Cebeco-Zuidwest-direkteur over de huishoudportemonnee van de organisatie Gedeeltelijk en wankel herstel agrarisch inkomen bezorg(st)er Zaalvoetbalkompetitie draait woensdag weer 7 Jaarvergadering te Bruinisse Agrarische produktiewaarde INGEZONDEN STUKKEN Campagne tegen „verdwijningen" op Al-schrijf avonden Flitsen uit het buitenland BURGH IJsklub Zierikzee ontving één lid op jaarvergadering Badminton rekreatie- kompetitie Smartegeld voor oorlogsfotograaf Winst meisjesteam Mevo '80 Kompetitie damklub Zierikzee Persoonlijke Zeeuwse damtitels ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ninxdag 15 december 1981 1 Nr. 23032 BRUINISSE, 14-12. Op de jongste algemene vergade ring van Cebeco-Zuidwest, werd - als gemeld - het woord gevoerd door de algemeen direkteur, de heer S. Silvis, die het onderwerp: „De huishoudportemonnee van Cebeco-Zuidwest" behandelde. De beer Silvis deed dit met behulp van een aantal vertoonde dia's op een voor een ieder bevattelijke en populaire wijze. Als voorbeeld nam hij in eerste instantie het huishoudboekje van een jong gezin, waarvan man en vrouw aan het arbeidsproces deelnemen. Door o.m. de aankoop te doen van een woning, start het gezin met een schuldenlast. Alles werd door de heer Silvis op een rijtje gezet; de vaste lasten zoals afschrijving en rente, de lasten en kosten voor le vensonderhoud met daar tegenover de inkomsten. Op dezelfde wijze, maar dan met het gebruik van twee nullen meer, gaf de heer Silvis een overzicht van het huishoudboekje van Cebeco-Zuidwest. Hierna was het weer de beurt aan het jongenskoor om op te treden waarbij het ten gehore bracht ,,Er zit een gat in m'n beursje van Jo den Hollander, „Das Wandem" (Oostenrijk), „La Villanella" (Italië), „Idzie Maciek" (Polen), „Yerakina" (Griekenland), „Tshiribim" (Israël) en „In een blauw geruite kiel", ,,'t Scheepje" en twee volksliedjes uit grootmoeders tijd (Nederland. Na de pauze werd eerst het huis houdelijke gedeelte afgewerkt. Overgegaan werd tot vaststelling van de balans per 30 juni 1981 en de bijbehorende winst- en verliesreke ning over het boekjaar 1980/1981, sluitenden met een winst van 1.600.000,-. Winstbestemming De algemene vergadering ging ak koord met het bestuursvoorstel om aan de winst de bestemming te geven 1.000.000,—,— voor de algemene re serve, f 1.000.000,— reserve partici patie leden en 500.000,— voor de le denschuldrekening. De heren T. H. C. van Arenthals, C. J. Almekinders, H. Klompe en A. A. van Sprang werdén herbenoemd als lid van de raad van kommissarissen. Tot lid van het bestuur werden de heren W. J. Parlevliet en A. P. Tim- in ers herbenoemd. In plaats van de heer W. den Boer, aftredend en niet herkiesbaar, werd de heer J. M. Ge luk te Noordgouwe benoemd. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot inkoop van participatiebe- wijzen. Akkoord ging men met aanpassing van de statuten in verband met wijzi ging van het boekjaar. Het boekjaar van de vereniging zal nu aanvangen op oktober en eindigen op dertig sep tember. Het boekjaar, dat is aange vangen op 1 juli 1981 zal eindigen op 30 juni 1982, waarna het op 1 juli 1982 aanvangende boekjaar zal eindigen op 30 september 1982. Na afhandeling van het huishoude lijk gedeelte werden door de heer I. Ligthart Schenk nog eens de 60 dia's vertoond en nader toegelicht die had den gediend bij de dia-wedstrijd op de tien gehouden „open dagen". Voor de winnaars van ieder distrikt waren prijzen beschikbaar gesteld. Totaal winnares werd mevrouw A. Bierens- Buis uit Dinteloord die van de 60 dia's, markante plaatjes uit het ge bied waar Cebeco-Zuidwest opereert er 33 had herkend. Uit handen van de voorzitter Van Iwaarden mocht zij een damesfiets in ontvangst nemen. Gastspreker De gastspreker op deze vergade ring, drs. G. van den Berg, president- direkteur van Cebeco-Handelsraad, sprak hierna over 10 jaar Cebeco- Zuidwest. In zijn inleiding ging hij ruim 100 jaar terug toen in 1871 de Sloedam en de Kreekkrakdam werden aangelegd en een jaar later feestelijk de nieuwe spoorlijn naar Vlissingen werd ge opend. Het was een aansluiting van dit zuidwestelijke eilandengebied op de rest van Nederland en daarmee op de ingetreden industralisatie en ver groting van afzetgebieden. Nog geen 10 jaar daarna onderging dit gebied de landbouwkrisis van 1880. Prof. Bouman heeft die krisis nog in zijn Middelburgse leraarstijd beschreven in het gedenkboek van de ZLM bij het 100-jarig bestaan. De prijzen van de landbouwprodukten daalden in de periode van 1880 tot 1895 gemid deld tot de helft. Het in kuituur brengen van de Amerikaanse produktiegebieden, de invoering van de kunstmest en ook de moderne stoomschepen, waardoor markten elkaar raakten. Het gevolg van deze zeer slechte prijzen was, dat velen eigenlijk met te dure grond zaten, velen ook met te hoge hypothecaire lasten en dus niet of nauwelijks het hoofd boven water konden houden. Efficiëncy-verbete- ring had grote aandacht, evenals de mechanisatie (de rijenteelt werd in gevoerd), maar ook goedkopere grondstoffen kregen de aandacht, bijvoorbeeld in de vorm van de in voer van goedkoop veevoer. Coöperatieve vorm Het was ook de tijd waarin West- Europa, ook in Nederland en zeker ook in Zeeland, uit „welbegrepen eigenbelang" de coöperatieve organi satievorm ontstond, werd uitge bouwd en tot bloei kwam. Aan het eind van de zestiger jaren hadden er in het zuidwestelijke Del tagebied besprekingen plaats tussen een aantal zelfstandige coöperatieve aan- en verkoopverenigingen wat uitkristalleerde tot een definitief plan om door fusie Cebeco-Zuidwest te gaan vormen. Een onderneming die startte op 1 juli 1971 en die in deze 10 jaar zijn omzet in geld praktisch zag verdrie voudigen tot 260 miljoen. Cebeco-Zuidwest zag haar omzet groeien met ruim 60 tot in het laatste jaar 468.000 ton en die haar ei gen vermogen en ledenschuldreke ning van 4 miljoen zag stijgen met 11 van het balanstotaal tot ruim 10 miljoen, zijnde 16 van het ba lanstotaal. De omzet van de granen steeg met 25 die van meststoffen met rond 10 en die van veevoeder met 50 De omzetcijfers uit de 10- jarige periode geven een spektaku- laire groei te zien van de afzet van aardappelen en van de handel in peulvruchten. Uitgebreide aktiviteit Drs. Van den Berg dacht terug aan de in maart 1971 in „Mondragon" te Zierikzee gehouden vergadering waarin het bestuur werd gekozen en de heer Van Iwaarden op zijn ver jaardag tot voorzitter werd benoemd en het kersverse bestuur van start ging met een direktieteam, dat onder leiding van de heer Silvis sindsdien, met veel sukses organiek werk heeft verricht en zakelijk vakkundig veel aktiviteiten heeft ontplooid. In de af gelopen 10 jaar is er een uitgebreide aktiviteit geweest van opbouw, her schikking, van aankopen of afstoten om een zo optimaal mogelijke sprei ding van vestigingsplaatsen, ont- vangstpunten e.d. te verkrijgen. In vesteringen vonden plaats in aktiva zowel als in de deelnemingen. i De aanschafwaarden stegen van 35,— naar ruim 50 miljoen, dus 50 De boekwaarde bleef voorzich tig laag en steeg slechts van 15 naar 20 miljoen. Tot de deelnemingen, die van groot belang zijn, behoort in de eerste plaats de Aardappel B.V., waarin de gehele kollektie sortering van aardappelen is ondergebracht en die stoelt op een participatie van te lers van Cebeco-Zuidwest en Cebeco- Handelsraad. In 10 jaar is door de vermogens- groei de reële aansprakelijkheid van de leden geringer geworden en de werkmethode met omzet-garantie- bewijzen, die de winst gerechtigheid aangeven, is uniek in de organisatie. Cebeco-Zuidwest is een van de 200 le den van Cebeco-Handelsraad en be hoort tot de grootste. Met een dozijn leden van een dergelijke grootte, zou Cebeco-Handelsraad de gehele omzet bereiken. Voor de komende tien jaar zijn de ekonomische omstandigheden, zoals die zich nu voordoen, weinig hoopge vend. In onze nationale huishouding zijn het de kollektieve uitgaven, die in de strijd om het behoud van de verzorgingsstaat het rendement van de marktsektor negatief beïnvloe den. Drs. Van den Berg dacht, dat men zich niet door pessimisme moest laten beïnvloeden, maar dat men moet zoeken naar reële mogelijkhe den in deze situatie. „Doet wel Bij de felicitaties voor al hetgeen in de afgelopen 10 jaar is gepresteerd koppelde hij de stellige verwachting dat men in de komende tijd even ak- tief en intensief zal ingaan met een voor de boer herkenbaar en open be leid, waarbij door bundeling van vraag en aanbod en optimaal beleid en funktioneren de komende periode tegemoet mag worden gezien. Drs. Van den Berg besloot met de spreuk uit 1637 op het voormalige ge meentehuis te Dreischor „Doet wel en vreest niet". Het geheel werd hierna afgesloten met het slotoptreden van het jon genskoor met „A Gift of song" van R. Doorenbos, „Allemaal mannetjes op een rijtje", „De lantaarnpaal", „Monique of Moniek" alle drie van Jo den Hollander en de finale met „My Way" van Paul Anka. Aan het slot werd het koor met een spontane staande ovatie beloond voor zijn bijzonder geslaagd optre den op deze middag. DEN HAAG, 14-12. De totale agra rische produktiewaarde zal volgens een LEI-raming toenemen van 25,5 miljard gulden in 1980 tot bijna 29 miljard in 1981. De toegevoegde waarde, dat is het bedrag waarmee de produktiewaarde van de gebruik te aangekochte produktiemiddelen te boven gaat, zal ongeveer veertien procent hoger uitkomen, dit na kor- rektie voor inflatie. De stijging van de produktiewaar de - in akkerbouw, veeteelt en tuin bouw procentueel ongeveer gelijk - ontstond door een vier d vijf procent hogere produktiehoeveelheid en acht procent hogere produktenprijzen. De toegevoegde waarde kon om hooggaan doordat de kosten van de aangekochte produktiemiddelen minder omhoog gingen dan de gel- dop b rengsten van de produkten. We liswaar gingen de prijzen van die produktiemiddelen vrijwel even sterk omhoog als die van de produk ten, maar de hoeveelheid die ervan gebruikt werd nam niet toe. Deze gang van zaken is vooral te danken aan het ongeveer konstant blijven van het krachtvoedergebruik. Op de maandelijkse schrijf- avonden van amnesty International in december is er niet alleen gelegen heid om brieven te schrijven maar zal er ook volop informatie aanwezig zijn over de onlangs gestarte kam- pagne tegen „verdwijningen". Men sen die niet aan de schrijfavond wil len deelnemen kunnen toch terecht voor deze informatie. In Zierikzee wordt i.v.m. de kerst vakantie de schrijfavond een week eerder gehouden, op maandag 21 de cember. In Bruinisse is de schrijf avond op woensdag 23 december en in Haamstede en Brouwershaven op maandag 28 december. De schrijfaktie is gericht op vrijla ting van drie gevangenen. Dat zijn: Mark Morozov in de Sovjet-Unie, lid van een onafhankelijke vakbonds- groep, beschuldigd van het kweken van ontevredenheid en het versprei den van ongecensureerde lektuur. Hiervoor is hij veroordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. Goh Kean Seng in Maleisië zit al bijna 8 jaar gevangen zonder enige aanklacht of proces, waarvan ruim Vh jaar in eenzame opsluiting. Seng behoorde tot de Chinese taalgemeen schap. Er zijn geen bewijzen voor me deplichtigheid aan enige misdadige aktiviteit. In Zaïre zit professor Di- konda wa Lumanyisha sinds 26 maart van dit jaar ook zonder aan klacht of proces gevangen. Volgens Amnesty wegens kritiek op de rege ring. De informatie over de kampagne tegen „verdwijningen" is vooral te vinden in de brochure „Verdwenen, maar niet vergeten", die voor 3,50 op de schrijf avonden te koop is. Er is ook een (gratis) folder en een stencil over de mogelijkheid om de kampag ne op eenvoudige wijze te steunen via de zgn. Maandelijkse Aktie. Van zelfsprekend zij er ook buttons en stickers. In Zierikzee wordt de schrijfavond gehouden in de Prinses Juliana- school, Jannewekken 19, in Bruinis se is dat in de leeszaal van de biblio theek en in Haamstede en Brouwers haven in de Gereformeerde kerk. In alle plaatsen kan men er vanaf 7 uur terecht'. Amnesty International Ad Slager Haamstede RABAT. De Marokkaanse over heid heeft de Franse admiraal Antoi- ne Sanguinetti en drie andere leden van het „komité van strijd tegen de onderdrukking in Marokko" het land uitgewezen. HAMBURG. Het westen in ekono- misch opzicht van groot belang voor de buitenlandse handel van Polen. In het afgelopen jaar ging van de Poolse export ter waarde van 45,1 miljard gulden ongeveer 35 procent naar westerse industrielanden, 55 procent naar kommunistische landen en tien procent naar ontwikkelingslanden. PEKING. China en India zijn het er na vijf dagen praten over eens gewor den dat zij het kontakt willen voor tzetten. De gesprekken, die in Pe king zijn gehouden, moeten de stroe ve relatie tussen de twee landen ver beteren. SAN SALVADOR. Radio-Vencere- mos, de radiozender van het Salvadö- riaanse verzet, is tot zwijgen ge bracht na een regeringsoffensief van een week tegen guerillastrijders in de provincie Morazan in het noorden van het land. NEW YORK. De Libanese ambas sadeur bij de Verenigde Naties, Ghassan Tueni, heeft in een brief aan sekretaris-generaal Waldheim in- stemnming van de regering in Bei roet betuigd met verlenging van het mandaat van Unifil, de vredesmacht van de volkerenorganisatie in het zuiden van Libanon. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Sneek: H. G. Roozendaal, Burgwerd en Lollum. Gereformeerde Kerken Bedankt voor Zuidland: J. Cziria, Wieringerwerf. Aangenomen naar Midsland, W. Terschelling: A. van 't Zand, kand., Terschelling. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Lutten: H. Fah- ner, kand., Nunspeet, die bedankte voor Gorkum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Krabbendijke: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland, die bedankte voor Groningen en Nor wich, Canada; te Vlaardingen: N. W. Schreuder, Goes, die bedankte voor Zoetermeer; te Sint Annaland: J. Ka rens. Bedankt voor Tricht-Geldermal- sen: J. Baaijens, Rotterdam-Alexan- derpolder; voor Rijssen en Hilver sum: Chr. van der Poel, Yerseke; voor Hoogeveen in kombinatie met dovenzorg: Th. van Stuijvenberg, Meliskerke. Tweetal te Rotterdam-West: A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland; M. Mondria, Waardenburg. DEN HAAG, 14-12. Het gezamenlijke inkomenvan de Nederlandse boeren- en tuindersgezinnen is, naar schatting van het Landbouw-Ekonomisch Insti tuut LEI, in het kalenderjaar 1981 met ruim riyintig procent toegenomen. Zulks na aftrek van betaald loon, betaalde rente e.d. en na korrektie voor in flatie. Deze stijging, zegt het LEI erbij, moet bezien worden in het licht van de daling van de afgelopen jaren, reëel gezien is het bruto-inkomen nog steeds ongeveer twintig procent la ger dan in het midden van de jaren zeventig. De geschatte inkomensver betering is dus niet meer dan een ge deeltelijk herstel, waarvan nog moet worden afgewacht of het zich in 1982 en de volgende jaren voortzet. Ramingen die het LEI per sektor gemaakt heeft, voor de landbouw voor het lopende boekjaar 1981/82, voor de tuinbouw over het kalender jaar 1981, geven al een ander beeld. Stijgingen van de arbeidsop- brengsten voor de agrarische onder nemers worden daarin alleen gemeld uit de veehouderij en de veenkoloni ale akkerbouw. In de andere akker bouwgebieden en in alle sektoren van de glastuinbouw zijn die arbeids- opbrengsten - beloning van de onder nemer voor handarbeid, bedrijfslei ding en bedrijfsrisiko - omlaag ge gaan. Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" te Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel. privé: (01119) 1660. ZIERIKZEE, 12-12. Ondanks herhaalde oproepen in de Zierikzeesche Nieuwsbode was er op de algemene jaarvergadering van de IJsklub Zierikzee slechts welgeteld een lid aanwezig van de toch altijd nog slordige 545, die de klub op zijn ledenlijst heeft staan. Deze konstatering hield de gemoederen onder de aanwezige bestuursleden nogal bezig en voorzitter J. Pomper ging er dan ook diep op in. SCHEEPVAART Acteon, 12-12 van Singapore naar Chittagong Aldabi, 13-12 te Port Gentil Alnati, 12-12 van Salvador naar Rio de Janeiro Aludra, 13-12 te Rotterdam Nedlloyd Rockanje, 13-12 van Al giers naar Piraeus MARKTBERICHTEN - Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 14-12. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 293 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 2900 - 3950; werk paarden 2150 - 3400; oude paarden 1925 - 2375; veulens 475 - 1250; hitten 675 - 1425; pony's 250 - 600. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,55 - 6,95; jonge slachtpaarden 5,70 - 7,00. De handel in slachtpaarden was vlot, die in pony's traag. ZSC speelde voor de rekreatie- kompetitie tegen Renesse. De uitslag was 3-3. Het herendubbel (Piet v. d. Panne/Jan Gaanderse) speelte tegen Peter v. d. Velde/Karei Leefting was een spannende en gelijkopgaande strijd, die toch door de ZSC-kombi- natie werd gewonnen. In het damesenkel won Katrien Beije van Janny Cobussen. Uitslagen: H.E. Arie v. d. Roest/Gerard Cobussen 9-15 4-15, D.E. Katrien Beije/Janny Cobusseh 11-10 10-11 11-8, G.D. Irene Meuldijk Peter van de Velde/Connie de Vrieze Gerard Cobussen 2-15 9-15, G.D. Wil ly Dorreman Karei Leeftink/Janny Cobussen Piet van de Panne 15-3 15-5, H.D. Peter van de Velde Karei van de Velde/Piet v. d. Panne Jan Gaander se 8-15 15-7 10-15, D.D. Irene Meuldijk Katrijn Beije/Corrie de Jong Connie de Vrieze 15-2 15-1. Vrijdagavond heeft Z.S.C. tegen Duiveland 4 gespeeld. Het werd een ruime 5-1 overwinning voor Z.S.C. De eer voor Duiveland werd gered door T. Neele/Chris Volkers, die na een spannende partij de kombinatie Willy Hart/Jan Gaanderse in het zand lieten bijten. Uitslagen: H.E. Gerard Cobussen/Jan v. d. Bos 17-15 15-9, D.E. Marianne van Dijk/T. Neele 11- 2 11-0, G.D. Janny Cobussen Jan Hart/W. Struyk Chris Volkers 15-11 17-14, G.D. Willy Hart Jan Gaanderse/T. Neele Jan v. d. Boys 14-17 15-13 11-15, H.D. Jan Hart Ge rard Cobussen/Jan v. d. Bos Chris Volkers 15-9 15-7, D.D. Marianne van Dijk Janny Cobussen/W. Struyk T. Neele 15-8 15-5. Van het bestuur ontbraken overi gens ook, zij het met kennisgeving, vier leden, te weten de heren Dijkstra, Geleijnse, Kort en Koster. Het ene lid dat wel van de partij was, was de heer P. van de Velde, die in het verleden een puike steun is gebleken van de baan- kommissie. Het grootste probleem, dat zich momenteel bij de Zierikzeese Usklub voordoet is de vergrijzing van het bestuur. Enkele bestuursleden zijn in het dagelijks leven aan hun pensioengerechtigde leeftijd, terwijl er enkelen door ziekte of ongeval wer den of worden gekweld. Van deze mensen kan niet meer verwacht wor den, dat zij frekwent van de partij zijn, wanneer de baan wordt opengesteld. Vandaar dat het dringend noodza kelijk is geworden, dat er een nieuwe baankommissie wordt gevormd van vijftien leden, die dan bij toerbeurt de broodnodige werkzaamheden kun nen verrichten. Het werk van sekretaris en penning meester over het afgelopen jaar werd goedgekeurd De heren J. Kort en P. van de Velde werden gekozen in de kaskommissie. Het boekjaar werd af gesloten met een klein tekort van ruim honderd gulden, dat voornamelijk ont stond door hogere onderhoudskosten van de baan. De begroting voor het komende seizoen werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd De heer Van de Velde zegde toe een aantal werkzaamheden aan de baan voor zijn rekening te nemen £an wel^ oncfer zijh toezicht te laten vemchtèru Aan nqt'éin^y^de,'vergadering Kwanï nogmaals de medewerkzaamheid van de leden ter sprake, omdat zij er al te vaak van uitgaan, dat zij niet alleen een SAN FRANCISCO, 14-12. Een fede rale jury in San Francisco heeft maandag een smartegeld van 125.000 dollar toegewezen aan een oorlogsfo tograaf die in de Vietnamese oorlog ernstige verwondingen opliep. Het geld moet betaald worden door het Nieuwsmagazine Time. De eiser, de 37-jarige Tim Page uit Londen, had 4.300.000 dolaar smarte geld geëist en 50.000 dollar per jaar voor de rest van zijn leven, omdat zijns inziens Time zich niet had ge houden aan een overeenkomst vol gens welke hij zou worden gesteund als hij gewond werd. Page was teleurgesteld over het vonnis van de jury, maar sprak de hoop uit de freelancers van alle me dia er hun voordeel mee zouden kun nen doen. Page werd in Vietnam vier keer ge wond en hij stond model voor de jungle-fotograaf in de film „Apoca lypse Now". Time had aangevoerd dat Page had ingestemd met betaling van de medi sche behandelingen, een foto opdracht van een jaar in Rome en een gouden handdruk" van 15.000 dol lar. Maar Page wist de jury ervan te overtuigen dat hij op het ogenblik waarop hij dat kontrakt in 1971 voor het eerst en nog vier keer daarna on dertekende, niet geheel bij zinnen was geweest en herstellende. De jury sprak Time vrij van het afpersen van het kontrakt en legde geen boete op. bijzonder lage kontributie hoeven te betalen, maar dat dan ook nog eens iedereen zo maar spoorslags voor hen klaar staat Het meisjes jeugdteam van de vol leybalvereniging Mevo'80 blijft aan de kop van de tweede klasse. Afgelopen zaterdag omzeilde het Zierikzeese team een lastige klup. Het Strijense V/Quick werd met 3-1 verslagen. De eerste set ging met 12- 15 verloren, maar de tweede en derde set werden met 15-7 en 15-8 gewon nen. In de vierde set leek V/Quick de sterkste te zijn (10-12), maar Mevo trok deze set via een laatste kracht sinspanning naar zich toe (15-12). Op de jongste klubavond van de damvereniging Zierikzee werden vier partijen gespeeld voor de onder linge kompetitie. C. v. d. Wielen boekte winst op A. J. Flikweert na een ingewikkelde partij, waarin Flikweert onnodig in de fout ging. J. de Wild en M. v. d. Wielen kwamen in hun partij tot re mise, al moet gezegd worden dat eerstgenoemde vrijwel de hele partij op winst gestaan heeft maar in het eindspelzijn- voordeel prijs gaf.' Saman moest enigszins verrassend met remise genoegen nemen tegen J. Honig. Saman hanteerde de hekstel ling, maar Honig wist deze ten slotte op te lossen, waarna de resterende 10 om 10 stand niet meer dan remise zou opleveren. M. de Wild kwam op gelijke hoogte met Saman door winst op C. M. v. d. Velde. Overigens heeft Van de Velde een zekere remise gemist, door in het eindspel een foutzet te doen. Zoals reeds gemeld vrijdagavond 18 december de ontmoeting Zierik- zee-Lammerenburg in het Hervormd Verenigingsgebouw. Afgelopen zaterdag werd te 's-Gra- venpolder weer gespeeld om de di verse Zeeuwse damtitels. In de hoofdklasse is Cor Boot duidelijk van slag. In het eindspel, anders zijn sterkste punt, gaat hij keer op keer in de fout. Verloor hij vorige week van de Middelburger P. Tange, nu verloor hij van P. Filius uit Souburg. In de eerste klasse prima resulta ten voor de Zierikzeespelers. Sjaak Douw won door een eenvoudige dam- kombinatie van F. van Luijk uit Goes. Rinus van de Wielen bestookte de korte vleugel van J. van 't Padje uit Souburg met sukses en won. Jos de Wild moest met remise genoegen nemen tegen M. Poulisse uit Goes. Schrijfwinst, behaalde in het eindspel was net niet voldoende voor winst. In de tweede klasse een onstuitba re Chris van de Wielen. Hij won nu van R. de Steur uit Middelburg, al bood deze lang tegenstand door veel af te ruilen. ZIERIKZEE, 13-12. Woensdagavond wordt de kompetitie in de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalstrijd weer hervat, nadat er kon worden genoten van een welverdiend weekje rust In de eerste klas staan er twee wed strijden op het programma, die voorna melijk van belang zijn voor de onder ste helft van de ranglijst Om 21.00 uur nemen SKNWK en Mevo het tegen elkaar op. In de eerste wedstrijd wis ten de Nieuwerkerkers hun opponen ten verrassend op een 2-2 eindstand te houden. Gezien de stand in de huidige fase is puntenwinst ook nu nog brood nodig voor SKNWK Om 21.40 uur staat er nog een eerste klassewedstrijd op het programma Skol Boys II, zelf ook nog lang niet veilig, krijgt het op te nemen tegen hekkesluiter Bijmakelaardij. De eerste konfrontatie tussen deze teams ein digde in een nipte 2-1 zege voor de Skol Boys-reserves. Ook hier kan het dus alle kanten op. De avond wordt geopend met een tweede klasse-oqtmoeting tussen SVOWK en Stella Boys. Mogeljjk dat Stella Boys haar opgaande kan voortzetten. Bruse Boys heeft om 20.20 uur zonder twijfel een makkie aan het nog puntloze Mevo II, waar door de hoge positie kan worden vast gehouden. Om 19.40 uur treedt het tweede team van Stella Boys aan als tegen stander van het nog ongeslagen Drei schor, dat haar laatste wedstrijd tegen Renesse gestaakt zag, toen een Re- nesse-speler het aan de stok kreegmet de scheidsrechter. Aan het voorval werd in tegenstelling dat eerdere pu- blikatie niet deelgenomen door spe lers van Dreischor. De avond wordt om 22.20 uur besloten met de ontmoeting tussen SVOWK II en w Oosterschel- de, hetgeen voor laatstgenoemde geen problemen zou mogen opleveren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7