Cor Smalheer en Leo de Ruiter verrassend bij laatste twaalf COUNTRY CLUB GEMAKKELIJK NAAR DERDE KAMPIOENSCHAP Tafeltennisteam Scaldina presteert redelijk op ZK Zierikzeesche IJsvereniging dringend verlegen om hulp 7 Zaalvoetbal Programma zaalkorfbal Programma handbal Programma basketbal Programma volleybal Mevo '80 Programma bedrijfsvolleybal TOG Bruinisse Tafeltennis Zierikzeese Bridge Club Damuitslagen DSVF St. Philipsland Man „foets" met f 170 mille Zwaar gewonde op het ijs Ledental bijna verdubbeld Vanavond en zaterdag schaatswedstrijden Straks Elfsteden tocht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 januari 1982 Nr. 23947 Z1ER1KZEE, 13-1. Nog vroeger en gemakkelijker dan de voorgaande twee jaar is Country Club voor de derde keer zaalvoetbalkampioen van Schouwen- Duiveland geworden. Zelf won de formatie van Cees in 't Veld op eenvoudige wijze van het Nieuwerkerkse SKNWK en bovendien was Skol Boys zo ge dienstig om in het duel met Sporthuis ZZ de eer aan de tegenstander te laten. Daardoor werd Country Club met nog drie wedstrijden te gaan onbereikbaar voor de oppositie en kan de ploeg zich gaan opmaken voor de bekerfinale op 3 februari tegen Skol Boys II en voor de ontmoetingen met de tegenstanders van de overige regio's om zo te komen tot de herovering van de Zeeuwse voet- baltitel, die het vorig jaar zo nipt werd verspeeld aan het Middelburgse Hooi zolder. SKNWK bood redelijk goed tegen stand tegen een zeker niet op zijn tandvlees spelend Country Club. De formatie van Cees in 't Veld beperkte zich tot het simpel benutten van de kansen, die er voornamelijk door zwak uitverdedigen van de Nieuwer- kerkers regelmatig kwamen. Te veel lieten de laag geklasseerde SKNWK- ers hun inmiddels in Zuid-Nederland aardig bekend geworden Country Club-spelers vrijheid, waardoor zij zelfs op halve kracht naar een té gro te 7-1 zege konden werken. Oude vorm Verheugend aspekt in de huidige fase van het seizoen is beslist, dat het AFDELING ZUID WEST Zaterdag 16 januari Sporthal Onderdak 4e klasse B: All Ready III-Blauw Wit III, 15.05. 5e klasse A: All Ready IV-Volhar ding II, 14.10. PUPILLEN 3e klasse B: All Ready PII-TOGO Pil, 13.00. De heren van handbalvereniging Delta Sport spelen zaterdagavond 16 januari in sporthal Onderdak een oe fenwedstrijd tegen V. d. Hoven de Treffers uit Krimpen a/d IJssel. De Krimpenaren zijn lijstaanvoerder van de Rotterdamse afdeling, samen met Wilton Feijenoord. Zondag 17 januari Welpen: 12.30 uur SVOWK-Delta Sport; Meisjesadspiranten: 13.10 uur SVOWK-Hontenisse; Dames 14.00 uur Delta Sport-Walcheren; Jongen- sadspiranten: 15.10 uur Delta Sport- GSC; Dames junioren: 16.00 uur Delta Sport-GSC; Meisjesadspiranten: EMM-Delta Sport; Heren II; EMM IV- Delta Sport II. Vrijdag 15 januari; Dames; Hulst- Mevo'80; Dames II Delta Colijn- Mevo'80. Zaterdag 16 januari: Heren; Mevo'80-Souburg IV, 19.00 uur; Jon gensjunioren: Souburg-Mevo'80; Meisjesjuinioren: Smokkelhoek- Mevo'80, 19.00 uur. Vijf van de negen in NeVoBo- verband uitkomende volleybalteams van Mevo'80 spelen komend week einde een thuiswedstrijd en wel in sporthal Onderdak. Vrijdagavond 15 januuari speelt het meisjesjeudteam thuis in de gym zaal aan de Mulockstraat tegen Spivo II uit Spijkenisse. Het eerste heren team sluit zaterdag in sporthal On derdak de eerste helft van de kompe titie af tegen het sterke DDL uit Put- tershoek. Mevo'80, zonder Tonnie Merle, zal zeer geconcentreerd moe ten spelen om de wedstrijd te win nen. Het vierde herenteam treedt zater dagmiddag aan tegen Sparta/H III, de koploper. Misschien kan het Me- vo'80-team verrassen door de onder linge geringe verschillen in de vierde klasse E. Het eerste damesteam ontmoet za terdagmiddag een tegenstander van formaat, Ibis uit Hellevoetsluis dat tweede staat op de ranglijst. Het tweede damesteam speelt tegen het lager geklasseerde V/Quick II uit Strijen en moet de winst thuis kun nen houden. Het vierde damesteam speelt uit tegen Spivo III en zal moeite hebben om met een wedstrijdpunt naar Zie- rikzee terug te keren. Het tweede herenteam gaat naar Oostvoorne om tegen Kangoeroes II te spelen. Een zeer belangrijk treffen staat het derde team te wachten. Dit team speelt tegen Kangoeroes III. Beide tea.s delen de voorlaatste plaats. Om uit de degradatiezorgen te komen zal het Zierikzeese team minimaal een gelijkspel moeten be halen. Vrijdag 15 januari, Sporthal On derdak: 19.00 uur: Mevo II-Kwiek; Renesse IReisb.v. Oev. II; Brouw-Mevo DII; Cluzona-WIK DII. 19.50 uur: PTT-Schouwenoord; Me vo IV-Onderdak; DFS I-Renesse III; Zw.R.K.Z'huis Il-Willibrordus. 20.45 uur: PJZ I-WIK I; Zw.R.K. Z'huis I-Luktor; Zw.R.K.Z'huis III- PJZ III; Fiscus II-Fiscus I. 21.40 uur: BB Wansink-Havenpark; VCS-Zeelandia II; WIK DI-MEVO Di li; PJZ III-Cluzona. koppel Rob Wijnstekers en Wim Overweel elkaar weer veel beter weet te vinden, dan dat dat geruime tijd het geval is geweest. Uit akties van dit tweetal ontston den diverse gevaarlijke situaties voor het doel van Rein van Klinken. Bovendien was met name Wim Over weel weer aanzienlijk beter in de af werking en werd hij met drie treffers topscorer van de avond. Met daar naast een aantal assists bij de overi ge treffers bewees Overweel zijn klasse in de zaal weer eens duidelijk. De score werd al na twee minuten geopend door een afstandsdreun van Bart Helbers. Door doelpunten van Rini Stoutjesdijk en Wim Overweel (na een schitternde een-twee met Rob Wijnstekers) werd het in de tiende minuut in een ruk 3-0. Hierna nam het wat te afwachtend spelende SKNWK meet het initiatief, maar doelpunten zaten er niet in. Meer dan een paar schoten op het houtwerk rond doelman Peter Noordijke had het steriele aanvalsspel niet in zich. In de tweede helft was het enkel Country Club, dat de klok sloeg, maar nadat eerst Joop Wandel nog een keer op de paal had geschoten en even later Wim Overweel, na een pui ke solo voor 4-0 had gezorgd, mocht SKNWK toch de verdiende eer red den. Leo Wandel maakte zich knap vrij van een drietal verdedigers en Charel Slootmaker hoefde slechts in te tikken (4-1). In de tiende minuut rondde vervolgens Rob Wijnstekers een een-twee met Overweel af en Overweel zelf zorgde voor 6-1. Bart Helbers, die de produktie was begon nen, had ook het laatste woord: 7-1. Uitgeblust Slechts een helft liet Skol Boys zien, dat de ploeg terecht op de twee de plaats staat van de Schouwen- Duivelandse zaalvoetballadder. In de tweede twintig minuten speelde Sporthuis ZZ met de opponent, alsof de ploeg in de staartpositie verkeer de. Het grote manko bij Skol Boys was de afwerking. Wel wist de ploeg zich voornamelijk in de eerste twintig mi nuten nog redelijke scoringskansen te scheppen, wanneer het op afwer ken aankwam, faalden de gelen vol ledig. Na vijf minuten had men een slippertje van Sporthuis ZZ-doelman Tonnie Hage nodig om aan de leiding te komen. Bij een verdwaalde schui ver van Marcel van de Berge kon Ha- ge de bal niet goed onder kontrole krijgen, waarna Rinus Rhoon het leer onderschepte en simpel het lege doel kon vinden: 1-0. Later herstelde Hage zich voortref felijk met een aantal reddingen, evenals trouwens Simon Blom aan de andere kant. Voornamelijk door goed keeperswerk aan beide zijden bleef de score in de eerste periode be perkt tot die ene goal van Rhoon. In de tweede periode zou Sporthuis ZZ evenwel uit een ander vaatje tap pen. Skol Boys kon duidelijk geen vuist meer maken en nadat Kees Ver- kaart al in de tweede minuut voor de gelijkmaker had gezorgd, nadat Si mon Blom hem de bal in de voeten had geschoven uit een foutieve uit trap, was het een en al Sporthuis ZZ wat de klok sloeg. Het was enkel nog een kwestie van tijd wanneer de ge nadeklap zou vallen. Na twaalf minuten leek Verkaart op weg naar de beslissende treffer, maar nadat hij zich had ontdaan van een drietal Skol Boys, haalde Jan- Leen Boot zijn standbeen onderuit op het moment dat Verkaart wilde uit halen. De toegekende zeven meter- trap stelde Kees Verkaart alsnog in de gelegenheid om zijn ploeg op 2-1 te zetten. Formaliteit De laatste minuten waren vervol gens nog louter een formaliteit. Eerst zorgde Han van de Sande met een diagonale knal voor 3-1 en even later stelde dezelfde speler Toon van Tig- gelhoven in de gelegenheid om de eindstand (4-1) op de borden te bren gen. Duidelijk was geworden dat Skol Boys juist in deze wedstrijd een be langrijke pion als Cees Willemse niet kan missen. Er werd een periode wel hard gewerkt, maar erg effektief is het spel allerminst. Na het belofte volle seizoen 1980-1981, waarin ten minste nog de beker werd gepakt, lijkt het nu op z'n eind lopende sei zoen een teleurstellend verloop te hebben gehad voor Skol Boys. Het team kan nog lang niet tippen aan de hechtheid van Country Club, dat zich in de loop van de voorbije ja ren heeft ontwikkeld tot een een heid, waartegen het bijzonder moei lijk optornen is. Het blijft een uiter mate jammerlijke zaak, dat Zeeuws voetbalcoach Cees Outermans wei nig of geen oog schijnt te hebben voor Schouwen-Duivelandse spelers, al hoewel het niet helemaal relevant is hem volledige schuld in de schoenen te schuiven. Ook de Schouwen- Duivelandse topspelers demonstre ren niet al te veel lust om zich van een plaatsje bij de Zeeuwse elite te verzekeren. UTRECHT. De Utrechtse aktie- groep „Vrienden van Ameiisweerd" is geschokt over de uitlatingen die minister Zeevalking van verkeer en waterstaat heeft gedaan met betrek king tot de door een deel van het bos Ameiisweerd geplande Rijksweg 27. NIJMEGEN. De rijkspolitie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag op het woonwagenkamp in Zaltbom- mel vier mannen aangehouden die verdacht worden van tientallen in braken in de provincies Noord- Brabant en Gelderland. In de 16e ronde die schaakvereni ging T.O.G. uit Bruinisse speelde, verspeelde koploper J. de Jonge voor de tweede keer dit seizoen een half punt; ditmaal tegen A. v. Maurik werd het remise. A. Douw klom naar de derde plaats na winst op J. de Kor te. K. v. d. Bos moest z'n meerdere er kennen in A. Kik. H. Knop en P. Hol leman kwamen remise overeen. L. Houkamp begon het jaar met goede voornemens en drukte die ge lijk uit door winst op Ad. v. d. Berge. J. Reurich versloeg L. Kostense. L. Beider klom weer een plaats dankzij een overwinning op W. Hoek. J. v. d. Bos won gemakkelijk van K. Klink; A. J. v. d. Berge-C. v. d. Berge, remi se. D. van Wolferen speelde met zwart de wedstrijd van het jaar tegen L. Holleman. Dankzij een in tijdnood gedane wanhoopszet won hij de par tij omdat deze zet de winnende was en z'n tegenstander mat zette. Tussenstand in de top halverwege de kompetitie: 1. J. de Jonge; 2. J. v. d. Bos; 3. A. Douw; 4. J. de Korte; 5. A. v. Maurik; 6. M. Houkamp; 7. C. v. d. Berge; 8. A. Kik; 9. Abr. v. d. Ber ge; 10. R. Bal. OOSTBURG, 12-1. Naast de veroverde Zeeuwse titel van Scaldinawelp Martijn Bruel tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Oostburg behaalden ook andere spelers van de Zierikzeese vereniging incidentele suksesjes zonder dat er overigens kansen in hebben gezeten om de titels in de diverse klassen te veroveren. Bij de senioren kwam Cor Smalheer redelijk voor de dag in de E- klasse, terwijl Michel Holm goed akteerde in de F-klasse. Voor Hans Volkeri was er niet veel sukses weggelegd. De in Tilburg studerende Volkeri miste duidelijk wedstrijdritme, waardoor hij zijn plaatsing als vierde in de F- klasse geenszins waar kon maken. Smalheer speelde voor de tweede keer mee in de E-klasse, nadat hij het vorig jaar de Zeeuwse titel opeiste in de F-klasse. In zijn eerste partij be haalde hij een gemakkelijke zege op Jan Corver van Arnemuiden. Tegen de als nummer twee geplaatst Joop Maas van het Graauwse Sint Aloysi- us vond de sterkste Scaldina-speler uiteindelijk zijn Waterloo. Maas werd tenslotte ook tweede in deze klas door in de finale te verliezen van SAR-speler Mark Maas. Toch mocht Smalheer terugzien op een geslaagd optreden in deze sterke klas met voornamelijk tweede klassespelers. In de F-klasse kwam Michel Holm sterk voor de dag. Na een puike par tij klopte Holm in de eerste wedstrijd Rob Simonse van Big' Smash, hetgeen een aardige surprise betekende, omdat de Biggekerkse speler als derde was geplaatst, maar zodoende de voorronden niet eens overleefde. In de tweede partij ging Holm daarna ondanks sterk spel ten onder tegen Kees de Ruyter van ta feltennisvereniging Effect. Hans Volkeri kon het van het begin niet redden door het reeds gemelde ge brek aan wedstrijdritme. Leo de Ruiter klopte in de G-klasse in de eerste partij Jac Witmer van Westerzicht OVitmer speelde voor heen nog voor Scaldina), maar De Ruiter moest vervolgens zijn meerde re erkennen in de Goese Polder- speler Ton Martens, hetgeen min of meer teleurstellende uitschakeling betekende in de G-klasse. Harry Ko per speelde goed, maar verloor tenslotte van Mark Borge van Mara thon. Bij de dames konden Joke Ver speek en Wil de Graaf behoorlijk meekomen in de C-klasse, ondanks hun lage licentie. Overwinningen za ten er tegen de „zwaardere" speelsters evenwel niet in. Juliet Bermingham van Effect eiste tenslot te de titel op in deze klasse. In het dubbelspel verloren Joke Verspeek en Wil de Graaf van de latere kampi oenen Marijke van Smalen en Juliet Bermingham van respektievelijk De Meyer en Effect. Het Scaldinaduo restte uiteindelijk een derde plaats. GOES, 12-1. Cor Smalheer en Leo de Ruiter van de Zierikzeese tafeltennis vereniging Scaldina zijn gezamenlijk doorgedrongen tot de laatste twaalf teams, die meestrijden om de Zeeuwse afdelingsbeker tafeltennis. Hierbij zullen ze het in april aanstaande moeten opnemen tegen Middelburg-Zuid met de tweede klassers Chris Ydens en Harry Wittig en 't Zand, dat ook al uit twee tweede klassers bestaat. Kerkhoven en Keyts verdedigen de Zand-kleuren. In een onderlinge kompetitie zullen Middelburg-Zuid, t Zand en Scaldina moe ten uitmaken welk team zich zal klasseren bij de laatste vier. In Goes streden De Meyer I uit Ter- neuzen, Goese Polder I uit Goes en Scaldina om twee plaatsen bij de laatste twaalf. In de openings wedstrijd had Goese Polder niet zo erg veel moeite met de Terneuzense ploeg. Vervolgens moest Scaiaina het opnemen tegen De Meyer. Doorslaggevend was in deze wedstrijd de knappe overwinning van Leo de Ruiter, waarmee Scaldi na een definitieve 3-0 voorsprong kreeg en het op dat moment al zeker was, dat zowel Goese Polder als Scal dina zich gekwalificeerd hadden bij de laatste twaalf. Het onderlinge duel was daarna en kel nog van belang voor de eindklas sering in deze poule. Zowel Cor Smalheer als Leo de Ruiter verloren een partij, nadat Smalheer de eerste partij nog wel in winst had omgezet. De nederlaag van hem in de tweede wedstrijd betekende zijn eerste ne derlaag in dit bekertoernooi na elf opeenvolgende overwinningen. De nederlaag van Leo de Ruiter was voornamelijk een gevolg van de in spanningen, die hij zich eerder had moeten getroosten in de ontmoeting met De Meyer. BRUINISSE, 14-1. De ijsbaan aan de Deltastraat, maandag voor de tweede keer dit seizoen opengesteld, wordt druk bezocht. Vooral 's avonds wordt er door leden van ijsvereniging .Nooit Gedacht" veelvuldig gebruik gemaakt van de mooie baan, die dan een centrum is van sportieve gezelligheid. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In het herendubbel konden Cor Smalheer en Ad de Graaf geen potten breken in de E-klasse en in de F- klasse verloren Michel Holm en Hans Volkeri twee keer met minimaal ver schil na drie lange games. In de G- klasse stelde met name Leo de Ruiter teleur, waardoor hij het met Harry Koper vlot moest laten afweten. Het vorig jaar speelde De Ruiter samen niet Karei Hartemink nog de finale ip de G-klasse. Bi] de jeugd werd Cor van der Wek ken in de kwartfinale uitgeschakeld door MZ-speler Fred Atong met 21-16 en 21-19. Eerder had hij na een gewel dige demarrage gewonnen in de achtste finales, nadat hij in de voor ronden nog geenszins de indruk had gewekt erg ver te zullen komen. Naar gelang het toernooi evenwel vorderde ging Van der Wekken beter spelen. In het dubbelspel met Mar tijn Bruel kwam hij tot de laatste vier. Toen zorgden Dick Griep en Fred Atong voor de eliminatie van het Scaldina-tweetal. Bij de junioren speelden Roeland van der Wekken en Rob van Pinxte- ren naar behoren met een tweede plaats in de poules als resultaat. Een zelfde klassering dwong ook Aart Romijn af, maar evenals Hans Volke ri bij de senioren mistte ook Romijn wedstrijdritme. Bij de aspiranten de den Michel van de Berg en Menno Boeschoten wat van het verwacht mocht worden. Camiel Faber en Hans Saman troffen tegenstanders die zonder meer aanmerkelijk meer in hun mars hadden. Bij de dubbels speelden Aart Ro mijn en Hans Saman goed, maar zij werden twee keer nipt geklopt na drie games. Het dubbel Roeland van der Wekken en Rob van Pinxteren kwam een keer tot winst, maar werd daarna uitgeschakeld. Het zoet van de overwinning was voor Michel van de Berg en Camiel Faber niet wegge legd, ondanks goed spel. Al met al mocht Scaldina terugzien op een geslaagde tafeltennistitelstrijd, die voortreffelijk werd geleid door Scal- dina-man Sjaak Vermeulen. De uitslag van de dinsdag gehou den drive op de vrije avond is: Groene groep: 1. dames Becu-v. d. Post en heren Eekman-v. Geesbergen 119 pnt.; 3. heren Timmer-Turel en heren V. d. Mark-de Wit 118 pnt.; 5. dames Does-Hendrikse 114 pnt.; 6. herem Becu-v. d. Post 112 pnt.; 7. her en Hendrikse-Sweere 106 pnt.; 8. mevr. V. d. Berg-heer De Vries 102 pnt.; 9. heren Hommersen-Viergever 94 pnt.; 10. dames Haas-Melieste 78 pnt. (108 is 50%). Rode groep: 1. dames Eekman-van Geesbergen 92 pnt.; 2. heren Besamusca-Meulstee 90 pnt.; 3. da mes V. d. Valk-v. d. Zande 83 pnt.; 4. dames v. Oeveren-Tennekes en echt. Pomper 71 pnt.; 6. dames Goedhart- Verschoore 68 pnt.; 7. mevr. Heuser^ heer Boot 60 pnt.; 8. heren Pos-Schot 58 pnt. (72 is 50%). J. v. d. Velde-D. Starkenburg 2-0; L. v. d. Velde-R. Vermaas 2-0; J. Noorthoek-R. Vermaas 1-1; J. Suurland-J. Joppe 0-2; L. ten Hove-J. v. d. Velde 1-1; J. de Boer-J. Suurland 0-2; J. den Braber-J. v. d. Velde 1-1; R. Vermaas-A. Verwijs 1-1; J. v. d. Velde-L. v. d. Velde 1-1; P. Reijngoudt-J. de Boer 0-2; J. v. d. Velde-J. Joppe 2-0; J. de Boer-L. v. d. Velde 0-2; J. v. d. Velde-J. den Braber 2-0; R. Vermaas-J. Joppe 0-2; J. Noorthoek-A. Verwijs 1-1; L. ten !HÖ£e-P. Reijngoudt 2-0; J. Noort- hoek-J. dsn Braheri. afgebroken; L. ten Hove-A. Verwijs, afgebroken; A. Verwijs-J. Joppe 2-0; R. Vermaas-J. v. d. Velde 2-0; L. v. d. Velde-R. Ti- chem 0-2. ROME. Alle partijen in het Itali aanse parlement zijn het erover eens dat de strijd tegen het terrorisme verhevigd moet worden. DE BILT, 13-1. Oud-voorzitter C. W. van FC Utrecht is sinds een kleine maand spoorloos verdwenen met minstens 170 mille uit de kas van zijn in problemen verkerend vloerenbe drijf. Dit heeft mr. J. Bertrams, sinds en kele dagen door de rechtbank als be windvoerder van het bedrijf aange wezen, woensdag bevestigd. Volgens mr. Bertrams zit W. in het buitenland. „Waar weet ik niet. Ook zijn vrouw zegt van niets te weten", aldus de Utrechtse advocaat. W., on langs de laan uitgestuurd als voorzit ter van FC Utrecht, is al sinds 18 de cember niet meer in zijn in De Bilt gevestigd bedrijf met 23 werknemers verschenen. De aandeelhouders van het bedrijf hebben hem inmiddels uit z'n funk tie als direkteur gezet. ZWOLLE, 13-1. Tijdens een schaatstocht op het Veluwemeer is woensdag één van de deelnemers le vensgevaarlijk gewond geraakt. De man, de 42-jarige A. van M. uit IJsselmuiden, sloeg met zijn hoofd tegen het ijs. Hij is met zwaar hersen letsel in een ziekenhuis in Zwolle op genomen. ZIERIKZEE. In jaren heeft de Zierikzeesche IJsvereni ging niet zulk schitterend ijs gehad. Het mooie weer lokt in de middaguren al velen naar de ijsbaan, maar de meesten zijn uiteraard wegens school of werk op de avonduren aangewezen. Maar omdat het dan bladstil is, is het er met muziek en konsumptietent gezellig toeven. Geen wonder dat het ledental van 500 naar bijna 900 is opgelopen! Het bestuur hoopt zelfs dezer dagen een aan tal van 1000 te bereiken. Omdat ook het dubbelspel verlo ren ging voor de Zierikzeese ploeg klasseerde Goese Polder zich als eerste in deze poule, terwijl Scaldina als nummer twee uit de strijd kwam, maar hierdoor wel in de uitermate zware halve finalepoule met Middelburg-Zuid en 't Zand terecht kwam. Het is voor het eerst in de historie, dat een Schouwen-Duive- lands team zo ver is gekomen in de bekerstrijd. In totaal gingen 37 teams van start en Scaldina zit nu bij de laatste twaalf. Tafeltennisvereniging Kerkwerve werd in de tweede ronde reeds ge wipt. In de voorbije wedstrijden kwam Leo de Ruiter in vijf van de twaalf partijen tot winst, terwijl Cor Smalheer elf van de twaalf skoorde. Het dubbel Smalheer/De Ruiter skoorde ook positief: vier van de zes partijen werden gewonnen. Er is nu een lange ijsperiode, de weersomstandigheden zijn uitermate gunstig. Vandaar ook dat het bestuur en de baankommissie alle mogelijke moeite doen voor het organiseren van wedstrijden. Daarbij dient ech ter wel aangetekend, dat het bestuur sterk verlegen zit om meer hulp. Veel werkzaamheden Het is eenvoudigweg erg moeilijk om met een paar man de ijsbaan te la ten funktioneren, want er komen in deze tijd erg veel werkzaamheden (schoonhouden, kontrole) om de hoek kijken die veel tijd en inspanning vergen. Tussen de trouwe leden en de vele nieuwe moeten er toch mensen zijn, die zich daadwerkelijk voor de IJs club willen inzetten, waarvan zo ve len nu weer profiteren. Want wat zou een stad als Zierikzee zonder ijsbaan zijn! Wanneer er op korte termijn geen extra medewer king komt, zou de toekomst wel eens onzeker kunnen zijn. Wedstrijden In deze schaatstijd zet het bestuur er echter nog steeds de schouders on der en dat resulteert in ieder geval in een aantal schaatswedstrijden. ASSEN. Het automuseum in As sen, waar antieke auto's worden ge toond. zal bijna zeker moeten sluiten omdat niet aan de financiële ver plichtingen kan worden voldaan. Vanavond reeds kunnen heren te recht voor een wedstrijd over 150 me ter, die om 20.00 uur begint. Tot kwart voor acht kan men zich opge ven in de bestuurskamer. Ook voor zaterdag staan een aantal wedstrijden op het programma. IJs en weder dienende is er 's middags een wedstrijd voor jongens en meis jes tot en met 11 jaar en van 16 jaar en ouder. Een marathon over 25 ronden voor dames en heren wordt zaterdag avond verreden. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft de 16-jarige P. L. de H. en de 17-jarige F. S. uit de Maasstad aangehouden. Zij worden ervan ver dacht een gewapende overval te heb ben gepleegd op een postagentschap aan de Kerstendijk in Rotterdam- zuid. LEEUWARDEN. 13-1. Volgens de voorzitter van de Friesche Elfsteden tocht, drs. J. Kuperus, komt een elfstedentocht met de dag dichterbij. Donderdagmiddag om half zes is er in de Frieslandhal een perskonferen- tie en dan zal bekend worden of er volgende week dinsdag, woensdag of donderdag inderdaad een elfsteden tocht zal zijn. ..Hoe eerder hoe beter", aldus de heer Kuperus. „Ik ben de laatste jaren nog nooit zo opti mistisch geweest als nu", zo zei hij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 7