Jeugdsoos „Brogum - hulpaktie voor Polen werd een enorm succes Expositie Johan Berrevoets brengt Zierikzeese plaatjes PAAUWE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een drukke dag Rampenplan Westerschelde werkte goed bij brand op LPG-tanker Mitterand niet naar Israël (Goeie reis) PAAUWE B.V. In stadhuis Zierikzee Uir'L I minr 7*"S£m %o> ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 december 1981 138ste jaargang Nr. 23035 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Zilveren feest IJsvereniging Renesse ZIERIKZEE, 19-12. De inzamelingsaktie zaterdag voor Polen (voedsel, kleding, schoenen) door Jeugdsoos „Bro- gum" is een enorm succes geworden. Wat de vier ingezet te auto's bij de burgerij hebben opgehaald, overtrof de stoutste verwachtingen. Zaterdag(avond) moest het bij schattingen blijven, maar een flinke vijftien ton was ze ker opgehaald. Alles bijeen was een veertig man ingeschakeld bij deze operatie, die dezelf de enthousiaste tekenen vertoonde, zoals die ook elders in het land zijn aange troffen. Rond zes uur waren de wagens binnen en in één der ruimten was men druk doende met de sortering. Het leek wel een warenhuis. ZIERIKZEE. Bezoek aan het Polen-depot van Brogumwaar zaterdag de spullen binnenstroomde. Belangstellende toeschouwer, de heer W. J. Geleijnse te Haamstede, die op 11 januari met twintig ton goederen weer naar Polen wil vertrekken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VLISSINGEN, 19-12. Zaterdagmorgen vroeg zijn de brandweerkorpsen van Vlissingen, Borssele en andere hulpdiensten op de Westerschelde erin geslaagd de LPG-brand te blussen op de Noorse tanker „Nyhavn" 15.320 bru to ton. ZIERIKZEE. Als gemeld in het overzichtsartikel van de „Brogum"-aktie gaat de feite lijke aktie door tot 10 januari. Nagekomen goederen kunnen in de avonduren afgeleverd bij Jeugdsoos Brogum". Het ma teriaal kan ook opgehaald, na telefonisch kontakt met de heer C. v. d. Sluis. Telefoon: 2472. DEN HAAG. Minister De Koning van landbouw en visserij heeft jacht op gevogelte en ander klein wild, als mede waterwild, met ingang van dinsdag 22 december verboden. PARIJS, 20-12. De Franse presi dent, Frangois Mitterrand, heeft besloten een officieel bezoek aan Is raël, dat in februari zou plaatsvin den, uit te stellen uit protest tegen de annexatie van de hoogte van Golan, zo is zondag vernomen uit diploma tieke kringen in Parijs. Mitterrand zou de sekretaris-generaal van de Arabische Liga, Chedli Klibi, op de hoogte hebben gebracht van zijn besluit tijdens een gesprek in_Parijs afgelopen vrijdag. De officiële be kendmaking wordt de komende da gen verwacht. AMSTERDAM. Het kollege van burgemeester en wethouders van Amsterdam heeft besloten de verho ging van de aardgasprijs met 7 cent per kubieke meter exklusief b.t.w. niet af dragen aan de Gasunie. Dit op één voorwaarde, namelijk dat er nog twee andere gasdistributiebedrijven ook tot die maatregel zullen over gaan. De gemeente Zaanstad ging on langs als eerste er toe over de gasprijsverhoging niet af te dragen. De verschillende verpakkingen werden verwijderd, zodat een soort- bij-soort-assortiment kon worden verkregen. Bepaalde voedselsoorten bij bepaalde andere, kleding bij kle ding enz. Leider Cor van der Sluijs was een gelukkig man zaterdag; de achter grond van het gebeuren immers is wel triest, maar het is een opbeuren- Advertentie Stap bij ons binnen met plannen of vragen. Wij zorgen voor uw Goeie reis! de zaak dat overal - in alle lagen van de burgerij - zo royaal en enthousiast werd gegeven. Maandag - ophaalrit Op het ,,Brogum"-terrein waren - hoe kan het anders - ook aanwezig de heer W. J. Geleijnsew en J. G. F. Si mons, die hun goedkeurende blikken over het aangevoerde materiaal lie ten gaan. De heer Geleijnse vertelde dat van daag (maandag) weer een ophaalrit gemaakt wordt langs de kontakta- dressen in de regio. ,,Daar komt ze ker weer vier ton uit", zo wist hij. Dat gevoegd bij het „Brogum"- resultaat moet men niet uitvlakken. Truck nodig Geld begint ook binnen te stromen. Rusthuis „Borrendamme" bracht f 800 op; de „Mr Bakkergroep" van de padvinderij haalde f 164,30 op. Van het geld wordt voornamelijk spijsolie en margarine gekocht, want dat is ginds hard nodig. Op de specia le giro (de heer Geleijnse) is plm. f 1500 gestort. De bedoeling is dat de thans inge zamelde voorraad op maandag 11 ja nuari weer naar Polen worden gere den. Een probleem bij dit alles is de nog verlangde-beschikbaarheid van c forse truck, die - zeg maar - ongeveer 20 ton gemakkelijk kan „hebben" en uiteraard in goede staat verkeert. Het zou een geweldige zaak zijn, als een dergelijke truck voor de eerstvolgende reis op een of andere manier beschikbaar zou kunnen ko men. de landschappen, de mannetjes onder de „beuse" en op 't Luitje, de gezichts- bepalers van Zierikzee, waren op de gevoelige plaat vastgelegd. Kunstenaar In zijn openingswoord zei de heer De Meester. „Wij weten wat een prachtig werk u maakt U bent niet alleen persfotograaf, maar ook kunste naar, een artistiek figuur en niet louter door het uiterlijk". De burgemeester vertelde dat Johan Berrevoets bij het haastige werk, in zijn werkkring als persfotograaf, goed funktioneerde. „U heeft er zo gezegd een neus voor," schertste hij. „Wat het rustige werk betreft, maakt u niet zomaar een plaat je, maar heeft u gevoel voor het onder werp," aldus de eerste burger. Onrust „Iedere keer weer als ik eigen werk ga exposeren bekruipt mij het gevoel van onrust en onbehagen. Als ik vlak voor zo'n tentoonstelling mijn werk eens goed bekijk moet ik konstateren dat ik daar ten eerste helemaal niet klaar voor ben en ten tweede dat ik alsmaar met de meest kneuterige fo to's aankom, die je je maar bedenken kunt," zei Johan Berrevoets in zijn toespraakje. „Foto's van torens, poortjes en landschappen; allemaal erg mooi, maar dat was al zo voordat ik er aankwam." De fotograaf vertelde dat hij uit het aantal leuke reakties op maakte dat een groep mensen zich aangesproken voelt door zijn expo sities. „Overal is kennelijk publiek voor. We gaan gewoon door met dat wat u plezier doet," aldus Johan Ber revoets, die nog speciale dank bracht aan Ger Villerius, die zich intensief met deze tentoonstelling heeft bezig gehouden. Aan de burgemeester werd een oude foto van de Zuidhavenbrug aangebo den en Ger Villerius ontving een foto van de Franse kust De tentoonstel ling, die min of meer door toedoen van de heer De Meester tot stand kwam werd muzikaal opgeluisterd door het duo Riet van den Dungen en Han Leendertz. De expositie duurt tot en met 8 januari 1982. Vrijdagavond rond elf uur raakte een ventiel van een van de acht LPG- tanks door bevriezing onklaar. Het LPG-ontsnapte en vatte vermoede lijk door statische elektriciteit on middellijk vlam. Het schip lag op dat moment afgemeerd aan de steigers bij Eurogas in Vlissingen-Oost. Brandweerkorpsen uit Vlissingen en Borssele en hulpdiensten schoten te hulp en hielden het schip gekoeld. Zaterdagmorgen is het schip met be hulp van zes sleepboten uit de haven gesleept en verankerd op de Wester schelde bij de ankerplaats Wielinge Noord. Deskundigen van het Havenschap Vlissingen en het loodswezen en van het onafhankelijk kontrolebureau voor LPF Pau en Stokoe uit Antwer pen zijn bezig in samenwerking met technici aan boord het lekke ventiel te dichten. Geen gevaar Volgens de direkteur van het Ha venschap Vlissingen J. van Konij nenburg heeft de bemanning van het schip en de omgeving geen gevaar ge lopen. „We hebben het wegvloeiende gas, de hoeveelheid is nog niet pre cies bekend, laten wegfakkelen. Tij dens de brand is het rampenplan voor de Westerschelde in werking ge treden en dat heeft erg goed gewerkt. Ongelukken zijn uitgebleven, zei hij. Advertentie Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zuidweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 DEN HAAG. Burgemeester en wet houders van Den Haag hebben beslo ten een kanaal van het kabelnet bij wijze van proef drie uur per avond open te stellen voor piraten. Voor waarde daarbij is wel dat de piraten geen programma's uitzenden Waarop auteursrechten rusten. Blijkt dit wel te gebeuren dan is het experiment, dat vijftien dagen zal duren, onmid dellijk ten einde. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. WA> ffir Pt Bitr Verwachting tot dinsdagavond: Vorst houdt aan Veel bewolking en in het zuiden en midden van het land mogelijk sneeuw. Minimumtemperatuur van ongeveer min 2 graden in Zeeland tot min 15 graden in Groningen. Middag- temperatuur van om het vriespunt in Zeeland tot min 9 graden in het noor doosten van het land. Tot matig afne mende wind in hoofdzaak oostelijk. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m vrijdag 25 dec.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: -4 gr. Middagtemp.: -1 gr. Windkracht: var. 3 Donderdag: Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -5 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: var. 3 Vrijdag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: -5 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 22 dec. Zon op 8.47, onder 16.30 Maan op 4.29, onder 14.38 Nieuwe Maan: 26 dec. (11.10) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 22 dec. 0.11 12.40 6.20 18.44 Springtij: 28 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-12. Het K.N.M.I. deelt mede: De weerstegenstellingen bo ven Nederland nemen toe. Maandag morgen vroor het in het hele land maar terwijl de vorst in het zuiden en midden van het land licht was met temperaturen tussen min 1 en min 5 graden vroor het in het noorden ma tig met temperaturen tussen min 5 en min 11 graden. Zachtere lucht die zich boven west- Frankrijk bevindt dringt maar heel langzaam naar het noordoosten op en kan dinsdag misschien tot de zuide lijke provincies doordringen. Daar en ook in het midden van het land kan het gaan sneeuwen of ijzelen ter wijl de neerslagkansen voor de noor delijke provincies niet zo groot zijn. ZIERIKZEE, 18-12. In een ongedwongen sfeer vond vrijdagmiddag in de Vierschaar van het stadhuis de opening van een tentoonstelling van de Zierikzeese foto graaf Johan D. C. Berrevoets plaats. De gezellige bijeen komst, geopend door de heer Th. H. de Meester, burge meester van Zierikzee bood de bezoekers gelegenheid de foto's, zowel in kleur als zwart-wit te bekijken. De „typische Zierikzeese plaatjes" was dat de foto's een beeld van her konden onder het genot van een kenning opriepen, drankje en een hapje op het gemak worden aanschouwd en het leuke De torens, de poorten, de bruggen, De burgemeester ontvangt uit handen van Johan Berrevoets een foto, als dank voor de bewèzen diensten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1