Uitbreiding Infocentrum moet voor 1 februari gereed zijn ELEKTRO LIEVENSE Sfeervolle kerstviering dorpsgemeenschap STREEKNIEUWS Aanleg Gewonde bij overval Twee doden door kolendamp Twee doden door kolendamp ZlLitittZ£.LisCHL NIEUWSBODE Donderdag 31 december 1981 Nr. 23040 3 Op werkeiland Neeltje Jans In tegenstelling tot de zomerse drukte is het maar kaaltjes hij het Informatiecentrum Stormvloedkering. Toch wordt er hard gewerkt, aan de verbouwing en uitbreiding. Op de foto zijn de markeringen te zien, waar straks de nieuwe prefab-units moeten komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WERKEILAND NEELTJE JANS, 30-12. Twee maan den lang moet er hard worden doorgewerkt om de uit breiding van het huidige informatiecentrum Storm vloedkering op „Neeltje Jans" op tijd gereed te hebben. En dat „op tijd" betekent dan 1 februari, wanneer het nieuwe seizoen weer gaat beginnen. De uitbreiding op zich is nog niet eens het grootste karwei, omdat het een prefab-gebouw betreft, maar daarna resteren nog slechts enkele weken om het centrum opnieuw in te richten. Weliswaar blijft de expositie hetzelfde, maar een ingrijpende verhuizing binnenshuis is door de verbouwing noodza kelijk. Hoewel het nog maar voor een paar jaar (tot begin 1985) zal zijn, was het toch hard nodig het tijdelijke Infor matiecentrum (voor de derde en laatste keer) uit te breiden. De opper vlakte wordt vergroot van 460 naar 720 m2 en dét' gebeurt door er aan drie kanten-van het gebouw een aan- tal units bij te plaatsen. Deze arrive ren woensdag 6 januari. Statenkommissie Onderwijs Op maandag 4 januari vergadert in het Provinciehuis de Statenkommis sie voor het Onderwijs (16.00 uur). Statenkommissie Sociafe Zaken De Statenkommissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Maat schappelijk Werk vergadert op maandag 11 januari ten provincie- huize (13.30). ZIERIKZEE Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen" In de sfeervolle zaal van het Her vormd Verenigingsgebouw vierde de Hervormde Vrouwengroep „Wees een zegen" het kerstfeest. Na een welkomstwoord van de pre sidente, mevrouw G. C. Schot-de Regt werkten de dames van het bestuur de liturgie af. Ds. De Rooij verzorgde de overdenking naar aan leiding van Mattheüs 1. Mevrouw L. Boogert zong een kerstverhaal en tot slot werd het „Ere zij God" gezon gen. Kontaktavond U.V.V. Op dinsdag 5 januari vindt in het eigen ontmoetingscentrum, een kontaktavond plaats van de U.V.V. - afdeling. Ver. van Oud-Leerlingen De Vereniging Oud-leerlingen Tuinbouwwintercursussen te Zierik- zee, houdt de jaarvergadering op Advertentie Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 De ruimte op de „terp" bleek als ondergrond te klein, dus moest er een nieuwe ophoging plaatsvinden aan bouwputzijde, waar nu tevens de toe gang tot het infocentrum komt. De grootste verandering is eigen lijk de tweede filmzaal,'die er nu bij'j' komt. Deze wordt gesitueerd op de plaats, waar die oorspronkelijk was, voordat het centrum voor de tweede maal werd uitgebreid. De grote hui dige filmzaal kan 150 toeschouwers bergen, in de tweede kunnen er straks nog eens 100 een plaatsje vin den. De grote filmzaal krijgt tevens een extra toegang, want bij het wisselen van toeschouwers kwamen nog al eens rommelige opstoppingen voor. Ten behoeve van die nieuwe toe gang moest een toiletgroep verdwij nen, maar die wordt op een andere plaats meteen veel ruimer van opzet. Het was toch een heel gepas en ge- meet om de beschikbare ruimte zo optimaal mogelijk te gaan benutten, maar bouwkundige Joost v. d. Zande van Rijkswaterstaat, die het ont werp maakte, slaagde er toch in om nog een extra informatie-balie dicht bij de toegangsdeur te kreëren, die met de zomerse drukte bepaald geen overbodige luxe zal zijn. dinsdag 5 januari in het Huis van Nassau. Aftredend in het bestuur is de heer P. C. Geluk, die herkiesbaar is. Een lezing wordt verzorgd door de Tuin- bouwconsulent „Zuid-West-Neder land", ir. H. Sytstra te Goes. Aanrijding Door gladheid botste dinsdag auto mobilist J. S. uit Zierikzee op een in de Hammenstraat geparkeerd staan de wagen van L. v. d. B. uit Zierik zee. Beide wagens raakten zwaar be schadigd. SEROOSKERKE Kursus stoelen matten en werken met pitriet In het Dorpshuis van Serooskerke start maandag 4 januari een kursus stoelen matten en werken met pitriet (mandjes, bakjes e.d.), die wordt ge geven door de heer C. de Rijke. De kursus duurt tien weken en begint om half acht. HAAMSTEDE Kerstfeest Huisvrouwen De afd. Westerschouwen van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen vierde het Kerstfeest in de rekreatie- zaal van de Gereformeerde Kerk. Na het welkomstwoord van de pre sidente, mevrouw Den Hamer-de Feijter zong het huisvrouwenkoor o.l.v. de heer H. P. Everwijn acht kerstliederen, zij kregen iedereen or chidee. Voor de dirigent was èr een toepasselijke plaat van het koor uit Westkapelle. Het feest werd voortgezet met een optreden van de CJV-klub van 10-12- jarigen. Zij brachten de musical „Vrede op aarde, droom of werke lijkheid". De jongelui ontvingen een presentje. De leiding was in handen van de dames Fait en Stout. Na de pauze een opvoering van het toneelstuk ,,'n Schat voor een kerst kind" o.l.v. mevrouw Verton-Koster. De vergroting van het centrum was noodzakelijk, omdat volgend jaar nog meer weer bezoekers worden verwacht (180.000) en op deze wijze kan vast worden ingespeeld en toege werkt naar het definieve grote infor matiecentrum, dat zoals bekend in de twee bovenste etages van het bedie ningsgebouw voor de pijlerdam zal worden ingericht. Een vrolijk stuk en ook deze dames kregen uit handen van mevrouw Everwijn een orchidee en zij dankte tevens het bestuur voor het organise ren van dit feest. Besloten werd met het zingen van' het „Ere zij God" en het bekende „We wish you a merry Christmas". Met warme wijn en een hapje bleef men nog een poosje bijeen. BURGH Kunstexpositie in „De Burght" In de eerste dagen van het nieuwe jaar is in het evangelisch ontmoe tingscentrum „De Burght" een twee tal exposities te bezichtigen. De eerste betreft een tentoonstel ling van tapijtmozaïeken „Oog in oog" van Aalt Verbaan uit Arnhem. Oorspronkelijk tekenaar en in dustrieel fotograaf, is veel van zijn ambachtelijk kunnen terug te vinden in zijn werk; de mozaïeken, die ook weer worden gefotografeerd, waar door nieuwe kunstwerken ontstaan. Een tweede expositie geldt het werk van een 14-tal amateur- schilders uit Burgh-Haamstede, die elke week samen komen o.l.v. Co de Voogd, kunstschilder. Te zien zijn olieverfschilderijen, aquarellen en tekeningen. Voor tijden: zie agenda. RENESSE Bejaarden vierden Kerst De bejaardensoos van Renesse vierde Kerst samen met de hervorm de vrouwenvereniging „Martha" in het dorpshuis. De viering werd geopend door de presidente, mevrouw Duson. In het programma wisselde tekst en samen zang elkaar af. Kerstverhalen wer den voorgelezen door de dames Kristelijn, Bosloper en Duson. Speci aal voor de ouderen werden enkele kerstliederen uit de oude tijd gezon gen. Ds. T. S. Fahner sloot de viering met gebed. NOORDWELLE Kerstviering zondagsschool Verleden week vierden veertien kinderen van de zondagsschool het kerstfeest. Er werd veel (en mooi) ge zongen en na ieder lied mocht één van de jongsten een kaars aansteken. Na hët gebed vertelde de heer Plantsoen het kerstevangelie terwijl Jan Dooge het eerste koupiet van Stille nacht zong. Het tweede kou- plet en gezang 160 werd door allen meegezongen, op het orgel begeleid door mevrouw De Glopper. Mevrouw Bevelander vertelde ver volgens het spannende verhaal „Het Kerstfeest van Kees". Onder begelei ding van dominee Fahner werd gebe den. De kinderen kregen na afloop een boek en diverse lekkernijen mee naar huis. KERKWERVE Kindermiddag Dinsdag 29 december werd er voor de jeugd van Kerkwerve weer een ge zellige middag georganiseerd. Er was 's middags een goochelaar in het Verenigingsgebouw die de 50 kinderen allerlei leuke kunsten liet zien. Ook mochten kinderen op het podium komen om de heer Keme- ling te assisteren. Dit zorgde voor da- vernde lachsalvo's. Hoogtepunt was wel het kleutertje ,dat op een stoel zat waarvan de poten afgehaald werden, zodat het kind „zweefde". In de pauze was er voor alle kinde ren een traktatie. De organisatie van „Kemelings Magic" was in handen van de werk groep Jeugdaktiviteiten Kerkwerve. Op z'n kop Automobiliste T. L. B. uit Kamper land raakte woensdagmorgen in moeilijkheden op de provinciale weg Zierikzee/Haamstede ter hoogte van de Prommelsluis. Zij reed richting Haamstede en zou in de bocht bij Prommelsluis zijn geslipt waardoor zij de macht over het stuur verloor. De auto ging slin geren en sloeg op het fietspad over de kop. De automobiliste liep geen let sel op en kwam met de schrik vrijDe wagen raakte total-loss en werd door J. de Jonge weggesleept. MIDDENSCHOUWEN Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad van Midden- schouwen komt dinsdag 26 januari bijeen in het gemeentehuis te Scha- rendijke. N ieu wjaarsreceptie gemeentebestuur Het gemeentebestuur van Midden- schouwen houdt maandag 4 januari een nieuwjaarsreceptie in „de Put- meet" te Scharendijke. De leden van de raad en het personeel worden om half acht ontvangen en burgemeester W. den Boer zal een korte toespraak houden. Aansluitend is er om 20.15 uur een receptie voor de burgerij, vertegen woordigers van instellingen en vere nigingen. BROUWERSHAVEN Oud papier De sportvereniging Brouwersha ven zal zaterdag 6 februari oud pa pier ophalen, in plaats van zaterdag 2 januari. NOORDGOUWE Regionale Agrarische Kommissie Op 7 januari vergadert de Regiona le Agrarische Kommissie in hotel- restaurant „Van der Weijde" te Noordgouwe. Spreker is de heer Kodde, verbonden aan het CAR te Goes. OOSTERLAND Opbrengst zendingsbussen Onder leiding van de heer D. I. van de Velde wei;d in de.maand december weer gekollekteerd ten bate van .het' werk van de Mbuma-Zending door Mirjam Bakker, Anne Marie Hen- drikse, Henriëtte IJzelenberg, Anja Meerman, Arianne Morks, Irma Pie per en Jannie en Arjan Steenpoorte. De opbrengst bedroeg 385,50. Waar voor dankwoorden aan de milde geefsters en gevers, en niet minder aan de leiding en de kollektanten wel op hun plaats zijn. Kollekte zendingswerk Onder leiding van de heer Joh. van der Have Jacs.zoon werd er in de maand december gekollekteerd ten bate van het Zendingswerk van de Ger. Gemeenten, door Bart van der Hulle, Fieke van 't Hoff, Cobie Ol- ree, Gerda van der Hulle, Anne Ma rie de Visser en Marian de Waal. De opbrengst van de zendingsbusjes be droeg 263,90. Bovendien werd aan oud papier en vodden opgehaald 208,80, zodat er in totaal kon wor den overgemaakt voor deze zending 472,70. Woorden van dank aan allen die meewerkten om dit mooie resul taat te bereiken, vooral ook diegenen die telkens weer gereed staan om het oud papier en de vodden op te halen en de leiding en de kollektanten. BRUINISSE De (oude) Bru 23 Een attente lezer uit Stellendam, attendeerde ons op de foto in het jongste nummer van de Z.N.-Extra van de Bruse haven, waarin de oude „Bru 23". Op dit schip voer niet - zoals ver meld - de heer J. Jumelet, maar de heer C. Jumelet. De heer C. Jumelet 's vader was ,de heer I. Jumelet, die nog drie zonen had: Stoffel, Adriaan en Mattheus. De „23" (hoogaars) voer op Antwerpen. Hoofd bankzaken Rabo Met ingang van 1 maart a.s. is tot hoofd bankzaken van de Rabo-bank Bruinisse benoemd, de heer L. A. Kodde uit 's Gravenpolder, nu werk zaam in Goes. Nieuwe ambtstermijn burgemeester T. C. Hekman Burgemeester T. C. Hekman werd in het provinciehuis in Middelburg voor een volgend ambtstermijn van zes jaar beëdigd door de kommissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Nieuwjaarsreceptie Maandagavond 4 januari houdt het gemeentebestuur van Bruinisse de traditionele nieuwjaarsreceptie in het gemeentehuis. Alle inwoners van Bruinisse zijn welkom. Voor tijd: zie agenda. Kerstboomverbranding Maandag 4 januari kunnen de van versierselen ontdane kerstbomen worden ingeleverd op de Kade. De Pul organiseert aldaar een kerst boomverbranding en betaald voor el ke boom de som van 0,25. Niet veel, maar het is een symbolisch bedrag. Inleveren kan tussen 18.00 en 19.00 uur. Tekenfilmfestival Jeugdsoos de Pul organiseert zater dag 2 januari een tekenfilmfestival in het dorpshuis te Bruinisse. Toe gang voor leden is gratis. Voor tijd: zie soosagenda. MIDDELBURG Vergadering Kamer van Koophandel Woensdag 6 januari (10.00 uur) ver gadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Midden- en Noord- Zeeland in de Schouwburg aan het Molenwater. Aan de orde komt onder meer de benoeming van Kamer- bestuur, benoeming kommissie van stemopnemeing, bepaling aantal bestuursleden, benoeming van de voorzitter en ondervoorzitters en de benoeming van een sekretaris. De nieuwjaarsrede van de voorzitter besluit de vergadering. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De gunstige weers omstandigheden van de afgelopen dagen zijn voor minister De Koning (landbouw en visserij) aanleiding om de~ jacht op houtsnippen, fazantha- nên en alle soorten waterwild met in gang vaïi' Ljartuari 1982 weer open te stellen, aldus woensdag een medede ling van zijn ministerie. ZIERIKZEE. De uitvarende boot in de Nieuwe Haven was (Oudejaars- nummer), niet de .Koophandel", maar de „Stad Zierikzee", blijkens diverse met elkaar overeenstemmen de verklaringen van attente lezers. HILVERSUM. Philips Telecommu nicatie Industrie BV in Hilversum heeft van de Paraguayaanse ministe rie van openbare werken opdracht gekregen voor de levering en instal latie van communicatie-apparatuur ter waarde van vijftig miljoen gulen. Philips heeft dit dinsdag meegdeeld. ENSCHEDE, 30-12. Een poging van drie mannen om een 30-jarige be drijfsleider van de Profimarkt in En schede geldkassettes met de dagop brengst afhandig te maken is woens dagavond uitgelopen op een schiet partij met een politieman. Eén van de overvallers, de 33-jarige Ensche- deër J. H. L., raakte hierbij ernstig gewond. AMSTERDAM, 30-12. In een wo ning in de Van Hogen dorpstra at in Amsterdam heeft de politie de licha men van de 35-jarige J. R. T. en de 33- jarige R. W. aangetroffen. De man en de vrouw zijn vermoedelijk om het leven gekomen door kolendampver giftiging, veroorzaakt door een ver stopte schoorsteen. TILBURG, 30-12. In een woning in Tilburg heeft de politie de lichamen gevonden van de 19-jarige M. A. C. J. Groothuis en de 22-jarige U. Joppe. De vrouw en de man zijn door kool- monoxydevergiftiging om het leven gekomen, zo werd woensdag door een woordvoerder van de Tilburgse politie meegedeeld. Gèbléken is, aldus de woordvöef-w der, dat de afvoer van de centrale' verwarmingsketel niet in orde was, waardoor koolmonoxyde vrijkwam. Te Noordwelle NOORDWELLE, 30-12. Verleden week organiseerde de Dorpsgemeen schap Noordwelle voor de vijfde ach tereenvolgende keer de „kerstvie ring", die voor de eerste maal in het nieuwe dorpshuis plaats vond, in plaats van in de kerk. Hoewel daardoor wellicht iets van de echte kerstsfeer verloren ging, maakten de komfortabele „zetels" en de aangename temperatuur in het gebouw veel goed. De kerstboom stond in ieder geval weer met zijn takken te pronken en ook het koortje van de plattelandsvrouwen was tra ditiegetrouw weer present. De voorzitter van de Dorpsgemeen schap, de heer J. Deïst, besteedde in zijn openingswoord aandacht aan „onze bevoorrechte positie in deze wereld". „Een stapje terug is niets vergeleken met de ellende en onder drukking, die vele andere volkeren moeten doorstaan", aldus de heer Deist, die aangaf, dat er desondanks toch nog wel hoop en licht in deze we reld te vinden is. Na het openingswoord, volgde er samenzang, waarna Carolien Deïst een „merkwaardig kerstfeest"- verhaal voorlas. Het koortje van de plattelandsvrouwen zorgde onder be geleiding van een gitariste, voor een sfeervolle afronding van dit eerste gedeelte van de kerstviering. Schooljeugd Na een kleine pauze was het daar na de beurt aan de schooljeugd om een bijdrage aan het kerstfeest te le veren. Weken van te voren hadden de „Noordweller Sangerknaben" - en meisjes een aantal „Oudhollandse" kerstliedjes ingestudeerd, die ze trots en met gewichtige gezichten ten gehore brachten. Hierop zongen de Plattelandsvrouwen een tweetal be kende kerstliederen. Het geboorteverhaal volgens Mat theüs werd door ds. Fahner voorgele zen, waarna in samenzang het lied „Ik kniel aan Uwe kribbe neer", (door het dorpshuis weerklonk. Tenslotte bedankte de heer Deïst alle aanwezigen voor hun feestelijke bijdrage aan de kerstviering en no digde hij een ieder uit nog een glaasje Glühwein te nuttigen. Met een melo dieus „Ere zij God" besloot men de kerstviering. OUWERKERK. Ver-vooroorlogse foto van het „Diepe Gat" bij Ouwerkerk. In fikse winter werd op het „diepe gatn schaatsen gereden. Voor een - alweer fikse - hengelaar is de jaren door de kreek interessant geweest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3