Inge van de Berg verovert de Nieuwjaarstrofee in M-klasse Sylvia Schlink winnares in Nieuwjaarstrofee-wedstrijd Jaap den Haan verdedigt zijn titel bij bv d'Eule BELANGRIJK DUEL VOOR BRUSE BOYS 4 PPC Schouwen-Duiveland Korte baanwedstrijd op Zierikzeese ijsbaan Libre 2e klas MARTIN BRUËL ZEEUWS KAMPIOEN BIJ WELPEN Zaalvoetbal R.V. Renesse BRUINISSE, 9-1. Zaterdag 9 januari organiseerde de pony- en paardenklub Schouwen-Duiveland voor de eerste keer haar klubkampioenschappen met de Nieuwjaarstrofees als inzet in de zes kategorieën, die in Ruitersportcentrum ,,De Korenzolder" hun dressuurproeven aflegden. Als jury trad mevrouw Turksma-Schinkelshoek op, bestuurslid van de Nederlandse Pony Club. Via haar waarderingen eiste Inge van de Berg het eerste klubkampioenschap op in de M-klasse bij de paarden. Met St. Clair kreeg zij 120 punten op haar kon- to, waarmee zij haar naaste belager Antonie Sanders en zijn paard Julias acht punten voorbleef. Trofeewinnaar in de M-klasse bij de ponies Jasper Ouwenbroek met jury me vrouw Turksma-Schinkelshoek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de M-klasse voor de ponies ging de eerste plaats naar Jasper Ouwen- broek met Annabel. Met 131 punten skoorde hij het hoogste van alle kom- binaties, die zaterdag in Bruinisse in aktie kwamen. Het was overigens niet zo moeilijk voor hem om de eerste plaats binnen te halen, omdat hij niet een tegenstander had. Voor de schijn fungeerde Erica Butler met Amorette als opponent, maar offi cieel reed zij haar proef als promotie- proef in de L4-dressuur van de paar den. Tweede plaats Met 115 punten werd zij hierin eerste voor Wim Schot, die met Na dien 107 punten skoorde. Met Tames- ses werd Erica Butler gediskwalifi ceerd, omdat het paard niet gelijk matig liep. Omdat ieder lid maar een keer in aktie mocht komen voor de Nieuw jaarstrofee greep Erica Butler ook in de L2-dressuur naast de trofee. An dermaal met Amorette werd zij eerste met het knappe totaal van 125 punten. Mies Brox met Kandri eiste de tweede plaats op met 114 punten, maar dit was uiteindelijk wel vol doende om de trofee in ontvangst te nemen. Het grote verschil tussen Jasper Ouwenbroek en Erica Butler in de M- klasse bij de ponies lijkt zo op het oog niet helemaal relevant, omdat een jury wel degelijk anders jureert bij een „geintje" wat de klubkampi oenschappen toch in feite zijn en een bloedserieuze zaak wat een promo tiewedstrijd. Zonder twijfel jureerde mevrouw ZIERIKZEE, 12-1. Door de Zierik zeese IJsvereniging zal donderdaga vond op de ijsbaan een korte baan wedstrijd voor heren ovar 150 meter worden georganiseerd. De wedstrij den zullen worden gereden volgens het afval systeem. De prijzen voor deze wedstrijd zijn f 40,-, f25,- en f 10,-. Vanaf 19.45 uur kan men zich opge ven voor deelname in de bestuurska mer bij de baan. Op een nog nader te bepalen datum zal ook nog een afvalrace worden ge organiseerd. Turksma de proef van Erica Butler als promotiewedstrijd, terwijl Jasper Ouwenbroek een wat toleran tere beoordeling onderging. Vrijwel zeker zou Ouwenbroek toch de trofee in ontvangst genomen hebben, maar twee puike optredens van Erica But ler leverden uiteindelijk niet meer op dan twee bijzondere „eervolle" eerste plaatsen. In de B-dressuur bij de paarden ging de eerste plaats naar Annet Ou wenbroek met Ulvest. Met 130 pun ten bleef zij broer Jasper Ouwen broek en Roeska drie punten voor. De derde plaats was voor Catherine Butler met Gipsy Queen en 123 pun ten. Deze laatste kómbinatie vero verde wel de trofee bij de L-dressuur voor ponies. Met 126 punten bleef zij Linda Hoornweg met Bento en zus Erica Butler met Taufan een punt voor. Kampioene bij de ponies in de B-klasse zwaar werd Annemarie Padmos met Fosco met 124 punten. Marion Hofland met Farah werd hier met twee punten minder tweede. Wisselbeker Voorzitter Martin de Jftpg reikte de trofeeën uit aan 3ë zés winnaars tij dens een gezellige fondue-avond na afloop van de wedstrijden. Tijdens dit gezellig onderonsje werden ook het oudste rijdende lid Wim Schot en de heer Van de Graaf in het zonnetje gezet. De fraaie wis selbekers werden door zes families beschikbaar gesteld, hetgeen de klubkas beslist ten goede kwam. Uitslagen klubkampioenschappen paarden- en ponyklub Schouwen- Duiveland in Ruitersportcentrum „De Korenzolder" in Bruinisse: Ponies klasse B-licht: 1. Monica de Jong op Elska 98 pt.; 2. Patricia Bak ker op Piccolo 97 pt.; klasse B-zwaar: 1. Annemarie Padmos op Fosco 124 pt.; 2. Marion Hofland op Farah 122 pt.; 3. Monique Willemsen op Janitat 120 pt.; 4. Patricia de Broekerd op Smokey 119 pt.; 5. Annelies de Hilster op Jasper 105 pt. Klasse L: 1. Catharine Butler op Gypsy Queen 126 pt.; 2. Linda Hoornweg op Bento 125 pt.; 3. Erica Butler op Taufan 125 pt.; 4. Gabriëlle Butler op Fairy II 118 pt.; klasse M: 1. Jasper Ouwen broek op Annabel 131 pt. Paarden (en ponies): klasse B2: 1. Annet Ouwenbroek op Ulvest 130 pt.; 2. Jasper Ouwenbroek met Roes ka 127 pt.; 3. Catherine Butler met Gypsy Queen 123 pt.; 4. Erica de Jong op Pandarosa 118 pt.; 5. Cora Beider op Beid Star 110 pt.; 6. Petra Rouwit met Nadien 96 pt.; 7. Helga van de Berg op Simpel opgegeven. Klasse ZIERIKZEE, 12-1. Vanaf donderdagavond 14 januari wordt in café Neffen d'Eule in Oosterland het distriktskampioenschap tweede klas libre ver speeld. Jaap den Haan van de biljartvereniging Renesse verdedigt hier zijn vorig jaar veroverde titel. Het zal voor de Renesser veteraan evenwel niet gemakkelijk zijn om andermaal met kampioensmedaille te gaan strijken, omdat de oppositie beslist niet gering is en de acht fina listen allen vrijwel van gelijke sterk te zijn. Als voornaamste opponent sfhat zijn klubgenoot Koos Dorre- man op de lijst van acht finalisten. Vervolgens komen er twee spelers van het Nieuwerkerkse OKK aan de tafels van Neffen d'Eule. Tonny van Beveren en Jaap Goudzwaard zijn twee spelers, die voor aardig wat te gengas kunnen zorgen. Natuurlijk ontbreekt ook op dit kampioenschap niet de inbreng van biljartvereniging Bommenede uit Zonnemaire. Toon Schouwenaar, Rinus de Rijke en Leo de Munnik dragen er geza menlijk zorg voor, dat de vereniging, die het afgelopen weekeinde zo op vallend aan de weg timmerde via de eerste klas driebandenfinale, ook nu terdege van zich zal laten spreken. Het veld wordt gekompleteerd door B4: Catherine Butler met Gipsy Queen 123 pt. Klasse L2:1. Erica But ler met Amorette 125 pt.; 2. Mies Brox op Kandri 114 pt.; 3. Corinne van Popering met Mora 113 pt.; 4. Di ana Luchies op Red Devil 109 pt.; 5. Annelies de Koning op Andreas 105 pt.; 6. Erica Butler'op Ramesses 104 pt.; 7. Wim Schot op Nadien 96 pt. Klasse L4:1. Erica Butler op Amoret te 115 pt.; (telde tevens mee voor klubkampioenschap M-klasse po- nies); 2. Wim Schot op Nadiens 107 pt.; 3. Eric Butler op Ramesses gedis kwalificeerd. Klasse M2: 1. Inge van de Berg op St. Clair 120 pt.; 2. Anto nie Sanders op Julia 112 pt.; 3. Kees- Jan van de Graaf op Liesbeth 109 pt. Klasse m4: 1. Kees-Jan van de Graaf op Liesbeth 113 pt. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 11-1. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 353 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 3000 - 4100; werk paarden 2250 - 3500; oude paarden 2100 - 2800; 3-jarige paarden 1550 - 2550; 2-jarige paarden 1325 - 2425; veulens 475 - 1250; hitten 725 - 1475; pony's 300 - 700. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 6,50 - 8,35; jonge slachtpaarden 6,75 - 8,50. De handel in slachtpaarden was vlug, en in pony's vlot. Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 11-1. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen: Bintje 35-50 mm 23,00 - 24,00; 50 mm opw. 28,50 - 30,00; 35-55 mm opw. 24,50 -ƒ 25,50; Eigenheimer 35 mm opw. in zakken 22,00 - 25,00. Zandaardappelen: Bintje 35-50 mm 19,00 - 21,00; 50 mm opw. 24,00 - 25,50. Exportaardappelen: Bintje 45 mm opw. in zakken voor Italië 28,50 - 29,00. Voeraardappelen tot 8,50 - 9,50. Stemming: vast. KERKNIEUWS Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND. Donderdag 14 ja nuari, 19.30 uur ds. J. C. Weststrate, 's-Gravenpolder. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wierden: E. M. Bak ker, Veenendaal. Aangenomen naar Urk: dr. G. Bos, Zeist, die bedankte voor Bermekom, Ommen en Rijswijk; naar Oostburg (nieuwe predikantsplaats): M. Hooij- meijer, kand., Zuidzande, die be dankte voor Haastrecht, Schoondij- ke, Groede, Nieuwvliet, Waterland- kerkje en Zuidzande. Bedankt voor Voorschoten: E. J. G. Hamminga, Den Haag. Gereformeerde Kerken Beroepen te Maarssen: drs. H. A. Marsman, Nagele en Tollebeek. Aangenomen naar Rijswijk: S. van der Veen, Krimpen aan den IJssel. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Veenendaal: J. Kok, Amersfoort-Centrum. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Woerden: A. Els- hout, Slikkerveer; voor Rotterdam- IJsselmonde: D. Hakkenberg, Lisse; voor Terwolde de Vecht: P. Hon- koop, Kampen; voor Unionville (Ca nada): J. J. van Eckeveld, Zeist. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Bruinisse en Terneu- zen: F. Mallan, Rhenen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het onderzoek in de boeken van de Holland Duck Club naar de inkomsten en uitgaven van het vorig jaar oktober door de klub georganiseerde festival ten bate van gehandicapten heeft voorlopig uitge wezen dat er 45.000 gulden zoek is. AMSTERDAM. Deze zomer zal in Amsterdam begonnen worden met de bouw van een nieuw slachthuis an nex vleesmarkt. Eind vorig jaar moet dit komplex, dat in de plaats komt van het huidige gemeentelijk abbatoir, gereed zijn. AMSTERDAM. De Amsterdamse afdeling van de Bouw- en Houtbond FNV gaat aktie voeren tegen de aan gekondigde ziektewetmaatregelen van minister Den Uyl en staatssekre- taris Dales van sociale zaken. Vrij dag zal voor het hoofdkantoor van het sociaal fonds bouwnijverheid in de hoofdstad een demonstratie wor den gehouden. AMSTERDAM. Violist Christiaan Bor gaat tegen het einde van dit jaar een tournee door de Sowjet-Unie ma ken. Samen met de Amerikaanse pia nist Jerome Lowenthal zal hij in to taal zes koncerten geven. DEN HAAG. Het Nederlandse Ro de Kruis heeft gevolg gegeven aan de oproep uit Polen orh grondstoffen voor medicamenten en gebruiksarti kelen te sturen. Nog deze week stuurt het Rode Kruis 5.000 pakket ten met toiletspullen naar Polen, die door het Poolse Rode Kruis in gevan genkampen aan de gedetineerden worden uitgereikt. DEN HAAG. De volksrepubliek China heeft van de Europese Ge meenschap voor een bedrag van ruim 23 miljoen gulden voedselhulp gekre gen voor de bevolking van de provin cies Hubei en Sichuan, die vorig jaar door hevige overstromingen werden getroffen. DEN HAAG. Bij de huidige stand van de ontwikkelingen ligt het voor de hand dat het aantal windmolens in woongebieden beperkt moet blij ven. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) zegt dat in haar brochure „Gemeenten en windmo lens. UTRECHT. Sneeuw in Noord- Frankrijk en ij zei in Zuid-België ont- Tegelen sinds zondagnacht het inter nationale treinverkeer tussen deze streken en Nederland. TAFELTENNIS ZIERIKZEE, 10-1. Martijn Bruël. de jeugdige tafel- tennisser van de Zierikzeese vereniging Scaldina, is zaterdag in Oostburg kampioen van Zeeland gewor den bij de welpen. In de finale klopte Bruël zijn eni ge echte rivaal in Zeeland, Peter Boone van Middelburg-Zuid overtuigend in twee games (21-11, 21-14), waardoor de in Brouwershaven woonachtige 10-jarige Scaldina-speler zijn eerste tafeltennissei- zoen met een puike prestatie bekroonde. Het was allerminst verrassend dat Boone en Bruël de finale speelden tij dens de Zeeuwse titelstrijd in Oost burg. Al gedurende het hele seizoen maakte het tweetal de dienst uit in hun leeftijdsgroep in Zeeland. Tot za terdag werden alle onderlinge duels evenwel overwinningen voor de Mid delburgse speler. Tijdens de nationale achtkampen in Middelburg (twee keer) en Culem- borg verloor Bruël steeds van Boone, maar er zat duidelijk progressie in de resultaten en de nederlagen werden alsmaar minimaler. In Oostburg wa ren de rollen plotseling helemaal om gedraaid en verpletterde Bruël zijn tegenstander op niet mis te verstane wijze. Bruël werd zodoende op schitteren de wijze kampioen van Zeeland bij de jongens welpen. Hij traint nu een groot half jaar bij Scaldina en hij speelde pas in september zijn eerste officiële wedstrijd. Martijn Bruël werd zodoende de vierde Zeeuwse kampioen uit de geschiedenis voor ÏTV Scaldina. Ronald de Rijke werd kampioen bij de jongens pupillen-C, Petra de Ruiter bij de meisjes pupillen-C en Cor Smalheer ging Bruël het vorig jaar als derde kampi oen vooraf bij de heren in de F- klasse. ZIERIKZEE, 11-1. Woensdagavond staan er weer de gebruikelijke zes zaalvoetbalwedstrijden op het pro gramma, nadat de vorige week lou ter bekerduels werden afgewerkt. In de eerste klas moet SKNWK, een van de staartploegen, het opnemen tegen kampioen en bekerfinalist Country Club. Voor de Nieuwerkerkse forma tie is winst pure noodzaak, maar veel kans lijkt de ploeg niet te hebben te gen het team van coach Cees in 't Veld, dat woensdagavond officieel kampioen kan worden. Hiervoor heeft men dan wel de hulp van Sporthuis ZZ nodig. Sport- huis ZZ moet het direkt na de wedstrijd SKNWK-Country Club op nemen tegen de nummer twee van de ranglijst Skol Boys. Als Country Club wint van SKNWK en Sporthuis ZZ ziet kans om Skol Boys te klop pen dan is de oude kampioen niet meer in te halen door Skol Boys. Eer der in de kompetitie won Skol Boys met 3-4 van Sporthuis ZZ, maar men was toen nog volledig in de race, het geen voor de motivatie natuurlijk stimulerend werkte. Country Club rekende in de eerste kompetitiehelft met 6-0 af met SKNWK. De Nieuwerkerkse ploeg krijgt om 20.20 uur kans om zich te revancheren, terwijl Skol Boys en Sporthuis ZZ om 21.00 uur aan hun wedstrijd beginnen. De avond wordt om 19.00 uur geopend met een wedstrijd uit de derde klas tussen koploper Dreischor en Brogum II, hetgeen voor Dreischor geen noe menswaardige problemen moet ople veren. Om 19.40 uur komt Bruse Boys in aktie tegen het altijd lastige ZZ'72, dat theoretisch nog een kleine kans heeft om zich bij de eerste twee te klasseren. Ongetwijfeld zal men al les in het werk willen stellen om de Boys van de volledige puntenwinst af te houden. Na de twee eerste klas se wedstrijden wordt de avond beslo ten met twee redelijk oninteressante ontmoetingen, waarbij nog onder, noch boven aan de ranglijsten ook maar iets op het spel staat. Om 21.40 uur spelen W Ooster- schelde en Renesse tegen elkaar in een duel in de derde klas en de avond wordt om 22.20 uur afgerond met de tweede klasse-ontmoeting tussen Brogum I en Country Club II. Bro gum is een aantal wedstrijden ach terop en kan via winst nog een paar plaatsjes klimmen op de ranglijst, maar voor de eerste twee plaatsen komt de soosploeg zeker niet meer in aanmerking. DEN HAAG. Nederland telde op 1 januari 1981 520.000 niet-Nederlan- ders. Dit komt neer op 3,7 procent van de totale bevolking van Neder land, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. UTRECHT. De trein die zondaga vond om 23.10 uur uit Parijs is ver trokken richting Nederland, is maan dagavond tegen half zeven met een kleine elf uur vertraging Roosendaal binnengelopen. De 156 passagiers zijn vandaaruit met binnenlandse treinen naar hun eindbestemming vervoerd. die deze wedstrijden hadden doen slagen. Aansluitend reikte hij ook nog de prijzen uit aan hem, die het voorbije seizoen aan de meeste wedstrijden hadden deelgenomen. Tenslotte moesten ook de winnaars en winnaressen van de prijzen voor de hoogst scorende ruiter of amazone per wedstrijd nog naar de voorzitter komen. Sylvia van Tilborg kwam in het af gelopen seizoen op de meeste wedstrijden uit in de afdeling paar den. Met dertien wedstrijden bleef zij Sylvia Schlink een optreden voor. Het hoogste gemiddelde punten werd gescoord door Hilene Tanis met 118 punten. De tweede plaats was hierbij voor Sylvia Schlink met 118,1 punten en Jan Bal, die tot een gemiddelde van 115, 3 punten wist te komen. Bij de pony's kwam Esther van Til borg tot het hoogste aantal deelna mes in de klasse B-licht, maar zij scoorde ook het hoogst per wedstrijd. Zo'n double was er in de klasse B- zwaar voor Audrey Wiersema. De komplete uitslagen van de wedstrijden van zondag 10 januari in manege Grol in Renesse: Pony's: klasse B-licht: 1. Marlies Kooman op Jovos 88 punten; 2. Mau rice van Goudoever op Mistral 78 punten; klasse B-zwaar: 1. Esther van Tilborg op Romeo 118 punten; 2. Ronnie Schlink op Uria 108 punten. Paarden: klasse B-licht: 1. Jan Bal op Tarzan 120 punten; 2. Jacomiene Zevenbergen op Tiridu 108 punten; 3. Hilene Tanis op Tarzan 106 punten; 4. Wilma Mosterd op Tamor 105 punten; 5. Ilonka Kemp op Rebecca 102 pun ten; 6. Henk Kooman op tamor 102 punten; 7. Audrey Wiersema op Tesi- ree 101 punten; 8. Jeanet Kooman op Unika 101 punten; 9. Leo Lemson op Casanova Boy 99 punten; 10. Anne- Marie van Goudoevere op Useance 99 punten; klasse B-zwaar: 1. Anne- Marie van Goudoever op Casanova Boy 132 punten. Klasse L-licht: 1. Hetty Raats op Rilana R. 117 punten; 2. Annie Tanis op Hianta 117 punten; 3. Sylvia van Tilborg op Silvia 116 punten; 4. Anne-Marie van Goudoever op Casa nova Boy 112 punten; 5. Marijke Bei- je op Musky 109 punten; 6. Jaap van Oeveren op Marity Love 102 punten; klasse L-zwaar en M-licht: 1. Sylvia Schlink op Santa (L-zwaar) 123 pun ten; 2. Arnold Kriens op Ocanan (M- licht) 121 punten; 3. Sylvia van Til borg op Silvia (L-zwaar) 120 punten. Ruud de Bruin van de organiserende vereniging d'Eule en ongetwijfeld is dit een speler, die danig zou kunnen verrassen. De Bruin heeft de laatste paar jaar een geweldige progressie doorge maakt en bij Is in minder dan geen tijd opgeklommen naar de hogere re gionen van het Schouwen- Duivelandae biljart wereldje. Moge lijk, dat hij op zijn eigen tafels al wat van die vooruitgang ten toon kan spreiden. Behalve donderdagavond, als om 19.00 uur wordt begonnen, wordt er ook gespeeld op vrijdagavond en ge durende de hele zaterdag. Distrikts- bestuurslid Rinus Lems zal de nieu we kampioen zaterdagavond de kam pioensbeker en -medaille overhandi gen. De lengte van de te spelen partij en bedraagt 120 karamboles en de organisatie is in handen van bv d'Eu le. De winnaressen bij de dressuurwedstrijden voor paarden. Staand van links naar rechts: Hetty Raats, Anne-Marie van Goudoever, Hilene Tanis en Sylvia Schlink; knielend van links naar rechts: Annie Tanis, Jacomine Zevenbergen en Sylvia van Tilborg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 10-1. Ruitervereniging Renesse organiseerde zondag 10 januari de jaarlijkse dressuurwedstrijden om de Nieuw jaarstrofees in de diverse klassen. Er werden ook een aantal ruiters en amazones van de Landelijke Rij- vereniging Westelijk Schouwen uitgenodigd voor deze in manege Grol in Re nesse afgewerkte wedstrijden. Als winnares in de zwaarste klasse - de klasse L-zwaar - kwam de kómbinatie Sylvia Schlink en Santa uit de bus. Met 123 punten bleef deze kómbinatie Arnold Kriens en Ocanan twee punten voor, waardoor Sylvia Schlink haar trofee in ontvangst mocht nemen uit handen van RV Renesse-voorzitter Bertus Moerland. Bij de pony's ging de zege in de klasse B-licht naar Marlies Kooman met Jovos, terwijl Esther van Til borg zich op haar pony Romeo de sterkste toonde in de klasse B-zwaar, bij de paarden was Jan Bal op Tarzan de sterkste in de klasse B-licht voor Jacomine Zevenbergen op Tiridu. Bal werd overigens met een fikse voorsprong winnaar van de Nieuw jaartrofee in zijn klasse. In de klasse B-zwaar kwam Anne- Marie van Goudoever zeer knap voor de dag met Casanova Boy. Met 132 punten werd zij het beste beloond van alle deelnemers die zondag in manege Grol aan de start kwamen. In de klasse L-licht ging de eerste plaats naar Hetty Raats op Rilana R. Evenals de nummer twee Annie Ta nis op Hianta behaalde Hetty Raats 117 punten, maar zij werd uiteinde lijk als eerste geklasseerd. Na afloop van dc dressuurwedstrij den reikte voorzitter Bertus Moer land de prijzen uit nadat hij een dankwoord had gesproken aan ieder, De prijswinnaars bij de ponies. V.l.n.r. Maurice Goudoever, Ronnie Schlink, Ester van Tilborg en Audrey Wiersema. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 4