PVDA GEEFT DORPSHUIS HOOGSTE PRIORITEIT Binnen kader duplieken reakties op uitlatingen van kollege b w Uniform alarmering systeem vergt veel organisatie Wereldwinkel start kaarsenaktie '81 Raad Westerschouwen Voor zwarte inwoners Soweto Algemene beschouwingen Westerschouwen STREEKNIEUWS Gemeenteraad Middenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 december 1981 Nr. 23028 3 WESTERSCHOUWEN, 7-12. Op de maandagavond gehouden raadsvergade ring van de gemeente Westerschouwen deelde burgemeester J, L. Niemants- verdriet-Leenheer op een vraag van mevrouw A. C. van der Klooster-van Sonsbeek mee, dat waarschijnlijk nog deze maand een regionale werkkom- missie rapport zal uitbrengen over een uniform alarmeringsysteem voor de bejaarden op Schouwen-Duiveland. Hierna zal er nog ongeveer een halfjaar mee zijn gemoeid voor de gemeenteraden een beslissing nemen voor de aan koop. Woningbouw Met de woningbouwvereniging „Beter Wonen" is men het eens, dat wat de woningwetwoningen betreft de gemeente met de bouw van ±20 woningen per jaar in een behoefte zou kunnen voorzien. Gevraagd werd om de mogelijkhe den voor subsidie premiewoningen goed kenbaar te maken. Gehoopt wordt, dat aan de hand van de ko mende struktuurschets weer geen grootschalige uitbreidingen van kampeerplaatsen etc. zullen plaats vinden. Door de fraktie zal dit wor den afgewezen. Kiesvereniging R.P.F. Met het oog op de aanstaande pro vinciale gemeenteraadsverkiezingen hield de R.P.F. kiesvereniging Zie- rikzee e.o. een ledenvergadering. De voorzitter opende de vergadering met het lezen van 2 Timotheüs 3 12 t/4 5 en ging daarna voor in gebed. In zijn openingswoord sprak hij over allerlei ontsporingen in de samenle ving en wees op de taak waarvoor de R.P.F. zich gesteld ziet, zowel lande lijk, provinciaal als gemeentelijk. Hij blikte terug naar de avond voor de verkiezingen, toen de heren Mein- dert Leerling en drs. Aad Wagenaar Door de heer Roos werd verder ge wezen op de slechte onder- houdstoestand van de Lageweg, Steenweg en Torenweg. Ten aanzien van de aanleg van fietspaden vroeg hij, of daar in het komende jaar nu eindelijk eens iets van komt daar dit de vijfde keer is dat hierover door de fraktie de aan dacht wordt gevestigd. Vorig jaar hebben vele inwoners van Burgh te kennen willen geven, dat zij in Burgh begraven willen wor den. In de algemene beschouwingen van vorig jaar hebben alle frakties gepleit hiervoor een mogelijkheid te schapen. De PvdA-fraktie kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat er een bepaalde onwil binnen het kolle ge aanwezig is om aan de wens van de burgers van Burgh en de wens van de gehele raad te voldoen. De heer Roos liet weten, dat zijn fraktie ver wacht dat een voorstel hierover ter tafel komt. Het verwonderde de heer Roos, dat er door het kollege nooit aan de raad is gevraagd een uitspraak te doen over het bouwen van een dorpshuis annex sporthal dan wel alleen een dorpshuis in de kern Burgh- Haamstede. „De raad heeft niet de gelegenheid gekregen zich over deze keuzevraag uit te spreken en is dus in feite gepasseerd", aldus de fraktie- voorzitter van de PvdA. Hij wees er verder op, dat de decen tralisatie van het welzijnsbeleid vele onduidelijkheiden geeft en bij de be volking slecht overkomt. Het kollge zal zich dienen te bera den op welke wijze de bevolking en de verenigingen beter bij de decen tralisatie van het welzijnsbeleid kunnen worden betrokken. De kwaliteitsverbetering van een aantal vakantiebedrijven zou vol gens de heer Roos geen overbodige luxe zijn en de werkgelegenheid ten goede komen. als gasten werden ontvangen. Alle moeite toen is niet tevergeefs ge weest, want niet één maar twee ze tels in de Tweede Kamer werden ge haald. Dit geeft reden tot dankbaar heid. Nu met de provinciale en ge meenteraadsverkiezingen voor de deur zal op de ingeslagen weg verder moeten gegaan en wel onder het ver kiezingsmotto: „Om U te dienen". Na deze inleiding werd uitvoerig gesproken over de samenstelling van de groslijst voor de verkiezingen Provinciale Staten in 1982. De kies vereniging zal de heer F. Beekman uit Arnemuiden voordragen als lijst trekker. Verder werd aandacht geschonken aan de toekomstige gemeenteraads verkiezingen. De mogelijkheden zul len onderzocht worden om met een eigen lijst of in samenwerking met S.G.P. en G.P.V. hieraan deel te ne men. In een tweetal gemeenten in de regio is reeds een samenwerking on der de naam Reformatorische Unie. Ook werd er gesproken over de R.P.F. jongeren organisatie (R.P.J.O.) en over de kadervorming. Een aantal leden zal begin 1982 aan een kursus kadervorming gaan deel nemen. „Open dag" Nemag B.V. Op vrijdag 11 december vindt de officiële opening plaats van de nieu we vestiging van Nemag B.V. te Zie- rikzee. Op zaterdag 12 december houdt het bedrijf „open dag" voor het belangstellend publiek. O.m. zal de grootste ertsgrijper ter wereld worden getoond, een reus van 34.000 kg bestemd voor de nieuwe 85- tons kraan, gestationeerd op de Maasvlakte. De grijper pakt onge veer 50.000 kg weg in één hap. HAAMSTEDE Auto opengebroken Na zondagmiddag even op het Ver- klikkerstrand te zijn geweest ont dekte wandelaar W. G. uit Heerjans- dam bij terugkeer dat zijn auto was opengebroken en een portemonnee met 300,- was verdwenen. ZONNEMAIRE Kerstkaartavond Zaterdagavond 12 december wordt in het Verenigingsgebouw te Zonne- maire een kerstkaartavond gehou den die georganiseerd wordt door vereniging „De Benekluvers". Voor tijd: zie agenda. Sinterklaasfeest op kleuterschool Sinterklaas, vergezeld door twee Pieten, bracht ook een bezoekje aan de openbare kleuterschool te Zonne- maire. Hij begroette alle kleuters en in het bijzonder twee kleuters die als Sint en Piet waren verkleed. Sint was verheugd deze twee in Zonnemaire te mogen ontmoeten. Hij vond het „een geruststellende ge dachte dat er nu een hulp-Sint en een hulp-Piet in het dorp aanwezig zijn. Zeker een man op leeftijd kan wat hulp gebruiken". Hij feliciteerde de kleuters met hun nieuwe gymzaal en bracht als kadootje balletschoentjes mee die de kinderen goed kunnen gebruiken. Natuurlijk werd er volop gezongen terwijl de Pieten met pepernoten strooiden. De raadsvoorzitter deelde de raad mee, dat de organisatie veel tijd en werk zal vragen. Naar aanleiding van enige positieve opmerkingen van de heren L. Tieleman en C. H. Canters maakte wethouder P. M. van den Aarsen gewag van de positieve reakties, welke men heeft gekregen van de ANIB ten aanzien van de aan gebrachte voorzieningen voor de ge handicapten in de gemeente. Rusthuizen In plaats van de heer M. J. Steur werd wethouder J. C. de Feiter be noemd tot lid van het bestuur van de stichting rusthuizen Westelijk Schouwen. De burgemeester merkte hierbij op, dat o.a. van een inwoner van Baarlo een positieve reaktie was ontvangen over de begaanbaarheid van op- en afritten van de trottoirs in de gemeente. De raad besloot tot een statutenwijziging van de Stichting Rusthuizen Westelijk Schouwen. Duinoord De heer S. Roos vroeg hierbij, hoe het gesteld was met de inspraak van de bewoners van het rusthuis en of zij ook zitting hebben in het alge meen bestuur van rusthuis Duin oord. Minder gewenst vond hij het ook, dat er een leeftijdsgrens is gesteld van 70 jaar om zitting te heb ben in het bestuur. De burgemeester deelde mee, dat de huidige wet het momenteel niet mogelijk maakt dat bejaarden zit- DREISCHOR Oud papier Muziekvereniging „Crescendo" haalt weer oud papier op en wel don derdag a.s. in de polder en zaterdag morgen 12 december in het dorp. De inwoners worden vriendelijk ver zocht het papier tijdig en gebonden gereed te zetten. per inwoner aan het Rode Kruis Zie kenhuis te zierikzee veiligheidshalve is opgenomen. Wanneer er zicht bestaat over het resultaat van het af gelopen jaar of over de mogelijkheid, dat betaling uit de reserve kan plaatsvinden, kan afvoering van de raming worden bezien. Door het kollege zal worden bezien welk materiaal nog voor de brand weer moet worden aangeschaft. De heer Renden verklaarde nader, dat de akkommodatie voor de voet balvereniging te Scharendijke zo moet worden gebouwd, dat hieraan nog een ruimte voor de tennisvereni ging kan worden geplaatst. De voorzitter deelde mede, dat met het bestuur van Z.S.C. te Scharendij ke al besprekingen gevoerd zijn over de te bouwen akkommodatie. Het bestuur heeft een aantal wensen naar voren gebracht, o.a. over de grootte van het gebouw. Er zal rekening ge houden moeten worden met de be schikbare financiën. De heer Den Boer vraagt nog in lichtingen over de oversteekplaats voor fietsers, die gemaakt zal wor den bij de Mosseleeweg te Kerkwer- ve. De voorzitter zei, dat uitvoering in overleg met de Provinciale Wa terstaat zal geschieden. Hij hoopte, dat het fietspad op grondgebied van Zierikzee spoedig zal kunnen worden aangelegd. De Commissie van onderzoek advi seerde bij monde van de heer Renden de begroting voor 1982 vast te stellen conform de vermelde cijfers. De raad besloot hierna tot vaststelling, t.w. inkomsten en uitgaven gewone dienst 9.892.954,84 inkomsten kap. dienst 13.420.992,55, uitgaven 15.488.307,15. Tegen vaststelling van de nadelig slot 2.067.314,60 le wijziging van de begroting 1982 (ra ming van 5,— per inwoner voor het ziekenhuis) bestond bij de heer Ren den wel bedenking. Zoals reeds eer der vermeld, deed de voorzitter de toezegging, dat deze raming komend voorjaar nader zal worden bezien. Schoolbehoeften De heer Koster had gaarne gezien, dat de raming per leerling van het be drag, voor aanschaffing van leermid delen en schoolbehoeften voor de openbare lagere scholen tegelijk ge beurde met het bedrag vap de andere (bijzondere) scholen. Öe voorzitter repliceerde, dat er t.a.v. de openbare scholen duidelijk heid bestond door een besluit van vo rig jaar van de raad. Binnenkort zul len jde overige bedragen worden vast gesteld. De raad ging akkoord met het Meerjarenperspektief voor de jaren 1982 t/m 1985. ting hebben in het bestuur, maar dat zij het overigens met de opmerking van de heer eens was. Er staat een wetswijziging op stapel. De heer L. Tieleman, die namens de gemeente zitting heeft in het bestuur, maakte gewag van een uitstekende verstandhouding tussen de direkteur en de bewoners waarmee een nauw kontakt wordt onderhouden. Lichtreklames Een tweetal beroepsschriften tegen besluiten van b. en w. voor het wei geren van lichtreklames werd met al gemene stemmen door de raad ver worpen. De heer M. J. Krijnse Locker merkte hierbij op, dat het toch ook weer niet zo moest wezen, dat alle lichtreklames moeten worden verbo den. De lichtreklames zag hij niet al leen ten gunste van de ondernemer, maar ook als sfeerbepalend voor konsument. Ook de heer L. C. Hoogerhuis had nogal moeite met het weren van lichtreklames. Hij zag het meer als „bedrijfjes-pesterij". Het bevreemde hem dat hierover eigenlijk nooit een beslissing over was genomen in de raad en dat het al lemaal van het kollege afkomt. De burgemeester antwoordde hier op, dat het wel degelijk in de raad was geweest en dat de richtlijnen van het destijds genomen besluit worden gevolgd. DUIVEL AND Burgerlijke Stand over november Geboren: 4 november: Jacob, z.v. J. Kik en van L. de Bonte (Nieuwer- kerk); 6: Ronald, z.v. J. J. van Vossen en van: L. J. Koster (Nieuwerkerk), geboren te Dirksland; 5: Catharina Maatje Martina en Klazina Adriana Tabitha, d.v. M. J. Fondse en van: N. A. M. 'Stöütjesdijk (Ouwéfkefk), 'gè-" boren te-Goes; 10: Bianco, "d.v.' J: tte" Koning en van .B. Koster (Nieuwer- ker); 18: Leonie Fréderique, d.v. M. M. van den Berg en van J. E. W. M. Engels (Nieuwerkerk); 24: Lena, d.v. A. W. Wandel en van J. H. W. Krista- lijn (Oosterland), geboren te Zierik zee. Overleden: 10 november: Jacob Marcelis van der Werf, oud 87 jaren, wed. van Leentje Cornelia Vijver berg (Oosterland) overleden te Zie rikzee; 24: Leendert van Klinken, oud 60 jaren, e.v. Jacoba de Bruine (Ouwerkerk). Gehuwd: 20 november: Jacob Din- genus Constandse, oud 24 jaar (Brou wershaven) en Geertruida Cornelia Tierie, oud 22 jaar (Nieuwerkerk); 26: Willem Maarten van Dijke, oud 22 jaar en Adriana Albers, oud 21 jaar (beiden Oosterland). NIEUWERKERK Gespreksgroep Hervormd-gereformeerd Woensdag zal de interkerklijke gespreksgroep bijeenkomen in de zaal van de Gereformeerde kerk aan de Badhuisstraat. Onderwerp van deze avond is: „Uw kind zei het", door mevrouw Öe Reus. Verder zal gesproken worden over „Wereldkin deren", een aktie die door de gespreksgroep werd opgezet. Voor tijd: zie agenda. Vergadering Staatkundig Geref. Studievereniging Vrijdag 11 december vergadert de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging Schouwen-Duiveland in de kerkzaal aan de Stationsstraat. De heer I. J. v. d. Nieuwendijk te Oosterland zal spreken over: „On derwijsbeleid, distruktief of konstruktief". Na de inleiding zal over dit onderwerp gediskusieerd worden. Voor tijd: zie agenda. Sint in de scholen Donderdag had Sint „gepland" voor de Nieuwerkerkse scholen. In de ochtend bracht hij vergezeld door knechts een bezoek aan de peuter klas. Aanvankelijk nog wat schuch ter maar later vrijmoedig, zongen de peuters de bekende liederen en kre gen een traktatie, 's Middags was de kleuterschool aan de beurt, waar de kinderen spontaan de feestliederen aanhieven. De hoofdleidster sprak een welkomstwoord tot de geëerde gasten. Vervolgens werd er druk gestrooid, wat er best in ging bij de kleuters. Toen kwam Sint zelf aan het woord. Ok werden spelletjes ge daan, waaraan ook de Pieten meede den, tot het grote moment aanbrak en de kado's uitgedeeld werden. Mej. Gaanderse dankte de Sint voor de fij ne middag. Vrijdag bracht de bejaar de bisschop nog een bezoek aan „De Dobbelsteen", ook daar veel plezier en blijdschap. Geen bibliotheek In verband met een kerkelijke le denvergadering is er déze week geen bibliotheek van de gereformeerde ge meente. ZIERIKZEE, 7-12. De Wereldwinkel Zierikzee start de ze week weer met de verkoop van kaarsen uit Soweto, de zwarte stad bij Johannesburg in Zuid Afrika. De kaar sen zijn afkomstig van de coöperatie Ukukhanya, wat betekent „Licht in de duisternis". Deze coöperatie, een kleine kaar senmakerij, werd vier jaar geleden opgericht, met behulp van de Angli caanse kerk. De kerk wilde met dit experiment een bescheiden bijdrage leveren aan het grote probleem van de werkloosheid onder de zwarte be volking van Soweto. De kaarsen vin den daar gretig aftrek omdat 80% van de woningen geen elektriciteit heeft. De Nederlandse kerken begonnen in 1978 deze coöperatie te steunen. Omdat wij 1,- meer betalen voor een kaars wordt niet alleen de werk gelegenheid in de kaarsenfabriek ge garandeerd, maar ook kunnen hier van nieuwe ontwikkelingen op gang worden gebracht. Zoals: een meubelwerkplaats waar goedkope en kwalitatief goede meu bels worden gemaakt; men wil een vormingsprogramma opzetten voor de inwoners van Soweto en ook kun nen mensen worden opgeleid om de coöperaties zelf te runnen, zonder steun van de kerken. In 1980 nam de SOS-wereldhandel de inkoop van kaarsen over. Daar door is Ukukhanya verzekerd van een stabiele afzet. Aanstaande donderdag, vrijdag en zaterdag zijn de kaarsen te koop in wereldwinkel te Zierikzee (Poststraat) tussen half tien en drie uutVerder zijn de kaarsen op de ad ventszondagen verkrijgbaar in een aantal kerken. WESTERSCHOUWEN, 8-12. De fraktieleider van de PvdA, de heer S. Roos deelde bij het behandelen van de begroting van de gemeente Westerschouwen mee, dat volgens het inzicht van zijn fraktie de financiële positie van de gemeente Westerschouwen, mede door de ekono- mische recessie, wel zwakker is geworden. Was er vorige jaar nog een batig saldo nu is er volgens Roos een nadelig saldo op de kapitaalsdienst van bijna V/t miljoen gul den. Geen rooskleurige voorstelling van het financiële beeld geeft ook de on voorziene uitgaven post van 48.000,- op de gewone begroting, maar 0,2% van het totale bedrag, terwijl dit eni ge jaren geleden nog 1% was. Wat de kapitaalswerken betreft heeft de rekonstruktie van de Hoge- zoom te Renesse naar de mening van de fraktie de begroting veel te ver overschreden. Aan de kapitaalswer ken welke nog uitgevoerd moeten worden wordt de hoogste prioriteit gegeven aan te weten: Bouw dorps huis Burgh-Haamstede en aanpas sing dorpshuizen Renesse en Seroos- kerke. Rekonstruktie van de kom Noord- welle en aanleg van fietspaden. Het kollege werd verzocht met spoed aan deze drie punten te gaan werken. Openbaarheid Door de PvdA werd nog eens gewe zen op de wenselijkheid van openba re kommissie-vergaderingen. De. heer Roos betreurde het, dat met in gang van 1982 de deklaratiemogelijk- heid van de sociale zorg voor de ge meente komt te vervallen. Hij vroeg of dat ook financiële kon- sekwenties voor de gemeent heeft. Ten aanzien van het onderwijs sprak vhij zijn bezorgdheid uit over de verla ging van 237,45 per leerling naar 176,80. De fraktie van de PvdA is van mening, dat hierin niet bezui nigd mag worden. Waar het gaat om de toepassing van de Ubinknormen wordt het be treurd dat niet alle werknemers van de gemeente in aanmerking komen voor een salarisverhoging. Het be drag van 50,- per inwoner voor de brandbeveiliging wordt verant woord geacht. De verkeersintensiteit in de ker nen Burgh-Haamstede zou drastisch kunnen worden verminderd als de bewegwijzering voor het doorgaand verkeer beter was aangegeven. Ten .aanzien, van de strandbrigade werd kontrole gevraag op het materi aal en funktionéren van dé posten. Volgens de PvdA zou het preventieve werk van de politie gediend zijn met het aanstellen van wijkagenten. Ten aanzien van de volkshuis vesting werd het kollege gevraagd om over te gaan tot een versnelde af gifte van bouw- en verbouwvergun ningen. Volgens de mening van de PvdA is het vol, wat uit het D.P.O.-onderzoek blijkt. Een eventueel te realiseren overloopterrein zal met de nodige re serve door de fraktie worden bena derd. Ten aanzien van de milieuhygiëne vraagt men zich af, welke regels men denkt op te stellen tot het voorko men of beperken van geluidshinder, veroorzaakt door rekreatie inrichtin gen en horecabedrijven zowel van binnen uit als buiten. Naar de me ning van de fraktie, zal hiervoor moeilijk een juridisch sluitende for mulering te vinden zijn wélke in de A.P.V. kan worden opgenomen. Met klem werd aangedrongen, dat voor de dienst gemeentewerken een betere meerjaren prognose wordt op gesteld. De lijst welke nu gehanteerd wordt kan men niet als een meerja renplanning aksepteren. Daar de Kraayensteinweg er na de rekonstruktie landschappelijk niet op vooruit is gegaan wordt gehoopt dat dit met de aanplant van bomen enigszins kan worden opgelost. Nu de rekonstruktie van de dorpskern Noordwelle al 6 jaar achtereen op de begroting staat hoopt men dat er nu eindelijk financiële middelen wor den gevonden om dit uit te voeren. Prov. Raad voor de Rekreatie Op woensdag 16 december verga dert in de Statenzaal te Middelburg, de Provinciale Raad voor de Rekrea tie. Overgelegd is het verslag van de besprekingen van de overleggroep overheid - bedrijfsleven: „Knelpun- teh en ontwikkelingsmogelijkheden van het toerisme in Zeeland". Aan vang vergadering: 14.30 uur. ZIERIKZEE Twee accu's ontvreemd Uit een vrachtwagenkombinatie, bestuurd door A. K. en eigendom van De Rijke Trucking uit Spijkenisse zijn twee accu's ter waarden van 1.000,- weggehaald. De vrachtwa gen stond op het parkeerterrein van Borrendamme. MIDDENSCHOUWEN, 4-12. Na de replieken van het kollege van b. en w. op de algemene beschouweingen ge meentebegroting 1982, kreeg de raad - binnen het kader van de duplieken - in tweede instantie gelegenheid te reageren. De heer Renden (P.v.d.A.)zei bijzonder blij te zijn met het overzicht van het gebruik van de gymnastieklokalen. Hierdoor wordt een duidelijk beeld ge kregen hoever de zaalhuren beneden de kostprijs liggen. Hij zou zo'n over zicht ook gaarne zien met betrekking tot de voetbalverenigingen, nl. hoeveel uren zij van de sportvelden gebruik maken, de werkelijke kosten en wat zij aan huur opbrengen, omgerekend per uur. De heer Renden zei eveneens blij te zijn met het plan tot aanpassing van het gemeentehuis voor gehandicap ten. Spreker toonde zijn tevreden heid met het antwoord van wethou der Padmos op zijn vraag over een betere verlichting van het Wervepad te Kerkwerve. Geen antwoord had hij ontvangen over het slopen van het oude kleedlokaal en het houten hok voor papierberging te Kerkwer ve. Hij hoopte, dat het kontakt met het waterschap over verlichting van de kruispunten op de Delingsdijk suk- ses zal hebben. Hij had begrepen, dat de gemeente geen percelen bouw grond terugkoopt. In dit verband stelde hij de vraag of de termijn waarbinnen een woning moet zijn ge bouwd blijft gelden wanneer de grond aan een ander wordt overge dragen. Hij toonde zich niet tevreden met het antwoord van wethouder Pad mos, dat voor een stoplicht bij een oversteekplaats de verkeersintensi teit op de weg van invloed zou zijn en bleef daarom bij zijn advies om bij de oversteekplaats voor de fietsers aan de Heuvelsweg een met de hand te bedienen stoplicht te plaatsen. Gemeentewerken Ten aanzien van gemeentewerken zei de heer Renden, dat een goed ver zorgde berm niet altijd een kale berm is. Een fleurige berm met bloemen, staat beter. Uit financieel oogpunt moet het on derbrengen van de voetbalvereni ging en de tennisvereniging te Scha rendijke in één ruimte een vereiste zijn. In de Meerjarenraming kan geen akkommodatie voor de Tennisver eniging te Kerkwerve worden terug gevonden. Hij vroeg zich af of de ra ming van 5,— per inwoner voor het ziekenhuis te Zierikzee gehandhaafd moet blijven voor 1982. De heer Koster verklaarde, dat de C.D.A.-fraktie tevreden was met de replieken van burgemeester en wet houders. Zijn fraktie deelt het stand punt van de heer Renden met betrek king tot het onderbrengen van alle gebruikers van het sportveldenkom- plex te Scharendijke in één ruimte. Hij vroeg inlichtingen welk mate riaal de brandweer nog ter beschik king wilde hebben. Toezegging In tweede instantie deed wethou der Padmos aan de heer Renden de toezegging, dat een overzichtstaatje m.b.t. de voetbalvereniging er zal ko men, ook een splitsing van de uren bij de binnensporten voor iedere ver eniging. Hij verwachtte, dat het oude kleedlokaal en het papierhok spoe dig zullen worden gesloopt. Hij zegde nogmaals toe, dat burgemeester en wethouders de beveiliging van de oversteekplaats voor fietsers aan de Heuvelsweg zullen bezien. Misschien kan er tijdelijk een stoplicht ge plaatst worden. Wethouder Padmos haakte in op de opmerking van de heer Renden om met het oog op fleurige bermen het gras wat te laten groeien. In de prak tijk was gebleken, dat hierdoor een kweekplaats van ratten en muizen kan ontstaan. Binnen de kom is hij voorstander van een goed gemaaid(e) gazon of berm. Buiten de kommen ligt dit wat anders. Burgemeester en wethouders heb ben wel vrees, dat het onderbrengen van verschillende sportverenigingen in één akkommodatie moeilijkheden zal veroorzaken. Niettemin zal ge tracht worden dit te verwezenlijken. De voorzitter lichtte nog toe, dat het plan om het gemeentehuis toe gankelijk te maken voor invaliden nog niet verder is uitgewerkt, omdat de idee bestaat de ruimtelijke inde ling van het gemeentehuis nader te bezien. Voor overdracht van bouw gronden door partikulieren is goed keuring van burgemeester en wet houders vereist. Aan de heer Renden antwoordde de voorzitter, dat de raming van 5,— 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3