar 1982 het landelijk gemiddelde voor de stich- tingskosten van woningwetwonin gen vastgesteld op 110.000 gulden. AMSTERDAM. De FNV is veront waardigd over het feit dat minister Terlouw van ekonomische zaken voorlopig nog niet kan zeggen welke investeringsplannen Shell en Esso voor Nederland hebben. DEN HAAG. Het visseizoen wordt dit jaar geopend op 29 mei, de zater dag voor Pinksteren. Dit heeft mi nister De Koning van landbouw en visserij maandag gezegd tijdens een kommissievergadering over het on derdeel visserij van zijn begroting. SCHEEMDA. Uit protest tegen de ziekengeldplannen heeft het perso neel van de Hollandse Constructie Groep (HCG) te Scheemda maandag middag het werk een uur onderbro ken. Er namen ongeveer zeventig mensen aan deel. GOES, 31-1. Een bij vlagen goed spelende Delta Sport herenhandbal- ploeg heeft een forse 27-10 zege be haald bij GSC II. Al in de eerste helft werden de Goesenaren danig met de neus op de feiten gedrukt. In een mum van tijd leidde de Zierikzeese formatie al met 7-1 en was er toen al geen vuiltje meer aande lucht. Delta Sport liet hierna de teugels enigszins vieren. Via 10-3 kwam er toch nog een simpele en overtuigende 14-5 ruststand op de borden, waar door de ploeg van. trainer/coach Cor Mol met een gerust hart kon gaan rusten. In de tweede periode speelde Delta Sport allerminst voluit, maar de Goesenaren slaagden er toch niet in om ook maar iets van hun achter stand af te knabbelen, waardoor de marge op zeventien doelpunten werd bepaald (27-10). Voor Delta Sport werd Bert de Vos met acht treffers topscorer, terwijl broer Cees de Vos vier keer doeltrof. Wim van der Welle, Bert Nuyens, Ad de Jong en Rinus Nuyens scoorden ie der drie keer, Frits Verhey twee keer en Jacco Vleeshouwer beperkte zich dit keer tot een doelpunt. De damesploeg van Delta Sport be haalde een uitermate verdienstelijk gelijkspel tegen Hontenisse. De 14-14 eindstand was een juiste weergave van een partij tussen twee gelijk waardige ploegen. Heren II speelde een knappe wedstrijd, waarbij Marco Lievense en Piet Verreijzer zich manifesteer den door veel te scoren. Utopia kreeg er door de Delta Sport-reserves met 18-10 verdiend van langs. De meisjes-junioren klopten het zeer zwakke KHV met maar liefst 26- 3 en de jongens-pupillen waren ook al veel te sterk voor Atlas (15-2). De meisjes-adspiranten speelden met 8-8 gelijk tegen Utopia en de welpen van Delta Sport werden kampioen door een 13-10 zege op GSC. OOSTEELAND, 30-1. Door de uit wedstrijd tegen Duiveland IV in een afgetekende 6-0 overwinning óm te zetten heeft ZSC III haar kansen op promotie in de badmintonrekreatie- kompetitie behouden. Bij ZSC viel vooral het voortreffe lijke spel van Marianne van Dijk op. Zij bewees hiermee haar vormkrisis van de afgelopen weerk weer geheel te boven te zijn. De uitslagen: HE Marcel Melieste- Gerard Cobussen 14-15, 10-15. DE Tonny Neele-Marianne van Dijk 0-11, I-11. GD Tonny Neele/Jan v. d. Bos- Janny Cobussen/Gerard Cobussen 10-13, 6-15. DG Willy Struyk/Chris Volkers-Marianne van Dijk/Jan Hart 4-15, 10-15. HD Marcel Melies- te/Chris Volkers-Gerard Cobussen/Jan Hart 8-15, 12-15. DD Willy Struyk/Tonny Neele-Janny Cobussen/Marianne van Dijk 1-15, 4- 15. Netovertnet II boekte een knappe revanche op zichzelf door met 5-1 te winnen van ZSC II. Eerder verloor de Bruse formatie met 4-2 van ZSC III en dat wilde men nu koste wat kost rechttrekken, hetgeen ook voortref felijk lukte. De uitslagen: HE Dig Vleugel-Kees de Jonge 15-8,11-15,12-15. DE Tineke van de Zande-Joke Versendaal 11-8, II-6. GD Lora Haeck/Eric Korstanje- Klara Dorreman/Kees de Jonge 5-15, 15-8, 15-12. GD Tineke van de Zande/Dig Vleugel-Joke Versen daal/ Jan van de Bijl 15-8, 15-6. HD Dig Vleugel/Eric Korstanje-Kees de Jonge/Jan van de Bijl 15-11, 18-13. DD Tineke van de Zande/Lora Haeck-Joke Versendaal/Klara Dor reman 15-11, 12-15, 15-7. ZIERIKZEE, 2-2. Hoogtepunt van het zaalvoetbalprogramma van mor genavond is ongetwijfeld de bekerfi nale tussen Country Club en Skol Boys II, die om 20.20 uur op het programma staat. Zonder twijfel is Country Club de favoriet in dit tref fen, maar zoals al zo vaak in het verleden lijkt de konclusie. gerecht vaardigd, dat bekervoetbal nog wel degelijk wat anders is dan kompeti tievoetbal, dus de kampioen mag ge rust op zijn tellen passen. De rest van de avond wordt gevuld met kompetitiewedstrijden. Om 19.00 uur streedt Bruse Boys aan tegen Bij makelaardij II, waarbij het iets kan goedmaken van de misstap in de vori ge wedstrijd tegen ZZ '72. Om 19.40 uur komt de koploper uit de derde klas, Dreischor, in aktie tegen Stella Boys II, hetgeen niet al te veel proble men mag opleveren. Aan het slot van de avond, na de bekeruitreiking, komt SKNWK in een duel uit de eerste klas in aktie tegen Sporthuis ZZ. De Nieuwerkerkse ploeg heeft de punten erg hard nodig en zal zich daarom waarschijnlijk met hand en tand verzetten tegen Sport huis ZZ. Deze ontmoeting begint om 21.40 uur. De avond wordt om 22.20 uur besloten met een derde klas wed strijd tussen Brogum n en de W Oos- terschelde. Bommenede 1 leidt nu de dans met 35 punten, waarmee het twee punten voorsprong heeft op Bommenede 2 en vier op Renesse. Bommenede 3 en DOS lijken uitgeschakeld, maar zij kunnen in het verdere verloop nog wel voor puntenverlies van de drie koplopers zorgen. Aanstaande don derdagavond 4 februari spelen Bom menede 1 en 2 tegen elkaar. Met uitzondering van de C4, waarin men niet uitkomt, speelt KVL uit Noordgouwe de eerste viool in alle libre-klassen. In de C2 leidt KVL met tien punten voorsprong op Renesse en twaalf op Bommenede en in de C3 heeft KVL nog een kleine voorsprong op OKK. KVL heeft 42 punten, terwijl de Nieuwerkerkse ploeg 38 punten totaliseert. Opval lend is wel, dat KVL de laatste twee wedstrijden achtereenvolgens met 9- 0 (van OKK) en 7-2 (tegen Bommene de) verloor. In de C4 gaat De Wig uit Renesse aan de leiding. De Renesser ploeg heeft tien punten voorsprong op OKK en Windenburg. In de laatste wedstrijd klopte Windenburg de fier lijstaanvoerder De Wig met 9-0, het geen toch ook uitermate opvallend genoemd mag worden. In C5 leidt de ploeg van KVL in, de beide poules. In poule A gaat de Noordgouwse biljartvereniging on getwijfeld gemakkelijk op de eindze ge af, gezien de zeventien punten voorsprong die men momenteel heeft op OKK. In de B-poule heeft KVL ne gen punten voorsprong op d'Eule, maar de Oosterlandse formatie kan nog langszij komen, omdat de laatste ontmoeting met Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede vooralsnog niet werd gespeeld. Het eerste herenteam kwam in het onderling treffen tegen het derde herenteam tot een 3-0 zege. Na amper vijf minuten spelen raakte het eerste herenteam aanvaller Eddy de Looff met een ernstig aanziende enkelbles sure kwijt, waardoor het Zierikzeese team thans met een amper halve se- lectiè de eerstkomende wedstrijden tegemoet dient te gaan. In het onderling treffen weerde het derde herenteam zich voortreffelijk tegen het eerste herenteam. De 3-0 ze ge voor het eerste herenteam kwam tot stand via 15-7 en tweemaal 15-8. Toch ontstond gedurende drie sets een steeds heen en weer golvend spel. Door het gemis aan spelers (Tonnie Merle en Joop Juffermans) speelde Herbert Swartz als spelverdeler, ter wijl Piet Zoon in deze wedstrijd als aanvaller fungeerde. Toen Eddy de Looff na vijf minuten van het toneel verdween met een vervelende blessu re was trainer/coach Reedijk ge noodzaakt zijn eerste team te com pleteren. Al deze omzettingen leid den ertoe, dat de samenhang bij het eerste herenteam niet zo sterk aan wezig was. Desalniettemin werd er toch nuchter gespeeld, waardoor al te grote problemen werden vermeden. Het derde herenteam bewees in de ze wedstrijd duidelijk in deze derde klasse thuis te horen. Heren II kende in de thuis wedstrijd tegen hekkesluiter Yum III uit Hoogvliet onverwacht nogal wat problemen, maar wist tenslotte met 3-0 de winst in Zierikzee te hou den. De pas herstelde Gerrit van Splunder, sedert lange tijd weer aan wezig, speelde een goede wedstrijd, met name in aanvallend opzicht. Voor een aardig suksesje zorgde ook Cees Stouten van de Schouwse Ruiters. Met zijn paard Tornado kreeg hij in de B-klasse 120 punten, goed voor de tweede prijs en het beslissende winstpunt om hem voor taan te laten starten in de L-klasse. Anja van Dijke met Urmanda, eveneens van de Schouwse Ruiters behaalde 117 punten in de B-klasse en zij mocht daarvoor een derde prijs inkasseren. In de M-klasse noteerde Arnold Kriens met Ocanan van Westelijk Schouwen 110 punten en in de L- klasse kreeg Nel Hanse met Lady van de Landelijke Rijvereniging Bru Uitslagen en standen in de team kompetitie biljarten in het distrikt Schouwen-Duiveland per 1 februari: B-klasse: Bommenede III- Bommenede I 5-2; DOS-Bommenede II 1-6; Renesse-Bommenede III 5-2; Bommenede I-DOS 5-2; Bommenede II-Renesse 2-5. Stand: 1. Bommenede I 35 pnt.; 2. Bommenede II 33 pnt.; 3. Renesse 31 pnt.; 4. Bommenede III 23 pnt.; 5. DOS 18 pnt. Groep C2: d'Eule-Bommenede 3-4; KVL-De Wig 5-2; Renesse-OKK 6-1; De Wig-d'Eule 7-0; OKK-KVL 2-5; Bommenede-Renesse 1-6. Stand: 1. KVL 36 pnt.; 2. Renesse 26 pnt.; 3. Bommenede 24 pnt.; 4. OKK 22 pnt.; 5. De Wig 20 pnt.; 6. d'Eule 19 pnt. Groep C3: Bommenede-d'Eule 5-4; OKK-KVL 9-0; d'Eule-OKK 5-4; KVL-Bommenede 2-7. Stand 1. KVL 42 pnt.; 2. OKK 38 pnt.; 3. d'Eule 33 pnt.; 4. Bommenede 31 pnt. Groep C4: Renesse-Country 5-4; OKK-De Wig 2-7; Windenburg - Renesse 4-5; Country-OKK 4-5; De Wig-Windenburg 0-9. Stand: 1. De Wig 49 pnt.; 2/3 OKK en Windenburg ieder 39 pnt.; 4. Country 33 pnt.; 5. Renesse 20 pnt. Groep C5 poule A: Al Weer Mis- OKK 0-9; KVL-Onder Vrienden 5-4; OKK-KVL 2-7; Onder Vrienden-Al Weer Mis 2-7. Stand: 1. KVL 53 pnt.; 2. OKK 36 pnt.; 3. Onder Vrienden 28 pnt.; 4. Al Weer Mis 27 pnt. Groep C5 poule B: De Wig-Al Weer Mis 5-4; KVL-d'Eule 5-4; Onder Vrienden-De Wig 2-7; Al Weer Mis- KVL 0-9; d'Eule-Onder Vrienden (n.g.). Stand: 1. KVL 56 pnt. (uit 9); 2. d'Eule 47 pnt. (uit 8); 3. De Wig 30 pnt.; 4. Al Weer Mis 28 pnt.; 5. Onder Vrienden 10 pnt. Het vierde hereneam stelde bijzon der teleur door in Strijen met 3-0 te worden weggespeeld door V/Quick V. Het vierde herenteam zakt daar door naar de middenmoot in de vier de klasse E. Dames Het tweeede damesteam kwam niet binnen de lijnen vanwege het feit, dat tegenstander Volley/vdB III zich uit de kompetitie heeft terugge trokken. Het derde damesteam speelde zoals reeds gemeld tegen Intermezzo IV en verloor vrij onverwacht. Het eerste damesteam kende in de thuis wedstrijd tegen Vovero II uit Rozen burg weinig problemen. De 3-0 zege was duidelijk verdiend. Slechts in de beginfase van de derde set werd een kleine achterstand opgelopen, die evenwel vrij snel werd weggewerkt. Het vierde damesteam speelde een goede wedstrijd in Stellendam tegen VC Goeree II. Het team kon evenwel niet verhinderen, dat de zege ver diend bij de thuisklub bleef. Meisjes-jeugd Het meisjes-jeugdteam bewees in de thuiswedstrijd tegen Vovero II nog als kanshebber gekwalificeerd te willen worden voor een eventueel kampioenschap in de tweede klasse D der A-jeugd. Tegenstander Vovero II, in Zierikzee op bezoek, werd ver diend met 3-0 verslagen. 102 punten, hetgeen goed was voor een derde prijs. In de B-klasse be haalden P. Bakker-Mosterd met Ri- lana van Westelijk Schouwen en Jac queline Eger met Thanje van de Schouwse Ruiters beiden 97 punten en Astrid Langendoen van de LR Bru moest het doen met de povere oogst van 85 punten. De deelname was in Serooskerke erg laag met amper 25 kombinaties en de juryleden waren W. Reinierse en B. Priester. De jurering was in Se rooskerke schijnbaar aan de lage kant, maar ongetwijfeld kwamen di verse kombinaties ook redelijk onge traind aan de start. ZIERIKZEE, 31-1. Het herenteam van basketballvereniging Mevo'80 lever de afgelopen zaterdag in sporthal Onderdak een uitstekende prestatie door een overwinning te boeken op de koploper in de vierde klasse Valkenisse. Hiervoor was echter wel een verlenging voor nodig om met 1 punt verschil te winnen in deze sportieve spannende wedstrijd (41-40). HELLEVOETSLUIS, 30-1. Het eerste damesteam van de volleybalvereni ging Kwiek te Bruinisse heeft de leidersplaats op de ranglijst veilig gesteld. Zaterdag werd de belangrijke uitwedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Ibis gespeeld, dat een punt minder had. Kwiek won met 1-3. ZIERIKZEE, 30-1. Afgelopen weekeinde viel er een teleurstellend resultaat te noteren voor het derde damesteam van Mevo'80. Na vorige week zo sukses- vol te zijn geweest tegen Data C/D V uit Oud-Beijerland, waardoor via een overwinning een tweede plaats in de vierde klasse F werd bereikt werd afge lopen weekeinde tegen de verwachting in een 3-1 nederlaag geleden tegen In termezzo IV ^Daardoor zakt dit damesteam weer een plaats op de ranglijst. SEROOSKERKE (W), 30-1. Afgelopen zaterdag organiseerde de Landelijke Rijvereniging Gouwe Reyers in Serooskerke (W) een indoor dressuur- wedstrijd, waaraan ook door een aantal Schouwen-Duivelandse kombinaties werd deelgenomen. Voor de beste prestaties zorgde opnieuw Jori Verburg met Rapid. De Westelijk Schouwen-amazone kreeg 129 punten op haar konto in de M2-klassc, hetgeen goed was voor een eerste plaats en het beste dagresultaat in Serooskerke.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5