IJsvereniging Renesse viert zilveren feest Bestuur ijsvereniging had het allemaal veel eerder gewild 3 H.H. ADVERTEERDERS DONDERDAG 24 DECEMBER A.S. VÓÓR 11.30 uur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Suksesvol blijspel tijdens nutsavond „Nut en Genoegen" Bruinisse schaatst STREEKNIEUWS Burghse liefhebbers profiteerden snel van ijspret ZIERIKZEESCHË NIEUWSBODE Maandag U december 1981 Nr. 23035 Het bestuur van de jubilerende ijsvereniging Renesse. V.l.n.r. W. J. Kooman, G. Kooman, A. D. Priemis, C. W. Veer- hoek, S. W. van den Hoek, L. Zevenbergen-Stouten, Johan Wandel en J. Fait. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 19-12. In het kader van haar 25-jarig bestaan was er zaterdag avond door de ijsvereniging Renesse in café-restaurant ,,De Herberg" een feestelijke bijeenkomst georganiseerd waar de prijsuitreiking plaats vond van de die middag gehouden zeskamp, men gelegenheid kreeg het bestuur met haar jubileum te feliciteren waarna het geheel werd afgesloten met een gezel lig samenzijn en een dansje. Advertenties voor onze editie van maandag 28 december a.s., dienen uiterlijk in ons bezit te zijn. Advertentie-afdeling DREISCHOR, 18-12. Tijdens de eerste Nutsavond van dit seizoen, vrijdaga vond in het dorpshuis te Dreischor, gaf de toneelgroep van de Zeeuwse Vere niging ..Zeelandia" te 's Gravenhage een zeer suksevolle opvoering van het toneelstuk ,,'t Is maar tijdelijk". Het stuk werd in het Zeeuwse gespeeld en de spelers waren in oude Zeeuwse kostuums gekleed. De opzet van het toneelstuk was „de sfeer van vroeger op te roepen". Het verhaal speelde zich af in de pol der, waar de huisjes van twee boert jes afbrandden. Omdat de één katho liek is en de ander protestants, pro beren zowel de pastoor als de domi nee onderdak voor hen te vinden. Dat is niet eenvoudig omdat de twee boeren elkaar voortdurend in de ha ren zitten. Na enkele komische ver wikkelingen vinden de twee toch een onderdak. Bloemen Voorzitter drs. J. L. Braber dankte de toneelspelers voor het gebodene en hij herinnerde aan het gezegde: „Wat goed is geweest, valt bij herha ling meestal tegen", maar deze keer viel het ruimschoots mee. Hij bood de spelers bloemen aan. dat dit een levensgevaarlijk gebaar was! De Explosieven Opruimings Dienst heeft de granaat onschadelijk gemaakt. RENESSE Geslaagd De broers Hans en Jan de Feiter uit Renesse slaagden voor het te Utrecht gehouden examen voor het ondernemers- en middenstandsdiplo ma. SCHARENDIJKE Botsing Een op de Kappelleweg te Scharen- dijke stilstaande auto van A. d. W. uit Brijdorpe werd door de gladheid van achter aangereden door een bestelauto van Braber- Groenvoorziening uit Renesse, bestuurd door H. K. uit Ellemeet. Beide voertuigen liepen schade op. MIDDENSCHOUWEN Auto's in de sloot Door de gladheid raakten zaterdag morgen bij Moriaanshoofd drie wa gens in de sloog. Takelbedrijf J. de Jonge heeft de zwaar beschadigde wagens weggesleept. KERKWERVE Kerstfeest zondagsschool Op Eerste Kerstdag, 's avonds om zeven uur, willen de kinderen van zondagsschool „Immanuël" het kerstfeest vieren in de Hervormde Kerk. Iedereen is welkom in deze viering waarin Sjaak Berrevoets met z'n trompet enkele liederen zal begelei den. Oliebollenaktie Zoals eerder gemeld worden op Ou dejaarsdag oliebollen gebakken en verkocht t.b.v. de restauratie van het interieur van de Ned. Hervormde Kerk. Er kunnen nu al oliebollen Uit een hartelijk applaus van de tientallen aanwezigen bleek dan men erg van het blijspel had genoten. besteld worden (bij de fam. J. C. Kesteloo, Vloedstraat 12, tel. 01110- 3355) die dan op 31 december worden thuisbezorgd. Gehoopt wordt dat ve len deze aktie steunen. Kerstnachtdienst Donderdag 24 december is er in de Hervormde Kerk aan de Ring een Kerstnachtdienst welke om half elf zal aanvangen. Muzikale medewer king zal gegeven worden door het koor van de NCVB-afdeling Kerk- werve dat onder leiding staat van mevrouw Van Sluys-Gerritsen en door Sjaak Berrevoets met zijn trom pet. Het is nog niet duidelijk of de pastor loei, ds. Duk deze dienst kan lieden i.v.m. ziekte. In dat geval ds. C. den Engelse uit Renesse voorgaan. Iedereen is welkom in deze dienst. NOORDGOUWE Puzzelrit „Sparta" Op de Tweede Kerstdag organi seert de M.C. „Sparta" een puzzelrit. Inschrijven bij Autobedrijf Akker- daas B.V. te Noordgouwe. BRUINISSE Kerstvergadering NCVB Leden en belangstellenden van de NCVB, afd. Bruinisse vierden het Kerstfeest in een sfeervol verlichte zaal van het Ned. Hervorm Vereni gingsgebouw. Nadat de bijeenkomst was geopend met gezang 18 „Komt allen te samen" ging de presidente mevrouw Dë Groot-Fluyt voor in gebed. De kerstliturgie, getiteld „Het Woord is vlees geworden" werd gelezen door de dames mevrouw Jonker, me vrouw Vreugdenhil-Rentier en me vrouw Dorst-de Jonge, afgewisseld met samenzang. De liturgie werd samengesteld door de gewestelijke presidente van Zeeland van de NCVB, mevrouw H. V. Cornet-Duvekot. In de pauzes werd traditiegetrouw chocolademelk geschonken. Mevrouw Nieuwersteeg Van Hekken zorgde deze avond voor enkele mooie kerstverhalen en me vrouw Kempe-Louws las een gedicht voor van Co 't Hart, getiteld „Ad vent". Ten slotte bedankte mevrouw De Groot allen die aan deze avond weer hun medewerking hadden gege ven. Na het dankgebed werd nog ge zongen het „Ere zij God". ASSEN. Alle frakties van de Drentse staten hebben onder hoofde lijk stemming de motie van de V.V.D. en de P.v.d.A. aanvaard, waarin beide frakties het kollege op dragen het komende jaar een te ver wachten overschot op de begroting van vijf miljoen gulden, te besteden voor extra werkgelegenheid in Dren the. BRUINISSE, 18-12. Vrijdag-middag werd met het in schakelen van de muziekinstallatie de Ijsbaan aan de Deltastraat geopend. Het bestuur van deze ruim 500 leden tellende IJsvereniging liep echter met verre van vrolijke gezichten en heeft getracht met enkele regels op rijm haar grieven kenbaar te maken. Ze vindt het schandelijk dat drie dagen later dan overal elders op Bru geschaatst kan worden en overleg met de gemeente niets uithaalde. De avond werd geopend door de voorzitter van organisatiekommissie de heer C. W. Veerhoek die een woord van dank richtte tot zijn medekom- missieleden voor de wijze waarop zij zich de afgelopen dagen hadden inge zet om de zeskamp te doen slagen waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de heer M. Kooman die zich bijzonder aktief had getoond om het geheel van de grond te krijgen. Een woord van dank richtte hij ook tot de leden van de EHBO voor de door hen verleende medewerking. Dialekt Land van Axel De Zeeuwse Vereniging voor dia- lektenonderzoek is een bloeiende vereniging. Dit is af te meten aan de goed bezochte, jaarlijkse dialekten- dagen. Ook Zeeuwen van buiten de provincie komen er naar toe en zij zijn vaak enthousiaster dan degenen die Zeeland bevolken. Tijdens de laatste dialektendag kreeg de kommissaris der koningin het boek „Dialect in het Land van Axel" aangeboden. Het boek is sa mengesteld door E. J. van den Broecke-de Man en M. Dieleman.- Eerder was al een boek over weste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen versche nen. Protest tegen havenslip in Grevelingen De watersportvereniging Herkin- gen gaat bij bevoegde instanties be zwaar maken tegen het plan om gif tig havenslib uit Rotterdam te ber gen in het Grevelingenmeer. Dit plan is opgeworpen door den belangengroep in Voorne Putten, dat bezwaar heeft tegen het bergen van het bedoelde slib in een slufter voor de kust van dit eiland in de Noord zee. Ir. A. J. Lindenbergh uit Oostvoor- ne heeft een lokatie in het Grevelin genmeer ontdekt, (de vooroever van Noordelijk Schouwen) waar plaat? is om in een tijdsbestek van 20 jaar 80 miljoen kubieke meter slib te depo neren (eventueel omringd door een dijk). Vissers Niet alleen de watersportvereni ging Herkingen zal hiertegen pro testeren, ook de vereniging van Gre- velingenvissers zal zich tot het uit erste hiertegen verzetten, terwijl als het plan werkelijk ernstig kans maakt verwezenlijk te worden na tuurlijk nog een stormvloed van pro testen te verwachten is. Het Grevelingenmeer is momen teel een prachtig mooi en schoon wa tergebied, dat niet door enig vuil wa ter uit de Nederlandse rivieren wordt verontreinigd, om dat het ge heel is afgesloten. De voorzitter van de ijsvereniging de heer S. W. van den Hoek richtte hierna een woord van welkom tot de wethouder van sportzaken van de ge meente Westerschouwen, de heer J. C. de Feiter, de vertegenwoordigers van de zustervereniging Burgh- Haamstede, het ere-lid de heer C. Veerhoek, de oud-bestuursleden en de talrijke aanwezigen. Hoewel de voorzitter bijzonder verheugd was dat zo velen, de boven zaal van het restaurant was overvol, blijk van hun belangstelling toonden kon hij niet nalaten de opmerking te maken, dat hij deze belangstelling ook wel eens graag op een jaarverga dering zou willen zien. In korte trekken liet de,heer. Van den' Hoëk hiërna het wel en wee van de vereniging in.de afgelopen 25 jaar de revue passeren. In de smidse van Giljamse werd bij het aambeeld door Klaas Dekker en Gerard van Splun- der het eerste initiatief hiertoe geno men, waarna in hotel Het wapen van Renesse met 27. lede werd besloten tot oprichting van een ijsvereniging over te gaan. De eerste wedstrijden vonden plaats op de reejes waarna het tot 1969 duurde voor men de be schikking had over een eigen fraaie baan op het terrein van de Stichting Moermond. De heer Van den Hoek wees hierbij nog eens op de medewer king welke men hierbij heeft gehad van de dienst gemeentewerken, Staatsbosbeheer, de heer J. C. Bra ber die 9140 bomen beschikbaar stel de en de bevolking die met renteloze obligaties een bedrag van ruim 7500,— bijeen bracht. Momenteel heeft Renesse een kern gezonde ijsvereniging met rond de 340 leden en nog eens 300 gezinsle den, de obligaties zijn afgelost en verder beschikt men over een lichtin stallatie, een veegmachine en een op deze dag in gebruikgenomen geluid sinstallatie. Namens het gemeentebestuur van Westerschouwen bracht de wethou der van sportzaken de heer J. C. de Feiter de felicitaties over wat hij ge paard liet gaan met het aanbieden van een bedrag onder couvert. De wethouder wees verder op de zelfwerkzaamheid van de leden, waarbij zij erin zijn geslaagd een fraaie ijsakkommodatie met bijbe- horen te realiseren, waarbij de bevol king behulpzaam is geweest met het verstrekken van renteloze voorschot ten. ZIERIKZEE V.V. „Oosterschelde" Een aantal loten van de V.V. „Oosterschelde" (winnende num mers) zijn nog niet afgehaald. Kon- taktadres is: J. Wesdorp, Hof- ferstraat 5, Zierikzee, tel. 5808. Bewondering had hij voor de kom missie die er in enkele dagen tijd in waren geslaagd de op deze middag gehouden zeskamp te organiseren en te doen slagen. Hierna richtte hij zich met een persoonlijk woord tot de voorzitter de heer S. W. van den Hoek die gedurende 25 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur waarvan sinds 1963 als voorzitter. De wethouder wees hierbij op de inzet welke de heer v. d. Hoek o.m. bij het realiseren van een eigen ijs baan indertijd aan de dag heeft ge legd en de wijze waarop hij steeds weer zijn medebestuursleden weet te akti veren. Als bewijs van erkentelijkheid bood hij hem de gemeente tafelvlag van Westerschouwen aan. De wet houder ging hierna tot de prijsuitrij- king van deze midag gehouden acht- kamp aan de aanvoerders van de teams. Allen kregen een fraaie beker aan geboden en verder voor alle deene- mers een kado-bon waarvan voor de leden van. de teams .welke op de eerste vier plaatsen waren geëindigd een van 10,en voor de leden van de overige teams een van 7,50. De aanvoerder van de Stulp, Gerry van Zoelen, sprak namens alle deel nemers een woord van dank tot de kommissieleden welke zich bijzon der hadden ingezet om de ijs-zes- kamp te doen slagen. Velen maakten hierna gebruik van de gelegenheid om het bestuur te feli citeren met het 25-jarig jubileum waarna men nog geruime tijd in een feestelijke stemming bijeen bleef. Schoorsteenbrand Een schoorsteenbrand in de wo ning van de familie E. aan de Lange Blokweg werd zondag door de brand weer van Zierikzee spoedig geblust. Praktisch geen schade werd aange richt. De brandweer heeft de schoorsteen tevens geveegd. Kerstboom omgezaagd De eerste prijs voor onbeschaamd heid, brutaliteit, vernielzucht en misselijk makende mentaliteit, gaat naar degene(n), die in hun verziekte breinen het voornemen lieten opbor relen om de in Poortambacht bij ,,'t Kofschip" van gemeentewege ge plaatste en verlichte kerstboom om te zagen. Zo iets hebben we hier nog niet gehad en in zoverre is een diepte punt bereikt. De boom werd vlak bo ven de grond omgezaagd en kwam - de lichtjes nog brandend - horizon taal te liggen. Over dit exempel van heilloos vandalisme is wel iedereen verontwaardigd en feitelijk woe dend. De politie: „een misselijke streek"; de heer J. J. Doeswijk, hoofd van de Plantsoenendienst: „een teleurstellende gebeurtenis". De afgezaagde boom kon niet meer worden opgericht, zodat Poortam bacht het verder zal moeten doen zonder lichtend kerstsymbool. De po litie stelt een buurtonderzoek in, om er achter te komen wie dit fraaie staaltje van geestelijke ontsporing op zijn naam of hun namen schreven. Kerstviering „Prinses Juliana"-school Donderdagavond en vrijdagmor gen vierde de school voor M.H.N.O. en L.H.N.O. „Prinses Juliana" het kerstfeest in de kantine van „de Kluut" op traditionele wijze. Donderdagavond waren de Inas- leerlingen bij elkaar gekomen om een broodmaaltijd te gebruiken. Het geheel werd opgeluisterd met zang, declamatie en een muziekgroepje. Vrijdagmorgen waren de klassen van het L.H.N.O. aan de beurt, te be ginnen met klas 1 en 2. Naast de ge bruikelijke onderdelen was er een opvoering van een kort kerstspel. Bij de viering voor klas 3 en 4 werd het bekende verhaal van Charles Dic kens - Scrooge en Marley aan de leer lingen verteld en vertoond met be hulp van een dia-serie. Aan het einde van elke kerstvie ring wenste de heer Van Dam een prettige vakantie, gezellige feestda gen en alle goeds toe aan de leerlin gen voor het komende jaar en ver zocht hen ook deze wensen thuis door te geven. Ook dit jaar weer een stemmige en suksesvolle afsluiting van het jaar 1981. UW Kerstfeestviering met bejaarden In het UW ontmoetingscentrum werd vorige week het kerstfeest ge vierd met de bezoekers van de socië teiten, oud UW-sters en mede werksters. De zaal was sfeervol versierd, waarbij o.a. de gemeentelijke plant soenendienst een bijdrage leverde in de vorm van kerstbakjes op tafels en wandversiering. Eerst werd getrak teerd op chocolademelk met kerst kransjes. Hierna sprak de voor zitster van de UW een kort ope ningswoord. Dit werd gevolgd door het zingen van „Daar is uit 's werelds duistre wolken". Het kerstevangelie werd gelezen door mevrouw M. K. Beije, waarna mevrouw v. d. Linde een korte inleiding hield met als the ma „Wat zegt het Kerstfeest u". Dit werd gevolgd door samenzang van enige mooie kerstliederen. In de pauze werd op warme wijn getrakteerd. Onder leiding van me vrouw M. K. Beije trad het UW zangkoortje op. Gezongen werd „O, hoe heerlijk", „In Bethelehems stal" en „Slaap wel, o, Kindje". Hierna vertoonde de heer Riesebos een dia-serie met gesproken woord, getiteld „De vierde wijze uit het Oosten". Mevrouw L. Wandel-van Klinken las enige mooie kerstgedich ten voor van Nel Benschop. Het koortje zong nog enige liederen en ge- zamelijk werd gezongen „Er is een Kindeke geborden" en „Stille nacht". Hierna volgde een gezellige koffiemaaltijd. Ten slotte dankte mevrouw v. d. Linde allen, die hun medewerking gaven voor deze kerstfeestviering en in het bijzonder de dames, die onder leiding van mevrouw M. Kastelein van Veen, alle traktaties zo voortref felijk verzorgden. Met het zingen van het „Ere zij God" werd deze stijlvol le kerstfeestviering besloten. De boom in In de nacht van vrijdag op zaterdag geraakt L. J. uit Zierikzee op de Nieuwe Kooiweg door de gladheid in een slip en kwam tegen een boom te recht waardoor zijn auto totaal werd vernield. SEROOSKERKE Auto opengebroken Een werphengelaar, C. F. uit Pa- pendrecht die in het Schelphoekmeer een visje trachtte te verschalken, ontdekte bij terugkomst, dat zijn aan de Hoosjesweg geparkeerd staande auto was opengebroken. Alle papie ren zijn gestolen. HAAMSTEDE Vals honderdje De Rabobank kwam vorige week in het bezit van een vals honderdje. Het bleek afkomstig te zijn van het gemeentehuis te Haamstede. Daar bleek het niet meer mogelijk te zijn wie daar aan de kassa met of zonder moedwil financiële zaken heeft afge wikkeld. Kerstnachtdienst Traditiegetrouw wordt in Haamstede een kerstnachtdienst ge houden in de Nederlands Hervormde kerk, op donderdag 24 december om 22.00 uur. Een interkerkelijke dienst, die voorbereid wordt door de Chr. Ger. Kerk, de Geref. Kerk en de Herv. Gemeente. Voorganger is ds. B. Oosterbroek. Medewerking verlenen de Kon. Mu ziekvereniging „Witte van Haemste- de en het interkerkelijk kerkkoor. Om onnodig verwarmen te voorko men zal uitsluitend de ingang aan de achterzijde van de kerk worden opengesteld. De kollekte bij de uit gang van de dienst zal worden bestemd voor de voedselhulp aan Po len. Vriendelijk De Rijkspolitie te Haamstede vond het afgelopen weekend een granaat voor de achterdeur van het postbu- reau. Rotterdammer C. B. R. had de granaat op het strand te Westen- schouwen gevonden en was zo „vriendelijk" het projektiel bij de politie af te leveren, zonder te weten IJspret in Bru De Kerstvakantie is weer aangebroken buiten vriest het dat het kraakt veel mensen hebben nog wat vrije dagen ook de bouw is wegens vorst gestaakt de jeugd zou dolgraag schaatsen willen rijden maar een goede ijsbaan is er niet er is al jaren veel over gemopperd en elk jaar is het weer het zelfde lied gelukkig zijn er enkele mensen die blijven ploeteren aan de Deltastraat maar als je ziet wat er 's zomers allemaal kan- dan word je 's winters wel eens kwaad de rekreatie mag gerust wat kosten want zomergasten stel je toch tevree de middenstanders kunnen wat verdienen en de gemeente pikt een graantje mee de tennishal zal ook wel komen dat gaat maar over een paar ton jammer dat men voor de schaatsliefhebber nooit iets realiseren kon als men de handen uit de mouwen steekt en iets meer doet dan alleen maar praat zou het heus niet veel kosten een leuke ijsbaan aan de Deltastraat. IJsvereniging „Nooitgedacht" Problemen De problemen van de ijsvereniging zijn'het volgende: De Ijsvijver ligt te diep, zodat het water niet zo snel be vriest. Het ijsbestuurkan voorgrond en zand zorgen voor ophoging van de bodem, maar daar geeft de gemeente geen toestemming voor. Het terrein zou dan multifunktioneel kunnen worden voor b.v. zomersporten als basketbal of rolschaatsen o.i.d. Tijdens de laatste raadsvergade ring sprak Vonk over terrein in de Stoofpolder (multifunktioneel). Dit zou natuurlijk het nodige geld kosten, terwijl de ijsvijver er al ligt. De vereniging is bitter gestemd over de samenwerking met de gemeente. BURGH, 20-12. Veertien dagen gelden hadden slechts 4 leden van de IJsklub Burgh-Haamstede belangstelling voor de jaarvergadering, doch reeds vrijdag kwamen vele leden een baantje rijden op de uitstekend bevroren waterplas in het duingebied achter Burgh. Zaterdag werd de toeloop nog gro ter, doch zondag spande de kroon en enkele honderden rijlustigen belast ten het ijs dermate zwaar dat het rond vier uur een puinhoop was. Overal scheuren en hier en daar vie len de eerste gaten in het ijs. Op „de wal" grote belangstelling van kij kers en zoals menigeen het beaamde: het is nog nooit zo druk geweest op en naast de baan. De penningmeester maakte goede zaken, evenals de kon- sumptietent. De weerberichten (zondagmiddag) voorspelden een zuidelijke wind en een invallende dooi! Maar ja, een be kend gezegde leert ons, dat, indien de sneeuw er 9 dagen ligt, het er 9 we ken gaat worden. Dus afwachten maar. Wel is zeker dat praktisch elke schaats uit het vet is geweest. k i 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3