Pijnen-Sercu nemen leiding in wielerzesdaagse over Leo de Munnik („Bommenede") behaalt titel in tweede klas libre Fluks neemt in eigen zaal revanche op All Ready: 4-2 Delta Sport-heren door Treffers geklopt: 21-24 P.V. „Gevleugelde Vrienden" houdt internationale duivenshow 6 Sjaak Douw damkampioen le klasse Korfbal Damklub Zierikzee Handbal Biljarten FC Kerkwerve bij winst nagenoeg in veilige haven ROTTERDAM, 18-1. Pijnen-Sercu zijn er maandagavond in de Rotterdamse Zesdaagse in geslaagd het Duitse koppel Thurau-Fritz van de leiding te verdringen. In een volgepakt sportpaleis Ahoy', alle zitplaatsen waren op deze avond weer verkocht, heerste weer de nodige sfeer. De renners zorgden voor attraktieve wedstrijden, waarin bijzonder hard werd gekoerst, terwijl ook het randgebeuren met optredens van o.m. Barry Hughes, Lee Towers en Anita Meijer het nodige bijdroeg voor een sfeervolle stemming. Het Belgisch-Nederlandse koppel Patrick Sercu (l) en René Pijnen (r), de grote favorieten voor de eindzege in de Rot terdamse zesdaagse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) UTRECHT. Oud-voorzitter Cees W. van FC Utrecht is op verdenking van verduistering van bijna 180.000 gul den bij aankomst op Schiphol door de marechaussee gearresteerd. Zoals vorige week verwacht, is Sjaak Douw van damklub Zierikzee afgelopen zaterdag kampioen gewor den van de persoonlijke kampioen schappen le klasse Zeeland. Hij won door sterk positiespel van de Goesenaar M. Poulisse. Uit de acht gespeelde partijen haalde hij 14 punten en behoefde alleen remise toe te staan aan zijn klubgenoten Rinus van de Wielen en Jos de Wild. Voor waar een zeer verdiend kampioen schap voor de 25-jarige leraar, die in de hoofdklasse een goed figuur zou kunnen slaan, maar nog niet weet hij de benodigde voorronden voor plaat sing daarin gaat spelen. Ook in de eerste klasse eindigde Rinus van de Wielen op een goede derde plaats door remise te spelen te gen de Souburger J. Brasser. Jos de Wild besloot een „pechvol" toernooi door middels een 2 om 3 te verliezen van de Goesenaar A. van Luijk. De Zierikzeespeler eindigde op de 7e plaats. Eindstand le klasse: 1. Douw 8-14; 2. Meulmeester 8-12; 3. Van de Wielen 8-11; 4. Van Luijk 8-9; 5. Poulisse 8-7; 6. De Leeuw 8-6; 7. De Wild 8-5; 8. Brasser 8-4; 9. Van 't Padje 8-4. De hoofdklasse en tweede klasse spelen nog enkele weken door, om dat het aantal deelnemers groter is. In de hoofdklasse een voordelige re mise van Cor Boot op Ad Trapman van Middelburg, al was winst moei lijk aantoonbaar. In de tweede klas se onderstreepte Chris van de Wielen zijn titelaspiraties door de Goese naar H. Lagendijk positioneel te ver slaan. Beide konkurrenten J. Ridder- hof en G. Gorsse speelden tegen el kaar, waarbij Gorsse aan het langste eind trok. NOORD WIJK, 16-1. In een kwalitatief goede en aantrekkelijke wedstrijd is All Ready er niet in geslaagd het thuis nog ongeslagen Fluks een nederlaag toe te brengen. In Noordwijk (de verste reis van dit seizoen) stond na 60 minu ten de voor zaalkorfbal onbegrijpelijk lage score van 4-2 op de borden. Aan vallend zal All Ready weer helemaal vast, zodat Fluks op een eenvoudige wij ze aan de overwinning kwam. Eerder in het seizoen had All Ready weinig pro blemen gehad met de Noordwijkse ploeg. In Zierikzee werd het toen 9-5. Flitsend schoot All Ready uit de startblokken. Na 2 minuten gleed Leo Fonteine weer ouderwets langs zijn tegenstander, miste de doorloop bal, maar werd in zijn poging te sco ren gehinderd door een Fluksdame. De toen nog redelijk leidende scheidsrechter kende daarvoor te recht een strafworp toe en Fonteine faalde niet, 0-1. De All Ready- defensie hield het, net als vorige week goed dicht, maar kon tock ook niet voorkomen dat na een kwartier, van afstand, de gelijkmaker door de korf vloog, 1-1. Eveneens van afstand schoot Fluks binnen 5 minuten 2-1 en 3-1 op het scorebord, zonder dat er veel aanval lende All Ready-aktiviteiten te genover stonden. Weer terug in de be ginopstelling, veel goede aanvalsgol ven van All Ready, maar alles met een gehaastheid die de zuiverheid niet ten goede kwam. Op een goed moment, één minuut voor rust, zorg de Rini Snijders voor aansluiting door onder de korf fraai te scoren, 3- 2. Na de pauze een aantrekkelijke partij korfbal,'maar twee aanvallend onzuiver opererende ploegen. Door een uitwerkingsfout 5 minuten na rust, werd al het laatste doelpunt van de wedstrijd gescoord. Fluks profiteerde en sloeg weer een, naar In de vroege avonduren slaagde het koppel Pijnen-Sercu erin zijn ronde achterstand op Thurau-Fritz weg te werken. Daar het Nederlands- Belgische koppel een grote punten- voorsprong heeft op zijn naaste kon kurrenten kwam het meteen aan de leiding. AMSTERDAM. De FNV gaat door met het voorbereiden van acties tegen de ziektewetplannen van minister Den Uyl van sociale zaken. Het zit het tiental van Zierikzee de laatste wedstrijden beslist niet mee. Een praktisch volledig Zierikzee - J. Huigens verving J. Smalheer - liep thuis tegen een kleine 9-11 nederlaag aan tegen Middelburg II. Het krachtsverschil was niet groot: zeven partijen eindigden in remise, twee gingen verloren en één werd gewon nen. In veel partijen kwam tijdnood voor: een teken dat men na aan el kaar gewaagd was. Jos de Wild bracht de enige winstaprtij op zijn naam door na schijfwinst in het mid denspel de partij goed af te maken. A. Flikweert verloor door een foutje in een toch al mindere stand van L. Meulmeester. Anton Saman had lan ge tijd het initiatief tegen A. Baai- jens maar ging in het eindspel jam merlijk de mist in en verloor nog. Derhalve een 9-11 nederlaag en er resteert nog een uitwedstrijd tegen het sterke Goes op vrijdag 29 januari. De uitslagen A. Saman-A. Baaijens 0-2; S. Douw-J. Moens 1-1; M. de Wild-J. Baaijens 1-1; J. de Wild-J. F. Boon 2- 0; C. L. Boot-P. Tange 1-1; J. Honig-P. Walraven 1-1; M. v. d. Wielen-C. de Jonge 1-1; C. v. d. Wielen-J. Grim 1-1; J. Huigens-H. Meulmeester 1-1; A. J. Flikweert-L. Meulmeester 0-2. Ein duitslag: Zierikzee-Middelburg II 9- 11. In de hierna volgende ploegkoers over 60 minuten was er volop strijd. Met sukses slaagden Pijnen-Sercu er in de aanvallen van de weer uitste kende rijdende Thurau en zijn kop- pelgenoot Fritz op hun leiderspositie af te slaan. Bijzonder goed voor de dag in deze ploegkoers kwam ook het koppel Knetemann-Hempel die als enige ge lijke tred wisten te houden met de twee favoriete koppels. Banddikte De spannende eindsprint voor de overwinning bracht de toeschouwers van hun banken, waarbij Sercu met banddikte de baas bleef over Thurau. Spektakulair waren de koersen achter de derny's, waarin de renners die dit onderdeel goed onder de kjiie hebben voor het nodige vuurwerk zorgden. Zoals de situatie er nu na vier da gen uitziet zal de strijd om de over winning van de 12e Rotterdamse Zes daagse gaan tussen de koppels Pijnen-Sercu, Thurau-Fritz, Clark- Allan en Frank-Orsted. Als favoriet nummer één kunnen Pijnen-Sercu worden gezien, daar zij het voordeel hebben, gezien het aantal punten dat zij reeds hebben vergaard, dat de an dere koppels één ronde op hen zullen moeten inlopen. Beslissend hiervoor kan waar schijnlijk de op woensdagavond te rijden derny koers zijn over 20 km met een hoofdprijs van 10.000,-. Zoals te doen gebruikelijk wordt de zesdaagse woensdagavond af gesloten met een koppelkoers over 60 minuten met een speciale premie voor de winnaars van 5000,-. De stand zag er maandagavond als volgt uit: 1. Pijnen-Sercu 288 pnt.; 2. Thurau-Fritz 127 pnt.; op 1 ronde 3. Clark-Allan 116 pnt.; 4. Frank- Orsted 74 pnt.; op 2 ronden 5. Freuler-Savary 223 pnt.; op 3 ronden 6. Knetemann-Hempel 214 pnt.; op 5 ronden 7. Raas-Schutz 90 pnt.; op 7 ronden 8. Wijnands-Peffgen 74 pnt.; op 10 ronden 9. Wiggens-Van Vliet ZIERIKZEE, 17-1. De herenploeg van handbalvereniging Delta sport heeft in een vriendschappelijk duel tegen de Rotterdamse afdelings eerste klasser Treffers na drie keer een half uur met 21-24 verloren. Na een van de drie delen leidde de formatie van coach Cor Mol nog met 10-8, terwijl na tweederde de partijen met 16-16 op gelijke hoogte stonden. Treffers bleek uiteindelijk over iets meer adem en raffinement te beschikken, waardoor de kleine overwin ning terecht kwam bij de ploeg, die er gezien het vertoonde spel de meeste aanspraken op mocht doen gelden. De wedstrijd in de Zierikzeese sporthal werd voortreffelijk geleid door de voormalige trainer van Delta Sport, Jaap Consemulder uit Vlissin- gen. Delta Sport speelde evenals een week eerder in de kompetitie- wedstrijd tegen Walcheren een fiks stuk minder dan dat men in de laatste maanden van het afgelopen jaar deed. Vaak bleef het doeltreffen de schot uit, nadat men geen adekwa- te manier kon vinden om de stugge Rotterdamse verdediging uit balans te brengen. Met name de beide broers De Vos kwamen lang niet aan hun normale vorm. Bert de Vos skoorde welis waar nog zeven treffers, maar de spe ler uit de Zeeuwse ploeg had daar re latief bijzonder veel kansen voor no dig, veel meer dan dat dat normaal bij hem het geval is. Kees de Vos had een dag. dat er niet al te veel lukte. Aanvallend kwam hij nauwelijks tot scoren, terwijl hij verdedigend een van de minste pionnen was. 108 pnt.; op 12 ronden 10. Debosscher- Hindelange 202 pnt.; op 16 ronden 11. Tourné-de Geest 77 pnt.; op 22 ronden 12. Venix-Kos 95 pnt. Amateurs In de amateur zesdaagse heeft het Nederlandse koppel Pronk-Rooks de leiding maandagavond overgenomen van het Nederlands-Belgische koppel Groen-Foubert. Zoals de stand van zaken er na maandagavond uitziet zijn er nog zes koppels kandidaat voor de eindzege. De stand 1. Pronk-Rooks 56 pnt.; 2. op 1 ron de Groen-Foubert 66 pnt.; 3. Schröder-Sörensen 63 pnt.; 4. Van Vliet-Harren 63 pnt.; 5. Hellemons- Vrolïjk 54 pnt.; op 2 ronden 6. Hendrickx-Dhaenens; op 3 ronden 7. Minneboo-De Jong 38 pnt.; op 4 ron-^ den 8. Klein-Sawer 53 pnt.; op 5 ron-' den 9. Havik-Moorman; op 6 ronden 10. Slot-van Asten. BRUINISSE, 18-1. Vrijdag 22 janu ari en zaterdag 23 januari houdt de P.V. „Gevleugelde Vrienden" uit Zierikzee voor de vierde maal een in ternationale duivenshow. Het evene ment zal dit keer plaats vinden in het „Durps'uus" te Bruinisse. De inzen ding geschiedt door middel van een viertal duiven per stand. Vele prominente en erkende dui- venliefhebbers hebben voor deze dui venshow ingetekend, zoals: Koert Jordaan uit Oude Tonge, Van Paas- sen uit Woensdrecht, mevrouw Bol ders uit Ossendrecht, de kombinatie Ewijk uit Dinteloord en vele ande ren. Uiteraard zullen ook regionale duivenliefhebbers deelnemen, zoals L. v. d. Hoek, G. J. Bakker en A. Bakker, allen uit Zierikzee. Voor het internationale gedeelte tekenden in: gebrs. Verbiest en Van Poucke uit het Antwerpse. Keuring De keuring zal verricht worden door erkende en bij het N.P.O. te Utrecht aangeloten keurmeesters. Extra attraktie voor het publiek vor men ongetwijfeld de twintig duiven van de bekende Nelemans uit St. Wil- lerbrord, die ter verkoop worden aangeboden. Ter dekking van de kosten zal ook het rad van avontuur draaien en uiteraard zijn daar fraaie prijzen mee te winnen. Verder wordt een Amerikaanse verloting gehou den, met als hoofdprijs een t.v. Deze internationale duivenshow in Bruinisse wordt de laatste show van het seizoen '81-'82. OOSTERLAND, 16-1. Nadat hij eerder in het biljartseizoen al op een supe rieure wijze de titel in de tweede klas driebanden naar zich toe had getrokken en amper een week geleden zijn driebanden kwaliteiten ook in de eerste klas demonstreerde, heeft b.v. Bommenede-speler Leo de Munnik ook de titel in de tweede klas libre binnengehaald. Daarmede werd hij opvolger van Jaap den Haan, die nu als tweede uit de strijd kwam. De Munnik hoefde in het café Neffen d'Eule in Oosterland afgewerkte toernooi slechts een ne derlaag toe te staan en wel in de fina lepartij, waarin titelverdediger Jaap den Haan met 120-111 de meerdere bleef na 31 beuren. Goed speelden de jongere spelers. Ad de Jong, Robert Begemann, An- dré Hartoog en Bert Nuyens toonden aan binnen afzienbare tijd in aan merking te willen gaan komen voor een vaste stek binnen de hoofdmacht van coach Cor Mol. In het doel van Delta Sport stond ongetwijfeld de beste man van de wedstrijd. Koos van Zwieten toonde zich met name een meester in het stoppen van straf- worpen. Alle vier de keren dat Peter van der Stoel van zeven meter mocht aanleggen kwam de Delta Sport- sluitpost als winnaar uit de bus. Ook bij regulaire aanvallen bleef Van Zwieten regelmatig staande, maar tegen de tijd tot tijd sublieme aanvallen van de Rotterdammers was weinig kruid gewassen. Vooral Fer Siefert toonde zich met maar liefst dertien treffers een ongrijpba re speler in het team van de Rotter damse coach Henk Klepke. Overi gens speelden ook de Zuidhollandse doelmannen een hoofdrol. Jan Proo man en zeker Frank Buskens ransel den menig Delta Sportschot resoluut uit hun doel. Treffers won door een grotere vasthoudendheid in het twee de en derde deel van de wedstrijd te recht. Na de eerste twee ronden was het veld in dit kampioenschap al volle dig in twee delen uiteengevallen. Jaap den Haan, Leo de Munnik, Ton- nie van Beveren en Jaap Goud zwaard hadden ieder de volle winst te pakken, terwijl Koos Dorreman, Ruud de Bruin, Rinus de Rijke en Toon Schouwenaar nog niet een punt verzameld hadden. De vrijdagavond werd zonder enige twijfel de avond van Leo de Munnik. In minder dan geen tijd maakte hij korte metten met zijn beide ploegmaats Rinus de 'Rijke en Toon Schouwenaar. De Rij ke bleef na 24 beurten op 55 carambo les steken, terwijl Toon Schouwe naar tot slechts 34 kwam. Maar De Munnik was den ook in 18 beurten naar zijn 120 karamboles geraasd, hetgeen een partijgemiddelde bete kende van 6,66. Dit werd uiteindelijk de kortste partij van het toernooi. Tonnie van Beveren had wel een paar keer de mogelijkheid om nog korter te finishen, maar verbruikte dan steeds te veel beurten voor de laatste paar karamboles. In de vijfde ronde had De Munnik voor het eerst echte tegenstand. OKK-speler Tonnie van Beveren kon voortreffelijk volgen tot 91-91, maar toen betekende een serie van 15 de genadeslag voor de OKK-man. Na 24 beurten beëindigde De Munnik zijn partij met een voordelige 120-98 stand. In de zesde ronde moest ver volgens ook Jaap Goudzwaard eraan geloven, terwijl Tonnie van Beveren de Bommenede-speler een handje toestak door van Jaap den Haan te winnen. In slechts 21 beurten werd de speler van dc bv Renesse kansloos geklopt (120-70). Door deze nederlaag was De Mun nik eigenlijk toen al zo goed als kam pioen, omdat het algemeen gemiddel de van De Munnik aanmerkelijk be ter was dan van Den Haan. Voor de finale stond De Munnik op 4,83 ter wijl Den Haan vooralsnog slechts 4,01 op zijn konto had. „Ik mocht daardoor gerust verliezen", vertelde Leo de Munnik. „Ik moest zelfs uit kijken, dat ik niet boven de 4,80 uit zou komen met mijn toernooigemid- delde, omdat ik anders niet naar het gewest zou mogen". Tijd gelijkop Nadat de partij lange tijd gelijkop was gegaan boekte Jaap den Haan uiteindelijk de kleine zege, maar hij verbruikte wel net een beurt teveel om promotie naar de eerste klas te bewerkstelligen. Zijn eindresultaat werd tenslotte 3,98. Ook Tonnie van Beveren „miste" net de promotie. De OKK-speler kwam uit op 3,99, omdat hij een schietje tegen Koos Dorreman liet liggen. Als Tonnie van Beveren het punt gescoord had, waardoor hij tevens remise had afgedwongen, was hij op precies vier uitgekomen. Nu werd Leo de Munnik met een toernooigemiddelde van 4,61 de eni ge promovendus, maar toch zou hem nog een koude douche wachten. Om dat hij in de veronderstelling was te kunnen worden afgevaardigd naar de gewestelijke finale, die in maart in Noordgouwe wordt verspeeld, drukte hij in de finale zijn gemiddel de, maar nadat het toernooi was beëindigd deelde distriktswedstrijd sekretaris Paul Bodbijl mee, dat Jaap den Haan dit recht toekwam, omdat De Munnik zonder voor wedstrijden in de finale was geko men. „Dat is natuurlijk belachelijk", meende De Munnik. Doordat er een paar spelers afvielen had het geen zin meer om voorwedstrijden te spelen en werd het ineens een finale. Nu ben ik de dupe hiervan. .1. Leo de Munnik, bv Bommenede 2. Jaap den Haan, bv Renesse 3. Tonnie van Beveren, bvOKK 4. Jaap Goudzwaard, bvOKK 5. Koos Dorreman, bv Renesse later bleek, beslissend gat. De reste rende 25 minuten geen doelpunten meer, maar toch volop spanning. Het tweede gedeelte van de tweede helft werd de strijd daarnaast nogal grim mig. Corrie Kloet moest uitvallen na een wat al te grof inkomen van haar tegenstandster. Karin den Dekker was haar ver vangster en All Ready ging nog feller door in haar drang naar doelpunten. Het aandringen van All Ready-zijde en de vrij vervelende manier van doelpunten voorkomen door de Fluksploeg, was duidelijk te veel voor de scheidsrechter die de laatste 10 minuten de wedstrijd niet meer in de hand kon houden. In een laatste poging nog een punt te bemachtigen mocht Jaco Stoutjesdijk zijn debuut op distriktsniveau maken als ver vanger van Hans van Gastel. Zuiver en alleen door duw en trekwerk werd de snelle Stoutjesdijk van het scoren afgehouden. De scheidsrechter trad niet op en de zenuwen kregen de overhand. Kenmerkend voor de onproduktivi- teit van All Ready, vlogen in die laatste minuten nog maar eens 5 bal len uit de mand. Zonde, maar niet rampzalig, deze ne derlaag, omdat het vertoonde spel laat blijken dat een middenmootpo- sitie zeer goed mogelijk is. Iedere wedstrijd is nu belangrijk, zo ook die van zaterdag a.s. tegen Hoekse S,V. Thuis in sporthal Onderdak wordt dan om 14.45 uur gestart tegen de for matie uit Hoek van Holland. Overige uitslagen: Oranje Nassau- Merwede 5-5; Vriendenschaar- Velocitas 9-8; Hoekse SV-Avanti 6-6. Stand 3e klas A, Distrikt Zuid- West: Oranje Nassau I Velocitas I Fluks I Merwede I Vriendenschaar I Avanti I All Ready I Hoekse S.V. I 8 6 1 1 13 88-61 3 2 2 3 2 3 2 3 8 3 1 8 2 3 '7 3 0 8 2 2 59-59 50-53 51-50 62-64 58-68 40-51 52-54 Leo de Munnik eistte bij biljartvere niging d'Eule de tweede distriktsme- daille van het seizoen voor zich op. Na de tweede klas driebanden werd nu de tweede klas libre een prooi voor de Bommenede-speler. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Doordat er te weinig tweede klas- sers zijn kan ik nu niet naar het ge west. Maar ik zal zeker verder infor meren of dit wel juist is. Dat lijkt me redelijk". Goede derde Achter De Munnik en Den Haan werd Tonnie van Beveren een goede derde met twee wedstrijdpunten minder, ontstaan door de knullige 120-119 nederlaag tegen Koos Dorre man. Na afloop van het voortreffelijke georganiseerde toernooi reikte Rinus Lems de nieuwe kampioen de beker en medeaille uit. De beide wedstrijd leiders Jan de Bruine en Leen van de Maas maakten de navolgende eindstand op. (Achtereenvolgens het aantal ge scoorde karamboles, het aantal daar voor benodigde beurten het alge meen gemiddelde, de hoogste serie en het aantal wedstrijdpunten): ZAALVOETBAL ZIERIKZEE, 19-1. Als de FC- Kerkwerve woensdagavond haar voetbalwedstijd uit de eerste klas tegen hekkesluiter Bij makelaardij in winst weet om te zetten, kan de Kerk- werfse formatie er nagenoeg vanuit gaan, dat men het hachje heeft gered, verlies evenwel heeft averechts cf- fekt Dan immers kan ook Bijmake laardij weer een redelijke rol mee gaan spelen voor lijfsbehoud. Deze ontmoeting begint om 21.40 uur. Qok in de eerste klas wordt de wed strijd tussen Toren Boys en Mevo afge werkt, waarbij een ruime zege voor de oranje Zierikzeese ploeg het méést voor de hand ligt Om 20.20 uur betre den deze ploegen het veld van sporthal Onderdak. Na de nederlaag van Bruse Boys de vorige week in de tweede klas wordt het zaak voor de naaste konkurrenten van de Duivelanders, dat ook zij geen steken laten vallen. Door winst van zowel De Steeg als Stella Boys kan Bruse Boys na morgenavond afzakken naar de derde plaats op de ranglijst De Steeg zal zonder twijfel geen enkele moeite hebben met het nog altijd puntloze Mevo II. Deze wed strijd is om 19.00 uur dc openingsont- moeting van de avond. Om 19.40 uur moet Stella Boys het opnemen tegen SVOWK, waarbij de roden wel favo riet zijn, maar waar ongetwijfeld moet worden opgepast voor onder schating. Om 21.00 uur spelen Die Gouwe en Zeelandia tegen elkaar in een duel uit de derde klas. Voor Die Gouwe is het een must om te winnen met het oog op de uiteindelijke tweede plaats op de ranglijst De avond wordt om 22.20 uur afgesloten met de middenmootwed- strijd uit de derde klas tussen ZZ'72 II en Stella Boys IL ASSEN/ZUTPHEN. De twee mu- nitietreinen zijn omstreeks 04.30 uur weer uit Onnen en Zutphen vertrok ken, nadat bleek dat zowel een tik kende voorwerp en de bom-melding nep waren, zo liet cfe NS-woordvoer der weten. 831 180 4.61 45 12 790 198 3,98 27 12 815 204 3,99 39 10 721 210 3,43 25 7 808 242 3,33 17 6 717 209 3.43 30 5 572 222 2,57 27 4 579 233 2.48 29 0 Oude meteoriet MOSKOU. 18-1. In de Oe kraïne is een van de oudste me teorieten gevonden die ooit op aarde zijn neergekomen, zo heeft het persbureau Tass mee gedeeld. De meteoriet is Maryinka genoemd, weegt slechts 144 gram en moet meer dan 300 miljoen jaar oud zijn. wat erop duidt dat het een fragment van een veel groter objekt moet zijn geweest. De meteoriet is gevonden in een groot brok kool in een ko lenmijn bij de stad Donetsk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 6