Tennisvereniging praat opnieuw met gemeente Nadenken over bietenbouwplan op Schouwen-Duiveland 5 Over de baanuitbreiding Vernietiging van groen Varkenspest in Zeeuws- Vlaanderen Voorbij 1981 was „suikerjaar INGEZONDEN STUKKEN Gehoorzaamheids- kursus voor honden ,,'t Helpt als je erover praat" Zilveren kosters jubileum (Burgh) Kursus Wereldwinkelier ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 januari 1982 Nr. 23047 De akkommodatie van de tennisklub, die met twee banen bij lange na niet voldoende is voor het (grote) ledenaantal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 12-1. Bij de roerige algemene ledenverga dering van de tennisklub Zierikzee vormde de baanuit- breiding dinsdagavond een heet hangijzer. Voorzitter R. J. Fothaar kon de leden meedelen dat de wethouder van sportzaken, de heer L. J. van Gastel vorige week in een gesprek met het bestuur van de tennisvereniging zei dat de gemeente Zierikzee zich diep beschaamd voelt over de huidige baanakkommodatie op sportpark Bannink. De gemeente heeft aan het bestuur een voorstel gedaan, dat echter nog niet bekend kon worden gemaakt, omdat eerst de leden van de gemeen teraad in kennis moeten worden gesteld. Vanuit de ledenvergadering kwam de opmerking naar voren dat de ten nisklub een baankommissie in zou moeten stellen, die nog meer aktivi- teiten zou ontplooien en de gemeente nog meer onder druk zou moeten zet ten. De heer Pothaar was niet erg ge lukkig met dit voorstel, omdat naar zijn mening de gemeente niet in kon- takt moest worden gebracht met an dere vertegenwoordigers van de ten nisklub dan tot nu toe het geval was. Hij voegde eraan toe dat het bestuur trouwens al het mogelijke heeft ge daan om tot een uitbreiding van twee banen te komen (met een totaal van vier), maar dat deze wens momenteel op sportpark Bannink onmogelijk gerealiseerd kan worden, omdat er geen ruimte is. „Uitbreiding zou ten koste gaan van de andere sportpark- gebruikers", aldus de voorzitter. De heer D. Dool, lid van de vereniging, noemde de opmerkingen vanuit de vergadering „kretologie", omdat hij wist dat uitbreiding in de nabije toe komst niet voor de hand ligt. Hij vond het onbegrijpelijk dat de huidi ge situatie in het gemeentebestuur doorgang kon vinden. KOPENHAGEN. Premier Anker Joergensen van Denemarken heeft maatregelen aangekondigd ter bestrijding van de werkloosheid. GRONINGEN, 13-1. De Nederland se boomkwekerij moet dit jaar voor tien miljoen gulden aan groenvoor zieningen vernietigen als gevolg van bezuinigingen van het rijk. Dit be drag korrespondeert met eenderde' van de totale produktie die de boom kwekers in 1982 halen. In een rapport die de Nederlandse Bond van Boom kwekers woensdag in Groningen heeft overhandigd aan de voorzitter van de vaste kamerkommissie voor landbouw (voormalig minister Braks) vragen de kwekers druk uit te oefenen op de regering om al ge plaatste bestellingen alsnog te mo gen uitvoeren. Texel landschapspark? TEXEL, 13-1. Enige honder den boeren hebben tot laat in de avond het centrum van Den Burg met traktoren geblok keerd en met spandoeken hun bezorgdheid geuit over de plannen om Texel aan te wij zen als landschapspark. Het aanwijzen van Texel als landschapspark kwam dins dagavond aan de orde in de ge meenteraad van Den Burg. een meerderheid van de raad besloot b. en w. te machtigen de knelpunten van het struk- tuurschema natuur- en land schapsbehoud onder de aan dacht te brengen uan de be trokken overheidsinstanties. De heer Pothaar besloot het agen dapunt met het voorstel om tot een baankommissie te komen, indien het gesprek met de gemeente wéér misloopt. Poortambacht In het laatst verschenen klubblad van de tennisvereniging staat een overzicht Vian de stand van zaken om trent de baanuitbreiding. De vereni ging heeft ongeveer 270 leden en een behoorlijk aantal belangstellenden op de wachtlijst. De akkommodatie is, zoals bekend, niet afgestemd op het ledenaantal. Volgens richtlijnen van de KNLTB kunnen maximaal ze ventig personen van een baan ge bruik maken en daar komt de ltc met twee banen dus lang niet aan. Er bestaan plannen om een tennis- komplex aan te leggen tussen garage Braai en de Boerenweg in Poortam bacht. Volgens het klubblad is deze lokatie uitermate geschikt, omdat dit veld past in het bestem mingsplan, zodag niet gevreesd hoeft te worden voor vertragingen als ge volg van bezwaarschriften. Dit pro- jekt zou met eigen middelen en subsi die van de gemeente gerealiseerd kunnen worden. Omdat gereserveer de gelden van de gemeente, bestemd voor de aanleg van een nieuw sport- veldenkomplex, de komende jaren niet zullen worden aangesproken, leek het een logische gedachtengang om het bedrag voor de toekomstige tennisbaanuitbreiding op sportpark Bannink, ter beschikking te stellen voor de aanleg van het nieuwe ten- niskomplex. Deze mogelijkheid, aanvankelijk ondersteund door de wethouder van sportzaken, bleek ineens niet meer zo reëel, omdat een aantal politieke partijen in Zierikzee vindt, dat de ge reserveerde gelden niet tussentijds mogen worden gebruikt voor deelop lossingen in de sport", aldus het klubblad. Proefprojekt Tijdens een intense speurtocht naar alle./ mogelijke subsidie- verstrekkers, deelde de KNLTB mee mogelijk een oplossing te weten. Het bleek dat de KNLTB bij een beursbe- zoek in Keulen op een nieuw procédé gravelbaan was gestoten, welke in samenwerking met de NSF uitgetest moest worden. De KNLTB bood aan een proefpro jekt in Zierikzee te realiseren. De aanleg van vier tennisbanen zou via het experimentenfonds van CRM voor 100 gesubsidieerd kunnen worden. De KNLTB zou het projekt gedurende vijfjaar begeleiden. Iedereen was enthousiast, ook de gemeente, die schriftelijk meedeelde medewerking te verlenen om in er fpacht de lokatie Braal-Boerenweg uit te geven. Op 7 december kwam echter de onthutsende mededeling dat het experiment geen doorgang vond, gezien de slechte uitkomsten van de testen. Zodoende moet het bestuur van de tennisvereniging naar andere mogelijkheden blijven zoeken. Wintertennis Tijdens de vergadering werd beslo ten dit jaar te stoppen met winterten nis, wegens te weinig animo van de leden. Eind dit jaar wordt er waar schijnlijk in de gemeente Wester- schouwen een sporthal gerealiseerd met vier tennisbanen. Een daarvan is voor multi-funktioneel gebruik bestemd. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. van der Hoop benoemd als nieuw bestuurslid en de heer H. Smits zal de funktie van voorzitter van de technische kommissie gaan vervullen en daardoor een plaats krijgen in het bestuur. Dit alles wel onder de voorwaarde dat hij zelf de overige leden van de technische kom missie bij elkaar zoekt. Op 23 april bestaat de tennisvere niging dertig jaar. De vergadering besloot dit lustrum een beetje sober te houden en niet veel meer te doen dan het organiseren van een onder ling toernooi. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De buitenlandspecia list van de VVD-fraktie in de Tweede Kamer, dr. W. F. van Eekelen, wil in overlegd treden met vertegenwoordi gers van FNV, CNV en MHP over de situatie in Polen. ROTTERDAM. Bij een inbraak in een havenloods aan de Geijssen- Dorfferweg in Rotterdam zijn 105 radio-kassetterekorders en 340 lede ren jacks gestolen. De waarde van de buit bedraagt volgens de politie hon derddertigduizend gulden. AMSTERDAMA. Koningin Bea trix en prins Claus hebben woens dagmorgen in het Paleis op de Dam in Amsterdam een nieuwjaarsont vangst gehouden voor diplomatieke vertegenwoordigers in ons land. ROTTERDAM. Direkteur Veenen- daal van de Rotterdamse steenkolen- importeur SSM heeft goede hoop dat in de loop van deze maand de aan voer van steenkool uit Polen weer op gang komt. Sinds begin december stokt die aanvoer als gevolg van de gebeurtenissen in dit land. BREDA. Direkteur J. Bedert van Tornado in Etten-Leur gelooft niet dat het uitstel van betaling dat hij voor zijn bedrijf aanvroeg tot een faillissement leidt. „De zaak ligt ny weer open", aldus Bedert. ROERMOND. Onder ijsschollen van een met water gevulde en gedeel telijk bevroren asput van de Maascentrale van de PLEM in Bugge- nem bij Roermond, is het stoffelijk overschot van de vermiste bewaker P. Hendrinks (28) uit Roggel opge haald. MAASTRICHT. De dienstenbond ÉNV beticht de leiding van de V. en D. vestigingen in Zuid-Limburg (Maastricht, Heerlen, Brunssum en Kerkrade) ervan oneigenlijk gebruik te maken van een zogenaamd werk- ervaringsprojekt voor langdurig werkloze jongeren. AARDENBURG, 13-1. De westelij ke grensstreek van Zeeuws-Vlaande- ren is opnieuw getroffen door een ge val van varkenspest. Vandaag (donderdag) zullen in het grensplaatsje Heille bij Aardenburg ongeveer zeventig varkens en biggen worden afgemaakt. Er is in de omge ving een vervoersverbod afgekon digd. Volgens de veterinaire inspektie in Zeeland zal de varkenspest naar ver wachting niet zo'n grote omvang aan nemen als vorig jaar. De besmetting is evenals verleden jaar afkomstig uit België. De dierenartsen in Zeeuws-Vlaanderen waren al ge waarschuwd door eerdere gevallen van varkenspest in België. De varkenspest in Zeeuws-Vlaan deren is ontedekt tijdens een onder zoek op dode dieren dat altijd wordt uitgevoerd. Het vervoersverbod treft een gebied van acht kilometer ronde de plaats Heille. SCHEEPVAART Abida, 18-1 te Sal verwacht Acmaea, 8-1 te Luanda Acteon, 12-1 te Singapore Aldabi, 13-1 van Rotterdam naar Antwerpen Aludra, 11-1 te Libreville Amersfoort, 12-1 1350 west noord west Kp Verde naar Bridgetown Atlantic Star, 11-1 van Bremerhaven naar Liverpool Macoma, 17-1 te Penang verwacht Nedlloyd Adelaide, 12-1 van Singa pore naar New Zeeland Nedlloyd Rockanje, 12-1 van Algiers naar Newport News Nedlloyd Schelde,. 12-1 van Hong kong naar Pasir Gudang Onoba, 12-1 175 noord oost Horta nófar Lyme Bay KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Brouwershaven en Zonnemaire (toez.): D. Schneider, Den Dolder. Aangenomen naar Heino: mevr. F. Bergsma-Haverschmidt, kand., Gro ningen; het beroep door de classis Leiden tot predikant voor buitenge wone werkzaamheden (pastoraat Academisch ziekenhuis te Leiden): mevr. M. Terlouw-Sterk, kand., Utrecht; het beroep door de Generale Synode tot predikant voor buitenge wone werkzaamheden (sekretaris Landbouw in de lift AMSTERDAM, 13-1. De landbouw in ons land zit weer in de lift. De investeringen gaan dit jaar omhoog. Zeven van de tien landbouwers vin den dat het goed tot zeer goed in hun bedrijfstak gaat. Het positiefste zijn de melkvee houders met 78 pet., het minst positieve de akkerbouwers met 49 pet. Dit blijkt uit een re presentatieve enquête van het Nipo, dat de Amrobank heeft laten verrichten in verband met de komende Lanbouw- Rai. Raad voor de herderlijke zorg en de Raad voor zaken van kerk en gezin): W. R. van der Zee te Den Haag. Gereformeerde Kerken Beroepen te Joure: C. W. Kempe naar, Utrecht-West; te Rijnsburg: J. Cziria, Wieringerwerf. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Drachten: J. Weste rink, Urk; te Broeksterwoude: A. K. Wallet, Ouderkerk aan de Amstel. Gereformeerde Gemeenten Tweetal te Rijssen: J. Karens, Op- heusden; M. Mondria, Waardenburg. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 12 januari 1982 Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen boerenschoon, franko leveringsplaats en per 100 kg: Tarwe, basis 16 uit opslag handel en coö peratie, 50,25 - 51,25; tarwe, basis 16 uit eigen opslag, 52,50; zomer- gerst, basis 16 53,25 - 54,25; voergerst, basis 16 47,50 - 48,00; haver, basis 16 44,75; erwten (kleine groene) 82,00 - 86,00; Schokkers 80,50 - 86,50; Capucijners 167,50; bruine bonen (vrij van grond en halve bonen; 18 vocht) 185,00 - 190,00; karwij (boe renschoon) 237,50 - 255,00; karwij (prima doorsnee kwaliteit) 272,50. Exklusief b.t.w. Aardappelen Bintje, veldgewas, direkte leve ring, op auto geleverd, 20,50 - 23,50 per 100 kg. 0 mm opwaarts, binnenlandse kwaliteitseisen, 21,50 - f 24,50 per 100 kg. Voeder aardappelen 9,50 - 10,00 per 100 kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 11 januari 1982: Bintje 35-50 mm 23,00 - 24,00 per 100 kg; 50 mm-op- waarts 28,50 - 30,00 per 100 kg. Exklusief b.t.w. Uien Zaaiuien 0,15 - 0,18 per kg. Zaai- uien, grove blanke partijen, 0,19 - 0,22. Op auto gelever en exklusief b.t.w. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, ex klusief b.t.w. 0,38 - 0,52 per kg. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi 225,— - 250,—; dijkhooi 160,— - 180,—; Roodzwenk 130,—; Veldbeemd 150,—; Riet- zwenk 95,110,—; Raaigrassen 130,gerstestro 130,—; tar- westro 95,105,—; schokkerstro 100,125,erwtenstro 110, 130,—; bruine bonenstro 120,—. Op auto geleverd en exklusief b.t.w. De Eierveilingen B^:RNEVELD, 13-1. Cóöp. Veluw- sé 'Eierveilin^ Aanvoer 2.446.200 stuks. Stem&ingï kalm, Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 10,85 - 11,20; 55-56 gram 13,70 - 13,65; 60-61 gram 14,20 - 14,00; 65-66 gram 14,30 - f 14,10. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 13-1. Aanvoer: totaal 7134, runderen 2721, graskalveren 258, vette kalveren 31, nuchtere kal veren 1962, schapen 1332; lammeren 1, geiten 33, slachtvarkens 796, slachtrunderen 1463. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2450 - 3250; guiste vaarzen rood 2350 - 3225; zwartbont 2100 - 2675; klamvaarzen 1850 - 2150; guiste vaarzen 1800 - 2125; pinken 875 - 1725; graskalveren 700 - 1025; nuchtere kalveren rood 200 - 525; zwart 150 - 420; weidescha- pen 80 -ƒ 155; lammeren 80 - 150; vette schapen 170 - 260; vette lam meren 170 - 240. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 8,50 - 9,20, 2e 7,40 - 8,50; vaarzen le 7,50 - 8,50, 2e 6,85 - 7,50; koeien le f 7,60 - 8,50, 2e f 7,00 - 7,60, 3e 6,70 - 7,00; worstkoeien 5,30 - 6,60; dikbillen extra boven note ring 9,50 - 13,85; vette kalveren le 7,20 - 7,30, 2e 7,10 - 7,20, 3e 6,50 -ƒ 7,10; slachtzeugen le 3,45 - 3,55, 2e 3,35 - 3,45, 3e 2,70 - 3,25. 99 SCHOUWEN-DUIVELAND, 13-1. Nu de weersomstan digheden werkzaamheden op het land niet toelaten zal menige landbouwer zijn gedachten al eens laten gaan, over zijn bouwplan 1982, een bouwplan waarin de bieten ieder jaar een belangrijke plaats innemen. Hij zal daarin ongetwijfeld de resultaten van het afgelopen jaar betrekken, om tot de konklusie te komen, dat een rekord jaar niet met een gemiddeld jaar te vergelijken is. Want dat 1981, met een rekord pro duktie van 1.048.000 ton suiker ver boven een gemiddeld jaar uitspringt is inmiddels wel duidelijk. De ge middelde opbrengst van een hectare met suikerbieten beteeld land lag im mers in de buurt van de 50 ton. Over 10 jaar genomen 48,18 ton, maar in 1981 was het gemiddelde 56,7 ton een stijging van 8% ton per ha. Het sui kergehalte 15,6 was ook zeer goed, al was het iets lager dan het tienjaars- gemiddelde (15,83 Maar de sui keropbrengst was door de grotere produktie 8044 kg par ha, tegen het gemiddelde van 6712 kg. (In procen ten een meer-opbrengst van 19,8 Daarmee kwam ook alle voorspei lingen aan het begin van 1981 gedaan niet uit, want de vergrote produktie heeft ook zijn nadelen, niet zozeer de overproduktie, maar meer het stelsel dat gebruikt wordt om de suikerprijs of de opbrengst van de bieten te be palen, geketend als men is aan de E.E.G. overeenkomsten. Quotum Nederland Nederland heeft door Brussel een quaotum toegewezen gekregen van 872.000 ton A en B suiker en dat was ongeveer de suikeropbrengst van de Nederlandse bieten in een normaal jaar. En men adviseerde vorig jaar op grond van normale oogsten in het verleden, de te bezaaien oppervlakte kan iets worden uitgebreid en zo teel den de Nederlandse landbouwers ruim 130.000 ha bieten, ongeveer 10.000 ha meer dan in 1980. Niet deze vergroting van het area al, maar de buitengewone groei zorg den er voor dat Nederland met een overschot van 176.000 ton suiker kwam te zitten, de zgn. C suiker. Deze C suiker (waar men in de gehele E.E.G. mee te maken kreeg) wordt uitgekeerd tegen de wereldmarkt prijs en juist de overproduktie zorgt ervoor dat de wereldmarktprijs kel dert. En door de overvloed van C suiker komt er dan ook nog een heffing op de A en B suiker. Welke manipula ties zal de E.E.G. met zijn suikero- vershot gaan uithalen? Een aantal faktoren, die het moei lijk maken een voorspelling te doen of een advies te geven. Het enige ad vies zou momenteel kunnen zijn, geen uitbreiding van de bietenteelt, maar ook geen rigoureuze inkrim- f>ing, evenals dat met vele andere anabouwprodukten het geval is. een klein overschot leidt tot prijs val. maar een klein te kort tot prijsstij ging en als de prijs stijgt, moet men zorgen aa'n de markt te zijn en te kun nen leveren wat men vraagt. De bie ten hebben in de afgelopen jaren, toch dikwijls een bevredigend finan cieel resultaat gegeven. Moge dat ook in 1982 het geval zijn. De Kynologenklub Zeeland zal nu ook op Schouwen-Duiveland een kursus starten in Gedrag en Gehoor zaamheid voor honden, eerder wer den al kursussen gegeven in Middel burg, Yerseke en Axel. Dat nu ook op Schouwen een kursus van start gaat, ligt aan het feit dat er nu een paar in- struktrice's aanwezig zijn, en er ook in deze regio grote behoefte bestaat een dergelijke kursus te gaan volgen, en zo de hond gehoorzaam te maken. Iedereen kan aan deze kursus mee doen: zowel met een rashond, als ook met een zgn. ,,vuilnisbakken"-ras. De bedoeling van deze kursussen is, de honde de eerste beginselen (en ook de baas) bij te brengen in gedrag en gehoorzaamheid. Zo zullen, het netjes leren lopen naast de baas zonder te trekken, het komen op bevel, het terug sturen naar een eerder verlaten plaats, staan en betasten, om maar eens de belangrijkste oefeningen te noemen, behandeld worden. Alle oefeningen waar men in de praktijk, (dus het da gelijkse leven) erg eel gemak en ple zier aan heeft. Ook aan de zgn. pro bleemhonden zal ruim aandacht wor den besteedt. Na de elementaire kursus doorge lopen te hebben, is er de gelegenheid om examen te doen waar een certifi caat Elementaire Gehoorzaamheid" mee behaald kan worden. Daarna kan men desgewenst deelnemen aan de vervolgkursus, Gedrag en Gehoor zaamheid. Rest nog te vermelden dat de kur sus wordt gehouden bij „Tineke's dierenpension" in Kerkwerve, en als instruktrice's zullen optreden de da mes Bogh en Holm. Voor inlichtin gen en evt. opgeven kan men bellen naar de G. en G. administratie Mine- ke de Feiter, Esdoornstraat 15, 's- Gravenpolder, telefoon (01103) 2347. Kynologenklub Zeeland C. de Waardt Scheldestraat 38 Vlissingen Op 4 januari jl. is de eerste bijeen komst geweest van vrouwen die kor tere of langere tijd geleden een kind ter adoptie hebben afgestaan. Op deze avond is gepraat over ge voelens van onmacht en wanhoop, het niet kunnen begrijpen door je omgeving waarom je een kind wilde of moest afstaan. De angst om erover te praten omdat je ervaren hebt dat mensen die je in vertrouwen hebt ge nomen, het verder vertelden. Deze avond was voor het eerst dat vrouwen in Zeeland met elkaar over deze zeer ingrijpende periode in hun leven konden praten. Zij willen hier mee doorgaan en nodigen andere vrouwen die een kind ter adoptie hebben afgestaan uit om naar de vol gende bijeenkomst te komen. 'Deze:zal zijn op dinsdag 26 januari 1982'om 20.00 uur. Inlichtingen óver deze gespreksgroep: Fiom-Zeeland, Loskade 17, 4331 HW Middelburg, 01180-27311. Fiom-Zeeland Op 1 december van het vorige jaar was de heer K. Schoonaard te Burgh 25 jaar koster van de Hervormde ge meente aldaar (de Zierikzeesche Nieuwsbode berichtte hierover uit voerig). Vanwege familie-omstandig heden kon dit jubileum toen niet ge vierd worden. Maar van uitstel is geen afstel ge worden! Op zaterdag 16 januari a.s. vindt in „De Koe-bel" een feestelijk samenzijn plaats, van 17.00 - 18.30 uur - en de kerkeraad van de Her vormde gemeente nodigt iedereen, die de heer Schoonaard wil geluk wensen van harte tot bijwoning uit. A. J. Baas (Voorzitter kerkeraad) De vereniging wereldwinkel Schouwen-Duiveland start woens dag 3 februari a.s. met een kursus „wereldwinkelier". De kursus is be doeld voor iedereen, die interesse heeft in het wereldwinkelwerk; die wel met de wereldwinkel wil mee werken, maar „er niets van af weet"; die meer bij het werk betrokken wil zijn. Het aksent van de kursus zal liggen op de praktijk van het winkel- en voorlichtingswerk. De duur van de kursus is 6 woensdagavonden, om de 14 dagen. Daarnaast zijn er 2 huis werkavonden. De inhoud van de kursusavonden is ongeveer als volgt: 1. Wat is een wereldwinkel - hoe denkt „men" bij de wereldwinkel over ontwikkelingssamenwerking e.d. Wat stellen de kursisten zich bij het woord wereldwinkel voor. 2. Wat zijn alternatieve inkoopor ganisaties. Wat willen ze en waar ha len ze hun produkten vandaan. Wat heeft die verkoop voor zin. 3. Wat denkt de bevolking van Schouwen-Duiveland bij het woord wereldwinkel - het houden van een interview. 3b. - huiswerk: zelf interviews af nemen. 4. Konklusies van 1 t/m 3 voor het te voeren beleid. 5. Programma's maken. Propagan da maken. Hoe doe je dat. 5b. - huiswerk: een programma ma ken. 6. Rollenspeleq: programma, win kel. markt. De kursus wordt gegeven van 20.00 tot 22.00 uur. Van 19.30 - 20.00 uur is er gelegenheid tot informeel kontakt en koffie drinken. Plaats van de kur sus: Prinses Julianaschool - Janne- wekken - Zierikzee. Kursusleding ligt in handen van Grace Molegraaf, Anneke Bouman en Piet Kleemans. Enige vooropleiding of kennis van zaken is niet vereist. Iedere geïnte resseerde is van harte welkom. Inlichtingen en opgave: Grace Mo legraaf, Keetenstraat 11, Zierikzee. Telefoon (01110) 3921. ■■■■■■Ml mmt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 5