Een kleinigheid vergeten Nota Natuur- en Landschaps bescherming van G.S.-Zeeland Acht miljoen voor ontwerp kolenketel 01110-6551 Zeeuwse Staten halen Baalhoekkanaal uit streekplan DRUKKERIJ LAKENMAN 0CHTMAN BV ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Zeeland zonder stroom 5 Om behoud van veel schoons Protest optreden Zuidafrikaans jeugdkoor Waar hij om vroeg Staten Zeeland: Optreden Marco Bakker KVK Zeeland: Vóór bouw water zuivering effect onderzoeken geboycot Vrijdagavond: Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 december 1981 Nr. 23031 ai) MIDDELBURG, 12-12. In onderstaand overzicht zijn aanvullende gegevens verzameld, over de nota „Natuur- en Landschapsbescherming" van G.S. van Zeeland. Waardevolle graslanden met drinkputten en sloten kunnen, als het om grotere komplexen gaat, wor den aangekocht en bestemt tot reser vaat. Gedacht wordt aan gebieden in De Poel, Kapelse en Yerseke Moer, Hengstdijkse Putting en Het Prunje- gebied. Voor de kleinere eenheden kunnen weer beheersovereen komsten worden afgesloten. Grote graslandgebieden met uitsluitend be langen van landschappelijke aard en op vogelkundig gebied, zoals op Wal cheren, vragen speciale aandacht. Dijken en wegen Dijken en wegen kunnen via de planologie goed worden beschermd. Beheersovereenkomsten kunnen ook hier goed van pas komen. Over het algemeen hoeven de dijken en wegen niet worden aangekocht. Een uitzon dering wordt gemaakt voor de Zak van Zuid-Beveland, omdat daar spra ke is van een „zeer uitgestrekt fijn mazig, gevarieerd en soortenrijk dij- kenkomplex". GOES, 12-12. Het Komite zuidelijk Afrika en de wereldwinkel Goes zul len vandaag protesteren tegen het optreden van een Zuidafrikaans jeugdkoor in Goes. Beide komité's hebben de gemeente Goes gevraagd het optreden van het koor, te verbie den, maar een voordvoerder van de gemeente heeft meegedeeld dat die geen stappen daartoe zal onderne- Het koor is in Nederland op uitno diging van de Nederlands-Zuidafri- kaansse werkgemeenschap. Daarbij zal ook de Zuifafrikaanse ambassa deur in Nederland aanwezig zijn. Kees Kouw, woordvoerder van de wereldwinkel Goes zegt het onbegrij pelijk te vinden, dat het koor toestemming heeft gekregen om in Nederland op te treden, terwijl het kultureel akkoord tussen Nederland en Zuid-Afrika al in juni van dit jaar werd getekend. Inmiddels hebben di verse politieke partijen in Zeeland, zoals de P.v.d.A. en de P.P.R., en an dere instellingen zich achter het pro test geschaard. Het gemeentebestuur en de politie van Goes hebben toestemming gegeven voor de de monstratie. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HILVERSUM. Minister Gardeniers (volkshuisvesting en milieuhygiëne) houdt vast aan haar plan om een eigen bijdrage in te voeren voor het verkrij gen van medicijnen op recept. Gedacht wordt aan een rijksdaalder per re cept. DEN HAAG. Er zullen veiligheids eisen gesteld worden aan reddingsves ten. Deze eisen zijn neergelegd in een ontwerp redding- en zwemvestenbe- sluit waarmee de ministerraad akkoord is gegaan en dat naar de raad van state zal worden gezonden. ARNHEM. De krijgsraad heeft dienstplichtig sergeant G. van M. die op principiële gronden weigerde op herhalingsoefening te gaan, veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst DORDRECHT. Prof. dr. R. A. de Melker(Instituut voot Huisartsgenees kunde, Utrecht) heeft gepleit voor te rughoudendheid ten aanzien van het knippen en neus- en keelamandelen. Hij deed dat op een informatiebijeen komst van de werkgroep „Kind en ziekenhuis" in Dordrecht BREDA. De bedrijfsleiding van Shell- Moerdijk ontkent „kategorisch" dat het bedrijf begin 1980 illegaal onge-, zuiverd residu-water (afvalwater met een hoog gehalte aan gechloreerde koolwaterstoffen) op het riool zou heb ben geloosd. Wegbeheerders moeten bij het on derhoud van de bermen de natuur waarden zo goed mogelijk in stand houden. De schaarse bossen in de provincie worden al goed beschermd. Bescherming van heggen loopt vaak parallel met die van de aanliggende graslanden. De duinen op Schouwen-Duiveland zijn ai aangewezen tot beschermd na tuurmonument. Hetzelfde zou moe ten gebeuren met de Walcherse dui nen. De buitenplaatsen genieten al een goede bescherming en een goed be heer. Aankoop moet alleen worden overwogen als het voortbestaan van de buitenplaatsen wordt bedreigd. Aankoop en beheer Staatsbosbeheer, de Vereniging tot behoud van natuurmonumenten en Het Zeeuwse landschap zijn de in stanties die natuurterreinen in Zee land kunnen aankopen. Staatsbosbe heer krijgt de aankoopkosten volle dig vergoed door het rijk. De twee andere instanties krijgen 50 procent van de kosten vergoed van het rijk; de andere vijftig procent komt voor rekening van de provincie. De aan koopsubsidies worden betaald uit het natuurbeschermingsfonds van de provincie. De Stichting het Zeeuwse landschap kan sinds 1980 bovendien rekenen op een provinciale bijdrage in de beheerskosten. Financiën G.s. hebben berekend, dat zorgvul dig natuurbeheer jaarlijks 1,3 mil joen zal kosten. Het bedrag zal trend matig worden aangepast. 667.000,— is bestemd voor aanko pen, althans subsidiëring daarvan. 633.000,— is onderverdeeld in: bij drage natuurbeschermings-educatie- konsulent 55.000,— kleine land schapselementen 75.000,—; land schapsverzorging 65.000,— en be heerskosten voor het Zeeuwse land schap f 438.000,—. De nota wordt binnenkort behan deld in de vergaderingen van de pro vinciale raad voor de rekreatie en van de provinciale planologische kommissie (zie de rubriek kommis sies). UTRECHT, 12-12. Een man die verslaafd was aan palfium- tabletten heeft zeven jaar lang zonder veel moeite 150 tot 200 artsen om de tuin geled en zo zijn voorraad op peil gehou den. Zijn relaas staat deze week - anoniem - in de rubriek Praktijkperikelen" van „Me disch Contact". Omdat hij vanaf zijn acht tiende aan nierstenen leed, kreeg hij van zijn huisarts pal- fiumtabletten. Toen zijn dok ter ze niet meer voorschreef, verzon hij andere methoden om eraan te komen. Hij stip pelde op de kaart een route uit, prikte in het telefoonboek doktoren en vroeg dan om pal- fium. Een van zijn meest gebruikte smoesjes was: „Ik zit hier in de buurt op de camping en ben mijn tabletten vergeten". Hij liet het doosje zien waar nog één pil in zat en kreeg altijd waar hij om vroeg. MIDDELBURG, 12-2. De staten van Zeeland hebben unaniem besloten het Baalhoekkanaal definitief uit het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen te schrappen. Ze gingen daarmeer voorbij aan het dringende verzoek dat de Ant werpse schepen Huyghebaert eerder deze week tot het provinciaal bestuur richtte om dit kanaal, dat België nodig heeft voor de ontsluiting van het in dustrieterrein op de Antwerpse linker Schelde-oever, in het streekplan te handhaven. Alle Zeeuwse statenfrakties von den dat het Belgische verzoek terecht niet gehonoreerd werd. De aanleg van het Baalhoekkanaal is absoluut niet in het belang van Zeeuwsch- Vlaanderen, zo werd opgemerkt. VALKENBURG. Opperwachtmees ter R. B. van de rijkspolitie van de post Valkenburg Houthem wordt ervan verdacht geprobeerd te hebben een ingesloten Engelse verdachte onder valse voorwendsels een bedrag van 2800 gulden afhandig te hebben ge maakt De man is verhoord door de rijksrecherche en in afwachting van een eventuele schorsing buiten dienst gesteld. MAASTRICHT. Nu het water van de buiten haar oevers getreden rivier de Maas in Limburg begint te zakken blijft de zware stookolie waarmee het water verontreinigd is door een lekge slagen Belgisch schip achter in de uiterwaarden. Dit heeft een woord voerder van de rijkswaterstaat in Maastricht meegedeeld. ECHT. De rijkspolitie heeft tijdens een verkeerskontrole in Echt (L.) bij toeval twee kilo Amfetamine aange troffen in een auto. De bestuurder, de 41-jarige S. M. uit Geleen, is aangehou den. UTRECHT. De voorzitter van de CD A-Jongere n, Johan de Leeuw, heeft tijdens een bijeenkomst van zijn orga- nistie in Utrecht gepleit voor het instel len van een maatschappelijke dienst plicht voor alle jongeren. Volgens hem heeft dit de voorkeur boven een plan zoals dat door de bewindslieden van crm is aangekaart MIDDELBURG, 12-12. De Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissin- gen raag als het aan de staten van Zeeland ligt nog voor het eind van het jaar beginnen met het ontwerpen van een nieuwe kolenketel van 400 megawatt voor de konventionele elektriciteitscentrales van de PZEM in Borssele. De staten van Zeeland hebben voor dit doel een voorbereidingskrediet beschikbaar gesteld van acht miljoen gulden. De bouw van een nieuwe kólenke- tel ter vervanging van de olie-gas gestookte ketels in Borssele gaat 718 miljoen gulden kosten. De studies over de haalbaarheid van de om bouw van de centrale moeten volgens de Zeeuwse gedeputeerde W. Don binnen een half jaar afgerond zijn. Opdracht Y Het is niet zeker dat de Koninklij ke Maatschappij De Schelde ook de uiteindelijke opdracht krijgt voor de bouw van de kolencentrale. Dat hangt onder meer af van de prijsaan- bieding. De aandeelhouders van de NV PZEM provincie en gemeenten zullen op 18 december de uiteindelijke beslissing nemen. DEN HAAG. De stichting Kri tisch Faunabeheer" heeft in een brief aan minister De Koning van land bouw geprotesteerd tegen de jacht op rotganzen, smienten en andere wa tervogels. Zij vraagt hem, deze jacht onmiddellijk te sluiten. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft, naar ze vrijdag bekend maakte, begin deze week de 39-jarige T.; T. J. B. N. uit Enschede in een bank aan De Blaak aangehouden. Hij probeerde daar 45 valse Amerikaan se 100-dollarbiljetten in te wisselen. ARNHEM. De rechtbank heeft zich bezig gehouden met het horen van de twaalf verdachten. De meeste van hen gingen niet echt in op de vragen van de rechters en beperkten zich in hoofdzaak tot het voorlezen van ver klaringen. Daarin verantwoordden de verdachten hun aanwezigheid eind september bij de kerncentrale in Dodewaard. ROTTERDAM. Aan enkele tiental len vertegenwoordigers van bewo nersorganisatie in Rotterdam is de toegang tot de raadszaal in het stad huis aan de Coolsingel geweigerd. Zij wilden daar een verklaring voorle zen waarin zij protesteren tegen de voorgenomen bezuinigingen in het wijk-welzijnswerk. AMSTERDAM. Tijdens een politie- inval in een koffiehuis in de Albert Cuypstraat in Amsterdam zijn don derdag negentien mannen aangehou den. De meesten van hen waren in het bezit van heroïne of cocaïne, al dus heeft de politie meegedeeld. LELYSTAD. De gemeenteraad van Lelystad heeft besloten voor ruim 55 miljoen gulden te investeren in een gigantische zandopspuiting in het zuiden van deze groeikern, waarmee de woningbouw vanaf 1986 tot ver in de jaren negentig wordt veilig gesteld. Met ingang van heden (maandag 14 december 1981) Nieuw telefoonnummer e n redaktle administratie SPAKENBURG, 12-12.De gerefor meerde kerk vrijgemaakt in Spaken burg-noord weigert medewerking te verlenen aan een optreden van de ba riton Marco Bakker in de Noorder- kerk in Spakenburg, 13 februari vol gend jaar. Reden: de kerkraad vindt dat de uitvoering van de bariton in de kerk, gezien zijn privéleven, niet strookt met de inhoud van de kerkdienst de volgende dag. Marco Bakker heeft een verhouding met de actrice Wille- ke van Ammelrooy. Tegen het optre den van het Katwijker christelijk mannenkoor Jubilate, diezelfde za terdagavond, heeft de raad geen be zwaar. Het is echter de vraag of de uitvoering van het koor nu wel door gaat. De middenstand van Spaken burg en Bunschoten had de uitvoe ring van koor samen met Marco Bak ker georganiseerd. De Noorderkerk was hiervoor aangewezen, omdat Spakenburg nog steeds geen kultu reel centrum heeft. MIDDELBURG, 12-12. De samen werkende Kamers van Koophandel in Zeeland willen dat er eerst een on derzoek wordt ingesteld naar de ef- fekten die nieuw te bouwen water zuiveringsinstallaties hebben op de kwaliteit van het Westerscheldewa- ter, voordat tot bouw wordt overge gaan. In een brief aan het provinciaal bestuur zeggen de Kamers van Koop handel dat het weinig nut heeft om vele tientallen miljoenen guldens vergende investeringen te doen op het gebied van waterzuivering in Zuid-Beveland, Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen als daar geen be langrijke milieuverbeteringen tegen over staan. In de brief staat verder dat de Ka mers van Koophandel het een illusie vinden dat België door de aanleg van waterzuiveringsinstallaties in Zee land gedwongen zouden worden ook saneringsmaatregelen te nemen. De schrijvers van de brief wijzen er op dat de grote investeringen een sterke financiële druk op bedrijfsleven en bevolking van Zeeland leggen. AMSTERDAM. De Annie Romein- prij s is in Amsterdam uitgereikt aan de medewerkster van het blad Lover, een literatuuroverzicht voor de vrouwen vereniging. In dezelfde bijeenkomst ontving mevrouw Thea Ferwerda de Harriet Freezer-ring van het feminis tisch maandblad Opzij. Zij is de op richtster van de stichting VIDO (Vrou wen in de overgang). DEN HAAG. Het ministerie van crm denkt, dat duizenden mensen van de week bij de neus zijn genomen door kolporteurs van de Stichting Gehan dicaptenzorg Nederland. Alleen vrij dag al zijn er op het-departement vele tientallen klachten telefonisch binnen gekomen. Het ministerie kent ge noemde Stichting evenwel in het ge heel niet Zeeuwsch-Vlaanderen zou bij de aan leg van het kanaal veel goede land bouwgrond moeten prijsgeven. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zou dwars doorsneden worden en boven dien zou de aanleg van het kanaal een aantasting van het natuurgebied het Land van Saeftinge betekenen. W aterverdr agen De stap van de Zeeuwse staten be tekent overigens niet dat het kanaal er nu in de toekomst ook inderdaad nooit komt. Als namelijk de Neder landse regering alsnog besluit mee te werken aan de aanleg van het Baal hoekkanaal, dan zal Zeeland, overi gens pas na ondertekening van de zo geheten waterverdragen, toch loyaal aan de uitvoering meewerken, zo heeft de Zeeuwse gedeputeerde J. Boersma vrijdag aan de staten mee gedeeld. MIDDELBURG, 12-12. Heel Zeeland met uitzondering van Zeeuws-Vlaan deren en Vlissingen heeft vrijdagavond een uur zonder stroom gezeten door een ontploffing in een 150 kilovolt-schakelstation bij Goes. Via omschakelin gen in het regionale schakelcentrum van de NV Provinciale Zeeuwse Energie maatschappij in Borssele kon Middelburg weer eerst van stroom worden voorzien. Bijna een uur na de ontploffing (rond half acht), die een koppelscha kelaar vernielde, kreeg het grootste deel van Zeeland weer stroom. De Provinciale Zeeuwse Energie maatschappij was rond half elf vrij dagavond nog bezig om ook de stroomvoorziening rond Borssele waar een tienduizendvoltkabel uit viel te herstellen. De stroomopwek kingsmachine van de kerncentrale Borsele en de konventionele centra les hebben de ontploffing in het scha kelstation volgens een mededeling van de PZEM goed doorstaan. Ze hebben geen schade opgelopen. De schade die de ontploffing heeft te weeg gebracht in het schakelstation beloopt enkele tonnen. De Kamers uiten ook kritiek op de plannen om het aantal waterschap pen in Zeeland terug te brengen van negen tot drie. Met als argument dat daardoor de verschillen in zuive- ringslasten zullen afnemen. De Kamers vrezen dat de tarie ven dan hoger zullen uitvallen. In 1985 zou volgens de Kamers per gezin een bedrag van 159 tot 279 gulden aan zuiveringslasten moeten betalen als geen koncentratie van de water schappen plaats zou vinden. Bij kon centratie zou dat voor iedereen 240 gulden zijn. DINSDAG 15 DECEMBER NED. 1: Bij de Waltons heerst er echter gezelligheid doordat een oude legervriend van de vader komt loge ren en het hele gezin ademloos luistert naar de verhalen van de „goede" oude tijd. Na aktudliteiten, het thema-onderwerp en een doku- mentaire in het programma Tijdsein. In het muziekprogramma Interludi um treden op violist Peter Ligtmoet en op de piano Henny Olthof. In Christen en depressie wordt het gesprek over de eenzaamheid voor tgezet en praat Marieke Tichelman met de sociale werkster Miss Mary Freeman en arts dr. Ashton over er varingen met mensen die aan depres siviteit lijden. De Schok van het nieuwe behandelt de kulturele ver stedelijking in de twintigste eeuw. NED. 2: Pim Jacobs presenteert het spelletje Babbelonië, waarin dit keer Lenny Kuhr, Conny Vandenbos en Benny Neyman te gast zijn. Na Mies volgen de lotgevallen van de familie Ewing. Diana en Calisto van de Itali aanse schilder Titiaan staat centraal in de aflevering van Honderd schil derijen. Deze schilder leefde van 1477 tot 1576. DINSDAG 15 DECEMBER NED. 1:10.00 Schooltelevisie: 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Frysk; 14.30 Schooltel.; 18.20 Nieuws voor doven18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 E O-Kinderkrant 19.30 The Wal tons; 20.20 Tijdsein; 20.50 Interludi um; 21.00 Christen en depressie; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De schol van het nieuwe; 23.05 Nieuws; 23.10 Nieuws voor doven. NED. 2: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal18.59 Toppop; 19.25 Babbelonië; 20.00 Journaal; 20.27 Mies; 21.30 Dallas; 22.20 Televizier magazine; 23.00 De toestand in de wereld; 23.05 Honderd beroemde schilderijen; 23.20 Nieuws. DORDRECHT/ROTTERDAM. De, gemeente Dordrecht vraagt het rijk een extra jaarlijkse bijdrage van bijna 1,4 miljoen gulden in de tekorten van de KiltunneL In een brief aan de Tweede Kamer schrijft het gemeen tebestuur dat zonder zo'n uitkering de financiële positie vein de stad uitzicht loos is. AMSTERDAM. Ford is van plan in Nederland een Holdingmaatschappij te vestigen, die de belangen gaat be hartigen van de drie produktie-afde- lingen en de verkooporganisatie van Ford in Zuid-Afrika. Dit heeft Henk Kox, medewerker van de Stichting Onderzoek Mulinationale Onderne mingen (SOMO( gezegd tijdens het Ford-tribunaal in het Tropeninstituut in Amsterdam. ROTTERDAM. Een brand in een etagewoning in de Rotterdamse Tweebosstraat heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag voor veel onze kerheid gezorgd over mogelijke slachtoffers. Kort na het uitbreken van de brand meldde de bewoner van het huis dat zijn vrouw en vier kinde ren zich in het brandende pand zou den bevinden. Dit bleek echter niet het geval. UTRECHT. Ongeveer 140 ouders en onderwijzers van blinde kinderen hebben zaterdag in Utrecht na afloop van een themadag over blinde en slechtziende kinderen in het onder wijs een motie aangenomen, waarin zij eisen dat zij voor hun kinderen een vrije keus kunnen maken: de ge wone school of het blindeninstituut. UTRECHT. De Kamers van Koop handel in de provincie Utrecht heb ben er bij minister Zeevalking van verkeer en waterstaat op aangedron gen niet langer te wachten met de aanleg van Rijksweg 27 door het landgoed Amelisweerd bij Utrecht. 41 De politie noteert bijzonderheden,, maar wat gezegd wordt kan op acht eni negentig van de honderd mannen slaan. Geen enkel aanknopingspunt Wat was dat voor een auto, waarmee die kerels kwamen? Een zwarte, al thans donkere. Jawel, maar het merk? Geen aandacht aan geschonken. Hebt u het kenteken ook niet gezien? Nee, niemand is buiten geweest, toen die boeven bezig waren, dus hoe kun je dan iets noteren? Men neemt poolshoogte bij de buren en zo komt de politie 's avonds ook terecht bij Joop Steeman. Waar was u gisteravond tussen, laten we zeggen: negen en twaalf uur? Thuis; we hadden visitie. Wie? Collega met zijn vrouw. Mogen we dat gaan controleren? Waar om niet? Gaat uw gang. U bent dus niet buitenshuis geweest; ook niet een half uurtje? Nog geen minuut Hoe laat kwam die visitie? Nou, ik heb niet op de klok gekeken: uur of acht denk ik. Hoe laat ging men weer weg? Dat was tegen half één. Bent u daarna nog buiten de deur geweest? Nee, helemaal niet We gingen vrij gauw daarna naar bed. U weet wat er bij uw achterburen gis teravond gebeurd is? Ja, ik ben er vanmorgen langs gereden, toen ik er^ van hoorde. Van wie hoorde u het? Joop Steeman lacht geringschattend: 't schijnt om acht uur al door de radio gekomen te zijn. Iedereen op straat wist het Vraag me dus niet van wie ik het hoorde, want dat weet ik werkelijk niet meer; mogelijk één onzer buren. O juist U had ook veel last van de fami lie Wervelman? Iedere keer vuil in uw tuin en beschadiging van de door u gebouwde betonnen schutting, niet? Precies; die mensen vroegen om een aframmeling. De hele familie terrori seerde de buurt Iemand was het blijk baar zat en heeft maatregelen geno men Hebben ze uw instemming, me neer Steeman? Daar laat ik me niet over uit Maar u kent het spreek woord, nietwaar? Wie wind zaait, zal storm oogsten. Het onderzoek, dat de politie instelt heeft geen enkele resultaat Niemand van de onmiddellijk omwonenden heeft het nummer van de bewuste auto genoteerd. Blijkbaar was iedereen een beetje bang als gevolg van de onvei> wachte furie hg de familie Wervelman. Zodat de groepscommandant het dos sier sluit en seponeert Wervelman blijkt niet tegen een dergelijke calamiteit verzekerd te zijn, maar schijnt evenmin gebrek aan geld te hebben; binnen twee dagen zijn alle deuren en ramen weer vernieuwd of hersteld en zijn er ook nieuwe meube len. Het enige resultaat dat de grote pesterijen niet meer voorkomen, maar de kleine, geniepige prikjes blijven. Er gaan dagen voorbij, dat er niets bizon- ders plaatsvindt maar op een morgen ligt de achtertuin van Joop weer be zaaid met allerlei vuil. Aanvankelijk ruimde hij het op en deponeerde het in vuilniszakken, maar nu schept hij het met een grote bats op en smijt alles Door HENK VAN HEESWIJK weer over de schutting terug naar het terrein van Wervelman. De mum- wordt blijkaar verder ontzien, want daar worden geen beschadigingen meer aan veroorzaakt Misschien heeft vader Wervelman lering getrokken uit het gebeurde en zijn kroost wat strak kere orders gegeven. Over dit alles heeft Gerda Steeman haar eigen konklusies getrokken. Ze herinnert zich nog, dat haar man op een avond, enkele dagen voor men bij Wer velman de boel kort en klein hakte, ineens wegging met de mededeling: Ik moet nog even weg, want er schiet me iets te binnen. Ja het houdt verband met die Wervelman en zijn bende, maar mondje-dicht er over..... Voor haar staat het nu wel vast, dat de ini tiatiefnemer voor deze strafuitoefe ning haar man is geweest Hoe hij het voor elkaar gekregen heeft, dat vier mannen bereid waren bij Wervelman zo huis te houden - het brengt een groot aantal risiko's met zich mee - is haar een raadsel Maar het geeft haar stof tot nadenken en ze knoopt een ander feit aan vast Namelijk dat haar vriendin, die in de stad woont en werkt Joop wel eens gezien heeft met een andere vrouw. Nee natuurlijk niet in de tgd, dat ze al met elkaar gingen, maar vóór die tijd. Een dienster uit een res taurant, waar haar vriendin wel eens een enkele keer at En waar Joop Steeman goed bekend scheen te zijn. Öp zichzelf steekt daar natuurlijk niets in. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5