Een kleinigheid vergeten Brogum blijft wel ongeslagen maar kan toernooi niet winnen WIK neemt ruim afstand in poule A na 3-0 zege op PJZ Uitreiking zwemdiploma's in sporthalOnderdak" VV Oosterschelde-toernooi TOTO X *1 Sc X X X X STREEKNIEUWS BedrijfsvoIIeybalkompetitie 6 ZIERIKZEE, 19-12. Vijf Schouwen-Duivelandse zaal voetbalploegen hebben zich zaterdagmiddag af laten troeven door een enkele Brabantse formatie. SC Groent je uit Oudenbosch profiteerde voortreffelijk van de on derlinge rivaliteit tussen de Schouwen-Duivelandse teams, die elkaar tot op het scherpst van de snede bestre den. Zonder zelf tot groots spel te komen mocht de aan voerder van dé Oudenbossche ploeg tot zijn eigen verba zing de eerste prijs in ontvangst nemen. Brogum ver diende eigenlijk een peehprijs. De ploeg verloor niet één wedstrijd, maar werd toch tweede en miste bovendien na loting ook nog de sportiviteitsprijs. Die Gouwe had het geluk hier aan zijn zij. SC Groentje behaalde in de vijf wedstrijden - er werd door de zes ploegen een halve kompetitie ver speeld - acht wedstrijdpunten. Tegen zowel Brogum als Die Gouwe moesten de Brabanders, die daar uit komen in de tweede klas van het regio-voetbal, genoegen nemen met een gelijkspel. Beide keren kwamen de 1-1 cijfers op het bord. In de openingswedstrijd werd Stel la Boys door SC Groentje weggezet met 2-0, waarna Brogum en Die Gou we eindigden zoals werd begonnen (0-0). De ontmoeting tussen De Steeg en het organiserende Vv Oosterschel- de werd met 1-3 gewonnen door het team van de goaltjesdief lm an West dorp. In de tweede ronde speelde Die Gouwe andermaal gelijk, nu tegen SC Groentje (1-1). Vv Oosterschelde liet zich in de slotfase verrassen door Brogum. Na geruime tijd met 1-0 te hebben voorgestaan pakte de wedstrijd voor Oosterschelde toch nog verkeerd uit, omdat Brogum in de laatste drie minuten nog twee keer tot scoren kwam. Stella Boys en De Steeg speelden vervolgens met 1-1 tegen elkaar ge lijk. In de derde ronde bleven zowel Brogum als SC Groentje ongeslagen door met 1-1 tegen elkaar te remise ren. Die Gouwe liet zich in deze ron de verrassen door De Steeg. De Steeg kwam met een uitermate klein ploeg- je tot een knappe 3-2 overwinning op de Kerkwerfse derde klasser. Stella Boys behaalde vervolgens Snéldam- kampioenschap Schouwen- Duiveland Traditiegetrouw organiseert de damvereniging zierikzee ook dit jaar weer het open sneldamkampioen- schap van Schouwen-Duiveland. Dit toernooi, dat voor de elfde keer wordt verspeeld, wordt gehouden op dinsdag 29 december in het Her vormd Verenigingsgebouw te Zierik zee vanaf 19.30 uur. Naast klubdammers zijn ook huis dammers, jong of oud, welkom. Er wordt inschrijfgeld geheven, daarte genover staat dat ieder met een prijs je naar huis gaat. Bovendien zijn er bekers beschikbaar voor de beste huisdammer en de beste jeugddam- mer. De kampioen gaat met de wisselbe ker naar huis. Vorig jaar wist Peter Kort uit Renesse te zegevieren net voor Anton Saman uit Zierikzee. Ook deze keer zijn beiden- favoriet voor de eindzege. Degene die me wil doen, kan zich aanmelden bij de wedstrijdleider C. Boot te Noordwelle (telefoon (01116) 1374). MVV-GA Eagles Utrecht-PSV Roda-NAC V AZ'67-Sparta Haarlem-Groningen X NEC-Den Haag Feyenoord-Ajax Willem II-Graafschap PEC-Twente y VVV-Fortuna S Veendam-Telstar Den Bosch-Vitesse de enige overwinning door organisa tor Vv Oosterschelde met 2-1 af te troeven. In de volgende wedstrijd verloor Brogum eigenlijk het toer nooi. De Steeg kon niet voldoende te genspel worden geboden, waardoor de 1-1 de terechte uitslag werd. SC Groentje had geen enkele moei te met Vv Oosterschelde (3-1) en Die Gouwe haalde fors uit tegen Stella Boys (4-1). Ook De Steeg kon niet veel inbrengen tegen SC Groentje (3- 0), maar hier speelde de vermoeienis sen ook wel degelijk een rol, omdat de ploeg van De Steeg nauwelijks wisselspelers hadden en dat is toch wel een beetje veel voor een toernooi, waarin vijf wedstrijden moeten wor den afgewerkt. Door de zegen van SC Groentje op De Steeg, was de toernooiwinnaar bekend en waren de twee laatste wedstrijden nog slechts formalitei ten, waarbij de overige plaatsen als inzet gelden. Brogum onderstreepte een goed toernooi via een 4-0 overwinning op Stella Boys en Vv Oosterschelde wil de koste wat het kost winnen van Die Gouwe om in ieder geval niet laatste te worden in haar eigen toernooi. Via een normaal en een strafschop- doelpunt van Iman Westdorp kwa men de Vv Oosterschelde-mannen met 2-0 aan de leiding, maar om te voorkomen, dat Die Gouwe ook de derde plaats nog zou moeten afstaan aan de organisatoren zorgde Jan Adriaansen voor de aansluitingstref fer, maar meer zat er voor Die Gouwe toch niet meer in. Tussen twee over winningen in speelde Vv Ooster schelde te wisselvallig om kansheb ber te zijn voor de toernooizege. De aanvoerder van SC Groentje mocht na afloop de eerste prijs in ontvangst nemen "uit handen van de heer Fred Lugo, bedrijfsleider van. het restaurant Mondragon klubspon- sor van Vv Oosterschelde. De tweede plaats was met een punt minder voor Brogum en het doelsaldo moest de doorslag gevén voor de volgende drie plaatsen. G. J. Bakker had mooiste duif bij P.V. Zierick ZIERIKZEE, 19-12. Postduivenve reniging Zierick hield afgelopen za terdag haar jaarlijkse postduiven- tentoonstelling in de Oude Openbare Lagere School in de Nieuwe Bo- gerdstraat. In totaal waren er zo'n 200 duiven te bezichtigen. DEN HAAG. Sporttoto nummer 51 van dit weekeinde kent in verband met de algehele afgelasting van het betaalde voetbal alleen vervangende resultaten. Deze luiden als volgt: De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 3-2-1-1-1-3-3-1-3 .3-2-1. Inleg: 350.595,50. Aantal deelnemers: 93.468. Beschikbaar voor prijzen: 166.533,00. Toto gelijk De winnende wedstrijden zijn: 13 -14 - 15- 26 - 28, toegevoegd: 25. Inleg: 47.311,00. Aantal deelnemers: 11.233. Beschikbaar voor prijzen: 22.473,00. Lotto De winnende getallen zijn: 10 -12 - 20 - 24 - 32 - 40; en het reservegetal is: 8. Inleg: 3.778.454,00. Aantal deelnemers: 735.090. Beschikbaar voor prijzen: 1.874.062,00. De keuring geschiedde door keur meester W. M. Walraven uit Middel burg. Deze wees uiteindelijk een een jarige doffer van de heer G. J. Bak ker uit Zierikzee ais kampioen aan. Verder won de heer Bakker in alle klassen de eerste prijs. De belangstelling van de bezoekers was dit jaar iets minder maar aan het Rad van Avontuur werd veelvuldig meegespeeld. Na een kort toespraak van het kommissielid de heer J. J. Vermeule reikte voorzitter J. Ver wijs de prijzen uit. Klasse Oude Doffers: G. J. Bakker 1, 2, 4, 5, 6; H. Slagboom 3; J. v. d. Sande 7; M. C. Bolle 8. Klasse Oude Duivinnen: G. J. Bak ker 1, 3, 5; J. v. d. Sande 2; J. C. Ber- revoets 4. Klasse Jarige Doffers: G. J. Bak ker 1; W. Heijboer 2-4; H. W. Merle 3; L. L. de Hooge 5, 7; J. den Hengst 6. Klasse Jarige Duivinnen: G. J. Bakker 1; J. v. d. Sande 2; J. C. Berre- voets 3; J. Snijders 4. Klasse Jonge Doffers: G. J. Bakker 1; J. v. d. Sande 2, 7; J. Verwijs 3, 4, 8; J. J. Vermeule 5; J. Snijders 6; M. C. Bolle 9, 11; C. v 't Veer 10; L. Berre- voets 12. Klasse Jonge Duivinnen: G. J. Bak ker 1, 6, 9; J. v. d. Sande 2, 4; W. Rog geband 3; J. J. Vermeule 5; L. Berre- voets 7; C. v. 't Veer 8, 11; M. K. Krij ger 10. Zowel Die Gouwe, Vv Oosterschel de als De Steeg behaalden vier pun ten, maar Die Gouwe was de enige met een positief doelsaldo, tecwijl Vv Oosterschelde met - 1 beter voor de dag kwam dan de ploeg van De Steeg met -4. Stella Boys sloot met drie punten de rij. In de beoordeling voor de sportivi teitsprijs kenden de twee scheids rechters Joop Berrevoets en Jan Oosterboer aan zowel Brogum als die Gouwe 35 punten toe. Het lot besliste ten voordele van Die Gouwe. Stella Boys kreeg 34 punten, Vv Ooster schelde 32 punten, De Steeg 29 pun ten en toernooiwinnaar SC Groentje 25 punten, hetgeen dus slechts een vijf per wedstrijd impliceert. Het bestuur van Vv Oosterschelde onder voorzitterschap van Willem van de Velde kon terugzien op een bijzonder geslaagd toernooi, waarin niet een wanklak viel waar te ne- Uitslagen: SC Groentje-Stella Boys 2-0; Brogum-Die Gouwe 0-0; De Steeg-Vv Oosterschelde 1-3; Die Gouwe-SC Groentje 1-1; Vv Oosterschelde- Brogum 1-2; Stella Boys-De Steeg 1- 1; Brogum-SC Groentje 1-1; De Steeg- Die Gouwe 3-2; Stella Boys-Vv Oosterschelde 2-1; De Steeg-Brogum 1-1; Vv Oosterschelde-SC Groentje 1- 3; Die Gouwe-Stella Boys 4-1; SC Groentje-De Steeg 3-0; Brogum- Stella Boys 4-0; Die Gouwe-Vv Oosterschelde 1-2. Eindstand: 1. SC Groentje, 8 pun ten; 2. Brogum 7 pt.; 3. Die Gouwe 4 pt. (8-7); 4. Vv Oosterschelde (8-9); 5. De Steeg 4 pt (6-10); 6. Stella Boys 3 pt. Sportiviteitsprijs: Die Gouwe. AMSTERDAM. De Nederlandse houthandel (ongeveer vijfhonderd bedrijven) moet drastisch saneren. Dit zal waarschijnlijk tot gevolg heb ben dat twintig procent van alle ar beidsplaatsen in de houthandel ver dwijnt, gedeeltelijk via natuurlijk verloop en gedeeltelijk door ontsla gen. ZIERIKZEE Kerstavond NCVB In het Hervormd Verenigingsge bouw hield e afdeling Zierikzee van de NCVB haar kerstavond. De presidente, mevrouw E. Tuinstra-v. d. Maas kon een geheel gevulde zaal begroeten. Direkt na haar opningswoorden werd de litur gie gelezen, met als titel „Het Woord is vlees geworden". Na de pauze zong het NCVB-koor o.l.v. mevrouw B. v. d. Linde- Florusse. Samenzang en kerstliede ren van het koor wisselden elkaar af. Ook was er een kerstspel: „Ontmoe ting in adventstijd", vertolkt door bestuursleden. Het „Ere zij God", besloot de avond. BRÜINISSE Kerstfeest Chr. lagere school Vrijdagmiddag werd door de Chr. lagere school „Op Dreef" het Kerst feest gevierd in de Geref. Kerk van Bruinisse in het bijzijn van vele ou ders. Orgelmuziek, onder begelei ding van Erwin Wiebrens (piston) weerklonk door de kerk, waarna het hoofd der school, H. Groeneveld de middag met gebed opende. Kinderen van klas 1 zongen een Kerstlied: „Een keizer trok dapper de wereld rond". Een blokfluitgroep speelde „Midden in de winternacht", waarna samenzang en deklamatie volgde. Kinderen van klas 2 brachten met letters, voordracht en het ontsteken der kaarsen het „Vrede op aarde". Op cello en viool werden twee kerst liederen gespeeld, waarna kinderen uit klas 6 een verhaal „speelden": „Wie is de Messias?". De blokfluit- groep en samenzang beïndigden de Kerstmiddag. ZIERIKZEE, 19-12. Zaterdag wer den weer een aantal A en B-zwemdi ploma's uitgereikt in sporthal „On derdak". Alle kandidaten slaagden voor het zwemexamen, te weten: 39 A-kandidaten, onder wie drie vol wassenen en 21 B-kandidaten. De heer A. P. den Reijer reikte de diploma's uit. Een extra felicitatie richtte hij tot de volwassenen. Spre ker was van mening, dat vele ouders hun kinderen zwemles laten volgen, terwijl ze zelf niet kunnen zwemmen. Tot de thans geslaagde deelnemers sprak hij: „Als u het gezellig vond, tijdens de zwemlessen, maak dan propaganda bij anderen". De examenkommissie bestond uit de heren W. ten Haaf en L. Oosse. Na mens de K.N.Z.B. was de heer Hen derson aanwezig. De geslaagden A, meisjes/dames: Madeion den Adel; Elsje van Beek; Mascha Boek- holt; Mariska de Boer; Els van Bom mel; Carolien Bij de Vaate; Marieke Danse; Annemarie Deïst; Bianca v. d. Graaf; Janette Haze; Natasja de Jon ge; Sook de Jonge; Veerle de Muijnck; Annechien Punt; Sonja Remmers; Monica van Schie; Karen Seip; Tabienne Schmidt; Diana Ver- loo; Marloes v. d. Wal; Maroeska Winkels; Mevr. v. d. Berge-v. Aken; mevr. Bij de Vaate; mevr. v. d. Ouden-Meers. A, jongens: Daniel Boulonois; Pa trick van Burg; Daniel Everaats; Mi chel ten Haaf; Patrick Hartman; Ro- lan Kristelijn; Mark Lagerwij; Jan Pleune; Jacco Quist; Martin Ra- APELDOORN. Wegener's Couran ten Concern zal 1981 met een verlies afsluiten van tussen de 2 min. en 2,5 min. Dit ondanks een in het ein dresultaat verwerkte winstbijdrage over het volle jaar van de overgeno men Utrechtse en Amersfoortse be drijven. In verband hiermee zal We gener niet in staat zijn dividend over 1981 uit te keren, zo is tijdens een aandeelhoudersvergadering gezegd ZIERIKZEE, 19-12. Voor het Kerkwerfse WIK begint het er rooskleurig uit te zien in poule A van de Schouwen-Duivelandse rekreatie- en bedrijfsvolley- balkompetitie. WIK won' haar negende wedstrijd ruimschoots met 3-0 van middenmoter PJZ. Big „S" nestelde zich door een 3-0 winst op Havenpark naast de twee Mevo-ploegen op de tweede plaats. Het drietal ploegen telt alle drie punten achterstand op de fiere koploper WIK. In de staart van poule A wordt het na de 3-0 overwinning van Kwiek op BB Wansink ook spannend. Vier ploegen hebben nu zes punten. Reis bureau van Oeveren had er acht wedstrijden voor nodig, maar BB Wansink, Havenpark en Kwiek kwa men al negen keer binnen de lijnen. WIK 9-23; Big „S" 9-20; Mevo I 9-20; Mevo II9-20; De Putters 8-15; PJZ 9-9; Reisburo van Oeveren 8-6; BB Wan sink 9-6; Havenpark 9-6; Kwiek 9-6. In poule B liet het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis ook nu geen twijfel bestaan over haar bedoelingen de ti tel gaan te willen gaan binnenhalen in deze poule. Met 3-0 werd het Opel Team door de koplopers gedecideerd aan de kant gezet. Het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis telt nu al vijf punten voorsprong op de naaste konkurrent Christelijke Scholen Gemeenschap, terwijl Zeelandia al zes punten ach terstand heeft. Relatief beter staat nog de ploeg van Onderdak, die nu won van Luc- tor (3-0) en met een wedstrijd minder gespeeld dan de koplopers zeven punten achterstand telt. In de on derste helft van de ranglijst boekte WIK II een verdienstelijke 3-0 zege op Mevo IV. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 9- 24; Chr. Scholen Gemeenschap 9-19; Zeelandia 9-18; Onderdak 8-17; WIK II 8-13; Frisol 8-10; Mevo IV 8-8; CPJ 9-8; Opel Team 9-8; Luctor 9-4. Ook in poule C blijft de koploper maar doorgaan met het winnen van wedstrijden. Renesse maakte nu met 3-0 korte metten met Reisburo van Oeveren II. Na acht wedstrijden heeft Renesse nog maar een enkele set verloren zien gaan. Het Nieuwerkerkse Cluzona, dat als tweede geklasseerd staat ver loor al zeven sets en het mag dan ook wel duidelijk zijn, dat er een klein wondertje mag gebeuren wil Renesse de uiteindelijke poule zege nog ont gaan. Brogum deed een goede zaak door met 3-0 te winnen van PJZ II en kruipt daardoor naar een positie in de subtop van deze C-poule. PJZ II moet het nog steeds stellen met de schrale troost van de winst in een en kele set na negen wedstrijden. Renesse 8-23; Cluzona 9-20; WIK III 9-19; ZWN 9-19; Brogum 9-14; Willi- brordus 7-11; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis II 8-9; Reisburo van Oe veren II 8-6; Rabobank 8-4; PJZ II9-1. Mevo III blijft koploper DFS voor treffelijk volgen in de damespoule D. Brouw werd met 3-0 weggezet, waar door het team relatief op gelijke hoogte blijft. Om gelijk te komen zal dan wel in de achterstallige wedstrijd met 3-0 gewonnen moeten worden. Al de overige ploegen kunnen zich redelij kerwijs geklopt noemen in deze pou le. Renesse III blijft nog redelijk vol gen met 23 punten uit 10 wedstrijden na de 3-0 zege op Mevo I, maar echt gevaarlijk zal de ploeg niet meer worden voor de beide koplopers. Verrassend was de eerste set winst van het Bruinisser Kwiek. Tegen PJZ III werd weliswaar met 2-1 ver loren, maar na twaalf ontmoetingen is men toch eindelijk van de hatelij ke nul af. Het derde team van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis re kende met 3-0 af met haar eigen vier de team en de strijd tussen de beide WIK-teams eindigde in een 2-1 over winning voor team een. DFS 11-31; Mevo III 10-28; Renesse III 10-23; Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis III12-21; WIK 10-20; Cluzona 11-19; DFS II 11-13; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis IV 10-12; Mevo 11- 11; Mevo II 11-11; WIK II 11-11; PJZ III 10-9; Brouw 11-9; Kwiek 12-1. In poule E kwamen de drie topploe- gen niet in aktie, waardoor er hier dus niets veranderde. Renesse II ver zuimde wel om aansluiting te krijgen door met 3-0 te verliezen van SAZ. Ook PTT profiteerde niet helemaal al was de 2-1 overwinning op VCS ze ker niet onverdienstelijk. De ploegen geven elkaar in deze klas overigens erg weinig toe, waardoor er weinig valt te voorspellen. WIK IV 9-20; Fiscus 8-18; DFS 8-17; Renesse II 9-13; PTT 8-12; Zeelandia II 9-11; SAZ 9-11; Schouwenoord 9-9; Fiscus II 7-8; VCS 9-8. Uitslagen Poule A: Kwiek-BB Wansink 3-0; Big „S"-Havenpark 3-0; WIK PJZ 3- 0. Poule B: Luctor-Onderdak 0-3; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis- Opel Team 3-0; Mevo IV-WIK II 0-3. Poule C: PJZ II-Brogum 0-3; Reis buro Van Oeveren II-Renesse 0-3. Poule D: Brouw-Mevo III 0-3; Kwiek-PJZ III 1-2; Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis III-Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis IV 3-0; Mevo I- Renesse III 0-3; DFS II-Mevo II 2£1; WIK I-WIK II 2-1. Poule E: PTT-VCS 2-1; SAZ- Renesse II 3-0. ENSCHEDE. Wettelijke regelin gen moeten het in de toekomst moge lijk maken om op grond van de maat schappelijke behoefte de nieuwe stroom van studenten in het weten schappelijk en het hoger beroepson derwijs te reguleren. Op het ministe rie van onderwijs en wetenschappen worden deze regelingen voorbereid. Dit heeft staatssekretaris van O. en W. vrijdag gezegd bij de opening van het nieuwe gebouw van de Katholie ke sociale akademie in Enschede. mondt; Pardiep Sadroeram; Henk Jan Slager; Martijn Bij de Vaate; Harm v. d. Wekken; Ricky v. d. Werf. B, meisjes: Patricia Bakker; Elma Binck; Jane Geene; Wendy Hartog; Erna Kostense; Ellen Moerman; Claudia Scharff; Emilie Schotte; Christine Simonse; Heieen van Slie- dregt; Vanessa Visser. B, jongens: Lenny Fluyt; Marcel Hart; Egbert de Jong; Marin Mei boom; Rene Tuinman; Jacco Vasseur; Kees v. d. Velde; Robbert Vos; Rob bert de Vrieze; Remco v. d. Wekken. Stoffel v. d. Wekken weer jeugdkampioen t.t.v. Kerkwerve KERKWERVE, 19-12. De jeugdle den van de tafeltennisvereniging Kerkwerve hebben de klubkampi- oenschappen achter de rug. In totaal hadden 23 jeugdleden zich hiervoor aangemeld. Indeling had plaats gevonden in drie groepen. Gestart werd met voor elke groep twee vier-kampen. De winnaars daarvan streden om de le en 2e plaats van die groep, evenals de volgende plaatsen. Op deze wijze werden 44 partijen tafeltennis afgewerkt met het doel om uiteindelijk de klubkampioen te weten te komen. Hoewel niet geheel onverwacht werd de finale-partijen in de eerste groep gespeeld tussen Stoffel en Tan- ja van de Wekken. Eerstgenoemde wist deze partij op overtuigende wij ze te winnen en behaalde daarmede voor 4e maal in suksessie de wissel beker. Uitslagen Groep A: 1. Stoffel v. d. Wekken; 2. Tanja v. d. Wekken; 3. Gerard Knol; 4. Richard Verhage; 5. Marco Pad mos; 6. Han v. d. Velde; 7. Jan-Jaap Landman; 8. Steef v. d. Wekken. Groep B: 1. Marianne v. d. Wekken; 2. Eric Goudzwaard; 3. Jacco Elen- baas; 4. Elmar Verhage; 5. Willeke Huigens; 6. Pascal van Sluijs; 7. Mar- lène v. d. Wekken; 8. Miranda Krista- lijn. Groep C: 1. Annemarie 't Hart; 2. Leon van Leeuwen; 3. Petra Land man; 4. Marianne Klink; 5. Jeroen Kroezemann; 6. Nathaly Geelhoed; 7. Wiljam Westveer. Leen v. d. Wekken kampioen t.t.v. Kerkwerve De senioren van de tafeltennisver eniging Kerkwerve hebben om het klubkampioenschap gespeeld, dat een overwinning werd voor Leen v. d. Wekken, die de enige ongeslagene was. Hij ging wederom met de beker naar huis. In de achtkamp van de kompeti tiespeler waren soms verrassende uitslagen te zien. Voor de 4e maal in suksessie werd Appie Kroezeman 2e. Opvallend goed waren de prestaties van Frans Pokorni, terwijl de resul taten van Jan van Urk en Jaap Hui gens tegenvielen. Rekreatiespelen Bij de plezier-spelers waren even eens verrassingen te noteren, zoals de winst van Ria Huigens tegen Mar leen v. d. Wekken en de 6 winstpartij en van Piet Bij de Vaate. Kees van Leeuwen ging hier uiteindelijk met de le prijs naar huis, slechts 1 partij moest hij de winst afstaan. De uitslagen waren: Kompeti tiespelers: 1. Leen van der Wekken; 2. Appie Kroezemann; 3. Buddy Mat- they; 4. Henk 't Hart; 5. Frans Pokor- Ai; 6. Jaap Huigens; 7. Jan Boot; 8. Jan van Urk. Rekreatiespelers: 1. Kees van Leeuwen; 2. Marleen van der Wek ken; 3. Piet Bij de Vaate; 4. Jan Land man; 5. Anja van der Wekken; 7. Cor- rie Rentmeester; 8. Jan v. d. Velde; 9. Jan Rentmeester. 45 Integendeel: gewoon doorgaan met normaal leven als man en vrouw. Ger- da is evenwel van mening, dat het nooit goed kan zijn, dus weigert ze iedere vorm van toenadering. „Wacht maar af, tot het kind geboren is, al zul je daarna nog wel enkele maanden geduld moe ten hebben." Joop besluit er maar geen probleem van te maken. Hij is in menig opzicht een rustige man en is al blij, dat het goed gaat met de zwangerschap van zijn vrouw. Dus laat hij haar met rust, al is ze af en toe behoorlijk prikkelbaar. Het zal wel verband houden met haar huidige toestand, veronderstelt de man. Maar nu, zijn voorstel: een lang weekeind naar Duitsland. Gerda voor ziet toch wel bepaalde moeilijkheden, maar als ze de haast smekende blik op het gezicht van haar man ziet is ze ineens verheugd en omhelst hem met het oude vuur van de wittebroodswe ken. Ze daarom maar niet blijven aan dringen op het meegaan vanavond, maar zich bij voorbaat verheugen over het komende weekeind. Joop is blij, dat ze er in toestemt en niet verder aanhoudt nu mee te gaan. „Pak een koffer met wat kleren en een kan koffie met wat broodjes voor on derweg. We rijden kalm aan, maar ik zal het zo versieren, dat we om een uur of drie 's middags kunnen vertrekken. Als het dan niet te druk is op de auto wegen, zijn we tijdig op de plaats van bestemming." In de stad zet hij de wagen by het restaurant en gaat naar binnen. Daar bemerkt hij al dra dat Ilse er niet is. Aan een der diensters, die hij niet kent - waarschijnlijk pas in dienst, veron derstelt hij - vraagt hij naar de vrouw. En komt dan te horen, dat Ilse met vakantie is. „Gisteren weg gegaan, be sluit de serveerster. Daarop heeft hij helemaal niet ge rekend. „Ook gezegd waarheen?" „Naar Duitsland." „O, dank je. Breng me maar een kop koffie, als je wilt" Joop herinnert zich, dat Ilse uit het zuiden van Duitsland komt maar de plaatsnaam is hij vergeten Was het niet ergens bij een groot woud? Nu ja, hij kan er toch niet heenrijden, veel te ver. Overigens, hoe vindt hij daar Ilse? Dus maar wachten tot ze terug is. Als hij de koffie opgedronken en betaald heeft gaat hij weer naar buiten en stapt in zijn wagen, waarna hij naar Grada rijdt Die is blij verrast als ze hem weer ziet want Joop is in geen weken in het hotel geweest „Loopt alles nog goed?" vraagt hij, als ze elkaar gekust hebben. Grada knikt „Ik zal straks het register van voren halen Kun je zelf zien. Koffie?" Hij heeft al koffie gedronken Eerst thuis na het diner, toen in het restau rant Hij heeft nu wel zin in iets pit tigs. „Geef me maar een cognacje," zegt hij. Grada de Vrieze kent zware Joop al heel wat jaartjes en hij is nog geen vijf minuten bij haar in de huiskamer, als Door HENK VAN HE ES WIJK ze bemerkt dat iets hem dwars zit „Moeilijkheden?" vraagt ze, als ze te genover hem zit en rookt De man haalt enkele malen de schou ders op. „Och, moeilijkhedenzo zou ik het niet willen noemen. De kwestie isin de Korte Keizerstraat staan een vijftal oude huizenMijn schoonvader heeft de restauratie er van aangenomen. Karwei van een aan tal weken." Hij zucht „Dat kan de nodige problemen geven. Grada; met Ilse bijvoorbeeld." Grada begrijpt het onmiddellijk. „Zit het zotja, daar moet je wat aan doen, Joop. Ik het Ilse gesugereerd, dat jij waarschijnlijk weer in de bak zit Ilse zal deze gedachte wel geaccep teerd hebben, denk ik. Omdat ze je al zo'n tijd niet heeft gezien. Ze weet niets van je huwelijk af, tenminste niet van mij. Ik heb er nooit zelfs maar op gezinspeeld." Joop weet het Zo is Grada Als het moet gaat ze door dik en dun voor hem. Uit vriendschap en uit dankbaarheid, voor wat hij voor de zaak en dus ook voor haar heeft gedaan. Het hotel, dat nu weer goed loopt en een zekere winst oplevert Een feit waarop ze erg trots is. Joop zegt verder: „De mogelijk be staat ook, dat oude bekenden me in de Korte Keizerstraat zullen zien. Peni ose jongens, Dan kan ik ze niet uit de weg lopen, maar als mijn schoonvader dat ziet, zal hij het niet begrijpen. Even min mijn zwager, snap je?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6