Kerstviering school met de Bijbel Scholen in Renesse vierden kerstfeest Advents Kerstzangdienst Plattelandsvrouwen vierden Kerstfeest Gezamenlijke kerstviering van ANBO-afdelingen 4 01110-6551 Nieuwer kerk STREEKNIEUWS Kerstviering bejaardènsoos Te Ellemeet Te Nieuwerkerk Nieuwerkerk PARIJS. De sekretaris-generaal van de Arabische Liga, Chadli Klibi, heeft president Mitterrand van Frankrijk gevraagd zijn officiële be zoek aan Israël uit te stellen, omdat Israël de hoogvlaakte van Golan heeft geannexeerd. Dit is uit welin gelichte bron in Parijs vernomen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Het is nog niet ze ker of een delegatie van het Europees Verbond van Vakverenigingen (E.V.V.) een bezoek mag brengen aan Polen om een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden van vak bondsleider Lech Walesa en andere leidei's van Solidariteit. DEN HAAG. Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Utrecht mogen in 1982 meer nieuwe woningen gaan bouwen dan oorspronkelijk was gep land. DEN HAAG. Minister Van Dijk voor ontwikkelingssamenwerking heeft besloten de Afrikaanse landen Mozambique en Oeganda resp. drie miljoen en 2,5 miljoen gulden voed selhulp te verlenen. GRONINGEN. Roel van Duyn heeft plannen om terug te keren in de politiek. De PPR in Groningen heeft hem op de tweede plaats gekozen op de kandidatenlijst voor de komende statenverkiezingen die het volgend jaar gehouden zullen worden. DODEWAARD/VALBURG. De basisgroep „Atoomenergie nee be dankt" heeft huis-aan-huis in de buurtschap Wely bij Dodewaard een brief bezorgd waarin wordt aangebo den de schade geleden door de de monstratie van 21 november via een onafhankelijke notaris met de basis groep te regelen. AMSTERDAM. In Amsterdam heb ben nog vier Poolse zeelieden hun schip verlaten en asiel in ons land ge vraagd. Vliegers- stewards SCHIPHOL, 21-12. Passa- giers van de KLM zullen bin nenkort tijdens hun vlucht hun maaltijden en drankjes uitge reikt kunnen krijgen door vlie gers. De KLM heeft namelijk het krops kabinepersoneel on langs uitgebreid met veertien pas afgestudeerde vliegers van de rijksluchtvaartschool in Eelde, voor wie de cockpit van de KLM-toestellen voorlopig nog geen werkterrein zal zijn. Bij de KLM bestaat voor nieuw komende vliegers een wachttijd. ROTTERDAM. Het aantal Polen dat in Rotterdam een visum of een verlenging van hun visum heeft ge kregen is met zeventien tot in totaal twintig gestegen. Het gaat volgens de Rotterdamse politie om zeelieden, toeristen en zakenmensen. UTRECHT. Het C.N.V. heeft beslo ten het gironummer van de C.N.V.- aktie „Kom over" open te stellen voor giften voor de Poolse vrije vak bond Solidariteit. Ons telefoonnummer is gewijzigd!! Nieuw telefoonnummer: DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV en ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE redaktie administratie Poelman-van Leeuwen. Allen wel kom namens het bestuur. Voor tijd: zie agenda. Schoolkrant Onlangs verscheen „De Vlinder- klapper", het orgaan van de ds. Joh. Boogermanschool, de scholen voor kleuter- en lager onderwijs op Refor matorische Grondslag aan de Weelstraat. Hoofd van de kleuter school is mejuffrouw Van Duinker ken, en hoofd van de basisschool de heer D. Morks. Het blad verscheen juist voor de kerstvakantie en is weer een mooie uitgave. De tweede voorzitter van het schoolbestuur, de heer Joh. Verhoek schreef op de eerste bladzijde een meditatie be trekking hebbend op het kerstgebeu ren, naar aanleiding van Lukas 2 14: „Ere zij God in de hoogste He melen en vrede op aarde in de men sen een welbehagen." De aankondi ging en herdenking van Christus' ge boorte. Verder volgt het vakantie- rooster 1982 tot aan de zomervakan tie, die loopt van 5 juli toten met 13 augustus 1982. Verder tal van teke ningetjes en enige verhaaltjes door de kinderen. Verder volgen spelletjes en een gedicht: „Het Boek der Boe ken" van 'Cathie de Bruine. Vervol gens een groot artikel over „schrij ven", dat veel facetten weergeeft van de schrijfkunst in vroeger tijden en in het heden. Verlucht met tekenin gen van de verschillende lettersoor ten zoals Gotisch, etc. Van de leerlin gen van de vierde klas een aantal rijmpjes en raadsels. Verder van de hoofdleidster van de kleuterschool mejuffrouw Van Duinkerken een schrijven over haar verblijf op de kleuterschool in Oosterland. BRUINISSE Schoolkrant De redaktie van het Kerstnummer van de schoolkrant van de openbare kleuterschool en lagereschool ,,'t Kwetternest" en de „Meerpaal" heeft bepaald niet stil gezeten. In de ze uitgiften staat de tegenstelling arm-rijk centraal, waar de jongsten t/m de zesde klassers verhalen en te keningen over hebben gemaakt. De kinderen beschrijven, vanuit het ge zichtshoek, verhalen over de derde wereld, die soms aandoenlijk rea listisch zijn. Met hoofdstukken als „Uit de school geklapt", waarin iets over duimzuigen wordt verteld, „On der de loep", „Uitlaatgas" en de „hobbyhoek" kunnen ouders en kin deren menig uurtje doorkomen in de Kerstvakantie. Elfde „Krukelkrant" Met de uitgifte van de elfde „Kru kelkrant" heeft de Stichting Peuter zaal „De Krukels" uit Bruinisse de ouders weer van een flinke brok in formatie voorzien. Met huishoude lijke mededelingen, zoals het peuter- bestand, de vakanties, ouderavond en het kursusprogramma Peuter- leidsters Schouwen-Duiveland. Maar ook met peuterliedjes, een kabóuter- dapsen de Sinterklaas- en. Kerstvie ring op school. Het geheel is geïl lustreerd met leuke tekeningen. Een waarschuwende vinger wordt opge heven tegen de grotere jongens die, op het veldje naast de school, al veel ruiten hebben ingetrapt tijdens het voetballen. De Stichting draait dan voor de kosten op, terwijl toch veel mensen daar voor verzekerd zijn. Retour afzender De PTT-operatie „Een vrolijk kaartje maakt iedereen blij" is bij verschillende inwoners van Bruinis se in het verkeerde keelgat gescho ten. Met een lege staatskas én volgend jaar een tariefsverhoging vinden ze het onbegrijpelijk dat er zo met over heidsgeld wort omgesprongen. Met een „retour afzender" hebben ze blijk gegeven niet aan deze aktie mee te willen doen. Kerstnachtdienst Donderdagavond 24 december vindt in de Ned. Herv. Kerk van Bruinisse de interkerkelijke Kerst nachtdienst plaats, geleid door ds. W. F. Teekens. Hieraan wordt vocaal medewerking verleend door het Her vormd Kerkkoor o.l.v. de heer M. Dalebout en het kinderkoor „Halle lujah" o.l.v. de heer J. P. Knop. Kees Hoogerwerf trompet. Aan het orgel C. P. van Eek. Voor tijd: zie agenda. Kerstviering „De Meerpaal" Op vrijdagmiddag 18 december vierden de leerlingen van de Openba re basisschool „de Meerpaal" Kerst feest. Dit vond in de Gemeenschaps ruimte plaats, die daarvoor met kerstboom en kerstversiering in een sfeervolle ruimte was omgetoverd. Een blokfluitgroep o.l.v. de heer Fluyt bracht enige kerstliedjes ten gehore, daarna volgde een to neelstukje getiteld: „De kerstboom bracht redding". Dit spel werd door de gehele 4e klas gespeeld o.l.v. „meester" Viergever, die het voor deze gelegenheid had geschreven. Hierna volgde een instrumentaal intermezzo van kersthymnen gespeeld door Jos v. d. Velde op or gel, Pieteko de Koning op bugel en Emily v. Veldhuizen op saxofoon. Ds. Teekens vertelde het kerstver haal aan de kinderen. Aan het slot van het programma liet de 6e klas o.l.v. dhr. Witzenburg enige Engelse kerstliedjes horen. De kerstman met z'n helpers maakten nog even hun op wachting. Hij bracht een bijzondere kerstwens aan de mensen in Polen. En toen de leden van de ouderkom missie de hinderen nog op warme chocolademelk hadden getrakteerd brak voor hen de kerstvakantie aan. De kinderen van klas 1, 2, en 3. heb ben geluister en gekeken naar een bijzonder fraaie dia-serie van het Kerstevangelie. Rondom de kerst boom zongen ze Kerstliederen. On der het genot van een kop warme chocolademelk werden prachtige verhalen verteld. NIEUWERKERK, 21-12. Zondagavond werd in de Kerk van de Nederlandse Hervormde Gemeente te Nieuwerkerk een interkerkelijke advents- kerstzangdienst gehouden. In deze dienst verzorgde drs. Alb. v. d. Ban de li turgie. De meditatie werd door ds. E. J. Nijhuis geleid. Verder werkte mee de Christelijk Gemengde Zangvereniging „Een Naam is onze Hope", o.l.v. mevr. W. Bil-den Hollander. Het orgel werd bespeeld door de plaatselijke orga nist, de heer W. Wandel. Allereerst zong het koor het Duitse „Stille Nacht". De schriftlezing was uit Je- saja 40:9-11 en 52:7-10 en Johannes 1:6-14, waarna het koor zong: „Looft God gij Christenen" (Gez. 147). Samen zingen De meditatie door ds. Nijhuis, had als thema: „Samenzingen - het lo flied van de Heer". Na de preek zong het koor „Het Woord is vlees gewor den" en vervolgens was er samen zang uit Gezang 120: „Hef op uw hoofden, begroet Hem!" Na gebeden door de liturg, zong het koor nog: ,,'t Is geboren, het godde lijk Kind". Slotzang van deze hartverwarmen de interkerkelijke dienst die goed be zocht werd, was Gezang 150: „In den beginnen was het Woord", in beurt zang. Aan de uitgang werd gekollek- teerd voor het Nederlands Bijbelge nootschap. Met mag terugzien op een traditionele, maar ook zeer stijlvolle dienst. ZIERIKZEE. De Vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland stond zaterdag met een stand in de „beuze" om voor al de aandacht te vestigen op de aktie „Vechten voor voedsel". Tevens waren er de Soweto kaarsen verkrijgbaar en kerstversieringen uit ontwikkelingslanden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK. Vijvervreugd" uit Middelburg zorgde voor de muzikale omlijsting. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Deze feestmiddag werd geopend door mevr. Van Bommel. Ze zei ver heugd te zijn zo'n grote menigte te mogen begroeten en hoopte op een blij samenzijn. Eerst werd koffie met cake geserveerd, waarna samenzang „Nu sijt wellecome". „Vijvervreugd" Inmiddels was ook een muzikale groep aangekomen vanuit „Vijver vreugd" te Middelburg, Deze mensen hebben op uitnemende wijze met al lerlei muziekinstrumenten de kerst zang begeleid. Een der aanwezigen deklameerde: „de Zeeuwse Nachtegaal". Daarna kwam de kerstman in eigen persoon, deze overhandigde aan alle aanwezi gen een kersttulpje met daarin een lichtje. Verv,olgens vertelde de kerstman het kerstverhaal. In stilte werd dit aangehoord. Door zangeres mevr. De Boer in samenspel met pianiste mevr. Van Liere, werden kerstliede ren ten gehore gebracht. Samen met de muziek van „Vijvervreugd" wer den vele kerstliederen gezongen. Aan de zang- en muziekmedewerkers werden kado's onverhandigd. Toen nog een drankje, zodat na alle gezel ligheid de tijd kwam om af te ron den. Kollekte voor Polen De vooriztter van de afd. Nieuwer kerk van de A.N.B.O., dhr. Joh. Fol- mer sprak een dank- en slotwoord, aan allen, inzonderheid aan „Vijver- vreugd". Dankbaar, blij en tevreden werd afscheid genomen. Het is voor allen, dank zij veel goe de voorbereiding een zeer goede en geslaagde kerstviering geworden. Tot slot werd een kollekte voor Po len gehouden welke het mooi bedrag opbracht van 275,-. venverenging gehouden verloting is een sukses geworden. De verkoop van loten verliep vlot en de uitgelote prijzen zijn nu bekend. Aan alle winnaars van prijzen is persoonlijk bericht gestuurd. De vereniging is zeer tevreden over het verloop van deze verloting en hoopt ook volgend jaar weer een ver loting te organiseren met hetzelfde bekende doel. OOSTERLAND NIEUWERKERK Verloting Postduivenvereniging „Duiveland" De door de Duiveiandse Postdui- Het bestuur van de bejaardensocië teit hoopt op woensdag 23 december, met de leden van de soos en de ser veersters en organistes, weer hét jaarlijkse kerstfeest te vieren in dk zaal van het dorpshuis: „Oosterhof" aan de St. Joostdijk, onder leiding van de presidente mevrouw E. J. ELLEMEET, 22-12. In het dorps huis te Ellemeet werd vrijdag de kerstviering gehouden van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Noordwelle en omstre ken. Hiertoe was het dorpshuis sfeer vol versierd met kaarsen en kerststukjes. Alle belangstellenden kregen bij binnenkomst een gezellig uitziend kerstprogramma, gemaakt door de dames van het bestuur. In haar openingswoord stelde de presidente, mevrouw R. Gilijamse- Meijers, dat juist in deze tijd, waarin men via de nieuwsmedia steeds wordt gekonfronteerd met berichten over oorlogsdreiging en ekonomische recessie, men het kerstfeest intenser zou moeten beleven dan ooit te vo ren. Het kerstfeest noemde zij één van de halteplaatsen die wij hard no dig hebben in het voortdurend ge haast onderweg zijn", aldus me vrouw Gilijamse. Verder memoreer de zij enige punten uit het afgelopen verenigingsjaar met de viering van het 25-jarig bestaan als het absolute hoogtepunt. Tot slot van haar woor den wense zij iedereen namens het bestuur prettige kerstdagen toe. Samenzang De kerstviering werd daarna ver volgd met samenzang. Na een koffiepauze zong het koort je van de vereniging onder leiding van mevrouw Kort-van Meurs een drietal kerstliederen, waarna de pre sidente het kerstevangelie voorlas. Onder regie van mevrouw Gilijamse- Meijers speelden de dames Kort-van Meurs, Blom-Weijers en Moerland- Visser een kort toneelspel van God fried Boman.s met de titel „De Drie Koningen". Mevrouw Kostense-de Vos las een kerstverhaal en het koortje zong nog een drietal kerstlie deren. De kerstviering werd afgeslo ten met samenzang. Daarna bleef men nog een poosje gezellig bijeen onder het genot van een glaasje en een lekker hapje. Dinsdagochten 5 januari komt men weer bijeen voor een nieuwjaarsre ceptie in de koffieshop aan de Lange Reke te Renesse. NIEUWERKERK, 21-12. Vrijdagavond werd in het kerkgebouw aan de Ooststraat de kersviering gehouden van en voor de leerlingen van de „School met de Bijbel". Deze avond werd geopend door de voorzitter van de ouder kommissie, de heer J. J. Folmer met schriftlezing en gebed. Vooraf werd samen gezongen Ps. 98: 1 en 2. Het kerkgebouw was to taal gevuld. Na een kort openingswoord, was er kinderzang en samenzang. Mevrouw De Reus-Hanneijk, onderwijzeres, vertelde op boeiende wijze de Kerst geschiedenis, de geboorte van Jezus. Waarna weer kinderzang en - later - samenzang. Door de „kleintjes", leerlingen uit klas 1 en 2, werd een declamatorium opgevoerd, gevolgd door kinderzang: „Dit is de dag die God ons schenkt". Traktatie In de pauze werden de kinderen ge trakteerd. Na samenzang „Nu zijt wellekome", volgde de vrije vertel ling door meester G. J. Zwart. Van zelfsprekend ook rondom het kerst gebeuren. OOk deze vertelling werd met grote aandacht beluisterd, waar na het zo passende „Heerlijk klonk het lied der eng'len", samen werd ge zongen. Als afsluiting werd nog door enke le leerlingen een fluit-improvisatie ten gehore gebracht. Na een woord van dank aan allen die hadden mee gewerkt aan deze kerstviering, ïVerd met dankgebed besloten, gevolgd door het „Ere zij God". Ouderkommissie, leerkrachteh en leerlingen mogen terugzien op j een stijlvolle kerst-viering. Bij het naar huis gaan, kregen alle kinderen een boekje mee. De kollekte ter vergoeding var gemaakte kosten bracht op: 525 RENESSE, 21-12. Voor de kersva kantie werd op de peuterspeelzaal, de kleuterschool en de lagere school van Renesse kerstfeest gevierd. Op de peuterspeelzaal gebeurde dit in aanwezigheid van alle moeders. Eerst zong men rond de boom wat liedjes en daarna werd met behulp van het flanelbord een kerstverhaal verteld. Vervolgens was er voor de moeders een kopje koffie en voor de kleintjes een beker chokolademelk met een kerstkransje. PARIJS. Een nationale werkon derbreking van één uur op maandag in Frankrijk op initiatief van de vak bonden met uitzondering van de kommunistisch georiënteerde CGT heeft als eerste bekende resultaat ge had, dat het werk bij het Franse pers bureau AFP een uur kwam stil te lig gen. GENÈVE. De Liga van Rode- Kruisverenigingen heeft maandag een dringende oproep voor internati onale hulp aan Polen, waaronder speciale paketten voor de naar schat ting 60.000 kinderen die per maand in dat land worden geboren. De rest van de morgen waren zowel de kleintjes als hun moeders aktie'f bezig met het vervaardigen van naar keuze kerst- of menukaarten. Duinkonijntjes De kleuterschool „De Duinkonijnt jes" vierde het kerstfeest donderdag ga vond van vijf tot zeven met eei „kerstdiner". Eerst zongen alle klei ters gezamenlijk in de klas van ju: frouw Tineke enkele liedjes. Daarn; ging de groep met de jongste kleute: in de eigen klas. In de klas werd door de juffen een kerstverhaal verteld en daarna werd genoten van het „diner" bestaande uit soep, broodjes, een krentenbol en een appel toe. Vanzelfsprekend voL trok het hele gebeuren zich bij sfeeiv volle kaarsverlichting en zelfgei maakte kerstversieringen. Lagere school Op de openbare lagere school „'1 Staepel'of" werd het kerstfeest vrij dag tussen de middag gevierd. Ook hier kaarsverlichting en zelfgemaak te kerstversieringen. Het feest werd in de afzonderlijke klassen gevierd met een gezellig kerstetentjes, ge volgd door liedjes en een kerstver haal. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK, 22-12. Maandagmiddag vond in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, de gezamenlijke kerstviering plaats van de afde lingen Nieuwerkerk en Zierikzee van de Algemene Bond van Ouderen, samen met de bejaardensoos van Nieuwerkerk. ZIERIKZEE. Hier de afgezaagde officiële kerstboom in Poortambacht, die prooi werd van vandalisme. De lichtjes zitten er nog aan, maar de boom is ge vloerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4