Nieuwe huisvesting voor ISD aan Oude Haven 54 Publieke Werken voor sloop school Nieuwe Boogerdstraat e Ge PAAUWE PAAUWE B.V. DE ZIERIKZEESCHE COURANT Advies kommissie Akkommodatie zoeken voor K.H. Kunst en Eer Akkoord bereikt met Inspektie der Domeinen WA> ffih P£ Bitr JlittnisM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 17 december 1981 138ste jaargang Nr. 23Ó33 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Zeldzame zilveren beker voor Zierikzee ZIERIKZEE, 16-12. De kommissie Publieke Werken heeft woensdagavond aan het kollege van B. en W. gead viseerd het schoolgebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat te slopen. Volgens een rapport van de dienst gemeente werken verkeert het gebouw in een dermate slechte staat, dat handhaving voor andere doeleinden alleen maar veel geld zou kosten. Wanneer de sloop moet plaatsvinden of wat de toekomstbestemming is kwam tijdens de vergadering niet vastomlijnd aan de orde. Een brok historie, in de vorm van het schoolgebouw, zal binnen afzienbare tijd uit de binnenstad verdwijnen. Wel nodig, niet nodig, in ieder geval verlie- zen de verenigingen een akkommodatie-ruimte. Toch met een vleugje wee moed! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Alle fraktie-vertegenwoordigers waren Jiet. erover eens dat de K. H. .Kunst en/Eer", die momenteel ge bruik maakt van het gebouw wel een andere akkommodatie moet hebben, voordat tot sloop wordt overgegaan. Voorzitter, de heer P. de Rijke was er een beetje huiverig voor om vereni gingen tijdelijk intrek te laten ne men in het gebouw, omdat nog niets valt te zeggen over de sloopdatum. Mocht er ineens een besteraming ko men, dan zouden de „zittende" vere nigingen zonder akkommodatie ko men te staan. Voor aanvang van de bespreking over een eventuele sloop van het ge bouw bracht de heer L. J. Korstanje, namens het afdelingsbestuur van het Rode Kruis vanaf de publieke tribu ne naar voren dat het Rode Kruis een groot tekort heeft aan oefenruimte. Het bestuur heeft in een brief aan het kollege laten weten graag in aanmer king te komen voor ruimte in het ge bouw aan de Nieuwe Boogerdstraat. Momenteel maakt het Rode Kruis in cidenteel gebruik van een lagere school, maar dat is lastig in verband met vervoer van materiaal. De groep EHBO'ers groeit elk jaar, mede om dat de gediplomeerden el jaar op her haling moeten. „Het werken wordt ons eigenlijk onmogelijk gemaakt", stelde de heer Korstanje. Hij ver zocht de kommissie de beslissing om af te breken uit te stellen in verband met de op stapel staande nieuw bouw. Tot die tijd zou het Rode Kruis dan gebruik kunnen maken van de Nieuwe Boogerdstraat. Voorzitter De Rijke deelde mee dat de komm sie haar best zal doen ruimte te v - den voor het Rode Kruis, indien r tot sloop zou worden besloten. Sléchte staat De heer W. F. Sprengelmeijer (RU) attendeerde het kollege erop wel naar vervangende ruimte voor het Rode Kruis te zoeken. „Geven we het Rode Kruis ruimte in de school aan de Nieuwe Boogerdstraat, dan zullen we voorzieningen moeten treffen. Willen we er iets moois van maken, dan zullen we enorme bedragen moe ten investeren", aldus de heer Spren gelmeijer. De heer J. Groen (PvdA) zei dat het gebouw verzakkingen en scheuren vertoont en dat het schilderwerk, de goten, de kozijnen en de deuren in slechte staat verkeren en dat de elek trische bedrading moet worden ver nieuwd. Aan de andere kant stelde hij dat het gebouw op dit moment ei genlijk onmisbaar is, want waar moeten de verenigingen naar toe als de sloop doorgaat? De heer Groen zag namelijk op kor te termijn geen vervanging voor de betreffende vereniging(en). Hij vond dat zodra de veiligheid van de omge ving in het geding komt, er tot óf sloop óf renovatie dient te worden, overgegaan. Wel vroeg de heer Groen zich af wat er na de sloop gebeurt en wel bestemmingsplanmatig. Ot en Sien „Het is een typisch schoolgebouw uit de Ot en. Sien-architektuur", zei de heer L. S. P. van Velthoven (CDA). „Als school heeft het opgehouden te bestaan. Het is een desolate toestand". Hij stipte aan dat leegstaande gebouwen wel vaak een mikpunt van vandalisme vormen. Naar zijn mening zijn de voorzienin gen, die voor een eventuele renovatie moeten worden getroffen, alleen maar om de vereniging(en) nog op een fatsoenlijke manier gebruik te kunnen laten maken van het ge bouw, weggegooid geld. Gezien de nieuwbouw van de LTS komen er en kele panden vrij, onder andere het pand aan het Kerkplein. „Dat is geen sloopschool. Misschien vormt dit pand een mogelijkheid als akkom- ZIERIKZEE. Er wordt nog niet overal geschaatst, maar op vrij grote plassen in het Hatfieldpark is het ijs goed en de jeugd maakte er onmiddellijk gebruik van. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) modatie voor het Rode Kruis", aldus de heer Sprengelmeijer. De heer J. J. Geleijnse (VVD) was van mening dat wanneer de gemeen te verplicht is het gebouw te blinde ren, zo snel mogelijk tot sloop moet Vervolg pag. 2 Advertentie Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zuidweg 20a Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 BONN. De Bondsrepubliek Duits land is niet erg te spreken over de Ne derlandse houding: wat betreft het plaatsen van nieuwe kernraketten in West-Europa. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Door een toenemende wind zal de kou in het komende etmaal nog doordringender worden. Weliswaar zullen de temperaturen in de nacht van donderdag op vrijdag wat min der laag worden dan in de afgelopen nacht maar de wind maakt de kou een stuk gevoeliger. In de nacht van woensdag op donderdag meldde vliegbasis Leeuwarden min 19 gra den. Komende nacht loopt de minimum temperatuur uiteen van min zeven graden in Zeeland tot ongeveer 12 graden onder nul in het noorden van het land. Morgen dringt bewolking van een depressie die naar Frankrijk trekt tot over ons land door maar al leen voor het zuiden is er een kleine kans op sneeuw. Vrijdagmiddag ligt de temperatuur rond de min vier gra den. De oostenwind neemt toe tot vrij krachtig windkracht 5. Zaterdag wordt bij een noorden wind de vorst wat getemperd maar vanaf zondag neemt de vorst weer toe. ZIERIKZEE, 16-12. De Intergemeentelijke Sociale Dienst Schouwen-Duiveland en St. Philipsland gaat bin nenkort verhuizen naar het pand Oude Haven 54, het voormalig belastingkantoor. Na lang aarzelen heeft de eigenaar, de Inspektie der Domeinen, het pand aan de gemeenten gegund voor de koopsom van 202.000,—. ZIERIKZEE. Het voormalig belastingkantoor zal volgend jaar door de Inter gemeentelijke Sociale Dienst in gebruik worden genomen. Eerst „dus" kon men het er brengen en straks kan men het er halen. Geld! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Al eerder werden besprekingen ge voerd tussen Domeinen en gemeen ten om tot koop van dit pand over te gaan, echter zonder resultaat. De in spektie besloot daarop tot verkoop bij inschrijving. Toch bestond er bij de Inspektie wat weerstand het pand aan bijvoor beeld een partikulier te verkopen. Het is tenslotte een rijksgebouw en daarom heeft de Inspektie het alsnog aan de gemeenten gegund, die tevens hadden ingeschreven voor iets meer dan twee ton. Geen verwarming Het gebouw verkeert in goede staat, maar er zal wel het één en an der moeten worden verbouwd. Spreekkamers e.d. moeten worden ingericht en verder bezit het pand geen centrale verwarming. Ook zal de entree worden aangepast voor minder valide mensen. Rond de der tien medewerkers van de I.S.D. zul len in dit pand worden gehuisvest. Het is voor deze dienst een ruim pand. Wethouder C. Bij de Vaate voegde hier desgevraagd echter wel aan toe, dat een monumentenpand Advertentie Dit nummer bestaat uit 14 pagina's. .«IWMMAWAfVWWWWVWVVWt Verwaarlozing van kleine plichten, leidt tot grote fouten. MMe Necker I zelden optimaal gebruikt kan wor den. De verschillende ruimten vol doen niet allemaal aan de eisen voor het werk van de I.S.D. en zijn of te groot of te klein. Met de aankoop van dit gebouw is wel rekening gehouden met de uit breiding van de werkzaamheden van de I.S.D.die weer een gevolg is van de toenemende werkloosheid. De wethouder vermoedt dat eind januari de toestemming van Gedepu teerde Staten binnen zal zijn. Aller eerst moeten de begrotingen van de zeven deelnemende gemeenten nog worden gewijzigd. Pas als alle ge meenten hun fiat hebben gegeven gaat het plan naar G.S. „We zitten aan die procedure vast en dat brengt vertragingen met zich mee. We hebben de Griffie wel op de hoogte gesteld en gevraagd deze zaak met spoed af te handelen. Welzijn Waarschijnlijk kunnen alle aanne mers van Schouwen-Duiveland en St. Philipsland zich voor deze ver bouwingswerkzaamheden inschrij ven. Het pand dat momenteel door de I.S.D. in gebruik is, zal na de verhui zing door de afdeling welzijn van de gemeente Zierikzee in gebruik wor den genomen. WASHINGTON. De Verenigde Sta ten zijn niet van te voren op de hoog te gesteld van het Israëlische voorne men de Golan te annexeren. Dit heeft het Witte Huis dinsdag gemeld. Verwachting tot vrijdagavond: Doordringend koud Veel bewolking en in het zuiden een kleine kans op sneeuw; minimum temperatuur van min 7 graden in Zeeland tot omstreeks min 13 graden in het noordoosten van het land; mid- dagtemperatuur rond min 5 graden; tot krachtig toenemende oosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 21 dec.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: -6 gr. Middagtemp.: 0 gr. Windkracht: noord 6 Zondag: Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -8 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: variabel 2 Maandag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -6 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: noordoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 18 dec. Zon op 8.45, onder 16.28 Maan op onder 13.21 Laatste Kwartier: 18 dec. (6.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 dec. 8.09 21.05 1.58 14.40 Doodtij: 20 december PEKING. Het Chinese volksdag blad heeft woensdag de „militaire" schrijvers gewaarschuwd voor de ge varen van het „Bourgeois-liberalis- me". Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1