Een kleinigheid vergeten Natuur en milieu: in landbouw 5000 arbeidsplaatsen beschikbaar Banenplan Grontmij Dichter bij huis Zeventig procent fietsen schooljeugd gebrekkig Ruïneuze droogte halveert oogsten in Spanje P.T.T. stuurt iedereen Kerst- en Nieuwjaarskaart 5 Nieuw studie financieringsstelsel Apotheker neergestoken „Sluiprijders bekeurd Bloedtransport met duiven Flitsen uitihet buitenland Michel Adriaanszoon De Ruyter Jeugd en branden Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 december 1981 Nr. 23026 GOES, 3-12. Het komende banenplan van minister Den Uyl houdt onvoldoende rekening met het opvangen van de uitstoot van arbeidsplaatsen in de landbouw, terwijl daar 5.000 arbeidsplaatsen voor het grijpen liggen zon der kapitaalsinvesteringen zoals in het bedrijfsleven doorgaans het geval is. Het is hoog: tijd dat de ministers van landbouw, CRM en sociale zaken ge volg geven aan de wens van de tweede kamer om een werkgelegenheidsplan voor bos, natuur en landschap op te stellen. Dit zei P. Nijhoffalgemeen direk- teur van de Stichting Natuur en Milieu in Goes, tijdens een bijeenkomst over gemeenten en milieubeleid. Nijhoff rekende de aanwezige ge meentebestuurders voor dat banen in natuur en landschap niet meer kosten dan 11.000 tot 14.000 gulden, zijnde het verschil tussen het loon en de WW-uitkering. Achterstand De kamer heeft zich bezorgd ge toond over de achterstand in het on derhoud van bos, natuur en land schap. Het gaat om 280.000 ha bossen, 136.000 ha natuurterreinen, 105.000 ha houtwallen, singels en andere be plantingen langs wegen en miljoenen alleenstaande bomen. Om hun waar de voor houtproduktie, natuur, land schap en rekreatie te behouden zijn struktureel 2500 arbeidsplaatsen no dig en voor het wegwerken van ach terstanden eenzelfde aantal geduren de vijf jaar. BONN. Bondskanselier Helmut Schmidt heeft donderdag in de Bondsdag verklaard dat zijn kabinet binnen de Navo zal ijveren voor een veiligheidsdeelgenootschap" tus sen Oost en West. HAREN, 3-12. De Grontmij heeft het plan opgevat om de komende vijf jaar in verschillende gemeenten in de drie noordelijke provincies 54.000 woningen aan te sluiten op de riole ring. Dat zou werk geven aan zestien honderd man, aldus de Grontmij in een brief aan de provinciebesturen van Groningen, Friesland en Dren the en de Bestuurskommissie Noor den des Lands. De kosten van dit pro- jekt, 575 miljoen gulden zouden vol gens de Grontmij grotendeels ten laste kunnen komen van het gemeen tefonds. Ir. G. Smits, provinciaal leider van de Grontmij, zegt dat de plannen neit alleen gaan om zogenaamde verfij ningswerkzaamheden voor ri oolaansluitingen, maar dat ook het geheel nieuw aanleggen van riolerin gen in het plan is betrokken. Volgens hem hebben ambtenaren van de pro vincie Groningen al positief gerea geerd op de Grontmij-plannen. DEN HAAG, 3-12. Met een extra beurs in de beginfase van de studie voor wie minder draagkrachtige ou ders heeft, is een studiefinancierings stelsel te maken, dat reële zelfstan digheid ten opzichte van de ouders mogelijk maakt. De Academische' Raad is gevraagd of hij met zo'n stel sel instemt. De opzet ervoor is ontwikkeld door de Werkgroep Studiefinanciering van de raad onder voorzitterschap van prof. dRii; E..A. Mx..yan.DijclL Het is een nieuw studiefinancierings- stelset-gpwQrden,, waarin elementen zitten van de plannen die achtereen volgens door staatssekretaris dr. G. Klein en minsiter dr. A. Pais zijn in gediend. Het zal als het wordt over genomen als advies aan de regering worden uitgebracht. De raad beslist er vrijdag óvër. UTRECHT, 3-12. In vergelijking met vorige jaren worden door toe risten zelf geregelde vakanties kor ter van duur. Deze vakantiegangers geven bovendien de voorkeur aan bestemmingen die met de auto bin nen één dag te bereiken zijn. Dit kon- kluderen reisorganisaties, die va kantieverblijven verhuren aan men sen die met de auto op vakantiever blijven verhuren aan mensen die met de auto op vakantie gaan. GRONINGEN, 3-12. De 20-jarige H. K. uit Groningen heeft tegenover de Groninger politie bekend midden vo rige maand een 57-jarige apotheker uit die stad te hebben neergestoken. Hij had de apotheker P. Aarts dertig steken met een schroevedraaier en een keukenmes toegebracht toen de ze zijn voordeur voor hem had ge opend. Het slachtoffer moest zwaarge wond naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hij zal blijvend letsel overhouden aan de steekpartij, aldus de politie donderdag. De verdachte was aangehouden naar aanleiding van enkele diefstal len. Onderzoek in Zeeland ROTTERDAM, 3-12. De Rotter damse politie heeft bij de Maastun nel in vier dagen tijdens de avondspits 797 zogeheten „sluiprui- ders" bekeurd. Deze automobilisten verlieten 'volgens de politie tegen de verkeersregels in de file waarin zij stonden om even verderop weer in te voegen. De politie zegt dat dit rijge drag agressie opwekte van automo bilisten die wel in de file bleven staan. Twee regenloze jaren hebben de wijn- en olijf opbrengst dit seizoen al gehalveerd. De algemene schade aan oogsten en veeteeltproduktie wordt door het ministerie van landbouw al geschat op omgerekend 3,5 miljard gulden. In honderden dorpen zijn de putten uitgedroogd. Drinkwater wordt in dagelijkse rantsoenen met tankauto's .aangevoerd. „Als voor kerstmis geen regen valt, zullen de wijnstokken en olijf bomen volgend voorjaar niet bloei en", zei burgemeester Juan Pabon van Almendralejo, een plaats van 22.000 inwoners in de heuvels bij de grens met Portugal. „Geen regen be- tekentgeen,oogst, geen oogst wi^t zeg- geng<?enTw,erk pmdat betpkéht de^to- tale ondergang van4&Tg?bied". Waterreserves Voor de anderhalf miljoen inwo ners van Sevilla, hoodstad van Anda- lusië, is de watervoorziening terug- gebracht tot zeven uur per dag. De waterreserves zijn aanzienlijk ge daald in vergelijking met vorig jaar. PARIJS, 3-12. Twee zieken huizen in Normandië, die op 38 km van elkaar liggen, hebben een snel en goedkoop middel gevonden voor het vervoer van te onderzoeken bloed monsters. Al enkele dagen ge bruikt het laboratorium voor onderzoek van het ziekenhuis te Avranches op initiatief van zijn chef, dr. Yvon Le Hanff, postduiven voor het overbren gen van de kleine reageerbuis jes met bloed tussen Granville en Avranches. Dat blijkt uitstekend te vol doen, aldus Le Hanff. De dui ven doen er nog geen kwartier over, dus zij vliegen met een snelheid van 130 km per uur. Zij nemen steeds precies de zelfde weg. De duiven werken slechts een van de twee dagen omdat hun werk zoveel krachtsin spanning vereist". Dr. Le Hanff wil het aantal postduiven voor deze taak nu uitbreiden tot veertig. Hij heeft de levendige belangstel ling van bepaalde kollega's ge nu ekt. Alleen twee Engelse zie kenhuizen- hebben tot nu toe hetzelfde geprobeerd. HILVERSUM, 3-12. Onderzoek in Zeeland en een gedeelte van Zuid- Holland heeft uitgewezen,dat zeventig procent van de fietsen van school kinderen niet voldoet aan de wettelijke eisen en dat veel van deze fietsen eigenlijk niet veilig genoeg zijn om gebruikt te worden, aldus donderdag veilig verkeer Nederland. Op 450 scholen controleerden teams van Veilig Verkeer Nederland en politie in totaal ongeveer 50.000 fietsen. Daarbij bleken de meest voor komende gebreken te zijn de afwezig heid van reflecterende trapers, ondeug delijke remmen, defecte verlichting, ontbreken van een wit achterspatbord, loszittende wielen en te grote spelling in trapas en stuurinrichting. Ook de grote rode reflector achterop de fiets ontbrak vaak. Volgens Veilig Verkeer Nederland lopen hierdoor veel kinderen onnodig gevaar in het verkeer. De vereninging dringt er dan ook ondermeer op ouder avonden, bij ouders op aan erop toe te zien dat de kinderen op veilige fietsen rijden. Er bestaat volgens V.V.N. een duidelijke verband tussen de kans op een ongeluk enerzijds en de tech nische staat en de zichtbaarheid van de fiets anderzijds. ALMENDRALEJO, Spanje, 3-12. „Dit is geen aarde, dit is stof", aldus Fausto Lopez, een kleine boer, in het door grote droogte geteisterde zuiden van Spanje. Hij is één van de miljoenen in dat gebied waar de ergste droogte in een eeuw tijd heerst. Gemiddeld heeft elke vierkant meter grond nu 150 li ter regenwater nodig. Anders zullen de zo belangrijke wijnstokken en olijfbo men sterven waardoor de gebieden van Extramadura, Andalusië en midden- Spanje het grootste deel van hun inkomsten zullen moeten derven. Het zuiden, dat al eeuwen gewend is aan droogte, heeft geleerd met wa- terschaarste te leven. Maar nu voe gen zich zelfs de stemmen van be schermers van wildparken bij die van de boeren. „De trekvogels zijn geluk vogels. Zij kunnen verder trekken als zij geen water vinden", aldus Pedro Mo lina, direkteur van het natuurreser vaat in het gebied van Ciudad Real. -y.hfte'' •i'mJBi»*'"? 9 *»f>» PEKINGl.'lMaö Zédongs théorieën over letterkunde en kunst zijn krach tig gekritiseerd in het kader van de brede maatschappelijke di'skussie over vrijheid van publikatie voor schrijvers en intellektuelen. OTTAWA. Het Canadese Lager huis heeft Groot-Brittannië ge vraagd Canada's honderd jaar oude grondwet voor de laatste keer te ver anderen en de Atlantische Oceaan over te sturen. BEIROET. De Libische leider, ko lonel Gaddafie, heeft de Seychellen, waar vorige week een coup werd ver ijdeld, aangeboden een „snel inzet baar, anti-Amerikaans leger" te stu ren. Dit heeft het officiële Libische persbureau Jana woensdag meege deeld. WENEN. Een Roemeen die woeker winst zou hebben gemaakt door het verhandelen van wijn waarmee was geknoeid en die hij illegaal had ver kregen, is wegens ekonomisehe mis drijven ter dood veroordeeld, aldus berichtten dagbladen in Boekarest. BAHREIN. Het Europese Bureau voor Ruimtevaart heeft met de Ara bische Organisatie voor Satelliet communicatie (ASCO) een kontrakt gesloten voor de lancering van de eerste Arabische telekommunikatie- satelliet, de Arabsat. Er is 23 miljoen dollar (ruim 56 miljoen gulden) mee gemoeid. WASHINGTON. De Amerikaanse senaat heeft zijn ontevredenheid geuit over de plannen van president Reagan voor modernisering van stra tegische atoomraketten. STUTTGART. Daimler-Benz (Mer cedes) merkt niets van de slechte gang van zaken in de auto-industrie. In een voorlopig jaaroverzicht van de onderneming staat dat de koncer- nomzet dit jaar uitkomt op ruim 35 niiljard mark tegen 31,1 miljard mark in 1980. Volgend jaar is het 375 jaar geleden dat Michiel Adriaanszoon de Ruyter in Vlissingen werd geboren. Ter gelegenheid hiervan zal de Stichting Vlissings aktiviteitenfonds een tentoonstelling, een toneelopvoe ring, een vlootschouw en diverse an dere aktiviteiten organiseren. De provincie is gevraagd een bij drage in de kosten te verlenen. Gede puteerde staten stellen provinciale staten voor 7.500,— beschikbaar te stellen. In hun voorstel schrijven g.s. dat de aktiviteiten weliswaar vooral van plaatselijke betekenis zijn, maar dat de betekenis van admiraal De Ruyter voor Zeeland een provinciaal subsidie waard is. De gemeente Vlissingen wil ruim 15.000,— betalen. ISLAMABAD. Pakistan heeft Af ghanistan met tegemaatregelen ge dreigd, nadat twee Afghaanse heli kopters woensdag op Pakistaans grondgebied twee bussen en een grenspost hadden beschoten. Bij deze aktie kwamen vijf mensen om. GENEVE. De Insternationale Air Transport Association (IATA) ver wacht dat de luchtvaartmaatschap pijen die op de Noordatlantische rou tes vliegen dit jaar op da!t trajekt een gezamenlijk exploitatieverlies van ongeveer 650 miljoen dollar zullen lijden. LONDEN. De Britse 'regering heeft besloten haar uitgaven in het komen de jaar met bijna vijf miljard pond (23,75 miljard gulden) te verhogen. VENETIË. Lieden die beweerden dat zij het 1.700 jaar oude gebeente van de Heilige Lucia uit een kerk in Venetië hebben gestolen, hebben woensdag laten weten dat zij het in een sloot bij de stad verbrand heb ben. i JERUZALEM. Israëls minister van defensie, Ariel Sjaron, heeft in Jeru zalem verklaard 'dat Israël rekening moet houden mei Sowjetrussiche mi litaire inmening in het geval van een nieuwe oorlog met de arabieren. BONN. De Westduitse regering heeft bij de deelstaten aangedrongen op het nemen .van maatregelen tegen de toevloed vkn buitenlanders. Bonn wil dat de deèlstaten scherpere voor- waarnde stellen voor vestiging in West-Duitsland. Dit heeft regerings woordvoerder Kurt Becker meege deeld. NEW YORK. De Britse afgevaar digde bij de VN, Sir Anthony Par sons, heeft als vertegenwoordiger van de E.G. een verzoening tussen Is raël en het Palestijnse volk met het wezenlijke element genoemd voor een oplossing van het Palestijnse vraagstuk. SALISBURY. Albert Mugabe, broer van de Zimbabweze rege ringsleider Robert Mugabe en sekretaris-generaal van het Congres van Vakbonden van Zimbabw (ZCTU), is dood aangetroffen in het zwembad bij zijn huis. AMSTERDAM, 3-12. Ruim éénder de van de branden in Amsterdam zijn het vorig, jaar veroorzaakt door balda- digheid van de jeugd. Van de 3227 branden die er toen in de hoofstad woedden, ontstonden er 1015 door toe doen van de jeugd. Dit blijkt uit het jaarverslag van de brandweer over 1980 Van 849 branden zijn de oorzaken onbekend. Nummer drie op de lijst van oorzaken staat de brand, die wordt aangestoken. Het vorig jaar werden dit er 380 Het' totaal aantal branden was in 1980 iets minder dan in 1979. In 1979 waren dat er 3265 Zaterdag 5 december, 20.45 uur, Nederland 1: „Borsalino". Een scène uit deze film met links jean Paul Belmondo als Capella en rechts Alain Delon als Siffredi. ZONDAG 6 DECEMBER NED. 1: De Tielse Waard en de snoek staan centraal in het program ma Sportvissen. De kleintjes kunnen eerst kijken naar een aflevering van Bolke de Beer gevolgd door de derde aflevering van Alle mensen, dat han delt over de verhouding tussen kerk en staat en over de godsdienstvrij heid in het Oostblokland Hongarije. Voor het programma U zij de glorie wordt de kijker verbonden met Ho- gezand waar in de Europahal ver schillende koren weer geestelijke lie deren ten gehore zullen brengen. De natuur staat zoals gewoonlijk weer centraal in de kwis Ja, natuurlijk. De positie van de evangelische kerken in Polen wordt belicht in Ander nieuws. NED. 2: De Westduitse dokumen- taire Nepal toont hoe duur de roof bouw op de bossen een milieuramp dreigt en het is dan ook daarom dat de ontwikkelingswerkers zich beij veren om de boeren het belang te la ten zien van nieuwe boomaanplant. Religieuze muziek wordt ten gehore gebracht in het programma Op ver zoek. In panoramiek wordt Spanje ISLAMABAD. In de besprekingen tussen Pakistan en Afghanistan over een politieke regeling van de crisis in Afghanistan en terugtrekking van de Sowj et-troepen uit dat land is enige vooruitgang geboekt WARSCHAU. De Poolse onafhan kelijke vakcentrale Solidariteit is van plan een algemene staking af te kondigen wanneer het parlement zou komen met een wet die „buitenge wone maatregelen" zou sancfio- eren. DEN .HAAG, 3-12. Alle Nederlanders krijgen deze maand een kerst- en nieuwjaarskaart van de PTT toegestuurd. Met deze aktie wil de PTT het pu bliek aansporen de kerst- en nieuwjaarspost volledig te adresseren en goed te frankeren. De kaarten worden tussen 7 en 11 december gestuurd naar 5,6 mil joen adressen. Dit heeft de PTT donderdag bekendgemaakt. Bovendien schrijft de PTT een wedstrijd uit voor de jeugd wie de mooiste kers- en nieuwjaarskaart kan maken. De mooiste kaart wordt volgens jaar uitgegeven. Het is de eerste keer dat de PTT eigen wens kaarten verstuurt. Advies De PTT adviseert het publiek om de wenskaarten in het weekeinde van 12 en 13 december te verzenden, zodat ze op tijd kunnen worden be zorgd. Vorig jaar werden er ruim honderd miljoen kerst- en nieuw jaarskaarten verstuurd, een absoluut rekord. De PTT verwacht voor dit jaar eenzelfde hoeveelheid. De postkantoren zullen op donder dag 24 december om 16.00 uur en op donderdag 31 demceber om 14.00 uur sluiten. Op 25, 26'en 27 december en op 1 januari zullen uitsluitend tele grammen worden bezorgd. Op zater dag 2 januari zullen alleen expressen, rouwkaarten, spoedeisende medi sche zendingen en telegrammen wor den bezorgd. Op die dag zullen alleen die post kantoren open zijn die ook op andere zaterdagen zijn opengesteld. en de Navo belicht. De VPRO vangt aan met een aflevering van de pro grammareeks Lotgevallen. Tot slot van de VPRO dan nog het diskussie- programma De Letteren op het scherm. ZONDAG 6 DECEMBER NED. 1: 11.00 Eucharistieviering; 13.00 Nieuws voor doven; 15.45 Te leac; 17.00 Ekonomie van het genoeg; 17.35 Wilde ganzen; 18.20 Nieuws voor doven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Bolke de beer; 19.15 Alle mensen; 19.40 U zij de glorie; 20.20 Ja, natuurlijk; 21.50 Ander nieuws; 22.30 Nieuws; 22.35 Nieuws voor doven. NED. 2: 12.00 Het Capitool; 12.45 Schaken; 14.45 Open schooltijd; 15.30 Nieuws; 15.35 Bolke de beer; 15.45 Nepal; 16.30 Op verzoek; 17.05 Studio sport; 17.35 Sprekershoek; 17.50 Kunst op het spoor; 18.20 Op zicht; 18.45 Sesamstraat; 19.00 Studio sport; 19.55 Lotto; 20.00 Nieuws; 20.10 Panoramiek; 20.40 Vijf minuten bedenktijd; 20.45 Lotgevallen; 21.45 De letteren22.30 BGTV; 23.00 Nieuws. MAANDAG 7 DECEMBER NED. 1. In de aflevering van Gods mensenboek staat dit keer Elia cen traal. In de Woord in beeld kwis pro beren de kandidaten weer zoveel mo gelijk woorden samen te stellen. Ont snapping uit Teheran is de titel van de Amerikaanse speelfilm over de lotgevallen van de gegijzelde Ameri kanen van de ambassade te Teheran. De teams uit West-Duitsland en En geland spelen tegen elkaar in de Mini voetbalshow. In de rubriek Tot besluit spreekt de predikant ds. Ge orge Bracks over zijn geboorteland Canada en in het bijzonder over de inheemse kerk van de Indianen. NED. 2. In het donkere bos is de zoekaktie op de losgebroken beer nog steeds in volle gang. In de afleve ring van Malu een vrouw spant de medebewoonster van Malu zich bij zonder in voor de rechten van de In dianen in Brazilië. Dit tot grote er gernis van de flatbeheerder, die het leven van de vrouw op allerlei moge lijke manier tracht te verzuren. Frits Bom de ombudsman verklaart zich solidair met mensen die de dupe wor den van onrechtvaardige zaken, door anderen bedreven. Sonja Barend pre senteert weer vanuit het theater De Brakke Grond het programma Sonja op maandag. MAANDAG 7 DEMCEBER NED. 1.: 11.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Schooltelevisie; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 Bolke de beer; 19.10 Gods men senboek; 19.35 De Woord-in-beel- kwis; 20.00 Ontsnapping uit Iran; 21.37 Journaal; 21.55 Minivoetbal show; 22.45 Tot besluit; 22.55 St. So- cutera; 23.10 Nieuws; 23.15 Nieuws voor doven. NED. 2.: 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Scooby; 19.20 Het donkere bos; 20.00 Journaal; 20.27 Achter het nieuws; 21.10 Malu, een vrouw; 22.00 Ombudsman; 22.30 Sonja op maandag; 23.35 Nieuws. 36 Hij staat nu tegen de heg aan en op kalme toon legt hij nog eens uit „Me neer, die heg blijft staan; is dat dui delijk? Hij staat trouwens op mijn grond en niet op de uwe. Als iedereen op zijn eigen terrein blijft, kunnen we als goede buren hier samenleven. Mis schien wilt, u dit uw kinderen aan het verstand brengen? Goede avond". Zonder kommentaar af te wachten, draait Joop zich om en loopt rustig huiswaarts. Het is enige tijd stil Mis schien is de bende toch door zijn woor den geïntimideerd. Maar dan opeens schreeuwt iemand: „Kelereleijer we gaan toch voetballen!" In huis zegt Joop tegen zijn vrouw, naar de achterkant wijzend: „Niet be paald een aanwinst, dat gezelschap: negen kinderen. We zullen onze lol met de nieuwe buren wel op kunnen." Gerda knikt Ze heeft door het keu kenraam een en ander gezien en dat sprak voldoende. Het gejoel is die avond tot donker hoorbaar. Maar de heg wordt niet meer belaagd, al valt er tijdens het gestoei wel eens iemand tegenaan of doorheen. De volgehde dag is de boot aan. Als Joop die middag naar huis komt om te lunchen, is £?erda helemaal overstuur. „Die kinderenze maken je gek. Moet je eens kijken, wat ze gedaan hebben: bijna de hele heg vernield en ze hebben 'ook de koolplanten ver trapt Joop Steeman loopt naar achteren en beziet de ravage. In het huis van de meuwe buren klinkt lawaai. Schijri- baar zit iedereen te eten. Dit loopt toch wel de spuigaten uit Nauwelijks vier en twintig uur wonen die mensen hier en moet je eens zien, wat voor balda digheden men uitgehaald heeft' Gerda is achter hem aan gekomen; samen bezien ze de volkomen platgetrapte planten. En de gedeeltelijk vernielde haag. Ook het spinaziebed heeft gele den, want men is niet bepaald zacht zinnig te werk gegaan. Gerda zegt „Ze gaan zeker nog niet naar school; ze zijn de hele morgen bezig geweest Ik heb geprobeerd ze weg te jagen, maar ze gooiden me met modder en scholden: me na Ik ben naar de Bredelaan ge-i gaan en heb aangebeld. Een meisje van. een jaar vijftien deed open. Ik vroeg' haar vader of moeder te spreken, zei dat ik de achterbuurvrouw was en me kwam beklagen over de aangebrachte vernielingen. Ik mocht doorlopen naar de kamer. Daar zat een vadsige, dikke' vrouw aan tafel te roken. En vies in huis! Stinken! Maar ik beklaagde me en wat denk je, dat die vrouw ant woordde? Ze haalde haar schouders op en zei: „Tja, wat kan ik er aan doen? Het zijn kinderen, ze moeten zich een beetje kunnen uitlevea Ik kap ze moeilyk met een touwtje vastbin denNou vraag ik je! Ik zei ten overvloede, dat ze onze haag hadden vernield en wat jij geplant had. Ze zei Mens, maak niet zo'n drukte over een beetje takkenNou, toen ben ik maar naar huis gegaan. Die mensen zijn a- sociaal!" Joop Steeman knikten schijnt in gepeins verzonken. „Hoe ter wereld Door HENK VAN HEESWIJK komen zulke mensen aan zoveel geld? De makelaar vroeg er een ton voor. Die vent lijkt een gewone arbeider." „Ik weet het niet Ze zijn de hele morgen bezig geweest En een herrie! Wat doe je nu?" „Straks bel ik eerst die makelaar. Wiens naam op het verkoopbord in de tuin stond. Zal ik hem vragen of hij wel weet aan wie hij het huis verkocht heeft Als ze ook zo omspringen met hun buren links en rechts, heb je hier binnen de kortst mogelijke tijd de grootste trammelant Ik denk, dat ik maar even naar die makelaar toe rijdt De makelaar, die Joop kent uit hoof de van zijn werk bij pa Van Vuren, houdt zich op de vlakte, als Joop uit eenzet, dat de nieuwe bewoners van het pand Bredelaan 12 min of meer a- sociaal zijn. Dat de kinderen al de nodige vernielingen hebben aange bracht „Dat is een zaak tussen u en die mensen. Ze hebben het huis kontant betaald, zonder hypotheek er op." „Maar wie verkoopt er nu aan zoiets dat huis? In onze buurt! Heb je die nieuwe eigenaar wel eens goed beke ken?" „Allicht, maar dat is mijn zaak niet Die Wervelman heeft een hoofdprijs gewonnen in de Duitse Lotto. Rond een half miljoen D. Mark. Man, ik was dol blij, dat hij het huis kocht! De huizen handel is nogal best de laatste tijd houdt er over op!" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5