Drie doden in verkeer op Schouwen-Duiveland Alle Middenschouwse scholen kunnen blijven bestaan a, DE ZIERIKZEESCHE COL JMotnisse UW TAXATEUR Begrotingsnota '82 Ongelukken bij Nieuwerkerk en bij Moriaanshoofd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 december 1981 138ste jaargang Nr. 23026 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 32,30, per jaar 1 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse WAARIN OPGENOMEN <1. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer.: 99 Groteartiesten in de Smalste voor 1982 een aanmerkelijke verho ging van de kosten te zien. Voor alge meen beheer dient te worden bijge dragen 29,57 per inwoner, een ver hoging van 0,93. De kosten van sociale zorg geven ten opzichte van 1981 een toename van 19 procent te zien, een aanzienlij ke verhoging. Voor 1982 is deze bij drage gestegen tot 30,17 per inwo ner, tegen 25,35 in '81. Als voorzichtige raming kan een verhoging van 3,— worden aange houden wegens noodzakelijke ver huizing van de Dienst. Het projekt Tafeltje Dekje voldoet nog steeds. Verheugend is dat de kosten voor de gebruikers slechts weinig of niets stijgeiu Advertentie rj Restaurant Renesse voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten PARIJS. De Italiaanse minister van defensie Lelio Lagorio, heeft Ne derland impliciet uitgesloten van de groep van Westeuropese landen die hun inzichten over het verloop van de Amerikaans-Russische wapenbe- heersingsbesprekingen in Genève kenbaar maken. Er dient gezocht te worden naar een noodoplossing voor passanten, wanneer alle kampeerterreinen in een bepaalde straal vol zijn. Het is gewenst, dat de exploitatie bij de ge meente blijft. Ook in Westerschou- wen is een oplossing voor deze zaak in voorbereiding. Verwacht wordt dat de Kroon over ongeveer-eecjaar uitspraak zal doen over de beroepschriften tegen het bestemmingsplan „De Bout". B. en _W. hebben daarover informatie inge- wonnëh7~Het--wordt betreurd, dat Dolfirodam uit Scharendijke is ver dwenen. - Ziekenhuis ^Toewe^re^waehtoamrdt, dat een gemeentelijke bijdrage in de exploi tatiekosten van het Zweedse .Rode Kruis Ziekenhuis voor 1982 niet noodzakelijk zal zijn, acht het kolle ge het raadzaam een bijdrage van 5,— per inwoner te ramenrln-het- meerjarenperspektief wordt daaro- vèr verduidelijkt, dat die raming noodzakelijk is in verband met de kosten van waarneming specialisten. Peuterspeelzaal In het meerjarenperspektief, dat qua begroting beperkt is gehouden tot hoofdlijnen en gemiddelden, wordt bovendien opgemerkt, dat de realisering van een nieuw gebouw voor de jeugdsoos Trace (in 1984) eventueel zal geschieden in kombina- tie met een peuterspeelzaal in Scha rendijke. Voorts staat daarin onder andere te lezen, dat de her-taxatie van alle pan den voor onroerendgoedbelasting in 1985 zal plaatsvinden. DREISCHOR. Een .portret" van de Kazerne" te Dreischor. De geschiedenis van dit gebouw wordt uitvoerig belicht in de verschenen jaargang (6) van de Kroniek van de Zeemeermin, een uitgave van „Stad en Lande". Men zie ook el ders in dit nummer. Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. de vogelkooi met de protesterende papegaai de clubfauteuils die meer dan een ons wegen. de schemerlamp mét die zware poot het ledikantje van de kleine joost het ochtendblad van gisteren. alle flessen uit de kelder, ook de lege. de jongens van flakkee expresse nemen echt alles mee als ze aan het verhuizen zijn. flakkee expresse 01870 2198 middelharnis Voorwaarde om een kind goed aan te pakken, is soms niet de vader of moeder te zijn. Verwachting tot zaterdagavond: Kouder Half tot zwaar bewolkt met nu en Aldus de informatie in de aanbie dingsnota begroting 1982 van de ge meente Middenschouwen. Er wordt bovendien op gewezen, dat de samen werkingsvorm tussen de scholen van Serooskerke, Noordwelle en Elle- meet, op initiatief van-het bijzonder Regionaal Welzij nsproj eet, welis waar schipbreuk leed, maar die sa menwerking bleek naderhand over bodig door de lagere opheffings norm. Binnenkort zal voor de open bare scholen een overeenkomst met het R.P.C.Z. (Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland) worden aange gaan. Verenigingsgebouwen Het houten Verenigingsgebouw te Kerkwerve zal in de komende jaren vervangen moeten worden. Volgens het meerjarenperspektief komen daarvoor pas in 1985 financië le middelen beschikbaar, maar door de gevormde reserve en de regelmati ge toe te voegen renten zal er dan een behoorlijk aanzet zijn om tot nieuw bouw over te gaan. Er wordt in de aanbiedingsnota de hoop uitgesproken, dat het nieuwe dorpshuis in Ellemeet het vereni gingsleven in deze kern zal stimule ren. Het dorpshuis kan uiteraard ook voor aktiviteiten uit andere kernen zo nodig worden gebruikt. Welzijnswerk B. en w. beraden zich er over of het aanbeveling verdient de subsidie aanvragen voor het inventarisatie- rapport welzijn te laten behan delen/adviseren door de gemeentelij ke advieskommissie welzijn. De door de raad aangegane gemeenschappe lijke regeling met het doel de ge meentelijke organen behulpzaam te zijn bij de voorbereiding en uitvoe ring van het gemeentelijk beleid op het terrein van het welzijn, is inmid dels goedgekeurd. De begroting van de Intergemeen telijke Sociale Dienst Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland geeft Advertentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland VH. MEEUS/DB KOEPEL Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 MIDDENSCHOUWEN, 3-12. Er kan van worden uitge gaan, dat alle nu aanwezige scholen in Middenschouwen kunnen blijven bestaan. Dankzij de druk, die op „Den Haag" is uitgeoefend, om de bestaansnormen daarvoor af te zwakken, is in belangrijke mate tegemoetgekomen aan de problematiek van het instandhouden van de klei ne scholen. Het leerlingenaantal was bij het begin van het schooljaar 1981/1982 voldoende om het personeels bestand te kunnen kontinueren, al was de o.l.s. te Kerk- De vergoeding voor het rondbren gen van de maaltijden wordt gere geld aangepast. Buurtbusprojekt In de begrotingsnota wordt het jammer gevonden, dat het aantal vrijwilligers uit Kerkwerve voor het besturen van de buurtbus niet groter is, want in Middenschouwen voorziet de buurtbus voor Nieuwerkerke en Kerkwerve in een grote behoefte. werve dicht aan de grens. Rekreatie HET WEEROVERZICHT MORIAANSHOOFD. De Rijkspolitie, de brandweer Zierikzee en takelbe- drijf J. de Jonge uit Zierikzee kwamen na de aanrijding tussen de tractor en de Renault 16 in aktie om de wrakstukken te verwijderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Doormidden De Volkswagen, waarin vader en zoon zaten, spleet door de klap door midden en het achterstuk van de wa gen vloog over de ventweg en kwam in een tuin tot stilstand. In de auto van de fam. Bunskoeke raakte me vrouw J. Bunskoeke-Holtrop (61) zwaar gewond, de zoon D. J. Buns koeke werd licht gewond. De heer G. Bunskoeke, direkteur gemeentewerken van Middenschou wen en Bruinisse raakte zo ernstig gewond, dat hij anderhalf uur later NIEUWERKERK. De voorkant van de Volkswagen van de heer L. Peute, die door de klap van de aanrijding finaal doormidden brak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DE BILT, 4-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Dit weekeinde is het vrij koud met nu en dan buien. Daarbij is hagel en natte sneeuw mogelijk. Boven Finland lag vrijdagochtend met een luchtdruk van 970 mbar het centrum van een omvangrijk lage drukgebied. Tussen dit lagedrukge bied en een hogedrukgebied, dat de afgelopen dagen van Ierland naar het midden van de oceaan is getrokken, stroomt in het weekeinde lucht uit het zeegebied tussen IJsland en Noor wegen naar West-Europa. De voorste begrenzing van deze lucht bereikte vrijdagochtend ons land. dan buien, mogelijk met hagel of nat te sneeuw; minimumtemperatuur omstreeks 2 graden; middagtempera- tuur ongeveer 6 graden; krachtige, in de kustgebieden nu en dan stormach tige noordwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 8 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 4 Maandag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkr.: noordwest 4 Dinsdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: -1 gr. Middagtemp.: 3<gr. Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 dec. Zon op 8.32, onder 16.29 Maan op 14.03, onder 0.12 6 dec. Zon op 8.34, onder 16.29 Maan op 14.25, onder 1.28 7 dec. Zon op 8.35, onder 16.28 Maan op 14.47, onder 2.46 Volle Maan: 11 dec. (9.41) HOOG- EN LAAGWATER 5 dec. 6 dec. 7 dec. Hoogwater 8.44 21.37 9.57 22.52 11.10 - Laagwater 2.29 15.06 3.37 16.16 4.49 17.25 Doodtij: 6 december. MORIAANSHOOFD/NIEÜWERKERK, 3-12. Drie be woners van Schouwen-Duiveland hebben donderdag avond de dood gevonden bij twee ongelukken, resp. ter hoogte van Moriaanshoofd en Nieuwerkerk, die allebei rond een uur of zeven gebeurden. Twee andere betrokke nen werden .ernstig gewond. Rond de genoemde tijd vond bij Nieuwerkerk een botsing tussen twee auto's plaats, waardoor twee mensen om het leven kwamen en twee anderen zwaar werden gewond. Een vijfde gewonde liep lichte verwondingen op. in het Zweedse Rode Kruis zieken huis aan zijn verwondingen over leed. Hij werd 58 jaar. Alie slachtoffers van het ongeluk zijn naar het ziekenhuis in Zierikzee vervoerd. Op tractor Ongeveer op dezelfde tijd deed zich een dodelijk ongeluk voor in Midden schouwen. Automobilist W. J. G. M. van Hooijdonk uit Zierikzee (24 jaar) reed in een Renault 16 op de Provin ciale weg richting Zierikzee toen een op de Bootsweg rijdende tractor met wagen de Provinciale weg opdraai de. De personenwagen reed frontaal tegen de met suikerbieten gevulde wagen van de tractor op en de bestuurder was op slag dood. De bestuurder van de tractor, de heer C. M. v. d. V. uit Kerkwerve heeft geen blijvend letsel van het ongeluk over gehouden. Wegens de enorme opstop ping van het verkeer, die na het onge luk ontstond, werd het verkeer via de Delingsdijk omgeleid. De Rij kspolitiegroep Schouwen-Duive land, de brandweer uit Zierikzee en takelbedrijf J. de Jonge uit Zierikzee waren snel ter plaatse. Takelbedrijf J. de Jonge uit Zierikzee heeft de ver nielde Renault 16 weggesleept. WASHINGTON. Vier leiders van de Westeuropese vredesbeweging hebben in Washington verklaard dat het plaatsen van de Amerikaanse middellange-afstandsraketten in West-Europa de situatie op het konti nent instabiel zou maken. Zij gelo ven niet dat de nieuwe kernraketten ertoe bijdragen dat een nukleaire oorlog kan worden voorkomen. Op de Rijksweg 18, ter hoogte van de afslag Stolpweg, raakte de bestuurder van een Volkswagen Jet- ta, de heer L. Peute door tot nu toe onbekende wijze op de linkerweg helft. Uit de richting Bruinisse kwam de fam. Bunskoeke uit Brui nisse in een Opel Kadett aangereden, bestuurd door de 22-jarige zoon D. J. Bunskoeke. Beide auto's klapten frontaal op elkaar. De dertienjarige Richard Peute was op slag dood en vader L. Peute raakte ernstig ge wond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1