Financiële positie niet zo best door hoge huur Damesteam Mevo '80 levert puike prestatie tegen Ibis Simone Stahlie met Diamond naar hoge puntenwaardering 7 Van tennisvereniging Westerschouwen COC verontwaardigt over homo standpunt protestant onderwijs Volleybal INGEZONDEN STUKKEN Cursus Liturgie Dressuurwedstrijden ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 januari 1982 Nr. 23050 BURGH-HAAMSTEDE, 15-1. Financieel gezien staat de 268 leden tellende tennisklub Westerschouwen er niet zo rooskleurig voor. Dat deelde voorzitter Peter Kleyn vrijdagavond tijdens de jaarvergadering in het klubge- bouw aan het Duinwegje mee. Zowel de jaarrekening als de begroting 1982 tonen tekorten, respektievelijk f 4722,74 en f 8030,60. De voorzitter noemde het hoge huurbedrag (f 25.000) dat aan de ge meente betaald moet worden voor de banen de hoofdoorzaak van deze pe nibele situatie. Het bestuur van Westerschouwen heeft aan alle klubs uit de provincie Zeeland gevraagd wat zij aan huur betalen en heeft daaruit gekonklu- deerd dat de tennisvereniging in Burgh het hoogste bedrag betaalt. Bij de gemeente is door het bestuur schriftelijk geprotesteerd tegen de hoge kosten, waarop het gemeente bestuur heeft toegezegd dat er tegen het einde van 1983 mogelijk een ver laging van het bedrag inzit. Onkosten De onkosten van de vereniging zijn erg gestegen en met de huidige kon- tributie is het nauwelijks allemaal te betalen. Toch overweegt het bestuur (nog) niet om tot verhoging over te gaan. Wel zal bij de nieuwe leden een entreegeld van f 25,— worden gehe ven, dat besteedt zal worden aan de groenvoorziening rond de banen. De heer Kleyn zei aan het begin van de jaarvergadering dat hij de en tourage van het banenkomplex min der geslaagd vond, deels door de ont groening van de omgeving. De ge meente heeft overigens groenbeplan- ting toegezegd. Voor het hoge gasver bruik in het klublokaal zal een me- terkontrole worden aangevraagd. Het financieel beleid van penning meester Arend v. d. Akker werd bij monde van Wim Nieborg goedge keurd. Het bestuur deelde mee dat het gast-lidmaatschap van de tennis vereniging wordt afgeschaft. ARNHEM. De eerste munitietrein is omstreekds 05.15 uur uit Arnhem vertrokken, nadat de ingegooide zij ruiten van de lokomotief zijn „dicht geplakt", aldus de Arnhemse politie. In Arnhem is het heel rustig geweest tijdens het verblijf van de munitie- trein. Er was niets van enige aktie te gen het transport te merken. Omdat de tennisstichting Schou- wen-Duiveland over een nieuwe trainster, mevr. Kort, beschikt zal een nieuwe trainingsreglement wor den opgesteld. Van de heren A. en C. Bom te Burgh was een schrijven ont vangen over een aan te leggen tennis- en zaalsportenkomplex aan de Kraayesteinweg. Mits het plan voor de bouw van een oefenmuur wordt goedgekeurd, zal deze met eigen krachten worden ge bouwd. Het terras zal eventueel wor den verhoogd. Bestuur Uit het bestuur treden Ali van Win gerden en Corrie Roda. Hun plaatsen worden ingenomen door Leo Bakker en Cobi Reijdon. Ook de kommissies zijn erg veranderd door bedankjes. De jeugdkommissie bestaat nu uit Willemien Bom, Cobi Reijdon, Ali van Wingerden, Petra en Monique Cok en Liset Boom. De wedstrijd kommissie is als volgt samengesteld: Flitsen uit het buitenland BEIROET. De officiële media van Iran berichtten dat Egypte onlangs voor 375 miljoen dollar in de Sowjet- Unie gemaakte wapen aan Irak heeft verkocht. SANTIAGO, CHILI. De Chileense politie heeft bekendgemaakt dat zij Ernesto Enrique Zuniga heeft ge dood. Zuniga was een lid van de revo lutionaire beweging die ervan is be schuldigd dat zij de voormalige di- rekteur van de militaire inlichtin gendienst en drie hoge politebeamb- ten heeft vermoord. SALISBURY, ZIMBABWE. De re gering van Zimbabwe neemt zich voor ekonomische macht af te nemen van de blanke minderheid en haar te geven aan de zwarten, aldus premier Robert Mugabe op politieke bijeen komsten die dit weekeinde in Salis bury plaatshadden. AMSTERDAM, 18-1. Het COC (belangenbehartiging homoseksuelen) is ver ontwaardigd over de mening van de Unie School en Evangelie en de Besturen- raad Protestant Christelijk Onderwijs, dat het protestants onderwijs homo seksuelen moet kunnen weren. Het COC meent, dat hier sprake is van diskriminatie en denkt aan ak- ties eind volgende maand. De Unie School en Evangelie en ge noemde besturenraad maakten eind vorige week hun standpunt bekend naar aanleiding van het voorontwerp van wet gelijke behandeling. Dit voorontwerp zou te ver gaan voor het protestants onderwijs, omdat het ontwerp niet getoetst is aan de on derwijsvrijheid. Het COC zegt in een maandag uitgegeven communiqué het recht op onderwijsvrijheid te er kennen, maar de organisatie meent ook dat dit recht nooit misbruikt mag worden om bepaalde groepen te diskrimineren. José Walter, Roel Verdam en Jan v. d. Wal als oude kern en daarbij ko men Gillis Klompe en Henk Wille- brands Bakker. In de barkommissie zitten nu Leo Bakker, Dick Cok, Rob Brants, Hetty Spek en Elly Prince. Tot slot bestaat de redaktiekommis- sie uit de dames Annelies Bom, Mar jan van Puy velde, Nelly Willebrands Bakker, George Kienen en Kees Boot, terwijl Marjan Bakker het ty pewerk verzorgt. STOCKHOLM. In 1981 hebben de vier atoommogendheden Sowjet- Unie, Verenigde Staten, Groot- Brittannië, en 'Frankrijk 49 atoomontploffingen teweegebracht. WARSCHAU. Kapitein Wieslaw Gornicki, een medewerker van de Poolse leider, generaal Wojciech Ja- ruzelski, heeft in Warschau ontkend dat de leider van Polens verboden vakbeweging Solidariteit, Lech Wa lesa, binnenkort wordt vrijgelaten, ISLAMABAD. Voor het eerst sinds de Russische inval in Afghanistan twee jaar geleden, vluchten minder Afghanan naar het buurland Pa kistan, verklaarde maandag een funktionaris van de Verenigde Na ties. MANILLA. De vliegtuigen die ter hoogte van het Filippijnse eiland Mindanao een Japanse tanker be schoten, waren toestellen van de Fi lippijnse luchtmacht. Dit is maandag meegedeeld door het Filippijnse mi nisterie van defensie. PARIJS/BONN. De westerse te genstellingen met betrekking tot de noodzaak van sankties tegen Moskou in komen drijven wanneer in Parijs de Verenigde Staten en hun Europese bondgenoten bijeenkomen voor een besloten vergadering van de cocom. NEW DELHI. Politie en leger in In dia hebben maandag honderden ar beiders en arbeidersleiders aange houden om een gigantische algemene staking te voorkomen die voor dins dag is uitgeroepen uit protest tegen premier Indira Gandhi's wet die opsluiting zonder vorm van voorge leiding mogelijk maakt. LUND, ZWEDEN. Uit een museum in de Zuidzweedse stad Lund zijn 26 schilderijen van Franse en Spaanse meesters gestolen. Hun waarde werd maandag geschat op ongeveer twee miljoen kronen. ROME. De Italiaanse stadsguerril- labeweging Rode Brigades is van plan geweest deze maand een aanslag te plegen, op het> hoofdbilfeau van de Christen-Demokratische partij in Rome tijdens een landelijk kongres dat rechtstreeks door de televisie werd uitgezonden. MADRID. Voor de rechtbank van Tarragona ten zuiden van Barcelona in Spanje is maandag het proces be gonnen rond de ontploffingsramp van Los Alfaques op 11 juli 1978, die aan 215 vakantiegangers - onder wie 9 Nederlanders - het leven kostte. MEXICO-STAD. De Mexicaanse justitie houdt zich bezig met een serie raadselachtige moorden op dertien jongemannen. MOSKOU. De Sowjet-Unie ligt mi litair niet noemenswaardig voor op de Verenigde Staten en hun bondge noten in de Navo, aldus een brochure van het Sowjetrussische ministerie van defensie die in zes talen is ver schenen. WASHINGTON. President Ronald Reagan van de Verenigde Staten wil het handelsembargo tegen Cuba ver scherpen. Dit heeft hij verklaard in een interview met het maandblad „Reader's Digest". LONDEN. De 20.000 Britse trein bestuurders hebben opnieuw met een staking het gehele treinverkeer in Groot-Brittannië tot stilstand ge bracht. De aktie leidde nergens tot onoverkomelijke overlast. De trein bestuurders hadden vorige week woensdag en donderdag ook al gestaakt. Het derde team van PJZ, dat meedraait in de bedrijfsvolleybalkompetitie in sporthal Onderdak te Zierikzee, kreeg van Hanse Verzekeringen nieuwe shirts uitgereikt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 16-1. Het eerste damesteam van volleybalvereniging Mevo'80 heeft zaterdagmiddag een bijzonder knappe prestatie geleverd door met 2-2 gelijk te spelen tegen Ibis, dat tot zaterdag de bovenste plaats deelde met het Bruinisser Kwiek, dat hun Zierikzeese kollega's ongetwijfeld dankbaar zal zijn voor deze leuke sportieve geste. Het eerste herenteam had in sporthal On derdak bijzonder weinig moeite met het povere DDL. Voornamelijk door een gebrek aan koncentratie aan Mevo'80-zijde kon DDL in totaal nog 28 punten scoren. De partij ging simpel met 3-0 naar de nog altijd ongeslagen koploper. De eerste set leverde voor de dames van Mevo'80 nog niet al te veel posi tiefs op. Met 8-15 moest de eer aan het bezoekende Ibis gelaten worden. „Dat was eigenlijk min of meer in de lijn van de verwachtingen", vertelde coach Hans Boot na afloop. „Ibis is koploper en bovendien moeten wij twee belangrijke pionnen missen. Coby de Looff is geblesseerd en Ger- da Nicolaas kon er vandaag niet bij zijn. Dat scheelt toch een fikse slok op een borrel". In de tweede set tapten de oranje dames evenwel uit eén ander vaétjei al driegde het tegen het éinde nog bij na fout te gaan. Met gevarieerd spel kwam Mevo'80 met 13-8 voor, waar na Ibis zich na een time-out volledig herpakte en in een vloek en een zucht naast de Zierikzeese ploeg kwam (13- 13). Via 14-14 werd het uiteindelijk toch 16-14 voor Mevo'80. Dooreen mi- rakuleuze set-up van aanvoerster Marjo van der Steen haalde Mevo'80 de verdiende setwinst binnen. In de derde set begon Ibis furieus, omdat de ploeg zich niet opnieuw wilde laten verrassen door het fris van de lever spelende Mevo'80-team. In een mum van tijd kwam de ploeg met maar liefst 12-3 aan de leiding, maar Mevo'80 wenste niet te kapitu- leren. Geraffineerd spelend haalde de ploeg van coach boot op tot 12-11, maar daarna was Vrouwe Fortuna Ibis twee keer op rij zeer gunstig ge zind, door smashes van Ibis via het net onbereikbaar te maken. Met 15- 11 kwam de eindstand. In de vierde set werden evenwel nog eenmaal alle krachten verza meld. Na een 2-5 achterstand kwam Mevo'80 bij 7-7 weer naastzij. Nog een keer mocht Ibis met 8-9 de leiding nemen, maar toen was het enkele Me vo'80 wat de klok sloeg. Via goede akties van Dieneke Bolle en Mieke van der Post en twee foutieve smas hes van Ibiszijde werd het uiteinde lijk 15-11 voor de thuisploeg. Zodoen de sleepte Mevo'80 een dik verdiend 2-2 gelijkspel uit het vuur tegen een Ibis, dat haar tegenstandsters duide lijk onderschatte. Mieke van der Post, Marjo van der Steen, Dieneke Bolle, José Pienkers, Ludy Boomer en reserve jeugdspeelster Bianca Hanse kregen waarvoor zij hard gewerkt hadden. In het rijtje ontbreekt nog Irma Tim merman, die evenwel wel van de par tij was, maar ongetwijfeld een extra kompliment verdiend, omdat zij am per twee dagen nadat zij een operatie onderging aan de neusamandelen weer voor honderd procent stond te spelen. Misschien is juist dit gegeven typerend voor de moraal binnen het team. H erenplo egr De eerste herenploeg had bijzonder weinig moeite met DDL, maar had wel in alle sets de nodige prikkeling nodig om op dreef te komen. Telkens moest een grote achterstand worden weggewerkt, vooraleer de winst kon worden gepakt. In de eerste set kwam DDL met 7-0 achter, waarna Mevo'80 het wel ge loofde en pas hij 8-9 aan volleyballen ging denken. Toen was het ook snel gebeurd (15-11). In de tweede set het zelfde liedje. Eerst een 12-1 voor sprong en pas nadat DDL fiks was komen opzetten rondde de thuisploeg het verhaal af (15-9). De derde set kende een regelmatiger verloop en kwam met 15-8 in Mevo'80-bezit, waardoor de zoveelste 3-0 een feit was. Ook in de sporthal Onderdak won nen de meisjes junioren met 3-0 van Spivo II uit Spijkenisse. De Mevo'80- ploeg gaat nog altijd bovenaan in haar klas en men moet de volgende week op bezoek bij de naaste belager Sparta uit Middelharnis. Sparta kwam tijdens de laatste kersttoer nooi verrassend als winnaar uit de bus. In dè Mevo'80-ploeg maakte Petra Kruik zaterdag haar debuut, hetgeen uitdraaide op een zeer redelijke prestatie. Het vierde herenteam kon het in Zierikzee net niet redden tegen het op de gedeelde eerste plaats staande Sparta III. De eerste set werd regel matig met 9-13 verloren, maar zowel in de tweede als de derde set kwam Mevo'80 steeds in de finale van de sets als verliezer uit de bus (16-18, 14- 16). Oorzaken van het verlies waren de slechte pass en de vele gaten die er achter het eigen blok vielen. Onge twijfeld speelde ook het gemis van aanvaller Anne Geldof een rol. Het tweede damesteam boekte een regel matige en verwachte 3-1 zege op. Volley/Quick II. De setstanden wa ren 15-1, 15-8, 13-15, 15-4. Het vierde damesteam van Mevo '80 leed een kansloze 3-0 neder laag bij het Spijkenisser Spivo III. De ontmoeting tussen het derde he- .renteam van de Zierikzeese vereni ging en Kangoeroes III uit Oostvoor- ne eindigde in een 2-2 gelijkspel, waardoor beide ploegen hun punten totaal „opschroefden" van twëenaar drie. Het tweede herenteam verraste met een 1-3 overwinning bij Kangoé- roes II. De Oostvoornse ploeg stond tot afgelopen zaterdag op de tweede plaats, terwijl Mevo '80 een plaatsje onder aan de ranglijst inneemt. Uitgaande van het deputaatschap Toerusting van de Particuliere Syno de Zuid Holland-Zuid van de Gere formeerde Kerken wordt er in Mid delharnis een korte kursus „liturgie" gegeven. Het betreft een vier- of vijftal avonden (dinsdag of woensdag) die verspreid in de'maanden februari, maart en april worden gehouden. Iedereen die belangstelling in dit on derwerp heeft kan meedoen. Tijdens de kursus worden de vol gende onderwerpen behandeld: de geschiedenis van de liturgie dienst van Schrift en Tafel de diverse onderdelen van de li turgie en de variatiemogelijkheden daarbinnen bijzondere diensten (vespers, zangdiensten, leerdiensten) Aan de kursus zelf zijn geen kosten verbonden, wel wordt een kleine bij drage gevraagd in de vervoers kosten. U kunt zich opgeven bij: mevr. W. Schouls, P. D. de Vosstraat 10, Zie rikzee, tel. 2461; M. van der Veer, Mastgatstraat 12, Zierikzee, tel. 4585. Deputaatschap Voor 55 jaar ZIERIKZEE. De afdeeling Zierik zee van den Bond van Staatspensio- nering houdt Donderdagavond a.s. een propaganda-avond. Het Zierik- zeesch diletantentoneel verleent daarbij zijn medewerking, terwijl het muzikale gedeelte in handen is van de American Jazzband. DREISCHOR. In de keurig met groen en bloemen versierde boven zaal van hotel Aamoudse gaf ter ge legenheid van haar veertigjarig bestaan de voormalige zangvereeni- ging Thalia" een uitvoering voor een zeer talrijk publiek. ELKERZEE. In hotel Kooman te Scharendijke kwamen eenige heeren samen om te komen tol oprichting van een leesgezelschap. Zulks geluk te na eenige besprekingen. Er werd uit de 13 aanwezigen een bestuur ge kozen. DREISCHOR. Door den ontvanger der directe Belastingen van Zierik zee zal in het vervolg inplaats van den tweeden Zaterdag in Februari, den tweeden Zaterdag in Januari zit dag worden gehouden. ADVERTENTIE. Vela waschma- chine f 45,is de beste waarde voor uw geld. Kuipen van teakhout mechanisme van smeedstaal op ko gel*. Kontant en in huur! als enige in de ring verscheen in deze klasse. De 110 punten zijn overigens maar povertjes. De heer "Bremer, voorzitter van Westelijk Schouwen, reikte de prij zen uit na afloop van dit leuke pony dressuurindoorkonkoers. De voornaamste uitslagen: Indivi duele dressuur klasse B: 1. Simone Stahlie met Diamond, P.C. „Bru", 134 pnt.; 2. Manita Simonse met Eva- lien, „Schouwse Ruiters", 129pnt.; 3. Claudia Ehingermet Rian „Bru" 121 pnt.; 4. Simone Stahlie met Gadeste, „Bru" 116 pnt. Individuele dressuur klasse Ll en L2 (handicap): 1Monique v. dWerve met Natascha „Sch. Ruiters" (L2) 126 pnt.; 2. Marjolein Geelhoed met Alar- da „Bru" (Ll) 122 pnt.; 3. Marry v. d. Velde met Rocco, „Sch. Ruiters" (Ll) 120 pnt.; 4. Ellen v. Dijke met Donald „Sch. ruiters (L2) 119 pnt. Individuele dressuur klasse Ml: 1. Maja Beun met Amigo „Oranjezon" 110 pnt. RENESSE, 16-1. Zaterdag organiseerde de Landelijke Rijvereniging Weste lijk Schouwen een indoorkonkoers in manege Grol in Renesse. Behalve de or ganiserende vereniging namen ook leden van de PC Bru, de RV Renesse, de PC Schouwse Ruiters en de Walcherse ruitervereniging Oranjezon deel. De ju rering van de wedstrijden was in handen van de heer P. Breure en mevrouw A. in 't Veld, die hun werk voortreffelijk deden. De kombinaties legden de nieuwe proeven van 1982 af. In de B-klasse kwamen acht kom binaties aan de start. Simone Stahlie van de PC Bru kwam als winnares uit de bus met haar pony Diamond. Zij totaliseerde maar liefst een pun tentotaal van 134 punten. Manita Si monse van de Schouwse Ruiters liet zich ook niet onbetuigd. Met Evalien kwam zij tot het respektabele totaal van 129 punten. In de L-klasse kwamen twaalf kombinaties binnen de ring. Hierin werd met handikap gereden, omdat er vier L2-kombinaties en acht Li- starters waren. De zege ging met vier punten voorsprong naar Monique van de Werve met Natascha. Zij kreeg van de jury de goede waarde ring van 126 punten, goed voor een winstpunt. Ook de als tweede en derde eindi gende kombinaties haalden nog een winstpunt binnen. Met 122 punten kwam Marjolein Geelhoed op de tweede en Marry van de Velde kwam met 120 punten nog net aan een winstpunt. In de klasse M behaalde Maja Beun met Amigo van Oranje zon simpel de eerste plaats, omdat zij BURGH. Burghs plaatje - met centraal de kerk - in de dertiger jaren. De foto graaf trok nog heel wat publiek, toen hij zijn plaat schoot. Op de voorgrond met (donkere) jurk mevr. JVf. Speelman. Door dit puntentotaal veroverde Simone Stahlie twee winstpunten, terwijl Manita Simonse een winst punt meepikte. Hierdoor promoveer de zij naar de Ll-klasse. Een winst punt was er in de B-klasse ook nog voor Claudia Ehinger met Rian. Zij kreeg 121 punten op haar konto het geen goed was voor de derde plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7