Navo-landen nemen afstand van maatregelen tegen Sowjet-Unie EEG-PROGNOSE Niet op één lijn met VS Doden door koude in VS Armen betalen de tol van Engelse winter Plotselinge chaos in België door hevige sneeuwval AGENDA 2 Overstromingen Burgemeester Polak: „geweld is geweld" De bezuinigingen op de kunst De kosten van levensonderhoud De stijgende woonlasten in Polen „Binnen de Veste" wil niet naar Raamstraat ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE WEEKEINDE Dat wolken van optimisme over de fraaie Engelse universiteitsstad Cambridge trekken, is teveel gezegd, want een groep onderzoekers daar heeft voorspeld dat in de tien landen van de E.E.G., binnen enkele jaren, de werkloosheid zal oplopen tot der tien miljoen. Dat is twaalf procent van de beroepsbevolking. Oorzaken zijn - zo menen de onderzoekers - de (te) geringe ekonomische bedrijvig heid en het aanbod van vele honderd duizenden jongeren, die werk willen, dat er niet is. Een ongehoorde toestand, of liever niet ongehoord, want de ontwikkeling krijgt steeds duidelijker trekken van de monster- krisis uit de dertiger jaren. Die krisis werd echter niet zo dui delijk toegedekt door een stelsel van sociale voorzieningen, waardoor het grimmig karakter duidelijker naar voren trad. In sommige landen (van de 10 E.E.G.-landen) kan het werk loosheidspercentage zelf oplopen tot 15. De bepleistering van het ware aangezicht van de werkloosheid en alles wat daarmee samenhangt, kost te Nederland in 1981 het bedrag van 33 miljard, als ook hier het aantal werklozen naar de voorspelde Cam- bridge-normen blijft stijgen, dan zal derhalve de politieke strijd zich steeds scherper gaan afspelen op het terrein van de noodzakelijke, maar dure, sociale verworvenheden aan de randen waarvan thans reeds wordt „geknabbeld" (verlaging dagen zie kengeld). Als het millimeteren op dit speci fieke terrein zich doorzet door dwang van de omstandigheden, dan zal (ook) Nederland - werkend en niet- werkend - steeds meer de strukturele achteruitgang van de ekonomie aan den lijve gaan ondervinden. Wat is er fout gegaan, dat het fun dament waarop het sociale gebouw rust, scheuren gaat vertonen? De on derzoekers van Cambridge hebben de wijsheid niet in pacht, maar ze hebben wel een antwoord. Ten tijde van de eerste akute oliekrisis, heb ben de regeringen hierop verkeerd gereageerd, zo menen zij. De oliepro- dukten hadden meteen sterk in prijs moeten stijgen, waardoor de energie tekorten in de gemeenschap hadden kunnen worden beperkt. De regerin gen evenwel remden de vraag naar olieprodukten af, door maatregelen te nemen, die de ekonomische groei beperkten. Wie het vatten kan die vatte het. In ieder geval zijn er weer eens des kundigen die achteraf precies weten, hoe het had gemoeten, maar de on derzoekers hebben zich - spijtig ge noeg - niet laten horen op het mo ment, dat het met de olie helemaal fout liep en o.m. de toenmalige mi nister-president Den Uyl de stelling verdedigde, „dat het leven nooit meer zou worden, zoals het was ge weest". Na eenmalig gebruik van de benzi nebonnen evenwel werden de voorra den bonnen al verscheurd en alles ging gewoon door, alsof er niets aan de hand was geweest. Zoveel weten de (genoemde) onderzoekers intus sen, dat het in de E.E.G.-tien, maar ook in elke E.E.G.-land afzonderlijk zal moeten draaien em ekonomische bedrijvigheid, wil men uit de dieper wordende put geraken en wil het angstig cijfer van 13 miljoen werk lozen werkelijk belangrijk worden gereduceerd. Flitsen uit het buitenland CAIRO/JERUZALEM. De Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, Alexander Haig, wil een posi tief resultaat van het autonomie- overleg zien tegen het tijdstip dat Is raël het laatste bezette deel van de Sinaï ontruimt. Dit heeft het semi- officiële Egyptische dagblad Al-Ach- ram maandag gemeld. SAN DIEGO. In een rede tot een Amerikaanse bóeren-federatie heeft president Reagan maandagavond ge zegd „geen trek" te hebben in een voedselembargo tegen de Sowjet- Unie, maar niet uitgesloten dat dit onvermijdelijk zou kunnen worden om steun te tonen aan de vrij heidsstrijd van het Poolse volk. De kleinzoon NANTES. ïl-l. Een man die als ..kleinzoon" van de Franse impressionistische schilder Claude Monet (1840-1926) enige jaren in de Westfranse stad Nantes een alom geëerde fi guur was, blijkt een oplichter te zijn die bovendien wegens het lidmaatschap van de Waf- fen-SS bij verstek ter dood veroordeeld is. ..Jean Monet" die zei 85 jaar oud te zijn en die. evenals zijn beroemde grootvader, een prachtige witte baard droeg, was een bekende figuur tn Nantes. Bij de opening van geen enkele tentoonstelling ontbrak hij. De voorstad Bouf- fay benoemde hem zelfs tot er eburger. „Hij was zo bekend dat ik hem moeilijk om zijn persoonbewijs kon vragen", verklaarde de burgemeester achteraf. BRUSSEL, 11-1. De Navo-landen hebben maandag in Brussel in verband met Polen geen konkrete maatrege len tegen de Sowjet-Unie genomen, maar besloten de mogelijkheid hiervan te bestuderen. Met uitzondering van Griekenland kwamen de West-Europese leden van het bondgenootschap overeen dat zij de komende weken zullen onderzoeken of maatregelen kunnen worden genomen wat betreft de invoer uit de Sowjet- Unie, zeevaart- en luchtvaartovereenkomsten, de omvang van Russische han delsvertegenwoordigingen in Westerse hoofdsteden en de voorwaarden voor exportkrediet. In een later stadium zullen eventu- i ele maatregelen wat betreft energie, landbouwprodukten en andere goe deren, en de uitvoer van technologie worden overwogen. Minister Van der Stoel legde er de nadruk op dat geen van Amerika's bondgenoten harde verplichtingen heeft aangegaan, en sloot de moge lijkheid niet uit dat de Navo-landen in de toekomst een verschillend be leid ten opzichte van de Sowjet-Unie zullen voeren. Koude konferentie MOSKOU, 11-1. De -vrieskou i in de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie is maandag „overgeslagen" naar de Ame- 1 rikaanse ambassade in Mos- kou. Een mankement aan de i verwarmingsinstallatie noop- 1 te de ambassade de verslagge- vers op een perskonferentie te adviseren hun warme jassen 1 aan en hun bontmutsen op te houden. Westelijke diploma- i tieke kringen zeiden dat de ambassade werkte onder kou- i de-oorlogsomstandigheden. i Een troost was het dat de temperatuur die vorige week in Moskou gedaald was tot 30 i graden onder nul, nu wat be- haaglijker" was. Het vroor i slechtstien graden. Niet gelijk Hij verklaarde namelijk dat de Navo-landen niet gelijk behoeven te LONDEN. Krachtens de op 13 de cember ingestelde noodtoestand zijn 618 Polen veroordeeld via een ver snelde procedure. Radio-Warschau heeft maandag meegedeeld, dat het om 394 verschillende zaken ging, die via snelrecht zijn afgehandeld. AMSTERDAM, 11-1. Geweld is ge weld, of dat nu komt van knokploe gen van heroïnehandelaren, van huiseigenaren of van krakers, ge weld is niet te tolereren. Noch ge weld of intimidatie tegen burgers (welke dan ook) noch tegen politie- Dit zei burgemeester Polak van Amsterdam maandag in zijn toespraak op de nieuwjaarsbijeen komst van de hoofdstedelijke poli tie. Als men een ander beleid wil is er in onze demokratie een middel voor: er worden ook in 1982 verkiezingen gehouden. Zo werkt de demokratie. „Maar ik weiger stenen als argUmëh- ten te aanvaarden gnij?i#tj.s de into lerantie af, die daar achter zit", al dus Polak. AMSTERDAM, 11-1. De bezuini gingen op de kunst zoals onlangs voorgesteld in de ombuigingsnota van crm betekenen een ernstige aan tasting van de mogelijkheden voor kunst en kunstenaars. De al eerder in gang gezette gemeentelijke bezuini gingen, nu aangevuld met de maatre gelen van crm, zullen catastrofale ge volgen hebben voor het voortbestaan van toneel- en muziekgezelschappen, terwijl een groot aantal schouwbur gen en theaters hun aanbod moet in krimpen. Dit staat in een nota van nagenoeg het gehele kunstleven in Nederland, die dinsdagmiddag wordt aangeboden aan de leden van de vaste Tweede-Kamerkommissie voor crm. DEN HAAG, 11-1. De kosten van levensonderhoud zijn in de periode half novenber-half december gelijk gebleven, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Duurder werden onder meèr vlees en vleeswaren. Daarentegenover stond een daling van de benzineprijs en van de prijzen van dameswinterkleding. De inflatie over het hele jaar 1981 is daarmee op 6,7 procent gekomen, wat ongeveer overeenkomt met de ramingen. Woonkosten gingen met tien procent het meest omhoog, ge volgd door de kosten van ontwikke ling en ontspanning (7,1 procent), hy giëne en medische verzorging (5,9 procent), voeding (5,6), roken, ver keer en partikuliere verzekeringen (3,8) en kleding en schoeisel (2). DEN HAAG, U-l. Er moet een zo danig beleid komen dat degenen met de laagste inkomens niet zoals nu het geval is in moeilijkheden komen door de '.terke stijgende woonlasten. Er moet op dit gebied op korte ter mijn iets gebeuren, omdat de mensen met de lagere inkomens voor een on mogelijke opgave staan. Het gevolg van de huidige situatie is dat er we kelijks honderden nieuwe bij standstrekkers aankloppen bij de ge meentelijke sociale diensten. Dit stellen PvdA-afdelingen en PvdA- gemeenteraadsfrakties uit 19 plaat sen, waaronder de vier grote steden, In een oproep aan het partijbestuur en de Tweede Kamerfraktie van de PvdA. WARSCHAU/BRUSSEL, 11-1. De Poolse luchtmacht zal desnoods met bommen een dam van kruiend ijs in de Weichsel tussen Plock en Wlocla- wek moeten breken. Mijnen afgewor pen door aanvalshelikopters hielpen maandag niet. De rivier, officieel Ra dio Warschau van „uur tot uur ernsti ger". Zeker ten westen van War schau, waar al duizenden hectaren bouwland waren ondergelopen en mensen geëvakueerd hield dit Polen maandag meer bezig dan de Navo- verklaring uit Brussel. WASHINGTON, 11-1. De koude golf in de Verenigde Staten heeft ge leid tot de dood van zeker Uimensen. In Chicago daalden de temperaturen tot 32 graden onder hul. In veel gebie den van de Verenigde staten is het ge durende een eeuw niet zo koud ge weest als nu. Enkele mensen kwamen om bij branden die door de brandweer niet geblust konden worden, zoals bij voorbeeld in Chicago waar het blus water bevroor. reageren op de Poolse gebeurtenis sen, en dat het denkbaar is dat, ook eventueel zonder een verdere ver slechtering van de toestand in Polen en zonder overleg met andere bond genoten, bepaalde landen van het Noord-Atlantische bondgenootschap tot maatregelen tegen de Sowjet- Unie zullen besluiten. Het kan moge lijk blijken dat enkele landen verder gaan dan andere, aldus de minister. (Vervolg van pagina 1) Een ander ingekomen stuk betrof die van het bestuur van de Nutskleu- terschool, die samenwerking met „Binnen de Veste" niet afwijst, maar toch zelfstandig wil blijven en wil vasthouden aan de Baden Powelweg(school). Bij het verslag van het schoolra- denoverleg kwam nog eens naar vo ren, dat wat de bedragen voor biblio theekvoorzieningen betreft, de ge meentelijke bedragen uiteenlopen van 7,50 (minimum) naar 17,50 pér leerling. De heer De Jonge hoofd van de „Beatrixschool" hield een pleidooi voor lid worden van de belangen groep „De Kleine en de Kleinerwor- dende School" uit Friesland. Nie mand van de aanwezigen stond te trappelen om raison van 25,— per jaar lid te worden, maar op voorstel van de voorzitter werd toch aldus besloten, omdat „het misschien in de toekomst weieens nuttig zou kunnen zijn" volgens de heer Groen. Medezeggenschap Vervolgens kwam aan de orde de „Wet op de medezeggenschap in het onderwijs". Deze wet regelt het op heffen van ouderkommissies en schoolraden, die omgezet dienen te worden in een soort ondernemingsra den. De heer De Jonge pleitte om nti. al met deze problematiek bezig te zijn, maar konstateerde evenals de anderen, dat er wat de wet betreft groot gebrek aan informatie is. Er moet volgens hem dienaangaan de een aktiever beleid komen. Niet zoals bij het welzijn: „Het komt over ons en we moeten wel, en moet dat nu zo nodig", volgens De Jong, „maar zelf aan de gang gaan". De wethouderuvan.onderwijs deeL de mee, hierover geen papieren van het ministerie ontvangen te hebben, zelfs niet dat de wet is aangenomen. Ook hier staat volgens de voorzitter „niemand te trappelen om mee te doen: de situatie zoals die nu is, is goed". Zodra er meer informatie is, gaat de schoolraad zich aktief hier mee bezighouden was iedereen van mening. LONDEN, 11-1. Britse krantenlezers werden maandag geschokt door het be richt, dat in het graafschap Essex een tien maanden oude baby in zijn wieg was doodgevroren. De dood van de zuigeling is geen geval op zichzelf. Bijna dagelijks verschijnen in de pers berichten over slachtoffers van de vrieskou. De meesten van deze mensen sterven echter niet in heftige sneeuwstormen bij temperaturen tot 27 graden onder nul, maar in hun eigen woning. Volgens wetenschappelijk onder zoeker Geoffrey Taylor zijn sinds het begin van de koude golf in december al zeshonderd Britten, onder wie veel bejaarden, gestorven door de vries kou. BRUSSEL, 11-1. Niet voorspelde hevige sneeuwval heeft maandag in een deel van België, maar vooral in en rond de hoofdstad Brussel voor een grote chaos gezorgd. Vrijwel de gehele dag was er geen normaal verkeer mogelijk op de grote ring rond Brussel. In de stad zelf kampte het openbaar vervoer met vertragin gen van een uur of meer. Een groot aantal treinen kon de stad niet bereiken. De buurtspoorwe gen rond Brussel reden niet meer of met zeer grote vertragingen en de luchthaven Zaventem was de gehele dag gesloten. Op de aan- en afvoer- wegen naar de Belgische hoofdstad vormden zich files die soms een leng te van tien kilometer bereikten. Tussen de stations Brussel-Zuid en Noord was geen treinverkeer moge lijk maar ook op vele andere plaat sen in het land deden zich moeilijk heden met dit verkeer voor. Reizi gers deden er soms vele uren langer dan normaal over om hun bestem ming te bereiken. Noodplan De spoorwegen stelde een nood plan op voor het avondspitsverkeer. EPE. De gemeente Epe dient deze week bij de ministeries van crm en van sociale zaken een plan in om door tussenkomst van de gemeente werklozen op vrijwillige basis aan een baan te helpen. Als de ministe ries het plan goedkeuren kunnen werklozen bij de overheid of bij niet- kommerciële insatellingen gaan wer ken. Ze krijgen hun uitkering dan als loon uitbetaald. Poolse zendamateurs zwijgen Zwaksten Hij weerspreekt daarmee de offi ciële cijfers van „slechts" zes- tot ze venhonderd in het hele jaar. Bijna al le slachtoffers behoren tot de sociaal zwaksten, die geen geld hebben om hun huizen te verwarmen. De diepe depressie en de inflatie van meer dan twintig procent hebben tot een dramatische verslechtering van de levensomstandigheden van de armen geleid. Maar dat kwam er in feite op neer dat iedereen op de stations maar ge woon af moest wachten of er een trein kwam of vertrok. Automobilisten die met grote ver tragingen Brussel wisten binnen te komen werden daar gekonfronteerd met vastgelopen en in de steek gela ten wagens die soms dwars over de weg stonden. In Antwerpen waren als gevolg van een storing (waar schijnlijk veroorzaakt door de kou de) alle verkeerslichten uitgevallen. Ook in en rond die stad zorgde dat voor grote vertragingen in het och tendverkeer. Volgens het Belgische ministerie van onderwijs was maandag vijftig procent van de schoolkinderen en van de leerkrachten niet op school aangekomen. In sommige streken van het platteland was dat zelfs ze ventig procent. AMSTERDAM, 11-1. „Het is vrese lijk wat we om ons heen zien. Als er een God of Christus bestaat, waarom gebeurt dit dan?". Deze vertwijfelde vraag stelde een van de Poolse zenda mateurs die, toen op 13 december in hun land de staat van belg werd afge kondigd, telegrafisch kontakt met een hoofdstedelijke zendamateur gingen onderhouden. Zij voorzagen hem de afgelopen vier weken zo goed mogelijk van nieuws over de toestand in Polen, nadat dit land her metisch van de buitenwereld was af gesloten. Hun in morsetekens doorgegeven verhalen werden onder meer in han den gespeeld van de redaktie buiten land van het ANP, die er een voor zichtig gebruik van maakte. „We hebben vijftien berichten kunnen maken uit de gegevens die de Amsterdammer in zijn dagelijkse kontakten met Polen ontving", aldus redaktiechef Jan van Groesen. Vol gens hem is de Poolse berichtgeving op essentiële onderdelen betrouw baar gebleken. „Dit kon worden vastgesteld aan de hand van door So lidariteit verspreide illagale pam fletten en soms ook van officiële be kendmakingen. Uit de berichten kwam een toestand naar voren, die veel grimmiger was dan men offi cieel wilde doen geloven. Deze grim migheid is naderhand ook bevestigd door mededelingen van Solidariteit en de Katholieke kerk in Polen", al dus Van Groesen. Aan de illegale verbinding kwam zondagochtend 10 januari abrupt een einde. Daarom achtte de Nederland se kontaktman het niet langer nodig zijn zorgvuldig bewaarde anonimi teit te handhaven. „Voor mij staat vast, dat de veertien Polen met wie ik in de afgelopen weken kontakt heb gehad, sinds zondag allen zijn gearresteerd", aldus technicus An- toon OOrt (41) uit Amsterdam-Zuid, die onder de roepnam PA2YZA zij hartstocht voor het zendamateu risme botviert. Iedere maandag Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Noordgouwe, verenigingsgebouw. Kaartenavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 -19.15 uur. Dinsdag 12 januari Zierikzee „Zeeuwsche Herberghe". Ledenver gadering L.T.C. Zierikzee. 20.00 uur. Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Midden- soos. 20.00 uur. Woensdag 13 januari Zierikzee „Huis van Nassau". Afdelingsverga dering P.v.d.A. 20.00 uur. Poppentheater „Al te Klein" (St. Do- musstraat 24). Poppenspel „Wolkje Wit". 14.30 uur. School Manhuisstraat. Kursus kunst geschiedenis Z.V.U. Aanvang: 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur. „De Gekroonde Suikerbiet". Vrou wencafé. Aanvang: 20.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Film-diskussie- avond Plattelandsvrouwenbond. Thema: „Als je met een boer trouwt". 19.30 uur. Donderdag 14 januari Zierikzee Verenigingsgebouw. W.A.O.-ge spreksgroep F.N.V. Aanvang: 14.00 uur. Burgh-Haamstede Ijsbaan Burgh. Schaatswedstrijden lagere school kinderen. 13.15 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klavêrjaswed- strijden. 20.00 uur. Vrijdag 15 Januari Zierikzee „Huis van Nassau". Fraktievergade- ring P.v.d.A. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Feestavond en prijsuitreiking vogelhoudersvereni- ging „Zang en Kleur". 20.00 uur. Burgh Klubgebouw. Jaarvergadering Ten- nisklub. 20.00 uur. Scharendijke „De Putmeet". Voorlichtingsbijeen komst bestemmingsplan Aanvang: 19.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Open dans- en bin go-avond, Bond van Opzichzelf- staanden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Kerkgebouw Ger. Gemeente in Ned. Bijeenkomst Staatkundig Geref. Studievereniging. 19.45 uur. Zaterdag 16 januari Ouwerkerk Hervormde Kerk. Youth for Christ. Koncert „Eternal Rock". 19.30 uur. Zondag 17 januari Zierikzee Bar Mirabelle. Benny Neijman. 14.00 uur. Maandag 18 januari Zierikzee „Huis van Nassau". Afd. Philatelica. 20.00 uur. Bejaardencentrum Borrendamme. Open huis van 14.30 -17.00 uur en van 19.00 - 20.30 uur. Ouwerkerk Rest. De Vierbannen. Jaarvergade ring V.V.V.-Duiveland. 20.00 uur. Dinsdag 19 januari Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bej aardensoos 14.30 uur. (01110)6551 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110)5396,(01110)3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Laten we wel wezen, maar zo'n weekeinde is gauw „zeer gedaan", zoals dat heet. Zo progressief immers kan men in de journalistiek niet we zen of willen wezen, maar het nieuws gaat door en de zaterdag is lang niet van smetten vrij. Tante Pos heeft de op zich aangename gewoonte 's zater dagsmorgens een belangrijke hoe veelheid „post" aan te dragen. In nieuwjaarsredes werd al geklaagd dat er - het jaar door - onvoorstelbare hoeveelheden papier worden aan gesleept en verstuurd, maar bij kran ten is het niet veel beter. Op de zaterdagen is er dan verder van „alles te doen"; sport van zelfsprekend, ja vooral sport en (soms) bijeenkomsten, die veel tijd vergen. Kun je nagaan en! dan kon- certen natuurlijk. Die sóórt dingen en ze krijgen een „stulcjcie", zeg maar en daar kruipt mooi wat tijd in, maar dat geeft niks hoor. IEen iege lijk heeft op de zondag zijA/haar ty pische bezigheden, al of niet religieus van aard en wie dan nog even rusten wil, krijgt een nieuwe hint\ want de vroege-ochtendploeg van maandag kan niet zonder copy zitteA en fluks derhalve gezorgd, dat deze Ibraue lie den het typografische kind aan de borst kunnen nemen. 1 Als dat allemaal achter de rug is, komt de grote roekeloosheid opzet ten, want de primitieve gedachte vat post, dat er „nog zeeën vanjtijd zijn". Dat is natuurlijk niet ii)aar. Men moet dan nog zien te ontsnappen aan de (Nederlandse) wauwelAars op de buis; anderstaligen kunnen immers heel zachtjes worden weggedraaid en dan is er tijd voor (doorgaans dikke) zaterdagnummers van de kranten en wat er verder te lezen valt. Ik bedoel maar, zo'n weekeinde lijjkt heel wat, maar het is gauw „zeer gedaan" en 's maandagmorgens gaat Aiteraard de wekker met doordringend geluid en dan is het allemaal al weer voorbij of - kan men ook zeggen - 't gaat op nieuw beginnen. Daarom nog een „schókje van de week" en de eerste ma&nd van het nieuwe jaar is alweer in balans, en wat is er in die eerste helft al weer al lemaal niet gebeurd? E$n stoot kou de is doorgekomen zo een met al en - al zal niemand het interesseren - onze poes reageert hierop door een vrijwel ononderbroken winterslaap te hou den op een kussen voor de kachel. In vergelijking met de lachduif in haar kille kooi. heeft zij het een stuk be ter. De vreugde van de duif bestaat in het kirrend kontakt zoeken met vogels van diverse pluimage, die in onze mini-tuin uitgestrooid zaad en schoteltjes vet bezoeken. Er is voor iedereen voldoende, maar lijsters en spreeuwen maken ruzie en willen niet samen aan tafel". Allerlei onbekende politieke tegenstellingen hebben wellicht die verwijdering in de handgewerkt. Wie het schouwspel bekijkt, denkt: ,,'t zijn net mensen, hoe is het mogelijk!". SCHIEREILA NDMA N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1982 | | pagina 2