16 ZIERIKZEE. Bij de openiung van het nieuwe belastingkantoor zorgde de Douane-harmonie voor een muzikaal buitengebeuren. te Zierikzee, om in aanmerkingte ko men voor het experiment „Verbrede toelating" werd niet aan deze school gegund. Dit punt kwam aan de orde tijdens de bestuursvergadering. „Nieuwbouwaktiviteiten waren niet mogelijk gebleken, alhoewel daaromtrent wel pogingen waren on dernomen. Het jaar 1980 was mede daardoor zonder veel schokkende dingen voorbij gegaan", aldus het jaarverslag van de Chr. Woning bouwvereniging Schouwen-Duive- land te Bruinisse. Wethouder P. de Rijke sprak bij de officiële start van de aanleg van een fietspad langs de Laan van St. Hilai- re, over een „zeer verheugende dag" en deelde mee, dat niet alleen voor de gemeente maar ook voor de gemeen schap deze aanleg van groot belang was voor de verkeersveiligheid. Tijdens de thema-avond van de regio-speelzalen, die gehouden werd te Sirjansland werd erop gewezen, dat vroegtijdige onderkenning van stoornissen in de ontwikkeling van het kind bijzonder belangrijk was. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer verrichtte de officiële opening van het evangelisch ontmoe- tings- en konferentiecentrum „De Burght" te Haamstede. Al voorproefje, stond Zierikzee vrijdagavond 8 mei alvast in het te ken van de wereldzeilerij, de non stop wereldzeiler Pleun van der Lugt had alvast zijn schip toen nog „Fe- nix" genaamd in de Nieuwe Haven afgemeerd. De feestelijke ingebruikname van de mobiele muziektent te Brouwers haven trok vele belangstellenden. Ter gelegenheid van dit evenement boden de muziekkorpsen van de ge meente op initiatief van „Nut en Uit spanning" het gemeentebestuur een muzikaal programma aan. Fietsdag De door de ANWB georganiseerde landelijke fietsdag, waaraan in de re gio werd meegedaan door de WV Renesse trok in totaal 162 deelne mers die allen met goed gevolg de 32 km lange tocht wisten te volbren gen. De Kulturele Stichting Bruinisse hield een open huis voor de bewoners van Bruinisse. Zij konden een kijkje nemen in het nieuwe multifunktione- le gebouw aan de Dreef. In dit ge bouw waren gevestigd, een biblio theek, leeszaal, oorlogs- en visserij museum. Een onbewoonde boerderij staande aan de Hoge Maireweg te Oosterland en eigendom van de ambachtsheer van Oosterland baron Schimmelpen- ninck van der Oye te Wassenaar brandde geheel uit. Een groep Zwit serse plattelandsvrouwen uit Schaff- hausen bracht een bezoek aan de le den van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- gouwe. Een groep van dertig leerlingen, 4e klas Havo en Atheneum, van de R.S.G. „Prof. Zeeman" brachten een officieel bezoek aan het Europees parlement te Straatsburg. De kolleges van burgemeester en wethouders in de regio voelden er niets voor, de ontstane vakature van opbouwwerker bij de Stichting Sa menlevingsopbouw Schouwen-Dui- veland te laten opvullen. Dit kwam naar voren tijdens de vergadering van de Intergemeentelijke Coördine rende Planningsgroep Schouwen- Duiveland/St. Philipsland. De I.C.R.P. drong erop aan, dat tijdige maatregelen genomen zouden moe ten worden om de Zierikzeese Con certzaal te behouden. De gemeenten op Schouwen-Duiveland stonden be paald niet in de startblokken om mee te financieren aan een nieuwe opzet van de Concertzaal, dit deelde voor zitter W. den Boer tijdens de vergade ring mee. Windmolen Op het werkeiland Neeltje-Jans werd de windmolen waarmee elek triciteit werd opgewekt, ingebruik genomen. De met wind opgewekte energie zou rechtstreeks aan de ener giecentrale van de Oosterschelde- werken worden geleverd. De heer W. Don kommissaris van de PZEM en te vens milieugedeputeerde stelde de molen in gebruike. Prinses Margriet nam afscheid als lid van de Raad van Bestuur van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, die dag bereikte het samenwerkingsver band tussen het Rode Kruis Zieken huis en het hospitaal „De Beve- landen" te Goes de voorlaatste fase, voordat de slotakte voor deze belang rijke fusie één ziekenhuis op twee lo- katies zou worden gepasseerd. Het interkerkelijk koor van Haamstede vierde het 40-jarig bestaan met een feestelijke koor avond. Het gemeentemuseum van Zierikzee kwam in het bezit van bij zondere wijnglazen die herinnerin gen oproepen aan De Nieuwe Vis- scherij, een organisatie die in 1818 in het leven werd geroepen om de ar moede in Zierikzee toentertijd te ver minderen door werkgelegenheid te scheppen, hetgeen overigens misluk te. Brief Zevibel De vereniging Zevibel, de vereni ging tot behartiging van de Zeeuwse visserijbelangen richtte een brief tot minister Braks, om meer duidelijk heid te verkrijgen over het bericht van het ministerie van landbouw en visserij waarin konsumptie van aal en paling werd ontraden, omdat deze teveel schadelijke stoffen zou bevat ten. Een aantal prominente C.D.A.- leden, onder wie de fraktievoorzitter drs. R. Lubbers, staatssekretaris L. de Graaf en vice-fraktievoorzitter van de Tweede Kamer P. van Zeil bracht een bezoek aan Zierikzee met als speciaal doel een bezichtiging van de leef- en werksituatie aan de Tech nische School aan het Vrije. Ploeg Zierikzee II van de vrijwilli ge brandweer werd winnaar van de regionale brandweerwedstrijd die gehouden werd in het Gravensteen te Zierikzee. Van de mosselkotter Bru 14 werd de motorboot, die vastgebonden aan kettingen aan boord lag, gestolen. Na de beëdiging van het nieuwe P.v.d.A. raadslid de heer A. de Vlie ger, werd mevrouw S. Loschacoff-De Kanter met algemene stemmen geko zen tot opvolgster van mevrouw L. Schouwenaar-Korstanje als nieuwe wethouder van de gemeente Brou wershaven. Besloten werd door de gemeenteraad dertig oproepontvan- gers aan te schaffen voor het brand weerkorps Brouwershaven. Verbod sex-artikelen Op de raadsvergadering van de ge meente Westerschouwen toonde dr. H. J. van Zuylen (V.V.D.) zich bij de ingekomen stukken verontrust over het jaarverslag van de WMZ, hierin werd een verlies gemeld van 3.000.000,— wat zou kunnen inhou den dat er een prijsverhoging op komst zou kunnen zijn, aldus de heer Van Zuylen. In deze raadsvergade ring werd tevens besloten het verto nen van erotische films en de ver koop van sexartikelen of het etaleren daarvan te verbieden. Op een verkiezingsbijeenkomst te Zierikzee van de Reformatorische Federatie sprak lijsttrekker Mein- dert Leerling voor een geïnteresseerd publiek. Te Zonnemaire verzorgde „Nut en Uitspanning" het eerste bui- tenkoncert van het nieuwe seizoen. Aan de Steenbank van Zierikzee- Poortambacht kwamen de eerste hui zen gereed van in totaal 90 huurwo ningen die in opdracht van Beter Wo nen werden gebouwd. De onverwachte tv-uitzending van de Engelse Cup-final zorgde ervoor, dat de vergadering van de P.v.d.A.- afdeling Zierikzee matig bezocht werd. Het centrale thema van deze avond was de gemeentepolitiek met name ten aanzien van de wijken Mal ta en Poortambacht. De gemeente raad van Zierikzee stelde (met de R.U.-fraktie tegen) het bestem mingsplan „Sportveld" vast en de bezwaarschriften die daartegen wa ren ingediend werden alle ongegrond verklaard. Het kollege van b. en w. deed een schrijven uitgaan aan de afdelings besturen van de verschillende poli tieke partijen te Zierikzee, met het dringende verzoek het wervend plak werk in verband met de komende verkiezingen te beperken tot de hier voor van gemeentewege beschikbaar gestelde aanplakborden. Jaarrekening Brogum De jeugdsoos „Brogum" schakelde een accountant in om de jaarreke ning 1980 opnieuw te laten bekijken. Dit omdat van gemeentewege was gekonstateerd, dat deze onvolko menheden bevatte, waardoor er in plaats van een tekort van 38.814,91 een batig saldo van 66.663,44 zou zijn ontstaan. De leden van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen afdeling Zierikzee maakte een fijn voorjaars reisje. Paula en Harry Dikmans openden in het voormalige pand van El Perron aan de Appelmarkt het „Zeeuwsch Pannekoeken Koffie huis". De kommissie voor midden- en kleinbedrijf te Westerschouwen kwam in openbare vergadering bij een. In deze bijeenkomst werd voor namelijk aandacht geschonken aan het evaluatierapport D.P.O. Op de Rijksscholengemeenschap Prof. Zeeman te Zierikzee werden scholieren verkiezingen gehouden. Leerlingen van Mavo, Havo en Athe neum behalve de eerste-, tweede- en eindexamenklassen brachten hun stem op een politieke partij uit. D'66 kwam als grote overwinnaar uit de bus. Oosterland beleefde de oprichting van een mannenzangkoor. De Zeeuw se Muziekschool gaf een uitstekende uitvoering in de Zierikzeese Concert zaal Aan het Kerkhof zz werd het Cen trale Belastingkantoor geopend door de direkteur van de Rijksbelastingen van Breda, de heer N. G. Timmer man. „Het streekarchief in de pan den tegenover het stadhuis te Zierik zee, zal nog wel enkele jaren op zich laten wachten. Geld ontbreekt en verder verdienen in de gemeente Zie rikzee andere kapitaalswerken meer prioriteit dan deze plannen". Dit kwam aan de orde tijdens de openba re vergadering van de streekarchief- kommissie in het stadhuis te Zierik zee. Gift voor Brugzicht De Stichting Dagverblijven Schou wen-Duiveland (Brugzicht) werd ver rast door een vorstelijke gift van 5000,—, afkomstig uit de „pot" kin derpostzegels van het UVV. In het voormalige tapijtenhuis in de Korte St. Janstraat werd een nieuw filiaal van „De Metro", winkel voor meisjes- en dameskleding geopend. Te Nieuwerkerk werd het bejaar- densoos-seizoen op feestelijke wijze afgesloten. De sportvereniging „Ve- locitas" te Serooskerke vierde op geanimeerde wijze het 40-jarig bestaan. De (ex) kapitein van de ms „Prins Willem Alexander" keerde voor één keer weer aan boord terug, om in zijn voormalige funktie afscheid te ne men van de gemeente Zierikzee. In de gemeenteraadsvergadering van Middenschouwen kwam aan de orde: de tolheffing op de Zeeland- brug. De heer W. G. Renden (P.v.d.A.) vond, dat men zou moeten blijven hameren op een belangrijke reduktie c.q. tolvrijheid voor de be woners van Schouwen-Duiveland in 1985-'86. De raad stemde in met de visie van b. en w. van Middenschouwen, dat ten aanzien van het vervullen van de vakature van een opbouwwerker bij de Stichting Samenlevingsopbouw, voorlopig een afwachtende houding aangenomen diende te worden. Bij de verkiezingen voor de Twee de Kamer, woensdag 26 mei kwam als grote overwinnaar D'66 uit de bus, P.v.d.A. boekte een duidelijk verlies. Deze landelijke tendens was ook in de uitslag op Schouwen-Dui veland terug te vinden. De gemeenteraad van Duiveland stelde een krediet van 3422,— in- klusief b.t.w. beschikbaar ten behoe ve van het aanbrengen van verlich ting bij de aansluiting en van de Zwanenburgseweg en de Capelleweg op Rijksweg 18. Talrijke bezoekers namen de gele genheid te baat om het geheel ge restaureerde pand en het nieuwe on derkomen van makelaardij Bij de Vaate aan de Nieuwe Haven te be wonderen. Een onderneming van Zentra Sport Internationaal werd gevestigd in de voormalige fotohandel op de Schuit haven te Zierikzee. Op een vergadering te Haamstede werd het programma voor de komen de Ring Promotion afgerond en defi nitief samengesteld. De Watersportvereniging „Zierik zee" vierde het twintig jarig bestaan. In de ochtenduren werd in het klub- gebouw in de Zuidhavenpoort een bijeenkomst gehouden, die in het te ken van een posthuum eerbetoon stond, aan de oprichter van de vere niging, de heer Cor van den Bout. In de middag werden vele leuke jubi leum festiviteiten gehouden, die heel wat publiek op de been brachten, 's Avonds werd in de Concertzaal een gezellig zeilersbal gehouden. Bloemenhulde De kinderen van het Vrijzinnig Hervormd Zondagsuur brachten een bloemenhulde aan de bewoners van de huisjes rond Borrendamme en aan enkele zieken. De Hervormde gemeente te Renes se organiseerde op het grasveld voor de kerk een braderie annex rommel markt om het te kort van deze ge meente te dekken. Velen kwamen een kijkje nemen en trokken daarbij ook de beurs, want de bruto- opbrengst bedroeg 17.500,—. De brandweermannen van Kerk- werve brachten de inwoners van hun dorp luid en duidelijk op de hoogte van de wijziging van het branda- larmnummer, dat overigens niet al leen voor de Kerkwervenaren gold maar voor geheel Middenschouwen. Problemen rezen op het caravan park „Onze Hoeve" te Bruinisse. Re- kreanten kwamen in opstand tegen het beleid van Aquadelta, dat in strijd zou zijn met de opzet van het park (nl1. de kooptoezegging) en ook in strijd met de wettelijke voor schriften, toercaravans plaatste op een terrein dat eigenlijk bestemd was voor sta-caravans. De gemeente Bruinisse zegde toe in deze zaak te bemiddelen. Noodweer De L.T.S. Schouwen-Duiveland opende de rij van de diploma-uitrei- kingen. De bloeimaand werd afgesloten met noodweer. Te Zonnemaire barst te als het ware een wolkbreuk los en diverse woningen gesitueerd bene den aan de dijk van Bommenede kre gen te kampen met wateroverlast. Op het werkeiland Neeltje Jans sloeg de bliksem in de energiecentrale in en dientengevolge stond o.a. de bron- bemaling van de bouwputten, waarin de pijlers voor de Ooster- scheldewerken gebouwd worden, een uur stil. Te Bruinisse kon de riole ring de neerslag niet verwerken en tientallen straten kwamen blank te staan. Het vervullen van de vakature van opbouwwerker, onstaan door ver trek van de heer D. Doeswijk, was de eis voor het voortbestaan van de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland, dit als ant woord op het voorstel van de kolle ges van B. en W. de vakature niet te vervullen. De kommissie Publieke Werken sprak zich na een korte uitleg van ar- chitekt B.V. van den Bergh, positief uit over één van de schetsen van de restauratie van de panden in de Meelstraat te Zierikzee. Elles Sayer uit Zierikzee nam het initiatief een poppentheater te begin nen onder de naam „Al te Klein", ge vestigd in een pandje in de St. Do- musstraat. Dropping- Jeugdsoos Noordwelle beleefde een nachtelijke dropping, rond een uur of twee waren de meeste groepen weer in het dorpshuis van Noordwel le teruggekeerd. De Hervormde kerk van Kerkwer- ve kwam in de steigers te staan. Bouwbedrijf Roggeband maakte een aanvang met de restauratiewerk zaamheden, die hoofdzakelijk de ver nieuwing van het dak inhielden. De kosten werden beraamd op 88.100 plus b.t.w. Deze restauarie werd mo gelijk door de aktie die hiervoor in 1980 werd gehouden. Het Dolfirodam te Scharendijke sloot zijn deuren voor het publiek en de dieren verhuisdens naar het nieu we onderkomen te Stein (Limburg). Één van de zeeleeuwen overleefde de tocht niet en bezweek aan een hart aanval. In het vrouwencafé te Zierikzee werd een thema-avond gehouden met het onderwerp „Moeder-dochter rela tie". Met het slaan van de eerste paal gaf burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee het officiële startsein voor de bouw van 20 premiekoopwo ningen in de partikuliere sfeer, aan de Schouwenbank te Poortambacht. Een groep leerlingen (3e klassers) van de R.S.G. Prof. Zeeman kam peerde enige dagen in de Belgische Ardennen. Huiseigenaren te Bruinis se werden gekonfronteerd met een zeer ongaangename verrassing in de vorm van een nieuwe taxatie van hun bezit als grondslag voor de On roerend Goed Belasting. Hospitaalschip Henry Dunant" deed de haven van Bruihnisse aan. Door de Rode Kruis afdeling Bruinis se werd een gezellige avond voor de patiënten aan boord georganiseerd. Kwakzalver ontmaskerd Een inwoners van Bruinisse werd door inspekteur van de Volksgezond heid dr. Lely, in samenwerking met de Rijkspolitiegroep Schouwen-Dui veland, en de distriktsrecherche uit Middelburg, ontmaskerd als kwak zalver. Hedi Bogaers uit Zierikzee en stu dente aan de akademie voor beelden de kunsten in Rotterdam exposeerde haar werk in de theaterstudio van Rob van Reijn te Amsterdam. Dr. C. Boertien, kommissaris van de konin gin in Zeeland, opende met het doorknippen van een lint het visserij - en oorlogsmuseum en biblio theek aan de Molenstraat te Bruinis se. Door het lulden van de bel, werd door burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer te Renesse een paardentram in gebruik genomen, een nieuwe toeristische attraktie. Tijdens het Pinksterweekend werd de Westhoek van Schouwen-Duive land overspoeld met toeristen. Rond een uur of elf moest men op het VW kantoor te Renesse „vol" verkopen. Het voorterrein van Sportveld Re nesse aan de Laöne, werd bij wijze van uitzondering ingericht als nood- kampeerveld. De wethouders van sportzaken van de gemeente Duiveland, A. L. Bak ker, opende het nieuwe voetbalvel- denkomplex te Oosterland. Ooster land kreeg met dit „Oostersport park" de beschikking over velden, kleedkamers en een kantine. Winkel-experiment Het Kleine Kernen Experiment, nam het initiatief te Ellemeet en Kerkwerve een huis-aan-huis enquê te te houden, met doel erachter te ko men hoe belangrijk de mensen het vinden in hun eigen dorp een winkel te hebben. Te Viane raakte een man in de modder op een eilandje gelegen in de voormalige spuiboezem van het vroe gere stoomgemaal van het Water schap Ooster- en Sirjansland. De man werd door de Duivelandse brandweer uit zijn benarde positie bevrijd. Voor de negende maal beleefden 30 leerlingen uit de derde klassen van de RSG „Prof. Zeeman" een avon tuurlijk zeilkamp. Taptoe Bru Taptoe Bru handhaafde ook dit jaar zijn opmerkelijk hoog nivo. Ver drietig was het voor de organisato ren dat van de 1800 kaarten maar 1033 exemplaren werden verkocht, waardoor een financieel tekort van maar liefst 6.000,- ontstond. De kommissie Publieke Werken te Zierikzee sprak zich in een openbare vergadering unaniem uit voor het ad vies: verwijderen van de gasflam- bouwen op het Havenplein en daar door het schrappen van de onder- houdspost van 1.500,- op de begro ting van 1982. De heer en mevrouw Van Oeveren te Scharendijke, eigenaren van de rondvaartboot ms „Wilford" lever den kritiek op de gemeente Midden schouwen. Zij waren van mening dat sinds de nieuwe jachthaven te Scha rendijke gereed gekomen was, de zorg voor en de toezicht op de oude jachthaven achterwege bleef. De ge meente Middenschouwen vond deze kritiek onterecht. Subsidieverzoek In de openbare vergadering van de kommissie Sport-jeugd en Kulturele zaken te Westerschouwen kwam de grensstelling van de jeugdleden van de tennisverengingen nogmaals ter sprake. Ten aanzien van een subsi dieverzoek van de landelijke organi satie voor speeltuinwerk en jeugre- kreatie werd een afwijzend advies uitgebracht. Na een korte zoekaktie vond rijkspolitiespeurhond „Dea" in de struiken de sleutel van het gloed nieuwe politiepostburo te Nieuwer- ker. De speurhond leverde de sleutel af aan de burgemeester J. van Bom mel, die daarna de officiële opening verrichtte. De raadsleden A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutters en A. C. Hoogendoorn-Herfkens verrichtten daarna de officiële opening van het dorpshuis. De „oude" CD A-Tweede Kamer- fraktie nam afscheid van vertrek kende leden en de „nieuwe" CDA- fraktie leden maakten kennis met el kaar. Ook de CDA-ministers en staatssekretarissen namen aan deze plechtigheid deel. Dit gebeurde tij dens een strikt informele bootreis op de Oosterschelde en het Veerse Meer, die aanving en eindigde te Bruinisse. Te Zierikzee werd met het nodige ceremonieel de heringerichte Nutsspaarbank aan het Havenpark heropend, voor die gelegenheid in kombinatie met een tentoonstelling van het werk van de Zierikzeese kunstschilder G. H. Breetvelt. De gemeenteraad van Bruinisse besliste eensgezind een verderde sub sidiëring (na 1 januari 1984) aan de Sticntipg Samenlevingsopbouw te stoppen. De gemeenteraad van Westerschou wen hield een diepgaand debat in de openbare raadsvergadering over het openhouden van snackbars op zon dag. De zondagsschool „Mirjam" te Re nesse bracht een geslaagd weekeind door op het CJV-kamp aan de Ramp- weg te Renesse. Ing. R. J. van der Meulen, hoofdin- genieur-direkteur van de volkshuis vesting in de provincie Zeeland open de de nieuwe passantensteiger in de Nieuwe Haven van Zierikzee, door middel van een grafisch bestuurd scheepje aan de nieuwe steiger af te laten meren. „Historische" exkursie „De vereniging „Stad en Lande" maakte dit jaar een „historische" ex kursie naar Delft en kasteel „Dui venvoorde" te Voorschoten. De Vara kreeg geen toestemming het rechtstreekse radioprogramma „Vara Lijn 3" op dinsdag 30 juni in Zierikzee met een popkoncert af te sluiten. Besloten werd dit evenement te Brouwershaven te laten plaatsvin den. Dijkgraaf de heer A. M. Geluk, wees in zijn rede de hoofdingelanden verzameld in de algemene vergade ring van het Waterschap, op de gre- zen van de financiële mogelijkheden. Met algemende stemmen gingen de hoofdingelanden akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur van het Waterschap de heffingsveror dening verontreinigingsheffing op pervlaktewateren voor het jaar 1982 te verhogen met 2,- tot 55,- per vuileenheid. De Middensoos te Scharendijke vierde op overtuigende wijze feest. In het dorpshuis „De Oosterhof" te Oosterland werd het reizend energie- centrum van de Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland, geopend door burgemeester J. van Bommel. De kantine van caravanpark „De Stern" te Noordgouwe was een jaar in gebruik, voor de eigenaar reden genoeg om een feestje te bouwen. Duizenden boeketten bloemen maakten de slotavnd van de Zierik zeese avondvierdaags wederom tot een vrolijk én fleurig geheel. In het j aars verslag van de ZWN, streekver voer Zuid West Nederland werd mel ding gemaakt van het feit dat het openbaar vervoer was gestegen met 15%. De heer Idema, ambtenaar ter voorkoming van misdrijven bij de rijkspolitie te Middelburg, sprak in een vergadering van de Chr. Woning bouwvereniging Schouwen-Duive land te Bruinisse over het onder werp: „Inbraakpreventie makkelijk en goedkoop uit te voeren." „Planten uit de Bijbel" In de grote kerk van Haamstede werd een tentoonstelling ingericht onder de titel „Planten uit de Bijbel". Geheel Nieuwerkerk stond zater dag 20 juni in het teken van het 80- jarig bestaan van de plaatselijke mu ziekvereniging „Oefening en Uit spanning". Alle regionale muziek korpsen verleenden aan dit muzikale feest hun medewerking. De Stichting Cultuurspreiding Zee land presenteerde een zeer fraai en gevarieerd winterprogramma voor het komende theaterseizoen, met veel toneel, kabaret, koncerten en films. In de gemeenteraadsvergaderingen te Zierikzee werd de tolreduktie voor de Zeelandbrug voor de bewoners van de regio weer aan de orde gesteld. B. en W. van Zierikzee deden een schrijven uitgaan naar G.S. waarin vragen omtrent de tolheffing werden gesteld. Met de stemmen van de PvdA- fraktie tegen besloot de Zierikzeese gemeenteraad in principe geen subsi die te verlenen aan de Stichting Tele- ZIERIKZEE. Het nieuwe dagverblijf „Brugzichtaan de Scheldestraat te Zierikzee werd officieel geopend. De heer D. Goudzwaard, hoofd van de afdeling Sociale Revalidatie van het ministerie van C.R.M. werd bij die gelegenheid „be dolven" onder ballonnen. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 16