^SEPTEMBER f K De Smalstad pakte breed uit tij dens de Brouwse Dag. Een ruwe schatting deed vermoeden dat ruim 10.000 mensen de braderie op de Markt bezochten. Zeer suksesvol was ook dit jaar weer het onderdeel Muziek-Play-In terwijl ook in de St. Nicolaaskerk de orgelbespelingen grote belangstelling trokken. De vier plaatstelijk opbouw-werk- instellingen in Zeeland verkeerden in nogal van elkaar verschillende si tuaties. Op Schouwen-Duiveland en in Middelburg hadden de betrokken gemeentebesturen grote bedenkin gen. Te Vlissingen en Hulst nam het opbouwwerk bij decentralisatie van het welzijnswerk een onbedreigde positie in. Dit stond vermeld in het Bulletin Provinciaal Opbouwor- gaan. Fiets verbinding De bezwaren tegen de fietsverbin- ding Ellemeet-Scharendijke waren tweeledig. Enerzijds betekende de bestaande route een omweg van en kele honderden meters ten opzichte van de kortste route via de kruising Dammenweg-secundaire weg no. 1. Anderzijds werd de onderdoorgang van de Rampweg onder de Dammen- weg als onaangenaam en gevaarlijk ervaren. Hiervan werd melding ge maakt in het Wegenverslag 1981 van de Provincie Zeeland. Slechts vier vaartuigen deden mee aan de te Bruinisse gehouden wastobberace. Door deze geringe deelname kwam het voortbestaan van dit evenement op losse schroe ven te staan. Door grote belangstelling van de zijde van het publiek werd ballet school „Giselle" te Dreischor met in totaal twee extra leerkrachten uitge breid. „Het is van groot belang dat de on dersteuning van het kleine kernen experiment vanuit de Stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen-Dui veland wordt voortgezet". Dit stond vermeld in de geleidebrief bij de be groting 1982 van de Provincie Zee land. Tevens werd ingegaan op het suksesvolle verloop van het buurt buspro jekt op Schouwen-Duiveland. Sinds de aanvang van dit pro jekt op 2 april 1979 tot 1 april 1981 werden in totaal ruim 36.800 reizigers vervoerd. Bezoek uit Hatfield Een groep jongelui uit de twinstad Hatfield bracht een bezoek aan Zie- rikzee, waar hen een uitgebreid pro gramma wachtte. Op de stoep bij firma De Vries te Zierikzee werd drie dagen lang een demonstratie plateelschilderen gege ven door de heer H. J. Hacken, ver bonden aan de N.V. Koninklijke Aar- "öèïïwèrkfabriek „De Porceleyne 'Fles" te Delft. "De Vlietplaten, De Krammerse Slikken, de Hellegatplaten, de slik ken van de Heen, zouden na 1986 droogvallen met een totale opper vlakte van 1800 ha, na het gereedko men van de Philips- en Oesterdam. Dit stond vermeld in het rapport van de Rijksdienst IJsselmeerpolder. Dit rapport verscheen wellicht te vroeg, want de konklusies en aanbevelin gen waren nog zeer vaag. Na vijf jaar leegstand kreeg het be kende hotel restaurant „De Schouw- se Boer" in de Westhoek een nieuwe bestemming. Het restaurant hotel werd verkocht aan de direkteuren van de firma Bouvoord-planont- wikkeling en bouwkoördinatie, die na restauratie van het geouw, het ge schikt zouden willen maken voor groepen en rekreanten in de „low budget" sfeer. Op de raadsvergadering te Bruinis se werd op voorstel van het kollege de beslissing genomen, een eerder raadsbesluit omvattende de ver keersmaatregelen Noorddijk-Haven- dijk, terug te nemen. Burgemeester T. C. Hekman typeerde deze beslis sing als moedig. In de ontwerpbegro ting 1982 van de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland werd melding gemaakt van een tariefsverhoging van 10 voor het publiek. Deze ver hoging werd later in de bestuursver gadering van de Reinigingsdienst goedgekeurd. Marjolein Geelhoed uit Oosterland en Irma Bolijn uit Ouwerkerk brach ten in een huifkar trekkend over Schouwen-Duiveland, hun vakantie door. Pleun v. d. Lugt vertrok dinsdag middag 11 augustus uit de haven van Zierikzee voor zijn solo-zeiltocht rond de wereld. Van de zijde van het publiek bestond hiervoor enorme be langstelling. Kapsalon De industriebond FNV riep gega digden op voor overname van kapsa lon Gé Verhoef in de Visstraat te Zie rikzee, die na acht maanden met goed resultaat werd waargenomen door de drie kapsters, maar uiteindelijk toch failliet werd verklaard. „De toekomstige besprekingen met de Rijksoverheid betreffende de moeilijkheden rond jachthaven Den Osse zijn van levensbelang voor de gemeente Brouwershaven". Deze woorden sprak burgemeester C. Slabbekoorn tijdens de officiële ont vangst van en organisatoren van de Benelux zeilwedstrijden op de Gre- velingen, die dit jaar voor de tiende maal plaatsvonden. Van de gemeente Zierikzee kreeg de Delta Dienst een wandkleed in bruikleen aangeboden, vervaardigd door de kunstenares Paula Slieker. Na grootscheepse zoekakties van vrijwilligers en politie werd uitein delijk zondagavond 16 augustus om streeks 10 uur langs de waterlijn aan het strand van Westerschouwen het stoffelijk overschot gevonden van de 11-jarige Duitse jongen Matthias Raff uit Stuttgart. Nadat dr. Zelden- rust autopsie had verricht bleek het jongetje door verdrinking om het le ven te zijn gekomen. ZIERIKZEE: Pleun van der Lugt vertrok uit de Nieuwe Haven voor zijn non- stop-solozeilreis rond de wereld. Taptoe Renesse Vijf muziek- en showkorpsen maakten hun opwachting bij de 9e Taptoe Renesse, die een zeer sukses volle en afwisselende show werd en het publiek tot groot enthousiasme bracht. Een 20-tal koks van de AC wegres taurants werden aan boord van de Bru 19 wegwijs gemaakt over het Zeeuwse produkt de mossel, tevens werd „les gegeven" in het koken en opdienen van deze schelpdieren. In de gemeenteraadsvergadering van Middenschouwen informeerde de heer W. G. Renden (P.v.d.A.) of al iets bekend was over de grondver werving voor het fietspad langs de Heuvelsweg. Voorzitter W. den Boer deelde mee dat nog niets over vorde ringen in dit opzicht bekend was, maar dat op korte termijn overleg zou plaatsvinden met Provinciale Waterstaat Zeeland over de uitvoe ring van het gedeelte van het fietspad liggende in de gemeente Middenschouwen. In de gemeenteraadsvergadering van Westerschouwen vorderden de reakties uit de raad op het afgeronde D.P.O. geruime tijd. Dr. H. J. van Zuylen, sprekend namens de VVD- fraktie zou het een goede zaak vin den als op de weg tussen Armhoeks- weg en Kooymansweg de maximum snelheid van 50 km zou worden inge voerd. Hoogst belangrijk achtte de V.V.D.- en C.D.A.-fraktie het, de dorpsker nen van het met name doorgaande verkeer te ontlasten, door de aanleg van de zuidoostelijke Randweg rond de gemeente. Jammer achtte de V.V.D.- en P.v.d.A.-fraktie het, dat groeperin gen als landbouwers en fruitkwekers niet bij het onderzoek betrokken wa ren geweest. De heer S. Roos sprekend namens de P.v.d.A. achtte een groot winkel bedrijf binnen de gemeente geen overbodige luxe, daar autochtonen en gasten de prijzen in de winkels aan de hoge kant vonden. Het R.U.- raadslid de heer J. v. d. Berge hoopte dat de ondernemers de opmerking in het D.P.O.dat Haamstede één van de duurste dorpen is, ter harte zou den nemen. De C.D.A.-fraktie sprak de hoop uit dat de Middenstand aan de klachten over de lange wachttij den in de winkels aandacht zou besteden en deze zou kunnen verhel pen door betere indeling bij het toe passen van een ander bedienings systeem. Nieuwbouw en vernieuwbouw In deze vergadering bleek ook niet iedereen gelukkig met het invullen van de door het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening toegezonden vragenlijst over de nieuwbouw en vernieuwbouw. Vol gens de door het kollege ingevulde lijsten zouden er tot 1984 in totaal 135 woningen in de gemeente moeten worden gebouwd waarvan 84 wonin gen wet woningen en 18 kleine wooneenheden Firma Van der Marei te Viane on dervond veel hinder van diefstal in de rekreatietijd. De iepeziekte sloeg weer toe. De ge meenten en Staatsbosbeheer voerden een grootscheepse aktie om deze ziekte in de kiem te smoren. In de ge meente Westerschouwen werden meer dan 900 bomen gerooid. De laatste toeristendag te Zierik zee werd afgesloten met een perfekte show van „Rust Roest" op het Ha venplein en, een waterspel in de Ou de Haven en vuurwerk op de Engelse Kade, maar er heerste niet overal feestvreugde tijdens het vrolijke pro gramma. Het bestuur van de evenementen kommissie, de videogroep van motel „De Zeeuwse Stromen" en exploi tant N. van der Zwan van restaurant Mondragon kwamen danig met el kaar in botsing, dit naar aanleiding van het opstellen van de videostand voor restaurant Mondragon. Twee zwaar gewonden en een licht gewonde waren het trieste gevolg van de kapriolen van een Duitse da me, die volgens de politie zwaar on der invloed door Renesse reed. Se rooskerke en Noordwelle beleefde ie der een fijne vakantiespeelweek voor de jeugd. De Spaanse groep „Flamengos Del Sur" verzorgde een feestelijke avond op rekreatiepark „De Stern" te Noordgouwe. Van lastenverhoging was geen sprake bij de technische dienstkring Bruinisse Middenschou wen, dit werd duidelijk bij het opstellen van de begroting over 1982 van deze dienst. Dorpsvernieuwing- De laatste Ring Promotiondag te Haamstede werd een van de meest suksesvolste van het hele seizoen. „Er moet herwaardering komen van het platteland. De gemeente Brouwershaven voert een passief be leid ten aanzien van de dorpsvernieu wing. De gemeente ziet het bouwen van woningen niet als de oplossing van de kleine kernen problematiek". Dit waren een paar konklusies van de provinciale kommissie Voorbeeld plannen Zeeland in een publikatie over Dreischor. Op de Hammen, vlakbij het werk- eiland Neeltje Jans, opereerde donderdagochtend een kamerateam van Teleac met akteur Ton van Duin hoven voor de twaalflessige kursus Vaarbewijs die op 4 januari 1982 op de televisie van start gaat. Het nieuwe ankerbehandelings- vaartuig „Arca" meerde af aan het werkeiland Neeltje Jans. In het informatiecentrum op werk eiland Neeltje Jans werd de 100.000ste bezoeker welkom geheten. Dit keer was dat niet één speciaal persoon, maar een goed gevulde ZWN bus met meer dan vijftig toeristen. Eveneens op Neeltje Jans werd een belangrijke mijlpaal bereikt. De heer J. C. Slagter, hoofdingenieur en direkteur van de direktie Sluizen en Stuwen haalde de handle over, waar door bouwdok I met de 19 pijlers on der water kwam te staan. Voorzitter van de C.B.T.B. West Nederland de heer Blokland vond dat snel sociaal ekonomische maatre gelen door de regering of toekomsti ge regering getroffen zouden moeten worden. Voor de tweede maal hield de weefkring Schouwen een expositie van werken van de 28 leden in het Gravensteen te Zierikzee. Gevaarlijke situatie Wethouder van Publieke Werken van Zierikzee de heer P. de Rijke deelde in de gemeenteraadsvergade ring mede dat in de toekomst een ver- keersonveilige situatie dreigt te ont staan als het fietspad langs de Heu velsweg op het grondgebied van Mid denschouwen gereed zal zijn, voor dat het stuk op het grondgebied van Zierikzee gerealiseerd zou zijn. Fiet sers zouden dan de Heuvelsweg mid denin moeten oversteken. Deze situa tie dreigde te ontstaan doordat grondeigenaren aan de Heuvelsweg in Zierikzee niet bereid waren de noodzakelijke percelen tegen aksep- tabele prijzen aan de gemeente te verkopen. Bij de behandeling van de ingezon den stukken, werd het geagendeerde punt zijnde de destijds door de raad aangenomen motie inzake de tolhef fing voor de Zeelandbrug opnieuw aangekaard door de heer L. v. d. Ou den (C.D.A.), die erop wees dat zelfs na 1992 nog sprake zou zijn van voortzetting van de tolheffing. Grondaankoop Met algemene stemmen ging de ge meenteraad akkoord met het voor stel tot aankoop van een perceel grond gelegen aan de Laan van St. Hiliaire ten behoeve van de realise ring van een stadsweide. Eveneens werd besloten tot het verlenen van een eenmalige bijdrage in de kosten van de Zeeuwse beroepen manifesta tie, die te Goes gehouden zou worden en in totaal een bedrag vergde van 70.000,—. Te Dreischor werd een re- klamespotje voor de televisie en bi- oskoop opgenomen voor Heineken- bier, met als decor een gezellig dorpssfeertje. Het jaar 1981 leek een goed jaar te worden voor de oesterbroedval in het Grevelingenmeer en dat wilde in dit geval zeggen voor het terugkweken van de Zeeuwse oester, die voor 99 in de strenge winter van 1963 dood- vroor. Hoewel nog vroeg in het seizoen nam de Bruse- en Zierikzeese vloot bijna geheel aan de levering van mos selen uit de Waddenzee deel, zodat er een zeer overvloedige aanvoer ont stond. Met een tot ver in de omtrek te ho ren doffe knal en een metershoge stofwolk werd op het Verklik- kerstrand bij Haamstede een Ameri kaanse vliegtuigbom, een zogenaam de vijfhonderd ponder, door de Mij- nopruimingsdienst tot ontploffing gebracht. Het bestemmingsplan Sirjansland dat voorziet in de bouw van dertig woningen in de sociale sektor kwam aan een zijden draadje te hangen. Tij dens de raadsvergadering sprak voorzitter J. van Bommel zijn ver ontwaardiging uit over het tegen werken van de provinciale overheid in deze. De problematiek kwam aan de orde, toen het kollegevoorstel „aankoop grond Sirjansland" aan de orde kwam. De heer H. Mazee uit Zierikzee keerde huiswaarts van de laatste Spitsbergen-expeditie, die het leven van de vroegere Nederlandse walvis vaarders aldaar onderzocht. Het sportkomplex van de sportve reniging Ouwerkerk werd na renova tie heropend door burgemeester J. van Bommel en diens echtgenote. „Rust Roest" gaf een geslaagde show voor de bewoners van Huis Ire ne en Ons Huis in de tuin van Huis Irene. Gedeputeerde Staten van Zeeland deden een schrijven uitgaan naar de vaste Kommissie van Advies en Bijstand voor de Waterstaat, met be trekking tot de fietsverbinding Elle- meet-Scharendi j ke. De Christelijk Gereformeerden uit de regio maakten een gezellige bustocht naar Bunschoten-Spaken burg. Bestuursleden van de Intergemeen telijke Sociale Dienst Schouwen- Duiveland/St. Philipsland verklaar den zich tijdens de bestuursvergade ring akkoord met de begroting 1982. Het totaal aan uitgaven in deze be groting kwam neer op 1.000.231,— voor algemeen beheer en 18.804.892,— voor de sociale zorg. Er werd een aanvang gemaakt met de algehele sloop van het Dolfirodam te Scharendijke. De leden van de Intergemeentelij ke Coördineren Regionale Plan- ningsgroep Schouwen-Duiveland/St. Philipsland stonden niet welwillend tegenover een samenwerking van de verschillende regionale welzijnsin- stelling en in beide gebieden in de toekomst. Dat bleek tijdens een ver gadering van deze Planningsgroep. De staatssekretaris mevrouw Veder-Smit, van volksgezondheid en milieuhygiëne liet in een brief aan het bestuur van de Corneliastichting weten, dat zij het programma van ei sen voor het nieuw te bouwen ver pleeghuis voor 90 somatisch zieken en 60 psycho-geriatrische patiënten goedkeurde. Voorbeeldplannen Te Dreischor werd een hoorzitting over het rapport van de Provinciale kommissie voorbeeldplannen Zee land gehouden onder voorzitterschap van de heer J. L. D. van der Linde. De gemeente Bouwershaven weerlegde kritiek van de kommissie voorbeeld plannen en deed dit bij monde van de heer Ph. J. van Ast. Alle boeren in de regio werkten ook dit jaar weer hard om hun oogst weer geheel droog binnen te krijgen. De stalen kabel voor de hulpbrug naar werkeiland Neeltje Jans, die en kele maanden geleden voor schoonmaak- en reparatie werk zaamheden werd weggehaald, werd weer op de plaats teruggelegd. Even als vorige jaren werd ook dit jaar weer aan het eind van het seizoen een vakantieweek georganiseerd voor bejaarden van Schouwen-Duiveland. Reisdoel was dit keer Amersfoort. In het weekend voorafgaande aan de schilderkursus die door Ad. Zuid erent verzorgd werd, exposeerde de ze landschapsschilder in de Stern kantine te Noordgouwe. De PZEM bracht de aansluiting voor gas en elektriciteit aan, in het nieuwe on derkomen van de Bruse jeugdsoos „de Pul". De Intergemeenteijke Soci ale Dienst Schouwen-Duiveland/St. Philipsland was verheugd over het feit dat de gemeente Bruinisse had besloten toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling. Stichting De niet-kommerciële stichting „Het Theater" draaide goed. Daar door was financiële ruimte ontstaan, waardoor aanschaffingen konden worden gedaan om de kwaliteit van de vertoningen te verbeteren. Ander zijds ontstond de mogelijkheid om eens in de zoveel tijd bijzondere kul- turele films te vertonen. In de maand september was dat de rolprent „Pro mises of the dark", handelend over euthanasie. Drie hektare stroveld aan de Prun- jeweg gingen in vlammen op, nadat het afbranden van een slootkant da nig uit de hand was gelopen. De brandweer en Tony Prince met zijn sproeivliegtuig bedwongen het vuur. Voor de Schouwse kust ter hoogte van de Midden Bank Noord, ontplof te een plezierjacht. De enige opvaren de werd gered door sportvissersboot „Andromea". „Als de pijlerdam in de Oostér- schelde is geraliseerd zullen we in de Westhoek een volslagen ander re- kreatiepatroon krijgen en dat geeft komplikaties", zei dr. H. J. van Zuy len tijdens de vergadering van de kommissie midden - en kleinbedrijf te Westerschouwen^ De palingvissers op de Grevelingen spanden een kort geding aan tegen de inspekteur der Domeinen in Zuid West Nederland. Zij wilden daarmee voorkomen dat zij al te veel schade zouden ondervinden van de oester- vissérs. De uitspraak van de recht bank luidde echter: „Geen verbod om oesters te vissen". Droogte Veelzijdige herfst- en winterkle- ding werd getoond in de modeshow van de firma Holty te Zierikzee. De droogte van de afgelopen weken was er de oorzaak van dat nogal wat ge wassen zwaar leden. Suikerbieten en uien stierven vroeger af, waardoor de produktie op Schouwen-Duive land zeker niet optimaal zou worden, indien deze produkten beregend ge weest zouden zijn, zoals elders in den lande zouden er geen stagnaties opge treden zijn, was de mening van de Kring Schouwen-Duiveland van de Zuidelijke Landbouwmaatschappij. In het voormalige pand van de fir ma Magnetti werd het modehuis J. C. Baars-Sijbrants uit Middelburg ge vestigd en in de Visstraat kwam in het voormalige pand van „Perfecta", een frituur annex bruin café ,,'t Visslop". In het Aquadelta Congrescentrum werd een expositie geopend van de materieschilder Rein Schregardis uit Ouwerkerk. De gemeenteraad van Brouwershaven verklaarde zich ak koord met de fusie-overeenkomsten van het Rode Kruis ziekenhuis te Zie rikzee en het streekziekenhuis „De Bevelanden" te Goes. Dijkgraaf A. M. Geluk deelde in zijn openingswoord tijdens de water schapsvergadering mede dat verho ging van heffingen nauwelijks nog verantwoord was en dat voorlopig de grootste werken namelijk, de bouw en verbetering van de zuiverings installaties en de aanleg van de persleiding, waren gerealiseerd. Het ontwerp-voorstel van Gedeputeerde staten aan Provinciale Staten wat betreft de wijzigingen van de Verde lingsverordening Uitkeringen Wegen Zeeland sloeg bij het Waterschap Schouwen-Duiveland in als een „bom". Dijkgraaf A. M. Geluk liet zich, tijdens de algemene vergade ring in 's Landskamer, nogal nega tief ten opzichte van dit voorstel uit. Kermisreisje De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen maakte met honderd- drieënzestig belangstellenden een kermisreisje naar Breda, Moergestel, de vennen van Oisterwijk en Ooster hout. Tijdens de kommissie voor sport-, jeugd- en kulturele zaken te Westerschouwen kwam nog eens dui delijk naar voren dat jeugdwerklei der Gabri de Groot de werkzaamhe den eigenlijk niet meer alleen aan kon. De heer L. Tieleman kaartte dit aan, naar aanleiding van het jaar verslag 1980 van de Stichting jeugd Schouwen-Duiveland Showband „Rust Roest" vertrok vrijdag 11 september voor een vier daags bezoek naar de twinstad Hat field. De Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee bood de bevol king van Kerkwerve een koncert aan. Dit muzikale geschenk gold als dank voor de grote medewerking bij de door „Kunst en Eer" gehouden oliebollenaktie in deze kern. De vereniging „Gouden Kruisdra gers Nijmeegse Vierdaagse" hield haar reünie op Schouwen-Duiveland. De leden werden ontvangen in de Vierschaar van het Zierikzees stad huis waar zij door burgemeester Th. H. de Meester welkom werden gehe ten. Het inzakken van de markt in koopwoningen en ook het hiermee verband houdende, gewijzigde ge drag van projektontwikkelaars, had een positief effekt op de bouw van huurwoningen door woningbouwve reniging „Beter Wonen". Gebrek aan bouwrijpe grond was in het verleden reden dat onvoldoende woningen ge bouwd konden worden, maar deze ontwikkeling veranderde drastisch in 1980, meldde het jaarverslag van „Beter Wonen". De vroegere kapi tein van de veerpont 't Zijpe, de heer Kees de Keijzer uit Bruinisse, maak te dit schip in miniatuur. Een sfeervol, met kaarsen verlich te St. Nicolaaskerk in Brouwersha ven vormde het fraaie dekor tijdens de presentatie avond onder auspiciën van de Gereformeerde/Hervormde Toerustingskommissie op Schouwen- Duiveland. Rekening houdende met de verde ling van het aantal leerlingen voor het lager onderwijs in de gemeente Zierikzee verdeeld over de richtin gen openbaar- prot-chr.- en R,K, on derwijs in de nabije toekomst en re kening houdende met het aantal leer lingen dat de bijzondere lagere school, de J. L. de Jongeschool aan het Vrije bezoekt, kan worden gesteld dat de te bouwen school in de wijk Poortambacht ten behoeve van het prot. Chr. Onderwijs 6-klassig dient te zijn. Dit vermelde de nota betreffende de ontwikkelingen in het kleuter- en lager onderwijs in de ge meente Zierikzee. De kommissie On derwijs stond in de kommissie-ver- gadering positief tegenover de 6- klassige school. Ontslagen bij Aquadelta Rekreatiecentrum Aquadelta had bij het arbeidsbureau Zierikzee een ontslagaanvraag ingediend voor 19 personeelsleden. Dit was het gevolg van een reorganisatieplan, daar Aquadelta in de toekomst voor een gedeelte als seizoenbedrijf zou willen funtioneren. De examenklassen van de Christelijke Scholengemeenschap brachten de werkweek door in Lon den. De aanpassingswerken van de ou de gemeentehaven prijkten weer op de agenda van de Bruse gemeente raad. De raad besloot tot vaststelling van het zogenaamde beperkte alter natieve plan. Een plan waarin het niet volledig ingevuld zijn van de fi nanciële paragraaf werd omzeild. Een dergelijke stap was nodig om de „patstelling" met Gedeputeerde Sta ten van Zeeland te doorbreken. Het kollege voorstel, de tarieven van le ges, retributies en rechten te verho gen werd door de gemeenteraad aan genomen om de opgelopen achter stand in te halen. In Burgh vond de traditionele verkoop van peren plaats. Bouw en uitbreiding van een nieu we lagere school in Poortambacht; verplaatsing van de kleuterscholen „De Maltarakkers" en „Rehoboth" naar de J. L. de Jongeschool in t Vrije en renovatie van de Christelijke scholengemeenschap voor Mavo en Lhno waren de belangrijkste zaken waar de Vereniging ter Bevordering van het Chr. schoolonderwijs te Zie rikzee zich mee bezighield. De punten kwamen aan de orde tij dens de algemene vergadering van deze vereniging. Ds. P. Blokland sprak hierna over het onderwerp „Gezin en Christelijke school". Het kollege van b. en w. te Zierik zee raadde het CJV aan, van de ver huisplannen naar het pand Oude Ha ven 51, af te zien. Tevens werd mee gedeeld dat de gemeente Zierikzee zo spoedig mogelijk zou aanvangen met de overdrachtprocedure waardoor de Provinciale weg Zierikzee tot Voor- hij Serooskerke dan Rijksweg 59 zou worden. 5.000ste De 5000ste inwoner van de gemeen te Westerschouwen, Evelyn v. d. Wolf, werd door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, in ge zelschap van sekretaris J. W. de Jon ge, mevrouw B. A. Meijer en de heer P. Hanse van de Dorpsgemeenschap in de kern Serooskerke welkom ge heten. In het dorpshuis van Serooskerke werd een bijeenkomst gehouden voor de inwoners van deze kern met be trekking tot het onderwijs. Anneke v. d. Zwart van het Edukatief Cen trum „De Bevelanden" hield een in leidende toelichting. De leerlingen van de openbare la gere school „De Dobbelsteen" te Nieuwerkerk hielden zich vol ent housiasme bezig met spelletjes en bë- hendigheidswedstrijden in het kadër van het „Braamfeest". De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen zette kaderkursupen op, met het doel ouderen inzicht te geven in het ouderen beleid én de wijze waarop zijzelf daar ak£ief aan deel kunnen nemen. zo vrijge- BRUINISSE: In het zwembad Aquarium" op Aquadelta werd nog met ple zier rondgesparteld, maar er dreigden reeds financiële problemen rond het voortbestaan van dit zwembad. Daar het Rijk niet meer zo vr vig met subsidies en ^èningen was, had dit konsekwenti^s voor de uit voering van isolatie ep renovatiepro- jekten van Woningbouwvereniging „Beter Wonen". Dez|b versoberings tendens werd aan deilorde gesteld tij dens de vergadering1 van de vereni gingsraad van deze instantie. „Het is wel een uit de „zak- klopperij" van jewelste. Er veran dert eigenlijk niets, maar er moet wel voor worden betaald" aldus de heer L. C. Hoogerhuis van het CDA tijdens de gemeenteraadsvergade ring te Westerschouwen bij de behan deling van het onderwerp voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van leges. De gemeenteraad besloot toch tot wijziging van heffing en verordening van leges. Silvia en Piet Bakker van de Finse winkel namen samen met de Finse Advieskring het initiatief een ten toonstelling in te richten in het Gra vensteen met voorwerpen uit dit „land'met de duizend meren". De ex positie werd geopend door de ambas sadeur van Finland de heer Ensio He- lamiemi. De Stichting jeugd Schouwen-Dui veland spande zich in via het WSW- projekt een fulltime administratieve kracht aan te stellen. De eerste po gingen waren daartoe echter mislukt. Het gemeente bestuur van Zierikzee deelde schriftelijk mee, het verzoik om subsidie voor een derge lijke arbeidskracht op zich niet onre delijke te vinden, maar gezien ande re prioriteiten geen geld beschikbaar te kunnen stellen. Ten aanzien van de fietsverbinding Ellemeet-Scharendijke deelde burge meester Den Boer mee, dat deze bij de provincie opgenomen was op de lijst van voor 1982 uit te voeren wer ken en dat de behandeling van de be groting 1982 in de provinciale Staten f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 20