Geen voorrang voor verbetering weg Zierikzee-Serooskerke Schitterend schaatsfeest op ijsbaan Zonnemaire STREEKNIEUWS Inwoners helpen bij komst basisschool „Nut en Uitspanning huldigt jubilaris 3 Gemeenteraad Zierikzee Op en top Hollands I ZiLliltiZEE&CHL NIEUWSBODE Dinsdag 19 januari 1982 Nr. 23050 ZIERIKZEE, 18-1. De gemeenteraad, onder voorzitter schap van loco-burgemeester C. Bij de Vaate, werkte zich maandag vlug heen door een lange reeks van ingeko men stukken, w.o. eem advies van het kollege de ophef fing van de I.V.I.-vestiging (Vormingsinstituut) te Zie rikzee, voor kennisgeving aan te nemen. De heer V. d. Wekken (PvdA) wilde de zaak verwezen zien naar de Kommissie van Onderwijs. Een ander kollege-advies gold een bezwaarschrift tegen het bestem mingsplan „Heuvelsweg", dat - voor advies - in handen komt van b w. De heer Sprengelmeijer (RU) had bij gesprekken vernomen, dat er bij de be zwaarden nogwel wat rek zit in de standpunten. Hij zou het juist vinden als betrokkenen in de gelegenheid worden gesteld hun standpunten toe te lich ten. De voorzitter repliceerde dat de normale procedure zal worden gevolgd. De heer Van Velthoven attendeer de op het stuk van Bouwberaad inza ke de ingezakte bouwproduktie. Hij wilde dit als een ,,cri de coeur" aan gemerkt zien. Inzake de bezwaar schriften tegen het bovengenoemde bestemmingsplan merkte wethouder De Rijke op, dat betrokkenen wel licht geschrokken zijn van een moge lijke onteigeningsprocedure. De voorzitter wees er op dat deze zaak nog weer terug komt in de raad. Inzake het ontwerp Rijkswegen plan van gs van Zeeland, betreurde de heer V. d. Ouden (CDA) het feit, dat kennelijk de weg naar Oude Ton- ge in dit plan voorrang heeft gekre gen op de weg Zierikzee- Serooskerke. Hij was bang dat verbetering van laatstgenoemde weg op de lange baan zal worden geschoven. De voor zitter zei dat de zaak bij de minister aanhangig is gemaakt door g.s. in- klusief de bezwaren door Zierikzee naar voren gebracht. Het antwoord van de minister zal dus eerst moeten worden afgewacht. De heer Spren gelmeijer vond dat Zierikzee- Serooskerke belangrijker is en der halve prioriteit zou verdienen. V erkeerscirkulatieplan In antwoord op eerdere vragen van de PvdA deelde het kollege bij de „I.S." mede thans geen behoefte te hebben aan herziening van het ver- keerscirkulatieplan, dat uit 1971 stamt. De heer Groen bepleitte op nieuw herziening, want bepaalde za ken zijn gewijzigd en andere niet ge realiseerd (Paardenstraat, Groendal). Hij vond het zinvol het plan te her zien en achtte het niet juist dat niet eerst het advies van de Verkeers- kommissie is ingewonnen. Hij stelde voor het stuk aan te hou den en eerst in de Verkeerskommis- sie te behandeln. Dit voorstel even wel kreeg geen meerderheid, waarna de zienswijze van het kollege (geen herziening) het fiat kreeg, met aante kening dat de PvdA tegen is. In verband met het Bedrijfsplan 1982-1986 van de N.V. Z.W.N. vond de heer V. d. Ouden het een uitstekende gedachte in de toekomst een rechtstreekse busverbinding Zierik- zee-Middelburg te openen, zoals in het plan wordt aangeduid. Hij drong bij het kollege aan op medewerking. Naar aanleiding van een (eerste) wijziging van de begroting 1982 van de Intergemeentelijke Sociale Dienst, uitte de CDA-fraktie zijn vol doening over de zakelijke overdracht en het feit dat zulks uit eigen midde len is gefinancierd. Brug Bruinisse Wat betreft het Bedrijfsplan van de N.V. W.M.Z. bepleitte drs Sayers (PvdA) een zo nauwkeurig mogelijke afstemming van het brugbeheer te Bruinisse op de tijden van het open baar vervoer. Ter zake drong hij aan op overleg. De heer Geleijnse (WD) deelde mede dat een dergelijk over leg reeds heeft plaats gevonden. Als er moeilijkheden zijn met de tijden, dan vindt zulks zijn oorzaak in ver tragingen bij de busverbinding, an ders dan door de brug. De raad ging akkoord met het voorstel tot herziening van de exploi tatierekening bestemmingsplannen Poortambacht I/II/V. De uitgifte prijzen voor de verschillende kavels belopen een totaalbedrag van 40.076.377,50 (exkl. btw). Een voor stel bij begrotingswijziging in ver band met beschikbaarstelling van krediet voor uitbreiding aansluit- punten elektriciteit op het Haven plein (nieuwe raming 42.215,76) ging onder de hamer door. Er komt nu voor de kramen op het plein een bekabeling, die niet meer over de rijweg loopt; bovendien wor den de zekeringen sterker, zodat stuk springen wordt voorkomen bij ster ke stroomafname. Idem een begrotingswijziging i.v.m. vergoeding en tegemoetko ming aan raadsleden in 1982. Een pachtovereenkomst met de heer J. A. Kik wordt ontbonden i.v.m. de aan koop van een perceel grond (195 m2) van jhr N. J. Westpalm van Hoorn (Industrieterrein). Mevr. C. Klippel- Huurling werd in vaste dienst aan gesteld als administratief mede werkster aan de Beatrixschool. Oosterschelde In grove lijnen kon de raad zich - na enige diskussie - verenigen met het voorstel m.b.t. de bestuurlijke sa,-, menwerking Oosterschelde.Het exerpt van het voorstel publiceerden ZIERIKZEE Ver. Openbaar Onderwijs i De Vereniging voor Openbaar On derwijs, afdeling Zierikzee, houdt de jaarvergadering op woensdag 27 ja nuari, in ,,De Zeeuwsche Herberghe". Op deze vergadering komen de jaarstukken aan de orde. Bestuurs verkiezing is nodig wegens aftreden van mevrouw Th. E. Pronk-Kool en de heren J. Groen en C. P. Polder man, die allen herkiesbaar zijn. Na afwerking van het huishoude lijk gedeelte, volgt vertoning van de film „Erbij horen", ingeleid door de heer Gabri de Groot van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. Na de film volgt een diskussie. In Serooskerke SEROOSKERKE, 18-1. Gemoti veerde inwoners van Serooskerke sloegen zaterdag de handen ineen voor de eerste voorbereidingen in de lagere school „De Schelphock", om daar straks in februari kleuters te kunnen ontvangen. In het kader Projekt Kleine Scho len Serooskerke/Noordwelle moest een weinig gebruikt lokaal van deze school worden aangepast voor kleu- terlessen, waarvoor dorpelingen van jong tot oud hun medewerking had den toegezegd. Enkele van die werk zaamheden: aanpassen van toiletten en wastafels, een keukenblok, en straks een zandbak buiten. Zo kan de lagere school reeds over een paar weken gaan funktioneren als basisschool voor kinderen van vier tot twaalf jaar. Het experiment, een projekt waaraan verschillende instanties meewerken, wordt in nauwe samen werking met de o.l.s. „De Stove" te Noordwelle, uitgevoerd. Op deze wij ze hoopt men mogelijkheden te toet sen, die het bestaansrecht voor klei ne scholen, die een belangrijke funk- tie in een dorpsgemeenschap vervul len, te waarborgen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) wij al eerder. De Kon. Roei en Zeil vereniging „De Maas" te Rotterdam mag een deel van de Nieuwe Haven huren voor 2.714,44. De Stichting Zeeuws Studiefonds wordt gesubsi dieerd met f 0,30 per inwoner. Het is de bedoeling dat alle Zeeuwse ge meenten zulks doen want daarvan is afhankelijk of de provincie haar aan deel wil verhogen tot 110.000. De raad stelde zich in alle geledingen po sitief op tegenover het Studiefonds, dat nuttig werk doet. Ruiten ingegooid Van de gymzaal aan de Mu- lockstraat zijn gisteren een paar rui ten ingegooid. KERKWERVE Schaatswedstrijden Zaterdag 16 januari organiseerde de evenementenkommissie van de s.v. WIK schaatswedstrijden voor de jeugd van de voetbal. Het weer speel de deze dag erg mee. Het zonnetje scheen heerlijk, wat het enthousi asme van de jongens nog verhoogde. De wedstrijden werden op de ijs baan aan de zandweg gehouden. Er werd begonnen met de D-pupillen, hierna volgden de C- en B-junioren. Tussen de wedstrijden door werd er genoten van heerlijke warme choco lademelk. De prijswinnaars waren van de D- pupillen: 1. Edwin Ganzeman, 2. Jan- Kees Noordijke, 3. Kees van der Vel de. Van de C-junioren: 1. Jan Berre- voets, 2. Aard den Boer, 3. Richard Verhage. Van de B-junioren: 1. Dick Quartel, 2. Wim van der Velde, 3. Cor Berre- voets. BROUWERSHAVEN Grote Avond P.J.Z. De P.J.Z. Schouwen-Duiveland houdt zaterdag 6 februari de traditio nele „Grote Avond" in het Tonnen- magazijn te Brouwershaven. Hoofdmoot van het programma vormt de opvoering - door eigen le den - van het toneelstuk „Toetsie Froetsie"; een blijspel in drie bedrij ven van James Breamly. Na het to neelspel volgt bal na onder leiding van een Schouwse band. NIEUWERKERK Vergadering „Maria-Martha" Woensdagavond 20 januari, aan-: vang 7.45 uur, zal de Gereformeerde Vrouwenvereniging „Maria-Martha" te Nieuwerkerk weer bijeenkomen. Deze vergadering wordt gehouden in de zaal van de Gereformeerde Kerk, aan de Badhuisstraat. Me vrouw Schiettekatte-de Bil, zal een inleiding houden over „De Sacra menten". Na de pauze zal mevrouw Beilsma-van der Welle een bijdrage leveren. Belangstellenden of nieuwe leden zijn welkom! Voor tijd: zie agenda. Schaatsplezier Op de ijsbaan aan het Slingerbos heeft oud en jong volop kunnen ge nieten van de ijspret. De baan was in de avonduren verlicht, waardoor tot laat geschaatst kon worden. Veel jon geren hebben de eerste beginselen van de schaatssport onder de knie ge kregen, maar zoals het weer zich nu laat aanzien, kunnen de schaatsen voorlopig weer in het vet. SIRJANSLAND Bijeenkomst Vereniging Reformatorisch Contact De bijeenkomst van de Vereniging Reformatorisch Contact donderdag 14 januari 1982 te Sirjansland, werd als gewoonlijk zeer goed bezocht. Voorzitter W. van den Berge, sprak een. opwekkend openingswoord voor 1982 en las vervolgens Efeze 6:10 tot 20 over de geestelijke wapenrusting, het onderwerp waarover de gastspre ker van deze avond ds. G. H. van Kooten uit Delft, een referaat hield. Sprekend over de „jongste aanval len, op de bijbelgetrouwe belijders van het Christelijk geloof", konsta- teerde ds. Van Kooten hoe er altijd strijd is in de wereld tegen de kerk. „Die is er altijd geweest, die zal er blijven tot de jongste dag". Uitvoerig besprak hij stuk voor stuk de geestelijke wapenen, die door Paulus in Efeze 6 worden opge somd. Na enkele huishoudelijke medede lingen, werd de vergadering door ds. Van Kooten met dankzegging geslo ten. De volgende vergadering zal wor den gehouden op 10 februari. Spre ker is dan ds. Van den Bom uit Nieu we Tonge, over art. 10 van de Nederl. Geloofsbelijdenis. OOSTERLAND Oranjevereniging Op vrijdag 22 januari a.s. hoopt de Oranjevereniging „Oosterland" al hier de algemene ledenvergadering te houden in de zaal van het cafétaria „Neffen d'Eule" van de heer Brou wer. De agenda luidt als volgt: 1. ope ning, 2. verslag van de sekretaris, 3. verlag van de penningmeester, 4. aanwijzing kaskontrolekommissie, 5. bestuursverkiezing, 6. pauze, 7. bespreking aktiviteiten voor het jaar 1982, 8. rondvraag, 9. sluiting. Na het officiële gedeelte zal er een spelletje „Bingo" gespeeld worden waarbij enige taarten verloot zullen worden. Verder zorgen de bestuursle den: Stouten en Ista weer voor een mosseltje. Het bestuur hoopt weer op een goede belangstelling van de kant van de leden. Toch schaatsen Ofschoon de dooi intrad kan het schaatsenrijden op de gemeentelijke baan bij het voormalige sportveld „De Saêle" nog doorgang vinden. Ook op sommige plaatsen in de „Aanwas" is het ijs nog betrouwbaar en goed te berijden. Wanneer het niet harder dooit dan nu het geval is, kan het schaatsenrijden nog wel enige da gen doorgaan, voornamelijk op de gemeentelijke ijsbaan, waar het ijs bijna op de grond ligt. BRUINISSE/ZIERIKZEE IJs belemmerde mosselaanvoer De sneeuwstormen die verleden week zondag en maandag in België en het noorden van Frankrijk woed den, werkten natuurlijk belemme rend op de mosselexport in de week van 11 tot 15 januari. Sommige plaat sen waren de eerste dagen van de week eenvoudigweg niet te bereiken. Het was ook niet meer mogelijk mosselen te leveren in het Mossel fonds, vanwege de ijstoestand en het ontbreken van bakens (die door het ijs waren meegenomen). Aanvoer uit de Waddenzee was uit eraard evenmin mogelijk. Vijf of zes partijen werden van de Zeeuwse per celen in Yerseke geveild, maar het betrof meestal bestelde partijen, waarop (dat is een goede gewoonte), door de konkurrentie niet serieus werd ingeschreven. Maar van kon kurrentie is ook geen sprake. Iedere handelaar heeft voldoende voorraad, de export staat nagenoeg stil. Met ingang van 18 januari mag ook niet meer op de verwaterplaatsen worden gelost, tenzij de wind draait en het ijs voor de wal van Yerseke verdwijnt. BRUINISSE Mini-dierentuin De in opspraak gekomen brandvij- vers van Bru, die veelvuldig als mini-dierentuin fungeren, hebben nu een zwaan als tijdelijke gast. De hongerige en verzwakte zwaan werd bij „In 't Opper" gesignaleerd en de heer Griep dacht toen meteen aan vogelvriend bij uitstek: J. M. de Bil. Deze ving het vervaarlijk pik kende dier en verzorgde het in de eendevijver, tussen andere gestrande soortgenoten. Als de zwaan aan gesterkt is herkrijgt hij/zij de vrij heid. Donderdag avond staan de eende vijvers (brandputten) op de raadsa- genda en beslist de raad over het voortbestaan van deze mini-dieren tuintjes, die de omwonenden na aan het hart liggen. UTRECHT. Volgens het bestuur van de Vervoersbond FNV lijkt de tijd rijp voor de oprichting van een nieuwe politieke partij als de rege ringspartijen CDA, PvdA en D'66 de parlementaire goedkeuring van de ziekengeldplannen van het kabinet niet verijdelen. Jaarvergadering: ZONNEMAIRE. Voorzitter van de koninklijke harmonievereniging „Nut en Uitspanning" Jan Stoel overhandigt drumband instrukteur M. C. M. Rievers de KNF speld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZONNEMAIRE, 19-1. Tijdens de jaarvergadering van de koninklijke harmonievereniging „Nut en Uit spanning" ontving de instrukteur van de drumband, de heer M. C. M. Rievers de KNF-speld voor zijn 25- jarig jubileum als muzikant. Vooral de laatste jaren was Rievers aktief in de muziekvereniging van Zonnemai- re. Voorzitter J. Stoel dook even in het verleden en vertelde o.a. dat de jubi laris al op zesjarige leeftijd speelde in de drumband Urbanus van de schutterij in Belfeld. Als militair speelde hij in de marinekapel en hij trad daarmee vijfmaal op in de tap toe Delft. Verder heeft hij deelgeno men aan optredens in Edinburgh en zeljfs in Canada. Na militaire dienst kwam Rievers bij de waterpolitie te recht en hii meldde zich aan bij de Rijkspolitiekapel. Dankbaar „Je hebt je sporen verdiend in de muziek en we zijn je dankbaar dat je enige jaren geleden gehoor gaf aan ons verzoek om de drumband te hel pen oprichten" aldus de voorzitter die hem hierna de KNF-speld over handigde. Namens de vereniging ontving de jubilaris een pennenset met inskrip- tie terwijl de leden van de drumband hem ook een aandenken aanboden. Verder kwam tijdens deze jaarver gadering naar voren dat 1981 een ak tief verenigingsjaar was voor N. en U. Er waren 29 optredens van de har monie en drumband en nog eens 9 op tredens van de kapel de Gruttenpik- kers. Vier nieuwe leden traden toe ter wijl 1 lid de vereniging verliet van wege verhuizing. Op dit moment telt de vereniging 57 leden en 5 leerlin gen. Penningmeester de heer Van Nieu- wenhuyze deelde mee dat de vereni ging zich over de financiën geen,zor gen hoeft te maken. De romfFiel- markt die afgelopen zomer werd ge organiseerd, heeft hier een steentje aan bijgedragen. ZONNEMAIRE, 18-1. Een gezellige drukte heerste zaterdagmiddag en - avond op en rond de ijsbaan te Zonnemaire. De ijsvereniging had een geva rieerd programma opgesteld waaraan door volop enthousiaste schaatsers werd deelgenomen. 's Middags waren er hardrij- wedstrijden. De heren moesten drie ronden afleggen. Dit onderdeel werd gewonnen door T. van Sas. Bij de jon gens die twee rondes moesten afleg gen was Stoffel Westerweel de snelste. Ook de dames moesten twee rondes afleggen en deze wedstrijd werd ge wonnen door Sandra Fonteine. De kruiwagen/hindernisrace viel zowel bij deelnemers als bij het pu bliek zeer in de smaak. Het koppel Marco v. d. Broek en Tonnie van Sas kwam veruit het beste uit de bus. Bij de jongens werd dit onderdeel ge wonnen door Jacco Geelhoed en Stof fel Westerweel Gekostumeerd Het ringsteken/dames werd ge wonnen door mevrouw Hagens-van Ast. Bij de heren won Wim Fonteine. 's Avonds bleek dat het bestuur met het organiseren van een gekostu meerd ijsfeest midden in de roos had geschoten. Zesenveertig deelnemers meldden zich hiervoor aan. Ook de publieke belangstelling voor dit schouwspel was bijzonder groot. Een willekeurig gekozen jury bestaande uit acht personen had de taak op zich genomen de gekostu- meerden te beoordelen. Als winnaar kwam P. Stouten naar voren met 1 punt voorsprong op de originele kombinaties Stoffel Wester weel/Rico Si es. ZONNEMAIRE. Een Arabier, clowns of soldaten, ze waren er allemaal op de ijsbaan te Zonnemaire. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3