Oude gemeentehuis bijna vol met verenigingen Schaatswedstrijden voor Burghse scholieren Gezellige spelmiddag op ijsbaan Renesse Junior Kamer schenkt Beatrixschool een TV Ger Villerius wint van moegestreden Piet Bos 3 (On)betrouwbaar Kommissie welzijn Bruinisse STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 januari 1982 Nr. 23048 ZIERIKZEE, 14-1. Attent op mogelijke gevaren heeft de ge meente bij het Kaaskenswater twee bordjes geplaatst: „JJs onbetrouwbaar"Op één der bordjes heeft een onbekende, de letters ,,on" onzichtbaar ge maakt, zodat er staat: „IJs be trouwbaar". Een flauw, maar helaas ook gevaarlijk „grapje". 5AA/l#WWIIVlAAA#*AWAAAAAAA/tf ZIERIKZEE Kreatieve vorming Op dinsdag 19 januari wordt de laatste bijeenkomst gehouden van de Kreatieve Vormingsserie 1981/1982. De leiding berust bij mevrouw A. van der Bijl-Dalebout. De bijeen komst wordt gehouden in het Her vormd Verenigingsgebouw. Afd. N.C.V.B. Op woensdag 20 januari vergadert de N.C.V.B.-afdeling in het Her vormd Verenigingsgebouw. Spreker is de heer W. den Boer, burgemeester van Middenschouwen, met als onder werp: „Vrouw en politiek". Stadgenote exposeert te Rotterdam De zierikzeese kunstschilderes Marja de Lange exposeert specima haar werk van nu tot nader order in Galerie Aelbrecht, aan de Ael- brechtskolk (2) te Rotterdam-West/- Delfshaven. Gesigneerd werk is aan gebracht in de etalage van de galerie en in één der ruimten van het exposi- tiepand. De bezoekuren zijn elke dag - met uitzondering van de maandag - van 12.00 - 18.00 uur; zo-da van 13.00 - 17.00 uur. WESTERSCHOUWEN Accu gestolen Het onderwijzend personeel, on dersteund door bestuursleden en kommissarissen van de IJsclub had de leiding en de kinderen hebben een onvergetelijke middag gehad, die werd bijgewoond door zeel veel ou ders en verdere familieleden. De IJs club had fraaie prijzen beschikbaar gesteld. openbare vergadering in het dorps huis. Deze voorlopige werkgroep, die voornamelijk is gevormd uit verte genwoordigers van de verenigingen en instellingen die het meest van het dorpshuis gebruik maken, is nauw betrokken bij de plannen, die voor de renovatie van het dorpshuis worden gemaakt. De kosten van deze renovatie zul len worden gedragen door de ge meente Westerschouwen. De gemeen schap van Renesse zal zelf de nodige middelen bijeen moeten brengen voor de inrichting van het vernieuw de dorpshuis. Hoewel het nog niet vast staat wanneer met de werkzaamheden zal worden gestart, is de vergadering van maandag belegd om gezamenlijk aktiviteiten te bedenken om aan de nodige geldmiddelen te komen. Alle verenigingen te Renesse zijn aange schreven met het verzoek enkele ver tegenwoordigers naar de vergade ring te sturen. Daarnaast zijn echter alle inwoners van Renesse die be langstelling hebben van harte wel kom.' Men hoopt maandagavond een de finitieve werkgroep te "kiezen en te vens enkele aardige ideeën op te doen om tot een aardig aktiepro- gramma te komen. BRUINISSE Schaatswedstrijden De ijsvereniging „Nooit Gedacht" bestaat dit seizoen 25 jaar een mijl paal die de vereniging niet onge merkt voorbij wil laten gaan, zeker' niet met dit uitstekend schaatsweer. Zaterdagmiddag houdt de jubileren de vereniging schaatswedstrijden waarbij leuke prijzen zijn te verdie nen. Deze wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Op de middenbaan kan ge woond worden door geschaatst. BRUINISSE, 15-1. Woensdagavond 13 januari kwam in het gemeentehuis van Bruinisse de Advieskommissie van het Welzijnsbeleid in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van de heer W. F. M. Vonk. Slechts een handvol belangstellenden illustreerde dat het om een openbare vergadering ging, voor ieder toegankelijk dus. N.a.v. het verslag van de vergade ring van 24 november 1981 heeft het gemeenteraadslid H. Schot (C.D.A.) vragen gesteld over het opvoeren van de kosten van een arbeidskracht t.b.v. de Culturele Stichting Bruinis se. Hij vroeg zich met name af wat de gevolgen zijn van dit opvoeren. Spre ker vreesde o.m. dat het hek van de dam zou zijn. Andere instellingen zouden hiermee op een idee gebracht kunnen worden. Voorzitter ant woordde dat uiteraard de gemeente raad het laatste woord heeft in deze, dit zou louter een advies zijn. Muziekschool Bij de ingekomen stukken was een brief van de Zeeuwse Muziekschool betreffende het jaarprogramma en het vierjarenplan. De opmerkingen in de brief zijn in z'n geheel door de kommissie overgenomen, behalve het geraamde subsidiebedrag. Provinciale Kommissie Financiën Vrijdag 22 januari om 9.30 uur ver gadert de statenkommissie voor de financiën. Bij het maken van deze ru briek waren de agendapunten nog niet bekend. Nadere aankondiging van die punten wordt in de volgende Abdijnieuws gedaan. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Middel burg. SCHOUWEN-DUIVELAND Ijsgang Zeeuwse stromen Nu het noorden al meer dan een week slecht of helemaal niet be vaarbaar is, strekt de aanhoudende winter z'n ijzige vingers ook uit naar de Zeeuwse zee-armen, kanalen en havens. Op de Oosterschelde komen grote velden drijfijs voor, dat echter voor de scheepvaart nog weinig hin der oplevert. In het Rijn-Schelde ka- De ontvangen brief van de Stich ting Samenlevingsopbouw is voor kennisgeving aangenomen. De kon- cept-voorontwerpen van het vier ja renplan subsidieverordening en jaar programma plus bijbehorende nota van wijzigingen en aanvullingen werden door de kommissie zonder veel problemen en slechts met een kleine aanpassing vastgesteld als voor-ontwerp. De Welzijnskommissie heeft een stukje eigen initiatief getoond door de plaatselijke vereniging te vragen of ze interesse hebben in het oude ge meentehuis c.q. postkantoor. Als re sultaat hiervan zijn de schaakvereni ging, de teken- en schilderklub, de C.J.V., de muziekvereniging (voor bergruimte) en de heer Chr. de Jonge (voor krachtsport) als belangstellen den naar voren gekomen. Daarmee zou nog niet alle beschik bare ruimte benut worden. De ge meente zal dan ook worden geadvi seerd een brief uit te laten gaan waarin de plaatselijke verenigingen nogmaals wordt gevraagd of men be langstelling heeft. Het is de bedoe ling dat iedere toekomstige gebrui ker een eigen home huurt, die men zelf moet inrichten en onderhouden. Op deze manier kan de exploitatie van het gebouw kosten dekkend wor den gemaakt. Subsidies De kommissie kreeg ook de subsi diëring van een vijftal instellingen op het gebied van maatschappelijke dienstverleningen voor 1982 finan cieel te ondersteunen en dit voor de volgende jaren in de loop van dit jaar nader te bezien. Dit gaat om een be drag van 0,58 per inwoner. naai en in de Kreekraksluis komt veel ijs voor, evenals in het Zuid- Westelijk gedeelte van het Grevelin- genmeer. Ook het kanaal door Zuid- Beveland, het Veerse Meer en het ka naal door Walcheren is nog goed te bevaren, ondanks veel drijfijs. De gasboeien zijn nog niet opgenomen. In antwoord op een vraag van de heer Van Kooten deelde voorzitter Vonk mede dat inzake eventueel ver betering van de ijsbaan Deltastraat wordt gewacht op plannen en cijfers van de zijde van de ijsvereniging. Na beoordeling van de plannen door de Technische Dienst zal in overleg getreden worden met de ijs vereniging. De heer Van Kooten vroeg voorts hoe ver het stond met de plannen t.o.v. een tennis/sporthal. De voorzitter deelde mee dat op zeer korte termijn een vragenlijst uitgaat naar de sportverenigingen van Bruinisse en de tennisverenigin gen op Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee. Dit om enig inzicht te krijgen in de behoefte aan een der gelijke sportvoorziening. De volgende vergadering is op 24 februari a.s. 19.30 uur ten gemeente huize. BURGH, 15-1. Onder ideale weersomstandigheden werden donderdagmid dag op de ijsbaan van de IJsclub Burgh-Haamstede, wedstrijden gehouden voor de leerlingen van de beide lagere scholen „de Kirreweie" en „Onder de Wieken". Klaar voor de start! Spannend mo ment bij de scholierenwedstrijden in Burgh. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Linde; 3. Marco v. d. Zande. Meisjes V en VI: 1. Bea v. Dongen; 2. Marion Zijta; 3. Conny v. d. Aarsen. Jongens V en VI: 1. Leon Klompe; 2. Hans Jan Verton; 3. Peter v. Dongen. Op het werkeiland „Neeltje Jans" is een kostbare accu ontvreemd uit een zgn. nissenhut. Men kwam bin nen door een ruitje in te slaan. De ac cu was eigendom van de Kon. Wegen bouw Stevin. BURGH Elfstedentocht Indien de vorst aanhoudt en de Elfstedentocht doorgang vindt, dan neemt uit Haamstede een aantal „stayers" aan deze monsterrit deel. De groep is momenteel hard in trai ning. RENESSE Rekreatie-vloot Cijfers die in een jaaroverzicht van een vissershaven als Bruinisse zeker niet mogen ontbreken zijn de aantal len dat een z.g. rekreatie visserschip in 1981 is uitgevaren. Deze schepen, met vele sportvissers aan boord, voe ren 1368 keer uit. In 1981 deed 10 keer een passagiersschip de Bruse haven aan, waaronder de Henry Dunant", het reusachtige schip de „Amicitia" en de „Madeleine" met het hoge C.D.A.-gezelschap aan boord. Ook mogen de acht nieuwbouwkotters van de machinefabrieken niet onver meld blijven. Naast de mosselkweke rij en de visserij zijn deze een dobber waar een groot deel van Bruinisse op drijft. RENESSE, 14-1. Donderdagmiddag organiseerde de ijsvereniging Renesse een uitstekende geslaagde spelmiddag voor de lagere schooljeugd van Renes se Noordwelle en Scrooskcrke. Zij ontvingen daarbij de medewerking van het personeel van de deelnemende scholen. Er waren drie aantrekkelijke spelen bedacht voor de verschillende leef tijdsgroepen. Voor de leerlingen van de eerste en tweede klas was er een sleeduw wedstrijd die werd gewonnen door het duo Jeroen Verboom en Mi- scha Wakkee. Patrick Troots en Marti- ne Keus behaalden de tweede prijs en Maurice Lokkeren Brigitte van Splun- ter de derde. Voor de midden klassen was er een „oberspel", waarbij de deel nemende koppels met een dienblad, waarop enkele bekers stonden, onder een touw door moesten schaatsen. In dit spel werd de eerste prijs gewonnen door Walter Boer en Mark Lemson. Bert Blom en Fernand van der Have werden tweede en Jacolien Kooman en Leon de Meulmeerster behaalden de derde prijs. Voor de vijfde en zesde klas was er een tennisspel georganiseerd waarbij de deelnemers een slalom moesten schaatsen met een racket waarop een schuttle moest worden vervoerd. Bij de meisjes won Lenny Blom, Mireille Hulsker werd tweede en Monique Berrevoets derde. Bij de jongens was de eerste prijs voor Patrick Akker mans, de tweede voor Edward Meyer en de derde voor Jaap Jan den Boer. Het programma, dat volop enthou siaste deelnemers een aardige publie ke belangstelling trok, kon vlot worden afgewerkt, Voor de winnaars waren er aantrekkelijke prijzen en voor alle deelnemers was er een traktatie. Mol werd door de nederlaag tegen Piet Bos een alleszins respektabele derde in een toernooi waaraan aanvan kelijk 22 deelnemers meewerktea Via knock-outsysteem werden tenslotte de beide finalisten bekend.Mol had zich eerder Cees Muller, Huib de Ligt en Leon van de Wielen van het lijf gehouden en had het met een gelukki ge loting eveneens tot de finale kunnen brengen, maar evenals Bos wachtte hem de extra rit, terwijl Villerius lach end mocht toekijken wie zijn uiteinde lijke tegenstrever zou worden: Mol óf Bos. Er werd overigens niet gemekkerd over de pech van het tweetaL „We hebben het allemaal volgens de officie- Ie regelementen gedaan", stelde wed strijdleider Lou de Jager, „wie het treft die treft het Dat is een kwestie van geluk. Ik geloof evenwel niet dat het een grote rol speelt, want het is voorna melijk een prettige bezigheid met een eventuele hoge plaats als aardige bij komstigheid". Piet Bos kwam in de finale door in de eerste ronde te winnen van Wbn Evertse. De voormalige amateur-wiel renner demonstreerde een knappe vechtlust, maar moest het tegen Bos laten afweten, zeker toen hij in de laatste meters zijn balans min of meer kwijtraakte. Bos toonde aan, dat men een bepaalde schaatstech- niek niet zo vlug verleerd. „Ik heb \Toeger nog in de militaire sciektie gezeten", vertelde Bos, „maar dat is al weer bijna twintig jaar geleden. Nu schaats ik nog maar sporadisch". Met zijn kinderen zoekt Piet Bos een aantal keren een kunstijsbaan op om enkele rondjes te draaien en voor de rest moet de natuur meewerken. Na Evertse rekende Bos af met een zich fel verzettende Ju rgen Ensink, waarna Willem van de Klooster het in een geweldige spanende rit moest ontgel den. Ger Villerius won in de eerste rit van Leen van de Berg om vervolgens af te rekenen met de voormalige WIK- doelman Adrie Noordijke („Dat was voor het eerst dat ik op de schaats stond dit seizoen"). In zijn weg naar de finale hoefde Vilerius zich vervolgens nauwelijks in te spannen om tennisser Joop de Vlie ger de pas af te snijden. In de eindstrijd hield Bos zijn opponent uiteindelijk honderd meter knap bij, maar m de laatste vijftig meter beschikte Viller ius toch over de langste adem en moest Piet Bos zich gewonnen geven. „Och, ik schaats zo wat voor mijn plezier", melde de 36-jarige winnaar, „maar het is wel leuk om te winnen. ZIERIKZEE, 15-1. Donderdag middag werd een feestelijke middag voor de dertien leerlingen van het buitengewoon onderwijs, zeer moei lijk lerende kinderen in de Beatrix school. De Junior Kamer Schouwen-Duive land bood de school namelijk een kleu rentelevisie aan, een apparaat waar aan al lange tijd grote behoefte be stond. De leidsters van deze groep kunnen de kinderen nu naast ontspannende programma's, tevens schooltelevisie- lessen aanbieden. Het gebeuren kreeg een officieel tintje doordat één van de leerlingen, Annet Bil, het apparaat in werking mocht stellen. Voorzitter van de Junior Kamer, J. Flach vertelde, namens de overige leden, zeer ver heugd te zijn iets voor de school te kunnen betekenen. Als dank voor dit gebaar ontving hij van de leerlingen Ad de Jonge en Jessica Bal een door de kinderen gemaakt wandkleed. (foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Sporthal De uitslagen luiden als volgt: Priksleeën: Klas 1 meisjes Anne Ma rie Stigter, jongens Jean Paul Si mons. Klas II meisjes: Ilse Slager, jongens Ronald Middelhoek. KLas III: meisjes, Loes Slager, jongens Ron v. Aperen. Klas V: meisjes Co- rinne Rensma, jongens Arjan v. d. Zande. Klas VI: (geen deelname meis jes) jongens Stefan v. d. Wekken. Hardrijden meisjes klas I en II: 1. Natasja Deurloo; 2. Janneke v. Beek; 3. Marlies v. d. Wal. Jongens I en II: 1. Jeroen Kruit; 2. Michel Pleune en 3. Reindert Jan v. d. Pol. Meisjes III en IV: 1. Sjoukje Muntendam; 2. Cleo Kloet; 3. Krista Hogenstein. Jongens III en IV: 1. Jan Pleune; 2. Anco v. d. derdag bewegingen gemaakt, aange past aan de heersende Pool- temperatuur. Onder deskundige schaatsleiding van de onderwijzers hebben de hogere klassen zich uitste kend vermaakt op de ijsbaan. Loop der bevolking over december Geboren Jan-Willem Vonk, Dina L. Geluk, Sarah C. van der Doe. Overleden Geert Bunskoeke, 58 jr.; Cornelis de Keijser, 71 jr.; Mattheus M. Ver kamman, 80 jr.; Jan van den Berge, 90 jr.; Cornelis Zeeman, 84 jr.; Corne lis van der Sluijs, 88 jr. Gebroken been Op de Bruse ijsbaan kwam W. L. D. dusdanig te vallen, dat hij een gebro ken hoog-bovenbeen (bijna heup) opliep. D. werd naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis vervoerd voor behandeling. INGEZONDEN STUKKEN Postzegelruilbeurs in Renesse De postzegelvereniging Delta West organiseert voor zaterdag 16 januari in het dorpshuis te Renesse een post zegelruilbeurs. Het is de eerste keer dat deze vereniging een dergelijk evenement in Renesse organiseert. Er zal worden gezorgd voor een groot aantal rondzendboekjes met daarin duizenden zegels uit vele landen. Omdat men zich op deze beurs ook duidelijk op de jeugd wil richten wil men proberen te zorgen voor enkele boeken met aantrekkelijke motief zegels voor jeugdige philatelisten met een zeer klein budget. Natuur lijk is er volop gelegenheid tot rui len. Hoewel men de konkurrentie vreest van de ijspret hoopt men op een goed geslaagde beurs. Korté: baanwedstrijden ZIERIKZEE, 14-1. Ger Villerius is donderdagavond winnaar geworden van korte baanwedstrijden op de Zierikzeese ijsbaan. In de finale klopte de uit Leiden afkomstige, maar sinds een paar jaar in Zierikzee woonachtige Villerius de moegestreden Piet Bos door de wat langere adem. Een ongelukki ge lotingjiad er voor gezorgd, dat Piet Bos een keer meer moest aantreden vooraleer hij zich bij de uiteindelijke twee finalisten had geplaats. In een extra krachtsinspanning moest Bos zich vlak voor de finale eerst nog eventjes ontdoen van de zeer fel aanklampende veertienjarige Peter Mol. Werkgroep „Gerenoveerd Dorpshuis" Maandagavond 18 januari houdt de voorlopige werkgroep „Gereno veerd Dorpshuis" te Renesse een Geslaagde ijs-gym In plaats van het gebruikelijke uurtje gymnastiek in de zaal hebben de kinderen van de lagere scholen „De Meerpaal" en „Op Dreef" don- De eerste drie van de korte baanwedstrijden in Zierikzee. V.l.n.r. Piet Bos (tweede), winnaar Ger Villerius en Peter Mol. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 3