Voorstel be-eindiging Stadsberigten' uitgesteld tot januari RAAD VAN BRUINISSE BESPRAK TENNISHAL tssasn DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Zierikzee TUINMAN Antwoord algemene beschouwing Jti«tnUs« \Ui^M ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 december 1981 138ste jaargang Nr. 23032 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 6551. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Burgemeester over bedrijfsproblematiek ZIERIKZEE, 14-12. Een snufje nostalgie stak in de maandag gehouden vergadering van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, daar het alweer de laatste vergadering was van het snel ten einde lopende jaar. De voorzitter wees er op in zijn welkomstwoord tot de voltallige raad, die zich - naast uiteenlopende andere zaken - bezig hield met het gemeentelijk voorlichtingsblad „Stadsberigten". In het kader van een uitvoerige schriftelijke toelichting van het kollege, was de uitkomst verwerkt van een gehouden enquête onder de lezers van „Stadsberigten". Daaruit bleek dat het blad wel aanslaat. Van een aantal van 320 ingevulde vragenlijsten, bleek 83 procent van de ge-enquêteerden het blad te lezen. Niettemin stelde het kollege voor - gezien de kosten van deze eigen uitgave - „Stadsberigten" te be-eindigen en een andere publiciteitsvorm te kiezen. Het kollege merkte op, dat een vaste rubriek in de plaatselijke pers een goed alternatief zou kunnen zijn voor de uitgave van „Stadsberig ten". Een dergelijke rubriek - aldus het kollege - zou passend zijn en in dit verband is gedacht aan de Zierik- zeesche Nieuwsbode, temeer daar de gemeente Zierikzee in dit blad reeds Advertentie Maak een KAARS van Tuinman aan, wanneer de PZEM verstek laat gaan INTERIEURVERZORGING MOL 17-19 ZIERIKZEE beschikt over een soort .vaste ru briek: „Mededelingen gemeente Zie rikzee". Door het verdwijnen van „Stadsberigten" en publikatie in de lokale pers, zou een besparing kun nen worden verkregen van ongeveer 7000,—. Het kollege meent dat een dergelijke besparing een rol mag spe len bij de besluitvorming. Diskussie De heer Van der Wekken (P.v.d.A.) meende dat weliswaar destijds is gesteld, dat eventuele opheffing van het gemeenteblad afhankelijk zou zijn van de enquête-reakties onder de lezers, maar zijn fraktie was het met de argumentering van het kollege wel eens. Hij ried aan voor eventuele publi katie in de lokale pers dan de Z.N.- Extra te kiezen, daar deze - door huis- aan-huis-verspreiding - een groter aantal lezers bereikt. De voorzitter deelde mede, dat door het kollege ook aan de Z.N.- Extra is gedacht. De heer Legemaate (C.D.A.) had in formatie inzake een brief van een drukker van „Stadsberigten" (niet L. O. Zierikzee. Red.), dat deze „Stadsberigten" ook „zuiniger" zou kunnen uitgeven. Genoemd werd een bezuinigingsbedrag van 4000,—. Verschijningsfrequentie De heer Geleijnse (V.V.D.) wilde zich niet vastleggen op het lees-per- centagecijfer van 83. Daar gaat nog wel één en ander af (ook de niet- lezers), zodat hij uitkwam op een cij fer van 70 procent; overigens nog een duidelijke meerderheid. Hij dacht dat het mogelijk kostenbesparend zou zijn, de verschijningsfrequentie te verminderen (bijvoorbeeld tot vier of vijf maal per jaar). Over het alge meen sprak de inhoud van het blad hem niet zo aan. Prijsverschil De voorzitter gaf toe dat de opgege ven percentages niet helemaal zuiver zijn. Op grond van die percentages was overigens wel aanleiding door te gaan met het blad, maar het ver schil in prijs tussen uitgave van het blad en een vaste rubriek in de pers, had het kollege aangesproken. Dat de huidige drukker nu opeens met een lagere prijs komt, voerde de voorzitter tot de opmerking: „jam mer, dat het nu ineens kan. Een en ander krijgt de schijn van elkaar con curreren. Weliswaar zou een handza mer prijs kunnen verkregen door ge bruik van goedkoper papier, maar dan zit men toch weer met de kwali teit van foto's e.d.". Uitstel Voor een „nu - en dan-verschij- ning" en een mindere verschijnings frequentie voelde de voorzitter niet. Het blad wordt door een kleine staf samengesteld, die naar een vaste ver schijningsdatum moet kunnen toe werken, „anders verwatert het gf - hegl". Hij vond publikatie in Z.N.-Extra een goede mogelijkheid, maar gezien de naar voren gebrachte op- en aanmerkingen deelde hij me de, het voorstel in de huidige vorm niet te zullen handhaven, maar het terug te nemen voor herbehandeling in de januari-vergadering. Ook in kommissieverband en even tueel door het seniorenkon vent, kan deze taak dan eerst nog worden door gepraat. BRUINISSE. De algemene vergadering van „Cebeco-Zuidwest" in het Pleintheater van Aquadelta, werd opgeluisterd door het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Stap bij ons binnen met plannen of vragen. Wij zorgen voor uw Goeie reis! DAMASCUS. De Inlijving van de hoogvlakte van Golan door Israël be tekent, dat Israël een oorlog tegen Syrië is begonnen. Door de annexatie van Syrisch grondgebied heeft Israël namelijk een einde gemaakt aan het bestand dat Syrië en Israël sloten na de oorlog van 1973 in het Midden- Oosten. BONN. De Westduitse regering van SDP en FDP en de oppositionele CDU/CSU-fraktie in de Bondsdag houden vast aan het plaatsen van de nieuwe middellange-afstandsraket- ten in 1983, als er dan nog geen over eenkomst is bereikt in de onderhan delingen tussen de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie in Genève. BRUINISSE, 14-12. Het kollege van b. en w. van Brui- nisse heeft antwoord gegeven op de algemene beschou wingen op de bregroting van de frakties. En hoe! Zeer uitvoerig en uitgebreid werd ingegaan op vragen aan gaande de begroting, hetgeen niet verhinderde dat een tweede termijn nodig was om alles de nodige aandacht te geven. Daarbij waren natuurlijk een paar „hete hangij zers" die eruit sprongen. Eén daarvan was de toekomsti ge tennishal. Wethouder W. F. M. Vonk vond dat de frakties vrij somber gereageerd had den op de plannen om eventueel een tennishal te stichten, met name waar het ging om de mogelijke financiële gevolgen. De wethouder gaat er evenwel van uit, dat de hal volledig „self-supporting" zal zijn, zodat de gemeente niet te maken zal krijgen met een nadelig exploitatie saldo. ZIERIKZEE. Met dit plaatje - zo lijkt het voorlopig - zullen we afscheid moeten nemen van de sneeuw. Molen en Bolwerk lenen zich altijd voor een „wit" plaatje. Het kan al niet meer worden gemaakt, of wordt het een „witte Kerst?" Met nadruk stelde Vomk, dat het de verenigingen zélf zijn, die aan dringen op de bouw van de hal. Voorts wordt belangstelling ver wacht van inwoners van Goeree- Overflakkee, zoals nu ook voor het zwembad van Aquadelta het geval is. „Het lijdt geen twijfel", volgens Vonk, „dat juist het regio-aspekt de (eventuele) hal kostendekkend moet maken". Exploitatie geen probleem Toezeggingen van elders uit de re gio en het gebrek aan een dergelijke voorziening op het schiereiland, doen de verwachting rechtvaardigen dat de exploitatie geen problemen zal opleveren. Een vergelijking met Zierikzee, die voor een identieke beslissing stond, is volgens de wethouder niet te ma ken, omdat a. Aquadelta eigenaar is van de grond, en b. sekundaire voor zieningen (zoals parkeergelegenheid) al reeds aanwezig zijn. Gedacht wordt dan aan een plaats tegenover de manege van Aquadelta. „Maar, als na onderzoek een al te ne gatieve uitkomst uit de bus zal ko men, zal gewoon de konklusie moe ten worden getrokken dat het dan niet haalbaar is" eerste instantie. besloot Vonk in Ongerust De heer Bal roerde dit onderwerp in tweede instantie aan. Een vraag van de PvdA-woordvoerder: „weten de verenigingen al wat de kosten zijn? En: Ze kunnen wel wat beloven, maar als het niet meer gaat, kan de gemeente voor de kosten opdraaien, en daar ben ik ongerust over". Bal raakte hiermee een teer punt volgens de wethouder van sportzaken. Maar vast staat volgens Vonk, dat vele ten- nisliefhebbers uitwijken naar Goes, waarvan zeker 25 uit Bruinisse. Door de hal deels een multifunktio- neel karakter te geven (om „de volleybal-vereniging uit zijn lijden te helpen") zag Vonk geen leeuwen en beren op de weg. Op zijn gezegde, dat andere ge meenten op Schouwen-Duiveland staan te springen om zo'n hal in de gemeente te krijgen, zei Bal (logisch) „Waarom doen die het dan niet? Moet Bru weer de eerste zijn?" Enfin, het werd een onbesliste „game" waarbij de tennis-bal over de raadstafels heen en weer fliste als een boeiende Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. De wetenschap moet de kunst en de kunst wetenschap niet vreemd zijn. E. Raupach WA> ffih Pt BIJ.r „rally". Raadsvoorzitter T. C. Hek man kapte de diskussie af, omdat het hier ging over zuiver planologische zaken, zonder dat de gemeente een ja of nee kan laten horen. Energiebesparing Het „ei van Columbus" ten aanzien van de energiebesparing werd gevon den, door de opmerking van wethou der Van de Velde (openbare werken): „het is ook mogelijk om de helft van de masten door verwijdering van de lampen uit te schakelen". Dit naar aanleiding van vragen van de heer Bal, dat het best wat minder kan met de straatverlichting. Alle andere oplossingen bleken echter duurder te zijn dan de kwaal omdat er veelal (dure) voorschakel apparatuur moet worden aangeschaft. Bal vond het verwijderen van lampen zo gek nog niet. Oude gemeentehuis „Om de verkoop te vergemakkelij ken is de verkoopprijs van het oude gemeentehuis inmiddels met f 100.000.— teruggebracht. Boven dien heeft de gemeente een groot aan tal bedrijven en instellingen op het gebouw geattendeerd, helaas zonder resultaat", antwoordde burge meester Hekman op vragen van alle vier de frakties aangaande het ge meentehuis. Wel was er interesse van een horeca-ondernemer (uit het „buiten land"), maar daarvoor hadden de raadsleden geen toestemming gege ven. In de vergadering van de advies kommissie welzijnsbeleid werd de gedachte geopperd het gebouw zoda nig aan te passen, dat het geschikt is voor een permanent onderkomen voor verscheidene plaatselijke vere nigingen. Ingrijpende verbouwingen zouden dan niet noodzakelijk zijn, volgens de raadsvoorzitter. De ge dachte van de heer Schot, om er een mortuarium in te vestigen wees Hek man van de hand. Verwachting tot woensdagavond: Matige vorst Opklaringen, maar vannacht in het zuiden van het land een kleine kans op sneeuw; vannacht matige vorst met minimumtemperatuur om streeks min 6 graden; morgenmiddag lichte vorst met middagtemperatuur rond min 2 graden; vrij krachtige noordoosten wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 19 dec.: Donderdag: Opklaringen Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -6 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: oost 4 Vrijdag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -6 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: noordoost 5 Zaterdag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: -6 gr. Middagtemp.: -2 gr. Windkracht: veranderl. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 dec. Zon op 8.44, onder 16.28 Maan op 22.46, onder 12.37 17 dec. Zon op 8.44, onder 16.28 Maan op 23.58, onder 13.01 Eerste Kwartier: 18 dec. (6.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 dec. 6.09 19.18 12.33 - 17 dec. 7.09 20.07 0.56 13.30 Doodtij: 20 december Advertentie Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1