Atletiekvereniging Delta Sport weer veelvuldig in de kijker Damesteam Kwiek boekt ruime overwinning: 3-1 Scaldina plaatst zich voor derde bekerronde In baanseizoen 1981 Ondanks langdurig gemis van Jacolies van Gastel ZIER1KZEE, 17-12. Sinds enkele dagen is weer de „Zeeuwse Bestenlijst" op atletiekgebied over het sei zoen 1981 verschenen. Zoals de laatste jaren gebruike lijk, werd deze lijst van alle beste seizoenprestaties van Zeeuwse atleten in alle kategorieën, samengesteld door Marjo Vermaire van atletiekvereniging Dynamo'70 uit Middelburg en Cees Nooijens van atletiekvereniging Zeeland Sport uit Vlissingen. De lijst geeft een voortref felijk beeld van hoe de krachtsverhoudingen in Zeeland liggen. In 1980 scoorde de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport bijzonder hoog via Jacolies van Gastel. Doordat zij een groot gedeelte van het seizoen moest mis sen komt haar naam een aantal keren minder voor, maar Delta Sport in zijn totaliteit hoefde daar nauwelijks voor in te boeten. Chris Hoek: 2 eerste plaatsen. In alle leeftijdsgroepen en in beide seksen komt de naam van Delta Sport zeer frekwent voor en dat is een bijzonder verheugend feit voor een vereniging die zelf nauwelijks de beschikking heeft over enige akkom- modatie. In deze akkommodatie zal ook in 1982 nagenoeg niets - of misschien wel helemaal niets - verbeteren, on danks de vele mooie woorden, die het Zierikzeese kollege daarover in het nabije verleden naar buiten bracht. Het pleit voor de meer dan korrekte houding van het Delta Sport- bestuur, dat men de rust en kalmte in deze kan behouden. Senioren Bij de senioren is de inbreng van de Delta Sporters en Delta Sportsters aanmerkelijk minder dan in de jeugdkategoriën, maar toch prijken een aantal namen op goede klasserin gen. Bij de dames blinken de Zierikzee se vertegenwoordigsters bijna tradi tiegetrouw uit op de werpnummers. Jannie Verkaart voert de ranglijst aan op het onderdeel kogelstoten met een verste sprong van 11.40 meter. Op het onderdeel diskuswerpen was de eerste plaats nog maar eens een keer voor Esther Goedhart. De veterane belandde op de toppostie met een afstand van 37.30 meter, nog altijd ruim elf meter minder ver dan haar Zeeuws rekord dat inmiddels al weer zestien jaar stand houdt. Overi gens is Esther Goedhart ook bij het kogelstoten nog ruimschoots rekord- houdsters. Haar 13.93 meter uit 1966 werd nooit serieus bedreigd. In de seizoenlijst van 1981 staat Jannie Verkaart bij het diskuswer pen als derde genoteerd. Op het onderdeel speerwerpen is Joke van de Kasteele met 28.68 meter en een vierde plaats de beste Delta Sportster. Een 4 x 100 meter estafetteploeg van Delta Sportdames klasseerde zich als vierde met een tijd van 57,1 sekonde, hetgeen altijd nog ruim vijf sekonden minders snel was dan een Marathonploeg. Simon Blom Beste seniorheer van Delta Sport was ook het afgelopen seizoen Simon Blom. Met een knappe tijd van 5.23,1 eiste de Haamsteedse atleet de eerste plaats op over de 2000 meter voor Jo- han Breel van Marathon. Ook op de 10 Engelse Mijlen en de 20 kilometer op de baan was Simon Blom het afgelopen seizoen de beste van Zeeland, terwijl hij ook de meeste meters aflegde tijdens een uurloop. Andermaal kwam hij voor bij de achttien kilometer. Blom werd verder tweede op de 1500 meterrang lijst en derde op de ranglijst over de 1000 meter, de 3000 meter en de En gelse Mijl. Het afgelopen weekeinde perste Simon Blom er op de.^LkijQ- meter op de weg nog een keurige 1.07,22 uit,-waarmee hij ook hierop Cor de Jonge: beste Zeeuwse A-junior op de hordennummers. Bart van Haeringen: beste versprin ger. alsnog als derde over het hele seizoen geklasseerd kan worden. Op de 400 meter werd Verkerk ze vende van Zeeland, terwijl hij op de 800 meter zelfs vierde werd met een uitstekende 1.53,8. Verrassend was in het seizoen 1981 ook de opkomst van Jaap van Gastel op de kortere loopnummers. Hij ein digde op de 100 meter zeer ver dienstelijk als vijfde met een goede 11,6 sekonde. Ook opvallend waren zijn achtste plaats op de 200 meter en de twaalfde op de 400 meter. Op de 100 meter komen ook de na men van Rob Harmsen en Ad Fluijt op de lijst voor, terwijl Herman Pad mos op de 200 meter en 400 meter een klassering bij de eersten afdwong. Padmos werd zelfs eerste op het wei nig beoefende onderdeel polsstok hoogspringen. Cor de Jonge liep zich naar een vierde plaats op de 110 meter horden en een zevende positie op het onder deel kogelstoten. Opvallend waren verder nog de tweede plaats van Hans van Elzelingen op de 400 meter horden en de derde positie van Jos Geluk op het speerwerpen. Een 4 x 100 meter herenploeg was op de estaffette goed voor 47,6 sekon de en een vierde tijd in Zeeland. A-junioren Bij de A-junioren meisjes timmer den met name Inge den Boer en Mi chaëla Jongschaap danig aan de weg,! maar kwam ook Jacolies .van Gastel een keer winnend uit het seizoen. Inge den Boer klasseerde zich op de 400 meter op de eerste plaats met een knappe 62,8 sekonde, maar zij was ook Zeelands beste op het versprin gen met een sprong van 5.04 meter, waarmee zij klubgenote Michaëla Jongschap vier centimeter en een plaatsje voorbleef. Michaëla Jong schaap won wel de race om de eerste plaats bij het hoogspringen met een jump over 1.50 meter. Inge den Boer werd verder tweede op de 100 meter, de 800 meter en de 100 meter horden, waarop Jacolies van Gastel haar al leen overtroefde. Bij de A-junioren-jongens is het al leen Cor de Jonge, die zich voor Delta Sport manifesteerde. De Jonge boek te een knappe eerste plaats op het zware nummer 400 meter horden in 57,4 seconde. Jacolies van Gastel Na een seizoen bij de C-meisjes, waarin zij alles naar zich toetrok, maakte Jacolies van Gastel een moei lijk debuutjaar door bij de B- junioren. Gekweld door de ziekte van Pfeiffer ging een groot deel van het seizoen voor haar verloren. Toch prijkt haar naam nog op drie onderdelen op de hoogste plaats. Op de 100 meter horden was de Delta Sportster een klasse apart met 14,8 sekonde en ook op de 300 meter hor den kon geen een leeftijdgenote tip pen aan haar 46,98 sekonde. Bij het hoogspringen stond het grote talent met een sprong van 1.70 meter op eenzame hoogte. In beide laatste ge vallen benaderde ploeggenote Cora den Boer haar steeds nog het dichtste. De prestaties van Cora den Boer sprongen er het afgelopen sei zoen toch wel uitzonderlijk uit. Naast de genoemde eerste plaatsen waren er ook nog tweede plaatsen voor Jacolies van Gastel op de 100 meter, het kogelstoten en het diskus^ werpen. B-jongens Ook de B-jongens van Delta Sport timmerden het afgelopen seizoen da nig aan de weg. Chris Hoek eindigde als nummer een op de 110 meter hor den en het hinkstapspringen en Bart van Haeringen deed hetzelfde bij het verspringen. Met zijn tijd van 16,6 sekonde over de 110 meter horden bleef Chris Hoek zijn naaste rivaal Martin Boucherie van Marathon bijna een volle sekon de voor. Dixon van de Sande, Bart van Haeringen, Alex Jansen en John Teuthof toonden aan dat het horden- onderdeel bij Delta Sport een bijzon dere plaats inneemt door allen bij de eerste zeven te eindigen. Op de 300 meter horden was Dixon van de San- de goed voor een derde plaats, ter wijl Chris Hoek vlak achter hem als vierde eindigde. Bart van Haeringen noteerde op het verspringen een uitstekende af stand met 6.43 meter. Chris Hoek was naast Van Haeringen de enige Zeeuwse B-jongen, die verder reikte dan de zes metergrens. Op het onder deel hinkstapsprong kwam Chris Hoek als beste uit de bus met een af stand van 11.85 meter. Bij het hoogspringen was er een gedeelde tweede plaats voor Bart van Haerin gen, overigens op eerbiedige afstand van Martin Boucherie. Hoek werd derde bij het speerwerpen vlak voor Kees Delf gauw. Bart van Haeringen toonde zich ook op de korte loopnummers een volwaardig opponent voor de Zeeuw se toppers. Op de 100 meter klasseer de hij zich als derde. Een ereplaats was er verder voor Jan Konijnen burg, die tweede werd op de 800 me ter. Bij het diskuswerpen klasseerde Wicher Harmsen zich als tweede. Een knappe prestatie leverde de 4 x Simon Blom: voortreffelijk seizoen. 100 meter ploeg van C-jongens. Met een tijd van 47,5 seconde werden zijn veruit nummer een van Zeeland. Natasja Bakker Bij de C-meisjes namen atletes van Delta Sport de suprematie van Jaco lies van Gastel op een drietal onder delen. Natasja Bakker deed dat ver rassend op de 80 meter met een tijd van 10,4 sekonde. Frederike van Veeren eindigde als eerste bij het verspringen met een sprong over 4.86 meter en Marjolein Kort eistte de eerste plaats op bij het diskuswerpen met een afstand van 24.42 meter. Zij werd daarnaast ook tweede bij het speerwerpen. Hier klasseerden zich Margreet den Boer (4e), Jeantine Geleynse (5e) en Anne- mieke Goedhart (8e) ook goed. Mar greet den Boer en Frederike van Vee- ren werden tweede en derde bij het hoogspringen en op de 80 meter hor den werden zij in dezelfde volgorde drie en vier. Een puike tweede plaats was er ook voor Annemieke Goedhart bij het kogelstoten. De estafetteploeg klasseerde zich als vierde in 44,6 se konde over de 4 x 80 meter. Bij de C-jongens was de Delta Sportbuit aanmerkelijk minder met een tweede plaats voor Robert Bege- man op de 100 meter en wat lagere klasseringen voor Jaap Idzerda, Erik Jansen, Peter Bil en Robert Bege- man. Bij de meisjes was de D- junioren categorie maar matigjes vertegenwoordigd. Jeska DoesWijk en Alexandra Lodewijk lijken het veelzijdigst, maar ook Liselore Groe- neveld, Mascha Geleijnse, Anita Quist, Nianka Beatty, Nini Schot en Martine Vis komen een paar keer voor op de lagere ereplaatsen. D-jongens Ook bij de D-jongens is de hoeveel heid klasseringen niet erg groot, maar hier springen Marcel de Jonge en Mark van de Riet er wel degelijk flink uit met een aantal topplaatsen. Marcel de Jonge bezet een gedeelde eerste plaats op 80 meter in 10,8 se konde, maar hij neemt alleen de eerste plaats in bij het hoogspringen met een sprong over 1.50 meter. Bij het verspringen moet hij de eerste plaats andermaal delen. Evenals Ing- imar Berman van AV'56 overbrugde hij 4.73 meter. Mark van de Riet kwam als seizoensterkste uit de bus op de 80 meter horden in 15,3 sekon de, 0,2 sekonde sneller dan Marcel de Jonge. Van de Riet deelde op de 80 meter vlak de tweede plaats met Pie- ter Lindenbergh van AV'56. De estafetteploeg werd met een keurige 46,0 sekonde over de 4 x 80 meter derde van Zeeland. Pupillen Bij de pupillen B-meisjes kwam het betere werk voornamelijk van Lidewey Vleugel, Wendy Hartog, Isabelle Hamel en Marieke Zwart, terwijl bij de A-pupillen Citty van Aart de Delta Sport-eer in haar eent je moest hooghouden. De estafette ploeg van de B-pupillenmeisjes klas seerde zich als beste van Zeeland met den puik 29,0 sekonde over de 4 x 40 meter. Bij de pupillen B-jongens eiste Serge Schot de eerste plaats op bij het hoogspringen. De estafetteploeg werd met een tijd van 28,1 sekonde over de 4 x 40 meter tweede. Bij de A-pupillen tenslotte tekenden Raymond van Mourik, Steven Vis en Danny Magito voor een paar kleine suksesjes. Resumerend kan gerust gesteld worden dat Delta Sport weer meer dan voortreffelijk was vertegen woordigd in de Zeeuwse atletiek. In de ene kategorie was de suprematie wat groter dan in de andere, aar feit is wel, dat Delta Sport nog wel dege lijk springlevend is, ondanks de han- dikap van het gemis van de bijbehor- den akkommodatie. Hoe hoog zou de Zierikzeese vereniging aan de top staan als die gelegenheid om de sport goed te bedrijven er wel was? Volleybal BRUINiSSE, 13-12. het eerste damesteam van de Brui- nisser volleybalvereniging Kwiek heeft een goede 3-1 ze ge behaald op het Hooglandse Yum. Het tweede da mesteam ging in een thuiswedstrijd tegen VC Goeree fors onderuit (0-3). Het eerste herenteam verloor ruim van Mevo'80 (3-0) en het tweede herenteam won met 3-0 van Spivo V. ZIERIKZEE, 16-12. De Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina heeft zich in Middelburg geplaatst voor de derde bekerronde. Leo de Ruiter en Cor Smalheer speelden tegen Middelburg zuid en St. Aloysius. De spanning bleef er tot het laatste moment in. Todat de laatste twee dubbels gespeeld moesten worden, had St. Aloysius de beste papieren in handen. Kwiek dames I begon in de eerste set erg matig en er werd bijzonder weinig goed volleybal vertoond, maar de winst kon toch worden bin nengehaald: _15-10. In de tweede set nam Kwiek gelijk een grote voorsprong, 12-5, maar Yum toonde aanvallend goed spel en kwam terug tot 14-14. Daarna ging de service en aanval over en weer en het Zaalvoetbaltoernooi in Onderdak Voor zaterdag 19 december organi seert de zaalvoetbalvereniging v.v. Oosterschelde in sporthal Onderdak een zaalvoetbaltoernooi, gesponsord door Hotel-Rest. Mondragon. Deelnemende klubs zijn: v.v. Oosterschelde, Zierikzee; s.c. Groentje-Oudenbosch; Stella Boys, Zierikzee, de Steeg-Zierikzee; Bro- gum, Zierikzee; de Gouwe, Kerkwer- ve. Het toernooi begint om 13.00 uur tot 18.00 uur. bleef spannend tot Kwiek door hard knokken met 18-16 won. In het begin van de derde set nam Yum de leiding in handen en hoewel kwiek toch nog tot een gelijke setstand terugkwam, pakte het thuisspelende team de winst van de ze set; 15-12. In de vierde set die gespeeld moest worden, toonde Kwiek veel meer be weging en durf. Er werd een goede voorsprong opgebouwd en deze werd gehandhaafd, zodat Kwiek deze wedstrijd winnend kon afsluiten met 3-1. De laatste setstand was 15-8. Dames 2 speelde een thuis wedstrijd tegen v.c. Goeree. In het begin van de eerste set werd er door beide partijen goed aanvallend gespeeld. De 15-7 winst van deze set ging naar Goeree die dankzij een goe de opslag de verdediging van de thuisploeg geheel in de war schopte. In de tweede set kwam Kwiek van een 4-0 achterstand terug tot een 5-4 voorsprong door een goede aanval. Dit spel werd zo rustig doorgespeeld tot 11-8 voor Kwiek en daar ging Kwiek de fout in door ongekoördi- neerd voiieybai. V.c. Goeree won we derom en wel met 15-13. De derde set was snel voorbij daar er eigenlijk alleen maar door Goeree werd geserveerd. Er werd bij Kwiek slecht gestopt en de aanval kwam er daarom in het geheel niet uit: 15-2 voor Goeree. Het tweede herenteam speelde een thuiswedstrijd tegen rode lantaanr- drager Spivo 5 uit Spijkenisse. kwiek had in deze wedstrijd duide lijk meer moeite met zichzelf dan met de tegenstander. Alle drie de sets werden geken merkt door vrij rommelig spel en weinig samenhang in het 6-tal van Kwiek. Door de onmacht van de te genpartij kan Kwiek met de setstan den 15-6, 15-2 en 15-5 deze wedstrijd winnend afsluiten. De eerste wedstrijd van dit team zonder set- verlies. Zaterdag 19 december speelt alleen het tweede damesteam een uit wedstrijd tegen Intermezzo te Mid- delharnis. Schaakvereniging Zierikzee Middelburg I (kampioenskandi daat) won met maar liefst 8-2, waar bij ze overigens het geluk aan hun zij de hadden. Gedetailleerde uitslagen: 1. C. de Wolf-M. M. Krijger 1-0; 2. J. de Wolf- H. C. Jukkenekke Vi-Vi; 3. P. Monté- R. v. d. Veken 1-0; 4. E. Haak-J. Zwarts 1-0; 5. M. Westerweele-J. Bom 1-0; 6. M. de Crom-R. Moerman 1-0; 7. W. van Wijnen-A. M. v. d. Westen V2- V2; 8. S. Sanders-J. A. J. v. d. Made V2- Vi; 9. A. Kögler-P. van Baarle afg. (V2- V2); 10. A. van der Weel-M. in 't Veld 1-0. Terwijl het 2e team een uit wedstrijd speelde tegen DZD te Krui- ningen, werden maandag 14 decem ber 6 partijen gespeeld in de huishou delijke kompetitie. De uitslagen: R. v. d. Veken-J. J. v. d. Ende 0-1; H. Uil-M. M. Krijger V2-5; R. Moerman-H. C. Jukkenekke 1-0; A. M. v. d. Westen-J. A. J. v. d. Made 1-0; P. Wiebols-A. J. Scheele 0-1 (na arb.); L. Oosse-A. Louws Vfe-Va (na arb.). Winst voor Netovertnet BRUINISSE, 16-12. HêTTweede team van de badmintonvereniging Netovertnet uit Bruinisse speelde een thuiswedstrijd tegen Toipedo 1 uit Brouwershaven. Gave smashes en knap aanvallen spel brachten een 5-1 overwinning. Uitslagen: HE: D. Vleuger-K. v. d. Male 15-10, 15-5; DE: L. Haeck-M. Bolle 11-9, 11-5; GD: Y. Geluk/D. Vleugel-I. v. d. Male/M. Bolle 15-8, 15-0; GD: L. Haeck/E. Korstanje-K. v. d. male/K. v. d. Welle 9-15, 10-15; HD: E. Korstanje/D. Vleugel-I. v. d. Male/L. Jonker 15-3, 15-7; DD: L. Haeck/Y. Geluk-M. Bolle/K. v. d. Welle 15-4, 15-12. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAGDe" grote partijerTTn de Tweede Kamer willen de grens waarboven de prijskompensatie in de beperkte loonmaatregel wordt af getopt hoger leggen dan de voor gestelde 52.500 gulden (anderhalf keer modaal). DEN HAAG. Ook voor 1982 zal de basispremie voor outillage in de Wet Investeringsrekening (W.I.R.) 12 pro cent bedragen. Het wetsontwerp waarin dit percentage, net als in 1981, tot 12 procent wordt verhoogd, werd dinsdag door de Kamer met al gemene stemmen aanvaard. Deze vereniging had Mz definitief op achterstand gezet en stond 2-2 ge lijk tegen Scaldina. De Zierikzeese spelers stonden ook 2-2 gelijk tegen Mz. Cor Smalheer had twee keer beide sets in winst omgezet en bleef zo doende ongeslagen. Leo de Ruiter kwam tegen de sterke spelers duide lijk tekort, maar speelde goed in het dubbelspel. Toch bleek Aloy net iets te sterk, 22-20 en 21-16, zodat deze vereniging met 3-2 won en de eerste plaats behaalde. Achterstand Om zich te plaatsen moest Scaldina van het Mz-dubbel winnen. In de eertse game begonnen De Ruiter en Smalheer slecht en kwamen met 20- 10 achter. Ze kwamen echter zo sterk terug dat ze de game met 22-20 won nen. In de tweede game ging Scaldina geweldig door, vooral dankzij goed serveren van Leo de Ruiter. De beide spelers kwamen met 9-1 voor, zodat Scaldina terecht een 3-2 overwinning behaalde. SLIEDRECHT. IHC-Holland heeft voor driehonderd miljoen gulden aan orders in de wacht gesleept. De helft van dit bedrag wordt besteed aan de bouw van vier snijkopzuigers voor Rusland. De volgende bekerronde wordt in de week van 4 t/m 8 januari 1982 af gewerkt. De sterke tegenstand zal het er voor Scaldina niet makkelij ker op maken bij de laatste twaalf te eindigen. AMSTERDAM. Als burgemeester Polak niet bereid is zijn beleid inza ke de openbare orde te wijzigen, kan hij weinig bijdragen aan verbetering van de verhoudingen in de stad en wat ons betreft evengoed opstappen. Dit heeft de Amsterdamse PSP- fraktie verklaard. DEN HAAG. De PvdA-kamerleden Stoffelen, Roethof en Van Ooijen hebben minister Van Thijn (van bin nenlandse zaken) gevraagd of hij de mening deelt dat het ambtsgebed niet past in het Nederlandse staats bestel. DEN BOSCH. Het aantal werklo zen in Noord-Brabant is in november met 2500 gestegen tot 79.561, een toe name van 3,2 procent. Die stijging is helemaal het gevolg van de groter wordende werkloosheid onder man nen. TEXEL. Inwoners van Texel beta len honderd gulden per jaar meer voor aardgas dan de overige Neder landers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6