Tiende Deltacross is van kapitaal belang in Zeeuwse crosskompetitie i ï&Ml Jaap den Haan verrassend sterk in eerste ronden Bruse Boys laat lelijke steek vallen tegen ZZ'72 In domeinen Westenschouwen Tweede klas libre Schaatskalender voor Schouwen-Duiveland Rotterdamse zesdaagse van start Sjaak Douw bijna kampioen Zaalvoetbal Programma zaalhockey Het Hoogoven toernooi (G)een Elfstedentocht? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 januari 1982 Nr. 23048 5 Advertentie ZIERIKZEE, 14-1. Meer dan ooit tevoren is de Deltaeross, die zaterdag 16 ja nuari (morgen) voor de tiende keer wordt afgewerkt van kapitaal belang voor de ontwikkelingen in de Zeeuwse crosskompetitie. Aspekt waar alles om draait is ongetwijfeld: is de hegemonie van kleine Piet Vonck ja dan nee ver leden tijd. Vonck verscheen de laatste paar jaren niet meer aan de start op het uitermate lastige, maar daardoor zeker voor veel duidelijkheid zorgende par koers in de domeinen van Westenschouwen. Hoofdoorzaak was daarbij voor namelijk het gegeven, dat hij niet alle crossen nodig had om kampioen te wor den, omdat hij nauwelijks oppositie van formaat had. Nu is dat allemaal even anders geworden. John Vermeule, Kim Reijnierse, Johan Breel, Huib Dale bout en Simon Blom zijn mannen, die Vonck momenteel niet al te veel hoeven toe te geven, sterker nog: zaterdag zal ontegenzeggelijk bewezen kunnen wor den, dat het voor een groot deel gebeurd zou kunnen zijn met het Vonck-tijd perk. De eerste drie van de vorige afleveringen van de Deltacross. De uiteindelijke winnaar Jan de Bart gaat de nummers twee en drie, Kim Reijnierse en Simon Blom vooraf. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Piet Vonck zat in de eerste helft van de crosskompetitie danig in de lappenmand en de kleine Hulstenaar kwam pas tijdens de Sint Nicolaas- cross voor het eerst weer aan de start. Vermeule had toen weinig moeite om Vonck achter zich te hou den en afgelopen zaterdag herhaalde de 21-jarige Middelburger dit nog een keer tijdens de Wallenloop, die even wel niet meetelde voor de crosskom petitie. Vonck lijkt echter wel dege lijk op de weg terug, hetgeen hij zon- Advertentie Op de ijsbanen in verscheidene plaatsen op Schouwen-Duiveland vinden zaterdag 16 januari verschil lende aktiviteiten plaats. Bruinisse: Schaatswedstrijden op de ijsbaan, 14.00 uur. Zierikzee: Schaatswedstrijden voor jongens en meisjes t/m 11 jaar, van 12 t/m 15 jaar en van 16 jaar en ouder, 14.15 uur. Marathon over 25 ronden voor dames en heren, 20.30 uur. Zonnemaire: Festiviteiten op de ijsbaan, 14.00 uur. 's Avonds is er een gekostumeerd ijsfeest, 19.00 uur. Schuddebeurs: Schaatswedstrijden van de ijsklub Noordgouwe/Schuddebeurs op de ijsbaan, 14.00 uur. Advertentie dag in Oosterhout nog eens onder schreef door afgetekend een tien ki- .lometer lange cross op zijn naam te schrijven. Beslissend Behalve de Delta-cross van aan staande zaterdag staan er nog twee crossen op het programma, die alle meetellen voor de crosskompetitie. Gezien de stand voor deze drie cros sen zal Vonck in alle drie in de top van het peloton moeten eindigen, zo mogelijk voor zijn grote rivaal John Vermeule. „Wil ik nog enige kans maken op de Zeeuwse crosstitel dan zal ik op z'n minst in Westenschouwen moéten winnen", stelt Pièti Vonck simpel vast. Daarna zal het allemaal uitge vochten moeten worden tijdens de Galgencross, omdat Vonck in de Braakmancross niets te duchten heeft van de jonge Middelburger, om dat hij die wegens andere bezigheden moet laten schieten. „Vergeet echter niet, dat er nog een paar kapers op de kust zijn", laat Vonck erop volgen. „Ook Kim Reijnierse en zeker ook Johan Breel kunnen nog ver komen." Breel lijkt in een blakende vorm en liet speciaal met het oog op de Delta cross de Wallenloop in Goes schieten. De Marathon atleet liet al bij eerdere gelegenheden zien, dat het parkoers in Westenschouwen hem uitstekend ligt. Natuurlijk is ook Simon Blom zaterdag een van de te kloppen man nen. Blom komt op „zijn eigen par koers" steeds voortreffelijk voor de dag, omdat hij het beter dan wie ook kent. Hij manifesteerde zich in de voorbije crossen van het lopende sei zoen wat minder dan het vorige sei zoen, maar leverde toch een aantal puike prestaties af. Dat het parkoers van Westenschou wen hem uitstekend ligt de monstreerde de Haamsteedse atleet in 1980, toen hij zowel de Mosselloop als de Deltacross op zijn naam schreef, iets wat Johan Breel het vo rig jaar trachtte te imiteren. De Mos selloop ging zonder problemen naar de Marathon-atleet, maar in de Del tacross moest hij zijn meerdere er kennen in Jan de Bart, die op dit mo ment echter totaal uit vorm lijkt en afgelopen zaterdag genoegen moest nemen met een 55e plaats, zelfs nog achter de mindere goden van Delta Sport. Heuveltjes In de laatste mosselloop (november 1981) prolongeerde Johan Breel zijn zege van een jaar eerder en liep Kim Reijnierse als tweede binnen. Simon Blom eiste in een goed gelo pen loop de derde plaats op voor fa voriet John Vermeule. „Dit terrein ligt me niet zo best", stelde Vermeule na afloop van deze Mosselloop. „Al die heuveltjes kna gen aan me. Op gewoon vlak terrein, hoe blubberig ook, kom ik aanmer kelijk beter uit de voeten". Vermeu le is er nu, ondanks zijn twee over winningen op Vonck dan ook aller minst gerust op, dat het zaterdag al lemaal goed af zal lopen. „Als het niet lukt, dan wordt het nog vrese lijk spannend straks in Wilhelmina- dorp", is nu zijn mening. Het is overigens frappant hoe de tweede lustrum Deltacross in trek is. Enkele dagen voor de cross waren er al ruim 400 wedstrijdlopers aange meld, hetgeen al een stijging is ten opzichte van het Deltacross-rekord van ruim vijftig. „Het geweldige be lang van deze cross en natuurlijk ook het schitterende terrein gaan van de ze tiende uitgave een geweldige hap pening maken", meende Wim Schot. „Ook bij de trimmers blijkt er een kolossale interesse te bestaan voor de prestatieloop". Delta Sport zelf brengt alles wat ér ook maar op de le denlijst staat aan de start, maar ook andere verenigingen uit Zeeland ko men met grote aantallen richting Westenschouwen. Delta Sport heeft in de wedstrijdloop met Simon Blom en Kees Verkerk, die juist terug is van de wintersport, de beste ijzers in het vuur, terwijl in de damesloop Jo ke van de Kasteele en Inge den Boer de voornaamste troeven zijn. Van buiten Delta Sport is de komst van Trijne Smeenge - winnares van de laatste Mosselloop - en Irene Pos een zekere zaak, maar mogelijk zijn ook de voornaamste De Nijs-telgen van de partij. Appelcross Ook de prestatielopers en trim mers komen zaterdag weer aan hun trekken vanaf half drie. Volgens ver wachting zullen ongeveer 250 lopers en loopsters van start gaan voor de naar keuze vier of acht kilometer lo pen, wandelen of rennen door het na tuurschoon van Westerschouwen. Tot vlak voor de start kan er wor den aangemeld bij hotel Zeelust vlak bij het parkoers. De organisatie heeft ook weer besloten om de „Appel loop" te handhaven. Deze gaat om twee uur van start. Deze loop is be doeld als een soort alternatieve loop voor de kinderen, die eerder hun wedstrijd hebben gelopen, maar ook anderen mogen eraan deelnemen. „De eerste groepering mag gratis meedoen, omdat ze anders maar voor een minuut of vijf wedstrijd hele maal naar Westenschouwen zijn ge komen. Nu hoeven ze geen uren door de bossen te dolen maar kunnen ze zich hiermee bezig houden", legt Wim Schot uit. De „Appelloop" duurt ongeveer een half uur en de deelnemers moe ten gedurende de loop een aantal op dracht jes uitvoeren. Om vijf voor half vier brandt het grote herenge- weld los, nadat om kwart over twee de dames hun wedstrijd hebben afge werkt. Eerder gingen een hele reeks leeftijdsgroepen al van start. Vanaf een uur staan de Westenschouwse do meinen al met al weer bol van de at letische bedrijvigheden en dat is tus sen de schaatsaktiviteiten door on getwijfeld een leuke afwisselende bezigheid. Advertentie ARNHEM. De Kema in Arnhem be gint eind mei met de opgraving van de vijftig kilo radio-aktief natuur lijk uranium, de veertig kilo thorium en het laboratoriuip-afval dat tussen 1956 en 1972 in en op het Kema- terrein is begraven. Het startschot van de Rotterdamse Zesdaagse, welke heden (vrijdag) avond van start gaat, zal worden ge lost door de bekende Belgische oud- renner Rik van Steenbergen. In de voorverkoop zijn tot nu toe 30.000 kaarten verkocht. Vanavond starten de profs te 20.00 uur en rijden tot 02.00 uur. Zaterdagmiddag is er de traditio nele middag voor de Rotterdamse kinderen van Het Vrije Volk vaii 14.00 tot 17.00 uur. 's Avonds om 18.45 uur wordt het programma her vat met de amateur zesdaagse, waar na de 20.00 uur weer de profs aan bod komen tot 03.00 uur. Zondag is er een programma van 11.00 tot 18.00 uur. Afgelopen zaterdag werd te 's Gra venpolder weer een ronde afgewerkt voor de persoonlijke Zeeuwse dam kampioenschappen. In de hoofdklas se eindigde Cor Boot, vorig jaar nog als 6e; nu staat hij op een 12e en laatste plaats. Vorige week liet hij een gewonnen partij tegen P. Jonge- neelen nog tot remise lopen; nu maakte hij in een veilige remise eindspel nog een fout hetgeen hem weer verlies opleverde tegen de Mid delburgse spelers D. Davidse. In de le klasse zijn er goede kansen voor Sjaak Douw om het kampioen schap te behalen. Afgelopen zaterdag kwam hij tot winst in een goede positiepartij tegen J. v. 't Padje uit Souburg. Rinus van de Wielen blijft ook kanshebber voor de ereplaatsen door klubgenoot Jos de Wild middels een vernietigende kombinatie te ver schalken. Stand bovenaan de ranglijst: 1. S. Douw 7-12; 2 en 3 H. Meulmeester en M. v. d. Wielen 7-10. Met elk nog één partij te spelen dus goede kansen voor Douw om te zegevieren. In de tweede klasse was Chris van de Wielen vrij, maar blijft met nog enkele partijen te gaan kansrijk voor de le plaats. Volgende ronde zater dag 16 januari wederom te 's Graven polder. De deelnemers aan de finale tweede klas libre, die momenteel in café Neffen d'Eule in Oosterland wordt afgewerkt. V.l.n.r. Leo de Munnik, Rinus de Rij ke, Koos Dorreman, Tonnie Berrevoets, titelverdediger Jaap den Haan, Toon Schouwenaar, Jaap Goudzwaard en Ruud de Bruin. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 14-1. Jaap den Haan heeft in de eerste twee ronden van het distriktskampioenschap tweede klas libre laten zien, die hij beslist niet zonder slag of stoot zijn het vo rig jaar veroverde titel aan een ander af wil staan. In achtereenvolgens 26 en 25 beurten raasde de bv Renesse- speler voorbij Ruud de Bruin van de organiserende vereniging d'Eule en Rinus de Rijke van bv Bommenede. Na twee ronden gaat Den Haan aan de leiding met een puik algemeen ge middelde van 4.70, maar in punten moet hij vooralsnog Leo de Munnik, Tonnie van Beveren en Jaap Goud zwaard naast zich dulden. De Mun nik, die het voorbije weekeinde zo sterk op dreef was in het driebanden won in de eerste ronde in 34 beurten van Koos Dorreman van bv Renesse (120-110) en in de tweede ronde had de bv Bommenede-speler weer eens een bevlieging. In slechts 22 beurten moest Ruud de Bruin toezien hoe De Munnik meedogenloos uithaalde. Tonnie van Beveren van bv OKK Advertentie ZIERIKZEE, 13-1. In de tweede klas van de Schouwen-Duivelandse zaal voetbalkompetitie heeft Bruse Boys woensdagavond een lelijke steek laten vallen tegen ZZ'72. De Bruinisser ploeg toonde zich aanvallend volledig on machtig en liep tegen een hardwerkend ZZ'72-vijftal tegen een verdiende 3-2 nederlaag aan, nadat er van helft was gewisseld bij een 2-1 stand in het voor deel van de ZZ'72-ploeg. alsnog volledig te staan, maar het team moest het wel de volledige veertig minuten stellen zonder een enkele wissel, waardoor de suggestie als zou men het naar het einde toe konditioneel wel af moeten leggen, gerechtvaardigd leek. ZZ'72 kwam evenwel met 2-0 aan de leiding, voor aleer Wim Geluk voor de eerste Bru se treffer kon zorgen. Ondanks enkele minuten wacht tijd begon ZZ'72 slechts met vier spe lers aan de zo op het oog zware klus tegen Bruse Boys. Door het groot aantal spelers, dat de Boys evenwel op de spelerslijst heeft verscheen het team zonder de broodnodige neefjes Tonny en Jacob van de Berge, waar door het team aanvallend geen enke le vuist kon maken. Na enkele minuten kwam ZZ'72 De ploeg van Country Club, die woensdagavond officieus kampioen werd. Pas op 10 februari zal men officieel in de bloemetjes worden gezet door de zaalvoetbalkommissie. Staand v.l.n.r. Joop Schonen, Jaap van Sliedrecht, Rob Wijnstekers, Marcel van Grunsven, coach Cees in 't Veld en doelman Pe ter Noordijke. Gehurkt v.l.n.r. Rini Stoutjesdijk, Bart Helbers. Wim Over- weel en Peter Goedegebure. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dreischor 7 7 0 0 35- 8 14 Die Gouwe 7 6 0 1 26-16 12 Vv Oosterschelde 10 5 2 3 33-22 12 Zeelandia 8 4 1 3 23-22 9 Brogum II 8 3 1 4 20-28 7 Stella Boys II 7 2 2 3 12-21 6 ZZ'72 II 7 2 1 4 14-26 5 Renesse 8 1 2 5 18-23 4 SVOWK II 8 0 1 7 11-26 1 won achtereenvolgens van twee spe lers van bv Bommenede, te weten Ri nus de Rijke en Toon Schouwenaar en Jaap Goudzwaard klopte eerst Toon Schouwenaar en daarna Koos Dorreman. Beide keren had de OKK- speler veel beurten nodig. Gezien de stand na twee ronden belooft het nog bijzonder spannend te worden in café Neffen d'Eule, waar dit toernooi van avond om 19.00 uur wordt voortgezet en men zaterdagavond de kampioen hoopt te kunnen huldigen. Stand na twee ronden: 1. Jaap den Haan 4 punten (4.70); 2. Leo de Mun nik 4 punten (4.28); 3. Tonnie van Be veren 4 punten (3.58); 4. Jaap Goud zwaard 4 punten (2.96); 5. Ruud de Bruin 0 punten (3.17); 6. Koos Dorre- man 0 punten (2.85); 7. Toon Schou wenaar 0 punten (2.59); 8. Rinus de Rijke 0 punten (2.34). In de achtste minuut van de tweede helft kwam ZZ'72 weer op een voor delige twee doelpuntenmarge door een misverstand in de Bruse Boys verdediging. Drie minuten voor het einde kwam het laatste doelpunt op naam van Jacob van Boven, maar meer dan een 3-2 nederlaag zat er toch niet in. Willen de Bruse Boys werkelijk een optie op promotie naar de eerste klas behouden, dan zal men zich niet meer van deze eksperimen- ten in de opstelling kunnen veroorlo ven. In de tweede klas boekte Country Club II nog een belangrijke 4-0 over winning op Brogum, waardQor de soosploeg haar laatste beetje hoop op een toppositie ook wel kan vergeten. In de derde klas bleef Dreischor on geslagen door een regelmatige 6-2 overwinning op de reserves van Bro gum. Renesse en Vv Oosterschelde kwamen een broederlijk 2-2 ge lijkspel overeen in een zeer povere partij. Standen Eerste klas Countryclub 13 12 1 0 63-21 25 Skol Boys 14 9 2 3 42-31 20 Sporthuis ZZ 13 8 3 2 48-33 19 Mevo 12 7 3 2 46-33 17 FC Kerkwerve 12 3 3 6 18-25 9 SKNWK 12 1 5 6 20-42 7 Skol Boys II 13 2 3 8 29-44 7 Toren Boys 12 2 2 8 23-39 6 Bijmakelaardij 13 2 1 10 26-48 5 Tweede klas De Steeg 9 7 1 1 33-15 15 Bruse Boys 10 6 2 2 45-25 14 Stella Boys 9 5 3 1 44-21 13 ZZ'72 9 6 0 3 32-22 12 Country Club II 10 5 1 4 32-28 11 SVOWK 9 4 1 4 26-22 9 Brogum 8 2 3 3 16-20 7 Bijmakelaardij II 10 1 1 8 18-45 3 Mevo II 10 0 0 10 12-58 0 Derde klas Meisjes B: Kapelle 15.45 uur Rapide-HSD; 17.15 uur HSD-Middel- burg. Meisjes C: Kapelle zaalhockeytoer- nooi van 11.00 - 15.45 uur. Heren 1: Zundert 14.45 uur Zeven- bergen-HSD; 16.15 uur Zundert-HSD Veterinnen/dames: Middelharnis vriendschappelijke wedstrijden van 10.00 - 13.00 uur. SCHAKEN Ê-ÏCQ' BEVERWIJK, 14-1. Jan Tinman zal vrijdag in de eerste ronde van het 44e Hoogovens Schaaktoernooi plaats nemen tegenover Larry Christiansen uit de Verenigde Staten. Dat was het resultaat van de loting, die donder dag in het stadskantoor van Bever wijk door de minister van c.r.m., An- dré van der Louw, werd verricht. De indeling kwam tot stand door het ge bruik van originele Goudse pijpen, het vaste rookattribuut van Van der Louw en ongewild illustratief voor de in financieel opzicht zware pijp, die de bedrijfsresultaten van de Hoogovens in het afgelopen jaar ken merkt. SNEEK, 14-1. De Elfstedentocht is in de huidige vorstperiode niet wer kelijk dicht bij gekomen. Donderda gavond tijdens de eerste „echte" perskonferentie van de vereniging „De Friesche Elf Steden" maakte voorzitter drs. J. Kuperus bekend dat het zelfs nog te vroeg is om een streefdatum voor wedstrijd en tocht vast te stellen. DEN HAAG. Het dagelijks bestuur van de Nationale Commissie Voor lichting en Bewustwording Ontwik kelingssamenwerking (NCO) wijst het verwijt van eenzijdigheid zoals het rapport van de liberale Tel- dersstichting dat maakt, van de hand. Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5